Tr dashurin time atij ia fala. Ai dshiroi t'i takoj tjetrs. E vrava sepse e dashurova marrzisht, q t mos i takoj tjetrs, q t jet prore pran meje, vetm imi.
I vdekur s'mund t ik prej meje!
Shum gjra, kur ia marrin njeriut, mund t'i kthehen, prve dashuris dhe jets.
Ai m mori shum nga dashuria ime. do gj harroi. Asgj nuk ma ktheu me t mir.
Jeta pa dashuri sht hi. Dashuria pa dashuri vyshket.
Un pa dashuri nuk munda dhe s'mund t jetoj.
Un e kam dnuar veten m rnd se at, se sa do t m dnoni ju. E kam dnuar me vdekjen e tij, me dashurin time t plagosur pr vdekje.
Vdekja e tij do dit po shoqrohet me mua.
Jeta ime nuk mund t ik nga vdekja e tij. Ajo ecn shpejt, nn tok, npr uj dhe npr qiell. jeta ime s'mund t fshihet nga ajo. Kudo ajo m sheh dhe m njeh.
do dnim juaj do t jet m i vogl dhe m i leht se dnimi i dashuris sime ndaj meje.
Veproni sipas drejtsis s ligjeve tuaja! Edhe dashuria ime do t jet e knaqur dhe nuk do t kundrshtoj.
Duket se edhe dashuria na mson ose na detyron t bjm mkate t mdha, por nse i bjm pr t, t gjitha na i fal.
Dashuria ime e mendur gati do lidhje me jetn ma ka ndrprer.
do dit po dal dhe po ik nga qenia ime. Ky proces do t dshiroj t mos zgjas shum, por t kryhet sa m shpejt.
Sa m shum t jetoj aq m i madh do t jet dnimi pr mua. Prkundrazi sa m pak ta shoh dritn, aq m i vogl do t jet dnimi.
Mir sht ju nuk m njihni sa duhet.
S'sht dm q nuk di se 'mendoni pr mua, pr dashurin time t prgjakur.
Un mendoj se e doni dhe e respektoni drejtsin.
Nuk m duhet mshira, e mendoj armik t dashuris dhe t jets sime.
At dnim q ma ka caktuar dashuria ime, at duhet t ma jepni ju, shok gjykats, porot dhe avokat.
Dashuria pr dashuri.
Jeta pr jet.
Vdekja pr vdekje.
Jam e harruar n dashuri.
Askush nuk m njeh mir. Ask s'e njoh mir tani. Nuk e njoha dhe s'po e njoh sa duhet as veten. Pr kt mos m bni fajtore, mendoj se pr kt do faj i takon dashuris sime.
Heshtja kurr nuk m ka plqyer, e kam urrejtur. Ai me heshtje m mundonte dhe m largonte nga ai, nga jeta e tij nga brigjet e jets sime.
Kur m tha "Jo", ma tronditi jetn, ma plagosi rnd dashurin, ma paralizoi mendjen.
Un jetoj kudo me t n vdekje. Pra jemi pran njri tjetrit. Nse n t s'sht e mundur t jetohet gjat, do t krkoj nj vend tjetr n jet, n ndonj jet ende t panjohur pr ne, nse ka diku nn tok, ose n qiell.
Askund nuk do t m shihni, sepse jam e harruar n dashuri.