Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  273

  Kto dit dridhje t vazhdueshme t toks kan goditur Gjilanin

  Shtabi Emergjent i Komuns s Gjilanit ka evidentuar dme t mdha materiale n infrastruktur dhe objekte banimi


  --------------------------------------------------------------------------------

  Gjilan, 27 prill 2002 - Shtabi Emergjent i Komuns s Gjilanit, nn udhheqjen z. Lutfi Haziri, kryetar, mbajti takimin e rregullt n t cilin u raportua pr aktivitetin ditor t grupeve punuese n terren.

  Raportuan, Kolonel Imri Ilazi TMK, nga KFOR-i, Snodgres, nga policia e UNMIK-ut, oficeri Hartman, si dhe prfaqsuesit t institucioneve vendore dhe atyre ndrkombtare, antar t Shtabit.

  Nga ky takim doli vlersimi i prgjithshm se pr nj koh shum t shkurtr, Shtabi ka arritur q ta ket situatn nn kontroll.

  Pr momentin problemet jan t natyrs psikologjike nga shkaku se pas goditjes s par t shkaktuar m dat 24.04.2002, ka pasur edhe nj sr goditjesh t tjera me intensitet m t ult, mirpo t cilat kan shkaktuar panik n radht e qytetarve.

  Sa i prket problemeve teknike t cilat kan t bjn me vendosje t prkohshme t qytetarve n lokacione t sigurta, dhnies s ndihms s par, furnizimit me ushqim, furnizimit me uj t pijshm, masat e marra nga Shtabi kan br q n kt drejtim mos t ket probleme.

  Sipas vlersimeve t para jan evidentuar dmet e mdha materiale si n infrastruktur dhe objekte banimi, vlera e t cilave pr momentin ende nuk dihet.

 2. #2

  Termeti ne Kosove.

  Me duhet te shprehem qe me erdhi vertete keq per kete qe ka ndodhur tek vellezerit tane matane kufirit.

  Ne Kosove ka jo pak probleme dhe gjeja e fundit qe njerezit kane "nevoje" ishte kjo.Ne kushtet e nje rindertimi, e te infrakstures se demtuar pas luftes,kjo eshte nje goditje per popullin e qeverine e Kosoves te cilet kane mjaft probleme.

  Mendoj te perqendrohemi tek pozitivja :

  1.Lexova qe nuk pati deme ne njerez.

  2.Tani Kosova ka nje fare mundesie qe te mobilizoje njerezit e saj e nje qeveri e cila deri diku mund te kontrolloje situata te tilla.

  E se fundmi me qe jemi ketu, pasi e di qe kjo eshte teme tjeter -shpreh deshiren qe Kosova ta kete statusin qe i takon se shpejti,e gjithshka qe do "i hedhe " perpara historia apo natyra ta perballoje me dinjitet.

  Sic kam besim qe nje dite jo te larget do jemi nje SHTET ashtu sic jemi nje KOMB !

  Pershendetje vellezerve e motrave nga Kosova ,nga bursa 33 .

Tema t Ngjashme

 1. Guvernatori Fullani: Shqipria sht goditur nga kriza
  Nga argjenddre n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-02-2009, 09:01
 2. Perse kemi dridhje te dores
  Nga Frenku-007 n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 19-01-2009, 09:57
 3. Sa makina keni goditur (pa qellim :P)?
  Nga *~Rexhina~* n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 29-06-2006, 23:07

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •