Close
Faqja 13 prej 36 FillimFillim ... 3111213141523 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 241 deri 260 prej 708
  1. #241
    Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
    Anëtarësuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    253
    Hi
    S'kam qene shume i involvuar ne diskutim ne fakt, po ca si shume po zgjatet me duket. Ca jane qe te futemi, ca jo. Ca thone, qe pyetja s'eshte me "duhet" por "kur"....
    Sikur po aberrohet shume nga thelbi i temes me duket, dhe po neglizhohen sh faktore qe ndikojne ne vendimin qe mund te marre Brukseli per Shqiperine. Ndoshta, pyetja me e mire do te jete: A eshte mentaliteti shqiptar i pershtatshem per integrim me menatalitetin Europian (duke supozuar a priori qe ekziston nje i tille)
    Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

  2. #242
    Numeroj peshqit Maska e peshkaqeni33
    Anëtarësuar
    31-12-2005
    Vendndodhja
    Ce pyesni kot, as vet se di ku eshte.
    Postime
    584
    Hi
    S'kam qene shume i involvuar ne diskutim ne fakt, po ca si shume po zgjatet me duket. Ca jane qe te futemi, ca jo. Ca thone, qe pyetja s'eshte me "duhet" por "kur"....
    Sikur po aberrohet shume nga thelbi i temes me duket, dhe po neglizhohen sh faktore qe ndikojne ne vendimin qe mund te marre Brukseli per Shqiperine. Ndoshta, pyetja me e mire do te jete: A eshte mentaliteti shqiptar i pershtatshem per integrim me menatalitetin Europian (duke supozuar a priori qe ekziston nje i tille)
    Nga te kemi or mik...... prej shqiperie aaaaaaaaaaaaaaaa?!!!
    Hi
    Nuk pershendesna kshu na eh burre i dhenit........ tek na keshtu pershendesin grate
    Ke te drejte kur ve ne dyshim....... se kuptova ke kishe vene ne dyshim ketu
    (duke supozuar a priori qe ekziston nje i tille)
    pastaj mund te me perkethesh pak a priori=> c'do te thote!!!!!!!
    Si...... s'me besoni...... na kapni dhe nje tjeter...!!!!

    i involvuar
    Hajde merreni vesh c'ka dashur te thoje me kete miku....! Sigurisht qe ndonje gje e vleshme per ceshtjen tone kombetare do jete...... e kuptova nga theksi une!!!!!!

    Ore ti mire bene qe flet...... po na thuaj ndonjegje ta marrim vesh dhe ne.

    Me duket se ia ke futur kot...... apo me duket keshtu sepse nuk te kuptova disa fjale ..... mund te jete edhe ashtu......... por mund edhe te mos jete!

    Por ajo qe eshte dhe qe se leviz as topi eshte se ti nuk ke lexuar asgje nga ato qe u thane me siper...... une te kuptoj , te ka dhembur koka.... ehhhhh e drejte edhe mua me ndodhe ne ndonje teme...... prandaj nuk u jap te gjithave pergjigje!


    Oj sipas asaj bukuroshes mendjes sate ne nuk qengemi te denje te hyme ne Evrope..... nuk te njohe, por eshte e mira te flasesh ne numrin njejes ne qoftese nuk je i bindur per shumesin......ndaj thuaj une jo ne..... ti nuk je i denje per ne Evrop, jo shqiptaret....

    Por ne ketu gjykojme per te miren e vendit tone........ dhe nuk eshte thene e shkruajtur asgjekundi qe eshte me mire per ne, te hyjme ne Evrope. Te pakten mua ZOTI s'me ka thene gje....po te pati thene ty, na e thuaj.
    Proletar te te gjitha vendeve bashkohuni

    Nisuni ju para, sa te therras Saliun

  3. #243
    Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
    Anëtarësuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    253
    E vleresoj shume delikatesen e te shkruarit tend. Dallohet stili juaj i veshtire ne te kuptuar dhe dallohet gjithashtu, qe per ju fjala "fjalor" eshte sharje.
    Me vjen keq, qe krijuat nje mendim te tille per postimin tim. Tani e kuptoj perse nuk po futemi ne BE, ndoshta nga delikatesa e tipave si ju
    Sidoqofte, sa per te qene i denje apo jo, nuk jeni ju qe gjykoni, dhe per me teper, ju nuk i njihni background-in tim qe gjykoni keshtu. Pasi te keni lexuar te pakten ndonje liber qe ju meson mbi etiken e te menduarit dhe te te folurit, besoj se do te mund te kuptoni ate qe kam shkruar....ose ndoshta jo...ku i dihet
    Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

  4. #244
    Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
    Anëtarësuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    253
    Harrova....keni shume gabime ortografike ne te shkruar. Nese nuk dini te shkruani, mos merrni iniciativen te anetaresoheni ne forume te tilla. Mos e shperndani kaq falas injorancen....
    Kur flas ne shumes, jam i bindur per ate qe them. Sidoqofte, ngushtesia e kendit te mendjes tuaj, nuk lejon dot perceptime te tilla. S'ka gje, Forumi ju pranon keshtu si jeni, nuk ju leme vetem, ju mbajme afer mik!
    Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

  5. #245
    MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
    Postime
    605
    Citim Postuar më parë nga Failed Rapper
    Hi
    S'kam qene shume i involvuar ne diskutim ne fakt, po ca si shume po zgjatet me duket. Ca jane qe te futemi, ca jo. Ca thone, qe pyetja s'eshte me "duhet" por "kur"....
    Sikur po aberrohet shume nga thelbi i temes me duket, dhe po neglizhohen sh faktore qe ndikojne ne vendimin qe mund te marre Brukseli per Shqiperine. Ndoshta, pyetja me e mire do te jete: A eshte mentaliteti shqiptar i pershtatshem per integrim me menatalitetin Europian (duke supozuar a priori qe ekziston nje i tille)
    Nga menyra e te shkruarit dhe nga ajo qe ke poshte e emrit (parlamenti rinor) duket qarte qe po praktikohesh te futesh ne vallen e politikaneve. Po mundohu te behesh pak origjinal, pa kopjuar baballaret. Te flase me terma te tille dhe ne menyre te tille vetem politikanet shqiptare kam degjuar une, duke filluar nga Nano e Berisha, dhe me sa shikoj edhe brezi i ri po i bashkengjitet brezit te vjeter... nje faktor me shume qe dyert e Evropes ti kemi te mbyllura edhe per nje gjenerate tjeter...Flisni dhe mendoni shqip njehere, pastaj mundohuni te kuptoni eshte apo jo i denje populli shqiptar te futet ne europe.....Shqiptaret gjithmone kane qene te denje, por ska qene elita e politikes...
    E ka thene bukur Kadareja : Fodulleku dhe arroganca e politikaneve shqiptare eshte rrjedhoje e paaftesise dhe kompleksit te inferioritetit qe ata kane...keshtu shpjegohen dhe termat qe ata perdorin, qe i ke perdorur dhe ti i dashur...

  6. #246
    Numeroj peshqit Maska e peshkaqeni33
    Anëtarësuar
    31-12-2005
    Vendndodhja
    Ce pyesni kot, as vet se di ku eshte.
    Postime
    584
    Miku im "Failed Rapper"

    Nuk ve une ne dyshim kulturen dhe edukaten tuaj. Jane fjalet tuaja ato qe e vene. Ishin ato qe me lehtesuan pune....

    Por nejse, une nuk dua te prek njeri...... te pakten qellimi im nuk eshte i till. Nuk kisha asgje personale me ju...... por ishte shkrimi juaj qe me shau mua...... me tha qe sje i denje per ne Evrope......

    Ja vendosni veten tuaj ne vendin tim, ju si do vepronit........ do te shikonit.....?!

    Une pergjigjen ia drejtova shkrimit tuaj........ por u nxehet ju!!!!!!!!!!!!!!! Shkrimi juaj me c'shoh une nuk e prishi fare terezine, ja me rri i qete aty siper sikur s'ka ndodhur gje.......ju pse e humbet miku im, pse?!

    Pershendetje nga une miku im......... dhe tregohuni me i zgjuar se shkrimet tuaja!!!!!!!!!

    I skuqur nga turpi miku juaj
    peshkaqeni33
    Proletar te te gjitha vendeve bashkohuni

    Nisuni ju para, sa te therras Saliun

  7. #247
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Postime
    459
    Pse inteligjenca shqiptare apo te vete deklaruarit inteligjente mendojne se pasuria e fjalorit, apo bukuria e te folurit dhe te shkruarit te gjhes sone meme, me perdorimin te pavend te sa me shume huazimeve apo fjaleve te huaja ne teresi, qendron ne nje raport te drejte, une sinqerisht nuk do te ariij te kuptoj kurre.
    Per me teper jam shume i habitur qe njerez te tille mendojne se jane nje vend me lart se te tjere qe jo vetem e duan gjuhen e tyre, por dhe dine ta perdorin ate.
    Me lart pyetet nga nje njeri i tille nese jemi ne apo mentaliteti yne gati te hyje ne europe.
    I dashur mik nese njerez te tille si puna e atye te pershkruar me siper nuk arrijne te kene respekt per gjuhen meme apo te arrijne te identifikohen me te, atehere ne nuk jemi gati. Europa eshte nje vorbull e madhe ku shume kultura perplasen me njera tjetren dhe nqs shqiptaret nuk jane ne gjendje ti japin perparsi kultures, historise dhe gjuhes se tyre amtare, atehere ata do te humbin ne kete vorbull te madhe dhe do te mbeten nje popull jetim.
    "Background-in" e njerezve te tille jo vetem se nuk ke se pse ta kerkosh apo ta kuptosh, por per me teper nuk ke per te gjetur nje te tille.
    Megjithate per te mos dashur te hedh poshte njohurite mbi gjuhe te huaja, te cilat pa diskutim prbejne kulure, une do te doja te vleresoja te pakten kete fakt tek te vetedeklaruarit inteligjente. Ata me te vertete dine gjuhe te huaja, dhe kete gje nuk lene vend apo menyre te humbi e pashfrytezuar per ta treguar dhe vene ne poze.
    Te dashur te vetedeklaruar inteligjente, duhet te keni parasysh se eshte turp dhe injorance te mos dish te flasesh e te shkruash gjuhen amtare.

    me respekt
    nje njei i thjeshte

  8. #248
    Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
    Anëtarësuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    253
    Ne thelb jam shume dakort me kritikat qe i jane bere shkrimit tim, por, nese shihni nivelin e komunikimit te larte te perdorur ne nivel diplomatik, do e shihni qe jam shume ne rregull. Une vazhdoj per shkenca politike, dhe nje gjuhe e tille me mesohet ne shkolle. Sidoqofte, une kam kopjuar ndonje "baba" te politikes shqiptar, dhe as nuk e kam per qellim. Nese e marrim te mireqene ate qe eshte thene mbi kopjimin, i bie qe "kasta" e politikaneve te kopjojne njeri - tjetrin ne pafundesi. Per me teper, flasim per terma teknike, si rrjedhim, nuk jane domosdoshmerisht te gjuhes shqiptare. Shembuj banal jane "hi", "ciao" etj etj qe perdoren gjeresisht ne gjuhen tone. Valle kjo tregon injorance te pergjithshme? Dyshoj....
    I/E dashur "Jetersworld" nuk arrij dot ta kuptoj "kapercimin" (mendoj artificial) qe bete nga ideja ime mbi te qenit te denje per te hyre ne BE, ne gjuhen e perdorur nga une. Mua me duket, sikur po ju tregoj henen, dhe ju shikoni gishtin.
    Sidoqofte, ajo cka kam dashur te them me postimin e pare, eshte nje gje shume e thjeshte. Historia jone, fatkeqesisht, ka treguar faza ku kundershton (ndonjehere madje poshteron) vetveten, gje totalisht negative.
    Si rrjedhim, mentaliteti i pergjithshem i shqiptareve, eshte (mendoj) jo i pershtatshem per te hyre ne BE.
    Sa per Peshkaqeni33, nese keni kohe, mund te shihni postimet e mia te mepareshme, per te pare se sa i perfshire kam qene ne kete teme. Nuk kam gje me ju, por, ashtu si postimi im ju paska ofenduar, edhe shkrimi juaj me ka ofenduar. Sidoqofte, nuk mendoj se eshte shkak per konflikte, qe nder te tjerash nuk kane asnje lloj vlere. Ishte thjesht diskutim mbi menyren e komunikimit, dhe e pranoj se kam vepruar jo mire.
    "Jetersworld"-it do i thosha, qe NDOSHTA nuk eshte mire te gjykoje nga fasada, sepse i bie paragjykim (kushuriri i keq i diskriminimit), gje jo pozitive. Sidoqofte, secili/a ka mendimin personal, dhe e pranoj pa asnje lloj problemi. Me sa kam pare une ama, kjo gje nuk ndodh nder te gjithe shqiptaret, kjo eshte "denjesia" per te cilen e kisha fjalen.
    P.S.: Fjala "denjesi" ka dimensione me te gjera analize, si rrjedhim, nuk e kufizoj vetem te ajo cka eshte shkruar me lart.
    Pershendetje te gjitheve. Falemnderit per diskutimin.
    Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

  9. #249
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Postime
    459
    Failed rapper une e kam vene re qe "politikanet" shqiptar nuk dine te flasin shqip. Kjo per shume arsye qe kane te bejne me shkollimin apo bazat e tyre gjuhesore dhe letrare. Si perfundim duhet marre parasysh se Politikan te tille si Nano e shoke e bene moderne perdorimin e huazimeve dhe per fjale, qe ne shqip ekzistojne.
    Kjo nuk do te thote qe eshte e drejte. Dhe per me teper duhet te kemi kujdes qe mos ju trashegohet brezave te rinj, pasi ne kete menyre humb identitetin Shqipja dhe me te edhe Shqiptari.
    Nje keshille prej meje:
    Perpiqu te flasesh sa me shume Shqip... nqs ke mundesi pa asnje lloj huazimi. Nuk ka per te te thene njeri qe e ke gabim, askush nuk do te flasi, por do te habiten me pasurine e fjalorit tend ne gjuhen meme.

    Sa per diskutimin e mesiperm qe natyrisht ishte drejtuar ndaj teje, une gezohem qe shqiperia ka te rinj te tille qe mund te diskutojne ne menyre argumentative dhe te njohin te metat dhe dobesite tek vetja, para se te sulmojne kundershtarin. Ne kete aspekt pergjigjia jote e sotme me ka habitur jashte mase pozitivisht.
    Fjale te tilla si "Hi" dhe "Ciao" jane shume me pak te rrezikshme se fjale te tilla si "Kasta" e politikaneve, pasi pretendohet se per fjale teknike apo terma politike dhe shkencor ne pergjithesi, gjuha shqie eshte e varfer dhe nuk ka mundesi shprehjeje. Kurse per sa i perket fjaleve si "Hi" dhe "Bye" ato sic hyjne ashtu edhe zhduken nga perdorimi ditor. Fundi i fundit gjuha e perditshmerise eshte gjuha qe perben me pak rrezik te zhduket.
    Kercimi ne nivelin gjuhesor ishte pak artificial, i dashur i synuar dhe i perkulur ne menyre te atille qe te jete sulmues. Gjithe kjo per dy arsye:
    1) Niveli i bisedes nuk duhet te bjere ne pakuptimesi gjuhesore.
    2) Ideja se Shqiptare "shesin mend" apo mendojne se tregojne nivel me ane te degjerimit te gjuhes shqipe, mua me acaron nervat dhe ndjenjat.

    Megjithate ajo qe kam thene me siper qendron akoma. Per sa kohe qe kultura shqiptare shtrihet ne gjendje kome dhe ndryshohet nga te gjithe krahet sipas perjetimeve te emigranteve te kthyer apo dhe programeve televizive amerikane, italiane etj, pjese e se ciles jane ritet, gjuha, kultura e te folurit, kultura ne familje, traditat ne pergjithesi, ne nuk do te arrijme te kemi nje identitet shqiptar, per te mos thene se do te humbim dhe ate pakez qe zoterojme tani. Dhe kjo gjendje eshte nese hyjme ne Europe shume e rrezikshme, pasi mungesa e ndarjeve konkrete te territorreve arrihet pastaj me ndarjen e zonave gjuhesore dhe kulturore. Dhe nqs, ky percaktim kuturor tek ne mungon, atehere ne jemi nje popull i tretur ne europe.
    Kercimi ishte i deshiruar, por per te qendruar qendron gjithsesi.
    Prandaj i dashur Rapper perpiqu te flasesh sa me shume Shqip. Duke qene se mbase do te jesh ti dhe te tjere ketu (qe do beheni politikane) qe do te nderrmarrin hapat e pare te vertete drejt nje demokracie te vertete ne shqiperi, do te ishte mire sikur te mundnit ta arrinit kete duke mos shkaterruarr thesarin historik dhe kulturor qe kemi trasheguar.
    Shpresoj se brezi juaj do te perbeje ndryshim ne kete aspekt.

    Me respekt
    Jestersworld ( Gjinia mashkullore)
    Ndryshuar për herë të fundit nga njeriu2006 : 23-04-2006 më 07:29

  10. #250
    Parlamenti Rinor Maska e Failed Rapper
    Anëtarësuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    253
    Me vjen mire qe gjetem gjuhen e perbashket. Flm per gjithcka. Ja kalofshi mire
    Cdo gje qe nuk na vret na ben me te forte

  11. #251
    ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
    Anëtarësuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    TIRANE
    Postime
    439
    Zgjidhja me e mire e mundeshme midis te keqijave kjo do te ishte e keqja me e vogel...Integrimi sa me shpejt ne BE.
    C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

  12. #252
    i/e regjistruar Maska e Iliriani
    Anëtarësuar
    24-03-2004
    Postime
    986
    Sot BE me propozim te Frances ka ngritur pagesen per viza shengen nga 35 ne 65me justifikimin e ritjes se fondeve per modernizim te aparaturave ne kufi???!!!

    Sa ironike qesharake e aq tragjike.

    Europa eshte nje moster me 25 koke e ketu ka per te ngelur gjithnje, me perplasje konflikte interesash e me vendim et tilla te pameshirshme qe godasin ata qe keta duhet ti ndihmojne jo ti zhvatin.

    GABIMI YNE---ne Europe eshte ajo pjese e Europes qe quhet Shqiperi---e duhet te forcojme pasurojme e ritim ate---mos pandehim se do futemi ne nje bashkim e u regullua cdo gje---jo--se edhe kur te futesh aty --do jesh me keq--i fundit ose do jesh si zezaku.
    O malet' e Shqipërisë, që mbani kryet përpjetë,
    Tëmerr e frikë përhapni, përpini qiejt e retë!

  13. #253
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anëtarësuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Une mendoj se BE eshte destruktive per rreth 60% te popullsise tone (qe ose jane provinciale, ose kane biznese te vogla ne province apo qytet, ose kane biznese diku te mesme qe nuk mund te mbijetojne ne tregun e "Europes Plake"). Integrimi ne BE shkakton nje fare inflacioni qe eshte i pasuportueshem per ekonomine agregate te vendit tone. Megjithate, raporti i bankes boterore jep mjaftueshmerirsht argumenta shkencore pse Shqiperise (kur te arrije karakteristikat makroekonomike) do t'i duhet nje integrim ne nje komunitet te tille si BE.
    Kur Iliriani flet per rritjen e cmimit te vizes Shengen, une mund t'i jap shembullin e burokracise neper ambasadat amerikane ku programi Visa Waiver nuk aplikohet. Jo vetem qe paguan $100 (ne shqi[eri), por ke edhe nje mije e nje shpenzime te tjera vetem per t'i bere qejfin nje konsulli qe mezi di vetem anglisht. Ti vjen e me flet mua per BE...
    Ndryshuar për herë të fundit nga Borix : 28-04-2006 më 08:26
    "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

  14. #254
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anëtarësuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411

    une mendoj ne 2010

    une mendoj se shqiperia do hyje ne BE ne vitin 2010 dhe se do jete nje harritje e madhe per shqiperine dhe shqiptaret . dhe politika e vendit ka per te ndryshuar shume sepse do te vihen kufire per cfare do te behet dhe brenda shtetit . por shpresoj qe shqiperia te hyje ne BE se bashku me kosoven nje shtet.

  15. #255
    Perjashtuar Maska e Sabriu
    Anëtarësuar
    29-12-2005
    Postime
    1,283
    KY SHTET


    Gazetat shkruajnë për plot pisllëqe
    për krime, drogë, prostitucione;
    s’na bëhet vonë; ky shtet ka këllqe;
    ka kushtetutë, institucione!..

  16. #256
    ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
    Anëtarësuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    TIRANE
    Postime
    439

    Produktet industriale pa tatim.

    Nje lajm i mire tashme Shqiptaret duhet te presin sezonin e veres ku sipas procesit te stabilizim asocimit tashme nese deshirojne shqiptaret te blene makina te reja te prodhuara ne evrope ata mund te mos paguajne takse doganore, kjo renon buxhetin e shtetit por ndihmon konsumatorin shqiptar qe te bleje gjera me lire te prodhuara ne BE.
    C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

  17. #257
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-07-2004
    Vendndodhja
    Jak' o dit' e uruar! Qe lint nga perendon, At' an' e ke ndritur, E ne pse na harron?
    Postime
    140
    Citim Postuar më parë nga Eni
    A mund te flasim per te ne keto momente ?

    Kur parashikoni se shteti yne do te arrije nivelet e shteteve te Bashkimit Evropian ?

    A e shikoni si dicka pozitive apo negativbe nje integrim te tille ?

    Çfare pasojash do mund te kete ky integrim ne llojin e politikes shqiptare ?
    Udheheqsit Shqiptar (te Kosoves dhe te Shqipris) duhet ti perdorin kerkesat e BE-se per antaresim, per zhvillimin e vendit ne fushat ekonomike, institutcionale, legjislative dhe te tjera. Pasi ti formojme dy shtete te forta Shqiptare ne Ballkan, me vullnetin e popullit, te kerkohet bashkimi i trojeve etnike. Pra ne Europe te hyjme jo te pergjysmuar dhe jo si sherbetor te Europes, por te hyjme te bashkuar dhe si partner Europian. Realizimi i ketyre aspiratave, sipas mendimit tim, i nevojiten rreth dy dekada.

  18. #258
    Perjashtuar Maska e Sabriu
    Anëtarësuar
    29-12-2005
    Postime
    1,283
    Tani gjithkush duhet ta ketë marrë vesh, nëse ka dëshirë të marrë vesh, se Shqipëria e shqiptarët gënjejnë veten kur mendojnë se kanë shtet sovran, pushtet të tyrin, ekonomi vendase dhe se në marrëdhëniet ndërkombëtare dalin si partnerë që respektohen. Tani janë të shumta shenjat se shqiptarët nuk mund të bëjnë asgjë pa një urdhër ndërkombëtar, pa një arbitrazh ndëkombëtar, pa një ndërhyrje ndërkombëtare, pa një “ndihmë financiare” të huaj, pa këshilltarë

    të huaj, pa një intrigë ndërkombëtare në vendin e tyre, për problemet e tyre dhe gjithnjë në kurriz të tyre.

    "Mr.Sulltani"alias Sabri Selmani

  19. #259
    alpha dominant Maska e D@mian
    Anëtarësuar
    20-09-2005
    Vendndodhja
    Boston, MA
    Postime
    1,170
    Citim Postuar më parë nga Djal_Lacjan
    Udheheqsit Shqiptar (te Kosoves dhe te Shqipris) duhet ti perdorin kerkesat e BE-se per antaresim...
    Me duket se e ke keqkuptuar, Shqiperia (dhe Kosova me vone) po kerkojne te anetaresohen ne BE, jo e kunderta!
    FLUCTUAT NEC MERGITUR

  20. #260
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-07-2004
    Vendndodhja
    Jak' o dit' e uruar! Qe lint nga perendon, At' an' e ke ndritur, E ne pse na harron?
    Postime
    140
    E keqkuptove ate ce thash. Bashkimi Europian ka disa kerkesa ndaj shteteve qe duan te behen anetare te BE-se. Dhe ato shtete duhet ti plotesojne kekresat (apo kushtet) te vene nga Bashkimi Europian. Dhe un thash qe liderat tane duhet it perdorin kto kushte per te zhvilluar shtetin tone, dhe pasi ti kene plotesuar ato, Shqiperia mos ti bashkangjitet shpejt e shpejt Europes, por ti bashkoje te gjitha trojet e veta ne nje shtet dhe vetem ateher mund te behemi pjestare te BE-se.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Djal_Lacjan : 29-04-2006 më 16:29

Faqja 13 prej 36 FillimFillim ... 3111213141523 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Lufta ballkanike dhe Shqipëria
    Nga Albin në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 15-07-2014, 07:05
  2. Procesi i Pavarësimit të Kosovës
    Nga AsgjëSikurDielli në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 167
    Postimi i Fundit: 12-10-2012, 06:23
  3. Përgjigje: 500
    Postimi i Fundit: 16-10-2009, 14:46
  4. Mocioni, Berisha flet për gjithçka, por jo për Fazlliç
    Nga njemik në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 19-12-2008, 10:44
  5. Janullatos: Nuk ka përparim me djegien e kishave dhe xhamive
    Nga Jesushaus në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 157
    Postimi i Fundit: 08-04-2004, 07:40

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •