Close
Faqja 1 prej 26 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 514
 1. #1
  Inxhenier Maska e hiedi
  Anėtarėsuar
  29-01-2003
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ndihmoni njėri tjetrin

  me ndimoni te gjej kengetaren e kesaj kenge
  nuk me kujtohet e gjithe kenga por di disa vargje
  kjo kenge , nuk e di mire por me duket se eshte kenduar ne fest 92 o 93
  vargjet jane


  .......
  te respekton
  nuk eshte e thene se ai te dashuron

 2. #2
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Me duket se Anita Bitri sjam e sigurte....edhe tham qe eshte pak me heret se vitet 92 o 93...

 3. #3
  Emotionally Untouchable Maska e Taulant _NYC
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Vendndodhja
  11105
  Mosha
  40
  Postime
  444
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E ka kenduar Anita Bitri jam i sigurt , tituli me duket ka qene "ne tren " por per kete s jam aq i sigurt . Ja disa nga vargjet nqs me kujtohen saktesisht.

  Ne tren u njojta me nje djale
  shkembeva cilter une me te disa fjale
  por kur u ndame te dy ne stacion
  ai befas doren forte sec ma shtrengon

  S'kaluan vetem vec se disa dite
  i harrova emrin i harrova dhe syt
  por nje dite ne rruge sec me takon
  si per cudi me thote se me dashuron .

  C eshte kjo dashuri ?

  mos u nxito , mos u gabo
  ti zemren time mos e kerko
  mos u zemero une ty s te mbaj meri
  por do te flas perhere me ciltersi .

  Kur njef nje vajze qe ngrohte te flet
  te buzeqesh , te respetkon
  nuk eshte e then se ajo te dashuron
  (2 here )

 4. #4
  Hakmarrese
  Anėtarėsuar
  07-05-2002
  Vendndodhja
  Ne vednin me te pershtatshem
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Je me se i sakte Taulant_NYC.

  Kengetarja eshte Anita Bitri. Dhe mua me pelqen shume ajo kenge dhe shepesh e kendoj me veten.

 5. #5
  Perjashtuar Maska e korcaprincess
  Anėtarėsuar
  24-10-2002
  Vendndodhja
  Detroit MI
  Mosha
  37
  Postime
  511
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  edhe mua me pelqen shume kjo kenge.....keto kohet e fundit isha ne nje mbremje shqiptare qe u zhvillua ketu ne detroit me rastin e 29 nentorit dhe ishte e ftuar edhe anita bitri e cila kendoi kete kenge.....me kishte marre malli ta degjoja sepse gjithmone me ka pelqyer kjo kenge

 6. #6
  Inxhenier Maska e hiedi
  Anėtarėsuar
  29-01-2003
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shume faleminderit Mister dhe Taulant_NYC

 7. #7
  ~NiGoTo~
  Anėtarėsuar
  20-02-2003
  Vendndodhja
  Durresi jone Qytet bregdetar
  Mosha
  35
  Postime
  221
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mua me ka pas pelqyer kjo kenga ))
  Dashuri te hedh ne LUM
  E te thote nuk te hodha UNE
  ______________________
  Nje lule celi ne zemren time
  nje trup u shtri mbi mua
  nje dor me perkedheli embel
  dhe nje zemer me tha te dua
  ______________________
  Te dashurosh eshte VEPER
  Te mos ta tregosh eshte KRYEVEPER

  Me Rrespekt NIKU-DR

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e rina_yll_polar
  Anėtarėsuar
  13-04-2003
  Vendndodhja
  larg shqiperis:((((
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Lightbulb esht nje keng qe e adhuroj

  ej esht nje keng qe e adhuroj por nuk e di se si e ka titullin dhe me duket se e kendon elita 5 di nje strof:
  si ta kthej endrren ne realitet te rri me te vetem nje moment enderr e hidhur pse me mashtron realiteti me helmon.....
  ja kaq di. po ma gjeti ndonjeri ja di per nder dhe ndonje sit ku mund ta degjoj po ashtu.flmmmmmmm.............
  jeta vazhdon dhe pse loti pikon....

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  48
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Kjo kengetare me ka pelqyer shume,por me vjen keq qe u shkeput fare nga muzika,te pakten ne Shqiperi.A di kush se a ka aktivitet ne amerike kjo kengetare.
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-08-2002
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  40
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ju lutem me ndihmoni!!!!

  me duhet te gjej sa me shpejt te jete e mundur kengen "Moj e bukura more"(kenge arbereshe) qe te jete e mundur ta skarikoj ,ju lutem ne mund te me shkruani ndonje andrese ku mund ta gjej kete kenge .Me duhen edhe foto te veshjeve tradizionale shqiptare te tre krahinave veri ,jug dhe qendra ???
  Kush mundet ju lutem te me ndihmoje .Flm
  posso scrivere i versi pił tristi questa notte......................

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-08-2002
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  40
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ju lutem me duhet te gjej edhe kengen "25 Gersheta " te Eli fares
  posso scrivere i versi pił tristi questa notte......................

 12. #12
  Ēapkene... Maska e Arbresha
  Anėtarėsuar
  12-03-2003
  Vendndodhja
  Underneath the tears of the Sun...!!!
  Postime
  260
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  shif tek adressa albasoul.com aty ka shume kenge dhe mund ta kete edhe keto qe ju kerkoni. Per veshjet po shikoj......good luck

  Gjithe te mirat
  Me respekt
  Arbresha,

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  ke folklori Shqiptar keni shume veshje tradicionale nga e gjithe shqiparia kurse tek muzika po te kerkoni do te gjeni edhe kengen. Ardian Trebicka kendon ate kenge ne albumin e tij te pare. Degjojeni dhe shkruajne tekstin.

 14. #14
  i larguar
  Anėtarėsuar
  16-11-2002
  Postime
  1,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime

  Re: Ju lutem me ndihmoni!!!!

  Postuar mė parė nga habibi
  me duhet te gjej sa me shpejt te jete e mundur kengen "Moj e bukura more"(kenge arbereshe) qe te jete e mundur ta skarikoj ,ju lutem ne mund te me shkruani ndonje andrese ku mund ta gjej kete kenge .Me duhen edhe foto te veshjeve tradizionale shqiptare te tre krahinave veri ,jug dhe qendra ???
  Kush mundet ju lutem te me ndihmoje .Flm
  E di qe e kendon dhe Shkelqim Agolli, po ku ta gjesh alumin en internet nuk di gje.


  PS Bashkova dy tema me te njejten permbajte, si dhe editova titulline temes qe vizituesit te kuptojne se ca lloj ndihme kerkohet ne kete teme!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga StterollA : 29-04-2003 mė 22:22

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Edmond83
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Vendndodhja
  China Town
  Postime
  126
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ehde mu po ta kisha degjuar ndonjeher do ta pelqeja

  a dini gjo ku munemi me e ble ??
  RRaK LLdAk FaK

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-08-2002
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  40
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ju falenderoj per interesin,sa per tek albasoul nuk eshte e mundur se nuk te lejon te skarikosh kenget po vetem ti degjosh ,e njejta gje eshte edhe per fotot apo ēdo gje ekziston ne kete sit sepse xhaxhi Albasoul e ka bllokuar tastin e djathte.Ne mund te me shkruanit ndonje sit tjeter .
  Sa per veshjet nuk eshte aq e lehte te gjesh foto sepse duhet te jene edhe ne gjendje te mire ,sepse mua me intereson te bej disa poster me keto foto ,dhe me ato qe kam pare deri tani nuk jane shume ne gjendje te mire sepse jane shume te te vjetra .
  Nuk i dihet mbase e zbut nje ēik zemren xhaxhi Albasoul dhe na le te skarojme ato dy tre kenge qe na interesojne edhe ndonje foto ????
  posso scrivere i versi pił tristi questa notte......................

 17. #17
  SUPER [INC] Maska e SUPERSTAR_N1
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  36
  Postime
  475
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Se kam degjuar kurre !
  Sa te Rrosh Do Te Dashurosh! Juventus For Life!!

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  14-03-2003
  Vendndodhja
  Albanistan
  Mosha
  40
  Postime
  146
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ku ta gjej kengen "I dua lulet ne dritare"?

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-05-2003
  Mosha
  38
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  hi

  moj e bukura more mund ta gjesh edhe tek kazaa
  por ne fillim duhet ta besh download kazaa
  pastaj fute tek search edhe fut si llaf
  shqip
  pastaj te dalin shume kenge shqipetare
  pacim

 20. #20
  AlbaMovie Maska e Dr-DivX
  Anėtarėsuar
  16-04-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Mosha
  37
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ej esht nje keng qe e adhuroj por nuk e di se si e ka titullin dhe me duket se e kendon elita 5 di nje strof:
  E Elita 5 eshte dhe goxha e vjeter une e kam por problemi esht si ta jap
  GVCD Master
  Albamovie meGa-VCD

Faqja 1 prej 26 12311 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 348
  Postimi i Fundit: 21-01-2012, 07:10
 2. ju lutem me ndihmoni ta gjeje kengen e rifat berishes
  Nga Riona nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-04-2009, 15:02
 3. Uniteti islam: Fetva: Sheltuti (sunni) dhe Khomeini (shiia)
  Nga Bani gjk nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-04-2007, 15:13
 4. Besimi dhe besimtari
  Nga Fjala e drejte nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-12-2004, 15:41

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •