Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 34
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-09-2004
  Vendndodhja
  MILANO
  Postime
  2

  Turizmi kulturor i Shkodrės

  Duke qene se Shkodra ka potenciale per te qene nje destinacion turistik atehere duhet te behen perpjekje qe te krijohen kushtet minimale per te arrirre dicka.
  Ne Shkoder mungojne ngjarjet periodike (perveē festivalit te femijeve),do te ishte me shume interes nje festival mbi muziken e trevave shkodrane bashke me vallet tipike te tyre.
  Keshtu vihen re veēorite muzikore por edhe vallet e kostumet.
  Gjithashtu ne Shkoder eshte bere edhe turi i pare ēiklistik,e pse mos te behet ēdo vit duke qene se Shkodra njihet per perdorimin ne mase te biēikletave.Meqenese eshte edhe qender universitare mund te organizohen seminare te ndryshme shkencore.Si dhe te vazhdojne akoma germime arkeologjike pasi mund te zbulohen elemente te tjere interesant.(ky mund te jete nje plan per institutin arkeologjik)Te lyejme fasadat e pallateve dhe te mbajme pastertine e qytetit pasi duhet te krijojme pershtypje sa me te mire per turistet qe ikin ,pasi ata do te terheqin te tjere me pas.
  Ngadale ngadale ,ndertojme diēka ...

  Ridvana Qose
  Shkence turistike-management te kultures dhe te territorit
  Milano

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e tani_26
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  Ne vendin e shqiponjave ku tani ka vetem korba!
  Postime
  1,113
  Citim Postuar mė parė nga DEVIL_GIRL
  Duke qene se Shkodra ka potenciale per te qene nje destinacion turistik atehere duhet te behen perpjekje qe te krijohen kushtet minimale per te arrirre dicka.
  Ne Shkoder mungojne ngjarjet periodike (perveē festivalit te femijeve),do te ishte me shume interes nje festival mbi muziken e trevave shkodrane bashke me vallet tipike te tyre.
  Keshtu vihen re veēorite muzikore por edhe vallet e kostumet.
  Gjithashtu ne Shkoder eshte bere edhe turi i pare ēiklistik,e pse mos te behet ēdo vit duke qene se Shkodra njihet per perdorimin ne mase te biēikletave.Meqenese eshte edhe qender universitare mund te organizohen seminare te ndryshme shkencore.Si dhe te vazhdojne akoma germime arkeologjike pasi mund te zbulohen elemente te tjere interesant.(ky mund te jete nje plan per institutin arkeologjik)Te lyejme fasadat e pallateve dhe te mbajme pastertine e qytetit pasi duhet te krijojme pershtypje sa me te mire per turistet qe ikin ,pasi ata do te terheqin te tjere me pas.
  Ngadale ngadale ,ndertojme diēka ...

  Ridvana Qose
  Shkence turistike-management te kultures dhe te territorit
  Milano
  Ke shume te drejte, jo vetem ne Shkoder por edhe ne qytete te tjere duhet te behet dicka. Po nga kush?
  Nuk ka njerez te perkryer ka vetem qellime te perkryera!

 3. #3
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,907
  Shkodra ka rrethin e bukur, ka kalane, Shiroken, liqenin............. etj.
  Mjafton per nje te huaj ti duhet ne makine te kaloje Shkodren dhe te distrahohet.
  Jo vecse rruget e shkodres por edhe kultura e shoferve (sjellja), tollovia jane te pakuptueshme.
  Duhet bere shume per ta bere Shkodren atraktive per turistet vendas dhe ata te huaj.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 4. #4
  Perjashtuar Maska e fejer_nagy
  Anėtarėsuar
  18-08-2005
  Vendndodhja
  kėtu
  Postime
  231
  Dikur qyteti me i madh ne territorin e Shqiperise se sotme, sot nje fshat i madh ne Shqiperine e veriut. Dikur nje nder qytetet me te rendesishme te gadishullit Ballkanik, hale ne sy e sllaveve te Malit te Zi qe kane synuar ta bejne kryeqytet te tyre, sot nje qytet provincial qe te vjen keq ta shohesh!

  Shkodra, e katandisur si mos me keq!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  395

  .

  Shkodra.Shkodra.Shkodra.Sa bukur tingėllon ky emėr qyteti.Dhe sa njerėz tė mirė ka.Ndjehet freskia e bjeshkėve dhe e detit.Ne sy kam vajzat e bukura dhe djemtė plot dėshirė pėr jetėn qė kanė pėr t'i dhėnė qytetit,vėndit ku ato jetojnė njė pėrparim,njė shkundje nga mania e persekutimit.Kam vite pa shkelur nė atė qytet,por do e bėj shpejt,edhe pse ėshtė kthyer nė njė fshat,siē edhe ju e thoni,por aty ėshtė vendlindja ime dhe nuk harrohet asnjėherė.Shkodra.Shkodra.Shkodra.Shkodra.Shkodra. Shkodra.Shkodra.Shkodra.shkodra.Shkodra.Shkodra.Sh kodra.Shkodra.Shkodra.Shkodra.Shkodra.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-09-2004
  Vendndodhja
  MILANO
  Postime
  2
  Eshte e vertete qe shkodres i mungojne shume elemente te rendesishme per te qene nji pike turistike dhe mbi te gjitha per te ekspozuarkulturen e saj.Me vjen keq sepse eshte nje qytet i bukur por imazhi i disa banoreve te saj ne vitet e fundit nuk e ka permisuar por ka arritur pikerisht te kunderten.Dhe referohem mbi te gjitha tek administrata lokale.

 7. #7
  rrezja qe ngroh Maska e dielli qe lind
  Anėtarėsuar
  13-10-2005
  Vendndodhja
  Aty ku zhurma e dallgeve eshte muzike per veshet e mije.
  Postime
  181
  Flitet per turizmin e Shkodres!Doni te flitni per turizmin arkeologjik, mos harroni kalane e Rozafes me legjenden e famshme dhe me te bukuren legjende shqiptare ate me murosjen per segjalli te Rozafes,mos e harroni as si kryeqender te Ilirise me mbretereshe Teuten,mos harroni qe Shkodra ishte qyteti i fundit qe ra nen pushtimin turk.Doni te flasim per kulturen,kujtoni Marin Barletin qe shkroi per jeten e Skenderbeut apo "Rrethimi i Shkodres" Fishta i madh qe me Lahuten e Malesise eshte i krahasueshem me Homerin,Mjeda, Vaso Pasha e shume te tjere qe nuk po i permend per te ardhur ne ditet e sotme me aktoret e mrekullueshem Ndrek Luca,Tinka Kurti,Ndrek Prela, Serafin Fanku,Gezim Kruja,Zef Deda,Gjosho Vasia,Paulin Preka etj etj etj etj. Per te ardhur tek kenga e mrekullueshme shkodrane dhe kengetaret e saje Bik Ndoja, Shyqyri Alushi, Bujar Qamili,Myfarete Laze, Naile Hoxha, Lucije Miloti etj etj etj.Te flasim per turizmin ujor, kujtoni Velipojen ,Shiroken ,Drinin, Bunen.Apo ai malor Razma Thethi qe jane perla te Alpeve tona.Per Shkodren mund te flasim shume por une i rashe shkurt.Nje gje eshte e sigurte Shkodra eshte nje nga ato vlera qe eshte thesare per Shqiperine pamvaresisht se politika e socialisteve e la mbas dore.Nje dite edhe Shkodra( te jeni te sigurte)do te zeje vendin qe i takon.
  nuk me kujtohet

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-05-2005
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  139
  Po ju shtoj edhe disa te tjera qe mbase nuk ju doli koha ti thoni. Ne shkoder ishte studioja e pare fotografike ne Shqiperi "Marubi" , konsullata franceze austriake qe ishin te parat ne shqiperi u hapen ne Shkoder. Sipas arkelogeve kalaja Rozafa akoma eshte "e pazbuluar" , per mungese fondesh jane nderprere punimet germuese.Nje pjese e mire e vlerave te saj jane akoma nen toke. Ne fakt me mire te rrijne aty edhe per do kohe sa ta marrin vedin shteti. E gjithe kjo duket ne fakt si perralle nga e kaluara per menyren si eshte katandisur aktualisht qyteti, ku mezi jetojne vendasit jo me turistet. Une dua te jem optimist se nje gja do bahet por mesa po shohim, shpresat jane te pakta dhe kemi arritur ne oren e vdekjes se kur ti humbim te gjitha nuk do jemi me ne gjendje ti rekuperojme. Po ju bie ca shembuj ne lidhje me kete: para jo shume kohesh u shemb shtepia e "Luigj Gurakuqit" figure e larte kombetare emrin e te cilit mban edhe Universiteti i Shkodres. Ky eshte turp i madh se dihet vlera historike e kesaj figure qe njihet ne gjithe Shqiperine. Liqeni po shterron nga dita ne dite dhe po kthehet ne mocal (kjo vjen edhe nga cektesia e tij). Sipas gjeografeve jeta e tij nuk eshte e gjate dhe sa do vije ti largohet qytetit, kjo gja ndihmohet edhe nga mbeturinat inerte qe hedhin firmat e ndertimit apo lokalet perreth duke kryer krim ekologjik. Kete vere isha ne Shkoder dhe pervec do ndertesave shumekateshe e me xhamllek pa lidhje qe ishin ndertuar cdo gje ishte lene ne meshire te fatit. Po me kujtohet nje shprehje e Edi Rames (jo se asht burre i mire) "sa hyn ne Shkoder sikur ke hyre ne kandahar" sepse pike se pari te del ne pah lagjia e magjypeve ne hyrje te qytetit pastaj nje pallat qe ishte ndertuar tek ish-frigoriferi (ky ne dalje) qe kishte zene pamjen e kalase Rozafa. Lulishtet jane ne shkaterrim e siper. Rasti me ifresket lulishtja ne hyrje te qytetit buze liqenit. Dhe ajo qe eshte me e "bukura" kudo ndertohen kisha e xhamija te reja ne vend qe ti leshojne rruge nje lulishteje. Kisha e madhe dhe Xhamija e madhe besoj se jane mjaft per qytetin tone te vogel.
  Pra edhe une jam optimist se dicka do bahet, por jo atehere kur te jete shume vone dhe shenjat per kete jane te qarta, atehere nuk do kemi c`te shpetojme ma.

 9. #9
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,907
  Unforgiven II, aso gjerash qe ceke ketu ende ndertonin edhe kesaj vere qe kaloi. Per fat te keq gjerat tjera qe ndihmojne punsimin, e as infrastruktura nuk permirsohen ne qytetin legjendar, ne kryeqytetin ilir, ne Shkodren dikure te bukur.
  Ja ketu mund te shikoni foto nga Shkodra..

  http://images.google.se/images?sourc...D:sv&q=shkodra

  ose ketu
  http://www.albaniafoto.com/shqiperia/albumi_14.html
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga iliria e para : 13-12-2005 mė 17:04
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-05-2005
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  139
  Leskaj propozon: Rozafa, park kombėtar

  A. D

  Shkodra dhe turizmi ishte nė qendėr tė diskutimeve tė ministrit tė Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve Bujar Leskaj i cili prezantoi dhe drejtimet ku mbėshtetet puna e dikasterit ku ai drejton. “Shkodra ka pasuri tė mėdha turistike e kulturore qė i japin asaj mundėsi pėr zhvillim tė gjithanshėm tė turizmit, si atij kulturor ashtu dhe atij masiv”,- tha Leskaj. Ai i njohu tė pranishmit, mes tyre kryetarin e bashkisė sė Shkodrės, Omir Rusi, dhe specialistėt e monumenteve, me propozimin e projektit tė dikasterit tė tij pėr ta shndėrruar kalanė Rozafa nė Park Kombėtar si ai i Butrintit, dhe pėr kėtė do tė hapet dhe njė konkurs. Kjo do tė bėjė tė mundur investime tė konsiderueshme nė infrastrukturėn e kalasė. Mė tej ai foli dhe pėr objektin monument kulture tė kishės-xhami tė Shėn Shtjefnit, nė kėtė kala, duke theksuar se disa grupime tė caktuara po pengojnė zbatimin e projektit restaurues me fonde tė shtetit amerikan dhe bėri thirrje qė tė mos pengohet ky proces. Ministri Leskaj u ndal dhe tek disa objekte tė tjera me rėndėsi kulturore, historike e turistike nė Shkodėr si muzeu historik, fototeka Marubi pėr tė cilat u shpreh se dikasteri i tij ėshtė i gatshėm tė investojė nėse godinat e tyre aktuale janė tė papėrshtatshme. Njė ide e hedhur nga ministri i Turizmit e Kulturės nė takimin e djeshėm nė qytetin e Shkodrės ishte dhe ngritja e njė zyre informacioni pėr turizmin nė qendėr tė qytetit, e cila do t’u afrojė materiale promovuese tė turizmit nė Shkodėr, vizitorėve tė ndryshėm, pėrfshirė dhe tė dhėna nė ėebsit-e pėr pikat turistike, monumentet e kulturės dhe gjithēka qė lidhet me kulturėn e turizmin nė kėtė qytet.

  marre nga Gazeta Shekulli
  Kur u ndane, keshtu na rane.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  Shkodra ka shum "male" perpara qe ti kaperceje e pastaj ti hidhet turizmit..

  A ka fuqi kryetari bashkise te ndaloje.. shkaterrimin e shkodres se vjeter..

  jooo.. se dhe ai shkodrani me shpi 300 vjecare ku eshte thesar cdo gur oborri e muri e drras tavani.. don Kiosk me ba i ziu se ndryshe buk ska me hanger..
  e tjera tjera probleme pafund..
  Pra do b shkodra me u ndreq.. do vizionar e kta mungojne ne fakt sepse shkodra reflekton izolimin.. 60 e ca vjecar.. edhe ne pjekurine e intelektualve..

  ska ma idromeno aty vec do kuaj si paulin sterku e ndoj kodosh nanoist..

  shkodra asht ne hall te madh.. e kjo ka krijuar nje kompleks ne shkoder sa deri hajni edvin nje cop hajvan injorant qe ha e kullufit prej kaq vitesh fondet e krejt bashkive pritet sikur te jet ndoj magjistar qe ben mrekullira..

  ja cthot Rudina e Shkodres adashja e Rudines se klosajve te top chanellit..

  --

  KJ

  E Merkure, 28 Dhjetor 2005


  VARFERIA I SHTYN DREJT VJEDHJES

  Shkoder- Pjesa me e madhe e hajduteve te qytetit te Shkodres jane te mitur. Sipas statistikave, ne Shkoder rezulton se te miturit zene vendin e pare ne grupmoshat qe perfshihen ne krimin e vjedhjes. Sipas burimeve nga prokuroria e policia e ketij rrethi, ka nje tendence ne rritje te hajduteve te vegjel. Vetem gjate ketij viti arrin ne 8 numri i te miturve ne gjykim per vjedhje. Ne shumicen e rasteve vjedhjet behen per nevoja ekonomike. Prinderit nuk kane mundesi te tjera dhe keshtu femija duhet te vjedhe. Vjedhje per "nevoje". Keshtu cilesohen shumica e vjedhjeve te kryera ne qytetin verior te Shkodres, te cilat me se shumti kane si autore te miturit. Varferia ekonomike edhe mungesa e vendeve te punes i detyron 14-16 vjecaret t'i drejtohen fitimit ne rruge te pandershme. Te lodhur nga jetesa e veshtire, te miturit guxojne te zgjasin duart jo vetem ne xhepat e qytetareve, por edhe te thyejne banesa dhe lokale. Ne fakt, vjedhjet e bera prej moshave te reja nuk kane te bejne me grabitje te medha. Burime nga Prokuroria e Shkodres pohojne se gjate viteve te fundit ka nje tendence ne rritje te krimit te vjedhjes, krahasuar kjo me konsumimin e veprave te tjera penale. Gjithsesi ne krye te top-listes se grabitjeve renditen te miturit. Vetem kete vit arrin ne gjashte numri i te miturve ne gjykim. Ndersa shtohen veprat penale te kryera nga keta te fundit, ne Shqiperi ende nuk funksionon nje gjykate per gjykimin te miturve. Ne kete rast procedimi nga prokuroria dhe gjykata behet me kujdes, sidomos per te miturit qe nuk e kane perseritur vepren penale. Megjithese per grupmosha te tilla "14 dhe 15-vjecaret) nuk ka perjashtim nga ligji, vete organi i akuzes dhe gjykata kane rene dakord qe per te miturit te behen gjykime te shpejtuara. "Kur kemi te bejme me persona qe kryejne per here te pare veper penale, nuk tentojme qe te japim denim maksimal. Kjo sigurisht lidhet me llojin e krimit. Ndersa nuk ndodh keshtu kur kemi te bejme me krime te perseritura. Megjithese autori i krimit mund te jete ne moshe te mitur, denimi jepet si per gjithe te tjeret",- citojne burimet nga organi hetimor i Shkodres, nderkohe qe sipas pales akuzuese ka mjaft raste te padeklaruara. Keshtu mund te ndodhe qe vete te zotet e shtepise te kapin hajdutin dhe ta leshojne ate me pas me pretendimin se eshte i mitur. Madje nuk jane te pakta rastet kur edhe blute kane patur nje moto te tille. Sipas eksperteve, vihet re edhe nje tendence tjeter, ajo e uljes se moshes nga ana e autoreve qe kryejne veprat penale ne zonen e Shkodres. Gjithsesi, statistikat e fundit flasin per ulje te kriminalitetit ne kete zone krahasur me te njejten periudhe te vitit te kaluar.

  Rudina Llazari


  -  di llafe nga une..
  Shkodra don nje 10 vjecar Protektorat gjermano-austriak .. jo ne kuptimin e ndarjes teritoriale por te nje kujdesi e te nje kulturifikimi te qytetit e qytetareve.. nga nje armat teknicienesh e austro-gjermane nga te gjitha fushat..

  pra ata ta marrin ne dore Shkodren ca vjet..e te shohim..

  populli paguan qe paguan vendasit e me mire le ti paguanim ca te huaj nja 5-10 vjet e te na vinin ne shina te progresit me baza jo kshu injoratishto- megallomanisht..

  jo vetem Shkodra por cdo qytet Shqiptar ka nevoje per Ekipe te tilla me teknicien te huaj.. gjerman-austriak-japoneze Suedez etj..

  vendasit jan te manget ne kulm.. ne cdo pikpamje..
  sdim shkurt hesapi.. jemi injorante..

  nje cop idiot si edvini psh ka zen per fyti Tiranen.. e ben cte doje..

  qashtu
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 28-12-2005 mė 15:32

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,178

  Pėr: Turizmi kulturor i Shkodrės  Shkodra, Albania | Shiroka - Zogaj - Liqeni i Shkodrės - Lumi i Bunės
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 26-03-2021 mė 12:31

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,178

  Pėr: Turizmi kulturor i Shkodrės  Top 15 Things To Do In Shkodra, Albania

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,178

  Pėr: Turizmi kulturor i Shkodrės  TURIZMI KULTUROR NĖ SHKODĖR

  Gusht 2021

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,178

  Pėr: Turizmi kulturor i Shkodrės  Shkodra si Nyje Hidrografike

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,178

  Pėr: Turizmi kulturor i Shkodrės  "Festa e Luleve", Bashkia e Shkodrės dhuron buqetė me aktivitete kulturore, artistike

  Maj 2021


  Festa e Luleve, 6 Maji i ēdo viti, ėshtė Festė Tradicionale prej shumė vitesh. Qyteti qė i kushtoi mė shumė se 150 kėngė luleve, qyteti i Luleborės sė famshme, e kishte tė natyrshme njė ditė qė t'i kushtohej luleve.

  Nga viti nė vit, tradita ėshtė pasuruar, duke u kthyer nė njė event qytetar, me pėrfshirje tė grupmoshave tė ndryshme, tė zhanreve tė ndryshme tė artit e sportit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 16-08-2021 mė 09:01

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,178

  Pėr: Turizmi kulturor i Shkodrės

  ‘ ZA FEST ’, promovohen vlerat kulturore nė Shkodėr


  Za Fest nisi nė 29 Korrik Edicionin e tij tė Pestė, nė Shkodėr. Festivali synon tė bėhet njė festival qė ka brenda tij shumė estetika tė artit, jo vetėm kėngėn, poezinė, legjendat etj., por edhe baletin kontemporan, teatrin, filmin e gjithashtu synon tė ndihmojė turizmin.

  Duke u vendosur rreth rrafshit tė Shkodrės, Zā Fest kėrkon tė zhvillojė mė shumė aktivitetet e tij nė veri tė Shqipėrisė duke pasur parasysh qė kjo zonė ka mė shumė nevojė pėr zhvillim.

  Drejtori Artistik Festivalit Vlashent Sata nė edicionin e 5 deklaroi, se bėrthamė e festivalit do jetė Shkodra, por ai tregoi edhe misionin shtegtarė edhe jashtė Shqipėrisė

  Tenori me famė ndėrkombėtare Josif Gjipali, i cili kėtė herė ėshtė bė pjesė e Za fest, me kėngėt shqiptare dhe tė huaja ndaluar nė diktaturė, i jep mbėshtetje Satės pėr zhvillimin nė djep tė kulturės tė kėtij aktiviteti.

  Ndėrsa koreografi Gentian Doda, frymėzuar nga folku, ka realizuar njė pjesė baleti interesante.

  Arben Bajraktaraj, thotė se nė logun e burrave do tė ketė njė vėmendje pėr rrėfimin si gjini nė zhdukje

  Gjatė tre ditėve tė festivalit pati njė ndėrthurje aktivitetesh, por qėllimi kryesor ishte arti mirėfilltė.

  Nė Shirokė - 29 Korrik, 30 Korrik nė Gjuhadol dhe 31 Korrik tek Kalaja e Rozafės, Za Fest erdhi me njė numėr tė madh artistėsh si Shpat Deda, Josif Gjipali, Ekland Hasa, Gjon`s Tears, Gentian Doda, Vlashent Sata, Gipsy Barcelona Balkan Orchestra etj.

  “Zā-Fest” bėn bashkė artistė shqiptarė nė Diasporė dhe trojet shqiptare. Ndaj ky aktivitet realizohet edhe me mbėshtetjen e Agjencisė Kombėtare tė Diasporės. Drejtoresha Ekzekutive e AKD, Sonila Hysi dhe Ambasadori i BE nė Tiranė, Luigi Soreca ishin prezent nė hapjen e edicionit tė pestė tė “Zā-Fest”, nė mbėshtetje dhe promovimit tė vlerave kulturore. /dsh/ KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/trashegimia...re-ne-shkoder/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 16-08-2021 mė 09:21

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,178

  Pėr: Turizmi kulturor i Shkodrės

  https://www.youtube.com/watch?v=pSObsUQzGOs

  Edicioni i 5-tė i “ZA Fest”, nga Thethi shtegton nė Shkodėr  https://gazetasi.al/za-fest-i-jep-za...e-jete-baleti/

  Za Fest i jep za Shkodrės , Vlashent Sata - Risi do tė jetė baleti .

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,178

  Pėr: Turizmi kulturor i Shkodrės

  Shkodra qė nuk njihni ! - " Opinion "

  Shkurt 2021 - RTV Klan


  https://www.youtube.com/watch?v=Zptm0o_3KQw
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-09-2021 mė 19:39

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,178

  Pėr: Turizmi kulturor i Shkodrės  Fondi Shqiptar i Zhvillimit e zbulon pėr herė tė parė, si do tė jetė ura e Velipojė-Ulqin

  Qershor 2022 - Euronews Albania

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Skėnderbeu
  Nga Arbushi nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 434
  Postimi i Fundit: 18-09-2022, 06:57
 2. Rrethimi i Shkodres dhe tradhtia e Esat Pashes
  Nga Dreri nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 22-03-2016, 02:37
 3. Shqiperine e Cliruan Serbet
  Nga detiad nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 06-11-2008, 12:44
 4. Tifozėt e Super Kampiones Tirana
  Nga BlueBaron nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 157
  Postimi i Fundit: 26-02-2006, 22:05
 5. Familja BENUSSI
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-09-2002, 13:42

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •