Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 133 prej 133

Tema: Lufta DULCES

 1. #121
  Ne 20 Shkurt 1954 nje delegacion nga ky grup u takua me administraten e Eisnhower ne nje perpjekje te pasuksesshme per te arrritur nje marrveshje mbi programin e armeve termonukleare te USA. Argumenti bllokues i marrveshjes me ET ishte fakti qe ata nuk deshironin qe te jepnin teknologji e cila do te mund te perdorej nga kompleksi industrialo-ushtarak ne administraten e Eisnehower. Keta paqe dashes aliene me pamje njerezore refuzuan qe te perfshiheshin ne kompleksin tokesor ushtarako industrialo jashtetokesore (MIEC) ne USA, Britani dhe Rusi si dhe ne vende te tjera te planetit.

  Ne 11 Qershor 1934 marrveshja e pare me grite nga Orioni u krye mbi bordin e nje anije ne Balboa. Kjo ka qene nga ngjarjet me te rendesishme ne historine e njeriut pasi na hodhi ne si rrace njerezore ne nje rrol per te cilin nuk ishim te pergatitur pasi qeniet me te cilat arritem komunikimin jane agresive dhe keqdashese. Qeveria federale e USA anashkaloi kushtetuten e SHBA-se ne momentin kur krey kete marrveshje dhe nuk ja beri te ditur popullit amerikan. Pra ka qene ne kete vit kur u arrit marrveshja e pare midis grive qe perfaqesonin reptilianet nga Orioni dhe perfaqesuesve te komunitetit te inteligjences se SHBA-se. Marrveshja percaktonte qe si shkembimm per teknologjine qe do merrnin nga grite (anti-gravitet, metale dhe aliazhe, energji te lire direkt nga ambjenti dhe teknologji mjeksore) qeveria do i lejonte grite qe te procedonin te pashqetesuar ne rrembimin e humaneve. Kjo me kusht qe te paraqitej nje liste e rregullt nga ana e tyre per qeverine dhe te rrembyerit te riktheheshin ne vendet e tyre te pademtuar dhe pa asnje kujtese per rrembimin.

  Ne vitin 1944 u firmos hapi tjeter i marrveshjes. Kam shume pak detaje ne lidhje me kete marrveshje.

  Ne Maj 1954 perseri nen drejtimin e administrates se Eisenhower u firmos faza e trete e kesaj marrveshje e quajtur “Marrveshja Greada”. Grite dhe reptilianet ne menyre brutale i shkelen kushtet e marrveshjes sic do e shohim me vone ne kete informacion. Marrveshja Greada u firmos ne Holloman AFB ne New Mexico nga grite dhe nje skuader e quajtur ‘ULTRA’ pjese e NSA. Dokumenti origjinal i kesaj marrveshje si dhe materiale te tjera aliene mund te gjehen sot ne godinen e NSA te quajtur ‘Hena Blu’ ne nentoken e Kirkland AFB ne New Mexico. Hyrja per ne kete baze te nendheshme eshte ne Malet Manzano. Po ashtu ne kete zone ndodhet dhe qendra teknologjike e departamentit sekret te energjise (DOE). Ne ditet e sotme pajisje te energjise se lire te prodhuara me ndihmen e teknologjise se grive dhe reptilianeve jane duke u prodhuar ne bazen e DOE per tu perdorur ne hapesire.

  Ne 15 Prill 1964 dy personele te inteligjences u bashkuan nen ombrellen e ‘Projektit Platon’ se bashku me grite ne shkretetiren e New Mexico per te diskutuar kushtet e nje takimi per ne daten 25 Prill ne Holloman AFB ne New Mexico. Ky takim behej me qellimin per te rifreskuar marrveshjen dhe nga ana tjeter psikologjikisht do sherbente per te fituar pak me shume kohe per te zgjidhur problemin me grite dhe reptilianet.
  Ketu filluan te shfaqen dhe temerret e para. Phil Schneider ka qene nje gjeolog, nje inxhinjer strukturash dhe ekspert tunelesh te nendheshme per qeverine amerikane dhe Kombet e Bashkuara. Ai ka marre pjese ne ndertimin e shume DUMBS ne Ameriken e Veriut dhe ne vende te tjera. Phil u vra nga CIA ne 17 Janar 1996 ne apartamentin e tij ne Wilsonville, Portland, Oregon.

  Ne vitin 1979 ne Dulce, New Mexico Phil Schneider po germonte ne shtratin e shkretetires per te ndertuar nje shtese ne pjesen jugore te bazes se Dulces, pikerisht mbi nje baze te nendheshme qe tashme ekzistonte prej kohesh aty. Baza ishte ndertuar nga qeveria Amerikane qe ne vitet 1949 nen ombrellen e ‘projektit Hena Blu’ por qe me vone ishte marre nen kontroll nga grite dhe reptilianet. Brenda nje periudhe dy ditore Phil dhe skuadra e tij kishin germuar kater vrima te medhaja ne shkretetire qe shkonin poshte ne nje thellesi prej mijera kembesh.

  Nga njera vrime vazhdonte te dilte pa pushim dhe i papaster me nje arome te padurueshme dhe duke thyer sondat qe dergoheshin poshte papushim. Cdo makine dhe sonde lazeri qe dilte nga ajo vrime ishte e demtuar. Me pas nisen nje tjeter sonde speciale e cila nuk u kthye me ne siperfaqe. Natyrisht qe kjo solli si rezultat dergimin e nje grupi njerezish poshte ne pus. Phil ishte i pari qe u fut. Ne momentin qe e zbriten poshte ne pus dhe kembet i preken toke jo me shume se 10 kembe larg para tij qendronin dy gri nga 7 kembe te gjate. Normalisht qe ne momentin e pare ai shtangu por me pas ja arriti te merrte veten dhe zbrazi nje karikator te tere te pistoletes se tij mbi njerin nga grite. Ndersa perpiqej te mbushte perseri armen njeri nga grite e qellon me nje lloj arme me rreze e cila i dha atij nje doze radiacioni berthamor duke e helmuar (nje si lloj kobalti vetem se me e keqe). Nga goditja njera prej mushkerive te Phil u dogj pothuajse plotesisht dhe qe nga ajo dite ne gjoksin e tij mund te shikoje nje te care te madhe te cilen e tregonte shpesh neper lekturat qe mbante. Po ashtu gishtat e dores se majte u dogjen plotesisht, perfshi ketu edhe vete kockat.

  Phil ka ndejtur ne terapi te izolimit nga radiacioni per me shume se 400 dite. Ne shpellen ku hyne u gjeten vaska te medha metalike te mbushura me pjese trupash njeriu, kryesisht gjendra. Ne keto vaska ndodheshin disa aparatura sprucuese te nje teknologjie te larte te cilat pengonin koagulimin e gjakut.

  Ne Aztec, New Mexico ne 13 Shkurt 1948 u rekuperua nga ana e ushtarakeve amerikane nje disk i rrezuar. Anija kishte nje diameter prej 100 kembesh dhe ishte e ndertuar nga nje metal i ngjashem me aluminin dhe qe permbante trupa aliene. Ne kete disk u gjeten nje numer i madh pjese trupi njeriu.
  Manteli ‘mbi top sekret’ u shtrengua kaq forte, madje me shume se ne rastin e Roswellit pasi te gjithe druheshin nga nje panik masiv po te merrej vesh e verteta.

  Diten e neserme te rrezimit te diskut ( ka mundesi qe disku te jete goditur nga ushtaraket) qeveria bleu token nga pronaret lokale. Deshmitare ne Aztec vune re kamiona ushtarake te mbyllur qe hynin dhe dilnin ne zone per dite me rradhe.

  Anija u transportua ne Wright Patterson AFB. Disku ishte ndertuar nga unaza te medha metalike te cilat rrotulloheshin perreth kabines qendrore. Nuk ishte asnje shenje vide, ngjitje, saldimi apo bashkimi artificial.
  Njerezit ne Aztec jane te kujdesshem ne lidhje me diskun e rrezuar dhe i kontrollojne mire fjalet e tyre. Qytetaret aty vazhdojne te monitorohen nga ushtaraket edhe sot e kesaj dite. Nje grua ne moshe tha se burri i saj ka pare kaminoat ushtarake te hynin dhe te dilnin ne zone per dite te tera. Ajo shtoi se ka qene shume nervoze per kete shkak dhe nuk donte te fliste me askend pervec burrit te saj. Kur e pyeten nese besonte se aty kishte rene ndonje UFO ajo u pergjigj ; ‘Nese dicka e pazakonte nuk do te kishte ndodhur ne ate zone atehere cpune do kishin ushtaraket te vinin me urgjence. Cpune do kishin kamionat e mbuluar ushtarak te hynin e te dilnin nga kanioni... pse e mohonin ata pranine e tyre ne ate zone... dhe pse blene tokat aty dhe ne afersi te zones ku ra UFO?

  Ne Kamboxhia ne vitin 1972 kur ishte kulmi i luftes ne Vietnam, nje skuader speciale amerikane qe po patrullonte zonen u ndesh perballe me nje grup qeniesh aliene te ngarkuara me pjese trupash njeriu te mbajtura ne ene te medhaja metalike. Aty plasi dhe beteja qe rezultoi fatale per te dyja palet. Ndersa ushtaret terhiqeshin, alienet me shpejtesi moren pjeset e trupave njerezore ne mjetin e tyre fluturues dhe u zhduken. Natyrisht si gjithmone per kete histori versioni i pergenjeshtrimit ishte gati.

  Njeri nga kontaktet e mija ne Uells te cilin do e quaj ‘D’ ne menyre qe te mbroj identitetin e tij ju ofrua nje detyre nga nje organizate elitare inteligjente e quajtur ‘Grupi 5-8’. Ky grup ishte krijuar nga Margaret Thatcher in vitet 1980 per te punuar ne vendgjarjen e rrezimeve te disqeve te jashtetokesoreve ne Britani. Kjo eshte hera e pare qe ky informacion po behet publik.

  Ndonese ky grup eshte formuar nga Margaret Thatcher ai eshte nje grup i Kombeve te Bashkuara. Personi i grupit 5-8 i quajtur George i tregoi te njohurit im nje karte identiteti te OKB me nje hologram te OKB mbi te. Me pas George e shoqeroi D me nje mjet te motorizuar ne nje takim klandestin.

  Aty George i tregoi D fotografi te njerezve te gjymtuar te cilet ishin gjetur ne afersi te bazes se nendheshme ushtarake te ruajtur me se miri te Breaken Beacon ne Uells. Keto foto ishin marre ne nje zone te ndaluar dhe ku kishte ndodhur veprimtaria e UFO-ve.

  Fotot tregonin trupat e nje vajze 16-vjecare dhe nje djali 20-vjecar organet gjenitale te te cileve ishin hequr, kokerdhoket e syve po ashtu, buzet e prera dhe pothuajse gjysma e lekures se trupit ju mungonte. George tha se grupi 5-8 ne menyre te vazhdueshme ka gjetur kamiona trailer perreth kesaj zone ku ishin zhdukur dy te rinjte.

  Mbas pamjes se atyre fotove D per nete te tera pati makthe dhe jave te tera u ndoq nga nje mikrobuz amerikan i nje teknologjie te larte me drita blu ne pjesen e poshte. Besoj se do te kete qene furgon i NSA-se.
  Disa dite mbas kesaj D ju kercenua jeta ne telefone. Telefonata ishte anonime por ju tha qe te mbyllte gojen perndryshe shtepia e tij do digjej. Me pas George merr ne telefon D dhe i thote se jeta e tij eshte ne rrezik dhe qe te mbrohet duhet te beje publik informacionin menjehere. Diten tjeter nje punonjes i filialit te furnizimit me gaz (faturuesi) te baneses u shfaq ne deren e D dhe kerkoi qe te kontrollonte aparatin mates. Kur ai u largua, shpertheu nje zjarr qe dogji pothuajse gjithe shtepine e D me ate dhe gruan e tij brenda. Shtepia ishte e djegur pothuajse komplet dhe skuadra e zjarrfikseve qe erdhi ne ndihme konstatoi se zjarri kishte shperthyer ne nje vend ku cuditerisht me pare kishte kryer kontrollin faturuesi i gazit.

  Mbas kesaj ngjarje D, nje njeri tjeter dhe une filluam te hetonim raportet mbi DUMBS dhe femijet e zhdukur perreth zones ne nje fshat te vogel te Zenor ne Cornwell. Aty kishte patur shume vezhgime alienesh qe ne vitet 1960-te dhe po ashtu shume vezhgime UFO si dhe nje veprimtari e theksuar nga ana e ushtarakeve. Sipas disa deshmitareve disa nga UFO-t ishin zhdukur ne brendesi te oqeanit.

  vazhdon...

 2. #122
  Dy vjet te shkuara u krye nje projekt i klasifikuar sekret nga policia e Devon dhe Cornwell. Behej fjale per germimin e nje varri masiv per femijet nga policia. Ata kishin rene ne gjurme te raporteve per femijet e humbur ne ate zone. Ky informacion eshte sekret dhe D arriti ta siguronte nepermjet njerit prej kontakteve te tij. E perseris kjo eshte e hera e pare qe ky informacion po behet publik. Per aq sa munda te mesoj policia nuk gjeti asnje trup ne zonen e germuar e cila u rrethua qe mos futej asnje nga publiku.

  Besoj se policet po kerkonin ne vendin e gabuar pasi aktiviteti dukej se vinte nga nentoka. Kur poeti D.H Lawrence qendroi ne nje shtepi te vogel pushimi ne Zennor, ai degjoi shperthime qe vinin nga thellesia e nentokes. Edhe Aleister Crowley qe ka qene nje agjent i MI6 shpenzoi mjaft kohe ne Zennor. Sic e deklarova MI6 dhe CIA jane te perfshire thellesisht ne agjenden aliene dhe besoj se Aleister Crowley ishte deri ne gryke i perfshire.

  Ai ka kryer shume rituale satanike ne shtepine ne Zennor (duket se ka nje lidhje te ngushte me Satanizmin dhe grite dhe reptilianet). Ne shtepine e tij nje nate mbasi ai u largua nje grua e quajtur Ka Cox vdiq nga emoragjia celebrare ndersa burri i saj u cmend dhe perfundoi ne spitalin psikiatrik ne Bodmin. Burri tha se nje qenie reptiliane isihte materializuar ne shtepi dhe besoj se Ka Cox vdqi nga frika sapo e pa. Raportet policore qe jepnin detaje per vdekjen e saj u vodhen nga komisariati i policise dhe nuk u gjeten me mbas kesaj ngjarje.

  Po ashtu Aleister Crowley ka qene ne Montauk ne New York ne kohen kur projekti ishte ne kulmin e tij dhe ka nje rrjet energjie kuantike qe fillon nga Montauk deri ne Zennor dhe ne Men An Tol qe jane guret e lashte ne Cornwell.

  Mbas zjarrit ne shtepine e D gjerat u qetesuan per disa vjet. Por krejt papritur, dy dite mbas hetimit tone mbi femijet e zhdukur ne Zennor, D pa njerez jashte shtepise se tij dhe qe kishin drejtuar dritat e elektrikeve te dores nga dhoma e tij e gjumit. Kjo eshte nje teknike e njohur frike qe perdorin agjensite e inteligjences.
  Vetem sa kam prekur ne siperfaqe ate qe po ndodh ne Zennor pasi nuk ka vend ne kete shkrim per cdo gje. Por pamja e plote do behet publike shume shpejt.

  Pra cfare po ndodh me gjymtimin e njerezve dhe zhdukjen e tyre? E verteta eshte qe grite dhe reptilianet ushqehen me sekrecionet e gjendrave dhe hormonet nepermjet nje lloj osmoze. Kjo eshte arsyeja pse nga trupat e njerezve hiqen organet me kryesore. Mendja juaj mbase do te mohoj kete qe po ndodh por nese germoni neper fakte atehere do bindeni qe kjo eshte 100 % e vertete. Ne websiten Crowded Skies ndodhet nje video qe eshte nxjerre nga baza e nendheshme e Dulces dhe qe tregon alienet gri brenda vaskave duke absorbuar perzjerjen e gjakut nepermjet lekures se tyre. (Videon une e kam pare po nuk eshte autentike, pra eshte fallco. Eshte nje video e marre nga emisioni qe beri ne 1990 Norio per TV Japonez dhe filmimi ishte nje realizim artistik per te illustruar dokumentarin. Pra video nuk eshte e vertete. Se di pse ky autor e permend ate video kur kjo ka kohe qe eshte provuar si fallco. Ne fund te shkrimit do ju jap disa detaje se nga e di kete dhe me ke kam komunikuar per ta sqaruar. –Darius)

  Studiuesi Bill Hamilton dhe Tal Levesque (AKA Jason Bisho) moren raporte nga punjonesit e Dulces DUMB qe punonin aty ne mes te viteve 70-te ne kohen kur baza ishte e perbashket dhe drejtohej nga CIA, grite dhe reptilianet. Kjo ka qene perpara se ET te merrnin komplet bazen dhe te perzinin gjithe humanet nga ajo.

  Punonjesit kane thene se baza e Dulces ka 7 nivele. Niveli i gjashte midis tyre quhet ne menyre private si “Holli i Maktheve”. Ata flasin mer eksperimente te cudithme dhe njerez me shume kembe qe duken gjysem njerez gjysem oktapodhe, humanoide reptiliane, qenie jashtezakonisht leshtore me duar si te njeriut por qe qajne si femiije te vegjes dhe me mimike njerezore. Po ashtu ata tregojne per nje numer te madh njerez reptile neper kafaze, kafaze me njerez me krahe, krijesa te gjata nga 3 kembe e gjysem deri ne 7 kembe ne formen e lakuqireve te nates dhe qenie gargoyle (kujtoni filmin Katedralja e Parisit, gargoyle quhen ato qeniet qe jane te paraqitursa si statuja ne momentin kur Kuazimondo ka perqafuar njeren prej tyre ne fund te filmit – Darius). Ne nivelin e shtate ka me mijera rrjeshta me njerez dhe perzjerje gjenetike njerezore ne ene te ngrira, ene me embrione humane ne faza te ndryshme zhvillimi.
  Ndersa punonjes te tjere kane deklaruar se jane bere deshmitare te skenave akoma me te temerrshme se keto por kane refuzuar te flasin. Njeri nga puntoret i ka thene Bill Hamilton “vazhdimisht kam pare njerez neper kafaze, zakonisht te trullosur dhe te droguar por ndonjehere ata qanin dhe kerkonin ndihme. Ne na kishin thene se ata ishin te semure mendore dhe se mbaheshin aty per te provuar mjekime te reja per sherimin e semundjeve te tilla. Na kishin thene po ashtu qe te mos flisnin asnjehere me ta. Fillimisht i besuam ketyre historive por me ne fund ne vitin 1978 nje grup i vogel punonjesish zbuluan te verteten.”

  Thomas Castello ishte njeri prej punonjesve te sigurise ne bazen e Dulces. Ai kishte punuar per disa vjet per llogari te Rand Corporation ne California. Me pas ai u transferua ne Dulce ne vitin 1977. Sipas tij ishin rreth 18 mije gri te shkurter ne Dulce si dhe disa reptiliane te gjate.
  Thomas kishte dijeni per shtate nivelet por tha se mund te kete me shume. Sipas tij alienet qendronin ne nivelin e peste, gjashte dhe te shtate. Sa me poshte te shkosh aq me te rrepta behen normat e sigurise. E vetmja shenje ne gjuhen angleze eshte ajo siper sistemit te tube shuttle qe thote “Per ne Los Alamos”. Tube Shuttle udheton me nje shpejtesi qe shkon deri ne mach 2.7. Shumica e tabelave ne bazenn e Dulces jane ne gjuhen me simbole te alieneve si dhe nje sistem simbolesh universale qe kuptohet nga alienet dhe humanet. Ai ka thene se lidhje te tjera me shuttle nga Dulce shkojne ne Page Arizona, Area 51 Nevada, Taos Carlsbad, Datil New Mexico, Colorado Springs dhe Creede Colorado. Thomas ka thene po ashtu se ka nje numer te madh lidhjesh me shuttle nen Shtetet e Bashkuara qe zgjatohet ne nje sistem globa tunelesh ne baza te tjera te nendheshme ne vende te ndryshme te botes.

  Sipas tij poshte nivelit te dyte te Dulces cdokush peshohet lakuriq dhe i jepet nje uniforme. Cdo ndryshim ne peshen trupore dallohet dhe nese ky ndryshim ndodh ne peshen prej me shume se 3 paund ose me shume atehere njerezit i nenshtrohen nje analize me rreze x. Ne hyrje te cdo zone sensitive ka peshore dhe personi qe hyn duhet te perputhet me peshen qe ka te shenuar ne karten identifikuese. Ai arriti te nxirrte disa gjera fshehurazi nga Dulce perpara se te largohej. Keto perfshijne shtate flete te formatit 8 x 10 fotosh te alieneve dhe krijesave te krijuara gjenetikisht neper vaska. Nje kasete video te kamerave te survejimit pa ze ne te cilat dallohen bankat e kompjuterave, me pas vaskat, pamje te shumta te hollit te maktheve, dy foto te alieneve gri dhe nje e tabeles ne terminal qe thote “Per ne Los Alamos” si dhe 30 sekonda pamje filmike te trenit shuttle ne momentin e mberritjes.

  Njezet e pese faqe me diagrama, formula kimike dhe skema te pajisjeve aliene.

  • Nje kopje te marrveshjes se re qeveri/aliene te firmosur.
  • Dy faqe dokumentash origjinale te firmosura nga Ronald Reagan (ne ate kohe guvernatori i Californias). Sejcila faqe kishte firmen e Reaganit plus firma te politikaneve te tjere si dhe 4 firma aliene.
  • Arma me lazer e Thomas Castellos (nje arme me rreze lazer qe perdoret nga oficeret e sigurise ne bazen e Dulces).
  • Thomas vendosi origjinalet e ketyre dokumentave ne nje kuti plastike te rende dhe te mbyllur hermetikisht. Pese kopje u vendosen ne kuti te ndryshme dhe ne vende te ndryshme te ruajtur nga pese individe te ndryshem te njohur vetem nga Thomas Costello.


  E kuptoj qe keta individe kane qene te trembur per vdekje te publikonin prova te tilla sidomos ne momentin kur gruaja dhe djali i Thomas u rrembyen dhe u zhduken ne Porto Rico jo shume kohe mbas veprimit te tij (tani mendohen se jane te vdekur). Por nese ndokush prej jush qe eshte duke lexuar kete artikull eshte ne posedim te ketyre dokumentave atehere ju lutem me kontaktoni ne menyre anonime dhe keshtu mund te krijojme nje mundesi qe te kem nje kopje te tyre. Jam ne gjendje qe ti publikoj masivisht. Adresa ime e e-mail do jete ne fund te ketij artikulli.

  Kjo qe vijon eshte nje pjese nga nje interviste qe u be me Thomas perpara se ai te zhdukej- “ Po them se ka aliene ne disa baza te nendheshme ne kete vend dhe aty ndodhin gjera te temerrshme. Nese vdes perpara se te provohet vertetesia atehere kerkoni per prova. Kerkoni qe qeveria ta pranoje. Nese nje numer i mjaftueshem njerezish do kerkojne pergjigje atehere qeveria do mundohet te gjeje nje mundesi ta shpjegoje ose te pakten te shpjegoje arsyen pse e mbajne sekrete. Ka shume njerez qe punojne ne Dulce dhe qe me njohin mua. I bej thirrje ketyre bashkepuntoreve te mij qe te flasin ne menyre anonime. Dergoni nje leter per te konfirmuar vertetesine e ketyre qe po them. Ne emer te atyre burrave guximtare, grave, femijeve dhe alieneve qe vdiqen duke ne perpjekjen per te nxjerr te verteten ne publik ju bej thirrje. Ekspozoni ate vend te frikshem perpara se mijera njerez te pafajshem te torturohen dhe te vdesin me vdekje te pa imagjinueshme. “

  Rand Corporation qe eshte e perfshire ne ndertimin e ketyre bazave te nendheshme ka nxjerr te ashtuquajturin “Raporti Roper”. Tani ky eshte nje raport i brezit te trete i cili sipas studimeve te tyre thote se 1 ne 10 njerez eshte rrembyer ose implantuar nga Grite dhe Reptilianet dhe me pas rikthyer ne vendet e tyre me kujtesen e fshire. Ky raport eshte derguar ne qindra dhe dhjetra mijera klinika psiqiatrike perreth Usa.

  Raporti Roper deklaron po ashtu se grate po perdhunohen nga reptilianet ET si pjese nje programi ne zhvillim gjenetik. Sado fantazi te tingelloje kjo deklarate eshte e mbeshtetur nga mjeke me fame boterore si ne rastin e John Mack dhe shume te tjere. Ka mbi 90 shkenctare psikiater ne Amerike qe jane shume te shqetesuar dhe po perpiqen te organizohen per te parandaluar mbajtjen sekret te kesaj situate te frikshme.
  Ata thone se per shkak te marrveshjes qeveri/alien kjo mund te konsiderohet si nje perdhunim qeveritar. Sipas raportit Roper, 99.3 % i te rrembyerve qe perdoren per programet ne zhvillim gjenetike te ET jane femra dhe 0.7 % habe meshkuj.

  Personalisht kam pare dokumente te inteligjences te studimeve mbi problemin Gri dhe Reptilian te cilat tregojne per faktin qe keta te fundit jane perfshire ne nje sabotim gjenetik te rraces njerezore.
  Agjenda e tyre eshte qe ne menyre te ngadalte dhe te fshehte te marrin planetin ne 30 vjetet e ardhshme duke reduktuar ndjeshem numrin e popullsise dhe drejtuar planetin nga nentoka duke perdorur njerezit e siperfaqes si ushqim per ta. Qeveria Britanike, Ruse dhe Amerikane eshte duke rrezuar cdo muaj nga nje anije te Grive dhe Reptilianeve me arme me rreze qe jane zhvilluar nga teknologjia Tesla.
  Vete Ruset kane zona te tera me madhesine e fushes se futbollit te mbushur me disqe aliene te rrezuara. Nese kjo nuk quhet nje pushtim ne shkalle te gjere atehere nuk e di se cfare emri tjeter ti ve.
  Keto tre qeveri jane bere “vellezer gjaku” dhe miq per koke per shkak te agjendes aliene. Lufta e Ftohte midis Rusve dhe Amerikaneve ishte nje fallcitet ne menyre qe te largohej vemendja nga arsyeja e vertete dhe te mund te shpikeshin arme te fuqishme per te perballuar kercenimin alien.
  Lufta e ftohte ka qene nje mashtrim per publikun qe mos kuptonin arsyen e vertete te prodhimit te armeve berthamore qe ne te vertete po krijohej si shpresa e fundit per te luftuar Grite dhe Reptilianet.


  vazhdon...

 3. #123
  Shtabi i Pergjithshem i grupit sekret qeverises global qe eshte ne ngarkim te marrveshjeve me fenomenin ET ndodhet ne Gjeneve, Zvicer. Grupi drejtues perbehet nga perfaqesues te qeverive te perfshira si dhe anetare ekzekutve te grupeve te njohura si Bilderbergers. Sic e thashe me pare, qeverite Britanike, Amerikane dhe Ruse jane duke punuar ngushte sebashku per shkak te kercenimit Gri/Reptiliane ndaj planetit tone. Ndonese situata eshte kaq e temerrshme sa qe keto qeveri jane copetuar ne fraksione te panikuara, disa prej tyre na kane shitur dhe jane duke ndihmuar direkt Grite dhe Reptilianet.

  Sipas nje te brendeshmi shume te besueshem te qeverise Amerikane, William Cooper, takimi me i rendesishem i grupit nderkombetar sekret drejtues kryhet ne nje nendetse berthamore poshte akujve polare.

  Sekreti eshte i tille saqe ata duhet te marrin masa qe asnje nga mbledhjet nuk duhet te pergjohet dhe nendetsja eshte i vetmi vend ku mund te diskutojne sekretet e tyre te medha.

  Do te ishte jo e plote nga ana ime nese do paraqisja kete informacion pa prezantuar me pare pamjen e plote. Grite dhe Reptilianet nga Orioni kane qene te perfshire ne nje lufte antike me Pleiadianet Miredashes dhe grupe te tjera. Pleiadianet jane nje grup shume i fuqishem dhe ruajtes te ketij sistemi diellor. Personalisht nuk besoj se ata do lejojne fshehtesine e plote te agjendes gri/reptiliane. Ata na kane ndihmuar ne te kaluaren, jane duke na ndihmuar tani dhe do na ndihmojne ne te ardhmen.

  E di kete gje sepse ne femijerine time kam patur shume eksperienca dhe contakte paranormale me ET. Nuk ka vend per te kaluar ne detaje te hollesishme por kjo eshte e konsumuar si teme ne prezantimin “Mbi Top Sekret” me gazetarin investigativ Dave Starbuck. Ne searching engine ne internet shtypni ’revelation audio visual-Dave star buck’ per informacion me te plote.

  Kam foto shume te qarta me evidence te ET Pleiadian qe jane materializuar ne shtepine time dhe nje nje kuti me komunikime te kanalizuara me keto qenie. Keto fotografi mund te analizohen nga eskperte te fotografise dhe rezultati i tyre e di mire pasi ato jane 100 % reale. Per me teper qe nuk kam njohurine sesi mund te fallsifikohet nje fotografi. Njera nga fotot tregon shume qarte nje fytyre qe materializohet perpara meje Po ashtu kam kaluar post traumatik stres nga rrembimet dhe kontaktet e tjera me qenie keqdashese reptiliane. Edhe keto fakte jane te sqaruara tek Mbi Top Sekret (’Above top secret’).

  Ka nje numer shume te madh femijesh te zhdukur ne Britani, Amerike dhe vende te tjera qe jane te lidhura me bazat e nendheshme. Numri i femijeve ne Britani eshte te pakten 20 mije qe zhduken cdo vit. Ne vitin 1995 nje raport i klasifikuar i CIA, DIA (defense intelligence agency) dhe FBI deklaronte se jane 100 mije femije dhe 1 milione adulte qe zhduken cdo vit ne USA pa u gjetur me.

  Ju mund te pyesni veten se si ka mundesi qe mbulohet ky fakt. Por sic u permend ne fillim te artikullit, i njejti grup qe punon me grite dhe reptilianet i cili eshte MI6, CIA dhe MIEC jane pronare dhe kontrollojne mediat kryesore.

  Ne vitin 2001 policia e Scotland Yard pranoi se ka qene e paafte qe te gjente 300 femije zezake nga mosha 4-7 vjec te cilet ishin zhdukur neper rruget e Londres ne nje periudhe 3 mujore. Te 300 femijet (djem) ishin deklaruar te zhdukuar nga Korriku deri ne Shtator 2001.

  Gazetari Yinka Sunmonu nje ekspert ne zhdukjen e femijeve tha ne programin BBC Today se; “Femijet sot jane ketu, te nesermen jane zhdukur”.

  Ne vitin 1998 ne Westchester, New York ka qene vendi nga ku jane raportuar shume vezhgime te UFO-ve dhe rrembime te njerezve ne te ate kohe. Mbi 3000 femije jane raportuar si te zhdukur. Mbas nje hetimi intensiv nga policia lokale femijet u kerkuan neper qendrat e drites se kuqe ose ato te femijeve te larguar nga familjet por nuk u gjeten. Nga ky rezultat policia dhe organet hetimore u shtangen.

  Eshte po ashtu dhe rasti i CIA-s. Fraksioni negativ i CIA-s i perfshire direkt ne rrembimin e femijeve. Dhe ky fakt u nxorr ne nje raport te doganes amerikane ne vitin 1987. Doganieret dhe policia kontrolluan nje magazine ne Washington DC e cila perdorej nga CIA. Aty u gjeten instruksione te transmetuara me rrjet kompjuterik te cilat i kerkonin CIA-s qe te transportonte nje numer te madh femijesh te rrembyer te cilet fillimisht mbaheshin ne nje magazine (policia gjeti nje numer te madh objektesh per femije) dhe te qarkulloheshin perbrenda juridiksionit. Kishte po ashtu instruksione sesi te mbeteshin shtatezane femrat e moshes fare te re si dhe sesi mund te evitohej policia nese kjo e fundit kishte rene ne gjurme. Destinacioni i femijeve sipas instruksioneve ishte New Mexico.

  Gazeta e Albuquerque botoi nje artikull te titulluar “Pse New Mexico ka kaq shume femiije te zhdukur ne krahasim me shtetet e tjera, mbetet nje mister”.
  Shumica e ketij aktiviteti eshte i perqendruar perreth New Mexico ku ndodhet baza e nendheshme e Dulces.

  Nje mashkull i mbijetuar nga projekti Monarch i kontrollit te mendjes nga MI6 dhe CIA pershkruan ne “Formula Iluminati” nga Fritz Springmeir, bazen e flotes te Ridgecrest ne China Lake ne shkretetiren e Californias. Ky njeri anonim flet per grumbuj femijesh ne nje numer nga 1 deri ne 3 mije qe mbaheshin ne rrjesht qe shkonte deri ne tavan neper magazina te medha. Ai thote se kafazet quheshin si ‘rrjetat e qukapikeve’. Keto ishin elektrike dhe femijet torturoheshin me elektroshok.

  Femijet edhe sot e kesaj dite transportohen ne baze me tren, makina dhe avione. Njera nga rruget e transportit per ne bazen e China Lake me avion behet nga Santa Rosa afer Zabelit Bohemian (vendi i famshem i shoqerise sekrete sataniste Skull and Bones, pjese te ciles eshte dhe familja Bush. Per me teper lexoni temen per Illuminatin qe kam postur ketu ne forum. – Darius). Aeroporti i Santa Rosas pretendohet se eshte i mbyllur por avionat perseri ngrihen nga ajo piste cdo nate dhe nuk i ndezin dritat deri sa jane disa qindra metra ne ajer.

  Shkenctari gjenetik dhe i kontrollit te mendjes nazist Joseph Mengela ‘Engjelli i Vdekjes’ i kampit te perqendrimit te Aushvicit u soll ne Amerike mbas lufte me ndihmen e MI6 dhe OSS qe me pas u quajt CIA, nepermjet projektit Paperclip. Shume lidere te tjere naziste, eksperte te kontrollit te mendjes, shkenctare rraketash dhe gjenetike u sollen po ashtu ne Amerike dhe Britani mbas lufte.

  Joseph Mengela qendroi ne bazen e China Lake dhe ne Institutin Tavistock ne Londer.
  Baza China Lake eshte e njejtesi Lancaster, Californi ku u gjet varri masiv i femijeve te gjymtuar.
  Nga numri i madh i te dhenave konkluzioni i vetem qe mund te dilet eshte se seksione te caktuara te qeverise amerikane dhe asaj britanike kane shitur femijet tane tek ET keqdashes me nje marrveshje te pabese. Situata eshte sa ska me keq.
  Njerez, zgjohuni nga gjumi ! Rendi i Ri Boteror dhe Qeveria Boterore eshte kjo strukture e temerrshme qe shtyp njerezit e kesaj bote ne nje metode totalitariane dhe ne kete menyre ata shmangin te treguarit e te vertetes ne lidhje me alienet.

  Po ashtu besoj se disa sektore te komunitetit te inteligjences ne qeverine e USA dhe Britanine e Madhe jane duke ndihmuar direkt Grite/Reptilianet ne agjenden e tyre te marrjes se kontrollit perfundimtar. Evidencat duket se percaktojne faktin qe ET i kane premtuar ketyre humaneve pozita pushteti te caktuara kur te ndodhi marrja perfundimtare. Emri i i grupit sekret te fuqishem ‘Komisioni Tri Lateral’ eshte marre nga flamuri i Grive/Reptilianeve te Orionit i njohur si simboli Triateral. Kjo tregon edhe njehere se ne cfare rreziku eshte rraca njerezore.
  Ne rradhet e njerezve sot ka nje lloj apatie qe eshte jo vetem ngjitese por edhe vdekjeprurese. Kjo eshte mese e vertete sidomos per popullin e Britanise. Ne me te vertete jemi shnderruar ne nje komb bagetishe.

  Ju sfidoj duke ju kerkuar qe te shkundi kete apati nga shpatullat tuaja dhe ti kerkoni qeverise tju tregoje te verteten. Ju lutem dergoni kopje te ketij artikulli tek zyrtaret e qeverise lokale dhe shperndajeni tek miqte dhe familjet tuaja. Ky informacion ne menyre te deshperuar duhet te behet sa me shume publik dhe kete gje nuk mund ta bej i vetem pa ndihmen tuaj.

  Ka nje presion te madh ne qeveri per te dale publikisht ne lidhje me skenarin e ET-ve por po ashtu ka nje presion te madh mbi ta qe te mos e bejne publik. Ne duhet te kerkojme nga ana e zyrtareve qeveritare qe te na tregojne te verteten mbi skenarin ET dhe nese ata nuk e bejne atehere ne duhet ti denojme ata.
  Nese ka ende ndonje zyrtar qeveritar ose personel te inteligjences te ndergjegjshem dhe do te japi informacione ne te gjitha subjektet qe permenda ne kete artikull ose informacione per fusha te tjera, ju lutem me kontaktoni me e-mail ne adresen e meposhtme. Po ashtu jam i gatshem te takohem personalisht me keta persona.
  Nese ndonje ka informacione, komente ose reagim do e vleresoja shume. Ju lutem me nisni e-mail. Kerkoj ndjese nese nuk kam arritur te pergjigjem te gjithe e-mail qe kam mare per artikullin tim paraardhes pasi shumica e tyre bllokoheshin. Do jete me mire nese me dergoni e-mail ne te dyja adresat qe kam dhe ne kete menyre do jete me e sigurt qe do i marr. Kam marre mbi 300 e-mail deri tani dhe gjej rastin tju falenderoj per mbeshtetjen tuaj. Nese punojme te gjithe bashke atehere mund te parandalojme rrezikun.


  In truth and light

  James Casbolt 3/7/06 St Ives-Cornwall

 4. #124
  Duke qene se doli perseri ne skene Dulce dhe informacioni per kete baze (qe sic e vute re ishte i perzjere me informacionin e vjeter qe keni lexuar ne liber si dhe me fakte te reja) ju drejtova personalisht per disa sqarime dhe pyetje John Lear qe nese e keni parasysh ne kete teme eshte ish-piloti i CIA-s dhe djali i te famshmit Lear i cili shpiku Lear Jet (motorin reaktiv) dhe njeri nga te paret qe doli publikisht per UFO-t dhe bazen e Dulces. John Lear, lekturen e te cilit duhet ta keni diku nga fillimi i librit ka hetuar direkt Dulcen dhe ka qene ne kontakt te drejtperdrejte me Paul Bennewitz, Robert ose Bob Lazar, William Cooper... si dhe shume ufologe te njohur dhe shkenctare e studiues qe jane marre per fenomenin ufo. Duke qene se te dy marrim pjese ne nje forum per ufologjine (me i madhi ne bote me pothajse 80 mije anetare) ju drejtova me disa pyetje qe do i postoj ne origjinal:


  John, do ya know anything about Dulce Papers?

  Ja dhe pergjigja e tij:

  The 5 pages of typewriten Dulce papers and drawings contained in the downloads in this thread are the ones I wrote and typed and drew in 1987 after conversations with "Ann West". The typewriter I used was an IBM Executive with proportional spacing which I still have out in my garage. I made the drawings with a black felt tip pen traced from drawings that "Ann West" made from the Dulce videos. The reason I traced them was that hers were drawn in pencil and were very faint and I did not want to trace over her original drawings. I still have her original pencil drawings. I don't think I still have my original drawings because I gave them to John Grace to use in Matrix 1 and I don't believe I ever got them back but I could be wrong.

  Ja nje tjeter pyetje qe i bej:

  John, have you ever been out to Dulce, or in the vicinity? if so, did you find any evidence that the base exists, or that there are alot of weird things going on there?

  Pergjigja e tij:

  I drove to Dulce in 1987 on a research trip. I had been with a UFO research group in Crestone, CO. for a few days and then drove to Roswell with Linda Howe to see Clifford Stone. I then drove by myself back through Albuquerque, up through Santa Fe and Espanola and up to Dulce. I checked in at a motel and called Gabe Valdez, a New Mexico Highway Patrol officer I had heard about. He told me that his patrol was from 10pm to 6am and I was welcome to come along. He picked me up at the motel at 10pm and when we shook hands he said, “Hey, I know you! You flew in here in a Lear Jet years ago with Dean Martin’s girlfriends and some steaks for Dean Martin.” I had forgotten but when I was flying charter out of Van Nuys in the early 70’s we got a call to take some fresh steaks and Dean Martin’s girl friend to Dulce where he was filming a movie. Getting the Learjet into that little Dulce strip was no easy task especially because it was around 7000 ft. altitude.

  Gabe took me on patrol, winding in and out, up and down little canyons and roads in the inky black darkness of that New Mexican night. We stopped and had some green chile and corn tortillas about 2am. During that 8 hours we talked about the underground base at Dulce, Bennewitz, Col. Ernie Edwards, Bill Moore, Richard Doty and everything else.

  The next day I rented a car and tried to drive up to the top of the Archuletta Mesa to see if I could find where the atomic craft has crashed a few years earlier. It was winter, the car didn’t have 4 wheel drive and I nearly slipped off the road into a canyon. I didn’t find any hard evidence the base existed but I was certain it did.


  Gjate diskutimit ne forum pergjigjem per nje koment te bere aty:

  I've seen the Dulce Papers before but regardin the footage isn't that been debunked as a fake? Or I better say is part of a footage used by Norio for that japanese documentary about Dulce back in the early 90-s and then somebody got the part from the documentary and used as a authentic Dulce footage. (i'm talking about lab section and cryogienic vats) I might be wrong but that's what I know.

  Dhe fill mbas kesaj vjen pergjigja e Lear:

  Every video I've seen of Dulce I believe to be faked. I've never been inside Dulce so I wouldn't know for sure. Regarding the Japanese video of Dulce if you will compare it with the video the Japanese prepared for the Lazar show in 1990 you will see that it looks indentical in rendering and background. The same people who prepared the video simulation of what it looked like inside S-4 most likely prepared the simulation of the inside of the Dulce labs.

  I pergjigjem perseri duke i cituar komentin:

  quote: Originally posted by johnlear

  Every video I've seen of Dulce I believe to be faked. I've never been inside Dulce so I wouldn't know for sure. Regarding the Japanese video of Dulce if you will compare it with the video the Japanese prepared for the Lazar show in 1990 you will see that it looks indentical in rendering and background. The same people who prepared the video simulation of what it looked like inside S-4 most likely prepared the simulation of the inside of the Dulce labs.


  I thought soo ... besides as far as I know Castello didn't make it in time to release in public that 12 min black and white video. And also as far as I know the persons who he trusted either gave up and got rid of things he gave them to or disappeared.


  Dhe perseri John me drejtohet me kete pergjigje:

  It was a 7 minute video and that video, the 25 black and white photos and the two or three hundred pages of documents were sealed carefully in a case and delivered to XXX. XXX hid the case near Las Vegas. XXX was told by Castello that he would check in either every 6 months (may have been every 4 months I forget now). He said that if he missed a check that it meant that he probably had been killed and that XXX was free to do what he wanted with the information. A few years later (circa 1988) Castello failed to make a 6 month check with XXX. XXX waited another 6 months and no word from Castello. XXX then went to retrieve the case. A few years before I was taken to the approximate location and shown where it supposed to be by XXX but we made no attempt to retrieve it at that time because Castello was still checking in. When XXX went to retrieve the case the foliage had changed to the extent that the case could not be found. I know of at least 4 major attempts to retrieve the case but it could never be found. Whether or not it is still there I don't know. I have had no contact with XXX for many years. Castello is presumably dead.

  Me pas ne nje tjeter post i drejtohem me nje koment ne lidhje me dokumentimin e diskut atomik te rrezuar ne rrethinat e Archuleta Mesas dhe qe ishte hetuar nga vete Paul Bennewitz:

  There is alot more to Dulce than is usually published.

  Really weird stuff there. John, since Bennewitz took samples of the trees and such around, do you know if anything was tested for radiation? That would definitely be a good piece of evidence that something happened there.

  The semi circular depression filled with new growth also seems pretty odd as well.


  Ja dhe pergjigja e tij:

  I don't know whether or not or not Paul tested the samples. I spent a couple of evenings as a guest in his home which overlooked the Manzano Weapons Storage Area of Kirtland Air Force Base. He had some really good pictures of some dome shaped objects landing or taking off in that area. Paul called me a few years ago and asked me to come to Albuquerque to see him. I'm sorry to say that I did not take the time to go and he passed away shortly after that.

  Ky ka qene komunikimi i fundit ne diten e djeshme, e merkure, 9 gusht 2006.

 5. #125
  Meqe tema ka subjektin kryesor qytezen e Dulces dhe kjo e fundit deri diku eshte kthyer ne mit, po postoj disa foto qe i mora sot, si dhe nje harte te vogel.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 6. #126
  Kohet e fundit nga Branton jane nxjerre disa materiale te reja ne lidhje me Dulcen por qe nuk jane publikuar akoma. Sipas komunikimit te fundit te bere disa dite me pare me e-mail, eshte bere e mundur qe te lokalizohen disa nga fotot e realizuara nga Thomas Castello.
  Fotot jane publikuar nga Commander X ndersa nga vete Branton ende nuk eshte bere asnje koment per keto foto por duke gjykuar burimin se nga kane dale mendoj se nuk ka rendesi nese eshte vete autori apo ai qe ka kryer recensionin e librit te tij, pra Commander X.


 7. #127
  Dhe keto te tjerat jane fotot e fundit. Pres qe te postohet materiali i ri ne lidhje me Dulce dhe do e hedh menjehere ne kete teme.
  Di qe ka patur zhvillime te reja dhe nje vale te re gjymtimesh kafshesh ne zonen e Manzanos dhe vete rrethinat e Archuletas. Madje Linda Molton Howe ka qene e pranishme dhe ka dhene nje interviste ne Discovery Channel por qe nuk munda ta ndjek.
  Jam ne pritje te materialeve te reja.


 8. #128
  Sipas deshmive te njerit prej punonjesve te Dulces qe ka patur lidhje direkt me laboratoret kriogjenik dhe me eksperimentet gjenetike eshte bere nje ndertim grafik dhe pershkrim i anatomise se Grive (ose me sakte i njerit nga llojet, ai qe eshte me i njohuri dhe pare nga te rrembyerit). Materiali ska shume qe ka dale ne skene dhe sapo e mora vendosa ta postoj. Pres te marr dhe dicka tjeter me shume interes nga vete Branton por kohet e fundit ka patur dy tentativa ndaj jetes se tij ku ne te fundit u detyrua te qendronte per me shume se 4 muaj ne spital. Merret me mend kollaj se ne cfare trualli eshte duke ecur ky njeri kurajoz.


 9. #129
  Sic thuhet dhe ne liber, Thomas Castello (ish punonjesi i sigurise ne bazen e Dulces) kur u arratis nga baza arriti te nxirrte disa foto dhe nje filmim te shkurter mbi bazen dhe gjerat qe permban ajo. Nese e keni lexuar librin me vemendje atehere do ju kujtohet ky detaj pasi eshte i vetmi nga deshmitaret qe ka permendur nje fakt te tille. Ne baze te pershkrimeve te tij vite me pare eshte realizuar nje filmim fare i shkurter qe ilustron pjesen e njerit prej laboratoreve ne nivelin e 7 te bazes ose ne te ashtuquajturin Hollin e Maktheve ku dallohen vaskat e xhamta me trupat e hibrideve brenda tyre. Ndiqni filmimin me vemendje ndonese cilesia nuk eshte e mire pasi ka kaluar dore me dore.


 10. #130
  Norio Hayakawa, drejtuesi i grupit televizi japonez qe realizoi dokumentarin mbi Dulcen dhe Area 51 ne fillim te viteve 90-te (eshte materiali me te cilin fillon libri) eshte rikthyer ne Dulce dhe para disa ditesh mora nje e-mail prej tij. Duke qene se jam ne kontakt te vazhdueshem me te ashtu sic jam dhe me John Lear i kerkova leje te postoja materialin e fundit te tij mbi udhetimin qe beri ne qytetin e Dulces ne 28 Mars 2007.  Dulce, New Mexico – Misteri Vazhdon !  Nga Norio Hayakawa Mars 28, 2007


  DULCE, NEW MEXICO – Te dielen ne 25 Mars me ne fund mberrita perseri ne Dulce, New Mexico, mbas pothuajse 17 vjetesh. Ishte nje udhetimin i gjate nga Los Angeles por sidoqofte i vlefshem. Hera e fundit qe isha ne kete qytet te vogel ‘misterioz’ ka qene Marsi i vitit 1990.

  Nuk do e harroj kurre viziten e vitit 1990 kur solla grupin televiziv japonez per te dokumentuar ekzistencen e mundeshme te nje ‘bio-laboratori te nendheshem te perbashket Usa/alien’ sado e pabesueshme te tingelloje dhe qe flitej se ndodhej thelle ne nentoken e Archuleta Mesas, ne afersi te Dulces. Ndersa intervistoja disa prej vendasve Jicarilla Apache neper rruget e qytetit, ne menyre te pashpjegueshme u ndaluam nga shefi i policise se asaj kohe Hoyt Velarde dhe u mbajtem ne zyren e tij per pothuajse 1 ore e gjysem, kohe gjate te ciles ai ne menyre krejt te pabesueshme mori te dhenat tona si Patenten e Automjetit dhe ne rastin tim edhe numrin e Sigurimeve Shoqerore. Kjo ishte nje tronditje e madhe per te gjithe ne. E pyetem nese ishim duke bere ndonje gje ilegale qe po intervistonim njerez por kesaj pyetje ai nuk ju pergjigj kurre. Me kujtohet qarte se perpara se te na leshonte ai na u drejtua me nje ze paralajmerues: “Mos beni me pyetje per nje baze te tille. Nuk kam te beje fare me te dhe nuk dua te flas per te!” Me te vertete nje pergjigje enigmatike. Kjo ndodhi ne marsin e 1990-es.

  Tani ja ku jam perseri ne Dulce. Me solli ne mendje shume kujtime te 1990-es. Por kete here sapo hyra ne Dulce menjehere vura re se ka ndryshuar totalisht. Duket se eshte rritur si qytet, jo dhe aq ne numer popullate sesa ne pamje fizike. Tani ka kaq shume ndertesa te reja, te medha e te vogla dhe shume ndertesa moderne te komunitetit lokal – nje Shkolle e Tetevjecare e re, nje Shkolle e Mesme e re, nje Kompleks Atletik Studentor, nje Stacion i Ri Policie dhe Qender Mirembajtje, nje ndertese fare e re e Sherbimit Mjeksor dhe ne krahun jugor, nje Kompleks i ri Rezidencial Studentor si dhe natyrisht nje Best Western Hotel i rinovuar per nje komunitet me me pak se 3500 banore.

  Ne fakt kane kaluar shume vjet dhe duket e natyrshme qe te kete ndodhur nje rritje natyrale. Por pyetja qe me lindi ishte qe nga kane dale gjithe keto fonde per zhvillim? Natyrisht qe jo prej te ardhurave apo burimeve natyrore (nafte dhe gaz) dhe kazinos se vogel. Dhe sidomos per nje qytet kaq te vogel?

  Kur intervistova vendasit ne vitin 1990 me kujtohet qarte se pothuajse te gjithe deshmuan se ne fund te viteve 70-te dhe ne fillim te viteve 80-te ata kishin ata ne menyre te vazhdushme kishin vene re drita te cuditshme ne qiell te cilat fluturonin mbi qytet dhe rreth tij madje dhe qe zhdukeshin ne shpatet e malit. Ata po ashtu deshmuan te kishin dalluar shpesh helikoptere ushtarake mbi Dulce sebashku me raportimet e gjymtimit te kafsheve ne fermat perreth. Keto ishin gjerat qe degjuam kur ishim ne Dulce ne vitin 1990.

  Po per habine time mesa duket vezhgimet vazhdojne te ndodhin ne dhe perreth Dulces edhe tani!!!
  Madje dhe vezhgime te fresketa te atyre qe shumica i pershkruan si “BIGFOOT” (nje lloj humanoidi gjysem njeri gjysem majmun i permasave vigane, i njejte me Njeriun e Debores se Himalajave ose Jeti – Darius) pergjate Lumit Navajo dhe qe ashme perbente nje subjekt te ri bisede ne Dulce.
  Kete rradhe isha me fat pasi njoha nje familje shume miqesore te cilet jetojne ne zonen veriperendimore te qytetit. Burrin e shtepise e e njoha nje jave me pare ne nje simpozium ufologjie ne Aztec. Kete rradhe gjate qendrimit tre ditor ne Dulce mblodha shume raportime te reja dhe fantastike vezhgimesh nga banoret vendas dhe sidomos nga familja qe sapo permenda si dhe te afermit e tyre.

  Ne diten e dyte te qendrimit ne Dulce, kjo familje me ftoi ne rezidencen e tyre per dreke. Ata po ashtu kishin ftuar te afermit e tyre te cilet ishin te gatshem qe te me pershkruanin me detaje eksperiencat e tyre te cuditshme te te kaluares dhe te tashmes. Po ashtu ishte i bindshem fakti qe familja me te cilen krijova miqesi kishin te aferm te ngushte zyrtare te larte ne tribune e Jicarilla Apache. Burri i shtepise ishte djali i ish shefit te Departamentit te Policise (shume kohe perpara Hoyt Velarde). Gruaja e tij eshte e afermja e kreut te keshillit te tribuse Jicarilla Apache. Kunata e tij ka qene nje dispecer ne rrajonin e policise se Dulces. Per kete arsye do shmgan permendjen e emrave te tyre qe te ruaj intimitetin e ketyre personave.

  Gruaja e mikut tim me tregoi per nje incident ku perfshihej pamja e nje objekti gjigand ne forme trekendeshi dhe komplet pa zhurme i cili leshonte nje drite jashtezakonisht te forte dhe kaloi ngadale mbi kokat e 50-75 personave (te gjithe te afermit e saj) ne nje lugine ku ata po festonin nje Ceremoni tradicionale te Jicarilla Apache qe quhet “dalja hapur”, nje celebrim i “pubertetit” per djemte dhe vajzat e reja (i ngjashem me celebrimin quincenera tek Spanjollet). Objekti gjigand u shfaq menjehere mbas perendimit te diellit, nje ore mbasi ushqimi i tyre tradicional kishte mbaruar dhe mbasi shamanet kishin perfunduar kenget dhe vallezimet e tyre rituale. Ata shtangen nga pamja e mjetet gjigand i cili qendronte pezull rreth 100 kembe mbi toke. E gjithe zona u ndricua sikur te ishte dite. Ajo qe ishte me e mahnitshmja kishte te bente me menyren sesi qendronte pezull dhe mbas disa minutave krejt papritur u zhduk me nje shpejtesi te frikshme duke ngritur nje vorbull te tille ere qe flaku tutje njerez e tavolina. Fatmiresisht askush nuk u demtua por paniku u shpernda tek te gjithe. Gjeneratoret nuk mund te viheshin ne pune dhe cdo aparature qe funksiononte me bateri ishte jashte perdorimit, perfshi dhe radiot e makinave.

  Nje tjeter incident i koheve te fundit tregon per nje vezhgim ne mes te dites, rreth ores 11, te nje objekti ne forme disku i cili qendroi pezull per me shume se 30 minuta ne autostraden 537, jo shume larg nga dalja ne segmentin 64, ne veri te Liqenit La Jara.
  Njeri nga te afermit kujton po ashtu vezhgimin e paharruar te nje trekendeshi gjigand ne afersi te Autostrades 537, afer segmentit 30 (Rruga Jicarilla #30) ku objekti dukej se kishte nje pamje transparente. Madhesia e tij pershkrua rreth gjysem milje (800 metra).

  Por vezhgimi me i madh dhe me kuptimloti ndodhi ne Maj te vitit 2004 kur disa familje po celebronin nje feste ne territorin e Jicarilla Apache qe ndodhet ne afersi te segmentit 33 dhe 40, prane Ndarjes Kontinentale. Ne menyre te pabesueshme ky vezhgim perfshin me qindra (jo nje e dy objekte) objekte te ndritshme ne qiell. Sipas deshmise se dipsecerit te policise se Dulces ato pa e tepruar aspak ato mbushen gjithe qiellin. Ishin rreth 100 deshmitare te kesaj ngjarje te pabesueshme. Disa prej tyre u shprehen se numri i objekteve ishte disa qindra dhe qe mbulonin qiellin e nates. Ato leviznin masivisht ngadale nga njeri cep i qiellit ne tjetrin. Si te thuash ishte nje armade e vertete ufosh (gje qe me kujtoi vezhgimet masive te dokumentuara me se miri te vales se ufove ne vitin 1950 mbi Farmington, afer Kater Qosheve ne New Mexico). Por gjeja me e pazakonte ne kete vezhgim dhe qe u pa nga te gjithe ishte dhe nje flote e vogel helikopteresh ushtarake te cilet dukej se ndiqnin objektet. Dhe ne kete rast radiot e makinave gjate gjithe vezhgimit nuk funksionuan.

  Nje moment i rendesishem ne kete deshmi eshte fakti qe shfaqja e UFO-ve duket se koincidon me zhvillimin e festave te ndryshme ne rezervatin e Jicarilla Apache. A mos valle jane ‘terhequr’ ata nga festat e Jicarillas?
  Se fundi por jo e fundit, nje nga vezhgimet me impresionuese eshte bere nga nje pjestar i Sherbimit Pyjor te Jicarilla Apache Forest Service i cili u be deshmitar i pamjes se nje ‘mjeti’ i cili hyri ne njeren nga shpatat e Archuleta Mesas nepermjet disa shkembinjve te medhenj qe u hapen (pothuajse si nje dere) dhe mjeti fluturues u fut brenda. Ky i eksituar nga pamja e raportoi vezhgimin direkt ne radio gjate komunikimit me stacionin e sherbimit pyjor i cili ndodhet ne krahun jugor te Dulces. Kjo ngjarje ndodhi disa vite mbasi nje zjarr i madh shkaterroi shume nga pemet perreth pllajes.(Meqe ra fjala, ajo qe eshte e cuditshme me zjarrin sic thone banoret qe ndodhi 10 vjet me pare eshte fakti qe cdo perpjekje per te ri pyjuar zonen perreth Archuleta Mesa kane deshtuar. Per ndonje arsye te cuditshme duket se vegjetacioni nuk eshte i mundur te rritet.)

  Kush eshte konkluzioni im ne lidhje me vezhgimet e fundit ne Dulce? Keto ishin deshmi te dores se pare nga vete ata qe i kishin pare me syte e tyre Pa dyshim qe ata pershkruajne ashtu sic i pane. Ose pastaj ata ne grup besojne ne mendjen e tyre se me te vertete pane ate qe thone. Tjeter shpjegim nuk ka.

  Se fundi, ndersa ndodhesha ne Dulce, djali i ish kreut te Departamentit te Policise se Dulces me coi ne zonen e Projektit Gasbuggy. Projekti Gasbuggy ka qene nje projekt i cuditshem qeveritar i vitit 1967 i cili perfshiu nje shperthim te madh berthamor te nendheshem (29 kiloton TNT) thelle ne brendesi te pllajes, 25 milje ne jug te Dulces me pretendimin per te bere te dali gazi natyror nga thellesite e tokes. Ka qene nje projekt i perbashket me El Paso Natural Gas Company. A ka mundesi qe shperthimi i madh berthamor te kete krijuar nje shpelle gjigande ne brendesi te nentokes ne gjithe zonen e mbushur me tunele te tejzgjatur natyror?

  Po cfare lidhje ka kjo me vezhgimin aktual jo vetem te UF)-ve por edhe vezhgimet e pretenduara te ‘qenieve’ (perfshi vezhgimin fare te fresket te Bigfoot ne Lumin Navajo afer Dulces) une sdi ti pergjigjem. Jo domosdoshmerit kemi te bejme me nje fenomen vetem fizik por dicka qe eshte e nderthurur dhe nje fenomen masiv psikologjik ose me nje forme te nje zhvillimi interdimensional te panjohur. Kjo eshte dicka qe sejcili mund ta gjykoje vete.
  Por natyrisht qe nuk mund te leme jashte konsiderates cdo pergjigje prozaike. Nje teori eshte qe qyteti i Dulces po perfiton financiarisht nga nje shkarkim ilegal i pretenduar i mbetjeve nukleare (nga Los Alamos dhe vende te tjera) ne shpellat e nendheshme poshte Dulces dhe ne zonat perreth dhe kjo ka bere qe te krijohet e gjithe historia e ‘bazes se nendheshme’ te Dulces, nje histori thjesht per mbulim te tjetres.

  Kushdo qofte arsyeja, mbetet dicka e mahnitshme!! Dhe n je vazhdim i metejshem qytetit MISTERIOZ te DULCE, NEW MEXICO.

 11. #131
  Me ne fund arrita te gjej nje filmim (te cilin e kerkoja prej kohesh) qe shpjegon menyren sesi funksionon makineria e cila krijon tunelet per trenat magnolev. Eshte e njeta makineri nepermjet te ciles jane krijuar D.U.M.B. e shumta neper gjithe Ameriken dhe neper bote. Ndiqeni me kujdes pasi shpjegohet me detaje menyra e funksionimit. 12. #132

 13. #133

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema tė Ngjashme

 1. Pyetje mbi librin Lufta Dulces
  Nga Darius nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 179
  Postimi i Fundit: 07-09-2011, 09:03

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •