Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 139

Tema: Vetmia

 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Big Blue
  Anėtarėsuar
  02-09-2004
  Vendndodhja
  east anglia
  Postime
  194
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Njeriu qe don vetmine nuk do ia dale mbane. Zemra e tij do vyshket nese ajo nuk do i japi pergjigje nje zemre tjeter. Mendja e tij do tkurret nese ai degjon vetem egon e mendimeve te veta. Vetmia nuk te ben me te mire, ajo te vret frymezimin.

 2. #42
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Big Blue
  Njeriu qe don vetmine nuk do ia dale mbane. Zemra e tij do vyshket nese ajo nuk do i japi pergjigje nje zemre tjeter. Mendja e tij do tkurret nese ai degjon vetem egon e mendimeve te veta. Vetmia nuk te ben me te mire, ajo te vret frymezimin.
  Te pershendes:

  A thua valle te jete keshtu?

  Ndersa une mendoj te kunderten persa i perket frymezimit. E kush me mire se vetmia e ngjall ate talent tek njeriu, Mendoje veten diku ne mesin e nje mali me pisha e lugina jeshile, a nuk te shtyn ne ngasje shpirtin te flase pa turp per gjithcka e te krijoje poezite me te bukura, te thure endrra te cilat vetem neper libra egzistojne.
  E pra vetmia eshte pjese e nje mendimtari, ai pa te vdes.

  Dito.

 3. #43
  PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
  Anėtarėsuar
  18-09-2005
  Vendndodhja
  somewherE
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Wind_of_Change
  Lol por kur qenkan keto momentet kur doke me qendruar vetem fare?
  Por mire qe e dike qe nuk mund te rrihet perhere vetem.
  jane disa momente qe njeriu duhet te reflektoje... ke un po iher... ndoshta sepse jam tip i mbyllur... jo ne shoqeri pasi shoqerine e kam shume shume te zgjeruara ... po jane ca gjera qe asnje si di... gjera qe i mbaj vetem un... jane ca caste qe ti /un duhet te vendose per veten e tij vetem...

  Edhe e theksoj jane momente qe rrihet vetem ... jo nje jete e tere
  * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

  CrosiN Da Dead LiNe...Y


 4. #44
  Ulknir Maska e POthuajPOet
  Anėtarėsuar
  23-09-2005
  Vendndodhja
  Nė makthe!
  Postime
  156
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po sikur ta ndanim vetmine ne vetmi fizike dhe vetmi shpirterore?!
  sigurisht qe kjo ndarje nuk eshte e prere me thike.
  ka njerez qe fizikisht jane vetem,ndersa shpirterisht jo.ashtu sic ka
  njerez qe nuk jane fizikisht vetem,por shpirterisht.

  vetmia e njerezve te caktuar ka meriten ndoshta kryesore,per civilizimin tone...atehere nqs mohojme vetmine ose quajme si dicka te padurueshme,ndoshta ashtu duhet ta konsiderojme edhe boten ku jetojme.
  Bota e sotme eshte pjelle e vetmise?!

  P.S ---A e keni pyetur ndonjehere veten se pse shkruani ne kete forum???

 5. #45
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  998
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  Vetmia eshte si puna e ilaceve : Kur eshte per nje kohe te shkurter , eshte sheruese , kur vazhdon per nje kohe te gjate , eshte shkaterruese
  ...

 6. #46
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  [QUOTE=Dito]Vetmia: Kjo ndienje qe shfaqet qe ne femijerine e hershme, A nuk ju kujtohet shprehja "Askush nuk do te luaje me mua" Pra kjo eshte nje premise qe nje individ kerkon te mbyllet ne vetvete. Besoj kjo ska perkatsi gjinore Mashkull/Femer pasi te gjithe jemi deshmimtare te ndodhive kur pleq apo edhe te rinj kane vdekur te vetem ne shtepite e tyre krejt te vetem dhe pas ditesh e muajsh eshte marre vesh. E tmershme por e vertete.

  Me thoni pra miqte e mi forumiste si e perjetoni ju ndienjen e vetmise, dicka nga tingulli i ketij opsioni.

  Ore Mileti pse ja Fusni kot mer aman.Kush dashka te rrij vetem ore?I thone 1 fjale: VETEM te ha dhe miu.Kush del me iden qe preferon Vetmin po genjen vetveten.

 7. #47
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Edhe vetmia ben pjes ne jet,kshu qe ka dhe ajo efektet e saja anesore per te qetsuar dike..
  Feel the pump √

 8. #48
  ▒[kreJzi dOra veT]▒ Maska e Crazy_Girl
  Anėtarėsuar
  10-02-2005
  Vendndodhja
  I ♥ New York
  Mosha
  34
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nga vetmia dilet nese je njeri optimist dhe shikon jeten
  tende si dicka me shume rendesi se eshte vetem e jotja dhe jeten tende e jeton vetem ti... githashtu vetmia , sic e the dhe vete ti. mund te jete nje shok apo
  mik i pandare apo dhe nje semundje nervore, shenje izolimi, ndoshta nje menyre per te rregulluar ndjenjat e tua momentale apo per te kaluar nje periudhe te keqe... kjo gje mvaret nga cdo njeri vete...dhe nuk ka ilac garantues se si te dalesh nga nje dileme te tille... mendoj se nje njeri qe i pelqen te jet midis njerezve del automatikisht nga vetmia sepse nuk e duron dot vetmine, por nese izolohesh vete se nuk kerkon kontakt me jeten reale ahere eshte nje situate sh sh e veshtire e cila do kohe per nje procedure dalje prej saje.....
  Merrja TeMirėn Tė ArdhmesHidhja Te KeqenTė kaluarės. ★☆••٠·˙

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Big Blue
  Anėtarėsuar
  02-09-2004
  Vendndodhja
  east anglia
  Postime
  194
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Dito
  Te pershendes:

  A thua valle te jete keshtu?

  Ndersa une mendoj te kunderten persa i perket frymezimit. E kush me mire se vetmia e ngjall ate talent tek njeriu, Mendoje veten diku ne mesin e nje mali me pisha e lugina jeshile, a nuk te shtyn ne ngasje shpirtin te flase pa turp per gjithcka e te krijoje poezite me te bukura, te thure endrra te cilat vetem neper libra egzistojne.
  E pra vetmia eshte pjese e nje mendimtari, ai pa te vdes.

  Dito.
  Dito, te uroj nje vetmi sa me te mbare.

 10. #50
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Big Blue
  Dito, te uroj nje vetmi sa me te mbare.
  T'u rrit nera kajmakliu dajes, por ja qe nuk eshte ashtu, jeton cift plaku se kom momen time si kadaif
  Nejse askush se do vetmine perjetsisht pasi ajo te kthen ne nje monument, por per disa kohe te shkurtra sa te rigjesh vetveten te ben mjaft mire.

  Dito.

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e merix
  Anėtarėsuar
  01-04-2006
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Vetmia eshte mbretni e rrezikshme,sundon edhe pa vullnetin tone.

 12. #52
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dito
  Vetmia: Kjo ndienje qe shfaqet qe ne femijerine e hershme, A nuk ju kujtohet shprehja "Askush nuk do te luaje me mua" Pra kjo eshte nje premise qe nje individ kerkon te mbyllet ne vetvete. Besoj kjo ska perkatsi gjinore Mashkull/Femer pasi te gjithe jemi deshmimtare te ndodhive kur pleq apo edhe te rinj kane vdekur te vetem ne shtepite e tyre krejt te vetem dhe pas ditesh e muajsh eshte marre vesh. E tmershme por e vertete.

  Me thoni pra miqte e mi forumiste si e perjetoni ju ndienjen e vetmise, dicka nga tingulli i ketij opsioni.

  Dito.
  Dito o derman dhe ajo Vetmia ka rendesin e saj se ketu ne Itali thone: Me mire vetem se me shoqeri te keqe.

 13. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  VETMIA ESHTE FAT I SHPIRTRAVE TE JASHTEZAKONSHEM

  (Shopenhaueri)

 14. #54
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  VETMIA TE MER FRYMEN

 15. #55
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga arturo
  VETMIA ESHTE FAT I SHPIRTRAVE TE JASHTEZAKONSHEM

  (Shopenhaueri)

  Pjeserisht shprehja e te madhit Shopenhauer eshte e vertete (pasi vetmia nuk gjendet vetem tek ata lloj njerezish), por ngado qe ta dredhesh dhe te sillogjizmosh, vetmia nuk i ben mire asnje njeriu, pasi ne jemi qenie sociale

 16. #56
  Chili_
  Anėtarėsuar
  12-04-2006
  Vendndodhja
  Gjilan / Kosovė
  Mosha
  37
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Super

  Njeriu gjithmonė ėshtė vet i i dyti. Njė ėshtė uni i ij dhe tjetri ėshtė vet ai!

  S'ka mė mirė!
  I tend to live in the past, because most of my life is there!

 17. #57
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga arturo
  VETMIA ESHTE FAT I SHPIRTRAVE TE JASHTEZAKONSHEM

  (Shopenhaueri)
  E c'duhet te shtoj me teper! Me mire nuk thuhet.

  Dito.

 18. #58
  Perjashtuar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  929
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 25 postime

  vetmia

  VETMIA sme pelqen edhe pse jeton rreth meje, ajo eshte nje lloj melankolie
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mitjuk : 25-04-2006 mė 17:08

 19. #59
  Perjashtuar Maska e strano
  Anėtarėsuar
  07-04-2006
  Vendndodhja
  n'toke
  Mosha
  38
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  vetimia eshte shum gjo e keqe, ama varet si msohesh
  un pervete nuk rri dot pa shoke e shoqe se nryshe me ik truni.

 20. #60
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Une rri shume kohe vet,po nuk jam e vetmuar kam muziken,librin,televizorin,nuk jam e izoluar,kurr rri vet jam me qet,mendoj vetem ashtu si une du pa ndikim,shkruj ate qe e mendoj,e kam nje kohe zakonishte ajo kohe eshte kur nuk jam ne pr jam diku tjeter ne tr psh apo ne shkup rri tere naten ne disco pabe,kenaqem por gjithmon jam me mir vet se me dike,me te dashurin time jam mesuar dhe kur shkruaj ai shef tv per te mos me penguar mua dhe unin tim

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Vetmia dhe pasojat e saj
  Nga DEA27 nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 01-01-2009, 20:59
 2. Unė, Ti dhe Ajo nė mes nesh Vetmia!
  Nga Poeti nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 23-01-2006, 22:21
 3. Vetmia universale hapesinore?
  Nga Failed Rapper nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-07-2005, 06:29
 4. Poezi nga Diabolis
  Nga Diabolis nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 499
  Postimi i Fundit: 13-05-2004, 13:06
 5. VETMIA DHE JU QE DEGJONI VETMINE
  Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-03-2003, 07:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •