Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 68 prej 68
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e bujarrexhepi
    Anëtarësuar
    04-07-2009
    Vendndodhja
    Grand Rapids Michigan
    Postime
    12
    Sa per informacion kryeqyteti I Alaskas eshte Juneau ndersa qyteti me I madh I Alaskas eshte Anchorage ku dhe jetojn rredh 2500 shqiptare shumica jan nga Macedonia po ka edhe nga Kosova si dhe Shqiperia shumica e shqiptareve nga maqedonia sidomos punojne si TAXI,ka shqiptar ne Bathel,Farbainks,keto qytete me te vertete kane dimer te gjate e vere te shkurter dhe nata eshte shume e shkurter diku vetem 2 or ka Nate gjate veres,ndersa nese jeton ne keto qytete Ketchikan,Sitka,Juneau,ke kater stina mirepo nuk eshte Vera sikur ne trojet tona,une jam nga Kumanova jetoj ne Ketchikan ku jemi vetem 12 shqiptare,Jane dy familje nga Veleshta e Struges dhe une e nese don dikush te na viziton le te urdheroje...[/QUOTE]

  2. #62

    Për: Shqiptarët e Alaskës

    Une e kam ndegjuar ne nje interviste ne TV kengetarin Sinan Vllasaliun, i cili tha se ka kenduar per shqiptaret ne Alaske,ne nje mbremje muzikore...Me sa me kujtohet ai pate thene qe numri i shqiptareve qe jetonin ne Alaske ishte rreth 460 vete (ishte interesant ngase te gjithe kishin marre pjese ne mbremjen muzikore)...

  3. #63
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011

    Për: Shqiptarët e Alaskës

    Citim Postuar më parë nga bujarrexhepi Lexo Postimin
    Sa per informacion kryeqyteti I Alaskas eshte Juneau ndersa qyteti me I madh I Alaskas eshte Anchorage ku dhe jetojn rredh 2500 shqiptare shumica jan nga Macedonia po ka edhe nga Kosova si dhe Shqiperia shumica e shqiptareve nga maqedonia sidomos punojne si TAXI,ka shqiptar ne Bathel,Farbainks,keto qytete me te vertete kane dimer te gjate e vere te shkurter dhe nata eshte shume e shkurter diku vetem 2 or ka Nate gjate veres,ndersa nese jeton ne keto qytete Ketchikan,Sitka,Juneau,ke kater stina mirepo nuk eshte Vera sikur ne trojet tona,une jam nga Kumanova jetoj ne Ketchikan ku jemi vetem 12 shqiptare,Jane dy familje nga Veleshta e Struges dhe une e nese don dikush te na viziton le te urdheroje...
    [/QUOTE]

    Ju falemderit per ftese por edhe ketu ku jam me duket large ,e leje me Alaskan ,
    bujar ,nuk e dij se si ja bani me ramazan se dita qqenka 22 ore

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e bujarrexhepi
    Anëtarësuar
    04-07-2009
    Vendndodhja
    Grand Rapids Michigan
    Postime
    12

    Për: Shqiptarët e Alaskës

    Ju falemderit per ftese por edhe ketu ku jam me duket large ,e leje me Alaskan ,
    bujar ,nuk e dij se si ja bani me ramazan se dita qqenka 22 ore [/QUOTE]
    Vjet isha ne Alaska per ramazan agjeroja me kohe te arabise saudite po tash jam larguar nga Alaska jetoj ne Grand Rapids Michigan I kahit je margus the ku Jeton ne USA apo

  5. #65
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-10-2010
    Vendndodhja
    Chicago,IL
    Postime
    28

    Për: Shqiptarët e Alaskës

    Pershendetje currilla,
    quhem diana dhe aktualisht jetoj ne chicago.Sinqerisht do t'ua dija per nder nese mund te me jepnit nje informacjon per jetesen ,veshtiresite dhe mundesite per punesim ne alaske .Sa kushton renti -cfare pune mund te meresh dhe a esht e lehte te gjesh pune, nese keni ndonje numer telefoni ku mund te komunikoj per ndihme dhe per hapat e pare ne alaske.
    Faleminderit

  6. #66
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-01-2014
    Postime
    3

    Për: Shqiptarët e Alaskës

    Ok jam me gren card jam nga durresi jetoj ne illinois. Kam patenten e makines americane.
    Ka ndonje ne alaske te me ndimoj te ze vend atje? Se ne illinois i vetem pa njeri kushedi sa here jam matur te kthehem ne shipri...
    Po le numrin nese dikush don tme jape nje dore...
    708-308-3875
    Shpresoj tme lezoj ndonje
    Shqiptar

  7. #67
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-11-2017
    Postime
    2

    Për: Shqiptarët e Alaskës

    Citim Postuar më parë nga ^ZeMra^ Lexo Postimin
    ne Alaske ka shqiptare nga Struga, Ohri, Dibra, Kercova, Shqiperia dhe Kosova. Eshte e vertet se shumica e ketyre merren me taxi dhe restorante pasi kjo pune paguet shume.


    Sa shqipetare ka nuk e di... por nese doni te dini dicka ju tregoj une
    mund tme contaktosh te lutem? dua te pyes per nje informacjon mbi alasken dhe shqiptaret. numeri im eshte 8152618471
    faleminderit shume

  8. #68
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-11-2017
    Postime
    2

    Për: Shqiptarët e Alaskës

    Citim Postuar më parë nga bujarrexhepi Lexo Postimin
    Sa per informacion kryeqyteti I Alaskas eshte Juneau ndersa qyteti me I madh I Alaskas eshte Anchorage ku dhe jetojn rredh 2500 shqiptare shumica jan nga Macedonia po ka edhe nga Kosova si dhe Shqiperia shumica e shqiptareve nga maqedonia sidomos punojne si TAXI,ka shqiptar ne Bathel,Farbainks,keto qytete me te vertete kane dimer te gjate e vere te shkurter dhe nata eshte shume e shkurter diku vetem 2 or ka Nate gjate veres,ndersa nese jeton ne keto qytete Ketchikan,Sitka,Juneau,ke kater stina mirepo nuk eshte Vera sikur ne trojet tona,une jam nga Kumanova jetoj ne Ketchikan ku jemi vetem 12 shqiptare,Jane dy familje nga Veleshta e Struges dhe une e nese don dikush te na viziton le te urdheroje...
    [/QUOTE]

    bujar te lutem mund tme kontaktosh vlla? numeri im esht 8152618471

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema të Ngjashme

  1. Gjergj Kastriot Skënderbeu
    Nga Arbushi në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 434
    Postimi i Fundit: 18-09-2022, 06:57
  2. Identiteti evropian i shqiptarëve
    Nga Iliriani në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  3. Fenomeni "Abdi Baleta"
    Nga Brari në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 206
    Postimi i Fundit: 06-09-2009, 09:28
  4. Paketa e propozuar nga Ahtisari për statusin final të Kosovës
    Nga Nice_Boy në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 451
    Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
  5. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •