Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 68 prej 68
 1. #61
  i/e regjistruar Maska e bujarrexhepi
  Antarsuar
  04-07-2009
  Vendndodhja
  Grand Rapids Michigan
  Mosha
  41
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Sa per informacion kryeqyteti I Alaskas eshte Juneau ndersa qyteti me I madh I Alaskas eshte Anchorage ku dhe jetojn rredh 2500 shqiptare shumica jan nga Macedonia po ka edhe nga Kosova si dhe Shqiperia shumica e shqiptareve nga maqedonia sidomos punojne si TAXI,ka shqiptar ne Bathel,Farbainks,keto qytete me te vertete kane dimer te gjate e vere te shkurter dhe nata eshte shume e shkurter diku vetem 2 or ka Nate gjate veres,ndersa nese jeton ne keto qytete Ketchikan,Sitka,Juneau,ke kater stina mirepo nuk eshte Vera sikur ne trojet tona,une jam nga Kumanova jetoj ne Ketchikan ku jemi vetem 12 shqiptare,Jane dy familje nga Veleshta e Struges dhe une e nese don dikush te na viziton le te urdheroje...[/QUOTE]

 2. #62
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-07-2013
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Shqiptart e Alasks

  Une e kam ndegjuar ne nje interviste ne TV kengetarin Sinan Vllasaliun, i cili tha se ka kenduar per shqiptaret ne Alaske,ne nje mbremje muzikore...Me sa me kujtohet ai pate thene qe numri i shqiptareve qe jetonin ne Alaske ishte rreth 460 vete (ishte interesant ngase te gjithe kishin marre pjese ne mbremjen muzikore)...

 3. #63
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime n 21 postime

  Pr: Shqiptart e Alasks

  Citim Postuar m par nga bujarrexhepi Lexo Postimin
  Sa per informacion kryeqyteti I Alaskas eshte Juneau ndersa qyteti me I madh I Alaskas eshte Anchorage ku dhe jetojn rredh 2500 shqiptare shumica jan nga Macedonia po ka edhe nga Kosova si dhe Shqiperia shumica e shqiptareve nga maqedonia sidomos punojne si TAXI,ka shqiptar ne Bathel,Farbainks,keto qytete me te vertete kane dimer te gjate e vere te shkurter dhe nata eshte shume e shkurter diku vetem 2 or ka Nate gjate veres,ndersa nese jeton ne keto qytete Ketchikan,Sitka,Juneau,ke kater stina mirepo nuk eshte Vera sikur ne trojet tona,une jam nga Kumanova jetoj ne Ketchikan ku jemi vetem 12 shqiptare,Jane dy familje nga Veleshta e Struges dhe une e nese don dikush te na viziton le te urdheroje...
  [/QUOTE]

  Ju falemderit per ftese por edhe ketu ku jam me duket large ,e leje me Alaskan ,
  bujar ,nuk e dij se si ja bani me ramazan se dita qqenka 22 ore

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e bujarrexhepi
  Antarsuar
  04-07-2009
  Vendndodhja
  Grand Rapids Michigan
  Mosha
  41
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Shqiptart e Alasks

  Ju falemderit per ftese por edhe ketu ku jam me duket large ,e leje me Alaskan ,
  bujar ,nuk e dij se si ja bani me ramazan se dita qqenka 22 ore [/QUOTE]
  Vjet isha ne Alaska per ramazan agjeroja me kohe te arabise saudite po tash jam larguar nga Alaska jetoj ne Grand Rapids Michigan I kahit je margus the ku Jeton ne USA apo

 5. #65
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-10-2010
  Vendndodhja
  Chicago,IL
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Shqiptart e Alasks

  Pershendetje currilla,
  quhem diana dhe aktualisht jetoj ne chicago.Sinqerisht do t'ua dija per nder nese mund te me jepnit nje informacjon per jetesen ,veshtiresite dhe mundesite per punesim ne alaske .Sa kushton renti -cfare pune mund te meresh dhe a esht e lehte te gjesh pune, nese keni ndonje numer telefoni ku mund te komunikoj per ndihme dhe per hapat e pare ne alaske.
  Faleminderit

 6. #66
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-01-2014
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Shqiptart e Alasks

  Ok jam me gren card jam nga durresi jetoj ne illinois. Kam patenten e makines americane.
  Ka ndonje ne alaske te me ndimoj te ze vend atje? Se ne illinois i vetem pa njeri kushedi sa here jam matur te kthehem ne shipri...
  Po le numrin nese dikush don tme jape nje dore...
  708-308-3875
  Shpresoj tme lezoj ndonje
  Shqiptar

 7. #67
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-11-2017
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Shqiptart e Alasks

  Citim Postuar m par nga ^ZeMra^ Lexo Postimin
  ne Alaske ka shqiptare nga Struga, Ohri, Dibra, Kercova, Shqiperia dhe Kosova. Eshte e vertet se shumica e ketyre merren me taxi dhe restorante pasi kjo pune paguet shume.


  Sa shqipetare ka nuk e di... por nese doni te dini dicka ju tregoj une
  mund tme contaktosh te lutem? dua te pyes per nje informacjon mbi alasken dhe shqiptaret. numeri im eshte 8152618471
  faleminderit shume

 8. #68
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-11-2017
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Shqiptart e Alasks

  Citim Postuar m par nga bujarrexhepi Lexo Postimin
  Sa per informacion kryeqyteti I Alaskas eshte Juneau ndersa qyteti me I madh I Alaskas eshte Anchorage ku dhe jetojn rredh 2500 shqiptare shumica jan nga Macedonia po ka edhe nga Kosova si dhe Shqiperia shumica e shqiptareve nga maqedonia sidomos punojne si TAXI,ka shqiptar ne Bathel,Farbainks,keto qytete me te vertete kane dimer te gjate e vere te shkurter dhe nata eshte shume e shkurter diku vetem 2 or ka Nate gjate veres,ndersa nese jeton ne keto qytete Ketchikan,Sitka,Juneau,ke kater stina mirepo nuk eshte Vera sikur ne trojet tona,une jam nga Kumanova jetoj ne Ketchikan ku jemi vetem 12 shqiptare,Jane dy familje nga Veleshta e Struges dhe une e nese don dikush te na viziton le te urdheroje...
  [/QUOTE]

  bujar te lutem mund tme kontaktosh vlla? numeri im esht 8152618471

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema t Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Sknderbeu
  Nga Arbushi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 432
  Postimi i Fundit: 23-02-2018, 14:46
 2. Identiteti evropian i shqiptarve
  Nga Iliriani n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 572
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 16:45
 3. Fenomeni "Abdi Baleta"
  Nga Brari n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 206
  Postimi i Fundit: 06-09-2009, 10:28
 4. Paketa e propozuar nga Ahtisari pr statusin final t Kosovs
  Nga Nice_Boy n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 13:59
 5. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 05:33

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •