Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 226 prej 226
 1. #221
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime n 50 postime

  Pr: Kshilla Estetike/N kushte shtpiake

  Ateher do i filloj nga neser Sorkadhe,do ta beje pas kohes se mengjesit me qe mengjesin e kam gjithmone ne kohe fikse keshtu qe nuk do kem mundesi te harroj kohen,do i nisja nga 2 njeheresh per arsye se dy me orare te ndryshme edhe mund te harroj te dyten,uroj te mos keq nese marr 2 njeheresh

  Shume faleminderit Sorkadhe

 2. #222
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime

  Pr: Kshilla Estetike/N kushte shtpiake

  Une nuk I ndahem maskes se fytyres me veze , dhe ne pas perdorimin e kremit aveeno.nuk kam asnje problem me fytyren .provojeni shume I thjesht , une 2 here ne jave e perdor , por 1 here ne jave eshte mjaftushem

 3. Anetart m posht kan falenderuar alnosa pr postimin:

  Sorkadhe_Kelcyre (25-04-2014)

 4. #223
  E dua letrsin Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Antarsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime n 118 postime

  Pr: Kshilla Estetike/N kushte shtpiake

  Citim Postuar m par nga zAN Lexo Postimin
  Ateher do i filloj nga neser Sorkadhe,do ta beje pas kohes se mengjesit me qe mengjesin e kam gjithmone ne kohe fikse keshtu qe nuk do kem mundesi te harroj kohen,do i nisja nga 2 njeheresh per arsye se dy me orare te ndryshme edhe mund te harroj te dyten,uroj te mos keq nese marr 2 njeheresh

  Shume faleminderit Sorkadhe
  Pa merak mund t'i pish dy njeheresh ska asnje gje te keqe ( sikur ta dish ti sa pi Sorkadhja njeheresh )
  Me ben qefin qe i jep rendesi shendetit dhe kujdesesh per elementet qe zbukurojne qenien femerore
  Perqafime e dashur
  What goes around---comes around

 5. #224
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  67 falenderime n 50 postime

  Pr: Kshilla Estetike/N kushte shtpiake

  Citim Postuar m par nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  Pa merak mund t'i pish dy njeheresh ska asnje gje te keqe ( sikur ta dish ti sa pi Sorkadhja njeheresh )
  Me ben qefin qe i jep rendesi shendetit dhe kujdesesh per elementet qe zbukurojne qenien femerore :-)
  Perqafime e dashur
  Aahahha
  Ta them te drejten e kam pak si fobi qe kur isha e vogel......kete perdorimin e tabletave,gjithmone friksohem,mos e kam pi keq,mos nuk duhet keshtu,mos nuk duhet ashtu,se di mbase eshte e vetmja gje qe e kam te nevojshme te ma thote dikush se e ke pi ok ....

  Te perqafoj dhe une

 6. #225
  E dua letrsin Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Antarsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime n 118 postime

  Pr: Kshilla Estetike/N kushte shtpiake

  Citim Postuar m par nga zAN Lexo Postimin
  Aahahha
  Ta them te drejten e kam pak si fobi qe kur isha e vogel......kete perdorimin e tabletave,gjithmone friksohem,mos e kam pi keq,mos nuk duhet keshtu,mos nuk duhet ashtu,se di mbase eshte e vetmja gje qe e kam te nevojshme te ma thote dikush se e ke pi ok ....

  Te perqafoj dhe une
  Farmaceutika ka ecur dhe shyqyr zotit konkurenca eshte ajo qe ben cdo kompani qe i prodhon vitaminat te jene sa me te pranueshme nga trupi yne. Gjithsesi ti ben mire qe s'pi e s'kapercen c'te dali perpara pasi shumica e tyre kane edhe efekte dytesore. Duhet te kesh nje bagazh te ngopur per perdorimin dhe benefitet e tyre. Sa per kuriozitet, Silica eshte cilesuar si elementi me i nevojshem ne trupin e njeriut pas oksigjenit, dhe eshte zbuluar ka jo shume , nga mjekesia.

  Pasi ta kesh perdorur rregullisht do te vesh re se sa shpejt do te te rriten floket
  What goes around---comes around

 7. Anetart m posht kan falenderuar Sorkadhe_Kelcyre pr postimin:

  zAN (25-04-2014)

 8. #226
  i/e regjistruar Maska e kryenece
  Antarsuar
  17-01-2005
  Postime
  167
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: Kshilla Estetike/N kushte shtpiake

  Citim Postuar m par nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  Duke qene se pata nje kerkese ne mesazhet e mija per keshilla mbi perdorimin e vitaminave qe ndihmojne per te pasur floke dhe lekure te shendetshme , po perseris nje nga postimet e mija ketu , qe vitamina me e mire qe momentalisht sundon kete fushe eshte Silica (frengjisht Silice) ose Vegetal Silicon (eshte e njejta vitamine por qe varet si perdoret emri nga kompani te ndryshme qe e prodhojne kete produkt) . JAMIESON Silica, ORGANICA Silica ose SISU Silica Plus. ka edhe te tjera po une po citoj keto te cilat i kam perdorur vete. Personalisht preferoj Jameison .
  Kjo vitamine eshte nje nga esencialet per trupin e njeriut pasi mban ne forme fantastike edhe lengun e kockave dhe parandalon tharjen e tij ne periudhen e menopauzes (tek grate) e me pas. Rritja e flokeve eshte tre here me e shpejtuar dhe thonjte kane nje permiresim fantastik pas perdorimit te saj. Nese keni demtim te flokeve keshillohet te pihet dy here doza e dhene per javen e pare dhe me pas me dozen e rregullt. Do te ishte shume mire nese shoqerohej me vitaminen Omega3 , apo vaj peshku ne forme te lenget. Proteinat ndihmojne shume ne mekembien e flokeve te demtuar.
  Vitamina tjeter qe jep ndihmese te mrekullueshme ne mekembien e lekures eshte Zinc. Pothuaj cdo kompani vitaminash e prodhon kete produkt. vetem se duhet patur parasysh qe nese merrni Zinc duhet ta shoqeroni me nje vitamine Magneziumi pasi ka vetine qe ta eliminoje nga trupi kete te fundit.
  Me sa di une dhe me sa me ka mesuar mesuesja e kimise qe ne 8-vjecare, silici (emertimi kimik ne tabelen e Mendelejevit Si) nuk eshte vitamine, gjithashtu edhe zinku ( Zn) edhe magnezi ( Mg). Jane te nevojshme per organizmin ne sasine e duhur: po, por jo ne bashkeveprim te menjehershem me vitaminat e ndryshme. Rregulli i arte: vitaminat merrri ne mengjes, elementet minerale ( suplementet) ne mbremje.

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Tema t Ngjashme

 1. Mexhit Prenci
  Nga Diabolis n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-07-2012, 17:19
 2. At Gjergj Fishta, Nder i Kombit
  Nga Albo n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 109
  Postimi i Fundit: 23-10-2010, 22:10
 3. Keshilla Dhe Porosi Ndaj Pushtetarve Dhe Udheheqsave
  Nga gharib n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-04-2009, 06:29
 4. Kshilla dhe udhzime rreth provimeve shkollore
  Nga titi-a n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2008, 09:44
 5. Kshilla pr meshkujt!
  Nga Krovare1 n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 158
  Postimi i Fundit: 07-07-2006, 12:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •