Close

Rezultati i Sondazhit:

Votues
0. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • 0 0%
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 174
  1. #21
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Del qe kompania e Gamesoftit eshte Kontrator i Microsoftit.
    Kontraten ja ka bere Mikrosofti Gamesoftit me te futme
    Gamesofti e ka firmosur.
    Varet nga koha sa kohe i ka lene microsofti gamesoftit
    per berjen e lojrave(deadline).
    Prape se prape eshte e veshtire ti shpetosh bugsave,duhet shume kohe,koha e gjate e punimit te programeve rrit koston
    keshtu qe ato jan te detyruar ti bejne ne nje kohe me te shkurter dhe shpejt,per te ruajtur nivelin e buxhetit te projekteve
    brenda limiteve dhe te respektojne afatet ne kohe sipas kontrates me Microsoftin.Pun dreqi
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  2. #22
    Larguar Maska e cunimartum
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    678
    Edi do me dukej debati me idiot te mburrje nje sistem operativ dhe te shaje nje tjeter, pasi c'do njeri ka preferencat e tij dhe normalisht secili OS ka vetite dhe dobesite e veta.
    Une thjesht dhashe nje pike ku Microsoft calon dhe nje pike tjeter ku tregohet niveli dhe zgjuarsia e atyre qe e kontrollojne dhe zoterojne ate.
    Problemet per punen e kodit jane normale nuk tregojne "keq" ose "mire". Gjeja e pare qe duhet tu mesohet nxenesve neper shkolla eshte se nuk ka Program pa difekte (bugs) Mjeshteri eshte te gjesh sa me shume prej tyre. Pra se me shume testing. Ne open-source keto ceshtje (debugging) zgjidhen shume me kollaj dhe eshte normale fare sepse gjurmohet nga me shume individe dhe perfeksionohet gjithmone e me teper.
    Nga ana tjeter Microsoft luan me arme te tjera si puna e atij shembullit qe prura une me lart, qe per mendimin tim nuk eshte aspak me te futme sepse eshte e vetmja menyre, te vendosesh ligje te forta qe te arrish kualitet ne kod qe nuk eshte open-source.
    Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

  3. #23
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    Nė tė duket debat "idiot" mos merr pjesė. Kjo temė ėshtė diskutuar gjithnjė nė forum dhe prandaj vendosa tė bashkoja disa prej tyre dhe tė ishte njė temė mė vete pėr tė gjithė tė apasionuarit e linuxit dhe tė windowsit.

    Tema nuk ėshtė hapur pėr mburrje por pėr diskutim. Nivelin e diskutimit e zgjedh ti vetė sipas materialeve qė sjell nė temė. Nqs sjell kėtu rezultate, statistika, studime, eksperimente etj qė tregojnė fuqinė dhe dobėsinė e njė sistemi operativ atehėrė debati do jetė serioz.
    Edi

  4. #24
    Larguar Maska e cunimartum
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    678

    S'me ke kuptuar, me duket idiote te mburresh njerin duke share tjetrin sepse eshte pa kuptim.
    Normal qe me duket serioze te sjellesh ketu dobesite dhe perparesite e secilit pasi dhe tema per kete ben fjale dhe sidomos per ata qe duan te vendosin mbi njerin apo tjetrin per ta personalizuar do tu interesonte.
    Prandaj dhe une kam sjellur dhe shembujt e mesiperm...
    Apo jo ?
    Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

  5. #25
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Mendoj se preferenca e nje OS ndja nje tjeter ka te beje shume me kapacitetin e vete user-it. Une e kam ndjekur nga larg le te them evolucionin e linux dhe ne pergjithesi te *nix... dhe nqs nje dite keta do te me ofrojne zgjidhje te reja dhe te ma lehtesojne punen time me shume se win os atehere do te jem gati ta nderroj win in tim. Une jam kunder konservatorizmit ne informatike dhe do te zgjedh gjithmone ate qe mendoj se eshte me e mira per mua...(madje para nja 1 viti kam instaluar edhe muLinux sa per prove...nje OS i cili mund te futet ne nje diskete...very cool)
    Tani per tani buget e *nix jane ende te pasbuluara plotesisht le te themi per faktin qe keta te fundit jane relativisht te rinj ne krahasim me Win. Megjithate, asgje nuk eshte e prere... eshte normale qe disave tu duket me i mire win dhe disave me i mire linux.... une per vete i jap nga nje pike te dyve : Win-it plak vleresimin e karrieres dhe linuxit si debutuesi me i mire per momentin...LoL

  6. #26
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679

    Nje fitore e re e Linux ndaj Windows..!!

    E Marte, 10, Shtator 2004...!!!

    IBM (International Business Machines Corp.) edhe Mandrake Linux njoftuan dje nje fitore te madhe per Linux ..!!

    IBM dhe mandrake njoftuan se ministria e finances germane ka ndryshuar sistemin e saj te brendshem ne linux ...ata vazhdojne konfirmimin duke thene se diten e marte ministria e finances gjermane k ainstaluar dy komjutra mainframe te fuqishem ibm qe kane si sistem baze Linux duke zevendesuar 30 kompjutera te tjere te kompanise Sun Microsystems Inc. edhe Fujitsu Siemens te cilet kishin si sistem baze Unix...!!

    sekretari per shtyp i IBM Sandra Dressel tha :

    industria e IT (information technology) po permblidhet midis dy superfuqive IBM edhe SUN the ne jemi te pergatitur te perballojme kete situate edhe te shkojme ngjitur me ta ne cdo hap.

    megjithate Linux po perhapet shume ne gjermani dhe fitoi nje nje beteje koke me koke me windows ne momentin qe ne mynih ministria e finances vendosi qe deri ne maj te keti viti te ndroje komplet sistemin e saj te brendshem nga windows ne linux ne nje program me open sources duke lene pas windowsin e bill-it

    gjithashtu ministria gjermane ka mare vendimin qe ne kete vit te ndryshoje gjithashtu edhe shume kompjutera ne departamentet e tjera si rendit publik ministrise se mbrojtjes etj nga microsoft windows ne LINUX te perqendruara pergjitheshisht ne Saksoni. Per momentin 15% e kompjuterave te shitur ne evrope perdorin Linux si sistem operimi..!

    Kjo eshte aritja tjeter me e madhe pas integrimit te linux ne IBM e cila ndodhet ne gjykime e paditur nga kompania amerikane SCO Group Inc. pasi supozon se IBM po fut ne amerike code le Linux te prodhuara nga SCO group e cila eshte pronare e Unix sistem...!!!

    Gjithesesi ajo cka eshte e rednesishme ..Linux po avancon me hapa te fuqishem drejt nje fitore te pa shmangshme ...!!!


    take care
    Ardi
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  7. #27
    ......................... Maska e Pogradecari
    Anėtarėsuar
    15-10-2002
    Vendndodhja
    a
    Postime
    540
    Linux man
    IBM po le leshte me linux ka investuar shume po akoma Linux nuk ka aritur atje ku duhet po IBM do vazhdoje te investoje

    ate dua dhe une I hate Window
    ps-ti si ke qene ?

    shendet e para


  8. #28
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    me te vertete IBM ka investuar shume ne Linux por duhet patur parasysh qe linux eshte akoma nje bebe ne krahasim me windows ... per mendimin tim keto ndryshime do sjellin ne forcimin e e linux si dhe ne permiresimin e sistemeve te operimit...!!

    p.s. mire lal ja shtyme kohen si me shkolle me mesime e me the te thashe e ke parasysh ti ...nga ty ckemin ndonje gje ...!!
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  9. #29
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    Ardi, ka ndonjė burim serioz pėr shifrėn 15% se mė duket pak si e madhe pėr Linux? Cili version i Linux po shitet mė shumė?

    Ti thua qė po zėvėndėsohen kompjuterat e brėndshėm dhe me kėtė nėnkupton sėrvėrat apo jo? Po kompjuterat e zakonshėm qė pėrdoren pėrditė nga punonjėsit ēfarė windows kanė? NT, 2000 apo XP?

    fitore tė pa shmangshme

    Mendoj se ėshtė shumė shpejt pėr tė dalė nė konkluzione tė tilla. Ke harruar qė Microsoft dominon mbi 90% tė industrisė dhe Bill Gates ėshtė njeriu mė i pasur nė botė. Linux mund tė bėjė hapa gjigande pėr sėrvėra por pėr kompjuterat e shtėpisė duhet tė kalojė njėherė Macintosh dhe pastaj tė ndeshet me Microsoft. Ėndėrr e bukur....
    Edi

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e JACK FOLLA
    Anėtarėsuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    120
    ej edspce nuk jam dakort qe LINUX nuk mund ta kaloje windows,eshte vetem faji yne qe s'jemi te gatshem e te ndryshojme per te mposhtur monopolin e billit,linux eshet shume i perhapur por zakonisht (edhe une)perdoret bashke me windows,versioni me i lehte dhe falas eshte MANDRAKE,tani ka dale versioni 9.2.
    ciao
    Adresat e faqeve personale mund ti vendosesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

  11. #31
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    Nuk eshte faji yne. Njerezit perdorin ate sistem qe eshte me i lehte per tu perdorur dhe tani ky sistem eshte windows.

    Njehere e nje kohe Netscape ishte shfletuesi me i mire ne internet dhe perdorej nga 90% e njerezve. Nje prej tyre kam qene dhe une. Biles une kam qene nga ata njerezit qe tallnin te tjeret kur perdornin Internet Explorer. Internet explorer ne ate kohe ishte ne versionin 3.0 ndersa netscape kishte nxjerre netscape communicator. Kur Microsoft nxorri Internet Explorer 4.0 njerezit filluan te hiqnin dore nga netscape. Me cdo version te ri Internet Explorer behej me mire ndersa Netscape filloi te behej crash dhe ishte me i ngadalte. Megjithate une i kisha te dy programet ne kompjuter deri ne versionin 6.0 te netscape. Kur instalova 7.0 e pashe qe netscape kishte marre fund dhe nuk e instalova me. Tani 95+% e njerezve duke perfshire ketu dhe veten time perdorin Internet Explorer. Pse? Sepse eshte shfletuesi me i mire deri tani.

    E njejta gje ndodh me sistemin operativ. Linux eshte falas por akoma nuk pershtatet per perdorim te perditshem. Windows po mbush plot 10 vjet dominim dhe mbi 90% e programeve ndertohen per windows. Per te mundur Mircrosoft duhet te nderrosh mendjen e gjithe kompanive te tjera qe kane ndertuar programe per windows. Eshte kjo monopoli? Patjeter qe eshte monopoli. Po nuk ndryshuan ligjet, asgje nuk mund ta ngadalesoje microsoft.

    Lexova nje artikull shume interesant qe Microsoft eshte duke krijuar nje motor kerkimi per ti bere balle Google. Me gjithe ato shpenzime qe ben, kam frike se do tja dale mbane.
    Edi

  12. #32
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    edspace!

    sa per informacjonet jane mare nga faqet e internetit lidhur me linux si dhe nga reuters per me shume www.mandrake-linux.com ose tek wwwlinuxtoday.com edhe sa per perqindjen eshte me se e sakte pasi kete e ka konfirmuar edhe vete perfaqsuesi i Microsoft ne gjermani i cili ka mbeshtetur kontraten e lidhur me nga te dyja palet

    gjithashtu eshte e mire pasi qeveria gjermane mund te shpenzoje me pag per infrastrukturen e saj ne lidheje me komunikimin gjithashtu me sistemin te ri te ndertuar nga parteri i IBM SVA (System Vertrieb Alexander) nje sistem i till mund te perballoje deri ne 120000 users duke menjanuar 700 qe kishte aktualisht persa i perket masperdorimit eshte se nese perdor sistemin e X-windows per linux mund te arish edhe ta perdoresh ate shume lehte e shume me me cilesi se windows pa putur probleme per crashs e gjera te tilla po eshte gabimi i personave ne perdorim te windows ... me versjonin e ri BETA te mandrake 10.0 i cili eshte nje revolucjon i madh duke shtuar dhe ndryshimin e sistemint te mandrake nga Cooker ne Mandrake linux comunity do kete nje evolim te ri ne kete fushe ...per mendimin tim une i jap linux edhe 2 vjet edhe ai do renditet me lart se sa Windows ne infrastrukture e ne sistem po sa per users ajo i perket se sa do jene ne gjendje njerzit te ndryshojne sistemin ne linux...mund te shifni edhe disa pamje te mandrake 10.beta te postuara ne mandrake webpage http://www.mandrakelinux.com/en/fscreenshots.php3
    persa i perket informacjonit ato jane mare nga newsforge ne adresen: http://www.newsforge.com/software/04.../2044244.shtml

    une nuk kam asnje gje kundra Windows pasi tere jeten kam perdorur windows nga versjonet e para 3.1 me Program Manager po ajo cka nuk me pelqen ne windows eshte privacy gjithashtu edhe opensouce e linux me ben me praktik e me te sigurt gjithashtu doa te theksoj se vete programuesit e Linux kane the qe te mposhtesh windows ne nivele lokale eshte teper e veshtire po ajo cka duam eshte dominimi i sistemeve paresore serverave gje qe e kane bere shume mire me Apache edhe MySQL qe kane mposhtur windows server novel edhe DNS ne menyre shume profesjonale dhe siq shifet shumica e serverave gjigande perdorin Linux ... sa per kete une ju them hallall edhe sa te jete linux nuk do perdor WindowS

    P.S: me ka gjet belaja me te fejuaren pasi duhet ta mesoj te perdori LinuX se te gjitha PC e mia ne shtepi jane LinuX
    take care Ardi
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ardi_Pg_ID : 11-02-2004 mė 22:16
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  13. #33
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    hi !
    s'eshte e vertete qe linux nuk i kalon dot windows.me perpara po qe pak primitiv per office/multimedia apps por tani ka kaq shume programe tani per linux qe ben cfare te duash.
    open office - te pakten ne te njejtin nivel me MS office
    gimp - image processing
    mplayer - shume here me i mire se Ms MediaP

    Lere qe nuk ke problemet e windows, patch + patch, dhe patch per patch qe doli per patch qe doli per gabimi qe kishte patch i pare.

    nga ana tjeter, faktikisht dhe RedHat ndalon support per desktop linux dhe i drejtohet vetem
    servers. te gjitha recordet e reja qe behet jane ne server me linux ( psh: oracle+linux - over 1 mill trascactions ps . )

    njerezitt nuk merren me linux se bota i do te gjitha gati, njerezit pertojne te merren me computers, se duan te mesojne vetem ato qe u duen tani per tani. The day will come though... )

    PS : mos harrojme qe kur i goditi myDoom, site i microsoft mbajti , po po ta shikonit mire te bente partial redirect se disa server te akamai ( te pakten mua). ata server perdornin linux core sys. IRONIC???

  14. #34
    Peja o qytet i bekuar
    Anėtarėsuar
    28-03-2002
    Postime
    310
    A mendoni qe Linux-i eshte i pathyeshem?

    Une besoj qe deri sa Bill Gates-i te jete gjalle Windowsi do te mbizoteroje tregun e OS. IBM nuk ka perfitim te madhe nga Linux por vetem eshte duke ju hakmarure Microsoftit per gabimet e veta, por nuk do t'ja arrine.

    Une mendoj qe open soruce eshte rrezikim per ekonomine amerikane, sikurimin kombetare dhe ekonomine boterore ne pergjithesi.

    Cracker-at kane me shume njohuri rreth Linux-it dhe ja dini se ku i ka pika e dobeta sesa Windowsit. Windowsi eshte duke u sulmuar pasi 90 % e kompjuterave personal perdorin si sistem baze.

    Windowsi eshte sistemi operative i cili e ndryshoj menyern e jeteses sone.
    no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

  15. #35
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    ILovePeja..!!

    me duket se ke nje keq informim te open source...!!
    open source ka te beje me kete synim ... mundesine per te konfiguruar sistemin ne menyren qe i e pelqen pra nese ke nje sistem linux e je i afte te punosh ne PC duke permendur ketu njohuri ne C edhe ne Kernel mund te konfigurosh source ne deshiren tende sipas qefit edhe mjafton nje compile i kernelit edhe ke nje PC made by ur self ... me thuaj e ben dot kete gje ne WinodowS ... JO..!!!...Tani per tani nuk ka asnje sistem te pa thyeshem duke futur ketu te gjitha renjet e UNIX ..Linux..Windows..Solaris..OS/2 e meradhe secili program ka backdoors e tij po ama ajo cka te beje me linux se duke qene opensource te jep ty mundesine per te bere mbrojtjen tende vetiake e dukle mbyllur backdoors sipas desires tate ... deri tani nuk ka asnje sistem Linux qe ka failur ne web po ama microsoft ra pernjehere prej nje virusi mydoom i cili i shkaktoi bllokimin e sistemit per me shume se 45 minuta ... ca jane 45 minuta ..asgje po ama nje sulm me i pergatitur e me i sofistikuar mund ta rezoje down microsoft.com bashke me MSN ... virus per LINUX eshte shume e thjeshte per te ndrtuar ... edhe shume i thjeshte per tu ekzekutuar po ama duke mos patur parasush se si e ka manipuluar sistemi perdoruesi eshte pak i veshtire te arihet ...une kam 2 vjet qe punoj ne server LinuX per shkollen i cili mban 1000 kompjutera laburatori edhe nje rjet te tere online edhe eshte akoma i pa thyeshem ... do thuash mbrojtaj ...nuk ka te beje fare ..nje firewall te qelbur qe ne windows nuk mund te mbahet fare edhe nje trouble detector ka i gjithe ai server po ama deri me tash te gjithe qe kane tenutuar te hyne kane deshtuar ...cfare ka ndikuar ...konfigurimi i mirefillte i bere nga specjalistet e profesoret e shkolles ... serveri tjeter qe run windows server ne baze te NOVEL ne 1 jave bie te pakten 2 here edhe te gjitha te dhenat kalohen en serverin e dyte ...jam dakort qe novel te lejon me shume perdorues e kontrollin e tyre me te mire po persa i perket sigurise eshte bernut(keq fare) nje flooder i vogel me ping mund ta rezoje menjehere serverin gje qe nuk mund te ndodhe ne LINUX pasi me nje konfigurim te mire te eth0 mund te arish te mbash e te perballosh nje DDOS te fuqishem pa nevojen e firewall

    pra si perfundim Linux mundet te jete i pathyeshem...problemi eshte si mund te jete nese perhapet shume ne mase psi do kete nje konfigurim baze

    Take care
    Ardi
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  16. #36
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    bravo o mire e ke thene.keto qe thua ti per serverat me windows i kane problem te gjithe. bravo e ke thene shume mire.
    ilovepeja - linuxi s'eshte i pathyeshem. bile para krishtlindjeve crack-uan 6 nga serverat e Debian. gjithashtu kerneli i parafundit kishte nje bug qe te jepte root me buf overf. c'eshtja eshte ajo qe tha ardi_pg: secili e ben systemi si te doje (e shumta shumta i fut nje compile kernelit dhe mbaroi puna). keshtu qe eshte shume e veshtire per viruset te operojne ne systeme te tille.
    nga ana tjeter nuk mund te kuptoj ate qe thua qe linux eshte i rrezikshem per ekonomine amerikane. pse? po te qe per ameriken do qe dhe per gjermanine, eu etc. tope kane keta qe po i kthejne ne linux? s'besoj te jene .. windows dominojne OS ok, e vertete. nga ana tejter cdo gje zevendesohet nga gjera me te mire pavaresisht nga koha.
    une te pakten sdua te jam 45E te blej nje OS qe eshte si kullore makaronash, me "ha" 50-60% te computerit dhe me programmet qe me japin. dua nje OS te lehte,te shpejte dhe dua te zgjedh nga nje game programmesh ato qe me pelqejne. fakti qe jane FREE te gjitha ndihmom pak.. pak fare .. .Provoje vete do shikosh differencen.

  17. #37
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    Per te gjithe ju te apasionuarit e Linux, do tju behet qejfi te mesoni se edhe Windows eshte bere Open Source.

    Te enjte Microsoft e pranoi se rreth 15% e kodit te Windows NT/2000 ka dale ne shesh dhe po shperndahet ne internet. Kodi eshte plot 600MB por shperndahet i kompresuar si nje skedar 200MB. Mendohet te jete reth 13.5 milion rreshta. Windows 2000 thuhet te kete afersisht 35 milion rreshta kod prandaj kodi i vjedhur i bie qe te jete rreth 38%, nje shifer kjo me e madhe se 15% qe ka pranuar microsoft.

    Sipas Microsoft kodi nuk ishte vjedhur nga hackerat por dikush qe kishte patur leje nga microsoft, e ka hedhur ate ne internet ilegalisht. Ne fakt ka me qindra organizata te ndryshme qe kane leje te studiojne kodin dhe sipas eksperteve shperndarja e kodit ishte e pashmangshme. Heret a vone dikush do ta bente.

    Ky eshte nje rrezik i madh per Microsoft sepse programuesat e kane me te lehte per te gjetur gabime ne kod dhe per te thyer mbrojtjen e windows.

    E njejta gje ka ndodhur edhe ne vitin 2000 kur nje pjese e kodit te windows dhe office u bene publike ne internet.


    Disa dyshojne qe microsoft ta kete bere vete kete gje per ti shtyre kompanite qe te shpenzojne para per te freskuar sistemet me Windows XP, dhe Windows Server 2003. Megjithate nuk mendoj se Microsoft e ka bere kete gje me dashje sepse windows XP eshte ndertuar mbi windows 2000 dhe nje pjese e kodit eshte e njejte.

    Per te gjithe te dashuruarit e Linux ne forum, nuk mund te kishte dhurate me te mire per diten e shen Valentinit. Tani mund te filloni te studioni 15 milion rreshta kod dhe ta ndryshoni windows sipas qejfit. U qan zemra te ndryshoni flamurin e windows me pinguinin e Linux-it. Tani e keni dhe kete mundesi.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 13-02-2004 mė 12:45
    Edi

  18. #38
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    mbrojten e windows? hahahahh
    rrofsh se qeshen. ketu ben nje telnet ne xp , i fut ne username njady special chars dhe crush-arei telnet. seshte nevoja per milliona rreshta kodi.

  19. #39
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    kjo eshte nje gje teper e mire per userat por ama jo e mire per microsftin pasi duke pasur parasysh edhe sic the edspace nxjerjen publike te code te office solli ne hapjen teper te madhe te viruseve te office te ashuquajtur macro pra ky "incident" mund te nxjere probleme te reja per windows ...sic e permendi edhe edspace jane plot 15miljon reshta qe nuk do e mare mundimin njeri ta ndryshoje ... une personalisht do e studjoja me deshire nese me binte ne dore po nuk do mundohesha ta ndryshoja pasi nuk jam i sigurrt ne sistemin se si (po mar nje shembul absurd) varjablet mund te ndryshojne ne shume menyra pra pa ditur menyren e lidjes e komunikimit midis tyre nuk mund ta mar nje mundim te tille ...ndersa me linux eshte ndryshe

    nese hope qe ky "incident" te mos jete i rende per microsoft
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e MtrX
    Anėtarėsuar
    29-11-2002
    Vendndodhja
    Korēė
    Postime
    755

    Ndryshimet kryesore Windows/Linux

    C'eshte e verteta nuk kam pasur te bej fare me Linux, dhe me disa debate te hapura ketu, me eshte shtuar kurioziteti per kete OS te ri...
    Mbase dikush me me shume eksperience mund te na thote se cfare te reja sjell Linux, ne dallim nga Windows...
    Po ashtu cilat jane dhe dallimet kryesore midis ketyre te dyjave...
    Me c'kam degjuar, Linux nuk lejon mp3 e gjera te ngjashme me keto... a jane te verteta keto apo jo?
    MtrX
    MtrX ubicumque felix

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Windows Vista nė shqip
    Nga PcCrack3r nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-11-2006, 14:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •