Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
 1. #1
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443

  Champions League - Shorti !

  (Teme e perkoheshme )


  Te enjten (neser ) ne oren 16.00 ne Grimaldi Forum te MONTECARLOS , ne Principaten e MONAKOS hidhet shorti per fazen e grupeve te UEFA Champions League 2005-2006.

  Do hidhet shorti per te ndare 32 skuadra ne 8 grupe.


  Si hidhet shorti :

  - 32 skuadrat do te ndahen ne 4 kuti .

  - Ne kutine numer 1 do vendosen 8 skuadrat me koeficentin me te larte (quhen TESTE DI SERIE)...te cilat nuk mund te bien ne te njejtin grup.

  -Ne kutine numer 2 vendosen 8 skuadrat e tjera , qe vijne me pas ne kete renditje.

  -E njeta gje behet edhe me 2 kutite e tjera.

  -Rregull tjeter eshte qe ne te njejtin grup NUK MUND TE BIEN skuadrat nga i njejti shtet.
  Me perjashtim te LIVERPOOL , i cili nuk e gezon kete perjashtim. Pra mund te bjere ne grup edhe me skuadra Angleze.


  Ne kutine numer 1 , ndodhen skuadrat TESTE DI SERIE ( nuk mund te bien ne te njejtin grup) ...Barcellona, Real Madrid , Manchester U , Milan, Inter etj...


  Nderkohe qe Chelsea dhe Juventus jane ne kutine numer 2 dhe do kapin ne grup 1 skuader te ''Teste di serie''..  32 skuadrat :

  Milan
  Sparta
  Arsenal
  Chelsea
  Barcelona
  Bayern
  Porto
  Schalke
  Fenerbahēe
  Juventus
  Lille
  Olympiacos
  Lyon
  PSV
  Real Madrid
  Benfica
  Artmedia
  Thun
  Liverpool
  Panathinaikos
  Betis
  Udinese
  Ajax
  Club Brugge
  Internazionale
  Man. United
  Rangers
  Anderlecht
  Bremen
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 2. #2
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  KUTIA 1.

  01. Real Madrid
  02. Milan
  03. Barcellona
  04. Liverpool
  05. Manchester Utd
  06. Inter
  07. Bayern Monaco
  08. Arsenal  KUTIA 2.

  09. Porto
  10. Juventus
  11. PSV Eindhoven
  12. Lione
  13. Panathinaikos
  14. Chelsea
  15. Villareal
  16. Ajax


  KUTIA 3.

  17. Bruges
  18. Anderlecht
  19. Olympiakos
  20. Schalke 04
  21. Sparta Praga
  22. Lille
  23. Glasgow Rangers
  24. Werder Brema


  KUTIA 4.

  25. Benfica
  26. Rosenborg
  27. Betis Siviglia
  28. Udinese
  29. Fenerbache
  30. Rapid Vienna
  31. Thun
  32. Artmedia  Sic shifet jane nga italianet ,anglezet dhe spanjollet bene poker , futen nga 4 skuadra ... (Juve,Milan,Inter dhe Udinese)....anglezet (Chelsea , Manchester, Arsenal dhe Liverpool) , mund te kishin 5 , por Everton u eleminua nga Villareal.....Spanjollet (Barca ,Real Madrid,Villareal dhe Betis)


  Per 2 italianet e kutise se pare Inter dhe Milan besoj me te rrezikshmit qe mund te bien ne grup jane Chelsea , Lione dhe Villareal ( kutia 2).
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 3. #3
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Per c'arsye Chelsea dhe Juventus ne kutine 2, ku te dyjat jane kampion aktual ne vendet e tyre dhe Juventus ne Evrope kane nje kuote me te madhe se Inter?

  Padrejtsi!
  My silence doesn't mean I am gone!

 4. #4
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Citim Postuar mė parė nga Davius
  Per c'arsye Chelsea dhe Juventus ne kutine 2, ku te dyjat jane kampion aktual ne vendet e tyre dhe Juventus ne Evrope kane nje kuote me te madhe se Inter?

  Padrejtsi!
  Cja fut kot o Davius....

  Renditja nuk eshte vendosur sipas qefit....Edhe Lione eshte kampion ne France ...

  Juventus eshte vend te 10 , kurse Chelsea ne vend te 14 , SIPAS KOEFICENTIT TE UEFAS .
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 5. #5
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Po cka duhet te beshe qe UEFA te te jep koeficient me te larte, kete se kuptoj.

  Cka beri Reali, Barcelona apo Man UTD ne Evrope qe UEFA ju paska dhene me shume pike se sa Chelsea, PSV apo Juveja? Kete smund ta kuptoj une.
  My silence doesn't mean I am gone!

 6. #6
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,027
  Juvja mre jo Juveja lolol.

  Megjithate jam dakort me Daviusen Kampjonet e shteteve me koeficent me te larte duhet te jene ne kutine e pare.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 7. #7
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  bayern mos u bej dhe ti si mediumi ... ka shpirtin e kundershtimit per cdo gje...

  KOEFICENTET vendosen ne baze rregullash FIKSE dhe te PANDRYSHUSHME ...

  Ne baze te koeficenteve te skuadrave vendoset edhe nje RENDITJE per shtetet ...Ne kete menyre vendosen se kush shtet ka te drejte te fuse 4 skuadra ne Champions e kush 3 ....apo ca si puna jone qe futin vetem 1 ne fazen preliminare ....

  Koeficente perdoren edhe ne renditjen e kombetareve ...e njejta skeme eshte ....

  p.s

  e ka zene frika Davius ...se do ti bjere ne grup prap Juveja...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 8. #8
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Ekipet 30,31,32,e prishin pak imazhin e Chamnpions,pasi ekipet e tjera flas ne grupet,3,4 jane te gatshme per supriza.

  Shorti do jet interesant.

  Sec kam nje parandjenje per grupin e ekipit tim...............

  Bayern

  Porto

  Sparta Praga

  Rapid Viena
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kolombi : 24-08-2005 mė 22:47
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 9. #9
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,027
  Pikerisht Anglia ka koeficent te larte prandaj ka 4 ekipe. Me duket fakti i lenies se Chelseas jashte ka te beje me prezencen e L'pool-it. Megjithate Chelsea meriton te pakten kete sezon te ishte mbi Manchester United edhe Arsenal se i la ti shikonin tymin nga pas.

  2 gjermanet e tjera ere kolombo jane ne pocin lol e trete as te dyten nuk hyne. Vetem Bayerni eshte testa di serie se te jete per te tjerat eshte merre me ong se mishi maroi. Ne fakt Verderi duhet te ishte ne kutine e 2 si kampjon i vjetshem megjithate te ishte Bayern Leverkuseni te ish kualifikuar do ishte ne te dyten per rezultate edhe prezence ne Champions League.

  Optimist shume Kolombi per Bayernin. Kete parashikoj une:

  Bayern
  Ajax
  Glasgow Rangers
  Benfica

  Parashikoj grup te hekurt kshu:

  Inter
  Chelsea
  Schalke 04
  Betis Seviglia.

  Reali kam qef ta shof ne grup me Juvenė

 10. #10
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Sa i forte je ne parashikime o bayern.... ...Te pakten kolombi e ka kap Rapid Vienen...


  Sidomos kete grupin e hekurt e ke qare fare...


  Me thene te drejten nuk ka asnje grup te hekurt....Te gjitha skuadrat e forta , sikur te lozin sic duhet , i kalojne pa problem grupet...

  Nuk diskutohet qe ne ndeshjet do ndikojne demtimet , gjendja momentale e ekipeve apo edhe ekipet ''entuziaste'' si puna e Udineses apo Thun qe mund te shkaktojne surpriza...

  Drejt muhabeti do i merrni ndonje pike xhuves apo jo ??? Se vjet e hengret kot fare ...e mbaj mend edhe tani golin skandaloz te Del Pieros ne fund te ndeshjes...Mund tju them qe xhuve eshte me e forte se vjet ...shpresoj tek Makay kesaj rradhe...
  Me shume pune inati me xhuven , se nuk diskutohet qe 2 vendet e para jane Xhuve , Bayern....


  Sot para se te hidhej shorti u shpallen lojtaret me te mire te Champions 2004-2005 :

  PORTIER :

  CECH.....portieri i Chelsea u shpall me i miri....ne vend te 2 dhe 3 ishin Bufon dhe Dudek...


  MBROJTES :

  TERRY ...mbrojtesi i Chelsea u shpall me i miri....pretendonin edhe Maldini me Carrager.


  MESFUSHORE :

  KAKA....mesfushpri Milanit me i miri....ne vend te 2 dhe te 3 ishin Lampard dhe 1 tjeter ...


  SULMUES :

  RONALDINHO .... u shpall me i miri....pas tij Adriano dhe Shevcenko ....  LOJTARI ME I MIRE I CHAMPIONS LEAGUE U SHPALL :

  Steven GERRARD.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 11. #11
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Tek UEFA.COM se shpejti do hapet dhe Champions League fantasy game dhe kisha nje mendim ne qoftese do te kishte dhe te tjer ketu te interesuar per te luajtur dhe atje pervec dhe skedinave qe jan ketu.

  Regjistrimi eshte falas dhe ne qoftese do te vinin shum veta mund te hapnin nje lig atje vetem per ata nga forumi ketu. Fantasy game esht shum e bukur dhe e veshtire per te ber predikime, ne qoftese do te ket shum te interesuar edhe mund ta bejm.

Tema tė Ngjashme

 1. Kombin shqiptar 7 milionėsh nė Ballkan e kanė mbuluar retė e zeza
  Nga Davius nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
 2. Inter - Manchester United
  Nga strong_07 nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 362
  Postimi i Fundit: 12-03-2009, 05:23
 3. Shorti i Champions League - ĒEREKFINALE
  Nga inter_forever nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 88
  Postimi i Fundit: 09-03-2007, 16:00
 4. Shorti i Champions League!
  Nga inter_forever nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 10-03-2006, 17:30
 5. Shorti i Champions League!
  Nga inter_forever nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 50
  Postimi i Fundit: 15-02-2006, 13:57

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •