Close
Faqja 1 prej 12 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 226
 1. #1
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Kshilla Estetike/N kushte shtpiake

  Estetike do te thote bukuri dhe jete!
  Estetika eshte nje koncept i ri qe eshte perqafuar shume shpejt nga shqiptaret. Kjo tregon se ata dine ta vleresoje veten.
  Trajtimet ne qendrat estetike, fale aparateve dhe aftesise se estetistes, realizojne ate cka deshiron klienti: humbjen e konsiderueshme te peshes, mirembajtjen e trupit dhe te fytyres si dhe nje sere procesesh delikate qe kerkojne profesionalizem dhe pergjegjesi. Estetika trajton dobesimin gradual, pa shkaktuar deme ne shendetin e klientit, trajton tonifikimin e muskulatures. Seancat e trajtimit te fytyres jane te shumellojshme dhe rezultative. P. sh. trajtimi antimoshe ben rinovimin e lekures se fytyres ne masen 72%. Masazhet kane nje efekt te dukshem. Depilimi eshte nje trajtim profesional i pelqyeshem per klientet femra. Elektrodepilimi eshte nje zgjidhje e shume femrave qe kane probleme hormonale, dhe vetem me disa seanca, ben zhdukjen e perhereshme te qimeve ne mjeker apo pjese te caktuara te fytyres. Heqja e pikave te bardha (formacionet dhjamore), eshte nje nderhyrje qe zgjidh perfundimisht, me nje seance, nje problem te dukshem tek klientet femra. Pastrimi i fytyres konsiston ne mirmbajtjen e lekures, trajtimin me nje sere maskash dhe ushqyesish te lekures si dhe ne heqjen e papastertive (pikave te zeza), qe gjithkush i ka problem. Manikyri e pedikyri jane nje tjeter proces qe rregullon estetiken e thonjve te duarve dhe te kembeve. Pra sic shihet estetika konsiston ne heqjen e gjerave te teperta dhe te panevojshme nga trupi yne. Estetistja eshte mikja me e mire qe i siguron comfort dhe intimitet klienteve. Ne qendren estetike pas trajtimit ndihesh me e bukur dhe plotesisht e shlodhur!
  Ju ftoj te bashkebisedojme per cdo problem ne lidhje me temen dhe do te perpiqem t`i pergjigjem pyetjeve ose paqartesive tuaja ne kete drejtim. Ju mirepres!

 2. Anetart m posht kan falenderuar Mina pr postimin:

  marsia2 (31-03-2014)

 3. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,138
  Faleminderit
  81
  789 falenderime n 645 postime
  Keni fatin qe te merrni nje mendim apo keshille prej nje eksperte ne kete fushe sic eshte Mina, meqenese Mina eshte shume modeste ta pranoje kete vete

  Suksese ketij kendi te forumit.
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 4. #3
  i/e regjistruar Maska e jonidapasho
  Antarsuar
  09-08-2002
  Vendndodhja
  selanik
  Mosha
  41
  Postime
  488
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  MINA
  PERSHENDETJE DHE URIME PER TEMEN,
  PYETJA IME ESHTE : PER DEPILIMIN E KEMBEVE, SQETULLAVE DHE BIKINIT, MENYRA ME E MIRE DHE ME E LIRE PAS TERAPIVE ME LEIZER CILA ESHTE?
  feja e shqiptarit eshte shqiptaria

 5. #4
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Pershendetje gjithashtu. Per depilimin e kembeve, sqetullave dhe bikinit menyra me e mire eshte me cere (dyll)por duhet bere kujdes: nese ke lekure sensibel, nuk te pranon cdo lloj cilesie te ceres, ne keto raste perdoret cere me produkte organike si : kamomil, banane, mjalte etj. Eshte mire qe pas depilimit te aplikohet serum ne te gjithe siperfaqen e depiluar, edhe ky me produkte organike si p.sh. ekstrakte papaja etj. dhe me pas aplikohet vaji per eliminimin e mbetjeve te dyllit nga lekura. Ky trajtim profesional te siguron pasterti te lekures per nje kohe te gjate afro 3-4 jave, dhe rrallim te qimeve. Eshte shume e rendesishme qe pas depilimit te mos besh banje per 6 ore dhe te mos ekspozohesh ne diell. Gjithashtu nuk behet asnje trajtim tjeter estetik as para dhe as pas trajtimit sic jane solari, baltoterapia etj.
  P.S. Depilimi behet me cera ne drejtim te qimeve dhe mbi te vendoset nje leter e cila terhiqet me shpejtesi ne drejtimin e kundert te rritjes se qimeve. Kujdes ne zonat delikate sepse nga pakujdesia mund te shkaktohet hematome.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 6. #5
  i/e regjistruar Maska e Ema
  Antarsuar
  06-07-2002
  Vendndodhja
  Londer
  Postime
  46
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mina dhe une nje pyetje
  per aq shume te perfolurat operacione plastike. Si mendon per pasojat e mepasme?
  I`m just saying...
  What a person does for a living,
  does not say who they are.

 7. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  New York, NY
  Mosha
  43
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Jonida,
  Pervec rezeve lazer ka edhe nje menyre tjeter permanente, electrolize(korrent electric). Kjo menure eshte shume e sukseshme, kushton me pake se rrezet, por merr kohe. Ex. te eleminosh te gjithe qimet e kembeve mund te marri 1-2 vjet, varet nga pesha dhe shpeshtesia e vizitave.
  An unlived life is not worth examining.

 8. #7
  i/e regjistruar Maska e jonidapasho
  Antarsuar
  09-08-2002
  Vendndodhja
  selanik
  Mosha
  41
  Postime
  488
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  FALEMINDERIT PER MENDIMET
  PERSHENDETJE
  feja e shqiptarit eshte shqiptaria

 9. #8
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Persa i perket kirurgjise funksionale ose operacioneve plastike, jam e mendimit se gjithkush eshte i lire te zgjedhe ose te beje ndryshimet qe i pelqejne ne trupin e tij. Une personalisht jam kunder ketyre nderhyrjeve. Nuk kam deshire te ndryshoj me nderhyrje te tilla, pasi respektoj ate qe me krijoi. Persa i perket pasojave, nje mjek do te ishte me kompetent te jepte pergjigje sepse nuk kam shume njohuri ne kete drejtim.

  Per aparatin qe nderhyn ne folikul me shkarkime elektrike nuk e kam te keshillueshme ta perdor ne pjese te tjera te trupit vecse ne : mjeker, mustaqe, baseta. Ne keto pjese ky aparat nderhyn me shume sukses, fale nje gjilpere te holle sa nje fije floku e cila percjell shkarkesen elektrike ne thellesi te qimeve, deri ne rrenje. Perderisa literatura nuk me lejon nderhyrjen ne pjese te tjera, nuk preferoj te bej eksperimente me klientet.

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e Ema
  Antarsuar
  06-07-2002
  Vendndodhja
  Londer
  Postime
  46
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mina faleminderit per pergjigjen, puna eshte kur ti ke nje te mete dhe do ta rregullosh ne trupin tend , po te besh nderhyrje kirurgjikale a do kete pasoja te mevonshme?
  Vite me vone....
  I`m just saying...
  What a person does for a living,
  does not say who they are.

 11. #10
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Ema, nese ke probleme me hunden eshte e mundur ta korigjosh nepermjet nderhyrjes kirurgjikale. Nese ke buze te holla, perseri mund te realizosh trashjen e tyre nepermjet inxheksioneve qe shkaktojne fryrje. Edhe vetullat mund t`i zbukurosh me nje tatuazh permanent por te gjitha keto se pari duan profesionalizem ne shkalle te larte. Une personalisht nuk i pelqej sepse pas nderhyrjes, me duket sikur denatyrohesh. Ema eshte e drejta jote te zgjedhesh cka te pelqen! Edhe celuliti hiqet me sonde por une e trajtoj vetem nga siperfaqja e lekures me kremra dhe serume qe hapin poret dhe favorizojne djersitjen. Mund te pyesesh nje mjek per te qene me e qarte. Kirurgjia funksionale i perket nivelit estetik ne shkallen me te larte. Une nuk e zoteroj dhe nuk e preferoj!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 12. #11
  i/e regjistruar Maska e MEDEA
  Antarsuar
  22-05-2002
  Vendndodhja
  jamaica
  Mosha
  36
  Postime
  301
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mina nje pyetje: cfare shkolle ke mbaruar ti qe pergjigjesh me kaq kompetence per keto ceshtje??? apo i ke thjesht me te lexuar?????
  vazhdo te japesh mendime...bye!
  Tregome kush je, dhe atehere do te di te shprehem me pasion! L.Buscaglia

 13. #12
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Medea, une kam bere ate shkolle qe me jep te drejten e ketij profesioni. Te gjitha postimet i permbahen literatures qe une kam studiuar dhe eksperiences ne kete profesion. Kushdo eshte i lire te kundershtoje mendimet e mija te shprehura ketu por natyrisht perballe argumentit te vet.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 14. #13
  i/e regjistruar Maska e MEDEA
  Antarsuar
  22-05-2002
  Vendndodhja
  jamaica
  Mosha
  36
  Postime
  301
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  cfare shkolle dhe cfare profesioni???prape nuk e the.
  gjithsesi pyetja ime nuk ishte per te te sulmuar....dhe me fal nqs u ndjeve e tille. isha thjesht kurioze.....
  bye
  Tregome kush je, dhe atehere do te di te shprehem me pasion! L.Buscaglia

 15. #14
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Perderisa flasim per estetike, kuptohet profesioni. Persa i perket shkolles mendoj qe nuk eshte shume e rendesishme per ta deklaruar. "Cfar shkolle ke mbaruar ti qe pergjigjesh me kaq kompetence............" kjo ishte pyetja jote.

 16. #15
  i/e regjistruar Maska e MEDEA
  Antarsuar
  22-05-2002
  Vendndodhja
  jamaica
  Mosha
  36
  Postime
  301
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  -kisha nje kungulleshke e mu bene 2
  -jo 2
  -po sa?
  -po 3.
  -po pse 3?
  -po sa?
  -po 7?
  ja kete muhabet po bejme. dakort meqenese nuk je shume e prirur t'iu pergjigjur asaj qe thashe, me fjalet e tua, por me thua le te vetkuptohet, atehere dakort.
  bye bye
  Tregome kush je, dhe atehere do te di te shprehem me pasion! L.Buscaglia

 17. #16
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Medea, tema eshte e shkruar me te medha dhe po e perseris ESTETIKA.
  Sinqerisht nuk e kuptoj sensin e pyetjes tende. Eshte njelloj si te pyesesh nje mjek se cfar shkolle ke mbaruar. Nuk e kuptoj pse kembengul. Ne kete rubrike nuk eshte kusht te paraqesesh curriculum vitae, ose jeteshkrimin. Respekte.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 18. #17
  alvi
  i/e ftuar
  Ej o Mina, vazhdo e fol ti, se na myten grat me mjekrra si Talibani. Thuji, thuji, te rruhen, edhe mjekren, dhe musteqet, dhe sidomos komet dhe ate bikini sic e quani ju me delikatese, se te duket kaihere sikur ke ra me flejt me nai arushe, dhe jo te gjithe jemi nga BC(LOL) Se ne darke kur i tako, jon tamom, po kur rri noten vone , te nesmen ne mjes te duket sikur e kan ate goatee(nuk e di si quhet ne shqip) me te trashe se taten.
  Nejse, te pergezoj sinqerisht per kete nisme!

 19. #18
  i/e regjistruar Maska e MEDEA
  Antarsuar
  22-05-2002
  Vendndodhja
  jamaica
  Mosha
  36
  Postime
  301
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ok Mina ndoshta e teprova. excuse moi! bye
  Tregome kush je, dhe atehere do te di te shprehem me pasion! L.Buscaglia

 20. #19
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Peeling ne kushte shtepie. (Riperteritja e lekures se trupit.)

  Sic shoh, trajtimet ne kushte shtepie, kane me shume lexues. Kjo eshte normale sepse estetiken nuk kane mundesi ta frekuentojne te gjithe. Per te bere nje trajtim rigjenerues te lekures se trupit, duhet pak vaj ulliri dhe kripe e ashper ne ngjyre te zeze (si kripa qe perdoret per turshi). Pasi lyejme me vaj trupin, me nje sasi te konsiderueshme kripe, masazhojme me force pjeset qe deshirojme, vecanerisht zonat e deformuara. Te dyja keto produkte jane organike dhe te pademshme per lekuren. Kripa ka efekt peelingu. Deperton ne thellesi te lekures dhe realizon heqjen e qelizave te vdekura. Ky proces rrit metabolizmin e lekures dhe e stimulon ate te prodhoje qeliza te reja. Gjithashtu eshte efikas per celulitin.

 21. #20
  i/e regjistruar Maska e fullmoon
  Antarsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  41
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Peeling gjithashtu mund te besh me kripe edhe me losionin qe veme ne trupe pas larjes. Por besoj se me vaj ulliri duhet te jete me i mire.Byee
  engjell

Faqja 1 prej 12 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Mexhit Prenci
  Nga Diabolis n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-07-2012, 16:19
 2. At Gjergj Fishta, Nder i Kombit
  Nga Albo n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 109
  Postimi i Fundit: 23-10-2010, 21:10
 3. Keshilla Dhe Porosi Ndaj Pushtetarve Dhe Udheheqsave
  Nga gharib n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-04-2009, 05:29
 4. Kshilla dhe udhzime rreth provimeve shkollore
  Nga titi-a n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2008, 08:44
 5. Kshilla pr meshkujt!
  Nga Krovare1 n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 158
  Postimi i Fundit: 07-07-2006, 11:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •