Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 38
 1. #1

  Shkelzen Doli

  Shkelzen Doli eshte nje nder violinistet me te mire qe ka Kosova.
  I lindur ne Elbasan por me von familja shperngulet ne Gjakovë.
  Nga viti 1992 filloj karieren muzikore ne "Hochschule für Musik und darstellende Kunst" ne Vjen.
  Nga viti 1995 luan ne simfonin e Vjenes.

  Ne maj te viti 2005 nxorri CD me titull "Vetem per ty ".

  Kenget jan keng te vjetra shqiptare instrumentale me violine.

  Violine:Shkelzen Doli
  Piano:Ruzhdi Sadiku
  Kitare : Hazyr Berisha

  Ja preferoj te gjithe atyre qe ndegjojne muzik instrumentale.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mjellma : 09-11-2005 mė 01:22

 2. #2
  ................
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110
  Shkėlzen Doli apo DOMI ??!!

 3. #3
  Citim Postuar mė parė nga Humdinger
  Shkėlzen Doli apo DOMI ??!!
  Shkelzen DOLI

  Mirembeteshi
  Mjellma

 4. #4
  ♥Nice♥ Maska e cool
  Anėtarėsuar
  25-05-2005
  Vendndodhja
  Ne Ajer
  Postime
  73
  Une per veten time i dëgjoj shume shpesh instrumentalet e Shkelzenit.
  Eshte Violinist shume i talentuar...e pergezoj per CD e tij.
  ~Proud to be Albanian~

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-09-2005
  Postime
  23
  shum me pelqen instrumentali i tij
  shpesh e ndegjoj cd e tij

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-11-2005
  Postime
  9
  me pelqen instrumentali i atij edhe pse sdegjohet shum ketu tek ne ne maqedoni!
  por prap se prap esht i mire une per veten teme e pelqej!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e skipetar
  Anėtarėsuar
  07-12-2006
  Postime
  719  "Qė t’i ēqitėsh kėta . . . duhet t’u preē jo vetėm duart e kokėn, po edhe kėmbėt e trupin." Fan Noli

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e skipetar
  Anėtarėsuar
  07-12-2006
  Postime
  719
  Citim Postuar mė parė nga Mjellma Lexo Postimin
  [...]
  luan ne simfonin e Vjenes.
  [...]
  Filharmonia e Vjenės -

  http://www.wienerphilharmoniker.at/i...page=musicians
  "Qė t’i ēqitėsh kėta . . . duhet t’u preē jo vetėm duart e kokėn, po edhe kėmbėt e trupin." Fan Noli

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Luizjana
  Anėtarėsuar
  02-07-2007
  Postime
  7
  Per mendimin tim Shkelzen Doli eshte legjenda e muzikes se mirefillt jo vetem ne Kosove por ne te gjitha trojet shqiptare dhe kudo qe ndegjohet muzika e mirefillt shqipe.I varfer eshte ai qe se ka ndegjuar talentin e tij,dhe qe ka pare sharmin e tij.
  Me e vaqanta e ketij personaliteti muzikal eshte se ai nxjerr tinguj jo vetem me gishta nga violina por nga e gjithe qenja e tij.
  Jam krenare qe e kemi se paku nje te tille siq eshte Shkelzen Doli,por do te doja qe gjithesesi te jete me i pranishem neper media sepse muzika e tij i duhet ketij populli,sepse kur degjohen tingujt e Shkelzen Dolit krenohesh qe i perket popullit shqiptar.

 10. #10

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,387

  Pėr: Shkelzen Doli

  Albanian Soul - Shkėlzen Doli


 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,387

  Pėr: Shkelzen Doli

  Shkėlzen Doli sjell nė Tiranė evenimentin muzikor mbarėshqiptar

  Mė 23 shtator nė Tiranė do tė zhvillohet nė sheshin “Skėnderbej” njė mega ‘show outdoor’ “Shkėlzen Doli - Albanian Soul”.

  Violinisti shqiptar me famė botėrore ėshtė ideator dhe udhėheqės artistik i kėtij projekti muzikor.

  Ky eveniment artistik, ku do tė spikasė bukuria e muzikės shqiptare, do tė transmetohet nga njė numėr televizionesh nė Europė, Azi dhe SHBA.

  Nėn udhėheqjen artistike tė maestro Dolit do tė ngjiten nė skenė rreth 70 instrumetistė virtuozė nga Shqipėria, Kosova dhe Maqedonia.

  Njė surprizė e bukur nė kėtė koncert do tė jetė pjesėmarrja si tė ftuar special tė disa artistėve tė mėdhenj, emrat e tė cilėve do tė zbulohen nė shtator.

  Ky eveniment do tė mirėpresė nė sheshin “Skėnderbej” artėdashės nga gjithė trojet shqipfolėse, diaspora, por dhe shumė turistė tė huaj.

  Bazė e kėtij evenimenti do tė jetė muzika shqiptare, por nė program do tė ketė dhe pjesė tė zgjedhura nga muzika klasike ndėrkombėtare.

  Ky eveniment pritet tė kthejė Tiranėn nė datat 22, 23 dhe 24 shtator nė njė nga destinacionet turistike mė tė frekuentuara tė Ballkanit.


  http://m.top-channel.tv/lajme/artikull.php?id=361307

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,387

  Pėr: Shkelzen Doli


 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,387

  Pėr: Shkelzen Doli

  Vendit Tim


 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,387

  Pėr: Shkelzen Doli


 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,387

  Pėr: Shkelzen Doli

  I Ftuar Special ne " Tre Tenoret 2014 "


 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,387

  Pėr: Shkelzen Doli

  Shpirti i " Albanian Soul "


 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,387

  Pėr: Shkelzen Doli


 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,387

  Pėr: Shkelzen Doli


 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,387

  Pėr: Shkelzen Doli

  Me fat per ARTISTET E MEDHENJ qe na nderojne !


Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Lista e 813 personave nė kėrkim nga Interpoli
  Nga Albo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 29-12-2014, 10:16
 2. Gazeta Shqiptare veteinskenon "bllokim te gazetes" per te krijuar sensacion
  Nga Bledari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 87
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 13:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •