Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 177
 1. #21
  Kureshtar Maska e DiamondRing
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Around the world
  Mosha
  40
  Postime
  42

  Vera vera vera...

  Nga vererat shqipetare nga te gjitha me ka pelqyer Pino Nero (Leskoviku) mgjs nuk ishte si ajo kur eksportohej dikur ne europe...GEZUAR
  Nese per te jetuar te duhet te zvarritesh atehere ngrihu dhe vdis...
  VOX POPULI VOX DEUS

 2. #22
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Citim Postuar m par nga bebushe
  Po ndonje vere te bardhe me shije te mire mund te na sugjeroni ?
  Gjithashtu per verera shqiptare do doja te dija ke mendoni se eshte me e mira
  http://www.wineography.com/cellar_wi...&search=search
  besoj qe do kenaqi gustot tuaja.
  Mua me morri malli sa pash fotografite.


  http://wine.about.com/library/bl_food_w.htm
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,256
  Citim Postuar m par nga KaLTerSi
  ime personale eshte Bourdeux.

  Larsus te rekomandoj nje dyqan Vere me cmime mjaft te perballueshme mes 7 & 8 Ave ne 57th St...Krishtlindjet qe kaluan te ofronin ne gotka te vockla per te provuar lloje te ndryshme Vere.
  kaltersia, ne East village eshte nje restorant i vockel fare, vegjetarian, totally organic "The caravan of dreams" merr nje shishe bordeaux (edhe bordeaux-merlot po se paten ate te tyren) dhe kenaqu ...per mua, ajo eshte nje nder bourdeux me te mira ever, e athet sa duhet dhe jo e tharte, dry po e plote, dhe arome aq sa duhet...e fundit qe kam pire B. me qelloi teper e rende (e blere ne aeroport hesapi) ju ktheva me vrap merlose

  be alfabet city gjtihashtu eshte nje vend italian, po pak i kripur nga cmimet, qe ka verera te rralla, ne gjithe kuptimin e fjales....cfare s'gjen aty, edhe per njerezit them

  ai marifeti i gotave, eshjte si puna e ariut: i del ariut nje luge me mjalte?!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Larsus : 28-09-2004 m 10:24

 4. #24
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Citim Postuar m par nga bebushe
  Po ndonje vere te bardhe me shije te mire mund te na sugjeroni ?
  Gjithashtu per verera shqiptare do doja te dija ke mendoni se eshte me e mira
  Veren e bardhe s'e kam qejf.
  Keto jane vererat me te mira ne Shqiperi. Ose me mire, ishin, deri ne kete decade te fundit.

  SHESH I ZI, Librazhd
  KABERRNET, Lushnje
  REISLING, Elbasan
  KALLMET, Lezhe
  ERISLING, Durres
  SHESH I ZI, Permet

  Tani, pasi ra sistemi nga early 90's, qe hyri Sali Berisha ne fuqi dhe bankat nuk jepnin me leke, nuk e di se cfare vererash jane bere. Ne Lushnje, i blene tokat e bene vila/shtepi/ndertesa, apo i ruajten per grure (buke). Elbasani beri Reisling, shume e mire, por vetem per 2 vjet, me sa kam kuptuar. Kam qene shume e vogel, atehere, nqs s'kisha lindur akoma. Vija tek fabrika e pijeve alkolike (duhet te kalosh stadiumin, andej nga arixhinjte, futju ferrave andej te kembet e Krastes, lol), dhe shikoja shishet me difekte qe u derdheshe vera sikur urinonin... kercente dhe larte, pale... piuuuuu... piiiuuuuu...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Leila : 28-09-2004 m 15:59
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 5. #25
  Sweet .. Maska e bebushe
  Antarsuar
  05-11-2003
  Mosha
  38
  Postime
  414
  Flm te 3ve storm ai website me beri shume pune , Leila shtrige si leje te urinonin ato shishet ste vinte keq
  diamond gezuar dhe ty lal
  !!!

 6. #26
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Ka ketu tek neve nje vizbe me verera te vjetra. Teper e mire. Vizbe= vend per mbajtje te vererave.
  E bardha eshte e mrekullueshme,po ka edhe verera te kuqe te cilat te heqin mend.
  Kam pi njehere vet 1 liter te kuqe Zot e mire ishte,nuk me kujtohet emri po fantastike ishte.
  Sonte per ditelindje te shoqes kishte vere te bardhe si aperitiv...mmmm!!!
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 7. #27
  Edhe jeni nn mosh pr prdorimin e pijeve alkolike edhe shkruani pr verrat m t mira...Oh, 'm knaqt ...
  Where does a thought go when it's forgotten?

 8. #28
  nga dyqonet e reja
  Antarsuar
  04-04-2003
  Postime
  327
  Ma e forta ishte, kur dikush kishte vere te preferueme CHARDONAY, te cilen e shqiptonte Shardone dhe e klasifikonte vere te kuqe dhe me shije te mire!!!

  No comment, pas ketij komenti...

 9. #29
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Citim Postuar m par nga dordi1
  Ma e forta ishte, kur dikush kishte vere te preferueme CHARDONAY, te cilen e shqiptonte Shardone dhe e klasifikonte vere te kuqe dhe me shije te mire!!!

  No comment, pas ketij komenti...
  He?
  Kerkojme falje per injorancen tone nga lemia e vererave me te mira.
  Sinqerisht i juaji
  Ndryshuar pr her t fundit nga StormAngel : 30-09-2004 m 03:22
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 10. #30
  ssses Mdchen Maska e Pink^ Pearl
  Antarsuar
  01-11-2004
  Vendndodhja
  .
  Mosha
  38
  Postime
  240
  I like Shardone me theks ne e

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e LeNNoN
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Bucharest
  Mosha
  32
  Postime
  360

  Thumbs up

  Citim Postuar m par nga Leila
  SHESH I ZI, Librazhd

  Kjo eshte vere tamam per tu pire !
  Te rri fiks pas trupit !
  LeNNoN !
  You don't lead by hitting people over the head-that's assault, not leadership.

 12. #32
  Mua per vete me ka marre malli per Riesling Tirone!
  Adresa e faqeve personale vetem ne profil, jo ne firme. Stafi i Forumit

 13. #33
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Antarsuar
  10-05-2002
  Mosha
  38
  Postime
  1,451

  Vera !

  E bardhe dhe e kuqe ....Ke preferoni me shume ? dhe cilin brand vere perdorni ?

  Kto jane Top 5 vererat me te mira te 04 sipas .. thefiftybest.com

  Cabernet kudo kryeson ...lol

  Ndryshuar pr her t fundit nga Prototype : 22-08-2005 m 01:34

 14. #34
  MiLaNisT Maska e sLimShady
  Antarsuar
  22-04-2004
  Vendndodhja
  Shif ka mrapa m'ke
  Mosha
  36
  Postime
  1,116
  Une per veten time e preferoj te kuqen ne e mire me duket

  P.s shume mos pini se po u kapi telef te bo vera
  M&M

 15. #35
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Antarsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dnde ustedes no me puede ver
  Mosha
  31
  Postime
  1,770
  mu e kuqja mpelqe sh sh sh
  nauuu kto emra qe ke qit ti spo i shof tamom lool bat kur isha ne philly provova nji la terre i luved itttt ishte yll fare
  ahhhhhhh na bot per i got ver tashi........

  klejzi

 16. #36
  BASTARDODENTRO Maska e reni00
  Antarsuar
  04-12-2002
  Vendndodhja
  * jetoje jetn sic e di un :-) *
  Mosha
  38
  Postime
  805
  Me pelqejne shume verat TOSCANE::::
  sidimos GALLO NERO::er mua eshte fantastike...

 17. #37
  *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
  Antarsuar
  18-05-2005
  Vendndodhja
  MiLaNo
  Mosha
  42
  Postime
  591
  Mua me peqen Vera e kuqe qe preferohet shum ketu ne greqi se fshatar jemi ne knej o milet

  ANTENA
  Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


  Albi

 18. #38
  "Kendall - Jackson"

  Ju, q jeni n USA, na thoni ndonj , por q e keni provuar ama, jo kshtu kot ( nga gazetat) dhe t mos kushtoj m shum se 30 $ shishja...amani ! (lol)
  Where does a thought go when it's forgotten?

 19. #39
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Antarsuar
  10-05-2002
  Mosha
  38
  Postime
  1,451
  Me leje kisha i pytje per ju veredashuruesit ..lol

  Thone qe vera sa me e vjeter eshte aq me te mire e ka shijen ..besoj qe eshte e vertete por doja te dija a ka nje kufizim kohe ? dmth e zeme se nje vere i ka kaluar 25-30 vjetet ...dhe me shume mbase ..a mund te quhet prape e mire bazuar ne ate konceptin e mesiperm ? apo pas nje kohe shume te gjate nuk eshte dhe aq e mire ?  Ja kjo esh vere e mire ...lol ska gje se e ka zen icik pluni
  http://bortesiden.com/usa_napa/napa_3_old_wine.jpg

 20. #40
  i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  652

  Vera e kuqe

  Apasionantet e veres te postojne ne ket teme e te japin mendimet dhe njohurite e tyre rreth veres.

  Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Vera Made In Albania, 90% jasht standardeve
  Nga Davius n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-11-2006, 07:24

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •