Close

Rezultati i Sondazhit: C'bindje politike keni?

Votues
26. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Te djathta

    10 38.46%
  • Te majta

    8 30.77%
  • Indiferente

    8 30.77%
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 30 prej 30
  1. #21
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anëtarësuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    963
    Une per vete jam dhe do te jem i djathte deri ne fund.

  2. #22
    123456.... Maska e FsHaTaRi
    Anëtarësuar
    20-07-2002
    Vendndodhja
    Hollywood Profesioni : SuperStar
    Postime
    483
    indiferent jam Ca partie o kjo ?
    B

  3. #23
    Warranted Maska e Qerim
    Anëtarësuar
    06-12-2003
    Vendndodhja
    Home
    Postime
    1,641
    Kush e ka zemren ne anen e majte ,eshte i majte.

    ps.Hagie vdeksha per ty, sa lezet qe te kane ato fjalet, moj te marrsha te keqen te marrsha...

  4. #24
    tmerrsisht i embel
    Anëtarësuar
    05-07-2005
    Vendndodhja
    Me ne fund ne tirane.....
    Postime
    291
    Citim Postuar më parë nga oiseau en vol
    Ne Amerike banon ti Haxhije qe na e lidhke majtizmin tend me abortin ?
    Nuk eshte e nevojshme te jetosh ne amerike e te jesh pro abortit apo kundra globalizimit apo probleme te tjera madhore sociale qe ne shqipatert nuk i shohim dot se nga injoranca qe kemi shohim vetem brenda kopshtit tone. disa njerez kane kufij mendor qe shkojne pertej ketij kopshti, ata qe i kane zili ose nuk i kuptojne bejne batuta te tilla.

    Komplimente hagia je e vetmja ndoshta qe ka kuptuar kuptimin e ketij sondazhi e ne se me lejon komplimente edhe pèer bindjet politike qe ke.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Teddy : 09-12-2005 më 10:29

  5. #25
    Larguar.
    Anëtarësuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Teddy, e ke gabim. Ka njerez qe mund te perkrahin aspekte qe jane te lidhura zakonisht me te majten por qe te jene efektivisht te djatht. Oiseau ka folur me vend. Konsidero nje shembull: kemi nje njeri qe eshte pro uljes se taksave, qe nuk eshte kunder posedimit te armave, etj qe mund te jene te lidhura me politiken e djatht, por qe mund te jete pro abortit. Pra ky njeri pro abortit nuk mund te quhet automatikisht i majte apo me bindje politike te majta.

    Sidoqofte, paragjykimi yt (qe i bere, pak a shume, te tjeret qe jane pergjigjur te kjo teme te padije kur vjen puna te krahu politik qe kane zgjedhur) eshte nje gabim. Fakti qe ju pergezoni ate qe me se miri ka perfaqesuar mendimin tuaj nuk tregon paanshmeri por, perkundrazi, tregon nje subjektivitet te theksuar qe i heq kuptimin sondazhit qe keni hapur.

    Gjithe te mirat.

  6. #26
    x Maska e Juvi
    Anëtarësuar
    20-07-2005
    Vendndodhja
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Postime
    354

    Hahhahahhaha

    Citim Postuar më parë nga TiLoNcE
    un jom pertace

    HAHAHAHHAHAHHAHHAHAHAHHAHAH

    Po te bohesh kryetare partie ti, une do te jem idhtari me i flakte i partise se pertaceve. Maje men se po nuk erdhem ne pushtet. Ne shqiptaret shquhena se jena punetore te medhenj hahahhahahhahahhahahhahaha
    mos ja u pafsha surratin ordinereve te forumit

  7. #27
    Perjashtuar Maska e ||xXx||
    Anëtarësuar
    22-07-2005
    Vendndodhja
    Mes Ferrit Dhe Parajses
    Postime
    359
    i depolitizum ka na i ven qe mblidhen te gjith ato si un ta bojm edhe ne i partise kena ngel qamet mrapa

  8. #28
    Perjashtuar Maska e Lunesta
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Dove la..Vittoria.....
    Postime
    1,660
    Citim Postuar më parë nga oiseau en vol
    Ne Amerike banon ti Haxhije qe na e lidhke majtizmin tend me abortin ?

    Eh po ku u beme dhe ne t'i zgjedhim bindjet partiake nga qendrimi ndaj abortit... ncncncnncnc... suedeze jemi bere, te gjithe ekologjiste e higjieniste...

    Une i djathte ! Student dhjetori i majte ?! Jo po me mire te me bjere pika ne vend !
    Ty ste pyti njeri student i kujt muaji je.

    Pse i bini ne qafe kot haxhies, apo se nuk eshte e djathte si ju?

  9. #29
    rrezja qe ngroh Maska e dielli qe lind
    Anëtarësuar
    13-10-2005
    Vendndodhja
    Aty ku zhurma e dallgeve eshte muzike per veshet e mije.
    Postime
    181
    E majta eshte per dembelat per ato qe kan qef ta hajne qyl te perfitojne gjithmone nga te tjeret.Mua asnje here nuk me shkon mendja te votoj majtas,mos e dhonte zoti qe ata te vijne me ne pushtet.
    nuk me kujtohet

  10. #30
    tmerrsisht i embel
    Anëtarësuar
    05-07-2005
    Vendndodhja
    Me ne fund ne tirane.....
    Postime
    291
    Citim Postuar më parë nga Veshtrusja
    Teddy, e ke gabim. Ka njerez qe mund te perkrahin aspekte qe jane te lidhura zakonisht me te majten por qe te jene efektivisht te djatht. Oiseau ka folur me vend. Konsidero nje shembull: kemi nje njeri qe eshte pro uljes se taksave, qe nuk eshte kunder posedimit te armave, etj qe mund te jene te lidhura me politiken e djatht, por qe mund te jete pro abortit. Pra ky njeri pro abortit nuk mund te quhet automatikisht i majte apo me bindje politike te majta.

    Sidoqofte, paragjykimi yt (qe i bere, pak a shume, te tjeret qe jane pergjigjur te kjo teme te padije kur vjen puna te krahu politik qe kane zgjedhur) eshte nje gabim. Fakti qe ju pergezoni ate qe me se miri ka perfaqesuar mendimin tuaj nuk tregon paanshmeri por, perkundrazi, tregon nje subjektivitet te theksuar qe i heq kuptimin sondazhit qe keni hapur.

    Gjithe te mirat.
    E dashur veshtruese pranoj kritiken tende, ndoshta nuk e kam mbrojtur me objektivitet temen qe kam hapur e jam lene te impresionohem nga ata qe kane patur te njejtat ide si une. por ne tentativen time pre te mbbrojtur hagian ishte thjesht deshira per te treguar oissaeu qe ne kete teme nuk flitet per subjektet poltike shqiptare, por ato idealistike, dhe mu duk se ne tema shume te rendesishme sic eshte aborti, apo globalizimi, apo lufta, keto tema nuk jane shume te parapelqyera apo te konsideruara nga ata qe kane votuar ne kete sondazh, nderkohe qe qellimi i ketij sondazhi ishte pikerisht ky. nuk kam dashur as te ofedoj oisseau askend tjeter, kam dashur thjesht te shpjegoj qe hagia kishte kuptuar nje ane te sondazhit qe te tjeret me ishte dukur se nuk e kishin kuptuar. faktikisht oisseu kundershtoi idene e hagia duke nxjerre argumente , sipas mendimit tim, te kota si psh "jeton ne suedi? etj, etj, pa konsideruar qe keto jane probleme madhore qe shume shpejt do godasin edhe ne.
    E megjithate jam dakort me ty qe tentativa ime per te mbrojtur hagian merrte shkas edhe nga idea qe ajo ndante te njejtat ide me mua. ke te drejte. faleminderit per kritiken. kerkoj ndjese.
    Gjithe te mirat edhe ty veshtruese

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema të Ngjashme

  1. Fatmir Limaj
    Nga ARIANI_TB në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 295
    Postimi i Fundit: 07-02-2015, 16:09
  2. Esse dhe artikuj të muslimanëve
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
  3. Drafti për Unitet
    Nga Modesti në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 39
    Postimi i Fundit: 04-08-2010, 16:10
  4. Shinasi Rama: Ju rrëfej kujtimet e mia mbi lëvizjen e dhjetorit '90
    Nga Xhuxh Xhumaku në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 36
    Postimi i Fundit: 13-12-2009, 22:54
  5. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •