Close
Faqja 0 prej 17 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 325
 1. #1

  Teori Konspirative

  Teoria Konspirative

  Kjo eshte nje teme e re qe lidhet me nje fenomen tipik te fundshekullit te kaluar dhe qe po merr permasa te medhaja ne shekullin e ri. Shume prej nesh kane degjuar termin Teoria Konspirative qe eshte bere pjese e pandare e cdo gjeje ne levizjen New Age. Degjojme per teori konsirative, per konsiraci dhe per konspiratore por pak nga ne e dine kuptimin apo se cfare perfaqeson. Qellimi i kesaj teme eshte te informoje lexuesit ne vija te pergjithshme per menyren sesi teora konspirative analizon realitetin dhe faktet historike si dhe dobine apo demin qe sjell ne percuarjen e informacionit perpara masave te gjera. Tema besoj se do jete e gjate por dhe me interes. Ka shume elementa te saj qe jane pjese e jetes sone te perditshme dhe pjese kryesore e informacionit qe ne marrim cdo dite nga mediat zyrtare. Ketu e mbeshtet polemiken e saj dhe teoria konspirative duke u bere nje opononet i fuqishem i cdo informacioni qe na serviret dhe zbuluar fakte apo ndodhi qe ndryshojne nga ato qe disa here me qellim spekulativ jepen per degjuesit ne nje forme tjeter. Arsyet mund te jene te shumta sic mund te jene edhe per anen tjeter, pra teorine konspirative por gjithe misioni i saj eshte qe te na beje te shohin dhe te perceptojme realitetin ku jetojme nen driten e fakteve te tjera dhe te shkeputemi nga mendimi shabllon duke patur pavaresine tone ne gjykimin ngjarjeve.
  Lexim te kendshem.  Cfare eshte Teoria Konspirative?

  Teoria Konspirative eshte nje grupim argumentash te cilat sugjerojne fakte, agjensi dhe motive pertej asaj qe konsiderohet si zakonisht nje ngjarje e thjeshte historike apo natyrore. Ne kulturat popullore, Teoria Konspirative eshte shnderruar ne nje lidhje te fuqishme me personat eksentrik dhe arsyetime pertej normales, aq sa kur permend nje argument, Teoria Konspirative mund te konsiderohet si nje perpjekje per ta bere ate qesharake apo dhe minimizuar, duke e kthyer termin "kundershtim" ne nje aplikim.
  Teria Konspirative ne kontrast me termin konspiraci si nje term legal eshte nje gjini me vete qe perfshin nje mori perzgjedhjesh (jo domosdoshmerisht te lidhura me njera tjetren), argum,entash per ekzistencen e konspiracive te ndryshme ku sejcila prej tyre mund te krijoje implikime shume serioze nese provohet qe eshte e vertete.
  Disa prej teorive qe ngrihen padyshim jane fallco dhe te cojne tek pyetja intriguese qe Cfare mekanizmi ekziston ne kulturat popullore qe te coje ne sajimin e tyre dhe kembenguljen per vertetesine e tyre?
  Ne perpjekje per ti dhene pergjigje nje pyetje te tille, Teoria Konspirative eshte shnderruar ne nje objekt shume interesant per sociologet, psikologet dhe eksperte te folklorit te pakten qe prej fillimit te viteve 60-te me kur vrasja e Presidentit John F. Kennedy provokoi nje nivel te paprecedente spekulimesh. Ky interesim akademik ka cuar ne identifikimin e nje sere faktoresh struktural te cilat mund te paraqiten si hipoteza per studimin e cdo lloj teorie konspirative.

  Ja disa nga faktoret ku mbeshtetet nje Teori Konspirative

  1- Fillon e bazuar ne evidenca rrethanore te kufizuara.
  - I ben oponence raporteve te medias dhe imazhit te saj duke perdorur njohurine mbi disa fakte dhe evidenca kriminale

  2- Adreson nje ngjarje apo proces qe ka patur nje impakt emocional apo historik.
  - Ka tendencen te interpretoje nje fenomen qe paraqet shume interes per publikun si te thuash i nje karakteri sa emocional aq dhe universal dhe per shkak te kuptimit qe merr shkakton nje interes shume te madh ne nje audience te gjere.

  3- Redukton fenomene komplekse sociale ne veprime te thjeshta kriminale.
  - Procese institucionale, jo personale, qe jane kryer gabim apo me mendjelehtesi interpretohen si keqdashese, te bera me qellim dhe te hartuara nga individe te pamoralshem.

  4- Personifikon fenomene komplekse sociale si konspiratore te fuqishem individual.
  - Ka lidhje me piken e mesiperme por ne dallim nga ajo, dedukton dhe kundershton ekzistencen e konspiratoreve te fuqishem si individe me "pamundesi" qe nje sere ngjarjesh te shkaktohen nga nje person i vetem.

  5- Shume talente supernjerezore dhe burime per konspiratoret.
  - Kerkon qe teoricienet konspiratore te zoterojne disiplina unike, te mos dorezohen asnjehere, te zoterojne teknologji te panjohur, aftesi te pazakonta psikologjike dhe njohuri te padiskutueshme historike etj.

  6-Hapi me i rendesishem ne argument mbeshtetet ne arsyetimin induktiv dhe jo ate deduktiv

  7-I ben thirrje mendimit rracional.
  - Mendimi rracional eshte nje zevendesues i persosur i metodave me robuste dhe te respektuara akademike qe jane te domosdoshme per te hetur fenomene sociologjike.

  8- Paraqet nje praktike te forte te ndertuar mbi baza llogjike dhe metodologjike.
  - Arsyetimet informale dhe formale llogjike vihen re me lehtesi gjate parashtrimit te argumentit.

  9- Prodhohet apo eshte i rrethuar nga te jashtem te cilet paraqesin mungese burimi informacioni te mjaftueshem.
  - Historia fillon nga nje kontakt i brendeshem me njohuri per ngjarjen dhe qe gezon popullaritet midis personave te cilet nuk kane njohurite e mjaftueshme teknologjike.

  10- Nuk gezon kredibilitet te mirefillte midis komunitetit te eksperteve.
  - Akademiket dhe profesionistet kajne tendence te injorojne historine duke e trajtuar ate si shume te pavend per ti kushtuar kohen e tyre ose shume te rrezikshme per reputacionin e tyre si akademik nese nuk provohet vertetesia


  Origjina e Teorise Konspirative


  Ne menyre te natyrshme humanet reagojne per ngjarje apo evente te caktuara te cilat kane patur nje impact emocional ndaj tyre, duke u perpjekur te gjejne nje kuptim per kete ngjarje nepermjet vlerave spirituale, morale apo politike dhe ndonjehere nepermjet termave shkencore.
  Ngjarjet te cilat duken ti rezistojne nje interpretimi te tille sepse ne te vertete ato nuk personifikojne asgje, mund te provokojne nje hulumtim te koncentruar dhe intensiv per ti gjetur kuptimin derisa te arrihet ne nje pike te caktuar ku hulumtuesi gjen pergjigjen qe do dhe sadisfaksionin emocional. Nje historian sociolog Holger Herwig duke studiuar shpejgimet gjermane per Luften e Pare Boterore arriti ne konkluzion se:
  "Ngjarjet me te rendesishme jane me te veshtirat per tu kuptuar sepse ato terheqin vemendjen me te madhe nga ata qe krijojne mite apo sharlatanet."
  Nga shume vezhgues Teoria Konspirative konsiderohet si nje pershkrim neutral i nje deklarate konspirative. Termi me gjeresisht i pranuar eshte ai qe perqafohet me shume nga kulturat popullore dhe ato akademike. Disa eksperte te Teorive Konspirative dhe te suportuesve te tyre polemizojne per legjitimitetin e termit duke e konsideruar kundershtimin qe i behet si nje politike manipuluese si psh ne rastin e Rusise e cila i trajtonte desidentet e saj politik si te semure mendore.
  Pra termi Teori Konspirative ne vetvehte eshte objekt i nje lloj teorie konspirative e cila debaton perpara nje audience per nje ceshtje te caktuar duke i paraqitur faktet jo vetem ne nje kendveshtrim por edhe ne menyre me te gjere, shpesh e shoqeruar me ilustrime te cilat nxjerrin nje kuptim tjeter te fenomenit, shpesh te frikshem per degjuesit.

  E Verteta e Teorise Konspirative

  Aspekti me i kenaqshem per nje teori konspirative eshte arritjae paraqitjes se vertetesise per nje teori te caktuar duke bindur te dyja palet, ata qe besojne dhe skeptiket. Disa nga akuzat qe ngre nje teori konspirative nganjehere lekunden ne besueshmerine e tyre per shkak te provave te pakta qe paraqesin poir shpesh ata arrijne te cajne perden e sekretit dhe te nxjerrin ne publik te verteta qe pak kush mendon se mund te ekzistonin.
  Disa nga teoricienet konspirativ me te njohurit sot ne bote qe do citoj ne shkrimet qe do vijojne ne kete teme jane: Jordan Maxwell, David Icke, John Birch Society, Liberty Lobby, Lyndon LaRouche, Alex Jones, Ranni-Leena Lunkanen-Kilde, Juhan af Grann, Craig Hill, Stanley Hilton, Michael Ruppert, David Ray Griffin etj.
  Ne kete teme do perqendrohem ne subjektet e meposhteme te para nen kendveshtrimin e Teorise Konspirative me provat qe ajo paraqet dhe fakte qe per publikun jane ende te panjohura:

  Temat ku do perqendrohem


  Aids dhe HIV, Alternativa 3, Vdekja e Hitlerit, Teoria e Kalendarit Antikristian, Atlantet, Lidhjet me Biblen, Keshilli i Marrdhenieve me Jashte, vezhgime te Elvis Presley, Skuadra Epsilon, Francis E.Dec, Fnord, Freemasonry, Ushtria Sekrete Gladio, Ndertesat Qeveritare, Revizionizmi i Holokaustit, Illuminati, Jezuitet, Kaloresit e Tempullit, Njerezit me Te Zeza, Majestic12, Mashtrimi me Henen, Misticizem, Rendi i Ri Boteror, Opus Dei, Pseudoshkenca, Protoshkenca, Grupi i Tavolines se Rrumbullaket, Superioret e Panjohur, Protokolli i Te Urteve te Zionit, Antiglobalizmi dhe Antisemitizmi etj.
  Keto subjekte kane dhe nengrupet e tyre ku do vecoja:

  Vrasjet

  Mohandas Gandhi, Papa John Paul I, John Kennedy, Robert Kennedy, Abraham Lincoln, Lee Harvey Oswald, Salvador Allende, John Lenon, John Kennedy I Riu etj.

  Vdekjet e Celebriteteve

  Elvis Presley, Jim Morrison, Princesha Diana, Marilyn Monroe, Bob Marley, Kurt Cobaini, Tupac Shakur etj.


  Natyrisht gjithe keto subjekte qe u permenden me siper nuk mund te realizohen menjehere sepse materialet jane voluminoze dhe temat jane te gjata por do perpiqem qe te jap nje tablo te mjaftueshme per ato me kryesoret qe permenda.
  Ju uroj lexim te kendeshem ne temat qe do vijojne.

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Darius pėr postimin:

  Neteorm (08-09-2018)

 3. #2
  Serine e shkrimeve mbi Teorite Konspirative po e filloj me nje teme qe ka konsumuar shume kohe, debate dhe perpjekje nga shume studiues dhe ende misteri vazhdon te mbetet i madh. E kam fjalen per vdekjen e Adolf Hilterit dhe mundesise qe ai te kete kryer mashtrimin me te madh ne histori duke falsifikuar vetvrasjen e tij...

  A VDIQ ME TE VERTETE ADOLF HITLERI ?

  Me kujtohet te kem degjuar ne vitin 1950 disa pershperitje per faktin qe Hitleri kishte arritur te shpetonte duke ikur ne nje baze sekrete Naziste ne Polin e Jugut. Ne vitin 1952, Dwight D.Eisenhower ka thene: "Ne nuk kemi qene ne gjendje te zbulojme as evidencen me te vogel qe provon vdekjen e Hitlerit. Shume njerez besojne se Hitleri u arratis nga Berlini."
  Ne konferencen e Potsdamit ne vitin 1945 kur Presidenti Harri Truman pyeti Stalinin nese Hitleri kishte vdekur apo jo, mori kete pergjigje te prere prej ti: "JO"
  Ushtaraku me i larte i Stalinit, marshalli Gregory Zhukov, trupat e te cilit pushtuan Berlinin, mbas nje hetimi te detajuar deklaroi ne menyre decizive ne vitin 1945: "Nuk kemi gjetur asnje trup qe te jete i Hitlerit."

  Me duhet te bej nje paranteze te vogel ketu. Ne lidhje me Bashkimin Sovjetik shume pak veta arrijne te kujtojne faktin qe Stalini ka qene pergjegjes per vrasjen e 6 milion cifuteve ne BRSS gjate periudhes se Luftes se Dyte Boterore. Hitleri vrau rreth 10 milion, 6 milion neper kampet e shfarosjes dhe 4 milion te tjere jashte kampeve ose gjate betejave. Pra si total gjate Luftes se Dyte Boterore jane vrare 16 milion cifute. Numri i sakte vazhdon te diskutohet edhe sot e kesaj dite. Nje gje me rendesi qe duhet patur parasysh eshte fakti qe Vladimir Ilic Lenin, revolucionari komunist i cili udhehoqi sulmin bolshevik, i mbeshtetur nga Rockefellers, ndaj Rusise Cariste, ka qene nje agjent i Qeverise Gjermane nga ku u cua me tren ne Rusi per te drejtuar revolucionin bolshevik te mbeshtetur fuqimisht nga Bavarezet. Pra ne te vertete kush punon per ke?

  Shefi i Keshillit Gjykues te SHBA-se ne Nuremberg, Thomas J.Dodd ka thene: "Askush nuk mund te thote se ai ka vdekur."
  Gjeneral Majori Floyd Parks i cili ka qene drejtuesi i trupave amerikane ne sektorin e Berlinit eshte shprehur ne publikimet e tij se ka qene i pranishem kur marshalli Zhukov ka pershkruar hyrjen ne Berlin dhe shton qe ai besonte se Hitleri kishte arritur te ikte. NenGjenerali Bedell Smith, shefi i stafit te Gjeneralit Eisenhower gjate luftes ne Europe dhe me pas drejtor i CIA-s ka deklaruar publikisht ne 12 Tetor 1945 se: "Asnje qenie njerezore nuk mund te thote ne menyre konkluzive qe Hitleri ka vdekur."

  Koloneli W.J.Heimlich, ish shefi i inteligjences se SHBA-se ne Berlin ka deklaruar per shtypin se ai ka qene i ngarkuar per te determinuar se cfare ndodhi me Hitlerin dhe mbas nje hetimi te detajuar shprehet ne raportin e tij: "Nuk kishte asnje evidence qe te vertetonte vetvrasjen e Hitlerit." Ai shton me pas: "Duke u bazuar ne evidencat aktuale, asnje kompani sigurimesh ne Amerike sdo paguaje ndonje kerkese per demshperblim per vdekjen e Adolf Hitlerit."

  Gjykatesi i Nurembergut Michael Mussmanno ne librin e tij "10 dite per te vdekur" ka shkruar: "Rusia duhet te pranoje fajin qe Hitleri nuk vdiq ne Majini e 1945." Sidoqofte Mussmanno shton se ai ka intervistuar kamarierin personal te Hitlerit, sherbetorin e tij personal, shoferin personal, dy sekretaret, pilote, gjeneralet e larte ushtarake etj dhe te gjithe njezeri ne menyre identike deklaruan qe Hitleri kreu vetvrasje. Ai thote se deshmitaret nuk jane takuar me njeri tjetrin por theniet e tyre perputhen ne menyre perfekte. Pra historia ne aparence tingellon bindese deri ne momentin qe ju vini trurin tuaj ne pune dhe mendoni qe e gjithe deklarata mund te jete e mesuar permendesh nga keta njerez qe i faleshin Hitlerit sikur te ishte perendi. A perputhen ndonjehere ne menyre kaq perfekte deshmitaret ne realitet?

  Ish Sekretari i Shtetit Jimmy Byrnes ne librin e tij "Te flasesh qarte" ka shkruar: Kur ndodhesha ne Potsdam ne Konferencen e Kater Fuqive te Medhaja, Stalini la vendin e tij, me afrohet dhe troket goten e pijes me timen ne menyre shume miqesore. Perfitoj nga rasti dhe i drejtohem: "Marshall Stalin, kush eshte teoria juaj per vdekjen e Hitlerit? Stalini me pergjigjet pa u menduar fare: "Ai nuk ka vdekur. Eshte arratisur ne Spanje ose Argjentine."

  Ende kam ne duar nje numer te revistes E Verteta e Plote e shtatorit te vitit 1948 qe hapet me titullin e madh HITLERI KA VDEKUR APO ESHTE GJALLE? dhe nentitulli vazhdon 'Ketu jane konkluzionet e permbledhura te nje hetimi 3 vjecar se bashku me arsyet pse mendohet qe Hitleri mund te jete i gjalle dhe ne menyre sekrete ka pergatitur mashtrimin me te madh te te gjithe historise.'
  Nje tjeter artikull i Nendorit 1949 hapet me kete titull duke ju referuar nje fakti historik: "Nazistet u futen nendhe, 6 Maj 1943 !" dhe detaje te nje mbledhje te bere ne rezidencen e Krupp von Bohlen-Halbach, kreu i I.G. Farben etj ku ata planifikuan detajet per "Luften e Trete Boterore."

  Nje tjeter artikull i gushtit 1952, i titulluar HITLERI NUK VDIQ kishte kete nentitull: "Vevrasja e sajuar e Adolf Hitkerit ne bunkerin e Berlinit tani eshte zbuluar dhe paraqet mashtrimin me te madh ne histori! Evidenca qe mbeshtesin kete fakt kane dale ne drite dhe tregojne qe Hitleri nuk ka vdekur---ketu eshte nje evidence e re qe tregon se Hitleri eshte akoma i gjalle dhe drejton Nazistet ne bazat e tyre nentokesore !"

  Ne numrin e qershorit 1952, E Verteta e Plote ka perseri nje kryetitull: HITLERI MUND TE JETE ENDE I GJALLE ! Artikulli thote: Disa fakte te reja kane dale ne drite kohet e fundit. Eshte raportuar se ne vitin 1940 Nazistet filluan te transportojne nje sasi shume te madhe makinerish si traktora, avione, makina transporti, makina germuese dhe shume e shume lloje te tjera, ne RAJONET E POLIT TE JUGUT dhe qe per kater vitet qe vijuan tekniket Naziste ndertuan ne nje kontinet pothuajse te panjohur fare, Antarkita, SHANGRILEN e Fuhrerit, nje Berchtesgaden te ri."

  Raporti flet per punen e bere, sesi u germua faqa e tere e nje mali ku u ndertua nje vendstrehim komplet i kamufluar. Kontinenti i zbuluar kohet e fundit eshte me i madh se Europa ne nje distance prej 5600 miljesh nga Afrika, 1900 milje nga pika me jugore e Amerikes se Jugut dhe 4800 milje nga Australia.
  Nuk eshte thjeshte nje siperfaqe e mbuluar nga akulli por nje kontinet i vertete me rrafshnalta, lugina, maja malesh qe arrijne deri ne 15 mije kembe. Temperaturat e brendeshme jane rreth zeros ne vere ndersa ne dimer asnjehere nuk zbresin me shume se -20 apo -30 grdae celcius. Me pak fjale nuk eshte dhe aq ftohte, madje me pak sesa ne disa zona te North Dakotas apo Kanadase dhe sidomos nentoke ku temperatura natyrale duhet te jete 10-12 grade celcius, ndonese ne siperfaqe mund te kete akull dhe debore."

  Disa gazeta dhe revista pariziane, ne te njejten kohe botuan disa artikuj me tema te perbashketa qe lidheshin me vendstrehimin e fshehte te Hitlerit ne Polin e Jugut. Admirali Doenitz deklaroi ne vitin 1943 se flota e nendetesve gjermane ka arritur te ndertoje nje parajse tokesore, nje fortese te pathyeshme per Fuhrerin e saj, ne ndonje pjese te botes. Shkrimet nuk specifikonin vendndodhjen e sakte.

  Njera nga keto gazeta shton dhe informacionin tjeter qe inxhinjeret Naziste ne vitin 1940 kishin filluar ndertimin e ndertesave te cilat mund te duronin temperatura edhe -60 grade celcius. Ka patur te dhena shume te forta ne perfundim te luftes qe Hitleri arriti te ikte ne Polin e Jugut. Edhe sot e kesaj dite shume njerez e kane te pamundur te pranojne dhe besojne evidencat apo vete idene qe Hitleri i ka mbijetuar luftes. Per shume prej tyre kjo ide eshte shume shqetesuese!

  Ka shume prova qe amerikanet dhe ruset genjyen per ate qe i ndodhi Hitlerit dhe ka po ashtu shume te dhena qe ai iku ne Antarktite. Ka shume provaqe tregojne per nje grup te madh nazistesh qe u larguan per ne Argjentine. Si mendoni ju? Pse Admirali Byrd drejtoi *pushtimin e Antarktites* dhe pse cdo gje u ruajt dhe mbulua nga nje sekret ekstrem?

  Ne vitin 1981 Donald McKale shkruan: "Hitleri: Miti i Mbijeteses." duke dhene te qarte se cfare pyetjesh do permbante libri i tij ku si hyrje thuhet: "Ne kete liber nje historian shume i spikatur, ekzaminon misterin me te madh dhe absorbues te mbasluftes duke dhene detaje se cfare mund tekete ndodhur dhe se ku te con misteri. Bindja absoulte per ate qe mund te kete ndodhur me te vertete, vazhdon te na mundoje sot e kesaj dite."

  Edhe kohet e fundit ka patur disa emisione te ndryshme televizive te cilat pretendojne se do shpalosin variantin perfundimtar se cfare ka ndodhur me Hitlerin dhe si perfundim perseri nuk i japin dot pergjigje te plote pyetjes se cfare ndodhi me Fuhrerin. Nje program i tille i titulluar Cfare Ndodhi me te Vertete me Adolf Hitler mbas nje numri te madh historishe hetuese perfundoi duke thene se ne vazhdim te ekzistences se Glasnost dhe aksesit te mundshem neper dosjet e Rusise, dokumentat qe lidhen me Hitlerin vazhdojne te mbeten nga dokumentat me sekrete te arkivit rus.

  Gazeta "Ditari i Illustruar" i Santiagos, Kili ne 18 janar te vitit 1948 ne nje numer te saj shkruante: "Ne 30 prill 1945 Berlini ishte duke u shperbere por pak nga kjo shperberje ishte evidente ne aeroportin Templehof. Ne oren 4.15 pm nje avion JU52 ulet ne piste dhe nga ai dalin trupa SS te ardhura direkt nga Rechlin per te mbrojtur Berlinin. Ata nuk ishin me shume se 18 vjec ne moshe. Mitraljeri i ketij avioni ishte nje inxhinjer i quajtur B... te cilin e kisha njohur prej disa vitesh dhe nga i cili mu keshillua qe te evitoja sherbimin ushtarak. Ai insistonte te largohej nga Berlini sa me shpejte te ishte e mundur. Gjate kohes qe furnizohej me karburant, radio operatori i avionit i ben shenje me berryl ne ije dhe i thote te shikoje drejt nje vendi te caktuar. Ne nje distance prej 100-120 metrash ai pa nje avion Messerschmitt Jet Model 332 dhe ajo qe pa tjeter sebashku me mikun e tij slinte asnje vend per te dyshuar, duke qendruar perpara avionit ishte udheheqesi i tyre Adolf Hitler, i veshur me rroba ushtarake kamuflazhi dhe jepte e merrte me shenja me disa funksionare te larte te partise. Per me shume se dhjete minuta ata vezhguan ate skene dhe me pas, rreth ores 4.30 u larguan ne fluturim perseri. Te njejten mbremje rreth 7 ore me pas ata u shtangen kur degjuan lajmet ushtarake per vetvrasjen e Hitlerit.

  Ne nje trasmetim te nje korporate media kanadeze te titulluar "Ashtu sic ndodh" qe daton 17 shtatorin e vitit 1974, profesori Ryder Saguenay, nje kirurg dentist i Fakultetit te Stomatologjise ne Universitetin e Californise tha se Hitleri kishte urdheruar largimin nga Berlini te nje avioni special ne nje drejtim te pacaktuar, ku ishin ngarkuar te gjitha rekordet mjekesore dhe ato dentare, sidomos radiografite dhe radioskopite e Hitlerit dhe te Nazisteve me te larte. Ai shton se rekordi dentar qe u perdor per te identifikuar trupin e Hitlerit, ishte vizatuar nga kujtesa prej nje asistenti dentist i cili u zhduk menjehere dhe nuk u gjet me kurre.

  Nje editorial i gazetes Zig-Zag, Santiago, Kili e 16 janarit te vitit 1948 thote se ne 30 prill 1495, kapiteni i forcave ajrore Peter Baumgart mori ne avionin e tij, Hitlerin bashke me gruan Eva Braun si dhe disa nga miqte e tyre me besnike dhe u nisen nga aeroporti i Tempelhof dhe zbriten ne aeroportin Tondern, Danimarke e cila vazhdonte te ishte e kontrolluar nga nazistet. nga Tondern ata moren nje tjeter avion dhe shkuan ne Kristiansund ne Norvegji (edhe kjo e kontrolluar nga gjermanet). Qe prej aty ata u transportuan ne nje nendetese te shoqeruar nga nje numer i madh te tillash.

  Shkrimtari gjerman Mattern ne referim te temes sone ka thene se admirali Doenitz i eshte drejtuar nje klase marinaresh te sapo diplomuar ne Kiel, 1944 me keto fjale: Marina Gjermane ka ende nje rrol te madh per te luajtur ne te ardhmen. Marina Gjermane njeh cdo vend te fshehte ku mund te coje dhe ruaje Fuhrerin e saj nese do linde nevoja...

  Vetem disa jave me pare, nje grup studiuesish francez qe arriten te aksesojne disa nga raportet e mjekeve ligjore rus mbi vdekjen e Hitlerit, konfirmojne te pergjitshmen qe trupi ska qene i tij. Jo vetem qe rekordet dentare nuk perputheshin aspak me ato te Hitlerit por edhe nje fakt tjeter. Trupi i gjetur ne Bunkerin e Berlinit kishte vetem nje testikul. Askush nga mjeket personal apo rekordet mjekesore te Hitlerit nuk e permend kete fakt.

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Darius pėr postimin:

  saranda33 (14-03-2014)

 5. #3
  Perjashtuar Maska e McBlind
  Anėtarėsuar
  26-09-2005
  Vendndodhja
  ku te me kapi nata !!!
  Mosha
  45
  Postime
  29
  Citim Postuar mė parė nga Darius
  Teoria Konspirative  Vdekjet e Celebriteteve

  Bob Marley, Kurt Cobaini, Tupac Shakur etj.

  .
  Darius nuk do te doja te dilja kunder shkrimeve qe boton ketu sepse nuk do me pelqene te kundershtoja por dua te shtoj se disa vdekje te celebriterve mund te mos jene lidhur fare me teorin Konspirative.

  Bob Marley nje jevg nga xhamjka qe digjte mbi 2 ton marjuana ne vit ne mushkrit e tij duke vdekur prej kancerit ne moshen 31 vjec. Dhe ai u be me i degjuar pas vdekjes me kenget e tij neper bote sidomos ne fund vitit 70 dhe vitet 80

  Kurt Cobaini drogaxhi i grades se fundit se kur merte dozen behej furtun dhe ngjante si nje anije qe kishte humbur spirancen ne mes te detit.

  Tupas Shakur nje tjeter jevg qe nuk i rinte b*** ne nje vend , i cili vdiq nga plumbat e grupeve zezake rivale me sa kam lexuar njeriu qe u akuzua ishte Big Motouris ( emrin nuk ja di mire se nuk jam qefli i hip-hopit) i cili u vra po nga ky rivalitet 6 muaj me vone pas vrasjes se 2PAC.

  Pra doja te thoja qe nuk mund te futesh politiken ose Teorin Konsperative ne disa vdekje te disa artistave te medhenj boterore
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Darius : 07-11-2006 mė 10:07

 6. #4
  Po nuk e fus une po ata qe merren me Teorine Konspirative Ne materialin e mesiperm une nuk kam vene emra apo ngjarje sipas mendjes sime po i jam referuar teoricienve konspirativ qe lexoj. Pra nuk eshte se dua une te merrem me vdekjet e tyre. Sidoqofte emrat e mesiperm jane permendur thjesht si shembull per te treguar ngjarjet apo personalitetet me te cilet konspiracistet merren dhe ngrene teorite e tyre. Skam nder mend personalisht te harxhoj kohen per te bere shkrime per ta. Ka shume e shume tema te tjera qe ja vlejne.

 7. #5
  AIDS, NJE ARME BIOLOGJIKE !

  A ishte "paraqitja" e AIDS nje aksident i rastetishem i natyres apo AIDS eshte nje ekperiment biologjik per pastruar boten nga homoseksualet, te Zinjte dhe rraca te tjera te padeshiruara? Qe kur epidemia e AIDS u be zyrtare ne Qershor te vitit 1981, ka patur peshperitje te vazhdueshme qe AIDS eshte nje epidemi e krijuar nga njeriu me nje virus (HIV) te ndertuar gjenetikisht dhe qe u perhap ne menyre te qellimshme tek homoseksualet amerikane dhe zezaket e Afrikes per qellime djallezore.

  Ndonese shume njeres i konsiderojne keto idera si nje mendim paranojak, ka shume evidenca te cilat suportojne theorine qe AIDS eshte nje virus i krijuar si arme biologjike. Historia "zyrtare" qe paraqiteten nga eksperti me i madh sot per sot mbi AIDS, Robert Gallo eshte qe viursi fillimisht u shfaq tek mamjunet e gjelbert te Afrikes dhe me pas ne nje menyre apo tjetren kaloi tek specien dhe ju njgit te zinjeve te afrikes. QE prej aty, supozohet qe eshte perhapur ne Manhatan nepermjet lidhjes me Haitin.

  Duke perseritur kete histori me qindra here, agjensite qeveritare dhe mediat e kane kthyer historine "zyrtare" te majmunit ne nje fakt. Per disa arsye ekspertet dhe mediat heshtin per disa fakte qe lidhen em AIDS te cilat nuk perputhen me historine "zyrtare".

  Gjurmet e AIDS ne Amerike i gjejme qe tek eksperimentet me Hepatitin B te cilat u kryen mbi mijera homoseksuale vullnetare midis viteve 1978-1981. Eksperimenti filloi ne Manhatan ne Nentor te vitit 1978 kur mbi 1 mije homoseksual dhe biseksual u injektuan me vaksinen eksperimentale. Per ti qendruar fakteve, personat e zgjedhur duhet te ishin te shendetshem, te rinj nen moshen 40 vjec dhe te shkolluar. Shumica e meshkujve qe u zgjodhen ishin te bardhe.

  Tre muaj mbas fillimit te eksperimentit ne Qendren e Gjakut te qytetit te New York, rasti i pare i AIDS u zbulua tek nje mashkull i bardhe, i ri dhe homoseksual nga San Francisco. Nje raport i hartuar ne gusht te vitit 1981 specifikon rastet e para, ne total 26 ku te semuret ishin te gjithe homoseksual, me pare te shendetshem. 20 ishin nga Manhatan, 6 nga Los Angeles dhe San Francisco; 25 ishin te bardhe me nje moshe mesatare 39 vjec dhe te gjithe te arsimuar me se miri. Ky eshte ne esence profili epidemologjik i homoseksualeve ndaj te cileve u injektua vaksina e Hepatitit B.

  Ekperimenti u drejtua nga Wolf Szmuness, nje polak, ish i burgosur nga Ruset ne Luften e Dyte Boterore dhe i cuar ne kampet e Siberise. Mbas luftes ai kishte studiuar mjekesi ne Bashkimin Sovjetik. Me pas kthehet ne Poloni ku ka konflikte te forta me komunistet. Ne vitin 1969 largohet ne Amerike dhe gjen pune ne New York si nje teknik laboratori ne Qendren e Gjakut te NY. Ne me pak se nje dekade ai behet profesor i Epidemologjise ne Universitetin e Columbias dhe u caktua me detyren per studimin e hepatitit tek homoseksualet. Nepermjet lidhjeve qe kishte ne Departamentin e Shtetit ai u lejua te shkonte ne Moske dhe te mbante konferenca mbi ekspertizen e Hepatitit. Szmuness vdiq ne vitin 1982 nga kanceri.

  Nje dekade perpara AIDS, virologjistet e kancerit ishin shume te zene duke mesuar si te transferonin viruset nga nje specia tek nje tjeter ne mennyre qe te krijoinin nje virus shkaktues te kancerit qe mundt e shkaterronte sistemin imunitar. Qellimi ishte krijimi artificial i kancerit ne laborator. Ne kete menyre virologjistet zbuluan menyren sesi te krijonin viruse shkatrrimtare qe mund te kalonin nga kafsha tek njeriu. Keto viruse te krijuara nepermjet inxhinjerise gjenetike kur u bashkuan me qelizat kanceroze njerezore, perftuan aftesine e "kapercimit te specieve", pra nga kafsha tek njeriu.

  Disa nga keta shkenctare qe realizuan kete lloj virusi me pas u caktuan ne krye te eksperimentit mbi hepatitin tek homoseksualet te cilet i perdoren keta te fundit si te ishin kavje laboratori. Virologjistet ishin koshiente te mundesise qe njeri prej ketyre viruseve te rrezikshem mund te arrinte te dilte nga laboratori i tyre i teknologjise se larte. Por sidoqofte shkenctaret ishin te vendosur te provonin efikasitetin e virusit kancerogjen tek kafshet nese mund te shkaktonte te njejten gje tek njerezit. Ne vitin 1973 u mbajt nje Konference e Biologjise Virale ne California. QEllimi ishte qe te krijohej nje agjensi qeveritare dhe nje kohorte me njerez te afte te merrnin masa te duhura nese ndonje nga viruset dilte nga laboratori.

  Disa vjet me pas, homosekualet nga New York, San Francisco dhe Los Angeles te cilet u afruan vullnetarisht per te eksperimentuar vaksinat e hepatitit, u shnderruan ne kohorten e shkenctareve te qeverise per te provuar perhapjen e virusit. Cuditerisht asnje nga virologjistet se ka permendur kurre faktin qe AIDS mund te kete prejardhjen nga nje virus laboratori i manipuluar per te kapercyer speciet. Teoria e majmunit te blerte eshte kundershtuar kohet e fundit nga disa eksperte virologe te cilet besojne se HIV eshte manipuluar gjenetikisht. Publikut i eshte thene qe AIDS e ka origjinen ne Afrike vite me pare. Si prove, ekspertet fillimisht deklaruan qe gjaku i vjeter afrikan, i ruajtur ne qendrat e dhurimit ishte pozitiv me virusin. Testime te mevonshme e nxorren kete teori ose te gabuar ose thjesht nje genjeshter trashanike.

  Fakti eshte qe rastet me AIDS ne Afrike dhe Haiti filluan te shfaqen ne te njejten kohe kur u raportuan rastet e para tek homoseksualet ne Manhatan. Me pas u kryen disa kerkime tek njerezit ne moshe dhe seksualisht jo aktive ne Kampala, Uganda ku asnjeri prej tyre nuk tregoi shenja te semundjes, gje qe provoi faktin se teoria mbi vjetersine e semundjes ne Afrike ishte thjesht nje falsitet.

  Ne 11 Maj te vitit 1987, gazeta London Times hapej me nje histori qe lidhej me programin e vaksinave te lise ne Afrike nga Organizata Boterore e Shendetesise dhe AIDS ne Afriken Qendrore. Edhe vete Robert Gallo u detyrua te pranoje qe programi i vaksinimit qe perfshiu me miliona zezake, mund te kete zgjuar virusin e "fjetur" te AIDS. Kjo histori kaq e rendesishme u retushua menjehere ne

  Amerike dhe nuk u paraqit asnjehere ne TV apo mediat e shkruara.
  Ideja e AIDS si nje eksperiment biologjik nuk eshte pa precedente. Gjate dekadave qe kane kaluar, ka prova te shumta qe implikojne agjensite qeveritare si shkaktare te ekspozimit te njerezve ndaj agjenteve biologjike nen ombrellen e Sherbimit Shendetesor Publik Amerikan prej 40 vjetesh (1932-1972).

  Historia zyrtare mbi majmunin afrikan nuk jep detaje mbi faktin sesi epidemia heteroseksuale afrikane, u transferua ne te njejten kohe tek homoseksualet e bardhe ne Manhatan apo per faktin sesi ka mundesi qe AIDS u shfaq ne kohe te njejte si ne Afrike ashtu dhe ne New York.

  Ne vitin 1983 perpara se AIDS te perhapej, nje doktor i ri i quajtur Robert Strecker, mjek shume i talentuar dhe me disa diploma ne fusha te ndryshme sidomos ne ate te patologjise dhe farmacise beri nje studim te detajuar duke i vajtur deri ne themel historise se AIDS dhe sebashku me te vellain qe ishte nje avokat i njohur, hartuan nje memorandum urgjent qe njihem me emrin The Strecker Memorandum dhe qe titullohet "Alarmi mbi Sulmin Biologjik". Ky memorandum ju dergua organizatave shendetesore me prestigjioze te cilat heshten si pergjigje. Strecker studjoi gjithe raportet e meparshme per semundjet virale dhe per habine e tij gjeti materiale te pakontestueshme qe provonin faktin qe AIDS ishte krijuar nga njeriu. Ai beri edhe nje video per kete studim ku shpjegon me detaje gjithe historine fizike dhe ate shkencore te semundjes. Ne perfundim te kesaj kasete prej 96 minutash, cdo kush do jete ne gjendje te dije per AIDS po aq sa dine dhe vete mjeket virogole. (Kujtoni se cfare eshte deklaruar nga Phil Schnedier per origjinen e AIDS ne Librin e Dulces).

  Ndersa nje nga teoricienet konspirativ, nga me te sulmuarit prej organizatave qeveritare dhe vete agjensite sekrete dhe ato te inteligjences qeveritare, deri sa e vrane ne shtator te vitit 2001, William Cooper, ka dhene nje pamje akoma dhe me te frikshme te AIDS si nje arme biologjike dhe e perdorur enkas per qellime djallezore. Cooper ka qene sih-pjestar i Inteligjences se Marines dhe ne nje pozicion te tille ka patur akses ne shume dokumenta sekrete qe vendosi ti bente publike ne fund te viteve 80 dhe vazhdoi parreshtur per 13 vjet deri sa e ekzekutuan para shtepise se tij. Ai ka dhene detaje jo vetem per AIDS por edhe shume fakte te tjera qo do jene objekt i shkrimeve te mija me pas.

  (Vijon)

 8. #6
  DATA/KOHA: 07/27/90 21:02


  MESAZH 705 NGA: BILL (WILLIAM) COOPER (SYSOP)

  PER: TE GJITHE

  Subjekti: GLOBAL 2000, Dosja B

  "VETEM per subjekt kerkimor"  Per TE GJITHE,

  Gjate fjalimeve te mija ne Las Vegas fundjaven e kaluar, zbulova para jush disa detaje mbi AIDS, gjera qe i kam mbajtur te fshehura thelle ne gjirin tim. Kam deklaruar po ashtu qe kam pare dokumenta (si pjestar i Inteligjences dhe Sigurise se Marines) qe vertetojne faktin qe AIDS eshte krijuar nga njeriu per te eleminuar elementa te padeshirueshem te shoqerise. E kam deklaruar kete fakt ne dokumentin te hartuar prej meje te titulluar "Qeveria Sekrete". Tani po vazhdoj me pjesen tjeter te fakteve. Studimi i pare eshte bere ne vitin 1957 ne takimini e shkenctareve ne Huntsville, Alabama. Studimi rezultoi ne hartimini e "Alternatives se 3-te". (Shenim nga pepi: Se cfare eshte Alternativa e 3-te, cfare perfaqeson dhe ne sherbim te kujt eshte hartuar si plan, kjo do jete tema e mepasshme imja). Nje tjeter studim u krye nga Klubi i Romes ne vitin 1968 per te gjetur menyrat e ndalimit te rritjes se popullesise. Konkluzioni i studimit ishte qe civilizimi sic e njohim ne do shkoje drejt shkaterrimit pak vite mbas vitit 2000 dhe kjo mund te ndalohet vetem nese popullata kufizohet ndjeshem.

  Elites drejtuese ju bene shume rekomandime top sekrete nga doktor Aurelio Peccei i Klubit te Romes. Rekomandimi me kryesor ishte ai i zhvillimit te nje mikrobi i cili do te mund te sulmone sistemin imunitar dhe te bente te pamundur krijimin e nje vaksine. U dhane urdherat per krijimin e mikrobit dhe po ashtu te kures dhe profilaktikut. Mikrobi do perdorej kunder popullates ne pergjithesi dhe do transmetohej ne formen e vaksines nga Organizata Boterore e Shendetesise. Profilaktiku do perdorej nga Elita Drejtues, ndersa vete kura do administrohej per te mbijetuarit kur elita te vendoste qe numri i njerezve te vdekur ishte i mjaftueshem. AJo do paraqitej si e shpikur rishtazi.

  Ky plan u quajt Global 2000. Kura dhe profilaktiku eshte perfunduar. Financimi per kete projekt eshte marre nga Kongresi Amerikan nen H.B. 15090 (1969) ku ju dhane 10 milion dollare Departamentit te Mbrojtjes si buxhet per vitin 1970 per te prodhuar nje "agjent sintetik biologjik, nje agjent i cili nuk ekziston ne forme natyrale dhe qe smund te luftohet nga zhvillimi i nje imuniteti natyral." Ne harkun kohor 5 deri ne 10 vjet do behet e mundur qe te krijohet nje mikroorganizem i ri infektiv i panjohur fare me pare dhe mbi cdo lloj epidemie tjeter te meparshme. Gjeja me e rendesishme eshte qe ky virus do jete i panenshtruar ndaj sistemit tone imunitar dhe terapeutik, faktore ku varet pavaresia e njeriut nga semundejt infektive.

  Projekti u zhvillua ne Fort Detrick, Maryland. Duke qene se u vendos qe masa te medha te popullates duhej te reduktoheshin ne numer, Elita Drejtuese vendosi ta drejtonte sulmin e saj ndaj "elementeve te padesherueshem te shoqerise". Ne menyre specifike u zgjodhen zezaket, espaniket dhe popullsia homoseksuale. Emri i projektit qe shpiku AIDS eshte MKNAOMI. Kontinenti Afrikan ishte infektuar nepermjet vaksinave te lise ne vitin 1977. Popullata e Amerikes ishte infektuar ne vitin 1978 me vaksinen e Hepatitit B nepermjet Qendres se Kontrollit te Semundjeve dhe Qendres se Gjakut ne New York. Ju tani keni komplet historine perpara jush.

  Urdheri u dha nga KOMITETI VENDIMARRES I GRUPIT BILDERBERER me qender ne Zvicer. Po ashtu u urdheruan masa te tjera. Me e thjeshta per ju qe ta verifikoni eshte Vendimi per Depopullimin Haig-Kissinger i administruar nga Departamenti i Shtetit. Per tju ndihmuar ne kerkimet tuaja per kete KRIM, emri i raportit ishte "KUFIZIMI I RRITJES", nje raport per projektin Gjendja e Veshtire e Njerezimit nga Klubi i Romes. Ne prill te vitit 1968 filloi studimi i projektit ne Accademia dei Lincei ne Rome, Itali. Ata u bashkuan nen drejtimin e Dr. Aurelio Peccei. Rekomandimet top sekrete per rezultatet e studimit ishin hartuar nga vete Peccei i cili u zotua qe te mos perdorte profilaktik dhe kure nese ai vete do prekej nga semundja. Peccei u pershendet si nje hero i vertete kur vendosi qe te merrte persiper te njejtin rrezik si pjesa tjeter e popullates. Rezultatet e studimit u publikuan ne vitin 1972. Grupi qe u mor me hartimin e ketij studimi eshte si me poshte:

  Dr. Dennis L. Meadows, Director, United States Dr. Alison A. Anderson, United States (ndotje) Dr. Jay M. Anderson, United States (ndotje) Ilyas Bayar, Turkey (agrikulture) William W. Behrens III, United States (burimet) Farhad Hakimzadeh, Iran (popullata) Dr. Steffen Harbordt, Germany (drejtimet socio-politike) Judith A. Machen, United States (administrim) Dr. Donella H. Meadows, U. S. (popullata) Peter Milliny, Germany (kryeqytet) Nirmala S. Murthy, India (popullata) Roger F. Naill, United States (burimet) Jorgen Randers, Norway (popullata) Stephen Shantzis, United States (agrikulture) John A. Seeger, United States (administrim) Marilyn Williams, United States (dokumentim) Dr. Erich K. O. Zahnm, Germany (agrikulture).

  Kur studimi mbaroi ne vitin 1969, Sekretari i Pergjithshem i OKB-se, U Thant beri kete deklarate:
  "Nuk dua te tingelloj tejet dramatik, por mund te shprehem, i bazuar nga informatat qe kam si Sekretar i Pergjithshem, qe Pjestaret e Kombeve te Bashkuara kane mbase 10 vjet te mbetur ne dispozicionin e tyre per te koordinuar perpjekjet per tu bashkuar dhe realizuar nje partnership ne ndalimin e mbipopullimit dhe te gjejne menyrat per te mbeshtetur zhvillimet ekonomike. Nese keto hapa nuk ndermerren sa me pare atehere ne pak vite do shikojme se sa te pamundur do jemi te kontrollojme gjera te nje porpocioni pertej aftesive tona.

  MKNAOMI u zhvillua nga shkenctaret e Divizionit Special te Operacioneve ne FT. Detrick, Maryland, nen supervizimin e CIA-s dhe per vete CIA-n. Nje reference per projektin MKNAOMI mund te gjehet tek "The Intelligence Community" nga Fain dhe Al Bowker, 1977. Kur te gjeni kete informacion, shperndajeni duke e bashkuar me kete qe thashe. Ne kete menyre me ndihmoni edhe mua qe te mbetem i gjalle.

  Betohem qe informacioni i mesiperm eshte i vertete dhe i sakte per aq sa kam dijeni dhe kujtese per te. E jap kete informacion per njerezit e kesaj bote duke shpresuar qe ndonjeri do kete kurajon dhe burimet e duhura per te me ndihmuar te ndaloj kete marrezi. Illuminatit (Urdheri) jane ne kontroll te pjeses derrmuese te botes dhe i kane deklaruar lufte popullates se pergjithshme te cdo vendi. Ne duhet ti ndalojme ata me cdo kusht. Ju lutem me ndihmoni sepse nuk mund tja arrij i vetem. Ju lutem shperndaheni kete informacion pa e ndryshuar tek te gjithe ata qe njihni dhe kerkojini edhe atyre qe te bejne te njejten gje.
  Zoti ju bekofte !

  William Cooper, CAJI BBS (602) 567-6725, 19744 Beach Blvd. Ste. 301, HOTLINE (213) 281-6222, Huntington Beach, CA 92648, INFO (805) 948-1255

 9. #7
  Sic e thashe dhe me siper William Cooper eshte ekzekutuar ne 5 Nentor, 2001, ne nje konflikt te sajuar me policine. Perpara ekzekutimit perfundimtar ishin bere disa tentativa te tjera ndaj jetes se tij ne njeren prej te cilave ai ishte plagosur ne kembe dhe ishte kthyer ne invalid. Ne cdo simpozium qe ka marre pjese, Bill Cooper ka deklaruar atentatet e shumta qe i beheshin si dhe faktin qe shpejt do gjente vdekjen, gje qe u be realitet ne 5 nentor 2001. Me poshte po postoj nje foto te tij personale (fatkeqesisht me ka humbur nje foto qe kisha te marre gjate nje simpoziumi), nje foto te nje dedikimi qe i kane bere personat qe e admironin per perkushtimin e tij si dhe nje foto qe tregon harten dhe vendndodhjen kur u vra. Bill Cooper fitoi fame ne te gjithe Ameriken per kurajon e tij dhe informacionin qe zbuloi perpara publikut amerikan. Gama e informacionit qe ai ka paraqitur eshte shume e madhe dhe perfshini ngjarje apo konspiraci per te cilat populli amerikan eshte shume i ndjeshem. Ai ka dhene detaje shume te hollesishme per vrasjen e Kennedy (gje qe do ta mbuloj ne shkrimet e miija), AIDS, Shoqerite Sekrete, UFO dhe Alienet etj dhe informacioni i tij eshte konsideruar si shume derrmues kunder organizmave sekrete dhe ato te inteligjences ne SHBA. Vete pozicioni i tij ne ambjentet e inteligjences i ka dhene mundesi te kete akses ne shume informacione sensitive dhe kjo tregohet qarte nga lekturat e tij. Nese jeni te interesuar mund te kerkoni ne torrent sites per videot e tij por personalisht do ju keshilloja njeren qe quhet Behold The Pale Horse qe eshte dhe nje liber me te njejtin emer te shkruar nga Cooper.

  Dua te shtoj qe shkrimi i mesiperm per AIDS nuk eshte gjithshka. Informacioni eshte shume i madh dhe une smund te hedh cdo gje ne disa shkrime ne forum. Por ju jap nje "shijim" te informacionit dhe ju vete mund te beni kerkime ne internet apo biblioteka.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 10. #8
  Harrova te shtoja dicka per William Cooper. Vdekja e tij erdhi fill mbas botimit te librit Behold A Pale Horse. Po ashtu (sic mendojne disa nga koleget e tij) edhe pjestaret e familjes se tij, jane vrare njeri mbas tjetrit ne nje hark kohor shume te shkuter duke pasuar vdekjen e kryetarit te familjes. Edhe botuesi qe mori persiper publikimin e librit eshte vrare

 11. #9
  ALTERNATIVA 3


  Ne shkrimin e mesiperm permenda nje term ALTERNATIVA 3. Kjo eshte nga me te perfolurat midis teoricieneve konspiraciste dhe shkaktoi nje rremuje te vertete kur u ekspozua per publikun ne fund te viteve 70-te. Se cfare perfaqeson dhe se cfare ka kaq te frikshme ne perberjen e saj ky term, ky do jete objekti i temes se re mbi Teorite Konspirative.

  Kur flasim per teorine konspirative ajo qe te bie ne sy eshte jo vetem gama e gjere e problemeve dhe fakteve qe trajton por edhe nje lidhje disi e padukshme e tyre me njera tjetren. Duket sikur te gjithe keta faktore jane bashkuar nga nje dore misterioze ose jane pjese e pandashme e njera tjetres dhe shkaku qe nuk i shohim apo arrijme te bejme lidhjen e duhur ka te beje me spektrin tone te te kuptuarit te realitetit dhe sidomos te perceptimit te tij. Nuk eshte veshtire te mohosh nje realitetit kur je papushim i kontrolluar ose nen pushtetin e mediave te kontrolluara. Sejcili pertyp dhe informohet per realitetin nga nje numer i madh mediash elektronike, vizuale dhe te shkruara por qe po ti hetosh me kujdes jane si ato fijet e merimanges qe shthuren pashtershmerisht dhe kane te gjitha nje burim. Pra nje grusht njerezit kontrollon keto mendia, kontrollon informacionin qe jepet prej tyre dhe llogjikisht kontrollon masat qe jane konsumuesit e ketij informacioni. Cdo gje tjeter qe eshte jo zyrtare apo jo e zakonshme qe nuk paraqitet nga "mjetet publike te informacionit" perben ose herezi ose subjekt injorimi apo venieje ne loje. Ne nje situate te tille manipulimi mendor i masave eshte dicka e provuar historikisht sic eshte e provuar po ashtu qe te shkulesh rrenjet e nje besimi tradicional mbi dicka eshte shume shume e veshtire dhe mund te fitohet mbi te vetem ne rastet kur e verteta paraqitet lakuriqe.

  Ne kete kontekst teoricienet konspirativ trajtojne cdo gje ne perpjeke per te hapur syte e njerezve dhe bere atyre te kuptojne se nuk ka vetem te bardhe dhe te zeze ne kuptimin emfatik por ka edhe "ngjyra te tjera".
  Qe mos zgjatem shume me paranteza le te kthehemi tek tema jone. Pra flasim per Alternativen 3.

  Ne mes te vitit 1957 u mbajt nje simpozium ku moren pjese shkenctaret me mendjendritur te botes. Mbas krahasimeve te studimeve te tyre dhe te dhenave aktuale si dhe te perllogaritjeve kohore ata njezeri rezultuan ne nje konkluzion te perbashket qe disa vite mbas vitit 2000, planeti Toke do kaloje momente shume te veshtira si pasoje e rritjes se vrullshme te popullesise dhe shkaterrimit te ambjentit nga dora e njeriut si dhe faktore natyrale qe kane karakter ciklik.

  Me pas, ne te njejtin vit, me nje urdher special ekzekutiv te presidentit Eisenhower, shkenctaret e Jasonit u urdheruan te studionin me hollesi keto konkluzione dhe te jepnin rekomandimet e tyre ne perfundim. Shoqeria Jason ose e ashtuquajtura Jason Society KONFIRMOI zbulimet e shkenctareve dhe ofroi tre rekomandime te cilat u quajten ALTERNATIVA 1, 2 dhe 3.

  Perpara se te vazhdoj me shkrimin per Alternativen 3 do me duhet te shpjegoj me pare se cfare eshte Jason Society dhe pse i jepet kaq shume kredit apo atribute qe lidhen direkt dhe me te ardhem e te gjithe njerezimit dhe vete planetit tone.

  Jason Society ose shkenctaret e Jasonit e kane marre emrin e tyre nga personazhi i mitologjise greke, shume i njohuri Jasoni i Argonauteve dhe eshte nje krah i shoqerise sekrete Order of the Quest, njera nga shkallet me te larta te Illuminatit. Sidoqofte Jason Society perfaqeson nje grup njerezish qe jane te angazhuar ne kerkimin e te vertetes. Vetem anetaret e larte te urdherit kane te drejte te behen pjestare te Jason Society te cilet mos harroni qe perbejne berthamen e Komisionit Trilateral dhe atij te Marrdhenieve me Jashte. Kjo shoqeri perfshihu shkenctaret dhe dijetaret me mendjendritur sot per sot ne bote duke krijuar grupin e famshem te shkenctareve te Jasonit. Ky grup shkenctaresh pra u formua nga vete Jason Society dhe ju ngarkuan detyra nga kjo shoqeri si dhe nga ata qe kontrollojne fondin qeveritar i cili bashkoi shkenctaret dhe fizikantet me ne ze gjate projektit Manhatan ku u shpik bomba atomike. Sa per tju dhene nje informacion, deri ne vitin 1987, ky grup kishte ne gjirin e tij 4 shkenctare, mbajtes te cmimit Nobel. Ky grup mbase eshte i vetmi sot per sot qe njeh shkallen e vertete te zhvillimit teknologjik ne SHBA. Vete fakti qe Jason Society perben eliten e Illuminatit eshte treguesi qe spranon me asnje koment apo detaj te metejshem. Per ata qe skane njohuri se cfare eshte Illuminati, ne kete forum dhe po tek Shkenca dhe Jeta kam hapur nje teme para ca kohesh qe mund ta lexoni per te krijuar nje ide me te qarte se per cfare po flas. Kliko ketu : Illuminati, Kulti I Syrit Qe Sheh Cdo Gje


  Pra le te kthehemi tek 3 Alternativat dhe cfare permbanin ato.

  Alternativa 1 paraqiste kete zgjidhje: Shpethimin e disa bombave atomike per te krijuar vrima ne stratosfere nga ku do dilte ne hapesire i ngrohti dhe ajri i ndotur. Dhe pas kesaj do behej e mundur qe te ndryshohej kultura njerezore nga ajo e nje shoqerie me karakter shkaterrues per ambjentin, ne nje shoqeri me kulture per mbrojtjen e ambjentit. Nga te treja mundesite kjo u gjykua si me pak e qendrueshmja duke patur parasysh natyren njerezore si dhe vete demin qe do shkaktonin shpethimet nukleare. PRANIA E NJE VRIME NE SHTRESEN E OZONIT MUND TEJETE SI REZULTAT I ASAJ QE ESHTE TENTUAR TE VIHET NE JETE ALTERNATIVA 1, POR KY ESHTE VETEM NJE SUPOZIM.

  Alternativa 2 paraqiste kete zgjidhje: Ndertimin e nje rrjeti te gjere qytetesh te nendheshem dhe tunelesh ku do mund te strehoheshin nje numer selektiv i te gjitha kulturave dhe profesioneve ne toke per te mbijetuar dhe percuar me tej rracen njerezore. Pjesa tjeter e njerezimit do lihej ne siperfaqe per te perballuar fatin e tyre. E dime me saktesi qe keto sisteme te nendheshme jane ndertuar, jane gati dhe presin per te zgjedhurit dhe fatlumet qe do i popullojne.

  ALTERNATIVA 3

  Kjo eshte alternativa e fundit (supozohet qe ka dhe nje katert) dhe qe jep nje zgjidhje akoma dhe me ekstreme. Shqyrtimi dhe venia ne perdorim e teknologjise konvencionale dhe asaj aliene te perftuar nga diqet e rena ne menyre qe nje grup i caktuar te arrinte te largohej nga Toka dhe te stabilizonin koloni ne hapesire. Nuk jam ne pozicionin per te konfirmuar apo mohuar faktin e ekzistences se "ngarkesave" me skllever njerezore te cilet do perdoren si punetore krahu si pjese e planit. Projekti i koduar per Henen i quajtur ADAM ishte i pari qe paraqiste interes i pasuar nga ai ne planetin Mars i koduar me emrin EVA. Tashme jam ne posedim te fotove zyrtare te NASA-s te njeres prej bazave te henes. Besoj po ashtu qe kolonia ne Mars eshte edhe ajo nje realitet. (Shenim: Ka disa qe sugjerojne se "ngrohja globale" mund te mos jete ashtu sic pretendohet dhe e gjithe paraqitja qe i behet mund te jete thjeshte nje simulim kompjuterik sepse shpesh deklaratat e bera nuk perputhen me variacionet aktuale te temperatures. Eshte e mundur qe toka po perpiqet te "sheroje" veten e saj? "Ngrohja Globale" mund te jete thjesht nje justifikim per te ligjeruar shumat astronomike qe po shpenzohen ne ndertimin e bazave te nendheshme per qeverine sekrete, te njejta sic jane parashtruar ne Projektet e Alternatives? Nese kjo eshte e vertete, atehere nuk ka arsye per te shkaterruar kete planet pasi ndotja e ajrit dhe e ujit eshte dicka qe ste con ne rruge tjeter vecse asaj te shkaterrimit te plote te Tokes.)

 12. #10
  Ketu po postoj dhe dy foto ndonese shkrimi per Alternativen 3 ska mbaruar akoma. E para eshte nje foto e marre nga planeti Mars me disa komente qe une i kam kthyer ne shqip ndersa e dyta eshte marre nga nje faqe e NASA-s qe perfshin nje deklarate te Bushit per ndertimin e nje kolonie ne Hene. Deklarata eshte bere ne fillim te vitit 2004, fill mbas akuzave te shumta qe ne vitin 2003 per ekzistencen e bazave sekrete ne Hene dhe ne Mars dhe cuditerisht pak muaj me vone vete presidenti Bush deklaron se do kolonizohet hapesira dhe sidomos Hena ku pretendohet (te pakten zyrtarisht) qe njeriu ska vajtur me qe ne mes te viteve 70-te. Shkrimi do vazhdoje perseri.

  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 13. #11
  Si baze ne veprimet e tyre, te treja Alternativat perfshinin Kontrollin e Lindjeve, Sterilizimin dhe shpikjen e mikrobeve vdekjeprurese per te kontrolluar apo ngadalesuar rritjen e popullsise ne Toke. Aids eshte vetem njeri prej ty. U vendos nga ELITA qe meqe popullata duhet te reduktohet dhe kontrollohet, do ishte ne te miren e njerezimit qe te perpiqej te clirohej nga rracat e "padeshirueshme". Ne menyre specifike u vune ne shenjester zezaket, espaniket dhe homoseksualet. Mesa duket kur ata moren kete vendim, ELITA ishte ne prag te poseidimit te teknologjise se duhur per te zgjidhur mbipopullimin, ushqimi dhe probleme me energjine, madje edhe te vete mundesise per te transportuar nje numer te madh te popullates ne trupa te tjere planetare nese do jete e nevojshme. Por po ndodh e kunderta, ata po insistojne ne variantin e depopullimit sepse vetem ne kete menyre sdo humbasin avantazhet ekonomike dhe pushtetin e tyre i cili sdoe gezojne dot me nese hapin dyert e teknologjise sekrete te cilen e kane nen zoterim prej kohesh.

  Themeluesja e aktivisteve pro abortit dhe e programit Planned Parenthood, Margaret Sanger, tradheton veten dhe qellimet e saj te verteta kur tregon devotshmerine ndaj politikes globaliste gjenocidiale dhe intensitetit te te drejtave te gruas, sidomos te atyre jo ariane pa permendur te drejtat kushtetuese per te qene i lire. Ne referim te programeve qe ndihmojne kujdesin per maternitetin e lire ajo thote: Ne vend qe te ulim apo veme ne shenjester eleminimin e stokeve te cilet jane te demshem per te ardhmen e rracave dhe vete botes, duhet ti edukojme te ulin ata vete kercenimin dominues. Duke ju referuar te famshmit projekt te sajin te quajtur Negro Project ne vitet 1930 ajo synon te rekrutoje fetaret zezake, mjeket dhe lideret politik te komunitetit te zezakeve per te imponuar kontrollin e lindjeve duke u shprehur: Ne nuk duam qe te dali fjala se po perpiqemi te zhdukim komunitetin e negerve. Njeriu i fese eshte me adapti per te percuar idene tone per nje kontroll te mirefillte te popullates me ngjyre.

  Por le te kthehemi me konkretisht tek Alternativat.

  Lidershipi i perbashket Amerikano-Sovjetik, eleminuan Alternativen e 1 POR URDHERUAN TE FILLONTE PUNA ME ALTERNATIVEN E 2 DHE TE 3, VIRTUALISHT NE TE NJEJTEN KOHE.
  Keto jane perfolur shume si zgjidhje interaktive te situates ne te cilen ndodhet njerezimi dhe si te perballohen ndryshimet e ardheshme. Disa nga faktet konfirmojne qe kjo ide erdhi si rezultat i mendimit njerezor sic ka dhe fakte te forta qe ne te jane perfshire dhe sugjerime aliene. Nese kjo eshte thjesht nje veprim per interesa te caktuara dhe paraqitet thjesht si nje zgjidhje efikase per njerezimin, ky fakt do shikohet ne te ardhmen.

  Sic e thashe me siper, dyshohet qe Alternativa e 1 te jete tentuar dhe po keshtu e dyte dhe e treta. Qeveria e Shteteve te Bashkuara krijoi strehime te nendheshme sic eshte ai ne Malin Weather, gje qe e eshte e dokumentuar edhe per vete kenaqesine e skeptikeve. Dhe ky fakt nuk po kundershtohet me nga qeveria. Pjese te qeverise, flas ketu per oficere te CIA-s, jane ato qe po i nxjerrin vete keto te dhena dhe i "kullojne" ne publik. Per me shume, ne kemi virusin e AIDS dhe EBOLA si dhe shume luftera qe po zhvillohen neper bote ku duket qarte putra e CIA-s. Ndonese Alternativa 3 eshte nderrmare, duke qene se popullata nuk mund te ngrihet mbi siperfaqen e planetit, kjo gje smund te provohet, per kenaqesine e skeptikeve. Ka plot te dhena qe e konfirmojne por le te perpiqemi ta bejme sa me te besueshme dhe te provueshme per syte e te gjitheve.

  Ka dokumenta qe provojne per fluturimin e perbashket te nje grupi astronautesh rus dhe amerikane qe kryen fluturimin ne Mars ne vitin 1954, shume kohe me pare se publiku i gjere te shikonte perpjekjen e amerikaneve per te vajtur ne Hene. Teknologjia aliene ekziston, sic ekzistojne dhe ata vete . Antigraviteti, sistemi i shtyrjes shume konvencional, energjia e perdorur nuk perbejne me problem per shkencen ilegale dhe teknologjine e qeverise sekrete.

  Hena ka qene e para qe eshte okupuar nga humanet si rezultat i implementimit te Alternatives se 3-te. Them okupuar por ne fakt duhet te them eshte ndare midis nesh dhe alieneve te cilet kane patur qendrat e tyre aty prej kohesh. Duke qene se Hena eshte kaq afer me Token, vezhgimi i saj eshte kthyer ne nje argetim te vertete per astronomet amatore te cilet e kontrollojne pareshtur me teleskopet e tyre. Po a mund ti shikojne humanet keto instalime? JO, ata smund ti shikojne sepse ato ndodhen ne ate qe quhet Faqja e Erret e Henes e cila asnjehere nuk i shfaqet Tokes. Sidoqofte, astronautet qe zbriten ne Hene, dalluan me saktesi gjurme aktiviteti dhe ndertimesh per habine e tyre me te madhe. Impresionet e tyre u transmetuan ne Toke dhe u censuruan menjehere nga NASA duke nderruar valen e transmetimit. Kur ata u kthyen ne Toke, ju mbyll goja me menyrat e njohura te kercenimeve dhe qe nga ajo kohe, asnje nga transmetimet e fluturimeve nuk eshte bere me drejtperdrejte.
  Ka te dhena qe edhe kjo Alternative eshte pezulluar mbas marrjes se supozuar te bazave ne Mars dhe Hene nga Retikulianet. Gje qe ka cuar ne hartimin e nje Alternative te 4 per te cilen po punojme te marrim informacionin e duhur.
  Ne nje kohe qe ndergjegja e popullates se tokes eshte rritur dhe ka filluar te kuptoje gjerat qe na rrethojne si dhe te pranoje ekzistencen e nje force jo tokesore, asapk paqesore apo dashamirese, eshte detyra jone te paraqesim cdo skenar apo mbrapaskene qe luhet ne kurriz te njerezve te ketij planeti.
  Nje grusht njerezish shume te pasur dhe te fuqishem kontrollojne miliardat e popullsise qe eshte sot ne Toke. Ata kane marre mbi vete rrolin e bariut dhe na trajtojne ne si bageti qe e kemi vendin vetem ne thertore. Jane keta njerez qe ne kurrizin tone hartojne plane per te konsoliduar mbijetesen e tyre dhe pushtetin e metejshem. Jane keta njerez qe na kane shitur tek qenie pa shpirt dhe pa ndjesi njerezore ne shkembim te fuqise qe duan te kene mbi planetin TOke dhe mbi njerezit e tokes. E perseris, detyra jone eshte te paraqesim pa asnje rezerve cdo material apo te dhene qe kemi per te zgjuar me tej ndergjegjen e masave dhe per ti bere te shikojne gjerat ne sy sic jane, larg mashtrimeve te perditshme, larg "shkences" genjeshtare qe eshte vetem per masat, ndersa per eliten ka kohe qe eshte e provuar si e gabuar.
  Le ti detyrojme keta te vetquajtur Lidere te pashpirt te ndajne me ne teknologjine qe kane. Energjine e lire pa pagese qe kane shpikur, kurat per pjesen me te madhe te semundjeve. Le ti themi atyre STOP, mos lozin me me jetet tona, familjet dhe femijet tane sepse jemi ne ata qe perbejme kete planet, jo nje turme gangsterash qe sduhet te mbajne nen dhune dhe terrorr 6 miliarde njerez.
  Jemi ne kerkim te parreshtur te te vertetes.

 14. #12
  Meqe jemi ende tek alternativa 3 po ju jap per te download nje liberth te vogel ne anglisht nga LESLIE WATKINS i quajtur ALTERNATIVE 3. Lexojeni dhe atehere do e kuptoni me mire se per cfare behet fjale dhe ca nuk dime akoma nga ato gjera qe na rrethojne. Ju keshilloj qe ta lexoni.
  Materialin mu desh ta ktheja ne zip file sepse nuk e pranonte forumi dhe po ashtu e ndava ne dy pjese per efekt te madhesise.
  Lexim te kendeshem
  Skedarėt e Bashkėngjitur Skedarėt e Bashkėngjitur

 15. #13
  RENDI I RI BOTEROR - NEW WORLD ORDER (NWO)  Shume shpesh eshte permendur termi Rendi i Ri Boteror apo New World Order, madje dhe nga politikane te medhenj duke perfshire dhe ish-presidentin Bush i cili mund te thuhet se ka bere promovimin zyrtar te ketij termi perpara mediave dhe vete popullates. Po se cfare personifikon ky rend i ri boteror dhe cfare jane te "mirat" qe sjell dhe ne cfare permasash ndikon ne lirite personale te individit, kete gje pakkush e ka te qarte. Qellimi i ketij shkrimi eshte qe te informoje pjesen e publikut qe nuk ka njohuri apo ka informacion te gabuar dhe ndergjegjesuar masat per fatet e tyre. Aktualisht, Amerika si bastioni i fundit i lirise ne bote, eshte shume prane kalimit ne nje shtet policor dhe fashist dhe kjo nen kuadrin e agjendes se Rendit Te Ri Boteror i cili ne Europe ka krijuar bazat e tija te forta qe me krijimin e Komunitetit Europian. Le te bejme nje permbledhje te fakteve dhe me pas analizmin e tyre.

  Ka nje konspiraci mbare boterore e orkestruar nga nje grup jashtezakonisht i fuqishem dhe me influence njerezish, gjenetikisht te lidhur me njeri tjetrin (te pakten ne rrangjet e larta) ku perfshihen njerezit me te pasur te botes, lideret me te larte politik, elita e korporatave dhe po ashtu pjestare te te ashtuquajtures Fisnikeria e Zeze e Europes (e dominuar nga Kurora Britanike) objektivi i te ciles eshte krijimi i nje Qeverie (fashiste) per gjithe boten e zhveshur nga nacionalizmi dhe kufijte rajonal dhe qe te jete e bindur ndaj agjendes se tyre. Qellimi i tyre eshte te efektojne kontroll te plote dhe totalitar mbi cdo qenie njerezore ne kete palnet dhe reduktimin e popullates prej 5.5 miliardash. (ky shkrim eshte bere para disa vjetesh. Sot popullata e globit numeron mbi 6 miliarde). Ndersa emri Rendi i Ri Boteror (per shkurtim do perdor emrin ne anglisht NWO) eshte nje term i cili perdoret shpesh sotper tju referuar ketij grupi, eshte mese e domosdoshme te identifikohen organizatat kryesore, insititucionet dhe individet te cilet perbejne kete rrjet te gjere merimange te elites konspirative.
  Illuminati eshte termi me i vjeter i perdorur zakonisht qe i referohet 13 familjeve (dhe degeve te tyre) me lidhje gjaku te cilat perbejne pjesen me te madhe te elites kontrolluese. Shume nga pjestaret e Illuminatit ajne po ashtu anetare te rangjeve me te larta te shoqerive sekrete dhe okulte te cilat ne shumicen e rasteve ja u gjen origjinen qe ne boten antike. Nivelet e larta te struktures piramidale te Illuminatit perfshijne komitetin planifikues dhe organizata qe publiku ose ka pak dijeni ose ska fare. Nivelet e siperme te piramides se Illuminatit perfshijne komitetet sekrete me emra si: Keshilli i 3, Keshilli i 5, Keshilli i 7, Keshilli i 9, Keshilli i 13, Keshilli i 33, Keshilli i Madh i Druideve, Komiteti i 300 (i quajtur gjithashtu Olimpet) dhe midis te tjereve dhe Komiteti i 500.

  Ne vitin 1992, Dr John Coleman publikoi Hierarkia e Konspiratoreve: Historia e Komitetit te 300-ve. Me nje te kaluar te nderuar shkencore dhe nje studim te admirueshem, dr Coleman identifikon aktoret kryesore dhe me kujdes detajon agjenden e Illuminatit per kontrollin dhe dominimin e mbare botes. Ne faqen 161 te Hierarkise se Konspiratoreve ai permbledh me kujdes qellimin dhe objektivin e Komitetit te 300-ve:

  "Nje Qeveri Boterore dhe nje sistem monetar te unifikuar, nen kontrollin e perhershem te nje oligarkie te trasheguar dhe te pazgjedhur e cila vetzgjidhet midis anetareve te saj ne formen e nje sistemi feudal sic ka qene ne mesjete. Ne kete qenie NJe Bote, popullata do kufizohet duke minimizuar numrin e femijeve per cdo familje, semundjet, luftrat, uria, derisa numri te bjeri ne 1 miliard njerez te cilet jane te vlefshem per klasen drejtuese dhe qe do jetojne ne zona te percaktuara ne menyre strikte dhe forcerisht.

  Nuk do kete klase te mesme, vetem drejtues dhe sherbyes. Te gjitha ligjet do jene te njejta nen nje sistem ligjor te gjykatave boterore te cilat do ushtrojne te njejtin kod ligjor te mbeshtetur nga policia e Qeverise Boterore dhe nga ushtria e Qeverise Boterore te cilat do ushtrojne forcen e tyre per te zbatuar ligjet ne ish vendet midis te cilave sdo ekzistojne me kufij rajonale.
  Sistemi do jete i bazuar ne nje shtet ndihme sociale, ata qe jane te bindur dhe i sherbejne Qeverise Boterore do shperblehen me mjete jetese ndersa ata qe do rebelohen dhe do e kundershtojne, do lihen te vdesin nga uria ose do nxirren si te paligjshem duke u shnderruar ne nje shenjester per kedo qe do doje ti vrasi. Mbajta private e armeve te zjarrit dhe cdo arme tjeter do ndalohet rreptesisht."

  Ndarja e magnitudes dhe kompleksi i rrjetit te mashtrimit qe i rrethon keto individe dhe organizata te perfshira ne kete konspiraci eshte e frikshme edhe per per kurajozin prej nesh. Shume njerez reagojne me mosbesim dhe skepticizem ne lidhje me kete subjekt, pa kutpuar qe jane kushtezuar (shpelarje e trurit) per te reaguar me skepticizem nga mediat e institucionalizuara dhe influenca e tyre qe eshte krijuar nga Mema e cdo organizate te Kontrollit te Mendjes: Instituti Tavistock i Marrdhenieve Njerezore ne Londer. Autori dhe de-programuesi Fritz Springmeier (The Top 13 Illuminati Bloodlines) thote se shume prej njerezve kane ndertuar nje lloj Aneksi mendor i cili krijon nje si qark te shkurter mendor ne momentet e ekzaminimit kritik te procesit kur vjen fjala per tema dhe subjekte kaq sensitive. Keto lloj aneksesh ose thjesht shmangiesh, shpejgon Springmeier, eshte nje term i CIA-s per te kushtezuar nje lloj pergjigje qe e con mendimin e nje personi ne nje rruge pa krye dhe mbyll apo perfundon debatin apo ekzaminimin e subjektit ne fjale. Per shembull, permendja e fjales "konspiraci" shpesh shkakton nje reagim te tille tek shume njerez. (Springmeier eshte bashkautor ne tre libra qe shqyrtojne programimin e traumes se bazuar dhe jep detaje sesi Illuminati praktikon metoda shume te sofistikuara te Kontrollit te Mendjes dhe e fillon kete proces programimi kur viktima e shenuar eshte ende ne bark te nenes. Kontrolli i Mendjes apo Mind Control eshte nje problem shume me i madh sec mendojne shumica e njerezve. Sipas Cisco Wheeler, nje ish programues i kontrollit te mendjes per Illuminati, jane me shume se 10 milione njerez te cilet jane programuar si skllever me mendje te kontrolluar duke perdorur traume te bazuara ne programet e kontrollit te tipit MK Ultra apo Monarch. Menyra e re e programimit jo traumatik nepermjet mjeteve elektronike, teknike qe u perftua nga projekti Montauk, mund te perfshije edhe me shume miliona te tjere. Al Bielek i cili ka luajtur nje rrol te rendesishem ne zhvillimin e Projektit Montauk ka thene se jane rreth 10 milione viktima te stilit te Kontrollit te Mendjes Montauk ne te gjithe boten, pjesa derrmuese e te cileve eshte ne USA. Ai po ashtu ka thene se ne cdo qytet te madh ne USA ka "qendra" programimi Montauk.

  Ajo qe shumica e amerikaneve besojne se eshte "Opinioni Publik", ne realitet eshte nje propagande e paraqitur dhe e hartuar me kujdes dhe me qellimin e vetem per te marre nga pulbiku nje sjellje te caktuar si pergjigje. Sondazhet per opinionet publike behen ne te vertete me qellimin per te pare shkallen e pranimit te programeve te planifikuara nga Illuminati. Nje sondazh i forte i tregon Illuminatit se programimi ka kryer efektin e tij ndersa nje rezultat i dobet i tregon manipuluesve te NWO qe duhet te vazhdojne me programimin deri sa te marrin pergjigjen e deshiruar. Ndersa boshti dhe permbajtja e propagandes vendoset ne Tavistock, implementimi i saj ekzekutohet ne SHBA nga mbi 200 gjigande industriale dhe ekononik sic eshte Rand Corporation dhe Instituti Brookings te cilet drejtohen nga kupola e organizates se kontrollit te mendjes te NWO ne SHBA, Instituti Kerkimor Stanford ne Menlo Park, California.

  Konspiratoret global te NWO manifestojne agjenden e tyure nepermjet manipulimeve te shkathta te emocioneve njerezore, sidomos friken. Ne shekujt e kaluar ata vazhdimisht kane perdorur nje shpikje te tyren te cilen studiuesit e NWO dhe autori David Icke e ka permendur ne librin e tij me te fundit Sekreti i Madh si, Problem - Reagim - Zgjidhje.Teknika eshte sic vijon: Strateget e Illuminatit krijojne Problemin duke financuar, grumbulluar dhe trajnuar nje grup "opozitar" per te stimuluar trazira ndaj nje force te stabilizuar politike (vend i pavarur, rajon, kontinent, etj) te cilin ata duan ta destabilizojne dhe ne kete menyre krijojne nje konflikt me dy forca opozitare qe ata vete i krijuan. Ne dekadat e fundit grupe te tilla "opozitare" jane zakonisht te identifikuara nga mediat si "luftetare te lirise" ose "clirimtare" (kohet e fundit UCK, Ushtria Clirimtare e Kosoves).

  Ne te njejten kohe, lideret e forces politike ne pushtet ku fillon konflikti, demonizohen dhe sulmohen ashper duke u emertuar si Hitler (psh Saddam Hussein, Miloshevici, Kadaffi, etj).

  "Luftetaret e Lirise" jo rralle grumbullohen nga shtresa kriminale lokale si psh ne rastin e UCK ku ne gjirin e saj kishte shume nga trafikuesit e droges. Per hir te mashtrimit Makiavelian, te njejtet stratege te NWO jane njesoj te perfshire ne armatimin e fshehte dhe asistencen teknke ndaj lidereve qe jane ne fuqi ne vendet e konfliktit (Illuminati gjithmone perfitojne nga konfliktet e armatosura per te huazuar para, shesin arme dhe materiale te tjera per te dyja palet qe jane te perfshira ne konflikt).
  Me pas konflikti perhapet ne publik nepermjet mediave te cilat botojne pamje te temerrshme, foto te frikshme masakrash dhe krime ndaj civileve te pafajshem. Ne kete pike terhiqet vemendja e plote dhe njezeri thuhet "Duhet bere dicka ! " Dhe ky eshte Reagimi i deshiruar (shenim: e njejta teknike po perdoret ne SHBA per te miratuar ligjin mbi ndalimin e mbajtjes se armeve te zjarrit nga civilet).

 16. #14
  Me pas, kukullat e NWO paraqesin Zgjidhjen duke nisur trupat paqeruajtese te Kombeve te Bashkuara si psh "Paqe Ruajtesit" ne Bosnje, "Forcat e Koalicionit" ne Luften e Gjirit dhe Bombarduesit e Natos apo Forcat Tokesore ne Kosove. Ne momentin qe keto trupa instalohen, ato nuk levizin me prej aty (Bosnja, Kosove). Ideja eshte qe te jene trupat tokesore te NWO ne cdo vend te madh ose ne zona strategjike te cilat konsiderohen me potencial te mundeshem per te kundershtuar vendosjen e Rendit te Ri Boteror.

  Timori Lindor, Indonezi. (9/14/99) Virtualisht e njejta strategji qe u perdor per te pushtuar Kosoven me trupat e UN/NATO, u aplikua nga manipuluesit e NWO per te marre kontrollin ushtarak te Timorit Lindor. Perseri e njejta skeme morale u aplikua per tu paraqitur si konsum per publikun, ushtria lokale djallezore Indoneziane, milicia e te ciles ishte trajnuar per masakrimin e civileve te pafajshem qe erdhi fill mbas votimit per pavaresi ne 30 gusht, duhej ndaluar me cdo kusht. Kete here Australia ( per te ruajtur aparencen e nje perpjekje humanitare nderkombetare) u caktua te drejtonte trupat paqeruajtese. Natyrisht nuk ju desh shume Madeline Albright per te deklaruar mbeshtetjen e SHBA-se si pjesmarreve e "trupave te paqes".

  Ne faqen e pare e LA Times (9/13/99), Mike Jendrzejcyk i organizates Human Rights Watch (nje grup pararoje i Illuminatit) ne Washington DC, thote se eshte "vendimtare" qe paqeruajtesit te kene autoritet per te carmatosur forcat e milicise dhe cdo ushtari indonezian qe punon me ta".
  Forcat ushtarake lokale ose munden (si ne rastin e Jugosllavise) ose sic eshte rasti i SHBA, zevendesohen nga forcat e huaja te UN nen emrin Partnership Per Paqen te cilat marrin pozicionin e ushtareve amerikane te cilet jane nisur ne misione "paqeruajtese" pertej detit. Per me shume ushtaret amerikane vriten ne konfliktet tokesore ne toke te huaj dhe ne kete menyre realizohet edhe plani tjeter i reduktimit te forces ushtarake amerikane, ne sherbim te te ciles eshte dhe faktori i prezantimit me semundje ngjitese vdekjeprurese apo vaksinime me Anthrax.

  Keto vaksinime do shkaktojne ate qe eventualisht quhet sindroma e Semundjes se Luftes Se Gjirit e cila u mor nga nje numer i caktuar ushtaresh gjate luftes se gjirit ku ju dha nje vaksine

  speciale e anthrax (e konsideruar nga Illuminati/CIA si nje test per tu siguruar sesa shpejt dhe fatalisht do progresonte semundja ne nje popullate meshkujfsh dhe femrash te shendetshem).

  Nje porcion i korporates se piramides se NWO duket sikur dominohet nga bankieret nderkombetare dhe kartelet e medha farmaceutike si dhe nga korporatat me te medhaja multinacionale.

  Familja Mbreterore e Anglise, sidomos Mbreteresha Elizabeth II dhe Shtepia Windsor (te cilet jane ne fakt pasardhesit e krahut Gjerman te Mbreteroreve Europian, familja Saxe-Coburg-Gotha qe e ndryshuan emrin ne Windsor ne vitin 1914) jane lojtare te nivelit te larte ne oligarkine e cila kontrollon shtresat me te larta te Illuminatit. Ata qe marrin vendimet kryesore, Illunimatit vendimarres per keto objektiva ajne ne Londer (sidomos qyteti i Londres), Bazel, Zvicer dhe Bruksel (shtabi i pergjithshem i NATO-s).

  Kombet e Bashkuara sebashku me te gjitha ato agjensi qe punojne nen ombrellen e UN si Organizata Boterore e Shendetesise, jane aktore te perhershem ne kete skeme. Ngjashmerisht, NATO eshte nje mjet ushtarak i NWO.
  Lideret e vendeve kryesore te industrializuara si SHBA, Anglia, Gjermania, Australia, Italia, Zelanda e Re etj (psh anetaret e G7/G8) jane aktive dhe plotesisht pjesmarres bashkepuntore ne kete konspiraci. Ne fund te shekullit te 20-te grada e kontrollit te ushtruar nga Illuminati ka avancuar kaq shume sa vetem nje grusht i caktuar njerezish te cilet piketohen nga Illuminati jane
  te zgjidhen si kryeministra apo presidente ne vende si Italia, Anglia, Gjermania apo SHBA. Nuk kishte rendesi nese do fitonte Bill Clinton apo Bob Dole per fushaten presidenciale ne vitin 1996, rezultati do kishte qene i njejti (pervec mbase per Zipper Gate). Te dy jane lojtare te te njejtes skuader. Kushdo tjeter qe nuk eshte pjese e saj, eleminohet si ne rastin e presidentit Kennedy, Ali Bhutto (Pakistan) dhe Aldo Moro (Itali). Kohet e fundit, Admirali Borda dhe William Colby u vrane gjithashtu sepse ata ose nuk deshironin te ndiqnin agjenden e konspiratoreve per te shkaterruar Ameriken ose po perpiqeshin te ekspozonini ne publik kete agjende.

  Shume nga luftrat dhe rremujat politike si dhe depresionet apo represionet ekonomike ne 100 vjecarin e kaluar (dhe me pare) ishin planifikuar me kujdes dhe vene ne jete nga makinacionet e kesaj elite. Ketu perfshihet Lufta Spanje-Amerike (1898), Lufta e Pare Boterore dhe Lufta e Dyte, Kriza e Madhe Ekonomike, Revolucioni Bolshevik ne 1917, Lindja e Gjermanise Naziste,
  Lufta e Korese, Lufta e Vietnamit, renia e komunizmit sovjetik 1989-1991, Lufta e Gjirit ne vitin 1991 dhe kohet e fundit Lufta ne Kosove. (Shenim: Ky shkrim eshte bere para disa vjetesh, pa filluar ende Lufta ne Irak.) Edhe Revolucioni Francez u orkestrua nga vete Bavarian Illuminati dhe Shtepia Rothchild.

  FEMA

  Ne Amerike Agjensia Federale e Menaxhimit te Krizave, Federal Emergency Management Agency (FEMA) u krijua ne vitin 1979 nen nje Memorandum Presidencial 32 me autorsine e Presidentit Carter nga Profesori Samuel P.Huntington, profesor ne Harvard dhe ish keshilltar i Bordit te Kryetarit te FEMA-s. Huntington shkruajti Seminal Peace per Komisionin Trilateral
  ne mes te viteve 70 ku kritikoi zhvillimin demokratik dhe ekonomik si ide te pavlefshme. Si bashkeautor ne librin Kriza ne Demokraci, Huntington ka shkruar:

  "Ne kemi arritur te konstatojme se ka nje kufij te deshires per rritje ekonomike. Ka po ashtu dhe limite te fuqishme per shperndarjen e demokracise politike. Nje qeveria e cila ka mungese autoriteti do kete pak mundesi te imponoje tek populli i saj sakrifica qe jane te nevojshme ne raste kataklizmash ose krizash."

  Idete e Hungtinton u rishkruan ne nje Direktive te Vendimeve te Sigurise Kombetare #47 (NSDD47) qe u aprovua nga Presidenti Regan ne 1982. E trajtuar si nje direktive kalimtare nga mediat, ky ligj identifikon zona qe mund te kalojne ne varesi te mbrojtjes kombetare por shtron edhe rrugen per Pergatitje te Mbrojtjes ne rast Emergjencash, nje plan qe ne momentet qe aplikohet normalisht elemenion te drejtat kushtetuese te qytetareve, lirite dhe pronat e tyre, pra komplet karakterin socio-ekonomik. Ky plan u forcua edhe me shume ma kalimin e tij si nje Ligj Publik 101-647, i firmosur nga Presidenti Bushg ne nentor te vitit 1990. Ajo qe te shqeteson nga ky ligj eshte fakti qe ne rast kur Presidenti deklaron nje emregjence kombetare, per cdo shkak (termete te medhaja, rritje te tensioneve nderkombetare, apo kriza financiare dhe ekonomike), FEMA ka te drejte te implementoje Urdherin Ekzekutiv 10995 deri tek ai 11005. Keta urdhera ekzekutive i japin te drejten FEMA-s te ushtroje kontroll te plote mbi qytetaret amerikane dhe te pezulloje kushtetuten. FEMA do kete autoritetin oer te ushtruar cdo lloj kontrolli mbi publikun amerikan.. Nje Force Policore Kombetare e trajnuar e quajtur ndryshe Multi Jurisdictional Task Force (MJTF) e veshur me uniforma te zeza e perbere nga:
  1. personel special i zgjedhur nga ushtaraket e USA
  2. skuadra ushtarake te huaja qe mbajne kartat identifikuese te Kombeve te Bashkuara dhe
  3. trupa policore ekzistuese te trajnuara ne menyre speciale nga metropolet kryesore amerikane

  Keta pjestare te MJTF do implementojne dhe zbatojne ligjet e gjendjes se jashtezakonshme nen drejtimin dhe kontrollin e FEMA-s. Presidenti dhe Kongresi skane fuqi drejtuese.

  FEMA eshte Kali i Trojes nepermjet te cilit NWO do implementoje kontrollin e nje shteti policor mbi popullaten amerikane.


  Lufta Ndaj Droges

  "Lufta ndaj Droges" eshte thjesht nje loje mizore. Qeveria e USA, sidomos CIA jane lordet me te medhenj te droges sot per sot ne te gjithe globin. Parate e droges perdoren per te financuar "projektet e zeza", perfshi ketu ndertimin e qyteteve madheshtore te nendheshme te cilat mbajne ne vetvete humane dhe aliene qe punojne per qeverine sekrete amerikane.
  Trumpetimi i luftrave dhe perfitimeve prej tyre mund te datohen qe ne shekullin e 12 kur nje berthame grup prej 9 anetaresh te Illuminatit te quajtur Knights Templar, krahu ushtarak i nje shoqerie sekrete te Illuminatit te njohur me emrin Te urter e Sionit ose Priory of Sion, te perzene nga Kryqezatat qe zgjaten per me shume se nje shekull e gjysem. Nje konflikt u krijua me pas midis Templars dhe Priory Of Sion kur Jeruzalemi u pushtuta nga Saraqenet ne vitin 1187. Ne vitin 1307, mbreti i Frances, Filipi (nje Illuminati Merovinian) lakmoi pasurine dhe fuqine e Templareve. Duke qene nje kukull e Priory of Sion, urdheroi arrestimin e te gjithe Templareve ne France ne 13 tetor. Ndersa shumica e Templareve u kapen dhe u torturuan, perfshi dhe Mjeshtrin e Madh te tyre, Jacque de Molay, disa prej tyre arriten te iknin dhe u strehuan ne Portugali dhe Malte (Knights of Malta) dhe me pas ne Skoci ku themeluan Scottish Rite of Freemasonry.

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Darius pėr postimin:

  Edvora (29-11-2013)

 18. #15
  Temen per Rendin e Ri Boteror e kam plotesuar me nje shkrim tek tema per Illuminatin. Mund ta lexoni aty materialin plotesues. Kur te klikoni tek link filloni leximin tek shkrimi me numer #78 deri tek numri #88. Klikoni ketu: Illuminati! Kulti i Syrit Qe Sheh Cdo Gje

 19. #16
  Citim Postuar mė parė nga Fieri1
  Kush e ka fshire shkrimin tim?? Pepi ti e ke fshire shkrimin tim perse? e cila ishte Lincoln and Kennedy. Te lutem me thuaj perse e fshive?
  Te nisa nje mp dhe te jepja shpjegim. Kur postoni dicka mundohuni te lexoni me pare rregulloren e ketij nenforumi (qe eshte pjese e rregullores se pergjithshme te FSH) dhe sdo dalin probleme te tilla.
  Une lodhem me dite dhe jave te tera te pergatis materialet qe ti lexosh ti dhe te tjeret. Mundohuni te lodheni dhe ju te perktheni 3 rrjeshta dhe mos postoni ne anglisht. Po te kishe lexuar rregulloren nuk do me kerkoje mua arsyen.
  Ne kete nenforum ne menyre absolute sdo kete shkrime ne gjuhe te huaj.

 20. #17
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,319
  Darius, ne rradhe te pare, te falenderoj per faktin qe sjell material ne forum dhe uroj qe masa qe klikon ne kete faqe interneti, te harxhoje pak kohe duke lexuar pikerisht neper keto tema dhe mos te harxhoje kohen me llapanjosjet pa vlere, sepse nese cdokush nga ne, qe ndoshta per nje moment te vetem, i lodhur nga kjo ironi e jetes, i verbuar nga kjo propagande oktapode dhe i humbur ne labirinthin e te vertetes, kerkon te perfitoje nje shkendije te vetme rreth realitetit qe jetojme dhe qe do u trashegojme femijeve, rreth gjithckaje qe na rrethon dhe qe na ka mbledhur rreth vetes porsi delet brenda nje stani (se s'jemi gje tjeter pervec se, dele) ...ketu eshte vendi i pare ku duhet ulur, lexuar me vemendje, studiuar (mundesisht) dhe me pas, ne baze te kufizimit perceptues qe zoteron, te kuptoje (packa se nganjehere trishtueshem) poziten e tij ne kete planet, te hape syte dhe te shikoje pak me qarte nje pjese te se vertetes qe deri dje fshihej dhe mbahej si nje tabu e shenjte nga masa, nje mase kjo qe nuk eshte gje tjeter pervecse nje kope e kufizuar!

  Se dyti me behet qejfi qe lexon, kerkon cdo dite e me shume te verteten, duke e ndare kete edhe me ne! Asnjehere (mbaj mend qe femi) nuk kam besuar dhe pranuar dicka qe besonte masa. Kam qene gjithnje me parimin qe eshte dicka tjeter qe zoteron dhe manipulon kete bote, eshte nje force e padukshme qe eshte aq e fuqishme sa te imponoje mosegzistencen e saj edhe pse kaq e pranishme dhe vizuale. Lajme, propaganda, politika e perditshme jane plane e kurthe te kurdisuara me kohe dhe asnjehere, ajo qe degjon dhe shikon ne plan te pare, ajo ide qe njeriu percepton me intuiten primare, nuk eshte esenca e realitetit qe mundohen te imponojne, por shume larg tij! Fatkeqesisht, masa, e lodhur nga ngarkesa e madhe psikologjike dhe fizike e nevojes per te mbijetuar, nuk ka kohe dhe vullnet, pasion, per te germuar diku me thelle, sepse jeta eshte e organizuar e tille (nga mjeshtrat) dhe ne kete menyre, filmi vazhdon...

  Masonet dhe Illuminatin (packa se eshte e njejta gje) kam kohe qe i studioj dhe te them te drejten, reagimi im i pare ka qene sa shokues (nje tip frymarrje ne forme ankthi) momentalisht, por aq eshte egzaltues dhe clirues, sepse kjo ndjesi e cuditshme skeptike qe me ngacmonte brenda vetes, rreth strumbullarit, rreth te vertetes se padukshme qe kishim perreth, filloi te me jepte provat e para qe paska qene e sakte, sepse pati ardh nje kohe kur te gjithe shoqeria (kuptohet, njerez qe u pelqente te besonin vetem ate qe u thuhej dhe qe nuk merrnin mundimin e vetem te impenjonin trurin me te ashtuquajturen prej tyre, arllik dhe humbje kohe) dhe te them te drejten pata filluar te marr inat veten nga skepticizmi i tepruar, keshtu qe shkendija e pare qe qetesoi ate pjese timen duke e shpetuar pa e marr inat. Me vone, perseri krijon nje tip trishtimi kalimtar, kur e mendon se c'je, sesi perdoresh dhe sidomos ky trishtim te vjen nese je njeri qe proteston vuajtjen e njerezimit, abuzimin me shpirtin njerezor dhe sadisfaksionin e nje fuqie supreme ne kurriz te njeriut. Por prapeseprape, kjo, deri tani, eshte thjeshte dije, njohuri qe ti dhe une dhe disa te tjere perfitojne duke lexuar keto konspiracione dhe dija asnjehere nuk te demton. Jeta duhet te vazhdoje sic ishte deri dje dhe i vetmi ndryshim qendron ne faktin se sot, je gjysem i verber dhe nese vertet kerkon te besh dicka me jeten tende, nuk eshte e pamundur...

  Persa i perket NWO, ne kete 20 vjecar do shikohen hapa gjigande qe do shkundin ekonomine boterore ashtu si edhe politiken e saj. Njerezia akoma (si neper kete forum te rraskapitur, ashtu edhe ne jeten e perditshme) po merren me njerezit qe po vdesin ne Irak miku im, po merren me pushtimet e USA dhe me problemet e kaosin fetar, nderkohe qe KINA dhe India po rrisin me hapa te paimagjinueshme ekonomine e tyre. Plani i Iluminatit eshte te krijoje nje nivel disi te barabarte ekonomik ne mbare boten. Duket qesharake dhe e pabesueshme por ketu do jene te gjithe, kur vendet e botes se trete te barazohen pothuajse me USA (kesaj te fundit do i ulet) ne standart te jetes, dhe duke krijuar barazine ekonomike, krijon nje fare stabiliteti boteror, nje komunizem te padukshem. Globalizimi eshte nje enderr qe shume-shume shpejt do behet realitet dhe kjo nisi qe me bashkimin e Europes. Bota deri ne vitin 2050 do te pergjysmohet (dmth 3Bilion me pak) ne popullsi dhe kete do e fillojne (mendoj se) ne vendet e Afrikes, Azise dhe sidomos, e thekson Amerikes Latine (qe shume shpejt do u futet krimbi) ...

  Qe Masonet kane egzistuar me shekuj e shekuj kjo nuk mohohet, por po ti thuash njerezise me bindjen me te plote, qe Bota, te pakten nga mbarimi i Mesjetes kontrollohet nga 13 Familje dhe qe gjithcka qe ka ndodhur deri me sot, duke perfshire L1B dhe L2B plus bombat atomike (keto te hedhura ne te vetmet qytete Japoneze me popullsi kristiane) eshte veper e ketyre, shashtisen dhe te marrin per te marre. Po tu thuash qe Hitleri nuk ishte nje psikopat, por nje Gjeni dhe Stalinin nuk e kishte armik, por mik, te marrin per lolo, lere pastaj te pretendosh qe Hitleri eshte akoma gjalle. Po tu thuash qe e gjithe CIA e Amerikes eshte e perbere nga nazistet e asaj kohe, qe shkuan ne USA dhe krijuan kete organizate inteligjente dhe qe sot e kesaj dite (duke perfshire familjen Bush, e cila ka origjinen prej nazis) bejne ligjin (lol, ligjin ne kuptimin me te thjeshtezuar, sepse Illuminati zoteron tere boten, cdo president, cdo qeveri, cdo banke dhe para qe leviz dhe cdo zog qe fluturon), po tu thuash qe Gjermania ne te vertete (ndryshe nga c'mendon masa) nuk ka patur lufte kundra cifuteve, por thjeshte i ka perdorur keto cifute, te manipuluar nga vete Rockfeleret dhe Rothcilds, thjeshte per experimentime shkenco-mjekesore, ashtu sic bene edhe me te tjere, dhe qe Franca me Angline jane miq, Japonia me USA jane vellezer etj etj (se jane pa fund dhe te shpjegosh ne detaje fillin e Illuminatit-Freemasons, duhen muaj, prandaj po shkruaj shume perciptazi, mbase mund te ngjaje edhe stonuese) te tallin per aq here sa te te lexojne! Po e mbyll me kaq...


  Emblema e UN...Krijuar nga vete Illuminati (qe e zoteron), permban 13 gjethe dafine (dmth numri i familjeve qe permenda me lart) dhe ka 33 fusha brenda, njelloj si gradat qe merr nje Mason kur behet Freemason!


  Gjithashtu me poshte, shenjen e Nazisteve (Hitlerit, i cili ka qene dhe eshte Freemason) e cila sot eshte emblema e NATO, krijuar pas L2B, dmth nje vazhdim loje e Illuminatit, por qe delet nuk e kuptojne. Te mos harrojme te permendim qe Illuminati historikisht ka perdorur simbolet e tyre, te cilat i ruan verberisht dhe i mbron me krenari. Shumica e tyre jane te lidhur me Luciferin (ka shume edhe nga Egjypti i lashte) ...

  Do e mbyll me kaq sot, sepse jane shume per tu shprehur dhe e pamundur per te arritur ne nje permbledhje, keshtu qe ne menyre per te mos krijuar konfuzion, eshte mire te postohen dhe shfletohen nje e nga nje! Mos harroni dicka, imponimi, do ishte gjeja e fundit ti beja dikujt, aq me teper per faktin qe nuk eshte ne interes timin ta bej. Ketu shkruaj thjeshte per te ndare nje informacion me ju dhe ne fund secili ben zgjedhjen dhe krijon mendimin e tij, persa i perket cdo konspiracie...

  Me poshte po sjell dhe nje link te shkurter nga google, i cili shfleton kalimthi nje seri simbolesh te perdorura nga Mbreteria e Botes - Illuminati (Freemasons)!

  Degjohemi serisht...

  Zgjohu, kliko ketu!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 21. #18
  Ti thua qe NWO brenda 20 vjeteve do ndryshoje shume gjera dhe do behen hapa vigane. Per mua (dhe normalisht jo vetem per mua) NWO eshte ne hapin e saj perfundimtar. Dhe vetem pritet te bjeri perdja. Cdo gje eshte realizuar me hollesi, bazat nentokesore jane gati, qendra e NWO qe do jete ne Denver dhe pikerisht nen aeroportin e famshem (kliko KETU ne shkrimin #17 e meposhte), zhdukja e klases se mesme po behet realitet dite pas dite, vendet e pasura po dobesohen dhe te varferat po arrijne nivelet e atyre te parave, pra po krijohet barazia e shume kerkuar, implantet dhe mikrocipet po propagandohen me te madhe dhe ka filluar injektimi i tyre ne trupat e njerezve, ne legjislacione te vendeve te ndryshme po kerkohet aprovimi i tagimit te njerezve (me bar code) si mjet identifikimi, po kerkohet zhdukja e parase dhe zevendesimi i tyre me microcipet e injektuara nen lekure, chemtrails qe na sperkasin vazhdimisht nga siper e kane bere punen e tyre akoma dhe me shume, ELF (electromagnetik low frequence) qe bombardohemi cdo dite e kane rritur ndjeshmerine e perceptimit deri ne kocke, manipulimi i trurit eshte ne permasa te jashtezakonshme, UN perfundimisht po kthehet ne forcen policore qe mendohet se do jete ajo e NWO... pra cdo gje eshte bere gati. Ka 15 vjet qe perdoret si term nga politikanet amerikane e europiane. E degjojme neper kenge, neper filma, neper video games, ne gazeta, tv... kudo. Cdo reklame, cdo sponsorizim ka dicka subliminale qe eshte pjese e pergatitjes se implementimit te NWO dhe pranimit pa kushte.
  Kampet e perqendrimit jane jo vetem gati po mbahen ne gadishmeri te plote... mjafton te besh nje search ne google dhe si beson syve sesa dalin.
  Nuk numerohen te gjitha se nuk mjaftojne ore e dite te tera per ta bere.
  Sme intereson se cfare mendojne te tjeret apo se cfare mund te thone per mua kur lexojne gjera te tilla. Ashtu sic thote David Icke ne nje nga lekturat e tij ne Bristol kur mbasi e degjuan per NWO, Illuminatin dhe Reptilian shapeshifting i thane We're not buying this... Dhe ai ju pergjigj: I don't give a sniff what you think about coz I'm not selling it. Cdo gje eshte gati, eshte krijuar problemi, prej tij ka ardhur reagimi dhe tani pritet "zgjidhja"... Mos harro trinomin e famshem Problem, Reaction, Solution !!!

  p.s. po ne kete nenforum ke nje teme per Illuminatin ku ka gjera te sqaruara me shume detaje. Mbase e ke lexuar por thjesht sa per te qene i sigurt pasi te gjitha ato qe ke permendur jane te trajtuara aty me shume detaje.

 22. #19
  Citim Postuar mė parė nga DeuS

  Po tu thuash qe e gjithe CIA e Amerikes eshte e perbere nga nazistet e asaj kohe, qe shkuan ne USA dhe krijuan kete organizate inteligjente dhe qe sot e kesaj dite (duke perfshire familjen Bush, e cila ka origjinen prej nazis) bejne ligjin (lol, ligjin ne kuptimin me te thjeshtezuar, sepse Illuminati zoteron tere boten, cdo president, cdo qeveri, cdo banke dhe para qe leviz dhe cdo zog qe fluturon), po tu thuash qe Gjermania ne te vertete (ndryshe nga c'mendon masa) nuk ka patur lufte kundra cifuteve, por thjeshte i ka perdorur keto cifute, te manipuluar nga vete Rockfeleret dhe Rothcilds, thjeshte per experimentime shkenco-mjekesore, ashtu sic bene edhe me te tjere, dhe qe Franca me Angline jane miq, Japonia me USA jane vellezer etj etj (se jane pa fund dhe te shpjegosh ne detaje fillin e Illuminatit-Freemasons, duhen muaj, prandaj po shkruaj shume perciptazi, mbase mund te ngjaje edhe stonuese) te tallin per aq here sa te te lexojne! Po e mbyll me kaq...
  Hehehehe ne dac ta besojne ne dac jo. Vete amerikanet e kane te qarte mire Operacionin Paperclip, sic e kane te qarte dhe e dine shume mire qe nazisti Reinhard Gehlen se bashku me Allen Dulles (Illuminati dhe te dy jane Knights of Malta) themeluan CIA-n dhe disa vjet me vone NSA.

  Sic thote Bruce D.Walton: Remember that the 'root' of the 'New World Order' agenda can be traced back to the secret occultic societies connected to Bavaria, Germany -- the Illuminati, Thule, Nazis, Vril, Rosicrucian, Black Gnostics, Skull & Bones, Cult of the Serpent, Templars, Babylon Mystery Cult, O.T.O., Golden Dawn, Jesuits, and all of the many lesser-known inter-locking secret societies which grew out of the occult-military core of the early Roman Empire and the later 'Holy Roman Empire' [HO.R.E.] -- a core that had its center of power not only in Rome but also in Germany.

  Dhe ne fund fare shprehja qe me pelqen me shume eshte e A. Hitlerit (jo per bukurine e saj po per saktesine dhe vertetesine e madhe): "What luck for rulers that men do not think"

 23. #20
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,319
  mjafton te besh nje search ne google dhe si beson syve sesa dalin.
  Nuk numerohen te gjitha se nuk mjaftojne ore e dite te tera per ta bere.
  Temen per te cilen flet, e kam lexuar, mbaj mend ta kem shfletuar edhe me pare, mgjs ne ate periudhe kohe nuk kam qene aktiv ne forum, plus disa arsye te tjera anesore, sepse kam pasur deshire te te shoqeroja gjate saj. Jane disa gabime, qofshin keto drejteshkrimore, qofshin thjeshte nga deshira per te shprehur shume gjera pernjeheresh ne mungese kohe dhe mundesie, tek ajo tema jote (mgjs duhesh falenderuar per vullnetin dhe pasionin) per te cilat kam dashur te te korrigjoj, ose, pse jo, edhe ta qartesoja vete, ne lidhje me Illuminatin dhe Freemasonry, ne lidhje me gradat dhe fuqine qe u klasifikon grupimeve (lobeve) te ndryshme, qe per mendimin tim eshte disi e gabuar, mgjt, pak rendesi ka kjo, humbje kohe!

  Persa i perket kesaj qe te kam klikuar me lart...
  Eshte e vertete qe tashme kane dal haptas dhe si te themi, nuk po e rruajne Bedriun fare, pervec se dedikimit dhe konkludimit te qellimit shume-vjecar tyrin, por nuk do jete aq i shpejte sa c'mendon ti dhe nuk do jete pa aq pasoja sa c'ngjan ne plan te pare (te pakten keshtu mendoj une). Platforma eshte shtruar, pregatitur dhe jane pothuajse gati, ama gjerat do kerkojne edhe nje dekade tjeter per tu realizuar ne menyren qe preferojne ato. Te pakten plako, keshtu me pelqen te besoj ne kete rast...

  Cili eshte qellimi i tere kesaj gjelle te ftohte miku im, sipas teje? Bukuri, bota perfundimisht eshte nje top llastiku ne duar e nje klubi mizor, e c'kerkohet te arrihet me te? U microcipizuan tere njerezia, u monopolizua edhe fuqia mendore e njeriut, u rrobotizua i madhi dhe i vogli...po pastaj? Te me besosh drejte, eshte dicka brenda meje qe me thote se nuk eshte aq 'tragic' sa c'ngjan. Ndoshta kjo eshte thjeshte shprese, ndoshta nje deshire mohuese.

  Tani nje pyetje kot per kuriozitet...Te terheq ndonjehere vemendjen, flamuri yne me shqiponje dy-krenare (dikur ka qene i bardhe me shqiponje te kuqe - shqiponja masonike) i Gjergj Kastriotit, kur ky i fundit, mbante si perkrenare te tijen edhe dhine, shembellimin e Luciferit, ne koke? Apo thjeshte koicidence? ... (kam kerkuar shume, por pervec materialeve tek tuk, te cilat japin ndonje shkendije apo sens te vogel, asgje e afert per ta forcuar teorine) ...

Faqja 0 prej 17 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •