Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 33 prej 33
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e kickenhat2
  Antarsuar
  22-08-2008
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  kam kohe pa erdhur ketu dhe kisha harruar dhe kodin hehe.

  Nqs ndonjeri(a) ka pyetje jam i gatshem te pergjigjem por ju lutem pyetje konkrete jo ne pergjithesi. nqs doni te dini per vendin ne pergjithesi "google" do ju ndihmoje me shume se une.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-12-2012
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Te emigrosh ne zelanden ere

  Pershendetje kickenha2,
  aktualisht punoj dhe jetoj ne shqiperi , lidhur me emigrimin ne zelanden e re do te doja te kisha me shume informacion lidhur me pyetje; -ku duhet te aplikoj per emigrimin dhe punesimin e zelanden ere (uke qene se ne shqiperi nuk ka nje ambasade) -cfare dokumenta nevojiten - cfare perparesie kam duke qene se kam mbaruar studimet e larta dhe kam prej 5 vitesh qe punoj ne profesionin tim
  faleminderit

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-10-2010
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Hi

  Citim Postuar m par nga kickenhat2 Lexo Postimin
  kam kohe pa erdhur ketu dhe kisha harruar dhe kodin hehe.

  Nqs ndonjeri(a) ka pyetje jam i gatshem te pergjigjem por ju lutem pyetje konkrete jo ne pergjithesi. nqs doni te dini per vendin ne pergjithesi "google" do ju ndihmoje me shume se une.
  Hi kickenhat2 vertet edhe une do te doja te pyes per menyren e aplikimit,me qense jam nga Maqedonia dhe ketu ambasad nuk ka.ke info se si duhet te vajtim atje,menyra e aplikimit si eshte,dhe a jan procedura te gjata,?dhe kostoja e aplikimit a eshte e madhe,dhe a duhet tet garantoje ndonje punedhenes atje,meqense ju dini qe ne nuk njofim njeri atje keshtu qe nuk mundet te gjejm edhe pundhenes,jam Biolog,kam punuar ne maqedoni si mesues ne shkolle te mesme 5 vite.keshtu qe nese nuk perton te na japish disa sqarime te lutem.se edhe shoku im nalte te njejten pyetje ta kishte parashtruar,flm me shendet.

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e ms13
  Antarsuar
  22-01-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  31
  Postime
  197
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 2 postime
  cila osht mundesia nga kosova per ne Emigrim ne NEW ZELAND...
  Kurr Ne Jeten Time Nuk Dot Ndryshoj Veq Sa Me i Pelqy Dikujt

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e stel.a
  Antarsuar
  21-02-2013
  Vendndodhja
  far away
  Postime
  80
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Dua t shprngulem n New Zealand...

  iku ne NZ ky?

 6. #26
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime n 19 postime

  Pr: Dua t shprngulem n New Zealand...

  Citim Postuar m par nga ms13 Lexo Postimin
  cila osht mundesia nga kosova per ne Emigrim ne NEW ZELAND...
  Deri ne Durres me Autobus... Pastaj per ne Zeland te jap me qera nje si ky mjeti me poshte dhe mos ma kthe me !

  Emri: url.jpg

Shikime: 1792

Madhsia: 18.3 KB

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-05-2014
  Vendndodhja
  Metz, France
  Mosha
  25
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Dua t shprngulem n New Zealand...

  edhe une do doja te jetoja ne Australi apo Zelande te Re, thjesht po pres nenshtetesine ne shtetin qe jetoj per momentin

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-02-2015
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Dua t shprngulem n New Zealand...

  Pershendetje te gjitheve ! Jetoj ne nje qytet te shqiperise por papunesia eshte shume e madhe dhe mundesit per te ecur ne jete jane shume te vogla, ju lutem kush mund te me ndihmoj te me tregoj si mund te shkoj ne NZ me gjithe bashkeshorten time, dhe a mund ta perballojm jetesen atje , te dy kemi mbaruar universitetin ekonomik , dhe a mund te gjejme pune?

 9. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-06-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Dua t shprngulem n New Zealand...

  Citim Postuar m par nga Stresi Lexo Postimin
  Jetoj n nj shtet perendimor dhe kam shtetesi perkatese.Kam kontaktuar me ambasaden e Zelandes se Re dhe m sht thn q mundem t hy pa viz n NZ por pasi q nuk njof njeri atje ather dshiroj t kem pak ndihm.

  -Kam dshir t dij se a ka pun mjaft atje dhe si sht jeta n prgjithsi?
  -Si mundem t vije n kontakt me pundhensit atje?

  U jam mirnjohs t gjith atyre q m japin prgjigje adekuate...

  Flm  Pershendetje
  a mund te me ndihmosh se si te kontaktoj dhe une me Ambasaden?

 10. #30
  YEP! Maska e Mr-Bledi
  Antarsuar
  08-08-2009
  Vendndodhja
  .bat
  Postime
  695
  Faleminderit
  22
  17 falenderime n 16 postime

  Pr: Dua t shprngulem n New Zealand...

  Citim Postuar m par nga manuazel Lexo Postimin
  Pershendetje
  a mund te me ndihmosh se si te kontaktoj dhe une me Ambasaden?
  varet nga cili shtet je!
  http://www.gjiganti.com/emigranti/ze...ambasadat.html
  She's the morphine queen of my vaccine.

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Selena1
  Antarsuar
  24-02-2016
  Postime
  50
  Faleminderit
  7
  4 falenderime n 4 postime

  Pr: Dua t shprngulem n New Zealand...

  nese ja arrin na bej nje ze ...

 12. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-05-2017
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Dua t shprngulem n New Zealand...

  Pershendetje , te lutem mund te me japesh ndonje informacion pasi do te me pelqente te vija per te jetuar ne New Zealand , jam inxhiniere ndertimi, kam jetuar ne disa vende ne europe & usa.

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-05-2017
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Dua t shprngulem n New Zealand...

  Hi kickenhat2, je akoma ne NZ ? Do te me pelqente shume te vija per te jetuar ne NZ, mundet te me japesh ndonje info per pune, jam inxh ndertimi , flas anglisht

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •