Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 109 prej 109
  1. #101
    Shqiptar nga Prizreni Maska e VETON-JURISTI
    Anëtarësuar
    15-07-2008
    Vendndodhja
    Ne Prizren ma te bukurin vend
    Postime
    58
    Një kerkes absurde dhe jo e drejt nga ana e qytetareve.Hoxha njoftonopullin se eshte koha e faljes

  2. #102
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga VETON-JURISTI Lexo Postimin
    Një kerkes absurde dhe jo e drejt nga ana e qytetareve.Hoxha njoftonopullin se eshte koha e faljes
    Po c'ke lajmerimi (?) se qytetari i sotem qenka analfabet e injorante si ai i shekullit 7 dhe nuk di te shikoje as oren as diellin - po c'jane keto arsyetime boshe? Pastaj ne Shqiperi me sa di une nuk jetojne arabet po shqiptaret. Ne Shiperi gjuha shqipe eshte gjuhe zyrtare dhe nese do te kendoje per publik - ose te kendoje shqip ose mos te kendoje fare. Arabisht le te flasi e le te kendoje ne shtepi te vet (ne rast se e kupton ndokush).
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  3. #103
    Shqiptar nga Prizreni Maska e VETON-JURISTI
    Anëtarësuar
    15-07-2008
    Vendndodhja
    Ne Prizren ma te bukurin vend
    Postime
    58

    ej o shqipe

    Citim Postuar më parë nga Baptist Lexo Postimin
    Po c'ke lajmerimi (?) se qytetari i sotem qenka analfabet e injorante si ai i shekullit 7 dhe nuk di te shikoje as oren as diellin - po c'jane keto arsyetime boshe? Pastaj ne Shqiperi me sa di une nuk jetojne arabet po shqiptaret. Ne Shiperi gjuha shqipe eshte gjuhe zyrtare dhe nese do te kendoje per publik - ose te kendoje shqip ose mos te kendoje fare. Arabisht le te flasi e le te kendoje ne shtepi te vet (ne rast se e kupton ndokush).

    mos luj hajgare si nuk e kupton ti se e drejta e besimit esht nje e drejt universale por vetem tek ju nuk duhet respektuar

    ps: Me fal se kam haruar ende jeni ne komunizem por tash komunizem modern

  4. #104
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga VETON-JURISTI Lexo Postimin
    mos luj hajgare si nuk e kupton ti se e drejta e besimit esht nje e drejt universale por vetem tek ju nuk duhet respektuar

    ps: Me fal se kam haruar ende jeni ne komunizem por tash komunizem modern
    "ej oj shipe!"
    Komunist je vet - ti vetem sa ke zevendesuar nje ideologji idiote me nje tjeter akoma me idiote.

    E drejta e mosbesimit eshte milion-fish me e madhe! A e ke te qarte? Nuk mund t'ia imponosh askujte besimin ne mashtrimet e iluzionet me te cilat argeton ti veten - punktum!
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  5. #105
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    11-04-2003
    Postime
    1,348
    Citim Postuar më parë nga Arben-30 Lexo Postimin
    Made in Albania ( Top e çuditeshme ) !!!

    Vetem ne SHqiperi ndodhin budalliqe te tilla ?!

    Me kete rast i pergezojme per gucimin e nje te cmenduri , per peticionin qe i kan derguar Baba Haxhi Hafiz Sabri Kocit.

    I shqetesoi Hoxha keta te cmendurit e ketyre lagjeve , a thua se po u kerkon buke ?!

    Sigurisht "Made in Albania". Ne nuk i bejme gjerat si ne arabi, sic beni ju soji i magjypeve qe na keni ngelur si ai dobici ne dere.

    Kur nje Hoxhe magjyp kerkon te kendoje ne 4 te mengjesit duke prishur qetesine publike, me vjen keq, por mua nuk me rruhet se cfare te drejte fetare ka ai dhe magjypet qe i shkojne nga pas. Nqs duan te kendojne le ta bejne brenda ne Xhami dhe jo te me prishin gjumin mua dhe tjereve qe nuk duam ti degjojme. Me fal, por e drejta e privacise eshte e mbrojtur me kushtetute ne Shqiperi, dhe kur dikush te vjen deri ne dhomen e gjumit duke uleritur si gomar per zotin e magjypit, ne pike te mengjesit, sigurisht qe kjo perben shkelje ligji.

    Ne fakt, xhamite jane institucione qe u duhet vene dryni, dhe buldozeri, pasi jane altare dhe lapidare qe mesojne dhe reflektojne nje kulture totalisht jo shqiptare. Cdo shkronje qe gjen ne to eshte arabisht, cdo falje, term, fjali, falje po ashtu, edhe emrat e tyre jane emra arabesh apo Turqish. Nuk e kuptoj, sesi ka mundesi qe nje komb i vogel si ne te jete kaq tolerant ndaj mesymjes se nje kulture te huaj shoviniste si islami. 500 vjet dhe besimtaret myslimane shqiptare nuk guxojne te falen ne shqip, sepse e quajne harram. Si mund te jete kjo nje e drejte? Kjo eshte vetvrasje e paster kombetare.


    Se dyti, falja ne nje gjuhe te huaj eshte anti-kombetare. Femijet e nje familje islamikesh koketrashe e injorante rriten duke mesuar gjuhen dhe kulturen e arabit te piset dhe jo ate shqiptare. Eshte kjo kulture e ndyre nga e cila dalin terroristet anti-amerikane, si ata te NY pak kohe me pare. Eshte nga kjo kulture e ndyre qe dalin shqiptare te cilet mohojne heronjte dhe figurat kombetare.

    Kesaj kulture duhet te fillohet ti mohoet e drejta per te operuar ne Shqiperi pa asnje lloj kufizimi. Nqs islami do te futet ne Shqiperi, jo vetem falja e mengjesit duhet te ndalohet, por kjo fe duhet te DETYROHET te aplikohet ne SHQIP, ne cdo aspket te saj, ose te nxirret jashte ligjit.

  6. #106
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    11-04-2003
    Postime
    1,348
    Citim Postuar më parë nga VETON-JURISTI Lexo Postimin
    mos luj hajgare si nuk e kupton ti se e drejta e besimit esht nje e drejt universale por vetem tek ju nuk duhet respektuar

    ps: Me fal se kam haruar ende jeni ne komunizem por tash komunizem modern
    Oh pash Zotin, te lutem ma shpjego cfare na qenka kjo e "Drejta Universale", dhe pse kjo e drejte eshte me e rendesishme se e drejta qe ka individi per provaci.

    Versioni yt i drejtesise eshte ai qe i sherben arabo-magjypit. Nje drejtesi qe nuk buron nga instinkti dhe vullneti per ti sherbyer intersit dhe mbijeteses personale (shqiptare ne kete rast) eshte po aq perverte sa edhe mendja qe e prodhon, me tej kane edhe nje fund mjeran. Edhe lopa ne livadh merr vendime bazuar mbi interesin e saj imediat dhe jo interesin bashkesise te lopeve neper bote ....

    Drejtesia eshte "shpikja" jone, ashtu si morali dhe sigurisht vjen prej interesit tone imediat. Dikur Skenderbeu e beri kete kur detyroi gjithe myslimanet shqiptare te ktheheshin ne te krishtere, dhe ata qe nuk u kthyen i ekzekutoi.

    Dhe sa per informacion, komunizmi, nazizmi, fashizmi e cdo rend tjeter politik kane qene e jane 100 here me te emeancipuar se rendi politik islamiko-magjyp.
    Por keshtu eshte, kur injoranca te ben ti sjellesh ketu akuzat per komunizem, duke na i paraqitur si argument, dhe bindjen se Islami na qenkerka e drejte universale, si kriter i se vertetes pthrrrrrt.

  7. #107
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga VETON-JURISTI Lexo Postimin
    mos luj hajgare si nuk e kupton ti se e drejta e besimit esht nje e drejt universale por vetem tek ju nuk duhet respektuar

    ps: Me fal se kam haruar ende jeni ne komunizem por tash komunizem modern
    ti e kupton qe nuk prek njeri te drejten tende te besimit kur kerkohet ndalimi i uleritjes se hoxhes ne 4 te mengjesit!!!!!
    ketu eshte problemi i prishjes se qetesise publike....ti beso tek allahu jot arab, nuk i rruhet askujt,capisci?

    absolutisht eshte e patolerueshme te zgjosh robt nga gjumi,nje qytet te tere me kto pellitje.


    xhami ka ne te gjithe perendimin,po absolutisht askund nuk i degjon kto ulerima hoxhallaresh,zbatohet ligji me reptesi,privacy-a e individit eshte e shenjte.

    .nje krahasim per ty juristo qe ta kuptosh mire.....une jam fjala bie tobacco-dipendent,por e drejta ime per te pire cigare nuk mund te dhunoje te drejten e atyre qe nuk e pine,keshtu une e kam te ndaluar te pi cigare ne ambjente publike,zyra bare restorante,autobuze trena etj....te tjeret nuk mund te jene te detyruar te thithin tymin e cigares qe pi une-----keshtu dhe ti,shko ne xhami,ngrije sumen perpjete,falu bej ca te dush ti,por nuk mund te pretendosh qe meqe te pelqen ty te degjosh ulerimen e hoxhes ne mengjes kjo duhet tiu pelqejje detyrimisht te tjereve,jo,te tjereve ju dhunon qetesine,privacy-ne

    ps.hajt shnet se jurist koti qenke ti.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  8. #108
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    disa shtepi fetare po mbushen disa po zbrazen ...
    lerni fetaret te bejn punen e tyre e merruni me drogen qe shitet para shkolle, kjo nuk ju vret ndergjegjen tuaj ?
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  9. #109
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    lerni fetaret te bejn punen e tyre e merruni me drogen qe shitet para shkolle, kjo nuk ju vret ndergjegjen tuaj ?
    Nga vjen kjo droga ne Shqiperi?

    Kurse per temen e kam nje propozim. Edhe ne te bejme nje fe te re dhe ta quajme hardrock.
    Te cojme zhurme ne emer te fese ne çdo fshat dhe qytet. Besoj qe njerzit do te jene tolerant.
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Tema të Ngjashme

  1. Gjilani
    Nga cod3r në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 10-05-2009, 13:18
  2. Financat publike
    Nga Alban në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 22-02-2009, 09:54
  3. Bursa
    Nga Gerrard në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 09-04-2007, 13:42
  4. Londër, kontrollonin shtëpi publike, burg tropojanëve
    Nga White_Angel në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 13-03-2005, 05:04
  5. Ofertat me te reja per pune
    Nga ganoid në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 21-01-2005, 13:30

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •