Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  AngeL Maska e briiigi
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  jo para Pc tende...shif anash
  Postime
  40

  Smile Muzika Arbereshe

  Mua personalisht muzika arbereshe me ben te dridhem , ka nje force shume te madhe perbrenda.
  Vete fakti qe ajo gjuhe eshte ruajtur qe ne kohen e Arberit ...
  Kam disa kenge Arbereshe , megjithate nqse ka njeri tjeter disa ju lutem me beni nje ze .... sepse do te ishte nje mrekulli
  to err is human , to forgive devine

 2. #2
  AngeL Maska e briiigi
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  jo para Pc tende...shif anash
  Postime
  40

  Lule Lule Mace Mace

  Ku vate moti
  Oj ē'ish njė herė
  Ēė u e ti vashė
  Dushimė shumė mirė

  Ku vate moti
  Qė ndė tru mė mbanje
  E se disnje nga malli
  Nj'orė ēė mėngė mė shinje

  (refren)
  E lule-lu
  E lule-lule, macė-macė
  E u pėr tij
  E u pėr tij dal pacė

  E dal pac
  E dal pac e ėshtė e vėrtetė
  Se zemra i
  Se zemra ime je ti vetė


  *version jo dhe aq arberesh ... nga Ardian Trebicka
  to err is human , to forgive devine

 3. #3
  I Djathtė
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Deutschland
  Postime
  713
  Dhe une do te isha shume i interesuar.

  Nuk e njof fare ate muzike , por kam nje kujtim te larget nga nje festival folklorik ku pat ardhe dhe nje grup arberesh.

  Me pat pelqyer aq shume nje kenge e kenduar me kitare akustike.

  Po une po shof dhe ne nje faqe arbereshe me siguri do te kete ndonje info.
  Por sot, Shqypni, pa m'thuej si je?

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-05-2002
  Vendndodhja
  Ypsilanti Twp, MIēigan, SH.B.A.
  Mosha
  59
  Postime
  226

  Kėrkoni Silvana Likursin!

  Vetėm blini njė CD tė Silvana Likursit
  "Larg nga vendi i Shqipeve"
  dhe do tė mahniteni.
  Ajo ėshtė njė kėngėtare arbėreshe qė mė ka lėnė aq mbresa.
  Pėr tė gjitha trojet Shqiptare nėn njė tėrėsi Shtetėrore Shqiptare, t'i shkrijmė ēdo energji!

 5. #5
  I Djathtė
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Deutschland
  Postime
  713
  I dashur Pellazg,

  ku ta blejme?

  Ku mund te gjehet?

  Une jetoj ne Gjermani.

  Anton
  Por sot, Shqypni, pa m'thuej si je?

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-05-2002
  Vendndodhja
  Ypsilanti Twp, MIēigan, SH.B.A.
  Mosha
  59
  Postime
  226
  I dashur Anton!
  Mė dėrgo tė dhėna personale me e-mail, dhe unė tė dėrgoj njė kopje tė saj. Nuk ka nevojė pėr para.
  Pėr tė gjitha trojet Shqiptare nėn njė tėrėsi Shtetėrore Shqiptare, t'i shkrijmė ēdo energji!

 7. #7
  I Djathtė
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Deutschland
  Postime
  713
  Nuk di si te falenderoj,

  Anton

  anton1as@yahoo.de

  Une nuk mund te shkruaj e-mail!

  Me shkruaj ti
  Por sot, Shqypni, pa m'thuej si je?

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-07-2002
  Postime
  8
  Kenget arbereshe jane verte te bukura por dridhjet edhe emocjonet qe te krijojne sidomos per ne qe jemi larg vendit jane teper te forta edhe mua personalisht nuk do me pelqente ti degjoja pasi jane teper trishtuese, megjithate ju uroj degjim te kendshem te gjithve ju qe keni nevoje per drithma

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,038
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 10. #10
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,038
  Me ne fund e gjeta kete Nenforum
  Kam nje debulese te vecante per Muziken Arbereshe
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 11. #11
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,038

  dhe kjo e shkelqyerrrrrrrrrrrrrrrr
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  100 vjet muzike - grupi arberesh "kycet e zemres"  Dėgjo:
  youtube.com/watch?v=4HjnTkMNRMQ

  youtube.com/watch?v=jeFRSOJCzAA

  youtube.com/watch?v=i6N7XL4qY4I
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 02-06-2017 mė 21:01

 13. #13
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,268
  Postimet nė Bllog
  3

  Pėr: Muzika Arbereshe


 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,318

  Pėr: Muzika Arbereshe  Marsela Ēibukaj - Lule Lule

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,318

  Pėr: Muzika Arbereshe  Parashqevi Simaku - Kėngė Arbėreshe

Tema tė Ngjashme

 1. Muzika klasike, 101 pjesėt mė tė bukura
  Nga Tannhauser nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 07-05-2021, 15:06
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Muzika, si po deformohen shijet
  Nga Davius nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 14-03-2007, 21:03
 4. Eparkia arbėreshe nė Kalabri
  Nga Seminarist nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-10-2005, 23:13
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-05-2003, 18:04

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •