Close
Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 177
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  FC Inter vs AC Milan - (3:2)

  Tabela momentale:

  JUVENTUS 27

  MILAN 25

  FIORENTINA 22

  INTER 19

  Muhabet te mbare
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Kete jave dy takime interesante:

  Lazio - Inter Milan

  ...dhe...

  AC Milan - Udinese


  Milan kthehet i lodhur nga ndeshja me PSV-ne, por kjo ceshtje eshte problem edhe per Udinesen e cila poashtu kthehet e lodhur nga takimi i se merkures ndaj Werderit ku u humb me 4:3. Vlen te ceket se edhe Milani kthehet me humbje 1:0. Pra, do jete nje takim i dy luaneve te lenduar dhe kjo ndeshje do te sherbeje si impulse per te rimare veten.

  Ndersa takimi mes Lazios dhe Interit ka peshen e vete. Lazianet te cilen ne formacion kane dy shqiptare Behrami dhe Tare nuk jane duke treguar forme te mire kete vit, ndersa edhe Interi po kalon nje kohe me rezultate po/jo. Interi ne kete ndeshje kthehet pas fitores minimale ndaj Portos kete mesjave. Kjo ndeshje mendoj se do jete edhe testi final i djemoshave te Mancinin per te kapur kreun e tabeles ose te fundosen mesit te tabeles. Nese deshtojne kete jave, mbyllet edhe peralla e tyre per titull ne Calcio.

  Suksese LAZIOS
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Milan rrifet Interi fiton 0-6

 4. #4
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Ja kur te rizgjohet Tare me ne tani... e forte do jete. Lazio ska bere asgje ket kampionat, ishallah nuk i teket me u bere Barcelone me ne, sic ndodh rendom. Interi vjet ne mos gaboj shkoi dhe me poshte pasi merrte vetem barazime. Vecse fazen e dyte per nga piket e cdo gje doli kampione faktikisht dhe jo shume larg vendit te pare. Me mire 3-4 humbje dhe 6 fitore, se sa nje fitore e 8 barazime sic ndodhi vjet.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 5. #5
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Lazio o ekip komplet ndryshe ne shpin e vet dhe lu mir...Shpresoj qe luj Tare se kohet e fundit qe esht fut si zevendesim ka ber diferenc ne lojen e sulmit te Lazios!

 6. #6
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Ja ti fusim ca polemika .....

  Kush ka pare emisionin spotiv '' Champions League'' tek Rete 4 e mediasetit do kenaqej me profesionalizmin e gazetareve italiane ....
  Ishin ndeshjet e Milan dhe Inter ... Sipas analizave te ketyre pseudo gazetareve dilte qe Inter kish loz skandal , kurse Milan kishte lozur mire , por pa fat !!!! Nje pyetje lind ...A e dine keta sumlepira se sa dolen rezultatet e ketyre ndeshjeve apo jo ? ...Varja...se champions iku...


  Presidenti Palermos Zamparini tha sot :
  << Tonin ja ofrova Milan dhe Interit , por nuk e moren ....Milan shkoi e mori Gilardinon , qe kushtonte me shume se dyfishi i Tonit ..Do me pelqente ta merrte me mire Milani , sepse Fiorentinen e kemi konkurrente ....Lidhur me portierin ne janar , mund te kerkojme te marrim Toldon >>
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 7. #7
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Juventus 30
  Milan 28
  Fiorentina 25
  Inter 20

  ______________

  Rrezik per Inter se do te mund te arrije Juven dhe Milan per luften per titull.
  Edhe Fio po tregon nje performance te shkelqyer me ate Tonin qe luan teper forte...
  My silence doesn't mean I am gone!

 8. #8
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Juventus...
  Nje pjese e pare 0-0 ...ne pjesen e dyte 2 gola ne 2 minuta....
  Polemika per arbitrimin ...
  Camoranesi duhet te merrte te kuqen , ashhtu sic e mori lojtari i Livornos ...FALET si gjithmone edhe 1 e verdhe per Zambroten , po ta merrte nuk do lozte ndeshjen tjeter...Chiellinit nuk ju dha e verdha e dyte ....
  Gjithe ky kujdes nga arbitri , sepse ndeshjen tjeter kemi Roma - Juve....

  Milan shpartallon nje Udinese qe nuk shifej me sy... Ndoshta ndikoi edhe mungesa e portierit titullar De Santis....Qe nga momenti ''caso iaquinta'' Udinese nuk e ka ngrit me koken...

  Fiorentina fitoi ne stadiumin pa spektatore dhe eshte nje surprize e kendshme per kampionatin ... Tani fillon nje tur te forte pasi do ndeshet me Roma , Milan e Juve...

  Interi edhe nje here la 2 pike ne stadiumin e veshtire te Lazios ....Si gjithmone moskonkretizimi i rasteve te krijuara , pika e dobet....2 penallti jepeshin me sy mbyllur , po nejse , se edhe Lazio kish dyshime per 1 gol te anulluar....
  Shkeputet 10 pike nga kreu i renditjes...Gjithcka do vendoset ne ndeshjet e ardhshme , pasi per Interin fillojne rreth 7-8 ndeshje te lehta , ndersa Juve e Milan kane disa ndeshje te veshtira...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 9. #9
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  4 ekipet kryesuese dhe ndeshjet e tyre deri ne fund te vitit.

  Juventus:


  12 19/11/2005 - 20.30 Roma - Juventus

  13 27/11/2005 - 15.00 Juventus - Treviso

  14 4/12/2005 - 15.00 Fiorentina - Juventus

  15 11/12/2005 - 15.00 Juventus - Cagliari

  16 17/12/2005 - 20.30 Lazio - Juventus

  17 21/12/2005 - 20.30 Juventus - Siena

  Milan

  12 20/11/2005 - 15.00 Fiorentina - Milan

  13 26/11/2005 - 20.30 Milan - Lecce

  14 3/12/2005 - 18.00 Chievo - Milan

  15 11/12/2005 - 20.30 Inter - Milan

  16 18/12/2005 - 15.00 Milan - Messina

  17 21/12/2005 - 20.30 Livorno - Milan

  Fiorentina


  12 20/11/2005 - 15.00 Fiorentina - Milan

  13 27/11/2005 - 20.30 Roma - Fiorentina

  14 4/12/2005 - 15.00 Fiorentina - Juventus

  15 10/12/2005 - 20.30 Fiorentina - Treviso

  16 18/12/2005 - 15.00 Empoli - Fiorentina

  17 21/12/2005 - 20.30 Fiorentina - Palermo

  Inter

  12 20/11/2005 - 20.30 Inter - Parma

  13 27/11/2005 - 15.00 Messina - Inter

  14 3/12/2005 - 20.30 Inter - Ascoli

  15 11/12/2005 - 20.30 Inter - Milan

  16 18/12/2005 - 15.00 Reggina - Inter

  17 21/12/2005 - 20.30 Inter - Empoli
  __________________________________________________ ______________

  Tre jane temat qe une do shtroja per debat.

  1-A do te arrij Milani me kete kalendar te kaloj Juventus apo do te qendroj ne vend te dyte?
  2-Fiorentina thyen Milan dhe Juventus dhe kalon ne vend te dyte pse jo dhe vend te pare?
  3-Interi do te jete ne gjendie te afrohet me 2 kryesueset?

  Pres nje debat te bukur prej jush.

  kacaku_basket

  ps: shpresoj ti lejme menjane te pakten njehere tifozlleqet dhe budallalleqet si jo bilani jo xhuve jo pinteri etj etj
  Flasim per futboll.

 10. #10
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Citim Postuar mė parė nga kacaku basket
  1-A do te arrij Milani me kete kalendar te kaloj Juventus apo do te qendroj ne vend te dyte?
  2-Fiorentina thyen Milan dhe Juventus dhe kalon ne vend te dyte pse jo dhe vend te pare?
  3-Interi do te jete ne gjendie te afrohet me 2 kryesueset?
  Un zgjodha nr1:

  Ket vit dhe si gjtihnje kampionati Italian esht i veshtir dhe sado ekipe te "vogla" apo te "madhe" gjithnje ka veshtiresi per te fituar. Diference ket vit ne kre eshte qe Juventus dhe Milan jan dy ekipet me te forcuar nga viti i kalum dhe po tregoet deri ne moment....

  A do ta arrij Milani ta kaloj Juven me ket kalendar apo te qendroj ne vend te dyte? Them se koha dhe loja e te dyja ekipeve do ta tregoj dhe nuk mendoj se cfare kalendari kane, ne kampionatin Italian te gjith ekipet jan te rrezikshme dhe te veshtira!

 11. #11
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  JUVENTUS vend te pare ne renditje , por ne vend te pare edhe ne numrin e faulleve .
  Ne fakt pas 11 javeve kampionat skuadra e Capellos ka bere numrin me te madh te faulleve , plot 250 . E jane ndeshkuar me 18 kartona te verdhe dhe asnje katon te kuq.
  Ne vend te dyte ne kete renditje vjen UDINESE , e cila ka marre 27 te verdha e 2 te kuqe . Pastaj vjen MESSINA me 231 faulle , e 32 te verdha .

  Nder juventinet lojtari qe ka bere me shume faulle eshte NEDVED (33) dhe pas tij IBRAIMOVIC (26 faulle).

  Polemika javen e kaluar per kartonin e kuq qe meritonte CAMORANESI dhe 2 te verdhat qe meritonin Zambrota e Chiellini (nuk do loznin ndeshjen tjeter me Romen , po te merrnin te verdhat ) .


  Nderkohe qe JUVENTUS mori 2 kartona te kuq gjithe sezonin 2004-2005.  E njejta gje nuk mund te thuhet per Juven ne europe . Ku ne vetem 4 ndeshje ka marre 2 katona te kuq (Viera e Ibraimovic) .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga inter_forever : 08-11-2005 mė 20:01
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 12. #12
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Per mendimin tim:
  Juventus dhe Milan kane respektivish pak a shume te njejtin kalendar ne veshtiresi.
  Te dyja duhet te luajen kunder Fiorentines dhe kjo do te ndikoje jo pak ne renditjen e fundvitit.Pasi Interi do te arrij te afrohet ne pike te pakten dy nga tre ekipet e para.
  Juventus ndeshjen e rradhes e ka ne Rome me Romen dhe sdo ta kete te lehte.Gjithashtu edhe Milan ka takimin direkt me Fiorentinen.
  Ne varesi te ketyre rezultateve do te marri rrugen dhe renditja e fund vitit.Per te arritur ne takimin Fiorentina-Juventus qe sdo te jete e lehte.Ndersa Milan udheton
  per ne Verona ku do te luaje kunder Chievos nje ekip i mesem por i veshtire per tu thyer ne fushen e tij.
  Turnin tjeter eshte dhe Derby Milanos.Inter-Milan.Imagjinoni vete cfare rendesie ka kjo ndeshje vec renditjes.Ketu Juventus dhe Fiorentina do bejne sehir do presin per mendimin tim dhe do shpresojne ne ndonje barazim.
  Pas derbyt te Milanos Juventus do shkoje perseri ne Rome ku do te luaje kunder Lazios dhe sdo te jete e lehte duke pare formen e mire qe gezon ekipi i Lazios.

  Mendoj qe pak a shume cdo gje do te varet nga takimet direkte Fiorentina-Juventus/Milan, Roma/Lazio-Juventus dhe Inter-Milan

 13. #13
  Freedom Maska e Bianconero
  Anėtarėsuar
  07-11-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  263
  Juventus dhe Milan ne pergjithesi mire ne kete sezon. Inter me duket sikur e nxori veten jashte luftes per titull. Edhe mua si tifoz Juventin me mungon nje titull per Interin sepse eshte skuader e madhe, plus qe ja ngrin nivelin serise A por mendoj qe nuk punohet sa duhet ne fushe dhe as ne blerje.

  Interistat kane ndoshta te drejte te ankohen sepse 16 vite pa titull nuk jane pak por duhet te jene te bindur se problemi nuk eshte te perkrahja qe gezon Juve apo Milan nga arbitrat por gjithcka rendon mbi klubin zi-blu. Pastaj lojtar me lojtar t'i krahasosh, nuk eshte Interi ne nivelin e Juves as te Milanit, kjo duket qarte.

  Kete vit kemi nje grup te mire lojtaresh, nje nder me te miret gjate viteve te fundit dhe mendoj se ne fund te sezonit do kemi 29 scudetto, gjithsesi per mua mbetet shume e rendesishme Champions League-a dhe shpresoj me pak fat ta fitojme.
  Mekat qe talenti nuk eshte semundje ngjitese, sepse kesisoj nuk do te kishim kaq shume budallenj neper kembe.

  Frederik Rreshpja

 14. #14
  Inter Maska e DuPI_I_KeQ
  Anėtarėsuar
  17-06-2005
  Vendndodhja
  Europe
  Mosha
  39
  Postime
  89
  INTER for ever dhe mos u mundoni kot sepse dhe pse jemi icik prapa me pik do e marrim sivjet po ec!

  PS:
  Kujdes me madhesine e fontit cuno!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Davius : 11-11-2005 mė 09:45
  Interist Deri Ne Vdekje!
  Adriano 10 is The Best!!!

 15. #15
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  ROMA - JUVENTUS ....stadiumi ''OLIMPICO'' ...te shtunen ora 20.30 ...

  Ndeshja me e rendesishme e javes qe vjen . Polemikat gjate kesaj jave .

  Totti kunder Capellos :
  << Nuk dua te kem me asnjehere ate per trajner .Nuk eshte nje njeri i vertete >>

  Ironik me Moggin :
  << Nese vjen Moggi tek Roma ? Nuk e di nese me quan te vlefshem per projektin e tij >>

  Replika e Thuram :
  << Skuadrat e medha tregojne faktet dhe jo llafe e polemika >>

  Replikon Bettega ndaj Tottit :
  << Do kishe bere mire te fliste pas ndeshjes dhe jo para saj >>
  I kthehet Totti :
  << Une flas kur te dua dhe cfare te dua .>>

  I hedh benzine zjarrit edhe Cufre i Romes :
  << Vitin e kaluar nuk gabuam ne , por dikush tjeter (arbitri) .Padrejtesite me ngrene nervat , po gjithcka kaloi.Kete vit jemi me te forte>>


  TIFOZAT KUNDER ROSELLA SENSI.

  Tifozat e Romes do bejne nje proteste ne ndeshjen e se shtunes kunder administratores R.SENSI . Shkaku eshte intervista e saj , ku kishte shprehur fjale admirimi per dirigjencen e Juves dhe drejtusin e Lega Galliani.
  Ne kete menyre Rosella i kundervihet rruges se ndjekur nga babai i saj Franco Sensi , qe gjithe keto vite ka luftuar kunder ''pushtetit'' te juves e milan. Me parrulla para ndeshjes do kerkojne doreheqjen e saj.


  Menjehere vjen pergjigja e Roselles :
  << Kane ndryshuar vetem tonet e intervistave . Si gjithmone mendimet e mia jane ne perputhje me ato te klubit . Tifozat duhet te mbeshtesin skuadren.>>

  Lidhur me Tottin :
  << Ben mire qe karikon ambjentin .Jam tifoze personale e tij >>
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga inter_forever : 17-11-2005 mė 20:40
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 16. #16
  Football Factory Maska e Moltisanti
  Anėtarėsuar
  22-11-2002
  Postime
  1,437
  Fito Juvja si gjithmone me golat fantazem qe dihet nga e kane origjinen !!(Moggi me bataljonin tij te sterpaguar (albitrat) do bejne c'eshte e mundur te fitohet dhe kjo ndeshje ne cdo lloj menyre !!

  Kujtojme ndeshjen e vitit te kaluar me Romen ku skandali i Albitrave Juventine i kaloi te gjitha kufinjte !!!

  Gjithsesi gjynafet lahen ne champions

 17. #17
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Fio me Tonin dhe Fioren do rrezojne Milanin, ndersa ajo tjetra mes Romes dhe Juves do mbaron 0:0 ose fiton Juve me 0:1.... edhe ate me gol te shenuar ne min 85+
  My silence doesn't mean I am gone!

 18. #18
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Ja formacionet e mundeshme :

  Roma (4-2-3-1): 32 Doni, 2 Panucci, 4 Kuffour, 5 Mexes, 25 Cufre`, 20 Perrotta, 16 De Rossi, 30 Mancini, 10 Totti, 11 Taddei, 9 Montella.
  (1 Curci, 3 Bovo, 14 Kharja, 15 Dacourt, 17 Tommasi, 8 Aquilani, 40 Nonda).  Juventus (4-4-2): 32 Abbiati, 19 Zambrotta, 21 Thuram, 28 Cannavaro, 3 Chiellini, 16 Camoranesi, 8 Emerson, 4 Vieira, 11 Nedved, 9 Ibrahimovic, 17 Trezeguet. (12 Chimenti, 7 Pessotto, 6 Kovac, 20 Blasi, 23 Giannichedda, 10 Del Piero, 18 Mutu).  Pervec ndeshjes Roma - Juve , lozet edhe Udinese - Messina ne oren 18 :00.
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 19. #19
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Nje barazim sot ne mbremje do ishte rezultati mese i mire e me i perlqyeshem per ne.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 20. #20
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Mbyllet pjesa e pare ROMA - JUVE 0 - 1 ...Shenon Nedved ne min 46 .

  Ndeshje shume e bukur . Roma nisi me mire ndeshjen dhe ishte superiore .Me kalimin e minutave ndeshja ishte e barabarte .Duhet thene qe Roma kishte me shume raste , por nuk i shfrytezoi sic duhet rastet e krijuara .Montella shume i rrezikshem .
  Ndersa Juventus u tregua rezultative dhe rastin me te rrezikshem e shfytezoi . Kros nga e djathta e gol me koke per Nedved .

  Ndeshja deri tani shume e rregullt dhe vertetohet edhe nje here se fiton kush fut golin e jo kush qarkullon topin .
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •