Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 180
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    e te tjera ...
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    dhe e fundit ...
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  3. #23
    Po x-files I kam fotot po nuk i bashkangjita ne liber per shkak te copyright dhe nga Tim Schwarz (botuesi) nuk mu lejua. Mu dha e drejta per ti perdorur si foto me vete po jo te bashkuara me librin e Dulces.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    e po mire,
    besoj se per ti postuar ne forum nuk do copyright,
    edhe nese do, kush do me denoje mua.

    E mbarova leximin e dulces dhe vura re se ka shume pjese te ngjashme me "Mojave Secret" te cilen e kam lexuar deri tek pjesa 12.
    Mbase kjo vjen nga arsyeja se te dy librat jane shkruar nga Branton me ndihmen e Grupit.

  5. #25
    i/e larguar Maska e GL_Branch
    Anėtarėsuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Arbany
    Postime
    1,592
    Kush mund me shpjegu, per cfare jane ato photo, cfare kuptimi kane?

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga GL_Branch
    Kush mund me shpjegu, per cfare jane ato photo, cfare kuptimi kane?
    Nese e ke lexuar librin Lufta e Dulces aty ndodhet nje interviste me Alex Christopher i cili ka hetuar mbi aeroportin e ri ne Denver, te pakten kjo eshte ajo qe di une.
    Ato foto jane marre nga ky aeroport ku ka shume simbole dhe fjale masone .
    Ne foto duken qarte tre arkivolet e rracave te zeza, indiane dhe hebree.
    Ne nje tjeter nje foto ku femijet e gjithe botes i dorezojne armet nje femije gjerman,
    tek pllaka duken fjalet "Worshipful ...." mjaft e perdorur ne masoneri, kompasi, vizorja me kend te drejte etj.
    duket me shume si nje burg i bukur se sa nje aeroport i mirefillte normal.

    gjithsesi une nuk jam i sakte dhe nuk arrij te shpjegohem mire,
    per me shume:
    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?p=988122#post988122
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga xfiles : 21-03-2006 mė 11:30

  7. #27
    Jo xfiles nuk ka asnje problem qe te postohen fotot ne forum. Vetem se nuk mund te postoheshin sebashku me librin per ta ilustruar. Ndersa ne faqe te tjera mund te postohen pa problem se ka shume website qe i kane botuar ato foto.
    Kam dhe disa foto te tjera, nja dy prej te cilave jane postuar edhe nga xfiles por keto qe kam une jane ose me nga afer ose nga nje kend tjeter dhe ka detaje te ndryshme. Fotoja e pare qe do postoj ketu do e le ne permasat aktuale sepse eshte e rendesishme te shikohet nje fragment nga muralet e aeroportit te Denverit qe ka nje tekst i cili eshte monologu i nje femije. Teksti eshte shume i dhimbshem sic eshte dhe pjesa tjeter e pikturave dhe grafikave. Pra fotot do i postoj qe te mund te klikohen dhe te hapen te medhaja dhe te shikohen detajet me kujdes. Pra mos harroni te klikoni tek fotot.






  8. #28

  9. #29
    Ej Mund Te Me Thoje Njeri Ky Liber,l.dulces,gjendet Lehte Ne Librari?po Te Shqip Eshte Botuar,apo Je Ti Darius I Pari?

  10. #30
    Jo clarins nuk gjendet ne librari ne gjuhen shqipe. Perkthimin e pare dhe te vetem e kam bere une. Mund te ta dergoj me e-mail sepse e kam konvertuar dhe ne formatin pdf dhe mund ta lexosh apo printosh nga ai. Nese do me shkruaj nje mp me adresen e e-mail dhe ta dergoj une.
    Ndersa ne anglisht si liber e ke te plote ne shume website ne internet. Libri qe shitet ne Amazon nuk ka cdo gje qe kam postuar une ketu pasi ka dale fillimisht si version dhe me pas eshte pasuruar nga autori me materiale te reja. Botimi i pare nuk eshte shoqeruar me botim te dyte qe te shtoheshin materialet e reja dhe autori ka preferuar ta vazhdoje ate gje online.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-05-2005
    Vendndodhja
    Shkoder
    Postime
    139
    Liber interesant shume duket, lexova pjesen me te madhe te shkrimeve qe kishte postuar Darius. Ne pyetje kisha, flitet qe Illuminati ndihmuan alienet ne kembim te teknologjise po ashtu edhe alienet ndihmuan Illuminati per interesat e tyre. Tani duket sikur ndodhemi perballe dy rreziqesh: atij jashtetokesor dhe rrezikut nga Illuminati e Rendit te Ri Boteror qe synojne te krijojne. Ne librin Lufta e Dulces te krijohet pershtypja se alienet nepermjet hovit te madh dhe sukseseve te eksperimenteve te tyre sidomos te kontrollit te trurit do te mund te ia dalin mbi Illuminati, cili rrezik eshte pra me evident, nga ana tjeter a jane ata grupime te fuqishme qe luftojne ndaj rrezikut alien te kontrolluar nga Illuminati apo i sherbejne vertete njerezimit?

  12. #32
    Me thua qe e ke lexuar Librin e Dulces ne pjesen me te madhe. Atehere meqe po ben disa pyetje per te cilat e gjen pergjigjen shume shume te qarte ne ate liber, do te te keshilloja ta mbaroje deri ne fund dhe ta lexosh me vemendje.

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-05-2005
    Vendndodhja
    Shkoder
    Postime
    139
    Citim Postuar mė parė nga Darius
    Me thua qe e ke lexuar Librin e Dulces ne pjesen me te madhe. Atehere meqe po ben disa pyetje per te cilat e gjen pergjigjen shume shume te qarte ne ate liber, do te te keshilloja ta mbaroje deri ne fund dhe ta lexosh me vemendje.
    nuk thashe se e kam lexuar librin e Dulces se besoj do jete me i zgjeruar se kaq, por nje pjese te mire te postimeve tua ketu mbi kete liber (qe me jane dukur me interesante) se per momentin nuk kam kohe me shume, megjithate nuk do bejme gjyq, je per tu falenderuar per kohen qe shpenzon ne perkthimin e komentimin e ketyre temave interesante .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga unforgiven II : 24-11-2006 mė 22:25

  14. #34
    Unforgiven nuk pertoj te te pergjigjem dhe me fal nese ka tingelluar pak si e prere si pergjigje. Arsyeja pse te them qe te lexosh librin deri ne fund eshte se aty e ke cdo gje me detaje dhe te shpjeguar gradualisht. Nuk eshte njesoj po te jap une nje shpjegim qe do jete i koncentruar dhe sidoqofte deri diku i paqarte per vete kompleksitetin e pergjigjes qe kerkon ndersa ne liber sqarohet me detaje si eshte bere komunikimi, si eshte kryer marrveshja, cfare ka dale nga ajo marrveshje, kush eshte mashtruar dhe kush ka perfituar dhe sesi paraqitet gjendja aktuale. Ne liber qe te kesh nje pergjigje me te qarte per disa nga pyetjet e tua do te keshilloja te lexoje me vemendje kapitullin mbi Phil Schneider, intervisten me Thomas Castello dhe pjeset kryesisht nga fundi.
    Po ashtu qe te te krijohet nje ide akoma dhe me e qarte sesi jane nderthurur fijet lexo dhe temen per Illuminatin.

    Kalofsh mire.

  15. #35
    Citim Postuar mė parė nga Darius
    Jo clarins nuk gjendet ne librari ne gjuhen shqipe. Perkthimin e pare dhe te vetem e kam bere une. Mund te ta dergoj me e-mail sepse e kam konvertuar dhe ne formatin pdf dhe mund ta lexosh apo printosh nga ai. Nese do me shkruaj nje mp me adresen e e-mail dhe ta dergoj une.
    Ndersa ne anglisht si liber e ke te plote ne shume website ne internet. Libri qe shitet ne Amazon nuk ka cdo gje qe kam postuar une ketu pasi ka dale fillimisht si version dhe me pas eshte pasuruar nga autori me materiale te reja. Botimi i pare nuk eshte shoqeruar me botim te dyte qe te shtoheshin materialet e reja dhe autori ka preferuar ta vazhdoje ate gje online.
    Pershendetjedarius te lutem mund te ma dergosh librin ne formatin formatin pdf ?
    Faleminderit

  16. #36
    clarins une nuk e kam rregulluar ende versionin e plote pdf. Dmth nuk kam bere korigjimet e duhura dhe as kam shtuar fotot qe jane postuar ketu.
    Versionin e meparshem me duket se ta kam derguar njehere me pare.

    Megjithate nese nuk e ke marre ate e-mail atehere me dergo nje mp ketu ne forum me adresen e e-mail dhe me thuaj ke version do, ate ne word apo ate ne pdf.

  17. #37
    your "wrost" nightmare Maska e Militik
    Anėtarėsuar
    19-01-2007
    Postime
    246
    Jane pallavra!

    Hitleri thonte:
    "Njerezit u besojne me kollaj nje genjeshtre te madhe sesa nje te vogle"
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Darius : 06-06-2007 mė 18:02

  18. #38
    Ndersa Einstein thoshte qe: E verteta shpesh eshte me pabesueshme se fantazia

    p.s. Doja te shtoja dicka. Ne fillim te kesaj teme e kam bere te qarte qe nuk ka vend per komente te tipit besoj apo nuk besoj dhe as qe do jepen pergjigje per komente te tilla. Askujt nuk i intereson mendimi i tjetrit nese beson apo jo. Tema eshte hapur vetem per pyetje ne lidhje me librin. Here tjeter nuk do lejoj komente te kesaj natyre.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e F.M
    Anėtarėsuar
    13-03-2007
    Postime
    40
    tung
    Sė pari ka njė mospėrputhje nė gjithė kėtė histori.
    Thuhet qė gritė janė mė inteligjent se ne, mė tė fort, qė planeti ynė nė njė farė mėnyre ju takon.
    Pyetja ime:
    Atėherė pėrse fshihen ata? Pėrse jetojnė nė nėntokė kur kanė nevojė nga ngrohėsia e diellit?

    Do tė duhej tė jemi tė dominuar nga kjo racė dhe ata do tė duhej tė jetonin mbisipėrfaqe ,jo?

    flm

  20. #40
    F.M. pa te paragjykuar, nese e ke lexuar librin, pergjigjen per pyetjet e tua e ke jo vetem shume te qarte por te shpjeguar dhe argumentuar disa here. Madje eshte njera nga pikat qe sqarohet me shume nga te gjitha pasi ne fund te fundit vete libri ndertohet me tematike nga bazat e nendheshme.

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Kadare, i madh apo i famshėm?
    Nga kalemi nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 177
    Postimi i Fundit: 10-11-2010, 06:36
  2. Prifeterinjte Pyesin Hoxhallaret Pergjigjen
    Nga Fjala e drejte nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 05-02-2009, 07:33
  3. Roli i Akides sė Selefėve nė bashkimin e muslimanėve
    Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-02-2009, 06:28
  4. Lumturia E Librit
    Nga Xhuxhumaku nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-08-2005, 17:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •