Close
Faqja 0 prej 20 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 389
  1. #1
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708

    Ditari i ndjenjave

    Parashikimi i motit:

    Temperaturat do bien 8 - 10 ° C. Pritet debore ne te gjithe vendin...Erdhi Dimri!

    Parashikimi i Gjendjes Shpirterore


    Megjithe luhatjet e shumta te temperatures do te jete nje kohe e mrekullueshme.
    Era do vazhdoje ledhatimin e saj ne drejtimin tuaj.
    Cicerimat e zogjve, gurgullimat e perrenjve, feshferimat e pyjeve, perplasjet e dallgeve, jehona e maleve, renia e yjeve... do ju tingellojne me prane dhe me fuqishem.
    Sot petale lulesh do te mbushin qiellin, kini kujdes te mos merrni ēader dhe te udhetoni me shpirtin lakuriq. Lerini petalet t’ju lajne shpirtin...
    Ende Pranvere!
    Kujdes! shpirti juaj ecen nje stine para ose mbeti tre stina pas...

  2. #2
    Ere... Maska e bluemoon
    Anėtarėsuar
    17-11-2005
    Vendndodhja
    Ne nje pike te vockel vese mbi nje fije bari...
    Postime
    228
    Ai ishte nje lloj guri qe ne pamje te pare nuk dukej me shume se nje cope zhur... Ishte nga gurgullima e fjaleve sapo hapi gojen, qe kuptova se kisha te beja me nje njeri te madh...Oh, jo... nuk ishte nje prej atyre njerezve qe lene emrat ne histori... ishte nje asisoj margaritari anonim me mendime te pasigurta qe venin e vinin si dallget ne rere... po rrezellitja e tyre pas kesaj puthjeje, me magjepsi...

    Kur erdha ne vete, m'u kujtua zanafilla e luftes sime, e perplasjeve qe bej cdo dite me jeten...Desha te degjoj ende fjalet e vyera te ketij shembulli te revolucionit te brendshem, atij lloj modifikimi te vetvetes qe te mbush me shprese... Po ai, ai kishte mbaruar fjalen, kishte veshur gunen e zhurte e uji e kish marre me vete drejt visesh qe si une, kishin humbur kujtesen...

  3. #3
    ................
    Anėtarėsuar
    19-11-2004
    Postime
    1,110

    Se Latrevo

    Mbrėmė fjeta me aromėn...ėndėrushėm ndjej shtojzovallen ecur mbi parket...veshur njė bluzė timen tė bardhė, sa pėr tė mė "zgjuar"...diku nė fund tė bluzės, aromė provokuese qė vetėm nuhatja ime njeh...zot, pėrse gjuha ime ka shijen e aromės ??!!
    Zgjohem i ledhatuar ...nėn jorgani tim, aroma ka "zgjuar" djallėzitė e mia...nuk mundem mė...gjithmonė, atė orė "njėsimi" , yjet zbresin nė shtratin tim.

  4. #4
    Hotel buze Lanes
    Anėtarėsuar
    14-08-2005
    Postime
    35
    Kerkoj te te kuptoj. Kam veshur kepucet e tua te medha dhe perpiqem te shkel aty ku ke shkelur ti. Kembet e mija te vogla, terheqin zvarre kepucet e tua te medha. Perpiqem ti bej hapat sa ty dhe si ty. Nuk e di nese kjo rruge do me sjelli tek ty apo do me largoje nga ty. Ku do me cojne valle hapat e tua? Gjithsesi nje gje di mire. Kjo rruge me ka ndryshuar. Tani jam tjeter njeri.
    We loved, sir-Used to meet;
    How sad and bad and mad it was
    but than,-How it was sweet!

  5. #5
    e kthjellet dhe e kalter Maska e Niagara
    Anėtarėsuar
    29-10-2005
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    230

    para pasqyres

    Shihja ne pasqyre sesi me shkaterroheshin floket nga ajri i ftohte i thareses. Ia kisha ngulur syte vetes ne pasqyre dhe pata frike se nuk isha une, sikur ishte nje imitim i shemtuar i vetvetes.(syte e nxire, buzet e puthitura fort, fytyre e dobet, e terhequr, aspak e ngrohte). Dukej se dikush tjeter po me thante floket para pasqyres. U ngrita dhe ika se nuk doja me te mendoja se nuk e njihja veten, aq me teper qe portreti im te me dukej i huaj, nuk e duroja dot. E frikshmja me e madhe ishte mendimi se edhe pas ikjes sime nga paqyra dikush po vazhdonte te thahej, por s'isha une..............
    Fjalet e embla jane si nje huall mjalti,
    embelsi per shpirtin dhe ilac per kockat.
    Fjalet e Urta 16:24

  6. #6
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    6:23 ,nje termet fallso me zgjoi nga krahet e nje bote poaq fallso,asaj te endrrave

    6:59,kisha arritur te genjeja veten per vertetesine e zhurmave duke i dhene nje spjegim pak-a-shume llogjik,e ashtu arritur te qetesohesha serish ne krahet e fallsitetit

    7:19 ,nje tronditje me e lehte se e para por ama me nje sinjal me te dendur...tani u shqetesova vertete.U ngrita dhe dola ne dritare,skulpturat qe kisha zgjedhur une per ti vene ne kopesht kishin rene nga mbarteset e tyre.Stuhia mesa dukej.Ishin bere copa-copa te vogla.U trishtova.Me trishtoi me teper fakti qe vetem une kisha degjuar zhurmat therese.Mesa dukej shkaterrimin e dickaje e ndjen vetem ai qe i eshte afeksionuar.U gjenda e vetme ne erresiren e nje ore jo te erret.Kisha duar te ftohta.Ndoshta dikush tjeter do merrte copat dhe do provonte ti ngjiste.Une s'kam durim te ngjes copat e dickaje qe me ka pelqyer e plote.S'do ishte me e njejta.Serish ftohte.Serish boshllek mbi mbartesen qe qendronin me koke ulur ne kopesht.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Blue_sky : 26-11-2005 mė 06:17
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    12.38
    Bore dhe vetem bore e mbas pak gjithçka do jete e bardhe.
    Shume shkruajta e kush e lexoi te njejten gje tha.
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

  8. #8
    ________
    Anėtarėsuar
    08-11-2003
    Postime
    1,516
    Me qelloj dikur qe te shoh nje qenie te pafajshme.Aty perballe marketit frutave.Ishte mesnate.Pulpat e debores grindeshin me njera tjetren dhe formonin nje mozaik bardh e zi me erresiren.Makinat kalonin me shpejtesi,era e ftohte me perplaste ne fytyre tymin e cigares dhe fjollat e debores.Ajo rrinte me cader ne dore perballe marketit.Ne pritje te klienteve.Ishte nje prostitute.Nje vajze e mitur qe mu dukte shume e trembur.Syte e saj shprehnin frike si cdo femije adoleshent.Nuk i kalonte te pesembedhjetat per mendimin tim.Nuk di se si me hipi gjaku ne koke.Me humbi arsyeja para nje krimi te tille.Fytyra e saj e vogel dhe e zbehur.Floket e imeta dhe trupi i brishte feminor kishin ngrire si manekin ne pritje te klienteve.I kishin veshur nje pale corape te gjata te kuqe qe i arrinin deri ne gjunj.Kofshet feminore ia kishin lene te zhveshura qe ti binte ne sy ndonje pedofilo-hamshori te babezitur italian.Nuk ishte me shume se 1 :55 cm e larte.Cfare te them ishte femi.Me ka prekur shume ai shikim i pervuajtur ato sy te zinj qe fshenin vuajtje,varferi dhe mall.Me ka prekur shume skena e asaj vajze .Kam pare prostituta tjera por jane shume te qeta.Nuk kane frike rrine lirshem dhe jo te ngrira.Ndersa ajo ishte ndryshe.Dukej qe bijt e kurvave njerezit e pandershem e kishin rrembyer me force apo genjyer per te perfituar prej trupit saj te njome.Nje luk i lehte dhe i pakujdeshem qendrim i ngrire,hunde e vogel e skuqur qe me kujtoi lulin e vocerr te Migjenit.Kriminelet po cfare kriminelesh se hajde gjeje fajin se kush e ka.Ka faj ajo e shkreta.Femija i gjore me endrra si gjithe shoqet e saj per te pasur nje jete apo krimileli qe pikerisht me kete zanat ia paskesh caktuar rriskun i madhi Allah-Jeho-Krishna.Po mire o i madhi Allah-Krisht kush eshte me kriminel ai qe e ka nxjerr ne rruge ate apo Ti qe ke dashur qe ashtu te ndodhe dhe ia shkaterrove jeten nje femije.Kush eshte me kriminel...ai tutor biri kurves nuk ben asgje tjeter pervec asaj qe i ke caktuar ti per te bere.He pra he kush eshte krimineli?...mendova icik me vete keshtu ndeza nje cigare e pashe qe isha para deres apartamentit.Kaq ishte.
    Il cuore matto che ti segue ancora
    E giorno e notte pensa solo a te

  9. #9
    "..Nothing Else.." Maska e Helena78
    Anėtarėsuar
    30-04-2003
    Vendndodhja
    Pertej Hijes...
    Postime
    289
    Sapo bleva nje pako lapsash me ngjyra...Dites time i pelqene te vizatoj shtegetimin e ylbereve dhe takat e thyera te qiellit.....
    Kur muzgu te ulet ne gjunjet e saj une do te lexoj vizatimin e sotem.
    SHpresoj qe Ajo te mos i humbasi serisht lapsat.......
    Forma qe i vishet Levizjes nuk eshte burgu por lekura e mendimit....

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anėtarėsuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667
    Permbi Epitaf shkruhej: Lindi dhe vdiq ne nje dite me dashurine. Ndersa mua s'me beri aspak pershtypje, perkundrazi, vendosa ta injoroj vehten ate dite. Faktikisht, dukej qarte se ishte e lodhur jashte mase. Shpresova te me falte te nesermen....e pashpirta enderr!

  11. #11
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Fund nentori .... ndjehem Lost !!!

    I need my life back ...rroft rutina , se here e kam urryer , por tani ne kete moment sic duket po me pelqen , gje e cila eshte shume larg tani ... do te pakten ndonje muaj te kthehet mbrapsht te une ....ehh shpresojjjjj .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  12. #12
    Mbreti_ILI Maska e Mbreti_ILI
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Nė Francė !
    Postime
    558
    “Njeriu lind njëherë… A vdes më shpesh ???”
    Më nevojitej një përgjigje që nuk mund ta gjeja në asnjë libër , as te ndonjë i ditur që të ma thonte .Thonë që, kur njeriu humb arsyen, vdekjën e ka afër. Unë kam humbur shumë arsye, megjithatë jam gjallë !
    Nuk kam as pyetje, as përgjigje ,por nuk mërzitem, jo . Kam shumëçka tjetër për të bërë …
    Por ,as unë nuk kuptoj e as nuk dua të kuptoj më shumë sesa dij dhe duhet të kuptoj .
    I tillë jam, nga lindja, nuk më ndryshon asgjë më .
    Kam humbur unë ndjenjat , zërin e arsyes e kam prioritar. Më i qetë jetoj…pa ty , me ty .s’ka më rëndësi, asgjë .
    Pėr t'i njohur tė tjerėt
    mė parė ,duhet ta njohėsh vehten.

  13. #13
    ________
    Anėtarėsuar
    08-11-2003
    Postime
    1,516
    Ditet kalojne nje nga nje.Po behet nje muaj qe zerin tend se degjoj.E di qe faji ishte i imi.E di qe nuk duhet te merresha me gjera kot.Te degjosh zerin e zemres,fjalet e saj plot ankth e dashuri.Malli me venit per zerin tend kur dielli nis te perendoje.Dikur ne nje kohe te tille te degjoja kur flisje.E qete shume e kulturuar dhe shume shume e embel.Mos kujto se do te harroj.Pamvaresisht se si erdhen punet.Lere fajin te shkrihet me kohen.Harroji disa fjale boshe qe te thashe i nxehur.Beso ne boshesine e zemres time kur s'ndjen per ty.Un zemren kurre nuk do ta lej bosh.Gjaku do te me levroje nder vena.Zemra do te rrahe vetem per ty.Syte e zeza,fytyra e qete dhe floket e bukura me shuan nje zjarr te dikurshem dhe me ndezen nje tjeter qe me djeg vetem per ty.Une nuk besoja qe te dua.Por zemra me thote te kunderten.Sahere qe te shoh ne foto ndjej rrahjet e saj.Hidherimin me veten time.Te qenit fajtor ne lidhje me ty.Ndoshta dhe nuk kam faj,ndoshta nuk je dhe aq e bukur,ndoshta dhe nuk je aq e mire...por per MUA ti je me e bukura ,me e mira nga te gjitha.Te me jepnin gjithcka ne bote nuk do ta nderroja per nje buzeqeshje nga ti.Me beso?
    E di qe keto fjale per ty tashme nuk kane vlere.Rrjedha e ngjarjeve ka marre drejtim tjeter per te dy neve.Por vetem dicka kerkoj nga ti.Mos mendo qe nuk te doja dhe te dua.Te kam dashur dhe do te dua gjithnje.E ndjej qe jam shume i interesuar per ty.Nuk mund ta kapercej lehte kete realitet te hidhur qe krijuam per gjera kot.Gjithsesi ti vazhdo,edhe nese ke ndjere qofte dhe dicka te vogel per mua...mohoje.Beme qe te urrej(nuk do te ndodhi kurre),te shemb statujen ideale qe krijova per ty ne zemer....shpirt

  14. #14
    In God I trust Maska e fjollat
    Anėtarėsuar
    15-02-2005
    Vendndodhja
    Para shfaqjes sė hitlerit
    Postime
    1,085
    Another day, another dollar...
    Ditë e qetë, bie shi. Jam e angazhuar me një përkthim, teksti i të cilit më shkakton nervozë, ka një sintaksë të tmershme.

    Hera-herës hedh sytë nga dritarja, kot, sa për ti pushuar. Vështroj njerëzit që kalojnë poshtë dritares në rrugicën e ngushtë, kush shpejtohet, kush me ngadal ec në drejtim të caktuar, apo të pacaktuar. Vështroj ndërtesën përballë dhe pyetem: vallë ç'ndodh në apartamentet afër të cilëve e kaloj një kohë të ditës? kush jeton aty? Një grua del në ballkon dhe ndez cigaren, duket e shqetësuar, sikur mban në supe peshën e kësaj bote. Çfarë i ka ndodhur? E ka rahur burri? e ka tradhëtuar? i ka vdekur? ndoshta është i sëmurë, apo ndoshta ka problem me fëmijët... Çfarë mban në shpirt që i jep atë pamje të dhimbshme? Çfarë fshehin këto mure brenda të cilave jeton?
    Çfarë fsheh çdo shpirt njeriu?
    Sa shpirtëra kaluan nëpër këtë botë, për të marrë me vete fshehtësitë e shpirtit, që i mba mend vetëm koha që iku me ta? Me se e mat kohën? Me minutat e orës, apo me kohëzgjatjen e vetmisë? Me rrahjet e zemrës? ...
    "E përktheve tekstin"?- më ktheu në realitet zëri i këtij përbindshit që ulet përballë meje, është françez.
    Jo- thashë dhe po i rikthehem punës. Pa ndjenja, kot ashtu... another day another dollar.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fjollat : 01-12-2005 mė 07:03
    I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

  15. #15
    marathonomaku Maska e Hekurani1
    Anėtarėsuar
    17-03-2003
    Vendndodhja
    Afer Diellit
    Postime
    287
    Ndjehem jashtezakonisht i qete pas nje dite te ngjeshur me aktivitete. Cuditerisht as shiu qe s'ka te pushuar tani e 24 ore, nuk po me pengon.
    Jo gjithmone e urrej shiun, sepse "jo gjithmone bie shi"!
    Deri te Molla e Kuqe!

  16. #16
    Hotel buze Lanes
    Anėtarėsuar
    14-08-2005
    Postime
    35
    Edhe kur psheretije ndonjehere me mall per mua, perpiqeshe qe ta mohoje. "Per mua psheretin ashtu?" te pyesja. "Jo, me thoje, nuk psheretiva, ishte era qe kaloi mes gjetheve te pemes" Po une e dija, une isha aty, derisa psheretimat e pathena, ia leshuan te gjitha gjethet pemes, dhe dimri erdhi

    Ajo qe une kam per ty, eshte me e qarte dhe e ndriteshme se drita e diellit. Ty te jane verbuar syte e shpirtit dhe nuk e sheh.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *Dea* : 02-12-2005 mė 13:10
    We loved, sir-Used to meet;
    How sad and bad and mad it was
    but than,-How it was sweet!

  17. #17
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Zilja kryenece e celularit i dha fund ulerimave banale te saj dhe pasi skermiti dhembet duke me hedhur ca shikime histerike, kapi celularin si te ish foshnje e saj, rival ne temperament. Ne ate cast, mund te betohesha se engjej zbriten nga qiejte dhe u pergjigjen me ze hyjnor qe e konsiderova te sajin, pavaresisht se nuk tingullonte i tille. Ne sfond mund te degjoja ave marine, gratia plena, ave, ave dominus, dominus tecum, benedicta tu in mulieribus. Urrejtja e saj e vrullshme nuk arriti te me prishte gjakun sic ma prishi skena qe vijoi pasi iu pergjigj celularit. Sigurisht, ajo nuk eshte e vecante ne sojin e saj, thjeshte transformimi kaq i afte me stepi. I ktheva supet dhe qesha me veten, me skenen, the punch line. Oh, c'femer! Benedicta tu in mulieribus.

  18. #18
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Pa hene sterre e zeze kjo nata e sotme.............
    Thone se nates ringjallen te vdekurit dhe enden verdalle si hije.
    Shendrrohen ne lloj lloj simbolesh.Ca c'mallen me te dashurit e gjalle,ca hakmerren me te urryerit.
    Nates.............nje drame makambre midis te vdekurve dhe te gjalleve,per nje ide,nje enderr te bukur,ndoshta nje dashuri te lene pergjysem.........Te gjitha,neteve,neper gjume e neper endrra.............
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  19. #19
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Borë! c'kënaqësie! më shumë!... a është e mundur të bjeri më shumë?! më duket sikur kisha vite që s'e kisha parë me sy.

  20. #20
    E gjifa Maska e Henri
    Anėtarėsuar
    14-04-2002
    Vendndodhja
    Kanada
    Postime
    1,086
    Citim Postuar mė parė nga Veshtrusja
    Borë! c'kënaqësie! më shumë!... a është e mundur të bjeri më shumë?! më duket sikur kisha vite që s'e kisha parë me sy.
    Cuditerisht bore po bie edhe tek une sot, nje here ne vit na e ka lene racionin zoti Qiell. Duke ju lexuar me lart, per nje cast u ndjeva sikur ishim te gjitha ne nje plan - duke pare te njejten pamje nepermjet nje syri te vetem. E sheh ate shtepine qe kemi perballe Cupke? Ka harruar nje peshqir perjashta.

    PS: Ku shkoi posti i Cupkes?
    Perėndia nuk ėshtė mace...

Faqja 0 prej 20 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Ditari i ndjenjave
    Nga Shiu nė forumin Ditari i meditimeve
    Pėrgjigje: 641
    Postimi i Fundit: 21-02-2017, 11:03
  2. Ditari i ndjenjave (gjuhė e huaj)
    Nga Veshtrusja nė forumin Krijime nė gjuhė tė huaja
    Pėrgjigje: 474
    Postimi i Fundit: 23-12-2014, 00:55
  3. Zekeria Cana: Ditari i luftës, 1999
    Nga Dita nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 09-06-2007, 02:51
  4. (Shkėputur nga ditari im) "Na ishte njėherė... Otranto '97"
    Nga Auloni nė forumin Ditari i meditimeve
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 26-09-2003, 17:40
  5. Ditari I Njė Adoleshenti
    Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 31-08-2003, 23:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •