Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 102
  1. #41
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    theodora meshkujt bien me ralle ne dashuri por kur bien ama nuk ka zot qe ti permendi me nga kjo dashuri edhe sikur te duan vete nuk zgjohen dot nga kjo enderr ( dashuria ) edhe po te them qe meshkujt dashurojne me fort se sa femrat !!!
    kshu qe mos thuaj qe meshkujt skane ndjenja!!!njeriu nuk duhet te flas nga eksperinca personale po duhet te kete nje bagazh sado te vogel per te debatuar ose per te folur me kete teme !!! nese ti ke pasur ose ke nje eksperience te dhimbshme me nje mashkull kjo nuk do te thote qe ne bote te jene te gjithe njesoj si ai mashkull qe te ka lenduar ose qe mendon ti se te ka lenduar !!!ia kalofsh sa me mire
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  2. #42
    BeLeGu Maska e KaLajsi
    Anëtarësuar
    19-05-2004
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    365
    Citim Postuar më parë nga Kërçovare1 Lexo Postimin
    Kjo eshte pyetje shume e rende per djemte. Ata s'kane qejf te flasim per ndenjat e tyre... "S'bie macja ne shpine" lol
    Hajde djema na shkruani dicka...
    Ok do permend une disa veti ketu qe kam pare te djemve "te dashuruar" dhe pastaj me permiresoni apo shtoni dic me teper ju te tjeret...
    Eshte veshtire te kuptosh nje mashkull valle eshte i dashuruar meqe ne te shumten e rasteve ata mund te pretendojne sikur jane te dashuruar me ty vetem te shohin reagimin tend. Pra une mendoj qe fjalet e tyre mund te jene mashtruese ndonjehere keshtu qe me mire eshte te bazohesh ne veprat e tyre. Psh. te merr ne telefon shpesh apo ti kthen telefonatat/ pergjigjet menjehere, te drejtohet kur ka ndonje hall, te flet per ardhmerine ne te cilen te perfshin edhe ty, i mban mend gjerat qe ke qejf ti dhe i ben per ty etj...

    Ndjenjat e mashkulli jan te brishta dhe shum delikate.Nje mashkull kur bie ne dashuri bie megjith fuqin e trupit shpirtit zhytet totalisht ke ajo ndjenj e brisht.te cenosh ndjenjat e nje mashkulli eshte krimi me i rend qe mund te egzistoj,sepse eshte nje ndjenj qe ruhet ne kasafort dhe qe vet ai e perjeton kete pasuri qe zoteron, dhe te cenohet e vuan po vet kete dhimbje dhe eshte me e rend sepse
    vetia e te qenit burr e ben qe mos te hapet te akush.Kurse ke femra nuk vihet re kjo gje sepse femra zhgenjimin e humbjen e perjeton duke sha e duke u hapur ke shoqet e cila per mashkullin eshte minus .
    Jufka ime ...

  3. #43
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    30-01-2008
    Vendndodhja
    Orion Spur
    Postime
    43
    dashuron, s'besoj qe ben dicka me shume.

  4. #44
    Wilma Maska e xhuliana
    Anëtarësuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    Emilia-Romagna
    Postime
    824
    Mendoj se meshkujt e kane shume te veshtire te nxjerrin nga goja fjalen "TE DUA"!!
    La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

  5. #45
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar më parë nga xhuliana Lexo Postimin
    Mendoj se meshkujt e kane shume te veshtire te nxjerrin nga goja fjalen "TE DUA"!!
    Shume gabim e nderuar shoqja/zonja/zonjusha Xhuliana.


    Fjalen TE DUA neve meshkujt e themi shume shpesh per te arritur qellimet tona Fisnike por kur arrijme ta themi per kuptimin qe ajo ka, jemi perseri pak a shume njelloj.Pak me Euforik ndoshta.


    P.s Te Hengsha Foton.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  6. #46
    Citim Postuar më parë nga xhuliana Lexo Postimin
    Mendoj se meshkujt e kane shume te veshtire te nxjerrin nga goja fjalen "TE DUA"!!
    Po eshte shume e vertet, por nqs ta thone (dhe nuk po flas ketu per ata qe luajne lojen) dije qe vertet e ndjejne.

    Me mire eshte te kesh dike qe do me teper kohe qe ta thote por qe vertet e ndjen sesa dike qe ta thote 100 here ne dite thjesht sa per sport

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e miledi
    Anëtarësuar
    27-06-2006
    Postime
    35

    Smile

    interesante,cdonjeri ka me menyren ,karakterin,ndjenjen e tij / saj ne te renit ne dashuri...............

  8. #48
    i/e larguar Maska e baby_bù
    Anëtarësuar
    19-10-2007
    Vendndodhja
    A la isla bonita
    Postime
    278
    Jam dakort me gocat siper ... meshkujt nuk shprehin kurre dashurine qe vertete ndjejne , xhelozojne behen protektive deri aq sa te merzisin por nuk te bejne te kuptosh se per ty ndjejne dashuri , se di perse ky koncept i gabuar.

    Ndoshta jo te gjithe por ne raste qe kam pare vete me syte e mi, meshkuj qe duket qe ndjejne po kur vjen momenti per tja thene apo per tja pohuar dicka qe dhe ajo e ndjen dhe qe te pakten te paskten ta dine te dy ... jo ..... ai do te terhiqet si nje frikacat !

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e Eda64
    Anëtarësuar
    01-09-2006
    Vendndodhja
    eda_19642000
    Postime
    104
    mashkulli kur se shpreh ate qe ndjen e mban permbrenda ,pavaresisht qe eshte i dashuruar ,por kurr se jep vehten me sa e kam kuptuar une mendofshta e kam dhe gabim ,kurse per femrat ,e japin me njehere e shprehin ate qe kajn permbrenda zemres flm kaq kishe me fjal pak se per te then me te zgjeruar ka mjaft por spo zgjatem.

  10. #50
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Ne Mesfush!!
    Postime
    387
    Behet Femer...

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Çaushi
    Anëtarësuar
    03-05-2006
    Vendndodhja
    Në Atdhe!
    Postime
    3,283
    Citim Postuar më parë nga KaLajsi Lexo Postimin
    Ndjenjat e mashkulli jan te brishta dhe shum delikate.Nje mashkull kur bie ne dashuri bie megjith fuqin e trupit shpirtit zhytet totalisht ke ajo ndjenj e brisht.te cenosh ndjenjat e nje mashkulli eshte krimi me i rend qe mund te egzistoj,sepse eshte nje ndjenj qe ruhet ne kasafort dhe qe vet ai e perjeton kete pasuri qe zoteron, dhe te cenohet e vuan po vet kete dhimbje dhe eshte me e rend sepse
    vetia e te qenit burr e ben qe mos te hapet te askush .
    Do te pajtoja me Ty Kalajsi ...Mendoi kur nje mashkull dashuron me te vertet aty smund te jete ne pytje deshira per nje avanture ...por eshte dashuri me plot ndjenja dhe e perjeton brenda me gjithe fuqine e shpirtit...femrat duhet ta dallojne te verteten (dashurin apo deshiren) qe u ofrojne meshkujt....jo te gjithe e ofrojne.
    Dhuro shumë...e prit pak!

  12. #52
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Kohet e fundit kam zbuluar qe meshkujt qe bien ne dashuri ecin ne kater kembe, kthehen ne specie te buta qe mund t'i terheqesh nga litari ku te duash, humbin aftesine e te menduarit... hahahaha!
    Aman ca pyetjet dhe kjo
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  13. #53
    rrushja Maska e Bejbi
    Anëtarësuar
    03-06-2007
    Vendndodhja
    Këndej rrotull
    Postime
    382
    Ne te gjitha mesazhet qe lexova pashe shume mosbesim per ju cuna.
    Une mendoj se dhe mashkujt dashurojne,por ja qe ne femrat zor se i kuptojme.
    Te shikon ne sy gjate gjithe kohes qe flet,sikur do te haje te gjalle,gjithmone i qeshur,
    cdo min do qe te jete me ty,nejse behet kotele ne duart e tua.
    Mashkullin shihe ne sy, pasi syte jane pasqyre e shpirtit
    I chose to love you in silence, for in silence I find no rejection

  14. #54
    beby Maska e jesu
    Anëtarësuar
    08-10-2006
    Vendndodhja
    Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
    Postime
    354

    Wink Love!

    Citim Postuar më parë nga xhuliana Lexo Postimin
    Mendoj se meshkujt e kane shume te veshtire te nxjerrin nga goja fjalen "TE DUA"!!
    Fjalet jane te teperta, veprat jane ato qe tregojne Dashurine.

    Ka djeme/vajza qe se kane problem te shprehin fjalen Te dua edhe pa e ndjere thellesine e kesaj fjale. Rendesa eshte dikush te te tregoje dashurine me vepra e jo me fjale qe i merr era

    Permendimin tim, si djemte ashtu edhe vajzat kur arrijne ne piken te dashurojne me gjith shpirt...nuk ka asgje qe i parmban...qe ate/ato te shprehin dhe te vertetojne ndjenjat e tyre.

    Respejte!
    Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

    Fuqia ekziston brenda teje!!!

  15. #55
    Juventini Maska e EkOnOmIsTi
    Anëtarësuar
    22-05-2005
    Vendndodhja
    Pse Do Vish Dhe Ti ?
    Postime
    2,406
    Kjo Stregohet se po moret vesh dhe kete ju femrat pastaj atere na mori lumi ne :P

    Nje mashkull i dashuruar eshte njelloj si nje femij i sapo lindur. Pra ai sapo ka filluar nje jet te re me te bukur se ajo qe ka jetuar me pare
    S |< R /\ p /\ |_ |
    Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

  16. #56
    Meshkujt budallallepsen kur bien ne dashuri
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 04-02-2008 më 22:01 Arsyeja: jashte teme!
    "The key to happiness is having dreams... The key to success is making dreams come true."

  17. #57
    -Holy Sinner- Maska e sam1r
    Anëtarësuar
    26-11-2007
    Vendndodhja
    FusheKosove
    Postime
    1,695
    Ndodh po e njejta qe ndodh me nje femer kur bie ne dashuri...
    ~Once you {fall} into the position of faith,you {begin} loosing your scientific credibility!!~

  18. #58
    Citim Postuar më parë nga sam1r Lexo Postimin
    Ndodh po e njejta qe ndodh me nje femer kur bie ne dashuri...
    Qe i bie te jete?
    "The key to happiness is having dreams... The key to success is making dreams come true."

  19. #59
    i/e larguar Maska e baby_bù
    Anëtarësuar
    19-10-2007
    Vendndodhja
    A la isla bonita
    Postime
    278
    Citim Postuar më parë nga _DANIELA_ Lexo Postimin
    Qe i bie te jete?
    I iken oreksi per .... te ngrene

  20. #60
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Vallai ne momentin qe do gjej mashkullin qe lexon Maupassant, qe e kupton dhe qe di se ne cilen faqe te gjeje cfare, do e martoj!



    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    ok "rrusho"
    Vetem se sdi frengjisht eshte problemi! Do ma perkthesh ti
    Ja qe kjo goca ketu ju ka aq xhan(bashke me Xhuxhin) sa te ngrihet, te shkoje tek biblioteka e saje, te marre librin, ta hape tek faqja 54 dhe te jua perktheje:

    (behet fjale per nje dialog mes femrash ne lidhje me dashurine, sesi e dallojne qe nje mashkull eshte ne dashuri me ato:
    ...
    Tregome pra, si e kuptoje qe ato te dashuronin(meshkujt).

    -E kuptoja ashtu si me meshkujt e tjere, atehere kur beheshin budallenj.

    Te tjeret s'me dukeshin aq budallenj mua, kur me dashuronin.

    -Idiotê, e dashura ime, te paafte per te bere muhabet, te paafte te te pergjigjen, te paafte te kuptojne cfaredo qofte.

    Keshtu foli Zarathustra,pra te dashur meshkuj. Fin!

    Jo, Helios, Rose
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blue_sky : 04-02-2008 më 20:26
    Kam vetem nje limit: qiellin!

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Pierre-Pandeli Simsia
    Nga artisti. në forumin Shkrimtarë shqiptarë
    Përgjigje: 21
    Postimi i Fundit: 02-06-2010, 01:44
  2. Piramida e dashurisë
    Nga titi-a në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-12-2008, 09:26
  3. Pyetje-Pergjigje
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 16-05-2006, 07:51
  4. Shtome Dashuri
    Nga Acid_Burn në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 29-12-2004, 02:37
  5. Si do të vepronit nëse i dashuri ju dashuron marrëzisht?
    Nga BOY_Michigan në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 36
    Postimi i Fundit: 10-08-2004, 15:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •