Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 180
  1. #161
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Darius legjend,mund te komentosh kete: Ketu nje banor i cili jeton afer Dulce shkruan per anomali te shumta qe ka zbuluar ,me shume munde te shohish ne blogun interesant te tije-
    http://www.abovetopsecret.com/forum/thread501175/pg1

    Gjithashtu thote qe gjate vizites se qendres lokale seizmologjike ka pare qe shumica e termeteve qe ka ndodhur ne ate rejon gjate viteve 50-70 jane mu ne Dulce apo afer saje , kur epiqendrat e termeteve hidhen ne google earth fitohet nje pamje interesante.Dendesia e termeteve eshte me e shprehur ne rejonin perkates.

    Ja vlen kjo qe thote ?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qeveriablu : 08-06-2011 mė 23:36
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  2. #162
    Shkrim i vjeter. Kam bere dhe nje koment aty por qe eshte fshire Ska asgje te cuditshme. Natyrisht qe ja vlen te lexohet e merret parasysh. Me gjithe ato germime te nendheshme eshte mese e pranueshme qe te kete patur destabilizim dhe si rrjedhoje dhe ka shkaktuar termete.

  3. #163
    ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
    Anėtarėsuar
    22-05-2010
    Vendndodhja
    CANADA
    Postime
    990
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Ja ta them une pse nuk e marrin parasysh. Pergjigjen do ta jap ne anglisht se ka me shume kuptim: If the base concept is not present in the human mind, not even the human eye will be able to see it.
    ...or maybe was not there to begin with ?!

    Kjo qe thua ti ka shume interpretime te mundshme .Problemi eshte cila nga ato eshte e verteta .

    Me pelqen shume nje sticker qe kane trucks nga mbrapa : "If you can't see my mirrors , I can't see you either" .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Viola.V : 02-07-2011 mė 14:56
    $ € $ ... ♥♫ - ♥♫

  4. #164
    Viola lere 'filozofine' pash zotin. Ajo qe them une ska asnje interpretim pervese ai i rastit konkret. Ka dale per kete fenomen apo te ngjashme dhe nuk pergjithesohet.

    p.s. Nuk para shoh se cfare kane trucks nga mbrapa se ju rri gjithmone anash,

  5. #165
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Tjeta Darius, me fal per shqetesimin ... Arrita me se fundi ta gjej librin por formatimi i tekstit ne versionin e librit qe kam une eshte goxha i besdisshem saqe e ben te palexueshem ate. Nese ke ndonje version me te lexueshem, do te isha mirenjohes!

    Me respekt,
    S
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  6. #166
    E ke fjalen ne anglisht apo ne shqip? Nese e do ne shqip me dergo e-mail ne msg. Ne anglisht e kam hard cover por mund te te jap website ku mund ta lexosh madje dhe me shtesa qe libri anglisht qe kam perkthyer une nuk i ka.

  7. #167
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    E ke fjalen ne anglisht apo ne shqip? Nese e do ne shqip me dergo e-mail ne msg. Ne anglisht e kam hard cover por mund te te jap website ku mund ta lexosh madje dhe me shtesa qe libri anglisht qe kam perkthyer une nuk i ka.
    Nuk e kam problem ne anglisht, ne fakt; origjinalja me intereson me shume. :0
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  8. #168

  9. #169
    i/e regjistruar Maska e Atlantisi
    Anėtarėsuar
    13-01-2011
    Postime
    91

    The DULCE Book

    Tungjatjeta Darius,mund ta kem edhe unė kėtė libėr por nė Shqip nėse ka mundėsi,falemnderit!

  10. #170
    Do ja u dergoj po do ju lutesha dhe njehere kerkesa te tilla mos i beni ne teme por mi dergoni me mesazhe private.

  11. #171
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    E ke fjalen ne anglisht apo ne shqip? Nese e do ne shqip me dergo e-mail ne msg. Ne anglisht e kam hard cover por mund te te jap website ku mund ta lexosh madje dhe me shtesa qe libri anglisht qe kam perkthyer une nuk i ka.
    Hmm po HC ku e gjete se me bere kurioz ? Un e kam ne PB librin se vec ashtu e kam pare te shitet kudo !
    Mos ta ka dhene vete autori ore !
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  12. #172
    Eshte nje botim i hershem per nje rreth te ngushte njerezish. E kam siguruar nga nje njeri i afert i autorit. Po versioni i internetit ka me shume material sepse ka shtuar gjera te tjera qe nuk jane ne liber.

  13. #173
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Mirė tani, pyetja ime ėshtė, a dinte Carl Sagani gjė apo jo pėr eksperimenet dhe kėtė bazė ? Me sa kam lexuar, dhe emri i atij mė bėri shumė pėrshtypje tė pėrmendej pasi kur u introduktova tek ky njėri pashė qė ishte jo thjeshtė shkencėtar por humanist i shkencave njė njėri me dimension human dhe intelektual tė jashtzakonshėm, autori nuk e kishte nė sy shumė tė mirė. E nxjerr si hipokrit por edhe pse e lėn cėshtjen pezull duket se anon nga teoria qė Sagani ishte nė dijeni tė kėsaj baze.

    Ai si njėri gjėrat i vendoste shumė nė perspektivė dhe bėri njė thirrje shumė tė madhe duke popullarizuar universin dhe shkencėn pėr masat qė kjo ishte e ardhmja jonė, duhet ti futeshim shkencės, duhet tė shohim pėr planete e forma tė tjera jete, dhe kėto gjėra ai i shpaloste nė njė farė mėnyrė qė janė shumė tė arritshme do thoja. Tek libri Pale Blue Dot nė mos gabohem thotė pak a shumė se "nėse do ikim ndonjėherė tė kolonizojmė planete tė tjera nuk do jetė pėr arėsye x apo y evolucionare apo idealiste por do jetė sepse njė grup konsortium kombesh apo kompanishė e panė tė nevojshme ta bėnin kėtė gjė(nga ana e profitit)". Jam nė proces tė rileximit tė disa librave tė Saganit qysh kur lexova pėr tė tek ky libėr para disa kohėsh, sado qė pėrmendet vec njė herė mė duket. Do vendoste shumė gjėra nė perspektivė mbi "Space Race".

    Njė gjė qė mė bėn pėrshtypje ėshtė dhe mbyllja e programit spacial tė Shuttle. Dje u nis Atlantis, me dixhiturėn Omega, fundi. Fundi i kujt ? Atlantis shumė emėr domethėnės, Omega gjithashtu. Dhe sigurisht si mos mungonte, fluturimi i fundit ėshtė fluturimi i 33-tė. Kush kapitull u mbyll ? Nė shumė rrethe konservatore dhe konspiracie spekullohet se vetė Amerika duke e paralelizuar me Atlantidėn e dikurshme mbaroi, i dha fund eksperimentit 200 e ca vjecar tė saj tė paktėn nė formėn ekzistuese. Nga ana tjetėr hapėsira dhe dėrgimi nė hapėsirė sipas Obamės do privatizohet ?! Mė duket dicka e rrezikshme. Ndoshta Sagani dinte dicka dhe pėr kėtė qysh para 20 vitesh. Cfarė i pengon njė grupi njerėzish mbasi siguruan gjithė farat nė Norvegji diku, tė ikin nė hapėsirė privatisht sepse askush sdo kishte mundėsi me pa duke mos qenė projekte shtetėrore e ta bėjnė botėn shoshė pėr tė zgjidhur disa probleme si popullsia mbi tė gjitha ? Pėrse ka vite qė History Channel pėrgatit njė skenar tė tillė apokaliptik pėr masat ? Pėrse vetė History Channel nė emisionin pėr Dulcen pati presion tė jashtzakonshėm nga ekzekutivat sipėr qė tė mos ta prekte mė kėtė subjekt ?

    Shumė gjėra nuk kuadrojnė dhe janė tė rrezikshme. Nuk kuadrojnė sepse mbyllja e Nasas se njė fluturim kushtonte 1.5 bln dollar dhe se duhet tė ishte 20 milion sic ishte parashkikuar por nga ana tjetėr monedhėn vetė e shkatėrruan me inflacion dhe i dhanė me triliona dollarė bankave nuk ka asnjė farė sensi logjik. Eshtė njė justifikim qė nėse Amerika do funksiononte si Amerikė, Obama duhet tė bėhej "impeach" pėr kėtė akt tė paprecedentė, qė jo vetėm ekspozon Amerikėn tek Rusi, sepse nga hapėsira kontrollohet cdo gjė, por sepse ngre shumė pyetje nė perspektivė pėr privatizimin e "hapėsirės" dhe thėrret kėdo pėr njė rivlerėsim edhe mė objektiv tė teorive konspirative dhe kėtyre librave, por dhe rilexim tė vetė shkencėtarėve qė shumė gjėra duket se i kanė koduar dhe futur me shumė inteligjencė nė librat e tyre. Bota paska qenė qorre.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hyllien : 09-07-2011 mė 11:30
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  14. #174
    E keqja eshte qe gjithmone ka patur dhe ka dy standarte ne nxjerrjen e informacionit dhe perpunimit te tij. Njeri eshte per masat dhe tjetri eshte per nje rreth te ngushte qe normalisht kontrollojne cdo aspekt te projekteve black dhe programeve te tjera sekrete. Nuk habiten nese Sagan ka patur dijeni pasi me kohe kam mesuar qe Francis Drake qe dilte publikisht dhe mohonte ekzistencen e jashtetoksoreve (ndonese nxorri ekuacionin e famshem Drake) nderkohe qe drejtonte programe supersekrete ku perfshihej dhe hetuesia e alieneve te kapur gjate rrezimeve te disqeve, madje dhe tortura te tyre fizike. Ky informacion eshte trajtuar me shume detaje nga Branton ne librin Sekreti i Mojave sipas deshmise se vete nje ushtari te bazes i cili asistoi ne kapjen e alient (e mbiquajten Hank) dhe ne disa seanca hetimore dhe ekzaminime mjeksore. Po ashtu flitet, madje ka dhe prova per ekzistencen e nje programi paralel te NASA-s (program sekret hapsnior), materiale qe i nxorri gabimisht Gary McKinnon kur hackoi NASA-s per te pare nese kishin materiale per alienet. Kjo ishte dhe arsyeja kryesore pse ai kerkoje me force nga SHBA qe te ekstradohej aty. Dhe po, bota ka qene dhe vazhdon te jete qorre.

  15. #175
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    njeri ketu permendi dicka ne lidhje me reduktimin e races? cdo thote kjo,kur popullsia boterore vazhdimisht po shtohet?

  16. #176
    Do te thote qe ne nje moment te caktuar (mbase) eshte menduar qe te reduktohet popullsia globale nepermjet ndonje virusi apo agjenti biologjik apo shperthimi nuklear...Menyrat jane te shumta. Edhe nje krize urie do bente pune te mjaftueshme per te ulur numrin e njerezve ne bote.

  17. #177
    i/e regjistruar Maska e Urimy-meraga
    Anėtarėsuar
    23-04-2011
    Vendndodhja
    Hijen e drites
    Postime
    223

    Pyetje

    Darius ne kontaktin e pare MJ-12 edhe alienet domethen alient e treguan me te zgjuar se njerzit.

    Edhe sa kam lexuar une nuk lexova per alienet qe transformohen madje edhe ne njeri,nese ke lexuar lidhje me kete sqaroma

  18. #178
    Kam lexuar por ska lidhje me librin. Pyetjet jane per librin ne vecanti e jo cdo gje qe ka lidhje me alienet ne pergjithesi. Per ate ke teme tjeter.

  19. #179
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-06-2010
    Postime
    94
    Darius,
    nuk po mundem te qendroj shume para kompjuterit, e te lexoj te gjitha faqet nese eshte bere kjo pyetje!

    A gjindet libri i perkthyer shqip, ne ndonje vend te blihet? Jo ta lexoj ne kompjuter sepse po kam probleme me syte, por ama dua ta lexoj!

    Rrespekte,
    TheG.
    ███████████
    HOLLANDA
    ███████████

  20. #180

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Tema tė Ngjashme

  1. Kadare, i madh apo i famshėm?
    Nga kalemi nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 177
    Postimi i Fundit: 10-11-2010, 06:36
  2. Prifeterinjte Pyesin Hoxhallaret Pergjigjen
    Nga Fjala e drejte nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 05-02-2009, 07:33
  3. Roli i Akides sė Selefėve nė bashkimin e muslimanėve
    Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-02-2009, 06:28
  4. Lumturia E Librit
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-08-2005, 17:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •