Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-08-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  32

  E ardhme e sigurt apo dashuri e pa te ardhme?!

  Nese do te duhej te zgjidhnit perpara nje dashurie te zjarrte, por pa te ardhme dhe nje lidhjeje jo te bukur, por me te ardhme(nje jete e siguruar nga ana ekonomike) Ke do te zgjidhnit?

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e laguna blu
  Anėtarėsuar
  12-12-2004
  Postime
  579
  Citim Postuar mė parė nga Andres
  Nese do te duhej te zgjidhnit perpara nje dashurie te zjarrte, por pa te ardhme dhe nje lidhjeje jo te bukur, por me te ardhme(nje jete e siguruar nga ana ekonomike) Ke do te zgjidhnit?
  Mund tė kenė qenė dhe vėshtirėsi kalimtare apo ambientimi. Tė gjithė ne nganjėherė mund tė ndodhemi nė parabolla jetėsore negative. Mos harro!

  "Mė mirė bukė e qepė e dashuri" se sa monotoni tė pasur...
  "Nuk mund tė mbash gjarpinj nė kopshtin tėnd, me shpresėn se ata do t'i kafshojnė vetėm fqinjėt..."

 3. #3
  MiLaNisT Maska e sLimShady
  Anėtarėsuar
  22-04-2004
  Vendndodhja
  Shif ka mrapa m'ke
  Mosha
  37
  Postime
  1,116
  Citim Postuar mė parė nga laguna blu
  Mund tė kenė qenė dhe vėshtirėsi kalimtare apo ambientimi. Tė gjithė ne nganjėherė mund tė ndodhemi nė parabolla jetėsore negative. Mos harro!

  "Mė mirė bukė e qepė e dashuri" se sa monotoni tė pasur...

  Pajtoehm ploteshisht me ty ca te duhet pasuria kur nuk je i lumtur
  M&M

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e laguna blu
  Anėtarėsuar
  12-12-2004
  Postime
  579

  Falėnderim

  Citim Postuar mė parė nga sLimShady
  Pajtoehm ploteshisht me ty ca te duhet pasuria kur nuk je i lumtur
  I dashur Slim, faleminderit qe ndani te njejtin mendim. Une kam jetuar dhe dashuruar dikur ne kushte modeste dhe kam qene me i lumtur se sa tash qe flirtoj ne kushte shume te mira ekonomike...
  Pershendetje...
  Laguna blu
  "Nuk mund tė mbash gjarpinj nė kopshtin tėnd, me shpresėn se ata do t'i kafshojnė vetėm fqinjėt..."

 5. #5
  ♪ @)-/-- ♪ Maska e Kėrēovare1
  Anėtarėsuar
  20-07-2005
  Vendndodhja
  ...aty afėr...
  Postime
  222
  Edhe une pajtohem me mendimet e mesiperme. Vetem dashuria s'blehet apo imponohet. Pasuria s'te sjell lumturi, e dashurija po! Keshtu qe do te kisha zjedhur te jem e lumtur :-)

  Happiness is: ME & YOU ;)


 6. #6
  Dashuria dhe e pa-imponuar edhe eshte gjithe ferra...e jo me kur imponohet apo duhet t'ia imponosh vetes.
  Mgjse ne kete rastin e dyte mund te jete dhe pa vuajtje-(ndoshta thjesht nje peng i vogel diku aty-ketu qe pse s'bere sic bene ca te tjere)-por ne pergjithesi para-pregatitja per dicka te llogaritur e ben me me pak ferra sesa dicka emocionale qe ka dhe nivelin e pritshmerise brenda.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Citim Postuar mė parė nga Andres
  Nese do te duhej te zgjidhnit perpara nje dashurie te zjarrte, por pa te ardhme dhe nje lidhjeje jo te bukur, por me te ardhme(nje jete e siguruar nga ana ekonomike) Ke do te zgjidhnit?
  E rrespektoj te drejten tuj me hap ēdo lloj teme po, ne pergjithesi, keto temat qe kapin dy ekstremet e kunderta dhe krijojne dilema qe ne jeten reale nuk hasen shume shpesh thjesht bahen arene idealizmash te kota...

  Sa prej jush jeni vene perballe dilemes: dashuri e zjarrte pa te ardhme apo "e ardhme pa zjarr"?... Jeta nuk eshte bardh e zi..o kshu o ashtu... Shumica e situatave jane diku ne mes...pastaj ku i dihet te ardhmes...

  gjithashtu....thoni ēa te doni se kur vje puna ne realitet edhe me benzat po jetojne dashuri te zjarrta njerezit... ....jane perzi gjonat shume...


  nejse... ju uroj te ardhme te zjarrte te gjithave...

 8. #8
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar mė parė nga [xeni]
  E rrespektoj te drejten tuj me hap ēdo lloj teme po, ne pergjithesi, keto temat qe kapin dy ekstremet e kunderta dhe krijojne dilema qe ne jeten reale nuk hasen shume shpesh thjesht bahen arene idealizmash te kota...

  ...
  Yep e ke thene tamam Xeno ,

  pse gjithmone duhet me zgjedh ekstremet xhanem ....

  Ok une do zgjedh Nje te ardhme te sigurte dhe me dashuri shume .
  Sepse jam ne gjendje dhe e zonja te zgjedh cme do zemra .. ja keshtu
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Citim Postuar mė parė nga BRADYKININ
  Kurse une ju uroj te ardhme me Benza.
  Fjala "e ardhme" ne vetvete nenkupton edhe Benzat...Te pakten ne ate qe shkrujta une... ... Duke u nise edhe nga gjuha qe perdor hapsja ne postin e pare...

  une po i uroj nje dashuri me te ardhme dmth-ne.. :-)

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Xhixhua
  Anėtarėsuar
  09-03-2005
  Vendndodhja
  bathore... mer cope druni
  Postime
  134
  Citim Postuar mė parė nga [xeni]
  gjithashtu....thoni ēa te doni se kur vje puna ne realitet edhe me benzat po jetojne dashuri te zjarrta njerezit... ....jane perzi gjonat shume...

  Xen .... ca me kenoq ti mu ere .....sa isha tu i shkrujt pergjigjen asaj goces qe thoshte " me mire buke e qepe e krype se monotoni te pasur".
  Keni lujt menc ju ere. SI qeka robi i pasur dhe s'dilka relacioni isoj sikur me pat qene i varfer. Ca ka ky i varfri qe se bo i pasuri? Kto jan moralet e fabulave te la Fontenit.....me jepni mu ca leke se jua tregoj une monotonine e pasur juve. Se pranej vraponi ju femnat mas atyre qe e kane kuleten si xhup dimri....se doni buke dhe qepe e dashuri te paster.....
  Bullshit.....

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e laguna blu
  Anėtarėsuar
  12-12-2004
  Postime
  579
  Citim Postuar mė parė nga Xhixhua
  Xen .... ca me kenoq ti mu ere .....sa isha tu i shkrujt pergjigjen asaj goces qe thoshte " me mire buke e qepe e krype se monotoni te pasur".
  Keni lujt menc ju ere. SI qeka robi i pasur dhe s'dilka relacioni isoj sikur me pat qene i varfer. Ca ka ky i varfri qe se bo i pasuri? Kto jan moralet e fabulave te la Fontenit.....me jepni mu ca leke se jua tregoj une monotonine e pasur juve. Se pranej vraponi ju femnat mas atyre qe e kane kuleten si xhup dimri....se doni buke dhe qepe e dashuri te paster.....
  Bullshit.....
  Xhixho, kam leke boll une po lumturine s po e blej dot me leke...po zbavitem diten e naten, kam nji shtepi ne Atdhe e nji ne Evrope...makinen te bukur si rrezja e diellit po shtrati po me mban me ftohte se kur kisha me pak leke. Nuk po u besoj as une gocave ne me duan per ate qe jam apo per ato qe kam...
  Ketu e ka burimin palumturia e monotonise se pasur. Pasiguri se dikush vertete u don...
  Shnet...
  "Nuk mund tė mbash gjarpinj nė kopshtin tėnd, me shpresėn se ata do t'i kafshojnė vetėm fqinjėt..."

 12. #12
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar mė parė nga laguna blu
  Xhixho, kam leke boll une po lumturine s po e blej dot me leke...po zbavitem diten e naten, kam nji shtepi ne Atdhe e nji ne Evrope...makinen te bukur si rrezja e diellit po shtrati po me mban me ftohte se kur kisha me pak leke. Nuk po u besoj as une gocave ne me duan per ate qe jam apo per ato qe kam...
  Ketu e ka burimin palumturia e monotonise se pasur. Pasiguri se dikush vertete u don...
  Shnet...

  Sic duket ske mjaftueshem pra !!

  Me mire buke e qepe dhe dashuri ??

  Nuk do vonoj dita kur ta hash me qepe kokes ...
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Xhixhua
  Anėtarėsuar
  09-03-2005
  Vendndodhja
  bathore... mer cope druni
  Postime
  134
  Citim Postuar mė parė nga laguna blu
  Xhixho, kam leke boll une po lumturine s po e blej dot me leke...po zbavitem diten e naten, kam nji shtepi ne Atdhe e nji ne Evrope...makinen te bukur si rrezja e diellit po shtrati po me mban me ftohte se kur kisha me pak leke. Nuk po u besoj as une gocave ne me duan per ate qe jam apo per ato qe kam...
  Ketu e ka burimin palumturia e monotonise se pasur. Pasiguri se dikush vertete u don...
  Shnet...
  Ty zoti te shtofte ymnin dhe nga 5 ti bofte 300 lek.....ajo thenia qe leku s'te ben te lumtur tek une nuk rri fare. Apo nisen dynjoja nga tabloidet e robve te pasur qe i le gruaja dhe i merr gjysmen e pasurive , apo filmat e Hollywoodit ? Po asnji nuk mendon per mijera e mijera njerez qe jane te pasur qe publiciteti si ka prek fare dhe gezojne dhe pasurine dhe dashurin dhe jeten e lumtur. Ta them me plot bindje se jam ne gjendje te jem i pasur, te krijoj familje si duhet dhe te jem i lumtur. Jeten e bo ti dhe familjen e krijo ti. Po ishe cope druri qe martohesh per arsye te dobta e more vete veten ne qafe. Ne qofte se ke lekun, veshtiresite per te ndertuar nje jete te lumtur jane me te pakta. Ka menyra te tjera qe ta marresh vesh se nje njeri te do per leke apo per pare.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Postime
  5

  Pasuria nuk te ben te lumtur...

  Citim Postuar mė parė nga laguna blu
  Bravo Xhixho, keshtu me pelqen...po do i cike kohe ajo pune...
  Une gati kam mberri aty ku po thua ti...E kishin vene prej fillimit bardh e zi. Dhe une gjithmone simpatizoj per ndjenjen me fisnike. Keshtu si ylber me shume mundesi duket me mire...
  Dhe une qe nuk jam i pasur, kam mundur te krijoje familje e te ndjehemi te lumtur ne sofren tone. Me aq sa kemi...

 15. #15
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar mė parė nga laguna blu
  Kam mjaft sa mi prite pleqerine i qete... e me bo deri atehere si dua vete pa henger kokes ndonji qepe....

  E sheh qe ke ca me prite pleqerine i qete ... otherwise qepe kokes ( perfundimi ?)

  Nejse laguna blu keshtu teorikisht je ne rregull i dashur , por praktikisht Nope .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 16. #16
  Perjashtuar Maska e Prototype
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Mosha
  39
  Postime
  1,451
  Citim Postuar mė parė nga Andres
  Nese do te duhej te zgjidhnit perpara nje dashurie te zjarrte, por pa te ardhme dhe nje lidhjeje jo te bukur, por me te ardhme(nje jete e siguruar nga ana ekonomike) Ke do te zgjidhnit?
  troc muabeti per momentin kam zgjedhur te dyten ...me vone se di
  nese do jem e zonja te jem e pavarur vete , as kam ci dua lidhjet fare lol jam rehat vetem , dmth beqare e lashte ...megjithate nese do e gjesha dike per lidhje serioze jo me presh ....sic ne rastin e pare .... lol vetem atehere ...

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  41
  Postime
  1,545
  Citim Postuar mė parė nga Andres
  Nese do te duhej te zgjidhnit perpara nje dashurie te zjarrte, por pa te ardhme dhe nje lidhjeje jo te bukur, por me te ardhme(nje jete e siguruar nga ana ekonomike) Ke do te zgjidhnit?
  une kam zgjedhur te dyten.
  **** my soul

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e laguna blu
  Anėtarėsuar
  12-12-2004
  Postime
  579

  Ankandi publik i shpirtit

  Citim Postuar mė parė nga Evelyn
  troc muabeti per momentin kam zgjedhur te dyten ...me vone se di
  ...
  Evelyn, Tilonce, Maratonomak
  Medet, pasi shitėm trupin, mė duket vetja si tė isha nė njė ankand publik tash edhe tė shpirtit...Heshtja dhe thellėsia e liqenit i vetmi shpėtim...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga laguna blu : 17-08-2005 mė 04:58 Arsyeja: Vėnje titulli
  "Nuk mund tė mbash gjarpinj nė kopshtin tėnd, me shpresėn se ata do t'i kafshojnė vetėm fqinjėt..."

 19. #19
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,883
  Citim Postuar mė parė nga Andres
  Nese do te duhej te zgjidhnit perpara nje dashurie te zjarrte, por pa te ardhme dhe nje lidhjeje jo te bukur, por me te ardhme(nje jete e siguruar nga ana ekonomike) Ke do te zgjidhnit?

  Kjo eshte vertete dileme e forte Gjithsesi nuk jam materialist nuk do shkoja drejt ekonomise dhe te rroja me nje njeri qe s'do ta doja tere jeten.
  Preferoj me mire te mbetem beqar yllat e dajes se keto qe parashtrohen nuk jane per plakun.

  Dito.

 20. #20
  vlonjate moj ti Maska e bija_e_detit
  Anėtarėsuar
  26-03-2005
  Vendndodhja
  ne zemren tende pa te cilen sjetoj dot
  Postime
  366
  me mire dashuri e madhe edhe pa te ardhme se sa e ardhme e sigurt edhe pa dashuri, e ce dua lekun kur skam dashurine??? jeta eshte shume e shkurter dhe po te mos provoja nje ndjenje aq te bukur si dashuria do ishte vertet fatkeqesi. kshu qe sic e kane thene partizanet : buke e kripe edhe dashuri
  ti gjithmone me thua jeta eshte e bukur ndaj te kam jete

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Veprat dhe cilesite e besimtarit te vertete te Zotit
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-07-2012, 10:39
 2. Piramida e dashurisė
  Nga titi-a nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2008, 09:26
 3. Ja dhe nje tjeter, per Dashurine
  Nga green nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 25-03-2005, 15:25
 4. Shtome Dashuri
  Nga Acid_Burn nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 29-12-2004, 02:37
 5. Shtome dashuri
  Nga Acid_Burn nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 31-05-2002, 15:38

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •