Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 102
  1. #21
    ABSOLUT JUSTICE Maska e Piranha
    Anëtarësuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    Ikur drejt forumeve te lira
    Postime
    478

    Talking

    Citim Postuar më parë nga KNFC
    Ja na iku dhe Piranha nga duart.
    Ore Piranha,ti po flet per ndjenjat apo ke hapur sezonin e gjuetise ketu ne forum??????????

    lol KNFC....
    te vjen keq nqs pergjigjem "te dyja bashke".....hehehehehe.....
    ne lidhje me temen: harrova te them dhe qe mashkulli rinohet nga dashuria dhe si pa kuptuar nuk i dhemb/ankohet me asgje

  2. #22
    Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
    Anëtarësuar
    06-09-2003
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    1,946
    Te biesh ne dashuri eshte dicka shume e bukur por dhe shume e dhibshme
    sepse ne dashuri ka dhe lot .

    Dashuria per nje djal eshte dicka qe nis si nje loje pastaj vazhdojne ndjenat e verteta dhe kur nje mashkull bie me shpirt ne dashuri dijeni qe ai djal per ate vajze ben cdo gje shume sakrifica qe ja vlen per hir te dashurise..
    por aman sduhet te harojme qe Vajzat jane si nje pike loti na reshkasin nga faqja neqofte se ne cunat nuk jemi te zot...

    thjesht mendimi im
    Takohemi Ditën e Gjykimit

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-08-2005
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    32
    Me pelqeve shume me kete percaktimin tend!

  4. #24
    ABSOLUT JUSTICE Maska e Piranha
    Anëtarësuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    Ikur drejt forumeve te lira
    Postime
    478
    Mbaruan meshkujt e forumit apo akoma nuk keni rene ne dashuri te vertete ???
    Na pershkruani metamorfozen qe ndodh me qenien tuaj kur ajo njeh dashurine ???

  5. #25
    *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
    Anëtarësuar
    18-05-2005
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    591
    C`fare ndoth lind pytja .Ndoth qe mashkulli behet si nje femije 5 vjec ne krahet e femres

    ANTENA
    Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


    Albi

  6. #26
    vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
    Anëtarësuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
    Postime
    365
    kjo eshte pyetja qe shume femra kane dashur tja dine pergjigjen por une per vete akoma se kam zbuluar dot
    ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e Jimy
    Anëtarësuar
    06-05-2005
    Postime
    196

    Wink Vitet ikin si pikat e shiut

    Eshte e vertete qe njeri nuk te afron me zor per tu dashuruar,eshte nje ndjenje te cilet i bashkon dy partneret ku me pas dashurohen ne erresiren e plote ku vetem Hena i shikon.
    Te nesermen del dielli fillon nje dite e re plot zhurme dhe shamat,harrohet dhe prishet gjithshka perse valle?

    Perderisa ekziston Tradhetia
    Nuk ka kuptim Dashuria

    Te pakten une keshtu e gjykoj,mendoj dhe nuk mund ta anash-kaloj.

    Keshtu ka qene dhe do te jete

    Bofshit qejf, jeta vjen vetem njehere dhe nuk kthehet me.

  8. #28
    ...gjení... Maska e mad
    Anëtarësuar
    18-03-2004
    Vendndodhja
    Prage [EU]
    Postime
    1,321
    pergjigjen me te bukur dhe me te plote (gjithnje subjektive) mund ta japi ajo femer qe e ka patur prane nje mashkull te tille!

    besoj se ai qe eshte ne dashuri, nuk ka aq kohe sa te studioje sjelljet e veta. prandaj edhe shpesh here ju referohen ketyre njerzve si te shkare...

    {^_^}
    ::|maDes!gn © 2009|::

  9. #29
    Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
    Anëtarësuar
    11-05-2003
    Vendndodhja
    tu bo not
    Postime
    1,116
    Citim Postuar më parë nga mad
    pergjigjen me te bukur dhe me te plote (gjithnje subjektive) mund ta japi ajo femer qe e ka patur prane nje mashkull te tille!

    besoj se ai qe eshte ne dashuri, nuk ka aq kohe sa te studioje sjelljet e veta. prandaj edhe shpesh here ju referohen ketyre njerzve si te shkare...

    {^_^}

    kur nje cun bie ne dashni me gjith shpirt me ty..

    te don fort,te puth,te perkedhel,te llaston,te kendon ke veshi,shkrun per ty,mendon per ty,jeton per ty..te fal zemren..te fal boten...te bon te ndihesh e bukur,te bon te lumtur..


    Po me ate c'ndodh?

    Ai vetem ndjen...dhe dashuron.


    p.s per cudi cunat e dashurum bojn pak si bebe,po nga ato bebet sweet amo
    o-le-le firma

  10. #30
    Hudhu^Pupthi^Zgupthi^BaM
    Anëtarësuar
    10-12-2004
    Vendndodhja
    Ku te Pelcasin
    Postime
    76
    Nje mashkull kur dashurohet te streson : te merr ne tel ore e minute, se mengjes se dreke se darke cerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr zilja te na zgjoje nga gjumi. Te cmend me guraleca nga poshte dritares, pastaj fillon bertet zgjon komshine.
    Te dergon lule, pastaj te merr ne tel qe te te pyesi i more lulet apo jo, te pelqyen lulet apo jo dhe pret ti thuash sa i mire qe eshte treguar me kete gjest, po mbi te gjitha pret SHPERBLIMIN , i cili ne rastin e nje mashkulli " te dashuruar" eshte nje buzeqeshje, po edhe "budalla" ti thuash "shpirt" i arrin ne veshe, keshtu qe nejse....
    Ku ishe? Me ke dole? Pse s'me dergove sms? Pse s'me merr ne tel? = STRES
    Bam bum anej kenej....shukurinaaaaaaaaaaaa!
    Friken te me kesh..Se gje s'te bej ;)

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Kur nje mashkull bie ne dashuri, fillimisht s'han buke fare, pasi ngopet duke ngrene buzet e se dashures, po ashtu nuk pi as uje se pi ose lotet e saj ose pakez qumesht gjiri ,

    Per tu rruajtur, s'behet fjale, se ndryshe me c'do ngrohet "the one", duhet ferkim per te ndezur zjarrin.

    Ja per tu lare e bejne si macja, lepine njeri-tjetrin, prandaj duket me i mire se kurre.

    Ca thone qe shpatullat i ka te drejta, ecen me koken drejt, merr fryme thelle. syte i qeshin, pershendet kedo, tregon barcaleta.etj etj.

    nuk di nese thashe gje, por une kaq di..
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e amaro
    Anëtarësuar
    21-02-2003
    Vendndodhja
    NenToke
    Postime
    242
    nje gje eshte e sigurte sa here qe dashurohen meshkujt vuajn pa qene te vetdijshem nga mama femrat ne pergjithesi, çdo xhest pa lidhje behet per ti treguar asaj qe eshte ajo dhurate nga zoti, ahh kto çunat e shkrete sa vujn kur bien brenda, kjo eshte arsyea qe ndoshta meshkujt ne pergjithesi rriten gjithmone pasi mbyllin nje histori dashurie te flakte. po jap disa shembuj pa lidhje por qe kur i kujtoj me dridhen mishte,...
    Nje here kam rruajtur gjithe qimet ne trup u mbusha me puçra pas 2 javesh, nje here tjeter kam lene cigaren per disa muaj, shpesh kaloja kriza nikotine qe zoti e di se si kam shpetu pa vra nai rob te pafajshem, nje here tjeter me çoi ne opera duke e dite qe une jam fanatik i muzikes gangsta rap(shit can happen), nje here tjeter per disa kohe pastrova fjalorin nga llafet e pista por nuk zgjati nuk eshte e lehte te çfryesh vetem duke thene vafsh ne djall, e plot gjera dhe xheste qe me duhej te hiqja dore per hire te dashurise.
    Me pak fjale mashkulli kur bie ne dashuri ndryshon dhe kte nuk e luan as topi. te gjitha femrat ne lidhje marrin dhe japin, por shume meshkuj kur bien brenda humbin balancimin.
    Money Makes Man act Funny

  13. #33
    Varet shume nga lloji i lidhjes do thoja. Nese eshte dashuri e perkohshme dhe nga ato qe lindin shume me shpejt sec duhet mund te vihen re "diagnozat" e mesiperme, lol.
    Nese pastaj flasim per dicka me te shtruar dhe marre me pjekuri, mashkulli mund te dali me "i forte" se ç'i duket syrit te femres me te zgjuar dhe me intuite :P
    U let him hold a gun 2 ur head during sex?I thought u were a feminist
    Usually he takes the clip out

  14. #34
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Ka shume gjera qe besoj se bien ne sy te nje mashkull i dashuruar, fillimisht e humbet thuajse fare cdo lidhje me boten e jashtme, per te e vetmja gje qe i intereson eshte vajza ne fjale, nuk sheh asnje difekt tek ajo, nqs ajo ben ndonje veprim te pamiratuar ai e justifikon me cdo gje qe mundet, kur eshte larg saj e mendon gjithnje i vjen te kendoje te kerceje behet me i gjalle dhe vital.
    Mbaj mend cdo fundjave nje shoku im bente 400 km rruge vajtje ardhje per ta pare i pastronte tapetin e shtepise e linte gjithmone te fitonte ne lojra qe benim, i bente gjithmone qejfin etj. Ne pergjithesi nje mashkull kur eshte i dashuruar e humbet respektin per veten ose me sakte nuk e llogarit egoizmin e tij.
    Mbaj mend nje here ai po rinte dhe po mendonte per te, ishim duke pare nje film ne shtepine time, une i flisja por ai sec kishte marre nje hije prej te cmenduri rrinte, dukej sikur po shikonte filmin por ne mendjen e tij ishte gjetke. Boll i thashe mos e mendo me se na cmende! U kthye dhe me tha - he mo lerme ta mendoj pak, vetem 2 min!
    Ezekiel 25-17.

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e theodora*
    Anëtarësuar
    16-01-2004
    Postime
    879
    Citim Postuar më parë nga Andres
    Ndoshta mund t'ju duket nje teme e konsumuar dhe e pergjithshme, po do te me pelqente qe te specifikoheshin disa tipare dhe simptoma qe shfaqin meshkujt kur bien me te vertete ne dashuri.....
    Do te preferoja te pergjigjeshin kryesisht meshkuj qe ndiejne se kane rene me te vertete ne dashuri, si dhe ato femra te cilat kane arritur te kuptojne dicka nga sjellja e nje mashkulli te dashuruar...
    ne fillim meshkujt sillen mire e te bejne te kuptosh se te duan por ne fakt nuk eshte e vertete.Ata e thone shum kollaj fjalen te dua.Si behet kjo gje?e?e kan si buk me djath.Kur dikush e thot fjelen "te dua" ne personi qe ai vertet do,duhet ta shikoje ne sy e para dhe te dridhet nga emocionet.Po djemt zor se bien ndonjer ne dashuri.Ata nuk kan ndenja(sorry po nga vet natyra djemt jan me te ftoht),dhe pas cdo ndarje ata shum kollaj gjejne zvendesuese dashnore.
    1000 Sorry boys,but sometimes I really hate all of you.
    "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

  16. #36
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    E djegur nga qulli i fryn edhe kosit. Nje gje kam kuptuar ne jete dhe qe nuk besoj se do te ndryshoj mendje - Pergjithesimet nuk vlejne per asgje! Femrat jane keshtu e meshkujt jane ashtu e me the te thashe. Keto jane gjera pa vlere!
    Ezekiel 25-17.

  17. #37
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    hey shikoni ktu nese nje cun o ne dashuri e para ka nerva shum ose kur e pyesin je i dashuruar thot un baaa kur e kures po e than kete die se kan rene brenda me kok tjetra
    kur neve meshkujt jemi te dashuruar jemi me romantik se vajzat po eshte nje gje se vajzat kur nuk e kuptojn nese cunio i dashuruarenga qe kemi tipin neve cunat qe sduam te dukemi po nga brenda kemi ren me kok u know what i mean so vajza jeni nice po ju duhet pak shkoll te kuptoni cunat nese kan rene brenda po apo jo nuk them shkoll qe vashdoni po shkoll jete :P
    Partizoni

  18. #38
    crazy parmesan Maska e acparma
    Anëtarësuar
    05-09-2005
    Postime
    31
    tani sipas mendimit tim kur mashkulli bie ne dashuri bie edhe ne mendime te thella shume te thella nuk ha fare as nuk e ze gjumi
    parma is the best

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-06-2005
    Vendndodhja
    QUEENS, NYC
    Postime
    160
    kam rene nje dashuri nje here. dhe kur degjoja zerin e ksaj vajze ne telefon, me jepte nje kenaqesi qe nuk e ndjenja kur penetroja vajza te kaluara. pastaj ... gjera ndodhen, u ndame dhe kuptova qe kisha qene trapi me i madh ne bote per at fare kohe. dashuria eshte dicka qe ja imponon vetes, ja mbush mendjen vetes se je i cmendur per kete vajze. e di si esht puna? ka thene njeri dikur: me pelqente shum nje vajze. u martova me te. pas vitesh martese, pelqimi kaloi ne repekt. pas vitesh , respekti kaloi ne dashuri. thua te kete qene i dehur ai qe e ka thene kete? mundet. mundet jo

  20. #40
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Citim Postuar më parë nga theodora*
    ne fillim meshkujt sillen mire e te bejne te kuptosh se te duan por ne fakt nuk eshte e vertete.Ata e thone shum kollaj fjalen te dua.Si behet kjo gje?e?e kan si buk me djath.Kur dikush e thot fjelen "te dua" ne personi qe ai vertet do,duhet ta shikoje ne sy e para dhe te dridhet nga emocionet.Po djemt zor se bien ndonjer ne dashuri.Ata nuk kan ndenja(sorry po nga vet natyra djemt jan me te ftoht),dhe pas cdo ndarje ata shum kollaj gjejne zvendesuese dashnore.
    1000 Sorry boys,but sometimes I really hate all of you.
    NUK MUND TA PERGJITHSOSH THENJEN TENDE MI GOCE
    SEPSE JO TE GJITHE JAN NJESOJ
    IMI ESHTE KREJT E KUNDERTA E KESAJ QE THUA TI
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Pierre-Pandeli Simsia
    Nga artisti. në forumin Shkrimtarë shqiptarë
    Përgjigje: 21
    Postimi i Fundit: 02-06-2010, 01:44
  2. Piramida e dashurisë
    Nga titi-a në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-12-2008, 09:26
  3. Pyetje-Pergjigje
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 16-05-2006, 07:51
  4. Shtome Dashuri
    Nga Acid_Burn në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 29-12-2004, 02:37
  5. Si do të vepronit nëse i dashuri ju dashuron marrëzisht?
    Nga BOY_Michigan në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 36
    Postimi i Fundit: 10-08-2004, 15:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •