Close
Faqja 36 prej 36 FillimFillim ... 26343536
Duke shfaqur rezultatin 701 deri 708 prej 708
 1. #701
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  992

  Pr: A duhet t hyje Shqipria n BE ?

  Citim Postuar m par nga Ciarli Lexo Postimin
  shqiperia duhet te hyje ne BE, nuk mund te them si martire apo lavire, por si denoncuese e klanit te heshtur te ''ujqerve'' qe si gjithnje kerkojne pushtet, fara profetesh, allishverishe dhe te hane njerezit e tyre qe u pelqen shume.
  ne fakt Shqiperia ka hyre ne BE nepermjet rrugeve ilegale te klaneve te saj meqe nuk kishte asnje mik te vertete atje, por do jete shume e veshtire per te per tu shkeputur nga nje tjeter skllaveri ajo e pseudo-Mafjes, klaneve te egra destruktive por qe nuk kane lidhje me Mafjen e vertete si organizacion dhe jane shume te rrezikshem per shtetin ne pergjithesi dhe per cdo shtet ne vecanti.

 2. #702
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,123
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: A duhet t hyje Shqipria n BE ?

  Hani, pini dhe rrmbeni, mbushni xhepe, mbushni arka,
  t pabrek' ju gjeti dreka, milionier' ju gjeti darka!
  Hani, pini e rrmbeni, mbushni arka, mbushni xhepe,
  gjersa populli bujar t'ju prgjigjet: peqe, lepe!

  Emri: FB_IMG_1610272814334.jpg

Shikime: 142

Madhsia: 56.2 KB

 3. #703
  i/e regjistruar Maska e [Elita]
  Antarsuar
  15-02-2013
  Vendndodhja
  Larg!
  Postime
  453

  Pr: A duhet t hyje Shqipria n BE ?

  Aq shume eshte perfolur kjo ceshtje sa qe i ka ik shija me, nuk na duhet BE. Po te doje BE-ja te futet ne Shqiperi bujrum, e kunderta sna intereson :P .

 4. #704
  i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
  Antarsuar
  18-11-2008
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  42
  Postime
  729

  Pr: A duhet t hyje Shqipria n BE ?

  Shqiptart do t udhheqin Evropn n t ardhmen duke marr parasysh emigrimin e madh nga vendet tjera n Evrop dhe rnien e natalitetit t Evropianve dhe duke pasur parasysh faktin q ne jemi t vetmit Evropian nga emigrantt dhe m t menurit n mesin e tyre.
  Mos ja bj t tjerve at q nuk ke qejf t ta bjn ty!

 5. #705
  i/e regjistruar Maska e refet
  Antarsuar
  24-04-2007
  Postime
  553

  Pr: A duhet t hyje Shqipria n BE ?

  Si jo. Shqiprija e ka vendin ne eu

 6. #706
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,367
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: A duhet t hyje Shqipria n BE ?

  O Zot, nje teme 20 vjecare, qe me themelimin e forumit, a ia vlen me ta diskutosh, le te thone c`te duan, vetem nje here mund te me genjesh, prej 2019 jeni genjyer 4 here (jo une kuptohemi), kush beson se do hyjme e ka fajin se genjehet. A duhet pastaj, kjo ceshtje eshte tjeter, mentaliteti yne nuk eshte evropian, ne 90 %, por rural, po na pranuan qari i brezave te ardhshem, por une nuk besoj
  Duaje te afermin tend si veten

 7. #707
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,367
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: A duhet t hyje Shqipria n BE ?

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  Pergjigja e kesaj teme nuk mund te jepet direkt, pasi fakti qe mund te hyjme nuk eshte se e meritojme te hyjme, por i kemi mbetur ne dere Evropes dhe per aresye gjeostrategjike.
  Ne mund te flasim me gojen plot pasi na kane bere shume nder duke na afruar diten e futjes ne BE. Shteti yne mund te hyje ne BE nga viti 2015. Integrimi nuk ka asgje negative per ne ne fakt, por ka per Evropen pasi do gjeje belane nga ne.
  Politika, shoqeria, etj., do te mbeten po ato qe kane qene se ne po na fut Evropa e jo se e meritojm si komb. Bile them se mos shoqeria e politika bejne edhe me prapa ne regres. Ne realitete ne jemi nja 200 vjet (a me shume) larg Evropes.
  Ja se c`thosha 13 vjet me pare, dhe perfundimi.......hic, ne 2015 na dukej vone,....s`ka asnje kuptim, s`ma ndjen nese na futin apo jo, me mashtrime nuk kalohet, udhe te mbare evrope
  Duaje te afermin tend si veten

 8. #708
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,123
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: A duhet t hyje Shqipria n BE ?

  Shqipria sot do t ishte antare e BE-s…

  Sot Shqipria sht pas Serbis dhe Malit t Zi n rrugn drejt BE-s! Esht pas Serbis q ka nisur 4 luftra n rajon dhe pas Malit t Zi q u shpall vend i pavarur vetm m 2006!
  Sot prgjrohemi dhe lutemi q t na ndajn nga Maqedonia q t hapim negociatat, ndrkoh q sot mund t’i kishim mbyllur. Sot jemi gati q edhe t derdhim lot, por sht von.
  Shqipria do t ishte vend antar i BE-s sot, nse Tirana zyrtare dhe opozita e kohs do t kishin dgjuar lutjet deri n prgjrim, 12 vjet m par, m 2010, t drejtorit pr Zgjerimin Stafano Sannino. Z. Sannino i lutej liderve politik n Tiran t merreshin vesh sa m shpejt se nuk kishte koh! Duhet t nxitonin se me mbarimin e mandatit t Komisionit, ndofta komisioni i ri nuk do ta kishte fare n axhend zgjerimin. Dhe ashtu ndodhi. Me antarsimin e Kroacis m 2013, komisioni i ri vendosi t’i jepte nj pauz zgjerimit! Pr t mbajtur gjall n rajon aspiratn pr antarsim n BE, nisi “procesi Berlinit”, ndrkoh q Mali i Zi dhe Serbia hapn negociatat dhe sot jan n prfundim t kapitujve negociues.
  Zoti Sannino u lutej liderve politik t kohs t gjenin gjuhn e prbashkt, t miratonin me konsensus ligjet e krkuara dhe vendi t hapte menjher negociatat. Prball godins s kryeministris, n at koh, u vendos nj tabel elektronike me fjalin: Tre ligje baraz me Europ! Por halli i madh, n at koh, ishte “shtja e kryetarit t Kshillit t Qarkut t Fierit”. Ishte problem pr jet a vdekje pr demokracin shqiptare. Me kmbngulje dhe mendjelehtsi foshnjore i ram me shkelm ders s hapur t BE-s. Jo pr her t par.
  Pas 12 vitesh jemi aty ku ishim q n 2009, te krkesa pr hapje negociatash.
  N fakt, ndryshe nga Mali i Zi dhe Serbia q i kan hapur njher negociatat, ne i kemi hapur disa her negociatat. Kemi dekoruar edhe ambasador, m 2018. Ne madje i kemi br t gijtha detyrat, i kemi plotsuar t gjitha kushtet, por fajin e kan vendet e Kshillit. Nse ka nj adres faji, adresa sht n Tiran.
  Pr nj kaprio kan ikur m shum se nj dekad!
  Prvoja e antarsimit t Sllovenis dhe Kroacis tregon se nga hapja te mbyllja e kapitujve jan m pak se 10 vjet.
  Po t kishim dgjuar lutjet e drejtorit t zgjerimit t kohs Stefano Sannino, sot do t ishim antar t BE-s. Dhe n at koh q na luteshin pr t hapur negociatat, nuk e kishim t lidhur fatin as me Maqedonin dhe sigurisht lufta n Ukrain nuk kishte filluar.
  Shqipria e cila nuk ka nisur asnj luft n rajon, sht sot pas Serbis! Luftn e kemi br me njri -tjetrin dhe ne jemi treguar mjeshtr t mdhenj pr t qlluar veten n kmb!
  Pak rndsi ka sot nse hapen negociata n qershor, apo n ndonj qershor apo dhjetor tjetr. Dmi i br n 2010 sht i pallogaritshm. Dekada e shkuar dm nuk kthehet!
  Sot kur gazetart i hakrrehen, n Tiran, me pyetje te forta komisionierit pr zgjerimin sht pr t qeshur. Pr t qar ka qen n vitin 2010. Por i vetmi q qau n at koh (por nuk preku njeri) ishte drejtori pr zgjerimin Stefano Sannino!

  Shkruar nga Lutfi Dervishi

Faqja 36 prej 36 FillimFillim ... 26343536

Tema t Ngjashme

 1. Lufta ballkanike dhe Shqipria
  Nga Albin n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-07-2014, 07:05
 2. Procesi i Pavarsimit t Kosovs
  Nga AsgjSikurDielli n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 167
  Postimi i Fundit: 12-10-2012, 06:23
 3. Njqindvjetori i lindjes s Enver Hoxhs - a dim t shkruajm pa emocione?
  Nga projekti21_dk n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 500
  Postimi i Fundit: 16-10-2009, 14:46
 4. Mocioni, Berisha flet pr gjithka, por jo pr Fazlli
  Nga njemik n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 19-12-2008, 10:44
 5. Janullatos: Nuk ka prparim me djegien e kishave dhe xhamive
  Nga Jesushaus n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 157
  Postimi i Fundit: 08-04-2004, 07:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •