Close
Faqja 51 prej 115 FillimFillim ... 41495051525361101 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,001 deri 1,020 prej 2299
  1. #1001
    i/e regjistruar Maska e ILMGAP
    Anëtarësuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    In
    Postime
    2,791
    Citim Postuar më parë nga prishtinase Lexo Postimin
    jo me qar bashkimi mjafton ky bashkimi qe kem tani



    asni zo ma :P
    Në fakt ne nuk kemi asnjë bashkim momentalisht, as atë me Shqipërinë as atë me Mitrovicën. Cfarë fatkeqësie për popullin Kosovarë !!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga EdiR : 29-10-2009 më 16:16 Arsyeja: Jo gjithcka eshte merite apo deshtim i Thacit.
    Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

  2. #1002
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-10-2009
    Postime
    356
    Bashkimi i trojeve shqiptare ne nje shtet e bene te mundure vazhdimesin e jetes se shqiptareve.Ndryshe populli shqiptar ditat dites do te asimilohet ne forma me te sofistikuara dhe me te madhe femrat shqiptare kane nisur te martohen me serb !!!!!

  3. #1003
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-05-2008
    Postime
    34
    Femra shqiptare po martohen me serbe? Me zor apo me deshire?
    Po pasaportat serbe mos ua japin me zor atyre qe po i marrin?

  4. #1004
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-10-2009
    Postime
    356
    ILMGAP

    Ju o shqiptar i vertete po shifet.
    Eshte me se e vertete se Mitrovica veq eshte e ndare!Ne anen e pejes kufiri eshte afrue ka Peja,ne anen e Gilanit po ashtu,ne brezovice qendroin rojet serbe me bariera dhe secili shqiptar qe kalon barieren eshte i detyruar tu paguai taksa!Sa e sa komuna serbe dhe manastire do e marrin statusin e eksteritorialitetit ,?Me kete status d m th se kosova po behet me shume shtete serbe,apo ambasadash serbe ne brendin e Kosoves!
    Ne krye te qeverise se kosoves qendroin njerezit e titos,apo Milloshit ne secilen komune e ke keshtu,dhe nenshkrimi i rozulutes 1244 nuk figuron pavaresia e Kosoves!Kjo pavaresi eshte e lyere me kos dhe manipulim me masen e mjere!
    Ata qe u betuan ne kuften e uçk i vrajten neper prita,e tjeret i etiketuan si tradhetar vete tradhetaret ogurezinje,dhe veten e veteshpallen si shpetimtar kinse e debuan serbin nga Kosova.Ndera ne Kosove qeverisin ata qe ishin edhe ne kohen e Milloshit me Milloshin!!
    Po u beja pyetje shqiptar te dashure ?;
    A u betua uçk qe po luftoim per bashkim te trevave shqiptare ?!
    A u nise edhe ne maqedoni lufta per bashkim,apo per ti shtie shqiptaret prape nen sllavomaqedonas ?Nuk kan pasur nevoje ta nisin nje kesi lufte per nje riroberi te re,ku popullata e kesaj ane po malltretohet ma zi se ne kohen e paraluftes dhe luftetaret po burgosen bashk me antaret e tyre!Keshtu ishte edhe lufta ne luginen e Presheves!
    Nese diq kam shkrue pa argumente,urdheroni e folni me kritika,por me bazen e duhure e jo me sofizimin bektashjan vetem ne kemi ndjenja patriotike kur vriteshin patriota tradhetaret e thonin se kam bere akt patriotk!

  5. #1005
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-10-2009
    Postime
    356
    kacamisri
    Femrat shqiptare vete shkoin ne serbi dhe zgjedhin burrin serb!
    Ndersa pasoshat djemt shqiptar i marrin me deshiren e tyre,sepse qeveria e trevave shqiptare popullit ja ka prue shpirtin te hunda qe vetem keshtu me qellim qe serbin ta perkrahim qe te gjithe shqiptaret!

  6. #1006
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-10-2009
    Postime
    356
    Plote nje shekull kaloi,dhe baba me vdiq sy hapur pa e pare bashkimin shqiptar !

  7. #1007
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-03-2009
    Postime
    633
    Ka edhe ma mire,Nji here Zogu i kishte hype elefantit,dhe ELEFANTI PORDHI ,dhe e hudhi Zogun ne pluher toke shum large vehtes,mirepo Zogu per te tregue forcen e vehte I SHKUNI KRAHET ME PLOTE PLUHUR, DHE NISI TA RAHE, GJOKSIN, DHE IU DREJTUA ELEFANTIT,ehe,PO PJERDH kure i FORTI TE QKERDHEN,no koment.Zotni arberifr mose me keq kupetoni ,me fjale tjera i forti bane qka done,nuke kame ndermend ta prishi mendimin tande.EDHE PRONI KURE VERSHON NUKE MUNDET KURKUSH TA NDALI,SIKURSE POPULLI.

  8. #1008
    i/e regjistruar Maska e cubel
    Anëtarësuar
    30-05-2005
    Postime
    34
    Citim Postuar më parë nga arberi_fr Lexo Postimin
    Plote nje shekull kaloi,dhe baba me vdiq sy hapur pa e pare bashkimin shqiptar !
    Vërtetë syhapur vdiqën, baballarë e gjyshër, por unë kam frikë se (me këtë shoqëri të pa arsimuar e të qoroditur, me këtë shoqëri tallavaxhinjësh pa asnjë ndjenjë kombëtare), as fëmijët tanë s'do ta përjetojnë Bashkimin Kombëtar. Nuk e di nëse në botë ka ndonjë popull tjetër që ka vetëdijën kombëtare kaq të dobët sa ne. Askush nuk e do më pak vetveten se sa ne.

  9. #1009
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-10-2009
    Postime
    356
    cubel
    Shume i nderuari shqiptar ka pakes shqiptar si ju qe e thoine te verteten e hidhure,por ju keni vlere sa mijera shqiptar qe nuk u intereson qeshtja e se ardhemes!Pos lekun e kane ne gjake!Kete varferi me qellime ogurezeza e kane prue ketu ,qe popullin shqiptar te dorezohet e ti nenshtrohet çdo servilit bashkpuntor serbo grek!
    Tradhetaret kane aftesi te persosur qe tradhetin e tyre ta shendrroin ne patriotizem !Ndersa patriotet e vertete ti shendrrojne ne tradhetar dhe nuk eshte e quditshme ti likvidoin,siq likviduan;Bajram Currin,Luigj Gurakuqin Ismail Qemajlin ,Isa Boletinin,dhe debuan nga atedheu;Ate Gjergj Fishten,Nolin Faik Konicen e tjere e tjere!Qellimi ka rrenjet ne histori qe ne trevat shqiptar mos te jetonin patriotet se u pengoin ne jeten e tyre!!Me e keqja eshte aty ku eshtrat e ketyre gjinden ne vendet e jashtme e te paketuara neper kese ne shtepit e tyre dhe ende pa i rivarrosur!Dhe qeverit shqiptare mbahen ne pushtet mbi gjakun e tyre,e shtyp popullin ne forma ma te egerta!
    Ndryshuar për herë të fundit nga arberi_fr : 30-10-2009 më 05:09 Arsyeja: i

  10. #1010
    qun i mir Maska e FREX
    Anëtarësuar
    24-10-2009
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    83
    A duhet të bashkohet Kosova me Shqipërinë?
    <<<<<JO>>>>>>>

  11. #1011
    Warranted Maska e Qerim
    Anëtarësuar
    06-12-2003
    Vendndodhja
    Home
    Postime
    1,641
    Po ne bashke jemi. Kur ftohet njeri ,kollitet tjetri.

  12. #1012
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-03-2009
    Postime
    633
    NUKE KISHA DESHIRUE QE TE BASHKOHEM ME SHQIPERIN,PORE TE JEM NJI SHTET PO ME GJITHE QEF,KISHIM MUNDE ME BA QKA DOJME,ISHIM KNAQUR,KOSOVARET KISHIN PASE ma SHUM BUKE TE ITALIS,DHE KREJT IMPORTI I JONE ISHTE ARDHE PREJ MEDITERANI,o ISHEM KNAQE ME USHQIME FRESHE DHE USHQIME ME NATYRE TE PASTUR O ISHEM KNAQUR NE NJI SHTET,ANI HERE GEGE HERE TOSKE ISHIM MARUN VESH SHUME MIRE,dhe do te fitojshim nji GJUHE TE MIRE JO PROVINCIALE PORE KOMBETARE eh andra andra nji dit GJGANDERA.

  13. #1013
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,632
    O me ke shtie te qeshi e ti shterngoj brinjet o hoteli....
    Ne disa ketu kah pleqnija thuaja se nuk na ka mbetur tjeter vetem se si te ushqehemi, me mish te tharë e te njom, me fruta egzotike e deri rrushi i thare e i njom, do ishim knaq bre hotel ....lol tuj hanger e tuj ngren gjithqka, te lumet ne, mirepo te rinjet s'me ndojne keshtu.... më, ata dojne te dalin e te levizin dhe te shijojne boten ndryshe, jo me permes internetit e permes tv-es por ne live, duke e shkelur këmbë, jo me duke ikur me skafa e duke kaluar kushedi sa kufinje ilegalishte por te marrin avionin si njeri e te zbresin aty ku ua do shpirti...;

    Bashkimi kombetar, si e the zoti hoteli, vertete eshte nje procesus i gjate por i deomosdoshem, jo me nje ide "forcing" por vetvetiu do vie.
    E si do te vie vetvetiu do me thuash ?
    Shumë thjeshtë kjo !

    Derisa neve na izolojne ne kampin ballkanikë, gjoja si te pa deshiruar, as nga ballkaniket gjoja njehere e lere me per europianet, çka deshirojmi tjeter ?

    Europa do na thoje; shiqoni, fqinjet tuaj se pari nuk ju duan, e si do ju pranojmi ne atehere ?
    Shof une disa pretendime tonat qe vijne nga mendja e madeh e nje pakices se njerzve qe e e mbajne veten si qytetar te civilizuar, jetojne si ne nje "apartheid" mes tyre apo nje lloj sekti te cilet fajet ua hedhin klases fshatare si gjoja ata jane te gatshem per te hyre ne europe, sikurse kane marrur dushin e jane pastruar aqë forte sa qe gati iu eshte rene lekura, besa disa edhe i kane ngjyer floket, nga egeshtenja kane kaluar automatikishte ne blond, mirepo pa e vrejtur fare jane shendrruar si ne neona flurosante ku me pake drite floket e tyre shendrrisin sikur te ishe ne "las vegas"...lol !
    Harrojmi kombesin, harrojmi origjinen se kjo na ka munguar deh se fajet qe ne nuk po depertojmi si spermatozoide te fuqishem drejte europes i kane fshataret apo katundaret qe nuk po evoluohen; " kane ngelur mbrapa maloket, kurse ne kemi blere nje doz ngjyrë 5 lekë dhe jemi bere europiane automatikishtë...
    Si thonë; mendja e madhe e zeza e vetit !
    Askush nuk te pyt: ç'ka bere atedheu per ty por ç'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

  14. #1014
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Kjo do te ndodh , por nepermjet nje proçesi ,nuk e di sa te gjate, por do te ndodh,sepse te gjithe rruget na shpien drejt bashkimit, per shume arsye!?...

    Arsyeja me e forte eshte ajo egzistenciale, per te qene nje komb faktor!...

  15. #1015
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,632
    Citim Postuar më parë nga bindi Lexo Postimin
    Kjo do te ndodh , por nepermjet nje proçesi ,nuk e di sa te gjate, por do te ndodh,sepse te gjithe rruget na shpien drejt bashkimit, per shume arsye!?...

    Arsyeja me e forte eshte ajo egzistenciale, per te qene nje komb faktor!...
    Pengesa eshte minimale, sa me shumë te na izolojne aqë më teper ne do te forcohemi drejte bashkimit, jo me nje moto si revanshizem por me te drejten natyrore.
    Shkurtepamsin do te pendohen, nuk do thote se do denohen, por do iu vije keqe se si ishin aqe shkurtepames....

    E pa logjikshme do ishte qe te mbesim edhe kete shekull te ndar, megjithese jemi te bashkuar si kurrdohere meparë, neve meritojmi një bvashkim kompakt !
    Askush nuk te pyt: ç'ka bere atedheu per ty por ç'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

  16. #1016
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-10-2009
    Postime
    356
    Ata qe nuk kane qef mu bashkue me shqiperine ,le te bashkohen me braqat shkije e ju prefshin ne fyt!

  17. #1017
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-03-2009
    Postime
    633
    Citim Postuar më parë nga Kreksi Lexo Postimin
    O me ke shtie te qeshi e ti shterngoj brinjet o hoteli....
    Ne disa ketu kah pleqnija thuaja se nuk na ka mbetur tjeter vetem se si te ushqehemi, me mish te tharë e te njom, me fruta egzotike e deri rrushi i thare e i njom, do ishim knaq bre hotel ....lol tuj hanger e tuj ngren gjithqka, te lumet ne, mirepo te rinjet s'me ndojne keshtu.... më, ata dojne te dalin e te levizin dhe te shijojne boten ndryshe, jo me permes internetit e permes tv-es por ne live, duke e shkelur këmbë, jo me duke ikur me skafa e duke kaluar kushedi sa kufinje ilegalishte por te marrin avionin si njeri e te zbresin aty ku ua do shpirti...;

    Bashkimi kombetar, si e the zoti hoteli, vertete eshte nje procesus i gjate por i deomosdoshem, jo me nje ide "forcing" por vetvetiu do vie.
    E si do te vie vetvetiu do me thuash ?
    Shumë thjeshtë kjo !

    Derisa neve na izolojne ne kampin ballkanikë, gjoja si te pa deshiruar, as nga ballkaniket gjoja njehere e lere me per europianet, çka deshirojmi tjeter ?

    Europa do na thoje; shiqoni, fqinjet tuaj se pari nuk ju duan, e si do ju pranojmi ne atehere ?
    Shof une disa pretendime tonat qe vijne nga mendja e madeh e nje pakices se njerzve qe e e mbajne veten si qytetar te civilizuar, jetojne si ne nje "apartheid" mes tyre apo nje lloj sekti te cilet fajet ua hedhin klases fshatare si gjoja ata jane te gatshem per te hyre ne europe, sikurse kane marrur dushin e jane pastruar aqë forte sa qe gati iu eshte rene lekura, besa disa edhe i kane ngjyer floket, nga egeshtenja kane kaluar automatikishte ne blond, mirepo pa e vrejtur fare jane shendrruar si ne neona flurosante ku me pake drite floket e tyre shendrrisin sikur te ishe ne "las vegas"...lol !
    Harrojmi kombesin, harrojmi origjinen se kjo na ka munguar deh se fajet qe ne nuk po depertojmi si spermatozoide te fuqishem drejte europes i kane fshataret apo katundaret qe nuk po evoluohen; " kane ngelur mbrapa maloket, kurse ne kemi blere nje doz ngjyrë 5 lekë dhe jemi bere europiane automatikishtë...
    Si thonë; mendja e madhe e zeza e vetit !
    O ZOTNI KREKSI mue nuke me brengose EUROPA sa per Shqiperin ISHALLA KURRE NUKE HYNE NE EUROPE SE KUSHEKA DO TE UDHETOJE,NJI GJA TE THEM QKA I VYEN SHQIPERISE EUROPA VETEM NJI GISHTE E SHTIN NE UJE DHE KE LIDHJE ME KREJTE BOTEN DHE KREJTE MEDITERANIN,TE GJITHE HISTORIANE E BOTES THOJNE QE SHQIPERIA ASHTE ME KOSOVEN GJENET ME QAMERIN GJENET ME MAQEDONIN GJENET,dhe nji student qe mbrojti DOKTORATIN ke une me tha ,TI je SHQIPETARE,une kame dite qe do te DOKTOROJE,PSE e PYETA,sepse ne e dime qe JU JENI POPULLI I ZGJEDHUR I EUROPES ,ju keni SHKRUE BIBLEN E PARE DHE CIVILIZUET EUROPEN,po ZOTNI e DI,SHEN HIERONIMI,pore mose haro edhe nji gja,me pyeti qka,JUSTINI e vogel ,dhe ne te mendo,dhe gjithmon do te fiton e DREJTA,edhe ne vetem ashte koha,koha e SHTREMBIMEVE HISTORIKE VJEN NGADALE,pore si SHIGJETA,e ARTE.

  18. #1018
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,632
    Citim Postuar më parë nga hoteli Lexo Postimin
    O ZOTNI KREKSI mue nuke me brengose EUROPA sa per Shqiperin ISHALLA KURRE NUKE HYNE NE EUROPE SE KUSHEKA DO TE UDHETOJE,NJI GJA TE THEM QKA I VYEN SHQIPERISE EUROPA VETEM NJI GISHTE E SHTIN NE UJE DHE KE LIDHJE ME KREJTE BOTEN DHE KREJTE MEDITERANIN,TE GJITHE HISTORIANE E BOTES THOJNE QE SHQIPERIA ASHTE ME KOSOVEN GJENET ME QAMERIN GJENET ME MAQEDONIN GJENET,dhe nji student qe mbrojti DOKTORATIN ke une me tha ,TI je SHQIPETARE,une kame dite qe do te DOKTOROJE,PSE e PYETA,sepse ne e dime qe JU JENI POPULLI I ZGJEDHUR I EUROPES ,ju keni SHKRUE BIBLEN E PARE DHE CIVILIZUET EUROPEN,po ZOTNI e DI,SHEN HIERONIMI,pore mose haro edhe nji gja,me pyeti qka,JUSTINI e vogel ,dhe ne te mendo,dhe gjithmon do te fiton e DREJTA,edhe ne vetem ashte koha,koha e SHTREMBIMEVE HISTORIKE VJEN NGADALE,pore si SHIGJETA,e ARTE.
    Atehere fajet i ka Berisha qe nuk ju merre si kshilltar, te kam njohur si historian por ja qe jeni edeh keshilltar i persosur....urime hoteli.

    Mirepo ùe keqeardheje, zotri hoteli, tek ne nuk i adhurojne perparimtaret si ti(ju) me teper preferojne ngat veti gjin injoranta. Pse jo, shiqojau atyre qafen e trash, mezi iu perthekohet kravata rrethe qafes..lol ! me falni zotrei hoteli, se di se cili jemi me i vjeter por une teper ne "heshtje" e kam studiuar tparin e politikanit shqiptar.
    Rrugen per bashkim e ndjekin vetem ata lirindashesit e vonuar !
    te tjeret mos i numro qe ndjekin rrugen e lekut, tek e fundit as nga kjo e fundit s'ka asgje te keqe poqese te mendohet ne te miren e pergjirhshme.

    Po e sqaroj edeh njehere per filizat i nderuari hoteli, se nuk jemi vetem une e ti ne debat, per gjeneraten e re shqiptare une me nuke brengosem, jane te lidhur si gishtat e nje dore, une takoj tiranas qe me flasin per kosoven sikur se kane lindur atje, takoj çam qe me flasin per preshevevasit, takoj durrsaket qe me flasin per nostalgjine e shkuar nene lulzimin komunist, flas me gjirokastritet per gjuhen shqipe qe nuk leshojne pe as nje pllembë, flas me korçaret sikur te ishum rritur bashkë ne nje fshate te drenices, me shkodranet, lere më,e qojmi pushkë, thuaja se kemi qene te bashkuar me shekuj, pothuajse me miqet e mi qe nga Manastiri e Medvexha, Mjalti, ska kurrfare dallimi dhe kjo daton jo prej dje apo para disa vitesh por me dekada e ndjej vehten komunikues, bashkues, bashkeatdhetar te pa ndar !
    Per mua kufijet e sotem nuk kane kurrfare vlere.

    Zoti i shqiptarve mbretron atje ku ka ende shqiptar !
    Askush nuk te pyt: ç'ka bere atedheu per ty por ç'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

  19. #1019
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-10-2009
    Postime
    356
    Po mire he burr;Ku ishte uçk qe pate dhene betimin qe do ta largoi shkaun nga KOSOVA ?Dhe ti bashkoje te gjitha trevat shqiptare ?!Kush eshte fajtor per mbytjen e femive ?Pse iken femit nga qeni ?Kush i qoi ka ura ?Pse nuk u dolen te uçkes ne ndihme?Pse ?Pse ?Ku jane kenget e rrospijeve shqiptare qe kendojne se Mitrovica kurr nuk ndahet !!!Si nuk u vjen marre e turp ,kur keto qe iken buthet vete te parat nga shkau ne shqiperi, e rinin i shtine ne kurtha !!!!Kush thote rrofte pavaresija e kosoves ?Ku eshte kjo pavaresi ?Ku ? Ku?KU??????Ah po ti shti ne dore keta lagoje e do ua repi lekuren e dhelperakeve me zhyleten e moqme !!!!!!shkau i ka ndjek,vetem fajin shkaut ,shkaut e tradhetareve jooooooooooo,se vete jeni tradhetar te ndyre e te perlyer me gjak shqiptari!
    Ndryshuar për herë të fundit nga arberi_fr : 30-10-2009 më 18:02 Arsyeja: e

  20. #1020
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-03-2009
    Postime
    633
    Citim Postuar më parë nga Kreksi Lexo Postimin
    Atehere fajet i ka Berisha qe nuk ju merre si kshilltar, te kam njohur si historian por ja qe jeni edeh keshilltar i persosur....urime hoteli.

    Mirepo ùe keqeardheje, zotri hoteli, tek ne nuk i adhurojne perparimtaret si ti(ju) me teper preferojne ngat veti gjin injoranta. Pse jo, shiqojau atyre qafen e trash, mezi iu perthekohet kravata rrethe qafes..lol ! me falni zotrei hoteli, se di se cili jemi me i vjeter por une teper ne "heshtje" e kam studiuar tparin e politikanit shqiptar.
    Rrugen per bashkim e ndjekin vetem ata lirindashesit e vonuar !
    te tjeret mos i numro qe ndjekin rrugen e lekut, tek e fundit as nga kjo e fundit s'ka asgje te keqe poqese te mendohet ne te miren e pergjirhshme.

    Po e sqaroj edeh njehere per filizat i nderuari hoteli, se nuk jemi vetem une e ti ne debat, per gjeneraten e re shqiptare une me nuke brengosem, jane te lidhur si gishtat e nje dore, une takoj tiranas qe me flasin per kosoven sikur se kane lindur atje, takoj çam qe me flasin per preshevevasit, takoj durrsaket qe me flasin per nostalgjine e shkuar nene lulzimin komunist, flas me gjirokastritet per gjuhen shqipe qe nuk leshojne pe as nje pllembë, flas me korçaret sikur te ishum rritur bashkë ne nje fshate te drenices, me shkodranet, lere më,e qojmi pushkë, thuaja se kemi qene te bashkuar me shekuj, pothuajse me miqet e mi qe nga Manastiri e Medvexha, Mjalti, ska kurrfare dallimi dhe kjo daton jo prej dje apo para disa vitesh por me dekada e ndjej vehten komunikues, bashkues, bashkeatdhetar te pa ndar !
    Per mua kufijet e sotem nuk kane kurrfare vlere.

    Zoti i shqiptarve mbretron atje ku ka ende shqiptar !
    Zotni KREKSI,une mendimin nuke e ndroje,edhe si historian edhe si arkeolog edhe si gjuhetare edhe si dijetare,jane mendime te persosura,ndoshta,ndoshta,nji dite dikushi do ti kupetoje,keto qe shkruhen ketu,mirepo kurre ,dhe askure nuke do te rrej ne shkrime dhe ne PSTIME ne forumin shqipetare,jame,ai qe jame,mirepo sa per Shqiperi,kame qene ,para 2 viteve,kame qene ne Durres,dhe kam ikur,sepse ujerat e zeza ishin ne plazhe dhe ika m ne veri uji shum i paster dhe shume mire kame kalue,kame miqe ne Shqiperi plote ne krejte viset e Shqiperise,po te SHKOJEjame i mirese ardhun sikurse te ORTODOX sikurse Katoliket SIKUR te MUSLIMANEt,sikur te Bektashinjet,dhe tjere qe kane BESIMIN SI UNE NE ZOT,shkrimet e mija lexohen,pore gjithmone i shkruej ,pasi i shkruen nji tjeter person,per ate edhe ne krejt Shqiperin kame 1000 shpija,pse,sepse une jame njohes shume i mire i popullit tone SHQIPETARE,ka projekte te BUJQESISE,sa qe SHQYPNIJA kishte me fitue miliarda ne ushqim,popullata do te ishin punesue per 4 vjet 4 milion vende pune te reja,kame njoftue,njerzit ne Shqiperi,pore me thone nuke ka asi njeri,mirepo une e njohe ata persona,sepse jane ajka e mendimit,te ndrimit te klimes,ndrimet dhe kushtet klimatike,pasi i refuzoi ZHAK KUSTO,SANTORIN para 35 vjete,instituti i muer i usa,Boston dhe krejte te dhanat klimatike kane qene aty,perpos projektit per ushqim qe ruhet per Shqipetare,nuke folet shume ne bote,mirepo shumica e dijetareve thojne,ata qe dijne,se kriza per ushqim nuke do te ket,po ,nuke do te ket aty ashteproblemi,derisa nuke i japen projektet per ushqim,mirepo baza per ushqime ne teardhme duhet qenun Shqyperia dhe Kosova dhe viset tona,PSE? sepse ende fushat nuke jane mbushur me shtepia dhe tokat ne Shqiperi jane ma te mira ne bote per kultivimin e ushqimit te krejt USHQIMEVE DHE PERIMET DHE PEMET,jane ma se shumti me SHIJE,uji ashte ma i bukur ne europe dhe bote,per ate them se europa ashte nji vend me plote popuj qe nuke e done SHqipetarin,PSe shkaqet dihen,SHEn hieronimi Vullgata,SHEn justin,Konstantini,etj,nuke ashte qashtja qe jemi ata qe jemi ne tri fe po ju dhembe pse jane ILIR te tre SHQIPETARET QE DHANE CIVILIZIMIN ma te madhe ne bote,DARDANICI,po kush i shkrijti parat e vjetra Dardanet,shkrimja ashte ardhe prej neve shikoje parat e vjetra,dhe do te kupetojshe ,PSE JO NE EUROPE.

Tema të Ngjashme

  1. Kosova duhet ta ketë pasë Hymnin vet qysh në vitin 1935
    Nga RTP në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 15-06-2018, 11:30
  2. Përgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 31-12-2012, 08:27
  3. Kombin shqiptar 7 milionësh në Ballkan e kanë mbuluar retë e zeza
    Nga Davius në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
  4. Platform For The Resolution Of The Albanian National Question
    Nga saimiri-uk në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 06-02-2003, 15:52

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •