Close
Faqja 5 prej 7 FillimFillim ... 34567 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 133

Tema: Lufta DULCES

 1. #81
  KAPITULLI I NJEZETETETE
  DULCE DHE DOKUMENTAT SEKRETE TE NJE AGJENTI TE INTELIGJENCES SE USA
  Informacioni qe vijon eshte publikuar nga Jefferson Souza, nje i kontaktuar i cili ka patur takime te vazhdueshme me Vega Lyrans te cilet sipas Souza, jane ne aparence te ngjashem me ‘Orientalet me lekure te erret’ e Indise. Po ashtu Souza deklaron per kontakte me humane ne paraqitje si Skandinavet, nga Lumma ose Wolf 424 [njerezit ‘Ummo’]. Te dyja kulturat perdorin nje baze madheshtore te ‘Federates’ te lokalizuar ne nje sistem te gjere shpellash poshte Death Valley – Malet Panamint te rajonit te Californise. Ne fakt duke ju referuar Souzas, disa grupe te federates e perdorin kete baze e cila permban zona te tera me kushte specifike gravitacionale, atmosferike dhe ambjentale, te nevojshme per te permbushur kerkesat e vizitoreve dhe te perhereshmeve te Federates.

  Indianet Paihute te jugperendimit te USA deklarojne se nje rrace e ngjashme me greket ose egjyptianet e lashe mijera vjet me pare kane kolonizuar fillimisht shpellat masive ne brendesi te Malit Panamints [nje burim ka deklaruar se kjo baze eshte ngritur 2500 p.e.s. gje qe eshte aksidentalisht 600 vjet perpara lindjes se kultures Egjyptiane] kur Death Valley ishte pjese e brendeshme e nje deti qe lidhej me Oqeanin Paqesor. Kur deti u tha, keta njerez - - te cilet pershkruhen sikur mbanin te veshur tunika te gjata te kapura ne nje ane te shpatulles, rripa ne koke te cilet mbanin floket e tyre te gjate dhe te erret te mbledhur nga mbrapa dhe lekura ne ngjyre floriri-bronzi - - te shtyre nga nevoja filluan te zhvillonin njohurite dhe intelektin e tyre kolektiv dhe shume shpejt arriten ne gjende te ndertonin ‘kanoa te argjenda fluturuese’. Fillimisht keto makina fluturuese kishin krahe, ishin relativisht te vogla dhe benin shume zhurme gjate fluturimit. Me kalimin e kohes anijeve ju hoqen krahet, u zmadhuan ne siperfaqe dhe filluan te fluturonin me pa zhurme dhe qete. Mesa duket keta njerez, HAV-MUSUVS [sic i quajne indianet] e zhvendosen civilizimin e tyre ne shpella akoma me te thella nentoke te cilat i kishin zbuluar gjate kohes qe kishin stabilizuar qendrat e tyre nentoke dhe filluan te eksploronin planetet e aferta dhe eventualisht sisteme te tjera diellore ndersa shperthimi i zhvillimit teknologjik filloi te permiresonte cdo detaj te jetes se tyre. Keta Hav-Musuvs mesa duket kane patur mjete udhetimi interyjore per 3000-4000 vjet qe nga momenti qe ata shpiken mjetet e para fluturuese. A mund te kene qene ata disa nga te lindur te Tokes “Astronaute antike” civizilime qe mesa duket kolonizuan Lyra dhe sisteme te tjera? Historia e Panamints u tregua nga nje Indian Navaho i quajtur Oga-Make i cili vete e kishte degjuar nga nje mjek i moshuar Paihute.

  Po ne lidhje me referencat e Souzas per Vegans te cilet jane ne dukje te ngjashem me Indianet Lindore? Besoj se India eshte nje element kyc per te kuptuar historine e humbur te planetit tone. Tekstet e vjetra Vedic flasim per anije fluturuese te quajtura “vimanas” si dhe teknologji berthamore e cila eshte perdorur nga antiket ne ate vend. Vete Hinduizmi erdhi ne Indi si rezultat i pushtimit Para-Nordik ‘Arian” nga Veriu [Rajoni i Gobit?] .

  Disa studiues ngulin kembe se Majat dhe Egjyptianet fillimisht kane qene lundertare nga India duke e lidhur kete fakt me ngjashmerine e madhe ne arkitekture dhe arritjet e tyre ne mjeksi, astronomi, matematike etij. Etno-arkeologu zviceran Yves Naud citon disa tekste te lashta indiane ku flitet per faktin qe lideret e asaj kohe te Indise se Lashte bashkepunuan me shoqeri sekrete intelektuale te Greqise ne ndertimin e anijeve fluturuese. Pra “Hav-Musvus” mund te kene qene perfaqesues te njeres prej ketyre kulturave [nordike-Ariane, Indiano-Lindore, Egjyptiane, Maja, Greke] ose nje kombinim i te gjitha ketyre kulturave. Megjithate nje gje eshte e qarte, vetem nje PJESE FARE E VOGEL e historise se ketij planeti mund te gjehet ne tekstet dhe librat e historise.

  Jefferson Souza deklaron se zbulimet e meposhtme jane marre nga shenimet personale dhe ditaret shkencore te nje shkenctari i cili ka qene i punesuar nga Qeveria e USA-s per nje periudhe disa vjecare te vizitonte vendet ku ishin rrezuar disqet, te merrte ne pyetje Format e Jetes Aliene dhe te analizonte te dhenat e nxjerra nga kjo orovatje. Mesa duket ky person u zbulua se mbante nje ditar personal mbi gjerat qe studionte dhe u vu ne liste per tu zhdukur por ai arriti te largohej. Mbas 33 vjet pune hetimore nje dite te bukur te vitit 1990 ai u fsheh njehere e mire:

  “PROJEKTI PLANETI BLU: STUDIME TEKNIKE ALIENE -25

  WESTCHESTER CAMP; OFFICE OF CENTRAL RESEARCH #3

  FORMA TE JETES ALIENE. KODI: ARAMIS III –ADR3-24SM

  SEKSIONI: BAZA E DULCES. KODI: J.B.III


  Ky material na vjen nga njerez qe kane njohuri per ekzistencen e bazes se nendheshme te Dulces. Ata jane njerez qe kane punuar ne laboratoret, te rrembyer qe jane cuar ne ate baze, njerez qe kane asistuar ne ndertimin e saj, personel i inteligjences, [NSA, CIA; etj.] si dhe disa studiues specifik te ufove dhe brendesise se Tokes. Ky informacion eshte per ata qe jane seriozisht te interesuar mbi bazen e Dulces. Per vete sigurine tuaj personale kini kujdes “Beni shume kujdes gjate kohes qe hetoni kete kompleks. Nje hetim ne vazhdim e siper nga J.B.III, [Code: SR24.3B7]...

  (Shenim: Autori pa dyshim eshte duke cituar disa nga nga shkrimet enje studiuesi dhe mik i juaji i cili ka qene ne qender te hetimeve per Dulcen dhe qe eshte takuar personalisht me Thomas Castello. Me pak fjale J.B. III eshte “Jason Bishop III”Branton)

  PLANETI I KUJT ESHTE KY? – Keta Aliene specifike [Grite, Reptiloide] e konsiderojne veten e tyre autoktone ne Toke. Ata jane nje rrace e lashte, me prejardhje nga speciet humanoide reptiliane... Ata jne mercenare te pabese dhe manipulues te nje kulture tjeter Jashte-Tokesore, “Drakot” qe po kthehen ne Toke e cila eshte vendbanimi i tyre i lashte para ardhjes se Uni-Tokesoreve te vertete dhe qe duan ta perdorin Token si nje vendqendrim. Kjo gje nuk eshte e lehte sepse ka terhequr vemendjen e 170 rracave te tjera Aliene te cilat duan nje pjese te tyren nga Sekretet e Metagene. Keto 170 ne shumicen e rasteve jane nenspecie te rrenjes humanoide dhe reptiliane si dhe forma te ndryshme qeniesh trans-dimensionale te cilat jane duke vizituar token, si ne rastin e “insektoideve” etj. Ne kete numer perfshihen po ashtu specie te ndryshme humanoidesh dhe reptiloidesh te cilat jane produkt i manipulimit gjenetik i integruar me lloje te ndryshme dhe te cuditshme forma jetesore kafshesh. Meta-gene eshte nje gen perbrenda zinxhirit te ADN njerezore ne Toke qe ka rezultuar nga perzjerja e kulturave te ndryshme ne boten Meme ose ne ate te Gjenezes, nje anomali gjenetike qe mund te prodhoje karakteristika te jashtezakonshme dhe aftesi tek individet duke i lejuar ata qe te arrijne ate qe nga jashtetokesoret kondiserohen aftesi te jashtezakonshme fizike dhe psiqike. Por keto kultura aliene jane ne konflikt per agjenden qe duhet ndjekur ne Toke. Kjo eshte njera nga arsyet pse kontrolli i mendjes po aplikohet mbi humanet qe nga vitet 40-te per ti patur ata krahe, natyrisht pa dijenine e tyre. Kompleksi i Dulces eshte nje baze e perbashket Aliene dhe e qeverise se USA. Nuk ka qene baza e pare e ndertuar me Alienet. Ka te tjera qe ndodhen ne Colorado, Nevada, Arizona, Alaska, etj...

  PELLGU NAVAJO eshte burimi kryesor konvencional per energjine elektrike ndersa burimi i dyte eshte ne ELVADA [ku ndodhet dhe nje hyrje per ne bazen e nendheshme te Dulces]. Nese Rand Corporation eshte si te thuash “mema” e krijimit te ketyre ndertimeve gjigande, “Fondacioni Ford” duhet te konsiderohet si “babai”. Sekreti i Rand nuk kufizohet vetem ne raportet por edhe ne konferencat apo mbledhjet e shumta. Ne faqen #645 te Project Rand, procedimi per DEEP UNDERGROUND CONSTRUCTION SYMPOSIUM mbajtur ne Mars 1959 lexojme:

  “Ashtu si aeroplanet, anijet dhe automobilat i kane dhene njeriut mundesine te jete mbreti i siperfaqes se tokes, makinat e germimit te tuneleve do i japin atij akses ne boten e nendheshme.”

  (Shenim: Numri i Shtatorit te vitit 1983 i revistes OMNI, faqja 80 ka nje pikture me ngjyra te “The Subterrene”, makina tunelcpuese ne Los Alamos qe furnizohet me energji berthamore dhe qe cpon midis shkembinjve thelle nentoke duke nxehur cdo gur qe i del perpara dhe kthyer ate ne magme e cila ftohet mbasi makona vazhdon perpara. Rezultati eshte nje tunel perfekt me anet e lemuara dhe te vetrifuara [si xham]. Keto tunele te nendheshem perdoren nga mjete sub-shuttle elektromagnetike te cilat mund te udhetojne me shpejtesi shume te madhe. Ato lidhin komplekset e nen-qyteteve te te ashtuquajtures “Perandora e Fshehte” . Po ashtu projekti top-sekret me emrin e koduar “ARKA E NOHAS” i perdori tunelet dhe mjetet e udhetimit te shpejtesise se larte per levizjen ne sistemin e mbi 100 bunkereve dhe “vrimave te medha” te cilat jane ndertuar ne vende te ndryshme te Tokes duke perfshire pothuajse cdo baze ushtarake dhe disa prej Aeroporteve ne Ameriken e Veriut. –Branton)
  Ata ndertuan te njejtin sistem tunelesh te nendheshem edhe ne bazen ultra sekrete ne Hene dhe Mars. Shumica e ketyre qyteteve te nendheshme jane te kompletuar me rruge, trotuare, liqene, makina te vogla elektrike, ndertesa, zyra, qendra tregetare...

  Seksione te thella te kompleksit te Dulces lidhen me sisteme shpellash natyrale. Nje person i cili ka punuar ne Baze [CR-24/ZM 35-File IV] dhe qe kishte nje akses “Ultra 7-B” raporton te dhenat e meposhtme:

  “Mund te kete me shume se shtate nivele por une kam dijeni vetem per shtate. Shumica e Alieneve jane ne nivelin 5, 6 dhe 7. Strehimi Alien eshte ne nivelin e peste [5].”

 2. #82
  SISTEMI SUBSHUTTLE I NENDHESHEM TRANSAMERIKAN

  STUDIM I HAPUR DHE I FSHEHTE BRENDA DULCES - - Sekretari i Energjise, John Herrington caktoi Lawrence Berkley Laboratory dhe New Mexico’s Los Alamos National Laboratory si qendra te kerkimeve te avancuara mbi gjenetiken, pjese e nje projekti per te deshifruar Genet Njerezore. Genet permbajne instruksionet e koduara qe drejtojne transformimin e nje qelize te vetme, nje veze te fertilizuar, ne nje qenie biologjike. [I kontaktuari Alex Collier deklaron se te gjitha qeniet reptiloide nga Alfa Drakonis dhe Rigel Orion, te perfshire ne projekte afat shkurtra te kontrollit te mendjes, jane po ashtu te interesuar ne projekte afat gjata te kontrollit gjenetik qe eshte paraqitja e informacionit gjenetik ne nje rrace te pushtuar prej tyre ne menyre qe te mbajne gjenerata te tera nen kontrollin e elites Drakoniane duke sabotuar disa nga genet kryesore.] “Projekti i Genomes [Genit] Human mund te kete impaktin me te madh mbi njerezimin, me shume se cdo iniciative shkencore realizuar deri me sot” thote David Shirley, Drejtor i Laboratorit Berkeley.
  Ne fshehtesi, ky kerkim shkencor eshte bere prej vitesh ne laboratoret e Dulces. Niveli i 6 ne Dulce eshte quajtur privatisht si “Holli i Maktheve” ku jane laboratoret gjenetike. Raporte nga punonjes [CR-24/ZM 52-Files VII] te cilet kane pare eksperimente te cuditshme tregojne si me poshte:

  “Kam pare qenie njerezore me shume kembe dhe qe duken gjysem njerez dhe gjysem oktapodh. Po ashtu humane reptiliane dhe qenie me gezof qe kane duar si te njeriut por qe qajne si femije te vegjel dhe qe mundohen nepermjet mimikes qe te formulojne fjale te gjuhes njerezore si dhe nje perzjerje e madhe e hardhejve dhe humaneve neper kafaze.”
  Kam pare peshq, foka dhe minj te cilat me veshtiresi mund te konsiderohen si qenie te tilla. Ka disa kafaze dhe vaska qe mbajne humanoide me krahe, krijesa groteske me krahe si te lakuriqit te nates dhe me nje trup te gjate 3 kembe e gjysem deri ne shtate kembe. Kam pare po ashtu qenie si Gargoyle [qenie te tilla jane te gedhendura artistikisht neper katedrale sic jane ato tek Katedralja e Parisit] dhe Drako-Reptoide.
  Niveli i 7 eshte akoma me i frikshem. Radhe mbas rradhe shikon humane dhe humanoide [me qindra, mbase me mijera] ne dhoma frigoriferike. Ne te njejtin vend gjen depot per embrionet dhe depozitimet e vaskave me munaoide brenda ne stade te ndryshme zhvillimi...

  SHENIME:

  1 - - Rrembime te humanve dhe bagetive qe beheshin per te perftuar gjak dhe pjese te tjera te trupit u ngadalsuan ne mes te viteve 1980 kur Laboratori i Livemore Berkeley filloi prodhimin e gjakut artificial per Dulcen dhe komplekset simotra te saj.

  2: Ne lidhje me konfrontimin, Human dhe Alien ne Dulce, 82 njerez u vrane, perfshi shkenctare dhe Grupi Kombetar i Zbulimit ( 66 forca speciale dhe 16 shkenctare), GRUPI DELTA i cili eshte pergjegjes per sigurine ne te gjitha projektet e lidhura me Alienet. Po ashtu pati me qindra te plagosur dhe 132 aliene te vrare...

  Stacioni i Dulces eshte vendi me i njohur ku zhvillohet keto aktivitete te perbashketa por ka dhe rreth 26 baza te tjera ne Shtetet e Bashkuara qe kane stacione te ngjashme.

  Ne librin “ET DHE UFO - - KANE NEVOJE PER NE, NE S’KEMI NEVOJE PER TA,” ideja origjinale ishte per nje titull te vetem por jo zgjidhja ime personale, nga Virgin ‘Posty’ Armstrong. Ai raporton sesi miqte e tij Bob dhe Sharon ndaluan per nje nate ne Dulce dhe dolen te hanin darke ku degjuan disa nga rezidentet e qytetit te cilet ne menyre te hapur flisnin per jashtetokesoret dhe rrembimet te popullates se qytetit per qellime eksperimentale. Alienet rrembenin njerez si te ishin kavje kunder deshires se tyre dhe i implantonin atyre aparatura ne koke dhe neper trup. Banoret e qytetit ishin te frikesuar dhe te zemeruar dhe ndjeninq e mungonte mbeshtetja nga qeveria duke qene se vete kjo qeveri kishte dijeni me se miri madje dhe aprovuar planet e alieneve. [KODI: SR-24/AK.5]...

  Disa nga rezidentet e Dulces nuk jane autoktone te kesaj zone, beqare madje dhe cifte me femije kane ardhur ne qytet nga vitet 1948. Gjenerata te tera agjentesh te punesuar ne pozicione te dyshimta... punojne ne pikat e karburantit, farmacite, baret, restorantet, etj. Ata jane aty per te degjuar dhe raportuar cdo gje qe thyen kufirin e tyre te sekretit. Gjithmone ne qytezen e Dulces nuk e ke asnjehere idene se me ke flet!...

  Baza e Dulces drejtohet nga nje bord: Kryetari i Bordit eshte John Herrington; Jim Baker nga Tennessee eshte lidhja midis NSA/CIA dhe Dulces; Zedhenesi i bordit, Jim Wright nga Dallas, Texas eshte zyrtari i trete me i larte i te gjithe vendit dhe ai eshte arketari ose thesarmbajtesi i Dulces.

  Ka nje konflikt aktualisht qe po ndodh ne te gjithe kete skenar sic e quan Republikani William Thomas, R—California : “Nje pjese e problemit te Jim Wright eshte fakti qe ai nuk arrin te kuptoje cfare eshte barazia dhe vlera. Eshte arroganca e pushtetit.” Edhe midis shokeve te tij Demokrate, shumica kane antipati ndaj tij. Menyra e veprimit e le ate te zbuluar dhe te kollajshem per ta goditur.

  Shumica e mbledhjeve te Bordit te Dulces mbahen ne Denver, Colorado dhe Taos, New Mexico. Ish senatori i New Mecixo, senatori Harrison i njohur publikisht si “Njeriu i fundit ne Hene” – Schmit ka njohuri te plote mbi Dulcen. Ai ka qene njeri prej 7 astronautet qe vizituan bazen. Ne vitin 1979 ai mbajti nje konference mbi Gjymtimin e Kafsheve ne Albuquerque, New Mexico. Kjo konference u perdor per te lokalizuar studiuesit e ketij fenomeni dhe per te pare nese ata kishin arritur te benin lidhjen midis operacioneve te gjymtimit me marrveshjen Alien/Qeveri.

  Senatori Brian nga Nevada ka dijeni per “Ultra Sekretet ne Dreamland” dhe Dulce. Si ai ka dhe te tjere ne Qeveri. “Ja pra kunder kujt jane Studiuesit e Ufo-ve, “KESHTUQE KINI KUJDES! Ata kane vrare per te mbajtur sekrete keto informacione dhe duke lexuar kete dokument, ju tani dini me shume sec duan ata per ju qe te dini!... Nje grup FASHIST perbrenda ketij vendi ka vrare John Kennedy dhe dolen palagur. Shikoni me kujdes lidhjet qe jane, “rrjeten” e Policise Sekrete Shteterore qe eshte totalitare, perbrenda Pentagonit; JCS; DIA; Divizioni i Peste i FBI-se; DISC/DIC dhe CIA.

  Informacioni tjeter qe permban PROJECTI BLUE BOOK ne doreshkrimin e te cilit perfshihen disa projekte sekrete te qeverise jane dhe projektet e meposhtme:

  PROJEKTET E ‘MAJI’ [Majestic Agency for Joint Inteligence]:
  SIGMA- - Projekt fillestar i perfshire ne perpjekjet per te realizuar komunikimin me inteligjencen aliene.

  PLATO- - Pergjegjes per stabilizimin e Mardhenieve Diplomatike me Alienet. Ky prjojekt arriti nje marrveshje formale, ilegale nen velon e Kushtetutes se USA me alienet Gri.

  AQUARIUS - - I interesuar per te hetuar historine e pranise aliene ne toke dhe bashkeveprimin me qeniet njerezore. Nje shtese e ketij projekti eshte nje dokument madheshtor i ngjashem me Thesaurus i quajtur YELLOW BOOK qe pershkruan alienet, historine e tyre ne lidhje me njerezimin dhe teknologjine. (Disa besojne se YELLOW BOOK eshte i mbushur me propagande aliene me qellimin per ti bere agjentet e qeverise vulnerabel ndaj manipulimit psikologjik alien... ne kete rast ketu do perfshihej mashtrimi qe njerezimi eshte nje krijim gjenetik i vendosur ne kete planet nga reptilianet, e keshtu me rradhe... dhe rrjedhimi i pashmangshem i nje propagande kaq te fuqishme do te ishte nje perulje totale ndaj reptilianeve duke qene se ata jane “krijuesit” tane dhe qe ska asnje mundesi mbrojtjeje prej tyre si dhe faktin e nje nenshtrimi total duke u perpjekur vetem te negociohet me ta dhe plotesimi i cdo kerkese apo deshire qe ata kane.)

  GARNET - - Nje projekt pergjegjes per te kontrolluar cdo informacion dhe dokument qe lidhet me subjektin Alien dhe pergjegjesine e dokumentave dhe informacioneve.

  PLUTO - - Nje projekt pergjegjes per te vleresuar te gjitha informacionet qe lidhen me teknologjine Hapsinore te UFO-ve dhe IAC [Identified Alien Craft] Anijet Aliene te Identifikuara.

  POUNCE - - Nje projekt qe u krijua per te rekuperuar te gjitha disqet dhe alienet e goditur ose te rrezuar dhe te krijonte nje version te ngjarjes per te maskuar operacionet e verteta nese kjo do te ishte e nevojshme. Ketu perfshihen histori te tipit avione ‘eksperimenta’, aktivitete germuese, hapje minierash, etj.

  NRO - - National Recon Organization, me baze ne Fort Carson, Colorado. Pergjegjese nepermjet DELTA FORCES per sigurine e te gjithe Alieneve dhe mjeteve fluturuese Aliene si dhe projektet e bazave te nendheshme.

  DELTA - - Krahu special i NRO i cili eshte i trajnuar ne menyre speciale dhe i ngarkuar me detyren per SIGURINE e te gjithe projekteve te MAJI [MAJI ose MAJIC qe lidhet me MJ-12]. I koduar po ashtu me emrin “NJEREZ ME TE ZEZA”, Delta Force jane te trajnuar per te pajisur me sherbimin e sigurise projektet aliene dhe sigurine e bazes LUNA.

  BLUE TEAM - - Projekti i pare pergjegjes per reagimin dhe rekuperimin e disqeve aliene te goditura/rrezuara dhe vete qenieve Aliene. Ky ishte nje projekt i U.S. Air Force Material Command. Po ashtu nje sinonim me grupin tjeter te regaimi rekuperimit i quajtur ALFA.

  SIGN - - Projekti i dyte pergjegjes per mbledhjen e Inteligjences dhe percaktimin nese prania Aliene ishte nje kercenim ose jo per Sigurine Kombetare te USA. SIGN absorboi projektet e BLUE TEAM. Ky ishte nje projekt i perbashket i CIA-s dhe i Forcave Ajrore.

  REDLIGHT - - Ky projekt perfshinte testimin ne fluturim si dhe kopjimin e teknologjise te disqeve aliene te rekuperuara ne AREA 51 – Groom Lake – Dreamland, Nevada. Vezhgime te UFO-ve te shoqeruara nga Helikoptere te Zinj pa numer identifikimi jane nga detyrat e projektit Redlight.

  SNOWBIRD - - I krijuar si nje mbulese per projektin REDLIGHT. Ky projekt aktivizohet here pas here kur lind nevoja per te sajuar histori qe te mbulojne operacionet e Redlight, etj, duke nxjerre informacione per mjete fluturuese ushtarake shume te avancuara te cilat perdoren per te justifikuar veshgimet e UFO-ve.

 3. #83
  BLUE BOOK - - Nje koleksion per UFO dhe Inteligjence Aliene i perdorur nga Forca Ajrore e SHBA-se dhe qe eshte thjesht nje projekt disinformimi. Ky projekt u mbyll dhe detyrat dhe materialet e mbledhura prej tij u absorbuan nga Projekti AQUARIUS. Nje raport i klasifikuar [sekret] i quajtur “GRUDGE/BLUE BOOK, RAPORTI No.13” eshte i vetmi informacion i vlefshem qe doli nga ky projekt. Sidoqofte pervec faktit qe si informacion eshte nga nje burim i dores se dyte, vazhdon te jete i rezervuar per publikun.
  Raportet No. 1-12 dhe No. 14 JANE te disponueshem per publikun. GRUDGE/BLUE BOOK Raport No.3 permend faktin se shume nga personeli shteteror ushtarak DHE CIVILA ju eshte dhene fund [jane ekzekutuar pa nje proces gjyqesor] kur ata jane perpjekur qe te bejne publike marrdheniet e qeverise SEKRETE me alienet.

  DISA NGA ARMET SEKRETE TE MAJI KUND ALIENEVE PERFSHIJNE:

  GABRIEL - - Nje projekt per zhvillimin e nje arme qe do gjeneronte nje tingull pulsues te nje FREKUENCE TE LARTE, gje qe do ishte shume efektive ndaj disqeve aliene dhe armeve me rreze. Projekti po ashtu perfshin dhe punen me mikrovale te frekuences se larte.

  JOSHUA - - Zhvillimi i nje arme qe gjeneron nje tingull pulsues te nje FREKUENCE TE ULET. Kjo arme u prodhua dhe grumbullua ne Ling Tempco Vaught ne Anaheim, California. Pershkruhet te jete nje arme ne gjendje te rrafshoje cdo ndertim te bere nga dora e njeriut ne nje rreze prej 2 miljesh. Eshte testuar ne White Sands Proving Grounds dhe u zhvillua midis viteve 1975-1978. Eshte nje aparature ne forme konike e lidhur me nje kompjuter dhe amplifikator. Projekti perfshin po ashtu projektime te frekuences se shkurter dhe te mikrovaleve.

  EXCALIBUR - - Kjo eshte nje arme e disenjuar per te shkaterruar baza te nendheshme aliene [zhvilluar dhe subvencionuar nga krahet e inteligjences qe jane te lidhura me Marinen e SHBA-se dhe projektet SDI te cilet kane refuzuar marrdhenie te metejshme me Grite kur ata na u kundervune ne kofliktin dhe masakrat e Luftes se Groom dhe asaj te Dulces. Disa elemente patriote brenda MJ 12 dhe M.I.C. - -Military-Industrial-Complex [Kompleksi Ushtarako-Industrial] e mbeshtesin kete agjende te rezistences ndersa elemente te tjere te lidhur me ‘korporatat imperialiste’ te komunitetit te bankave nderkombetare vazhdojne te suportojne bashkepunimin e metejshem me qellim qe te fitojme me shume teknologji te kontrollit te mendjes per Rendin e Ri Boteror te tyren. Excalibur eshte nje rakete e afte te penetroje 1 mije metra ne toke ne shtrate shtufi dhe masa te forta gelqerore si ajo qe gjendet ne New Mexico, pa demtuar rezultatin e operacionit. Trajektorja e kesaj rakete sduhet te kaloje 30 mije kemb e mbi toke dhe goditja sduhet te devijoje me shume se 50 metra nga shenjestra. Arma mban 1 deri ne 10 megaton mbushje atomike. Sekreti ne aftesine qe ka raketa per te germuar token qendron tek nje pajisje deflektori me makrovale ne nje energosintetizues qe instalohet ne vete mbushjen e raketes.

  MAJIC ka dhe pese arme te tjera kryesore per ti perdorur kunder Alieneve por pak ose aspak informacion eshte i disponueshem per kete fakt.
  Nga i njejti raport ne gjejme informacionin e meposhtem per format aliene Reptiloide:

  Gjatesia Mesatare: Meshkujt – 2 metra; Femrat – 1.4 metra
  Pesha Mesatare: Meshkujt - 200 kg; Femrat – 100 kg
  Temperatura e Trupit: Meshkujt – Temperatura e Ambjentit; Femrat – Temperatura e Ambjentit
  Pulsi: Meshkujt – 40/10; Femrat – 40/10
  Presioni i Gjakut: Meshkujt – 80/50; Femrat – 80/50
  Mesatarja e Jetegjatesise: Meshkujt – 60 Vite Tokesore; Femrat – 23 Vite Tokesore

  Me gjak te ftohte si te gjithe reptilet, Reptiloidet jane konstatuar te preferojne klime te ngrohte tropikale [natyrisht te perftuar artificialisht ne shpellat ku jetojne]. Me nje sistem frymarrje jo perfekt ata sigurojne oksigjen ne sasira te mjaftueshme per te mbajtur aktiv procesin e ushqimit dhe te jashteqitjes, temperatura e tyre mund te rritet disa grade mbi ate te ambjentit [kjo sugjeron se arme qe prodhojne nxehtesi si psh flakehedhes, etj ne fushe beteje mund te jete shume efikase madje dhe fatale per kete lloj specie]. Sistemi i riprodhimit eshte ovouniparous [veze]. Reptiloidet me pak te zhvilluar [per aktivitete te shpejta, aktivitete fizike] rezultojne ne nje levizje te ngadalte dhe te thjeshtuar. Syri i nje Reptiloidi eshte i perbere nga mijera thjereza mikroskopike ku sejcila prej tyre ka sistem te pavarur mbrojtes. Syri nuk mbyllet pothuajse kurre gjate oreve te pushimit dnersa organet e tjera kalojne ne gjendje pauze, kjo sidomos ne varesi te burimit dominues te ndricimit. Reptilodiet mbijetuan sepse u fshehen ne thellesi te tokes ne Shpella te Medha te Nendheshme.

  Informacion mbi Insektoidet:

  Gjatesia Mesatare [Rraca e Drejtuesve]: Meshkujt – 1.6 metra; Femrat – 1.2 metra
  Gjatesia Mesatare [Rraca e Sherbyesve]: Meshkujt – 1.0 metra; Femrat – 1.0 metra
  Pesha Mesatare [Rraca e Drejtuesve]: Meshkujt – 70 kg; Femrat – 40 kg
  Pesha Mesatare [Rraca e Sherbyesve]: Meshkujt – 35 kg; Femrat – 35kg
  Temperatura e Trupit: Meshkujt – 110/2; Femrat – 110/2
  Jetegjatesia Mesatare: Meshkujt – 130 Vite Tokesore; Femrat – 130 Vite Tokesore
  (Shenim: Perpjeket aktuale per te krijuar nje rrace hibride reptiliane-insektoide si ne rastin e specieve varietete qe jane raportuar se ekzistojne ne Bellatrix Orion, eshte nje rezultat i deshires se Reptiloideve per te shtuar jetegjatesine e tyre?Branton)

  Retina e syrit te Insektoideve eshte e perbere nga fije te holla shume te ndjeshme ndaj ngjyrave dhe eshte e paafte per te dalluar ndryshimin midis gjatesise valore te drites. Sidoqofte ne kompesim te ‘ngjyres’, shikimi i insektoideve eshte i ndihmuar nga dy antena te cilat pervec faktit qe jane dy marres shume te mire valore, jane te perbere dhe nga nje rrjet i tere receptoresh te gjatesise valore. Per kete arsye menyra e perceptimit te ngjyrave per insektoidet eshte me nje ton gri. Per shkak te bashkeveprimit te pavarur te organeve receptive, shikimi i Insektoideve mund te quhet me plot gojen si Kuadroskopik gje qe rezulton ne nje perceptim shume te thelle vizual.
  Degjimi i Insektoideve eshte jashtezakonisht i zhvilluar dhe ata jane ne gjendje te dallojne nje mori te madhe frekuencash audio, shume me teper se qeniet njerezore. Per shkak te drejtimit te antenave te tyre, Insektoidet (shumica e te cileve jane pershkruar ne formen e nje karkaleci apo gjinkalle gjigande) zakonisht degjojne duke mbajtur koken paksa te menjanuar. Ata po ashtu kane nje strukture skeletore te kufizuar.

  Rraca te tjera aliene te permendura ne raportin sekret:

  1.Tipi A: Rigelian, Rigel ose Gri
  2.Tipi B: 2-Reticulae, Z-Reticuale 1, ose Gri
  3.Tipi C: 2-Reticuale, Z-Reticuale 2, ose Gri
  4.Tipi D: Orion, Plediades, ose Nordik
  5.Tipi E: Ylli Bernards, Ngjyre Portokalli

  Informacion mbi Grite Reptiliane te Rigelit:

  LUNA-1 eshte baza Rigeliane ne anen e erret te Henes. Perfshin nje baze, nje operacion germimi qe perdor makina shume te medha dhe mjete fluturimi Alien gjigand ose anije mbajtese. WAVENEST eshte baza Rigeliane ne Oqeanin Atlantik dhe perfshin nje baze Aliene te nenujshme, germime dhe anije fluturuese ne forme puroje.

  Rigelianet moren kontakt me disa pjestar te Kompleksit [Korporatave ose Qeverine Sekrete] INDUSTRIALO-USHTARAK nga viti 1947-1971... ‘Qeveria’ mendoi se Grite ishin te pademshem por ne vitin 1982 dhe 1988 pamja qe u shfaq ishte komplet e ndryshme. Tani dihet qe ata mashtruan ne nivele te ndryshme. Manipulimi dhe mashtrimi i tipit “Kale Troje’ nga Grite perfshiu forcat e MJ-12/MAJI (marrveshja aktuale me Grite bere nga NSA dhe lidhjet me nivele te ndryshme te Kompleksit Industrialo-Ushtarak, sipas disa burimeve vazhdon per shkak te shkalles se larte te infiltrimit te alieneve ne nivele te caktuara te Komunitetit te Inteligjences.) Berthama drejtuese e NSA/CIA eshte thellesisht e kontrolluar nga Grite... Duke punuar nen instruktimin e alieneve nga Rigel, Cia dhe ish shkenctaret naziste kane zhvilluar dhe shperndare viruse dhe bakterie shkaterrimtare, perfshi ketu AIDS, ne menyre qe te eleminojne elementa te “pa deshirueshem” te popullates njerezore.

 4. #84
  Informacione mbi Rracen Nordike:

  Gjatesia Mesatare: Meshkujt – 2.0 metra; Femrat – 1.7 metra
  Pesha Mesatare: Meshkujt – 90 kg; Femrat – 70 kg
  Temperatura e Trupit: Meshkujt – 98.6 grade Fahrenheit; Femrat – 98.6 grade Fahrenheit
  Pulsi: Meshkujt – 72.5/16; Femrat – 72.5/21
  Presioni i Gjakut: Meshkujt – 120/80; Femrat – 80/50
  Jetegjatesia Mesatare: Meshkujt – 60 Vite Tokesore; Femrat – 23 Vite Tokesore (sipas burimeve te tjera te iniformacionit, kjo jetegjatesi mesatare kaq e ulet eshte shume e ekzagjeruar)

  Informacion mbi Boje Portokallinjte

  (Shenim: Keta jane humanoide me lekure te kuqe dhe qime te kuqerremta qe ne disa raste mund te jene hibridizuar gjenetikisht me gene reptiliane duke i shnderruar keshtu ne nje rrace pothuajse hibride por sidoqofte ne shumicen e rasteve jane ne dukje humane. Ne ndryshim nga Reptilianet ata kane organe riprodhuese te dukshme dhe po ashtu jane te afte te ciftezohen me rraca te tjera humanoide. Ata vijne nga sistemi diellor i Bernards. Ne disa raste te rralla ata jane pare te kene qime ne fytyre, mjekra, etj. Mesa duket disa nga Portokallinjte jane me shume humanoide se te tjeret. -Branton)

  Gjatesia Mesatare: Meshkujt – 1.7 metra; Femrat – 2.0 metra
  Pesha Mesatare: Meshkujt – 70 kg; Femrat – 50 kg
  Temperatura e Trupit: Meshkujt – 91 grade Fahrenheit; Femrat – 91 grade Fahrenheit
  Pulsi: Meshkujt – 242/61; Femrat – 242/61
  Presioni i Gjakut: Meshkujt – 80/40; Femrat – 80/40

  Do e mbyllim kete seksion duke cituar edhe nje tjeter pjese nga PROJEKTI BLUE BOOK:

  FAKTORI METAGEN: Metageni eshte nje varian biologjik qe rri ne gjendje te fjetur ne anetare te selektuar te rraces humane [sidomos ne planetin Toke] derisa aktivizohet si rezultat i ndonje gjendje te jashtezakonshme fizike ose emocionale.
  Ky eshte nje energokimikal, ne pergjigje te nje stimulimi negativ. Nje lloj jashteqitje kromozoni dhe ne kete moment Metageni ze vendin e burimit te biostresit qe mund te jete kimik, radioaktiv ose ndonje lloj tjeter, i mjaftueshem per te shkaktuar pergjigjen e fuqishme energjike qe sherben si nje katalizator ne ndryshimin gjenetik. Fokusimi kryesor i katalizatorit te energjise eshte nje gjender ne mes te trurit njerezor qe quhet gjendra Pineal dhe ushqyesi per reagimin e Pinealit eshte adrenalina. Faktori Metagen krijon aftesine e Fuqise Fizionike. [per mire ose per keq].

  Interesimi kryesor i Alieneve, sidomos Grive eshte qe te kuptojne dhe kontrollojne Metagenin per rracen e tyre. Ata perpiqen ta bejne kete duke perdorur Eksperimentet Biologjike per te krijuar Hibride nga te dyja palet, aliene dhe humane. Mbase ata besojne se NJEREZIT NGA PLANETI TOKE, JANE KRIJESAT ME VDEKJEPRURESE NE TE GJITHE UNIVERSIN. Sepse mesa duket vetem ne Toke, njerezit jane ne gjendje te gjenerojne Faktorin Metagen qe do te thote aftesi Natyrale Fizionike, “Fuqi e Vertete”.

  (Shenim: Fuqi per mire ose per keq do te thonit ju. Nje nga arsyet pse humanet ne Toke po kontrollohen dhe shfrytezohen sic eshte ne rastin e forcave hapsinore Nazi-NSA-Industrialo-Ushtarak ose qe ju mohohet teknologjia e avancuar interplanetare si ne rastin e atyre qe nuk jane vene nen kontroll eshte thjesht per shkak te alieneve, sidomos atyre keqdashes qe jane te tmerruar nga ideja qe nese nje shoqeri humane e LIRE dhe jo kolektiviste nga Toka mund te veje nje kembe ne Hapesire dhe te shnderrohen ne nje rrezik vdekjeprures per agjenden aliene te pushtimit dhe manipulimit ne gjithe galaktiken. Kjo eshte arsyeja pse ata duan te demtojne ose pervetesojne faktorin Metagen, sic kane bere me forcat fashiste me baza ne Antarktide ku kane perdorur kontroll masiv te mendjes ne menyre qe me pas ti perdorin keto forca si mburoja njerezore ose ‘luftetare’ per betejat e tyre hapsinore kunder kulturave te ndryshme qe mund ti rrezistojne kolektivizmit drakonian. Ne duhet te KERKOJME nga kompleksi Industrialo-Ushtarak, i cili eshte ndertuar me dollaret e taksave tona dhe qe po influencohet thellesisht nga forcat fashiste/aliene qe, te Nderpresin se na shituri tek alienet dhe te ndajne bashke me ne teknologjine interplanetare qe te kemi te gjithe mundesine te behemi pjese e komunitetit interplanetar dhe jo vetem nje berthame elitare e kontrolluar nga alienet. Nese ne si nje Republike Kushtetuese [dhe Kongresi] marrim me te drejte kontrollin mbi cdo projekt hapsinor te financuar nga parate e taksave tona, atehere vete njohuria e perbashket dhe ndergjegja publike do jete pengesa me e madhe e ketyre forcave te hapesires qe te angazhohen ne ndonje aksion ushtarak kunder boteve paqesore, gje qe do shkelte hapur themelet e etikes se Kushtetutes Amerikane nga njera ane dhe nga ana tjeter do te na pengonte ne te krijonim aleanca me forca aliene manipuluese dhe agresive.Branton)

  Parimet e racave ne Univers jane psikologjikisht te njejta. Llogjika e ftohte eshte ajo e nje rendi normal per racat me te rendesishme. Ngjashmerite thelbesore jane ato te sigurise dhe te parashikimeve, armiku qe njihet eshte ai qe i ruhesh. Ky nuk eshte rasti [i paparashikueshem] i njereziminit.

  Ndersa shumica jane humane ne paraqitje, disa [shume me teper se dikush mund te kete enderruar ndonjehere] jane ne zoterim nje te tendence super njerezore. Aftesi Fizionike Natyrale. Kjo ne vetvehte mund te jete shume e rrezikshme ne rastin e nje dominimi te Tokes nga Alienet.

  (Shenim: Disa tokesore kane aftesine te skanojne fushen universale fizionike nepermjet mendjes superkoshiente te tyre duke projektuar dhe fokusuar trupin e tyre ‘magnetik’ ne nivele te ndryshme, qofshin keto koshiente apo jo dhe cdo ‘rrezik’ subjektiv qe dedektohet gjate ketij procesi, konvertohet ne ndergjegje nepermjet intuites. Kjo mund te krahasohet me ‘remote viewing’ qe nuk eshte gje tjeter vecse aftesia e trurit te njeriut per tu intonuar dhe lundruar ne Fushen Universale Fizionike ose “Linjen Rrjedhese” si nje radio marres biokimik qe skanon valet ‘ajrore’ fizionike. Vete valet fizionike jane nje forme tangente energjie e cila mund te matet ashtu sic maten dhe valet e radios. Rrjeti gravitacional elektromagnetik i cdo planeti dhe sic supozohet dhe vete fusha gravitacionale elektromagnetike qe lidh planetet dhe yjet ne nje nivel te imtesishem, sherben si nje rrjete ne te cilen mendimi si forme mbahet si i ‘kapur ne kurth’. Humanet jane qenie multidimensionale dhe si te tille kane aftesine te perceptojne ‘rezervuaret’ e gjere te formes se mendimit ,qe ndodhen ne kete rrjet interplanetar, nepermjet intuites, si psh kur jane ne gjendje endrre. Gjate gjendjes se endrres, truri vepron ne nje frekuence me te ulet dhe ne kete moment prodhohen ato qe ne mund ti quajme si vale te gjata fizionike te cilat mund te arrijne te lidhen me te tjera vale te gjata te te njejtes frekuence ose te lidhen me vete fushen fizionike dhe te observojne ‘atmosferen psiqike’ qe eshte e pranishme ne cdo zone te vecante dhe nga ku mund te arrihet aksesi tek forma e mendimit. Kjo shpjegon faktin qe pse shpesh njerezit shohin enderra qe duken si reale ne zonat ku ka rrjet energjie te larte. Sepse zona te tilla kane tendencen te ‘kapin’ formen e mendimit, energjine fizionike ose psiqike. Po ashtu forma jete astrale, humane apo kafshe te cilet mund te jene ‘kapur’ ne brendesi te ketyre rrjeteve te energjise fizionike duke u ndeshur me zona ku ka perqendrim te larte graviteti elektromagnetik si psh ajo qe ekziston ne Trekendeshin e Bermudes, esencialisht duke hyre ose bere pjese e nje “bote te formes se mendimit”, nje denistet dimensional ku ngjarjet dhe objektet jane me shume ‘fluide’ sesa ne dimensionin e 3-te - - mund te kontakohen [per mire ose per keq] gjate gjendjes se endrrave. Jo te gjitha qeniet ose ata qe “i shmangen enderrave” qe dikush mund ti hasi ne gjendje endrre jane produkt eskluziv i mendjes subkoshiente te tij.Branton)

  Duke bashkuar trimerine e pandare te rraces njerezore me efektin e Metagenit, cdo human eshte unik dhe Toka mund te shnderrohet ne nje vend pjellor ku te rritet nje super rrace e paparashikueshme (nese do e kemi ate shanc). Te tjere e kane treguar me kohe shqetesimin e tyre per Potencialin e Njeriut [gjate gjithe] historise njerzore. Dhe kjo ndodh sepse Alienet jane ketu per tu perpjekur te kontrollojne vete Token perpara se ne ta bejme ate gje. Ja pse ata duan sekretin tone me te rendesishem: FAKTORIN METAGEN qe eshte shpresa e vetme e Alieneve.

 5. #85
  KAPITULLI I NJEZETENENTE
  “ORGANIZATA” - - BRENDA BASHKEPUNIMIT
  Materiali qe do shqyrtojme me poshte eshte shkruajtur nga studiuesi William Hamilton dhe titullohet SHPELLAT MAGJIKE qe eshte bazuar ne vete librin e Hamilton MAGJIA ALIENE:

  ...Rasti i i pare i nje rrembimi ne nentoke qe kam hetuar ka ndodhur ne vitin 1988. Asnjehere nuk arrita ne nje perfundim te prere ne lidhje me informacionin qe doli nga hetimi por arrita te merrja raporte te konfirmuara nga te rrembyerit e tjere. Incidenti ndodhi ne zonen e Rosamond te Lugines Antelope ne California, ne njeren nga anet e Malit Tehachapi. Mali Tehachapi ngrihet ne krahun verior te lugines. Mali ka nje si qafe dhe ne ate zone ndodhet nje stacion sekret i testimit elektromagnetik te Northrop. Ky stacion eshte mbiquajtur nga banoret e zones perreth si “Vrima e Zeze” dhe pretendohet se eshte nje stacion i nendheshem me shume nivele.
  Ray dhe Nancy punonin ne fabriken e montimit ne Northrop B-2 qe eshte ne Palmdale. Ray eshte nje amerikan lekurekuq dhe punonte me turne te ndryshme si inspektor i avioneve. Nje nate qershori ai vendosi te bente nje shetitje se bashku me Nancy ne njeren nga shpatet e malit Tehachapit. Ky shpat dukej si nje e prere e thelle qe perfundonte ne kembet e nje kodre dhe ndodhet buze nje rruge qe kalon neper gjithe malin ne forme rrethore. Ne pjesen e mbrapme ka nje hyrje per ne nje pllaje artificiale qe ishte krijuar me ndihmen e shperthimeve dhe dukek pastruar shkembinjte e shumte. Ray parkoi makinen e tij ne kete pllaje. Ata dolen nga makina per te pare yjet ne qiell dhe dritat e largeta te qytetit te Lancaster dhe Palmdale qe shtriheshin tutje ne luginen poshte tyre. Ndersa shikonin yjet, Nancy vuri re qe disa prej tyre leviznin ne forme rrethore dhe i terhoqi vemendjen Rayt. Ai nxorri elektrikun e dores nga makina e tij dhe filloi te jepte shenje me drita. Ne nje moment Nancy vuri re nje sfere te ndritshme ne madhesine e nje topi basketbolli qe qendronte pezull ne nje kodrine aty afer. Ata filluan ti afroheshin kodrines per te pare me mire sferen. Ray mendoi se ajo sapo ishte ngritur nga nje si e hapur ne truallin e kodrines. Dukej sikur vezullonte dhe shkelqente. Nga pjesa e poshtme e saj dukej sikur dilnin disa si viza. U ngrit paksa me siper dhe Nancy u perpoq ti fliste pasi pati nje ndjesi sikur kjo sfere ishte e drejtuar ne menyre inteligjente dhe ndodhej aty per nje qellim te caktuar per te miren e tyre. Ndersa shikonin kete fenomen te cuditshem ne oren 1 te nates, ata vune re ne horizont, pertej vijes se kodrave te shumta, driten e agimit te dites se re qe po fillonte. Dicka sapo kishte pothuajse fshire 4 ore nga jeta e tyre. Sfera nuk ndodhej me aty. Te tmerruar ata i hipen makines dhe u kthyen ne shtepi. Diten tjeter ata ndjen nje si lloj vibracioni ne apartamentin e tyre. Vendosen te dilnin jashte dhe ne ate moment pane dy sfera te njejta si ajo e nje dite me pare qe qendronin pezull mbi apartamentin e tyre. Kjo gje i trembi ata per vdekje.
  Cova Nancy dhe Ray tek nje hipnotist lokal dhe Ray ju nenshtrua nje seance hipnoze regresive. Nancy refuzoi ta bente sepse kishte frike te zbulonte se cfare kishte ndodhur ato kater ore qe i mungonin nga koha e tyre. Ray ishte nje subjekt i shkelqyer. Ndersa ishte ne gjendje transi ai pothuajse ra me kurriz ne toke dhe mezi arritem ta ndalonim. Seanca e hipnozes regresive zbuloi disa gjera te cuditshme. Ray dhe Nancy ishin rrembyer dhe cuar nentoke!

  Nen hipnoze ata spushonin se permenduri Lumin Kern qe ndodhet ne Veri. “Eshte nje zone afer Malit Tehachapi qe quhet Projekti Lumi Kern. Pjesa e siperme e lumit perdoret nga qeveria per te furnizuar me energji elektrike nje stacion te nendheshem ne Tehachapi Ranch [aktualisht Tejon Ranch]. Mali perbri hidrocentralit te vogel eshte duke u germuar ne brendesi dhe e gjithe zona perreth eshte e mbushur me dhe. Kjo eshte shume e qarte por mesa duket njerezit perreth nuk e vene re. E gjithe energjia elektrike perdoret per Ranch qe eshte vendndodhja e “puneve te ndyra” te nendheshme ku perpunohen mjete fluturuese te nje teknologjie te larte si dhe eksperimente te tjera. Eshte nje baze e nendheshme e stermadhe, mbase e afert me ate qe ndodhet poshte 29 Palms Marine Base. Ka hangare madheshtore dhe ashensore shume te medhenj si dhe laboratore teknike. Eshte nje qytet i tere aty poshte, rrugalime te medhaja... e gjithe lugina eshte plote me tunele. Ju mund ta pershkoni me makine nentoke nga njera ane ne tjetren. Mund te ngisni makinen nentoke nga Palmdale, vendndodhja e Northrop, Lockheed dhe e “projekteve te zeza”, deri ne qytetin California. Ka tunele gjithandej deri ne George AFB. ALIENET mesa duket kane akses aty... ata jane pare ne te gjithe zonen. Qeveria [korporata] i lejon ata te bejne cfare te duan. Ata shqyrtojne trurin njerezor per te gjetur DOBESITE tona dhe per te mesuar sesi te na KONTROLLOJNE (sic kane mesuar te kontrollojne eliten e qeverise sekrete [korporatat] e cila si rezultat kontrollon keto instalime gjigande te nendheshme dhe qe mesa duket ja kane pasuar kontrollin e ketyre bazave, alieneve. Arsyeja mund te jete nga frika ose thjesht per te realizuar dominim te metejshem mbi popullsine e globit ose nje marrveshje kontrolli te perbashket.)
  Ata bejne autopsi te humaneve ... se pershkruaj dot sepse ata nuk jane humane. Shume ngjethese. ‘Qeveria ‘ ka dijeni per kete por ata kthejne koken nga ana tjeter. Disa njerez brenda qeverise duan qe kjo gje te stopohet por nuk dine sesi.”

  (Shenim: Ashtu sic kane thene shume nga ata qe “kane dijeni”, i gjithe skenari i bashkeveprimit me alienet eshte totalisht jashte kontrollit gje qe mendoj se do te thote se ne nuk jemi ne kontroll te situates. Me fjale te tjera, skema mbi te cilen u ngriten projektet bashkevepruese ku shume nga bashkepuntoret humane besonin se alienet ishin miredashes, vazhdon te jete efektive edhe mbasi ‘ne’ kemi humbur komplet kontrollin e situates. Meqe alienet tashme kane KONTROLL te pjeses me te madhe te INFRASTRUKTURES qe u ngrit si rezultat i projekteve te hershme te perbashketa, “struktura kontrolluese” ose institucioni vendimarres ska me fuqi te beje asgje per te ndryshuar situaten. I takon atyre humaneve qe kane mbetur te lire nga sekreti i projekteve ose i betimeve te shoqerive sekrete ose ne doren e atyre humaneve vizitore te cilet nuk jane te kufizuar nga DIREKTIVAT e mosnderhyrjes si ne rastin e shume hibrideve Nordike-Tokesor qe te ndryshojne gjerat. –Branton)

  Ray ishte shume i hutuar kur mesoi nga seanca e hipnozes qe Grite e kishin lidhur Nancy ne nje tavoline. Ai shikonte gjithandej instrumenta. Gjate hipnozes ai kalonte ne nje gjendje si i ngrire ndersa kujtonte skena te tilla. Filloi te bertiste dhe te behej shume emocional. Ai ishte i bindur qe ata do e perdhunonin Nancy dhe ai smund te bente asgje per ta ndaluar. Po ashtu ai dhe Nancy ndjene se kishin kontaktuar dhe nje rrace aliene dashamirese te cilet kishin observuar rrembimin e tyre nga Grite. Mbas disa muajve, Ray dhe Nancy me deklaruan se sdonin te kishin me te benin me raporte te tjera. Ata ndiheshin te kercenuar dhe te survejuar dhe kishin frikte te vazhdonin te bashkepunonin. Heren e fundit qe i takova me thane se kishin vendosur te ndiqnin klasa te Bibles per te gjetur stregim dhe mburoje nga kjo force djallezore qe kishte hyre kaq dhunshem ne jeten e tyre.

  Shume deshmitare kane verejtur fenomene te pazakonta ne rajonin e Tejon Ranch. Nje nate, ne 3 mars 1991, Pearl Shultz dhe Aric Leavitt vezhguan pese ose gjashte UFO qe leviznin ne cift me shpejtesi te ndryshme dhe qe drejtoheshin per nga Mali Tehachapi. Sejcili prej tyre kishte nje drite pulsuese qe ndryshonte nga e bardhe e shndritshme ne te kuqe te erret. Zoti Shultz vuri re dhe ngjyre portokalli dhe te verdhe. Disa nga UFO-t dukej se vinin nga qafa e Malit.

  Nje burre i quajtur Stan, pa nje drite te shndritshme ne ngjyre portokalli te celur dhe qe dukej ne formen e nje puroje [ose tubi]. Vezhgimi ndodhi ne Avenue I ndersa ai shikonte ne drejtim te Tehachapit.
  Tre deshmitare vajten ne pllaje afer Anthill ne 31 janar te vitit 1991. Ata pane nje disk ne ngjyre te gjelbert dhe me shkelqim qe u ngrit nga stacioni qe ndodhej aty dhe me nje rritje shpejtesie te dukshme beri nje ngritje ne nje kend 45 grade drejt jugut. Gjate kohes qe veshtronin objektin ata degjuan dhe nje tingull. Ndersa ktheheshin per ne shtepi ne rrugen perpara tyre [170 Street West] pane dy furgona te zinj dhe dy helikoptere te zinj.

  Nje dite, ndaj te gdhire nje pilot po fluturonte jshte Fox Field ne Avenue G drejtuar per ne Merced. Intinerari i fluturimit do e conte mbi Tehachapin. Ndersa kalonte siper qafes se malit, aty ku ndodhet Anthill, ne 23 shkurt 1991, ai observoi 4 objekte ne forme drejtkendore qe qendronin pezull mbi stacion. Ai i pershkroi ato kater here me te medhajaa se shenjat elektronike te autostrades. Mbanin nje largesi te barabarte prej 200 jardesh. Nje tjeter vezhgues i cili u lajmerua me telefon, parkoi makinen jashte autostrades dhe vrojtoi te njejtet objekte deri sa ato u zhduken!

 6. #86
  Nje banor i zones, prona e te cilit ndodhet ne 170 Street West raportoi se kishte pare token te hapej si nje hangar nga ato te rraketave berthamore, brenda perimetrit te instalimit te Northrop. Nga e cara e tokes ai pa te dilte nje disk fluturues qe u zhduk ne qiell me shpejtesi te madhe. Po ashtu ai deklaroi se dikush nga Edwards erdhi ta vizitonte dhe folen per kete histori dhe ne perfundim personi i panjohur e kercenoi qe ta mbante gojen mbyllur. Me vone arrita te identifikoja emrin e ketij personi dhe mesova se quhej Chuck dhe punonte me kontrate ne tunelet e nendheshme te stacionit te Anthill. Ai tha se kane pika hyrjeje me dyer te medhaja ku ndodhen disa panele me drita te kuqe dhe te blerta qe sherbejne per identifikimin personal. Ne fakt nuk ka dere te mirefillta qe mbulojne keto hyrje por jane disa si fusha magnetike qe projektohen nga disa cilindra qe jane te montuar ne pjesen e siperme te murit te hyrjes. Disa globe te vegjel qendronin pezull neper tunele dhe e ndoqen Chuck dhe shoket e tij ngado qe shkonin. Ai mendoi se ato ndoshta perdoreshin nga Forca Ajrore si sensore. Po ku e gjeti Forca Ajrore teknologjine per ti mbajtur ne ajer ne gjendje pluskimi keto globe?

  Joe me tregoi shume historira. Ai mori pjese ne shume nga mbledhjet e mija per UFO-t ne Lancaster. Joe deklaron se ka patur nje takin nga afer si dhe mungese kohe nje nate ndersa udhetonte ne nje rruge ne krahun jugor te Edwards AFB. Ai ishte i punesuar ne ndertim dhe ishte pajisur me nje leje per te punuar ne zonat e operacioneve ushtarake dhe shprehet se ka punuar ne nje projekt te nje tuneli te nendheshem poshte Haystack Butte ne krahun Lindor te Edwards, afer Zones se Testimit te Raketave te Nasa-s. Edhe Joe deklaron se ka pare globe qe silleshin verdalle neper keto tunele. Puna e tij ne tunel ishte ajo e pikturimit te numrave te medhenj brenda disa kutive qe ndodheshin ne nje si shirit qe kalonte horizontalisht neper gjithe muret e tunelit. E pyeta se sa larg shkonte ky tunel i nendheshem dhe ai mu pergjigj se njehere kishte numeruar ne ashensor ndersa zbriste poshte dhe perllogariti qe tuneli duhet te ishte te pakten 3000 kembe thelle nentoke.

  Nje moment Joe pa nje dere qe u hap dhe u shfaq nje dhome ne njerin prej tuneleve dhe qe andej doli nje alien shume i gjate dhe qe qendronte ne mes te dy njerezve te veshur me perparase te bardhe laboratori. Ai tha se ky alien ishte te pakten nente kembe i gjate. Joe deklaron po ashtu se ka pare alien Gri ne brendesi te nje hangari ne Liqenin China. Kjo ndodhi kur shkoi ne hangar te mblidhte veglat e punes mbas perfundimit te dites. Ai gjithmone me ka treguar histori fantastike por gjithmone dukej shume i sinqerte. Te them te drejten se di asnjehere se per cfare ta besoja.

  Nje dite Joe me tregoi per dy ish shoke te vjeter te shkolles qe ishin takuar rastesisht. Te dy ata kishin punuar ne stacione te nendheshme dhe po ashtu kishin punuar sebashku ne Anthill. Puna ishte si te thuash e perkoheshme, e kufizuar ne 2 jave. Gjate kesaj kohe ata jetonin ne apartamente qe ishin te ndertuara edhe ato nentoke. Madje qeveria caktoi edhe ushqimin per njerin prej tyre. Ky ishte nje gjeni ne kompjuter. Ai thote se ka pare forma aliene gri edhe reptiliane ne baza te ndryshme te nendheshme. Nje nga projektet e nendheshme ishte Startalk Project dhe trajtonte kryesisht rrezet lazer. Informatori, nje djale i quajtur Paul thote se ai ka punuar ne nje ndertese te madhe nentoke. Projekti Startalk perdorte nje lazer te fuqishem qe reflektohej ne nje pasqyre dhe me pas dergohej ne hapesire. Lazeri ishte i pajisur me nje sinjal dhe vepronte si far sinjalizues per UFO-t. Mesa duket sinjali i drejtohet forcave mike nga sisteme te tjera. Ai po ashtu kishte punuar ne stacionin Douglas afer Llano. Aty njehere kishte pare nje disk te ulej dhe te futej ne nje hangar te madh nentoke. Brenda ne ndertesen e nedheshme eshte nje kompleks kompjuterik gjigand. Punonjesit aty vishen me rroba te bardha dhe carape te bardha [jo kepuce]. Kompjuterat perdorin nje gjuhe aliene me simbole. Manualet indikojne kodet qe duhet te perdoren. Ne kete kompleks ka nje ekran te madh i perbere nga nje material plastik lekskon ku paraqiten sisteme dhe galaksi te ndryshme. Nje stilolaps prej dylli perdoret per te treguar se nga duhet te drejtohet lazeri. Teknologjia qe perdoret aty eshte kaq shume e avancuar sa eshte pertej cdo teknologjie inxhinjerike te njohur. Lazeri po ashtu eshte i afte te kryeje komunikime INTERDIMENSIONALE. [Komunikime ne hyperspace dhe subspace? Keshtu duhet te jete pasi nje rreze lazer e krijuar ne dimensionin e 3-te do ti duhej te pakten 3 vjet per te arritur yllin me te afert]. Punonjesit e sigurise shoqerojne te gjithe ata qe punojne aty edhe kur shkojne ne banjo. Telefonat pergjohen, madje edhe telefonat e shtepive te punonjesve. Ju desh 2 vjet Paul dhe Gopher [personi i dyte] qe te merrnin nje akses sigurie. (Shenim: Nese ndermarrja Industrialo-Ushtarake ose qeveria ‘korporate’ eshte e perfshire ne bashkepunimin me alienet, duket sikur ajo nuk eshte ne kontroll te plote te situates... ata qe kontrollojne keto struktura jane! Ose ata qe kane si motivim pasurimin e metejshem dhe fuqizimin e tyre edhe sikur kjo te kete si cmim nje marrdhenie ‘biznesi’ me forca aliene keqdashese. Motivimi i tyre nuk eshte domosdoshmerisht ai i qeverisjes se qytetareve amerikane apo mbrojtja dhe respektimi i Kushtetutes se Shteteve te Bashkuara te Amerikes! Sic eshte ajo thenie, Etja per para eshte rrenja e cdo gjeje djallezore. –Branton)

  Gopher ka punuar po ashtu si specialist kompjuterash ne Anthill. Ai ka punuar edhe ne stacionin Helendale te Lockheed si dhe ne Nevada Test Site. Ai thote se ne punojme me aliene dhe teknologji aliene dhe kjo gje e ka trembur per vdekje. Paguhet shume mire per punen qe ben. Merr 145 mije dollare ne vit plus pagesa e ushqimit qe i sigurohet nga ‘qeveria’. Gopher thote se ka punuar edhe ne SEKTORIN D qe njihet ndryshe si stacioni i Dulces. Ne keto baza te nendheshme ai ka pare reptoide dhe Gri. Natyrisht qe Gopher ska jete private. Ka punuar me reptoid me lekure ndjyre te bardhe, mbase me drakot e bardhe qe jane pershkruar dhe nga Thomas Castello. Po ashtu ai ka pare dhe pjestare te rraces se Portokallinjve. Deri tani, sic shprehet, S’KA PARE ASNJE PERFITIM PER RRACEN NJEREZORE. Ghoper po perpiqet te zbuloje se cfare do ndodhi ne te ardhmen dhe eshte i shqetesuar se cfare do sjelle kjo e ardhme. Ai parashikon nje LUFTE ALIENE. Aty poshte nentoke specialisti i kompjuterave ben nje jete shume te mire. Pervec apartamentit, ai ka nje pishine, sauna, palester, te gjitha keto ne dispozicion. Punon me turne pa nderprerje per 14-16 dite dhe nuk i lejohet qe te largohet nga SHBA. Per te levizur brenda perbrenda shteteve te USA duhet te marri leje speciale. Gopher thote se qendra kryesore e kontrollit te lugines eshte ne Haystack Butte. Nje tunel fillon nga Haystack Butte deri ne Anthill. Ai beson se ka aliene miredashes madje ka pare njehere njerin prej tyre. Ata jane nga nje Federate. Alieni qe ai pa ishte ne dukje humanoid, nje bjond i gjate [nordik] qe kishte veshur nje kominoshe dhe nje si pelerine ne ngjyre te gjelber. Gopher beson se ne jemi duke kerkuar ndihme nga keto qenie kaq dashamirese. Ky eshte nje skenar i njejte me ate qe jam informuar nga letra e nje veterani.

  Djali i adoptuar i nje mikut tim u punesua ne nje stacion te nendheshem ne Los Alamos. Ai thote se ka nje shuttle qe shkon nentoke nga ky stacion deri ne SEKSIONIN D. Djali punoi ne nivelin e pare qe shrihet nen qytetin e Dulces. Nje bllok me tutje se ndertesa e PAN AM eshte nje gjimnaz i vjeter qe tani perdoret si nje stacion inxhinjerik nga HAKEN HANGAR [fillimisht ZIA CORP]. BRENDA STACIONIT ESHTE NJE ASHENSOR QE ZBRET POSHTE NE DHOMEN E KOMPJUTERAVE. Qe nga kjo dhome, nje tunel anesor kryqezon tynelin kryesor ku ndohet mjeti shuttle i transportit qe niset nga Los Alamos per ne Albuquerque. Keto nivele jane te ruajtura nga PROFORCE security. Me ne thellesi ka nivele te tjera te mbrojtura nga sisteme automatike qe vrasin cdo njeri qe futet aty ilegalisht. Nje roje sigurie ne menyre aksidentale aktivizoi alarmin dhe u vra ne vend nga njeri prej ketyre sistemeve mbrojtese. Keto tunele jane nje pjese e vogel e rrjetit gjigand te tuneleve nentokesore. Nje tjeter gje qe permendet nga ky burim informacioni eshte ekzistenca e nje qyteti te tere te nendheshem qe strehon nje popullate prej mbi 1 mije personash, te gjithe punonjes ne baze. Shumica e tyre jane banore te perhershem te nentokes. Ne laboratoret gjenetike kryhen disa eskperimente shume te avancuara qe perdorin fuzionin e lazerit. Buxheti vetem per stacionin e siperfaqes eshte mbi 1 miliard dollare ne vit por projektet studimore te nentokes e kalojne DISA HERE KETE SHIFER. (Ketu shkon nje pjese e mire e parave te taksave tona? Ekonomia dhe mireqenia e Amerikes eshte duke rrjedhur neper keto tunele?)

  Une dhe Pam, disa vite te shkuara u prezantuam me nje te rrembyer te quajtur Diane. Ajo jeton ne zonen e Apple Valley. Qe nga koha qe ka qene femije ajo ka patur kontakte me alienet. Ndersa rritej ne moshe Diane filloi te kishte eksperienca rrembimi te kryera nga humanet dhe qe e kishin cuar neper stacione te nendheshme. Nje nga keto stacione te nendheshme ajo beson se ndodhet ne qendren e testimit ne China Lake Naval Weapons, pak ne perendim te Panamint Range dhe Death Valley. Ne kete baze ate e zbriten ne nivelet e poshtme nepermjet nje ashensori. Pershkimi i saj per kete ashensor perputhet me ate te bere nga nje njeri me emrin Thomas per nje ashensor ne bazen e Dulces. Pershkimi i Thomas dhe detaje te tjera ne ate kohe nuk ishin publikuar ende, pra deklarata e saj ishte mese e besueshme. Mesa duket keta ashensore kane nje forme te pazakonte dhe perdoren nepermjet forces elektromagentike ne vend te sistemit kabllor qe perdoret per ashensoret e zakonshem. Diane po ashtu raporton se i bene nje xhiro neper baze e shoqeruar nga nje burre i veshur me perparse te bardhe. Ai i tregoi aty humanet qe ishin alteruar gjenetikisht. Keta humane mbaheshin neper kafaze ne nje lartesi mbi 1 kembe nga toka. Ajo po ashtu pa kafshe ne gjendje te alteruar. Historia ishte po aq e cuditshme sa e ajo e treguar nga Thomas per nivelin e 7-te ne Dulce.

  Historia per nje baze te nendheshme ne rezervatin Indian te Jicarilla Apache u be fillimisht e njohur rreth viteve 1980 kur nje fizikant nga Albuquerque, Paul Bennewitz raportoi rrezimin e nje disku alien ne njeren nga shpatet e Malit Archuleta. Paul i shkruajti nje leter Senatorit Pete Domenici dhe Paul Gilman ne Washington D.C. Kjo leter u shoqerua nga nje raport. Aty thuhet: “Anijet atomike te permendura fillimisht ne raportin tim... kopjuar per ju... disa vite te shkuara u rrezuan pothuajse 2 milje ne veriperendim te Dulce, NM afer Majes Archuleta ne Archuleta Mesa”. Ai beson se kjo paraqiste rrezik nese radiacioni gama dhe ai i neutroneve mund te shperndahej nga zona e rrezimit nese lenda nukleare shkrihej. THUNDER SCIENTIFIC CORPORATION e Paul fabrikonte instrumenta te ndryshem dedektimi.

  Ne raportin e tij te PROJEKTIT BETA, Paul Bennewitz shprehet se alienet humanoide kishin nje baze afer Archuleta Mesa dhe se kishte arritur te stabizilonte komunikim direkt me alienet e bazes. Ai deklaron se atyre nuk ju duhet besuar. Paul u be paranojak ne lidhje me qeverine, alienet dhe te rrembyerit per te cilet ai besonte se kontrolloheshin nga alienet. Ne konferencen e MUFON te mbajtur ne Las Vegas ne 1989, folesi i konfirmuar Bill Moore beri deklaraten qe Paul Bennewitz ishte disinformuar nga agjente te inteligjences dhe se vete ai kishte kontribuar ne lidhje me kete si dhe E GJITHE HISTORIA per bazen e Dulces ishte ndertuar thjesht per te mbeshtetur disinformimin me te cilin ishte ushqyer Paul (apo ishte thjesht loja per te nxjerre informacionin si te pavlefshem?) Sidoqofte nje deshmi nga Walter Baumgartner dhe polici i shtetit Gabe Valdez tregon te kunderten. Duke ju referuar atyre, ata kane pare imazhet e videos me alienet kur Paul realizoi kontaktin duke perdorur aparatura speciale. Alienet nisnin mesazhe qe deshifroheshin nga kompjuteri i Paul dhe me pas printoheshin. Disa nga strukturat e fjalive ishin te ndara. A kishin dore agjentet e inteligjences ne kete mes dhe po perpiqeshin te mashtronin kompjuterin e Pual duke shtirur nje komunikim me alienet? Po per cfare qellimi? Mesa duket Bennewitz perdorte nje transmetues special per te derguar dhe marre sinjalet elektromagnetike nga baza e alieneve.

  Dhe me pas vjen histtoria e Thomas. Thomas E.Castello kishte lindur ne Glen Ellan, Illinois ne 23 Prill 1941. Thomas eshte njeriu i cili nxorri Letrat e Dulces. Miku i tij i ngushte, Ann West [ky eshte nje pseudonim, emri i vertete eshte vetem ne dokumenta] tregon historine e tij pasi vete Thomas nuk eshte bere me i gjalle qe nga viti 1991.

  Thomas ka patur nje pasion per makinat antike, cdo gje prej tyre por sidomos nje Packards dhe makinat me turinj te dale te viteve 40-50. Shumica e kohes se lire te tij shpenzohej ne modifikimin e makines se tij, nje Packard i vitit 1949 per te cilen ai kishte nevoje per pjese speciale. Miku i tij i tregoi per nje burre te thyer ne moshe qe jetonte ne qytet dhe qe kishte nje dyqan pjesesh kembimi ku mund te rindertoheshin makinat antike. Ky njeri i moshuar ishte Ed West, babai i Ann. Ata e gjeten shpejt gjuhen e perbashket jo vetem per makinat por mbi cdo gje. Te dy bashke shpenzuan ore te tera duke folur per makinat, avionet dhe programin hapsinor. Shume shpejt ata kuptuan qe ishin te dy te mahnitur nga disqet fluturuese.

  Mbas disa muajsh Ed e prezantoi Tom me “ORGANIZATEN”, nje grup i cili kryente kerkime dhe studime mbi disqet fluturuese dhe te kontaktuarit. Tom kaloi fazen e sproves dhe me pas ju caktuan detyra te ndryshme.

 7. #87
  Ne ate kohe, ne vitin 1961, Tom ishte ne Forcat Ajrore te stacionuara ne Nellis AFB afer Las Vegas. Ai kishte mbaruar shkollen per fotografi dhe po ashtu kishte marre nje akses sigurie top sekrete. Me pas ne Virgina ju dha mundesia te zgjeronte njohurite e tija. Aty ai pati mundesine per te punuar per here te pare ne nje baze te nendheshme. Kur iku nga ajo pune, aksesi i sigurise top sekrete qe mbane ju ngrit ne TS-IV.
  Detyrat e Tom si nje rreshter i Forcave Ajrore perfshinte fotografimi i stervitjeve ne Florida. Gjate kohes se lire ai takohej me Ann ne Orlando. Shume shpejt ai pati kenaqesine te zbulonte qe Ann ngiste nje makine klasike Packard 1950 me nje mjelljme te bukur ne pjesen e perparme.
  Nje vit me pas, 1963, Ann u transferua ne Las Vegas per ti qendruar prane shokut te saj.
  Kur ajo ndodhej ne Florida kishte patur nje kontakt nga afer me nje disk fluturues te shndritshem dhe e kishin marre ne bordin e tij. Endrrat dhe kujtimet e kesaj ngjarje e kishin munduar prej kohesh. Tom e prezantoi ate perpara “Organizates” dhe mbas disa vizitave atje ajo e kaloi sproven duke u pranuar si pjestare ku dhe ju caktuan detyra te ndryshme. Ajo dhe Tom filluan te mblidhnin libra, artikuj gazete dhe revista mbi UFO-t. Te dy bashke shpenzonin nete te tera duke studiuar dhe hetuar.
  Me kalimin e viteve Tom dhe Ann u bene si vella e moter. Prinderit e tij ishin vrare ne nje aksident me makine dhe per Tom, prinderit e Ann u bene sikur te ishin prinderit e tij
  Tom ndejti ne sektorin e fotografise se sigurise se larte per shtate vjet dhe me pas u largua nga Forcat Ajrore ne vitin 1971. Ne ate vit ai filloi te punonte per Rand Corp ne California si teknik i sigurise. Ne harkun e nje viti aksesi i tij i sigurise u ngrit ne ULTRA-3. Ne vitin 1972 ai u njoh me Cathy dhe ne te njejtin vit ata u martuan. Ne Nentor te vitit 1974 Cathy lindi Eric Scott Castello. Ata u transferuan ne Santa Fe, New Mexico ne vitin 1977. Puna e tij e kishte transferuar dhe po ashtu aksesi i sigurise ju rrit perseri kete rradhe ne ULTRA-7. Puna e re paguhej shume me mire por edhe stresi ishte i madh. Ai i tregoi Ann se kishte filluar pune ne nje baze te nendheshme me nje nivel sigurie te pabesueshem, ne departamentin e fotografise. Puna e tij trajtonte cdo aspekt te fotografise dhe kamerave apo mini kamerave. Ishte pergjegjesia e tij te kontrollonte, kalibronte dhe mirembante te gjitha video kamerat e sigurise qe nga dyert deri tek daljet e tuneleve. Pozicioni i tij kerkonte qe ai te ishte gjithmone i armatosur. Ishte po ashtu puna e tij te shoqeronte vizitoret e ndryshem ne zona te caktuara te bazes. Ky stacion me vone u njoh me emrin Baza e Dulces. Kur Tom u largua nga puna, ai kishte fituar graden e sigurise te Majorit.

  Tom dhe Cathy, TAL dhe Mary LeVesque, te gjithe jetonin ne Santa Fe, New Mexico ne vitin 1979 kur Ann shkoi ti takonte. Tom dukej me i tensionuar se kurre ndonjehere. Ai i tha se do te donte me shpirt ti tregonte Ann per gjerat qe e mundonin por aksesi i larte i sigurise qe mbante e pengonte ta bente kete gje. Diten qe ajo po largohej nga New Mexico, Tom i futi ne dore nje leter te palosur dhe i peshperiti: “mos lejo askend ta shikoje kete”. Ajo e futi letren ne xhep. Ate nate, e vetme ne nje motel ne Durango, ajo e hapi dhe e lexoi. Ne letren e verdhe kishte tre gjera; skeci i nje alieni; nje trekendesh me koke poshte dhe emri i Dulces. Ajo i nguli syte skecit te alienit dhe u perpoq te kuptonte se cfare kishte dashur Tom te thoshte me ate vizatim. Alieni i pikturuar kishte nje koke ta madhe, sy te medhenj te zinj, jo hunde, jo floke.. Trekendeshi kishte konture te zeza. Mbasi e studjoi letren me vemendje ajo e hodhi ate ne banjo. Ate mbremje Ann beri nje gjum te trazuar dhe me makthe mbi alienet.

  Mengjesin e neserm ndersa po pinte nje kafe dhe kerkonte ne harte rrugen e kthimit per ne Las Vegas, ajo dalloi emrin e nje qyteti te vogel afer kufurit te shtetit te New Mexico te quajtur ‘Dulce’. Kishte aliene ne Dulce? Cfare donte Tom te ti tregonte asaj? Me pas ajo u kujtua se ku e kishte pare me perpara trekendeshin e zi. Simboli ishte ne kapelen e Tom te vendosur ne tavoline gjate kohes qe ata te dy kishin qendruar ne kafene. Ishte nje sfond portokalli me trekendeshin e zi te permbysur ne mes dhe me anet paksa ne ngjyre floriri.

  (Shenim: Eshte interesante qe ky trekendesh me tre nivele eshte i permbysur, po te kemi parasysh faktin qe disa grupe “Nordike” perdorin si embleme nje trekendesh ne pozicion vertikal me tre vija horizontale qe i kalojne permes. Disa burime ‘Kristiane’ kane raportuar per vizione te tyret ne lidhje me qytetin ‘New Jeruzalem’ qe permendet ne Librin e Apokalipsit, si nje qytet i DRITES dhe me forme piramidale ne tre nivele. Ky ‘qytet i drites’i cili ne menyre te perseritur duke perdorur teleksope super te fuqishem eshte observuar te dali nga ‘mjegullnaja’ e larget mbas konstelacionit te Orionit dhe qe thuhet se eshte ne rruge drejte planetit tone. Mesa raportohet ky eshte shtabi i pergjithshem suprem i forcave engjellore dhe i Tribunes se Hyjnise nen te cilin ata sherbejne. Ky pershkrim koincidon me emblemen Nordike qe eshte nje trekendesh vertikal me tre nivele, ose piramide.Branton)

  Ajo vendosi te ngiste makinen nepermjet Dulces per te pare ndonje gje te dyshimte, por nuk gjeti asgje. Ann u kthye mbrapsht ne Durango dhe me pas u takua me Cortez me te cilin u dashurua dhe te dy shkuan ne Colorado.

  Ne fillim te dhjetorit te te njejtit vit, Tom i beri Ann nje vizite surprize. Ai i tregoi asaj se ishte larguar nga puna disa muaj me pare mbas nje konflikti qe kishte plasur midis punonjesve te sigurise dhe nje grupi ushtarak. Tom i tha se forcat e sigurise perdoren arme me rreze por grupi ushtarak ishte i armatosur me mitraloza dhe automatike. Ai i tha se ishte nje lufte e vertete me klithma dhe panik ne te gjithe tunelet. Shume njerez vdiqen ne ate konflikt. Tom ishte kurioz te dinte se ne cfare menyre qeveria do e mbulonte vdekjen e atyre njerezve. Ne shkurt te vitit 1980 mediat raportuan per nje revolte ne nje burg te Los Alamos dhe qe shume nga te burgosurit vdiqen gjate revoltes. A ishte ky mbulimi i te vertetes?

  Tom pranoi qe ishte ne telash. Ai u kthye ne baze dhe beri disa fotografi, mori dokumenta dhe sende te tjera. Hyri dhe doli nepermjet nje te care qe perdorej per ajrosje brenda nje SHPELLE AKULLI. Mbasi doli nga shpella futi cdo gje ne nje kuti te pergatitur me pare dhe e fshehu ate nentoke. Me pas u kthye tek makina e tij por aty e prisnin forcat e sigurise. Ata e moren ne pyetje per arsyen e pranise se tij ne baze perseri dhe e lane te largohej. Qe nga ky moment (u drejtua per ne Colorado Spring) Tom u kthye ne nje ikanak qe fshihej per te shpetuar koken e tij. Ai i tha Ann se duhet te kishte besim sepse ai ishte dhe do mbetej i njejti person qe ajo kishte njohur gjithmone.
  Diten e neserme, tre persona nga O.S.I. moren ne pyetje Ann dhe i kerkuan vendndodhjen e Tom. Ne kater takime te tjera, persona te tjere e moren ate ne pyetje dhe ajo ju pergjigj ne te njejten menyre qe skishte asnje dijeni se ku mund te ndodhej ai. Ne janar, CIA trokiti ne deren e saj. Ata insistonin qe Ann fshihte informacione.
  Ne vitin 1978 ajo kishte pesuar nje aksident automobilistik dhe qe nga ajo kohe kishte dhimbje koke te vazhdueshme. Ne janar te vitit 1980 Ann kreu nje vizite mjekesore ne nje spital ne Farmington, New Mexico ku mesoi se kishte pesuar nje hemoragji celebrare nga aksidenti dhe qe do i duhej kohe te rekuperonte kujtesen e saj. Nga ai moment, CIA dhe O.S.I. e lane te qete.

  Ne qershor te vitit 1982, Tom e kontaktoi ate perseri. Kete here nepermjet telefonit nga shtepia e babait te saj dhe mbasi u takuan folen me ore te tera. Ai vazhdonte te ishte i fshehur per te shpetuar jeten e tij dhe kishte qene ne 20 shtete te ndryshme te USA si dhe ne 4 vende jashte kufirit. Tom i tregoi asaj dokumenta mjeksore dhe diagrama shkencore por Ann nuk mund ti kuptonte. Ai i tha se qeveria kishte bere nje marrveshje me nje komb alien dhe qe keta aliene kane qene prezent ne Toke [nentoke] prej shekujsh. Tom i tregoi asaj faqe dokumentash me shkrimin alien dhe dokumenta te tjera te perkthyera. Ishte e tmerrshme. Ai i tha se Cathy dhe Eric ishin rrembyer dhe mbaheshin te burgosur ne nje baze te nendheshme. Tom kishte nevoje per nje vend te sigurt ku mund te fshihte dokumentat origjinale qe mori nga Baza e Dulces si dhe gjera te tjera qe ishin te nje rendesie thelbesore dhe qe provonin konspiracine aliene. Ata fshehen kutine me materialet thelle nentoke ne afersi te nje mali. Me kalimin e viteve zona aty ka ndryshuar dhe Ann ska qene me ne gjendje qe te lokalizonte vendodhjen e dokumentave.

  Tingellon pak si perralle? Disa mendojne se po. Ann kishte foto te Thomas dhe detaje te jetes se tij. TAL eshte takuar me Tom vetem njehere. Ai eshte nje person real dhe po ashtu i eshte pergjigjur disa prej pyetjeve te mija nepermjet postes. Tom eshte i bindur ne ate qe thote dhe i pergjigjet te gjitha pyetjeve per gjerat qe di. Disa nga keto informacione jane botuar me shpresen per te ofruar persona te tjere qe te deshmojne per ate qe dine. Deri tani njoh vetem tre persona te tjere qe kane dhene deshmi per qenien e tyre ne ate baze te nendheshme. Njeri prej tyre eshte i njohuri i nje mikut tim dhe ishte trajnuar si fizikant nuklear.

  Baza e Dulces eshte nje baze studimore e nendheshme me shtate nivele e drejtuar nga D.O.E. [Department of Energy] dhe lidhet me laboratoret e Los Alamos. Niveli 1 ka garazhet, mirembajtjen e rrugeve, mekanizmat, laboratoret e fotos, kopshte hidroponike per te rritur zarzavate te fresketa, agrume, etj, banesat per personelin, banesat per personelin VIP, guzhinen dhe garazhin per mjetet e transportit te sigurise. Sejcili prej niveleve ka makina elektrike me kode ngjyrash te cilat perdoren per distanca te shkurtra. Niveli 6 permban famekeqin “Hollin e Maktheve”, nje arsenal sigurie, nje arsenal ushtarak, siguri ushtarake dhe nje gjenerator/impulsor. Gjeneratori eshte 200 kembe ne diameter dhe ka dy aparatura me impulse elektromagnetike ne dy nivele te cilat mund te krijojne nje klon [ose replikim] te persosur te nje qenie njerezore.

  Fantastiko-Shkencore? Te rrembyerit kane deklaruar se jane cuar ne baza te ngjashme.

  Ska ende ndonje prove me konrekete deri sa dikush te gjeje kutine. Nese eshte aty!

  Sidoqofte keto histori kane shtyre studiuesit, perfshi edhe mua qe te kerkojne evidenca te dokumentuara te bazave te nendheshme dhe kemi gjetur shume prej tyre. Fakti qe nje PERANDORI e nendheshme ekziston pothuajse ne sekret te plote, eshte nje gje pertej cdo habie. Disa pyesin per ekzistencen e tyre, qellimin qe kane ose sasine e pamase te parave qe jane shpenzuar per ti ndertuar dhe mirembajtur keto baza...

 8. #88
  KAPITULLI I TRIDHJETE
  “ATA JETOJNE”: KAMELEONE NE MESIN TONE?
  John A.Keel ne librin e tij ‘PLANETI JONE I PERHUMBUR’ ben nje paraqitje interesante te realitetit te rraces aliene qe ka marre masa te kujdesshme per te qenduar e fshehur nga ngjergjegja masive e atyre qe jetojne ne siperfaqen e planetit Toke ose nga ata injorante ndaj te cileve qellimi i vetem qe kane eshte manipulimi dhe shfrytezimi qe nga vendndodhja e tyre sekrete siper, poshte dhe ne vete mesin e banoreve te ketij planeti:

  “...Njerezit Gjarperinj parahumane te se kaluares vazhdojne te jene midis nesh. Ata mbase jane adhuruar nga ndertuesit e Stonehenge dhe kulturat e harruara kanalndertuese te Amerikes se Jugut.
  Ne disa pjese te botes Njerezit Gjarperinj arriten me sukses te paraqiteshin si perendi dhe imituan teknikat e super inteligjences [Perendise]. Kjo coi ne formimin e besimeve pagane qe perqendrohej ne sakrifikimin e njerezve. Konflikti, per aq sa dime ne si qenie njerezore u shnderrua ne nje besim dhe rrace me vete. Nje civilizim i teri i bazuar ne adhurimin e ketyre zotrave te rreme lulezoi dhe u shkaterrua ne Azi, Afrike dhe Ameriken e Jugut. Fushbeteja ishte caktuar dhe po ashtu menyra e konfliktit ishte vendosur tashme.

  Rraca njerezore do ishte furnizuesja me ushtare. Menyra e kontrollit ishte e komplikuar si zakonisht. Qeniet njerezore ishin te lira nga kontrolli direkt. Cdo individ DUHEJ TE MBESHTESTE NE MENYRE TE VULLNTESHME NJEREN NGA PALET NDERLUFTUESE...
  Beteja kryesore ishte ajo qe u njoh me vone si beteja per shpirtin e njeriut.

  Ne momentin qe nje individ kishte bere zgjedhjen e tij, ai hapte nje dere dhe ne kete menyre dicka e papercaktuar do te hynte ne trupin e tij dhe do ushtronte nje fare kontrolli ne mendjen e tij subkoshiente.

  ... Njerezit Gjarperinj ose Grupi OMEGA e ka sulmuar njeriun ne menyra te ndryshme duke u perpjekur te pastroje planetin nga ai. Por super inteligjenca perseri ja doli te kujdesej per njeriun... Zoti gjeti menyra te reja komunikimi dhe kontrolli, gjithmone ne konflikt me Njerezit Gjarperinj.”

  Ne lidhje me keta ‘Njerez Gjarperinj’ per te cilet disa deklarojne se tashme jetojne ne mesin tone, gje qe e kane bere prej shume kohesh - - oficeri anonim i inteligjences dhe patrioti planetar ‘Commander X’ nxorri disa detaje per nje incident qe shume mire mund te kishte qene subjekt per ndonje nga filmat e John Carpenter nese vete Commander X duke gjykuar nga pozicioni i tij ne ambjentet e inteligjences dhe aksesin e nje sigurie te larte qe mbante, sdo ishte totalisht i bindur per vertetesine dhe realitetin e tij:

  “...Nje tjeter histori na vjen nga dikush qe jetonte ne nje zone ne siperfaqe te Dulces. Shume shpejt ai kuptoi qe dicka e pazakonte po ndodhte aty por ju desh nje fare kohe per te vendosur gishtin ne vendin e duhur.
  Nje mengjes, ne Shtatorin e kaluar po punoja si zakonisht kur me afrohet nje djale i ri, nje mekanik qe me nxitim kerkonte te mbarone nje pune. Ai kishte skemen dhe vijoi duke me treguar me saktesi se cfare donte te bente. U perkulem te dy mbi stolin qe kishim perpara dhe ne ate moment rastesisht me hasi syri fytyren e tij. Dukej sikur krejt papritur ai u mbulua nga nje si mjegull ose re. Tiparet e tija u zbehen dhe ne vend te tyre u shfaq ‘dicka’ me sy te fryre, pa floke dhe me luspa ne vend te lekures. Shtanga dhe ja ngula syte per mbi 20 sekonda. CFAREDO QE TE ISHTE qendroi pa levizur dhe s’mi ndante syte. Me pas fytyra e cuditshme u mjegullua dhe ne te njejten kohe njeriu qe ndodhej perpara meje rekuperoi pamjen e tij te zakonshme. Ndryshimi nga njera pamje ne tjetren zgjati rreth 5 sekonda derisa u zhduk ndersa une vazhdoja te qendroja i shtangur dhe me goje hapur duke pare ne drejtim te ketij djali qe erdhi me aq nxitim tek une. Djali i ri dukej se nuk e kishte vene re ndryshimin qe kishte pesuar si dhe kohen qe kaloi gjate ketij ndryshimi. Ai vazhdoi te fliste rreth punes qe duhej bere sikur te mos kishte ndodhur asgje.

  Kjo eshte e veshtire per tu besuar por ju siguroj qe eshte akoma me e veshtire per mua qe e pashe me syte e mi. Askush smund ta imagjinoje tronditjen qe peson dikush nga nje pamje e tille deri sa ta provoje vete ate gje. Mu deshen disa dite per te bindur veten qe ajo qe pashe ishte e vertete dhe jo produkt i imagjinates sime apo ndonje forme halucinacioni ose me keq ndonje shenje cmendurie nga ana ime. Kaluan disa dite deri sa e pashe perseri te njejtin fenomen. Kete here ishte naten vone tek kabina e rojes ne hyrjen kryesore ndersa shkoja ne pune. Kisha blere dicka dhe kur arrita aty juu afrova kabines se rojes me gjithe faturen ne dore per te terhequr mallin. Ishte vetem nje roje ne detyre. I zgjata atij cekun dhe ai filloi ta kontrollonte pa u nxituar. Prita nje minute dhe qelloi perseri qe pashe ne drejtim te fytyres se tij. Fytyra e rojes filloi te ndryshonte dhe perseri fytyra qe e zevendesoi ishte ajo e nje qenieje te cuditshme. Perseri ajo ishte transparente fillimisht [si ne rastin e pare] per disa sekonda dhe me pas u be e qarte. Edhe ky fytyre e dyte nuk zgjati me shume se 20 sekonda ndersa transformimi u krye perseri brenda 5 sekondave. Me pas roja filloi te levizte normalisht dhe me zgjati pakon qe me perkiste ndersa une u largova pa thene asnje fjale.”

  Kur u ndesha me kete raport te ‘Commander’ bera nje perpjekje te gjeja se mos kishte raporte te tjera te ngjashme me kete per te konfirmuar ekzistencen e ‘Kameleoneve’ ose te infiltruareve aliene qe punojne ne superfaqen e planetit toke ne nje perpjekje te dukshme per tu shfaqur si qenie njeresore dhe te perzihen me shoqerine tone per arsye qe ata vete i dine. Disa nga raportet per inflitruesit pothuajse humane flasin per “Njerez me te Zeza” [Men in Black] te cilet kane terrorizuar deshmitare te UFO-ve. Ndonese disa nga M.I.B. qe jane raportuar ishin njerezore dhe qe punojne mesa duket per agjensi te fshehta inteligjence te siperfaqes, ose te planeteve te tjera ose te vete inteligjences se nentokes, te tjeret jane shfaqur qarte si cyborg ose klone ose dhe si vete qenie parafizike, ka shume prej tyre qe jane raportuar me tipare te theksuara reptiliane. Keta ne thelb ishin humanoide reptiliane te cilet i ishin nenshtruar nje nderhyrje ndofta kirurgjikale per ti dhene fytyres se tyre pamje njerezore duke i mundesuar keshtu operimin ne mes te njerezve pa u dedektuar prej tyre. Ne fillimet e tyre MIB shpesh jane tradhetuar nga pamja si prej plastike ose artificiale e fytyres se tyre por ne vitet e fundit maskimi eshte bere me i sofistikuar nepermjet ndryshimit te formes se molekulave dhe teknologjise okulte, transmetues tekno-hipnotik dhe teknologji lazer-hologram, pra e veshtire per tu dedektuar. Sidoqofte KA menyra...

  Studiuesi George Andrews ne librin e tij JASHTETOKESORE MIQ DHE ARMIQ [ILLUMINET PRESS., P.O. Box 2808., Lilburn, GA 30226] citon nje deklarate te bere nga Val Valerian, drejtori i LEADING EDGE RESEARCH:

  “... Nje miku im dhe kater shoket e tij 1 vit ose 2 vite me pare kryen disa eksperimente me struktura kristalore dhe zbuluan sesi ti prisnin ato ne disa menyre dhe keshtu mund te shikonin aureolen e fushes se energjise perreth njerezve. Ne kete moment ata zbuluan se te gjithe njerezit ne fakt sjane te gjithe njerez ose jo ashtu sic mendonin ata se ishin. Mesa duket disa humanoide E.T. kane nje aureole ne ngjyre blu te erret. (Shenim: Kamerat e Aureoles te shpikura nga Chuck Shramek - - po, i njejti Chack Shramek i debatit mbi Hale-Bop Companion - - dhe te tjeretregojne qarte 7 pikat shumengjyrshe te matriksit te shpirtit te gjalle te humanve. Sic supozohet qe reptilianet skane shpirt, ata sduhet te kene as fushe aureale shumengjyreshe. –Branton) Ndodhi ne kete menyre qe grupi studiues arriti te dallonte keta jo humane. Ky grup per perfshihej ne kete kategori kishte nje tendence te mbante syze te erreta dhe benin cdo perpjekje te mundeshme per tu dukur sikur nuk kishin te benin fare me njerezit ne pergjithesi.

 9. #89
  Ata ndoqen njerin prej ketyre qenieve jashte ne shkretetire ku mesa dukej ai kishte nje rulot. Mbasi priten deri sa ra muzgu gjeten nje pretekst per te kerkuar ndihme dhe trokiten ne dere. Mbas disa castesh nje drite u ndez nga brenda dhe njeriu doli tek dera. Ai dukej normal PERVEC FAKTIT QE BEBET E SYRIT I KISHTE VERTIKALE NE VEND QE TI KISHTE TE RRUMBULLAKTA. Pra funksionoi...”

  Ne disa zona te ndryshme perreth USA ku ekzistojne instalime ushtarake te siperfaqes dhe nentokes jane raportuar si te vende ku jane vezhguar qenie te tilla ‘Kameleone’. Duket sikur ka nje tendence qe perfshin infiltrimin e NSA-CIA dhe zevendesimin e shpeshte te personelit te agjensive dhe si rezultat dhe personelin ushtarako-industrial nga format e jetes aliene jo dashamirese ndaj planetit tone apo rraces njerezore ne pergjithesi. Keto raporte jane shume te ngjashem me raporte te tjera qe jane bere nga grupe te ndryshme studimore ne fillim te viteve 80 dhe qe flisnin me shqetesim per ‘asimilimin’ e raportuar te zyrtareve te larte dhe shkenctareve Komuniste nga humanoide te ngjashem me gjarperinjte, qenie reptiliane qe sic thuhet u rinngjallen nga gjendja e tyre e ngrire pas zbulimit te nje qyteti te ngrire ne nentoken e Siberise veriore. Kjo u quajt si “Ceshtja Siberia”. A ka me te vertete “tershere” ne mes te “grurit” sic sugjerojne keto raporte?

  Pervec Dulce, New Mexico dhe Nevada Test Site, ka zona te tjera ku kane ndodhur vezhgime te ketyre “kameleoneve”, Deep Springs, California ku jane pare keta aliene mashtrues, Dugway, Utah ku nje grua e quajtur Barbara qe punonte si stiliste flokesh ka deklaruar se ka pare nje nga ZYRTARET E LARTE USHTARAKE qe u transformua perkohesisht ne nje qenie me tipare ‘reptiliane’. Nje tjeter burim nga Dugway qe punonte ne nje auto shop deklaroi se ka pare nje fenomen te ngjashem gjate kohes qe nderronte gomat e nje makine te nje ushtaraku ne Dugway. Mos harroni se Dugway ka lidhje te aferta me Area 51 e cila ndodhet menjehere ne perendim dhe perreth kufirit te shtetit. Eshte interesante te permendet per raportet qe deklarojne nje zgjerim te metejshem te aktivitetit CIA-alien te kompleksit te nendheshem ‘Dreamland’ ne Nevada me stacionet e nendeshme poshte St.George dhe Dugway ne Utah.

  Nje tjeter vezhgim i ketyre qenieve ndodhi ne jug te nje rruge te vjeter qe kalon midis Hopland dhe Lakeport, California. Vezhgimi perfshinte automjete me medhaja me ngjyre te zeze qe hynin e dilnin ne nje rruge pa krye qe ndodhet ne ate zone. Kur hetuam shenjat e rrotave te makinave ato shkonin deri ne rreze te nje kodre dhe aty cuditerisht zhdukeshin. Duke qene se rruga ishte e mbrojtur me nje rrjete teli nga njera ane ishte e pamundur per makinat qe te benin nje rrotullim ne gjeresine e saj dhe te ktheheshin mbrapsht ne ate menyre. Ne te njejten zone, sidomos ne njerin nga malet aty nga te gjithe njihet si nje vend jo i zakonte. Jane raportuar shpella me shkalle te gurta qe su gjendet fundi. Makina te qeverise dhe personel i saj jane ‘zhdukur’ pa lene gjurme ne ate rruge. Nje ‘atmosfere frike’ thuhet se ekziston ne nje zone me dimater pothuajse 30 milje. Po ashtu kane ndodhur vdekje te shumta te pashpjegueshme ne rradhet e popullates se zones. Mesa duket kjo zone eshte vendi i nje qendre te madhe te nendheshme te aktivitetit alien. Ky aktivitet rregjistrohet te kete ekzistuar qe ne vitet 30-te, shume kohe perpara se te ashtuquajturit “Men in Black” Aliene filluan te terhiqnin vemendjen e ufologeve ne Amerike.

  Enigma e Dulces [dhe ‘kameleonet’] nuk ka infiltruar vetem Utah, Nevada dhe California por duket se i ka zgjeruar tentakulat e saj ne gjithe pjesen veriperndimore te Paqesorit. Nje zone qe paraqet interes te vecante eshte Madigan Military Hospital ne jug te Seattle, Washington, afer FORT LEWIS... qe eshte hetuar nga Val Valerian. Ne vitin 1992 Valerian publikoi artikullin e meposhtem, te titulluar “INFILTRIMI ALIEN I SISTEMIT MJEKSOR USHTARAK: SPITALI MADIGAN NE WASHINGTON”. Ky shkrim u perfshi ne materialin e newletter te LEADING EDGE te Valerian:

  “Rreth nje vit me pare ne hasem DISA NJEREZ qe deklaronin se “kishin degjuar” qe “HUMANOIDE REPTILIANE PUNONIN NE NJE SPITAL TE US ARMY AFER FORT LEWIS NE WASHINGTON. Ne ate kohe keto raporte u skeduan dhe klasifikuan si te paqendrueshme dhe u hoqen menjeane ne pritje te materialeve te tjera qe do i konfirmonin ose pergenjeshtronin. Pershkrime te natyres dhe paraqitjes se formave humanoide aliene qe mund te quhen ‘REPTILIANE’ ishin te ndryshme. HUMANOIDE REPTILIANE JANE PERSHKRUAR NE ITALI SI QENIE ME PAMJE TE PLOTE SI HARDHJE MADJE DHE ME BISHT. Foto qe tregojne qenie te tilla jane botuar ne nje reviste ITALIANE dhe me pas u sollen ne USA dhe u botuan ne ‘The Leading Edge’. Logjika na shtyn te mendojme se nese humanoide aliene ishin faktikisht duke bashkepunuar me personelin mejksor ushtarak ne spital, paraqitja e tyre nuk duhet te ishte tjeter vecse ajo e njeriut ne menyre qe te operonin lehtesisht ne mesin e tyre. Pothuajse nje muaj me pare parandjenja me coi ne nje bar kafe ku qelloi te kontakoja nje grua rreth te 50-ve me te cilen u perfshiva ne nje bisede te nje natyre krejt te ndryshme. Per 20 vjet ajo kishte sherbyer si infermiere dhe nga keto, 16 i kishte kryer ne ushtrine amerikane. Ajo ishte larguar nga ky sherbim dhe mesa duket tani ishte ne kerkim te nje pune ne ate zone. Ajo grua ishte shume profesionale dhe dukej se dinte shume persa i perket fushes se infermierise.

  Gradualisht biseda jone u perqendrua ne nje subjekt shume te pazakonte, Madigan Military Hospital i cili ndodhet ne Route 5 ne jug te Seattle. Ajo kishte aplikuar per nje vend pune ne ate spital dhe kishte vene re se ishte me te vertete nje spital i pazakonte ne krahasim me ata qe kishte pare me perpara. Madigan eshte nje spital teresisht i ri, i ndertuar disa vite me pare dhe ka kushtuar 150 milione $. Nga pershkrimi i saj, aty ka robote te vegjel te ngjashem me R2D2 [filmi Star Wars] te cilet japin informacion per cdo kat. Cdo pajisje dukej e nje teknologjie te larte, lazer, rreze X etj. Kjo nuk ishte gjeja e vetme qe terhoqi vemendjen time por nje koment qe ajo beri me pas. Ajo deklaroi se kur kishte hyre ne nje laborator specifik te spitalit, kishte vene re qe i gjithe personeli ishte shume i perqendruar ne punen qe bente dhe ketu ska asgje te pazakonte. Por me pas ajo shtoi se disa nga pajisjet dukeshin shume ‘aliene’ dhe se DY BURRA TE CILET DUKESHIN EKZAKTESISHT SI ALIENE KTHYEN KOKAT DHE I NGULEN SYTE SIKUR TI PERGJIGJESHIN MENDIMEVE TE SAJA. Ajo tha se SYTE E KETYRE DY NJEREZVE ISHIN SHUME PENETRUES DHE LEVIZNIN NE TE NJEJTEN KOHE. Kjo terhoqi vemendjen time. Ajo me pas vazhdoi duke treguar per viziten qe kishte bere neper spital dhe personin qe e shoqeronte i cili i kishte thene se kati i fundit si dhe DY KATET E POSHTEM NEN ATE TE PARIN ishin zona Top Sekret R&D dhe qe ishin te ndaluara per te dyja palet, personelin civil dhe ate ushtarak. Kjo me te vertete me terhoqi shume vemendjen.

  Me pas hasa nje riparues te kabllove qe po instalonte kabllin e TV ne nje qytet aty afer dhe qe vendosa ti hidhja nje fjale sa per prove ne lidhje me natyren e cuditshme te Madigan. Prova sdoli pa fryt. Ai me tha se kishte qene i perfshire ne instalimin e rrjetit te fibrave optike midis kateve te spitalit kur ishte ne fazat e para te ndertimit dhe midis cdo kati kishte nje hapesire prej tre kembesh ku kalonin optiket.

  Duke qene se keto observime ishin rezultat i qenies se saj ne spital per nje interviste paraprake punesimi, fola me te duke i propozuar qe te kerkonte me shume informacion duke qene se ajo do shkonte perseri ne spital, te pakten edhe njehere tjeter. Zonja ra dakort te rregjistronte ne nje diktofon cfare do shikonte aty. Trankriptimi i kasetave eshte si me poshte:

  “VIZITE NE SPITALIN MADIGAN – Hyrja per ne spitalin Madigan eshte sapo del nga Interstate 5 kur kalon Olympia, Washington. Dalja nga autostrada tregon ‘Dalja Madigan Hospital, Camp Murray’. Kur hyn ne zonen, spitali ndodhet ne te djathte, nje strukture masive ne ngjyre te bardhe. Ndersa hyn ne parking aty ka nje si hauz te vogel dhe nje si grope qe nepermjet nje ure te vogel lidh zonen e ‘mapos mjeksore’ me nje ndertese me tre kate qe sherben si pjesa qendrore e spitalit ku kryhen sherbimet radiologjike, mjeksia berthamore dhe sherbime te tjera.

  Kompleksi me tre kate eshte i lidhur me nje si kulle me tete kate te mbiquajtur ‘kulla e ushqimit’. Kulla kishte nje si dysheme te mbyllur dhe nuk mund te gjeja nje hyrje per aty.

  U futa ne hyrjen kryesore te spitalit, holli ishte i zakonshem por jo per nje spital te nje madhesie te tille. Me pas ju afrova tavolines se informacionit ku u pershendeta me nje Specialist te Grades se 4 me pamje ‘orientale’ i cili ndodhej i ulur aty. Ai dukej shume i lodhur dhe si i pergjumur. Specialisti me drejtoi per tek zyra e Burimeve Njerezore.
  Ndersa ecja neper korridore provova nje ndjesi qetesie dhe kenaqesie. Ngjyrat ishin shume te buta dhe te jepnin nje ndjesi embelsie [nje atmosfere qetesuese te disenjuar per te mohuar friken?]

  Personeli ushtarak LEVIZTE SHUME NGADALE [gje qe bie ne kundershtim me eksperiencat e mija te kaluara ku kisha sherbyer per 5 vjet si infermiere ushtarake] DHE SI I PERGJUMUR. Shkova te Burimet Njerezore dhe kerkova nje aplikim dhe me pas me drejtuan per tek kapiteni i cili ishte drejtori i personelit.

  Kam qene nje teknologe mjeksie per pjesen me te madhe te 25 viteve te mija por pajisjet qe pashe aty ishin shume larg cdo gjeje qe kisha pare deri atehere. Me treguan nje zone ku ndodhej nje dhome e madhe me shume kompjutera ku ne te dyja anet punonte personel civil dhe ushtarak. Perpara se te hyja ne dhome me kerkuan te ndaloja tek hyrja ku me skanuan me disa rreze drite. Aty me shpjeguan se po rregjistronin strukturen time termale ne menyre qe te me lejohej hyrja ne dhome.

  Ne fund te kesaj dhome ndodhej nje tjeter dhome ku kryeheshini procedura ndaj pacienteve dhe aty vura re se nje pacient u cua dhe u drejtua tek nje tavoline ekzaminuese. Procedura qe ata po kryenin kerkonte qe pacienti te ishte gjithmone i ulur. SIDOQOFTE VURA RE SE DOKTORI U PERKUL MBI PACIENTIN DHE I PREKU BALLIN DUKE BASHKUAR GISHTIN E MADH ME ATE TE MESIT. MENJEHERE PACIENTI RA NE NJE GJENDJE NARKOZE DHE DOKTORI FILLOI PROCEDUREN. Cfare lloj doktori mund te preki pacientin ne ate menyre dhe ai te kaloje menjehere ne gjendje narkoze?

  Gjate kesaj kohe i hodha nje sy personelit tjeter qe ndodhej ne dhome. Ishin dy, nje Privat i Klasit te Pare dhe nje Specialist i Grades se 4 ne dy kendet e kunderta te dhomes ku po qendroja. TE DY KETA NJEREZ ISHIN TE TE NJEJTES MADHESI, KISHIN TE NJEJTEN NGJYRE LEKURE DHE LEVIZININ NE NJE MENYRE SHUME TE NGADALTE. Nderkohe po flisja me nje rreshter dhe qelloi qe ju drejtova vetes me nje ze shume te ulet sepse po mendja sesa te cuditshem dukeshin keta persona. TE DY NJEREZIT U KTHYEN DHE ME NGULEN SYTE SIKUR PO ME STUDIONIN. KJO ISHTE NDJESIA E CUDITSHME QE PROVOVA. Kisha degjuar nga nje miku im vellai i te cilit kishte bere nje koment shume te pazakonte duke thene se ‘ALIENET PUNONIN NE MADIGAN’. ‘TE GJITHE’ NJEREZIT NE DHOME SI DHE PERSONELI USHTARAK QE PASHE NE SPITAL DUKEJ SIKUR LEVIZTE SHUME NGADALE, POTHUAJSE SI ME XHIRO TE NGADALTA. Dola nga ajo dhome dhe u ktheva ne zyren e kapitenit.”

 10. #90
  “Nje muaj me vone u ktheva ne Madigan sebashku me nje shoqe pa i thene asaj asgje mbi eksperiencen time dhe doja te shikoja nese ajo do provonte dhe shikonte te njejtat gjera qe pashe une. Ajo eshte shume e ndjeshme ndaj ndryshimeve te fushes magnetike dhe eventualisht pati dhimbje koke dhe gjendje te perzjeri. Ka disa gjera te tjera ne ate vend. Midis kateve ka hapesira ku, sipas rreshterit qe me shoqeroi heren e pare, ka robote te vegjel qe qarkullojne lart e poshte duke shperndare pajisje dhe mjete te nevojshme ne te gjitha zonat e spitalit. Ai me tha po ashtu qe ska asnje arsye per personelin qe te futet ne zona te tilla dhe se robotet kryejne cdo gje me se miri. E pashe njerin prej ketyre roboteve qe dukej si karakteri R2D2 ne filmin “Star Wars”.

  Mikja ime dhe une hyme ne spital nepermjet asaj qe njihet si mapoja e klinikes. Ne kete zone kryhen vizitat per pacientet e perkoheshem. PER NJE KLINIKE TE TILLE KAQ TE MADHE, KISHTE SHUME PAK NJEREZ. Na thane se SPITALI KA TRE KATE TE TJERA NENTOKE DHE NJE MBI TOKE qe jane zona te konsideruara Top Sekret dhe ndalohej hyrja e TE GJITHE PERSONELIT CIVIL DHE USHTARAK. Aty kryheshin kerkime dhe studime shkencore. NE PJESEN E SIPERME TE SPITALIN JANE DISA ANTENA TE CUDITSHME. Pjesa trekateshe kryesore e sherbimit ka nje kompleks ne maje dhe qe DUKET SE SKA ASNJE HYRJE DHE DRITARE. Duke gjykuar menyren sesi eshte ndertuar spitali duket se ka shume ‘zona te vdekura’ qe sperdoren dhe qe zene vende te tilla NGA KU ESHTE E PAMUNDUR TE HYHET NGA PJESA KRYESORE E SHERBIMIT.

  Ndjesia personale qe provuam kur ishim aty ISHTE AJO E NJE GJENDJE KAPITESE DHE NJE DHIMBJE E FORTE KOKE. Vetem mbasi ishim larguar disa milje nga spitali, gjendja jone u permiresua dhe filluam te ndiheshim mire si me pare.”

  Jam ndeshur dhe me nje tjeter informacion qe ka te beje me infiltrimin e qenieve reptiliane ne rradhet e kompleksit tone industrialo-ushtarak por burimi i sakte i ketij informacioni nuk u arrit te konfirmohej, pra historia duhet te merret sic shkruhet. Raporti deklaronte se diku andej nga vitet 1980 nje sekretare qe punonte ne Pentagon vuri re nje zyrtar te rangut te larte te Pentagonit qe mesa duket kishte humbur lentet e kontaktit. Syri nga ku kishte rene lentja nuk ishte human por permante nje bebe syri vertikale. Askush nga ata qe punonte ne Pentagon se dinte se ku punonte ky zyrtar dhe menduan se do ishte ne ndonje detyre te caktuar. Sidoqofte sekretarja informoi superioret e saj per kete incident te cuditshem dhe menjehere Personeli i Sigurise ju afrua ‘oficerit’ qe mesa dukej se kishte vene re qe kishte humbur lenten. ‘Njeriu’ s’beri asnje perpjekje te dukshme per te kundershtuar. Kur ju kontrollua apartamenti u gjeten kopje te disa dokumentave shume sensitive ne lidhje me programin e “Luftes se Yjeve” ose te “Iniciatives se Mbrojtjes Strategjike” [Strategic Defense Initiative, SDI]. Pra qenia kishte arritur te vidhte dokumenta dhe te transmetonte permbajtjen e tyre ne ndonje pike te caktuar pertej planetit. Pati fjale qe kjo qenie u ekzaminua fizikisht dhe organet e tija rezultuan komplet ndryshe nga ato humanet.

  Ne referim te interesit Drakonian per rrjeten mbrojtese te planetit tone, po ju kaloj materialin e meposhtem qe vjen nga ufologu britanik Timothy Good i cili ka pershkruar fatin e mjeruar te disa eksperteve te cilet kishin asistuar ne zhvillimin e sistemin mbrojtes se Luftes se Yjeve. Mesa duket ata u eleminuan ose nga ata per te cilet punuan dhe qe nuk donin qe te dilte ne shesh ajo qe dinin, ose nga ndonje force tjeter qe nuk ishte shume dakort me perpjekjet e tyre per ate qe prodhuan. Natyrisht qe vdekjet ne nje kohe te gjithe ketyre shkenctareve nuk mund te shpjegohet si nje koincidence, kushdo qofte rasti:

  “...Raporte mbi vdekjen e dyshimte, te lidhur shume ngushte me UFO-t vazhdojne te shkaktojne spekulime te shumta. Fjala na vjen nga Gordon Creighton, redaktor i revistes FLYING SAUCER REVIEW i cili e lidh vdekjen e tyre me programin amerikan Star Wars. Ai me shkruajti materialin e meposhtem ne nentor te vitit 1988:

  “...ketu ne Britani 22 shkenctare jane raportuar ose si te vetvrare ose te vdekur ne rrethana te cuditshme dhe misterioze. Duket sikur shumica e tyre ishte perfshire ne projekte Britanike te lidhura ngushte me programin amerikan te Luftes se Yjeve. Qeveria Britanike duket sikur po perpiqet ta sfumoje kete ceshtje. Por deklaratat e shtypit ketu thone se qeveria amerikane po ushtron presion ndaj qeverise sone qe ti shkoje ceshtjes deri ne fund. Pra duket qarte, jane ose Rusia ose ATA...

  Ashtu sic kane hamendesuar shume studiues, Lufta e Yjeve e konceptuar si nje sistem mbrojtes kunder sulmit me raketa nga Rusia, ne fakt eshte ideuar si nje sistem mbrojtes ndaj UFO-ve. Kushdo qofte rasti, ne Shtator 1988 u krye nje prove me nje rakte me mbushje berthamore, si ajo qe permendet ne Luften e Yjeve, ne Tonopah Test Range, Nevada. E paralajmeruar si nje super arme e disenjuar per te shkaterruar strehimet e nendheshme te udheheqjes ‘Ruse’ qe shkojne deri ne 1000 kembe nentoke, shume analista ufologe besojne se shenjestra e vertete nuk jane ruset por nje kundershtar tjeter i fshehur thelle poshte ne instalime shpellash ne NEVADA dhe NEW MEXICO. (Shenim: Le te shpresojme qe kjo arme do perdoret vetem kunder atyre bazave te nendheshme ku nuk ka prani te humanve te mbajtur rob gje qe fatkeqesisht eshte nje realitet ne pjesen me te madhe te ketyre bazave. Ne vend te saj do ishte me mire nje sulm tokesor.Branton)

  Sipas Pentagonit, arma me mbushje nukleare qe penetron ne toke, duhet prodhuar urgjentisht. Ndersa zera te tjere thone se nje rrace aliene – grite, jane duke eskperimentuar gjenetikisht me njerezit ne laboratoret e tyre te nendheshem. Zera akoma me alarmues shprehen se kembengulja e tyre per te arritur kete gje sot, do kete pasoja te frikshme neser.

  Ne referim te “Kameleoneve” dhe DISA elementeve te ashtuquajtur fenomeni “Men in Black” skam sesi mos perfshij ketu informacionin e meposhtem qe vjen nga Brazili dhe qe vendos cdo gje ne nje tjeter perspektive. Materiali qe vijon eshte marre nga nje raport i hartuar nga studiuesi brazilian Antonia Huneeus me titull : “ ‘CHUPAS’ - - Histori horrorri UFO-sh nga Brazili”. Zoti Huneeus pershkruan incidentin e meposhtem qe eshte hetuar nga APEX [Association of Extraterrestrial Investigation] ne San Paolo, nje nga grupet me te njohura te UFO-ve ne Brazil, themeluar nga Dr. Max Berezowsky:

  “... Historia filloi afer Vitoria, kryeqyteti i shtetit Espiritu Santo ne veri te shtetit te Rios ku ka plazhe te pasura me minerale. Ka ndodhur ose nga fundi i vitit 1979 ose ne fillim te vitit 1980, [Osni] Shwarz nuk ishte i sigurt per daten kur tregoi kete histori ne vitin 1986...

  “Nje djale i ri i quajtur Aeromar shiste pije freskuese ne plazh kur nje dite ai u takua me tre burra te veshur me kostum dhe me kravata, veshje kjo shume e pazakonte per ne plazh, sidomos ne Brazil. Ata ju afruan dhe i thane se donin te flisnin me te. Aeromar filloi te trembej duke menduar se ata mbase ishin police te veshur civil qe donin ta perzjenin me ndonje ceshtje droge dhe per kete arsye ai e evitoi te shkuaren ne plazh per disa dite. Ne nate ndersa kthehej ne shtepi mbasi kishte shoqeruar te dashuren e tij, ai pa nje makine ku qendronin tre burrat qe kishte pare ne plazh. Aeromar u fut me vrap ne shtepi por krejt papritur degjimi i tij u dobesua shume. E jema e coi ne spital ku nuk u kurua dhe perseri krejt pa pritur mbas nje muaji atij ju rikthye degjimi si me pare.
  Aeromar u transferua ne Rio dhe gjeti nje pune ne nje furre buke ku punonte ne nje turn midis ores 4 dhe 11 PM. Nje nate ndersa kalonte neper njerin nga TUNELET e shumte qe lidhin gjirin e Rios, ai pa 2 nga MIB qe ecnin ne drejtimin e tij. I riu vrapoi ne drejtim te kundert por sa u afrua ne nje stacion autobuzi pa burrin e trete qe po e priste. Ai ja arriti ti largohej, u kthye ne vendin e punes dhe i tha pronarit se policet e Vitorias po e ndiqnin.
  Pronari e shoqeroi per ne komisariatin me te afert qe te bente nje deklarate gje e cila u be por qe nuk u besua nga policia. Me pas vete pronari e bindi qe te largohej mbase per ne nje qytet tjeter me te madh si Sao Paolo ku ai mund te mos binte ne sy.

  Pra Aeromar iku ne Sao Paolo ku gjeti pune si elektricist ne nje kompani dhe ku ndante dhomen qe jetonte sebashku me nje tjeter person. Ketu ai zuri miqesi me nje shites ambulant pijesh freskuese nga Vitoria qe kishte nje stende prane nje kinemaje. Ndersa rrinin bashke ne njeren nga netet, nje makine ndaloi pikerisht perballe stendes se tyre dhe u hap nje dere.
  Ndonese ai nuk donte te shkonte, Aeromar NE MENYRE TE PAVULLNETSHME hyri ne makine. Dera u mbyll dhe ai e gjeti veten [aspak i habitur] perpara te njejteve 3 burra qe po e ndiqnin prej muajsh. Ata ngane makinen per nje fare kohe duke dale nga qyteti dhe duke hyre ne nje zone me peme.

  Makina ndaloi dhe te gjithe ecen ne drejtim te nje UFO-je te madhe qe ishte e rrethuar nga nje unaze dritash te shndritshme dhe qe qednronte pezull mbi toke. Njeri nga burrat qendroi poshte diskut nga ku dilte nje rreze drite dhe krejt papritur te gjithe u gjenden brenda ne anije. Ndonese i pafuqishem dhe komplet i pavullnetshem, Aeromar u drejtua tek nje karrige dhe u ul. Nga krahet e karriges dolen disa kllapa qe ju shtrenguan neper kycet e duarve. Po ashtu nje si shirit metalik ju shtrengua ne balle duke i ngjeshur koken mbas karriges dhe nje tjeter i mbeshtolli gryken. Deri ne kete moment 3 burrat ishin te veshur gjithmone me kostum por mbas kesaj ndodhi nje transformim i pabesueshem. Koka e MIB U HAP SI NE FORMEN E ZEMRES DHE LEKURA U SHNDERRUA NE TE BLERTE DHE ME LUSPA SI E NJE REPTILI. Vini re se nese imazhi popullor i MIB ishte i mirenjohur 14 vjet me pare, ideja e rrembyesve reptiliane nuk ishte aspak aq e njohur sa sot.

  Ufonautet filluan ta merrnin ne pyetje per gjera te ndryshme dhe me pas i treguan atij se cdo i ndodhte vete Aeromar dhe Tokes. Per ta bere historine akoma me shume ‘hollivudeske’, ne ate dhome ku po qendronin hapet nje dere dhe nga aty mund te shikoje nje tjeter dhome ku kishte TRUPA NJEREZISH TE VARUR ME KOKE POSHTE NEPER CENGELA. Natyrisht qe i riu u traumatizua nga ajo qe pa dhe i rane te fiket. Cdo gje u be e bardhe...

  Kur u permend ai e pa veten afer kinemase nga ku ishte marre me makine por nderkohe kishin kaluar shume ore dhe rruget ishin te zbrazura. Aeromar u kthye ne dhomen e tij ne gjendje paniku dhe filloi ti tregonte shokut te dhomes ate qe i kishte ndodhur. Ne kete moment nje force e cuditshme SHTYU TRUPIN e tij duke e PERPLASUR MBAS MURIT qe ndodhej mbrapa dhe kjo i solli ne kujtese ate qe i kishin thene alienet qe ai sduhej te fliste me asnjeri per eksperiencen e tij perndryshe do e vuante. Aeromar filloi te qante dhe nuk dinte se cfare te bente. Disa dite me pas shoku i tij mori kontaktoi Globo TV network te cilet po punonin ne nje dokumentar per UFO-t. Globo me pas e kaloi kete informacion tek Dr. Max Berezowsky. Aeromar dhe shoku i tij shkuan tek APEX ne nje dite mjaft te ngarkuar dhe gjeten shume persona te tjere ne zyre. Ata ja treguan historine Dr. Max berezowskyt dhe disaprej asistenteve te tij, perfshi ketu edhe Osni Schawrz.

  Berezowsky u perpoq te kryente hipnoze regresive me deshmitarin por ne zyre kishte shume njerez dhe vete Aeromar ishte ne gjendje paniku. Ai thoshte se ‘ata’ do vinin ta merrnin te enjten qe vijonte dhe qe nje UFO do ulej ne njeren nga lagjet e Sao Paolos te marten ne darke. Nje turme e madhe njerezish dolen jashte ate nate ne pritje te uljes se paralajmeruar por asgje nuk ndodhi. Ndonese Dr. Berezowsky ishte ne kontakt me Aeromar, MBAS DISA DITEVE AI U ZHDUK DHE ASKUSH NUK E PA ME.
  Ne fund te ketyre shenimeve te mija shkruajta kete fraze; ‘I gjithe ky rast eshte si nje film horror me UFO’ ”.

 11. #91
  KAPITULLI I TRIDHJETENJE  ZBULIME NGA THE “LEADING EDGE”  Materiali qe vijon eshte riprodhuar, me leje, nga puna masive MATRIX II e Val Valerian [Rrembimet dhe Manipulimi i Humanve nepermjet perdorimit te Teknologjise se Avancuar]. Kjo dhe raporte studimesh te tjera shume interesante jane vene ne dispozicion nga LEADING EDGE RESEARCH GROUP; P.O. Box 7530., Yelm, Washington State C.F. 98597 C.F. Informacioni i meposhtem nuk eshte paraqitur me ndonje rend kronologjik ose sipas rradhes por me shume si nje koleksion shenimesh dhe raportesh studimi qe ne menyre te pergjithshme perfshijne lidhjen midis fenomeneve Ajrore, Konspiracite dhe Te Nendheshme:

  Ne Korrik 1947, radaret ne zonen e Kater Qoshevene jugperendimin e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ndikuan dhe rrezuan nje disk alien. Ishte teresisht nje aksident [si rezultat i nje rrezeje elektromagnetike mbi te cilen ishte bazuar sistemi i radarit dhe qe nderhyri ne sistemin elektromagnetik te diskut.] Disku u ul ne afersi te Roswell, New Mexico. Ishte njeri nga dy disqet qe do rrezoheshin ne ate zone. Ne bord shkenctaret dhe personeli ushtarak gjeten disa trupa alienesh te vdekur. Nje analize e menjehershme e atyre specieve nuk mund te determinohej por alienet [qe ju referohet me emrin EBAN] kishin karakteristika reptiliane dhe insketoide. Po ashtu ne bord u gjeten dhe mbeturinat e trupave te disa njerezve, pjese e personelit ushtarak. Per aq sa kemi dijeni, ky ishte rasti i pare dhe treguesi me i madh qe qeniet njerezore po rrembeheshin nga nja qenie aliene...

  Ne Dhjetor 1988 nje ish funksionar i Inteligjenes se Marines, oficeri William Cooper intervistoi nje person i cili tha, “nuk di cdo gje, por di qe gjerat jane shume jashte kontrollit. T’ju them te verteten kam frike per ate qe do ndodhi ne te ardhmen. Strehime gjigande te nendheshme po ndertohen poshte Groom Lake dhe vende te tjera.”

  Duke ju referuar disa deklaratave te disave per kete qenie aliene te cilet po perdorin humanet e planetit Toke per genet e tyre, elementat bioplazmik dhe sekrecioneve, Val Valerian shprehet:

  “Nuk ka asnje dyshim qe politika e sekretit qe ndjek qeveria e ben shume me te thjeshte shfrytezimin e humanve nga Grite. Qeveria si term do te thote nje institucion qe eshte krijuar per te mbrojtur mireqenien e publikut. Natyrisht qe dicka ka shkuar shume keq ketu dhe mesa duket CIA E BAZUAR NE INTELIGJENCEN NAZISTE TE SS-ve KA TE BEJE SHUME ME KETE GJE...

  (Shenim: Dihet qe CIA eshte stabilizuar nga perfaqesuesi i Bavarian Illuminati Alen Dulles ne bashkepunim me perfaqesuesin e Shoqerise Bavarian Thule Reinhard Gehlen. CIA/NSA qe punojne per llogari te korporatave socialiste ne Amerike qe sipas Antony Sutton dhe ekonomisteve te tjere financuan revolucionet Bolshevik dhe ate Nazist, si rezultat inifiltruan sistemin industrialo-ushtarak nepermjet grushtit te shtetit qe i ben krahut EKZEKUTIV te SHBA-se kur vrane John F. Kennedy. Qe nga vrasja e Kennedy shume, ne mos te gjithe presidentet amerikane kane qene pjestare te organizatave financiare globale si ajo e Keshillit Per Marrdheniet Me Jashte, Komisioni Trilateral dhe Bildebergers... te gjitha te cilat nuk respektojne aspak Deklaraten per Pavaresi Amerikane por mbrojne krijimin e Rendit te Ri Boteror qe do implementohet me ndihmen e forcave ushtarake te Kombeve te Bashkuara. –Branton)

  Keta aliene keqdashes jane bere kane krijuar aleance me qeverine sekrete boterore etja per pushtet e te ciles dhe sistemi i mbijeteses mund te barazohet vetem me natyren keqdashese te alieneve. Keta aliene i kane dhene ‘qeverise’ teknologji te avancuar, kane manipuluar, genjyer, mashtruar dhe ne pergjithesi e kane perdorur qeverine tone sekrete per qellimet e tyre egoiste dhe antinjerezore.”


  NJE BAZE ALIENE NE NEVADA:

  Situata qe pershkruhet ne keto rrjeshta ne lidhje me M.P., nje vajze te re njezetvjecare ne Las Vegas, ka nxjerre ne drite shume faktore interesante. Rrembimi i saj i pare ndodhi kur ajo ishte 5-vjec, ne dhjetor te vitit 1975. Qe nga ajo kohe, vajza eshte bere objekt i mbi 400 rrembimeve, nje mesatare prej 2 ne muaj. Rreth vitit 1987 ajo mesoi se ishte ne gjendje qe te rikuperonte gjithnje e me shume nga kujtesa e saj ne lidhje me keto rrembime. Ajo po ashtu eshte nje artiste e mrekullueshme dhe me nje kujtese fotografike. Ka evidenca te mjaftueshme qe ajo ka qene ne disa anije te ndryshme dhe qe eshte cuar edhe ne baza te nendheshme ne malet e Arizona dhe nen shkretetiren afer Paradox, Nevada...

  Baza e Nevadas ndodhet afer zones se Paradox. Ajo eshte cuar ne kete vend edhe ne vitin 1987. Kjo baze nuk eshte aq e madhe sa ajo ne Arizona por ketu ishin perdorur aparatura te tipit Reichian ne perpjekje per te programuar trurin e saj.
  Stacioni eshte pershkruar si nje vend tipik ku kryhen punet gjenetike. Cilindra te medhenj qe permbajne nje leng ne ngjyre si portokalli dhe nje leng me ngjyre blu te celet te cuditshme. Keto cilindra duken si te njejte me ato te pershkruar ne Matrix II. Te gjithe cilindrat permbajne forma humanoide. Ata qe jane me lengun me ngjyre blu te celet permbajne forma jetesore te ngjashme me humanet. Ndersa ata me ngjyre si portokalli permbajne variante te ndryshme hibrido/gjenetike humane. Hera e fundit qe ajo u soll ne kete baze ka qene 22 janari i vitit 1991 ku ata u perpoqen qe ta bindnin ate qe mos nxirrte sekretin. Sirianet ishin mese ne dijeni te kontakteve te saja me ne. Ajo kundershtoi.

  Sirianet thane dicka ne lidhje me faktin qe ajo po demtonte balancen ne Konfederate. Nese kjo eshte e vertete atehere te gjithe jemi dakort qe kjo te ndodhi.
  (Shenim: Ka shume mundesi qe keta te jene humanoide nga Sirius-B qe kane bashkepunuar fillimisht me Reptiloidet/Grite/Drakonianet/Orion. Ndonese shume nga Siriane vazhdojne te bashkepunojne me forcat e Orionit te cilet kane komanduar kolektivin e tyre, Siriane te tjere mesa duket jane duke provuar nje kalim tek politika jo nderhyrese e Federates Andro-Pleiadiane, sidomos tani qe shume nga ish marrveshjet e meparshme me reptilianet/grite jane duke u prishur si rezultat i mashtrimit te ketyre te fundit. Nje armate e pamase e nisur nga Sirius-B supozohet se do arrije ne sistemin Diellor ne dhjetevjecarin e pare te viteve 2000 per tu angazhuar ne nje konflikt me forcat Drako-Orion te cilat prej kohesh kane marre nen kontroll shume nga bazat e perbashketa ne kete sistem. Persa i perket elementave ‘naziste’ ne toke, mesa duket ka ende agjente nga Sirius-B te cilet duan te vazhdojne te mbajne lidhje bashkepunimi me Reptiloidet... mbase dhe nga fakti qe ata veprojne nen efektin e nje kontrolli total te mendjes ose nga fakti qe ata shikojne nje perpjekje te perbashket midis kulteve te elites se fuqishme ne Sirius, Bavaria dhe Orion si nje menyre e vetme per te realizuar planet e tyre totalitare per planetin Toke per llogari te lidereve te tyre te supozuarit “mjeshtrat e rene”, sidomos per te perballur opozicionin e Federates. Kjo mund te jete ajo qe nenkuptohej nga shprehja ‘balance’ e Konfederates”. –Branton)

  Kur u kthye ne shtepi ajo vuri re se kishte nje dhimbje te lehte ne anen e djathte te barkut.

  Ne kete baze ajo pa Siriane, Gri dhe ne nje pjese tjeter te stacionit ajo pa njerez qe dukeshin se ishin pjestare te forcave ushtarake amerikane. Kishte dhe qenie te tjera qe ajo i pershkruajti si “qenie te drites” [drite, nuk do te thote gjithmone e drejte]. Pershkrimi i saj per ta ishte ai i nje forme humanoide por forma vete skishte detaje, vetem emetonte drite.

  Nen driten e njohurive aktuale mendohet se keto qenie jane pjese te nje densiteti te peste. Ata qendronin pezull dhe monitoronin Sirianet dhe Grite gjate gjithe kohes qe ajo ndejti ne stacion. Ushtaraket humane ne ate baze mbanin te gjithe te veshur uniforma te zeza...


  INFORMACION MBI GRITE:

  * Shtetet e Bashkuara te Amerikes [krahu Ekzekutiv, jo ai kongresional] realizoi nje ose disa marrveshje me nje specie te pershkruar si Grite e Gjate dhe kane rende dakort qe mos nderhyje ne planet e tyre operative ne shkembim te teknologjise. Marrveshja eshte realizuar ne vitin 1934 [1954], 1964 dhe 1972...

  * Klonet e Grive jane duke kryer nje pune biologjike gje qe krijon nevojen e eleminimit te disa specieve ne siperfaqen e Tokes e cila ne kete pike sipas marrveshjes se bere midis USA dhe alienet, nuk eshte aspak e mbrojtur. Instalimet e nendheshme jane te vetmet zona te pavaruara, pjese e marrveshjes...

  * Studiuesit mbase ju kujtohet se disku i rrezuar ne Roswell, New Mexico ne vitin 1947 kishte ne brendesi disa qenie reptiliane dhe po ashtu pjese trupi dhe rrobash te oficerece ushtarakete forcave ajrore amerikane...

  * Objektivat e ketyre specieve mesa duket kane si themel dominimin e dhunshem dhe sistemin shoqeror te bazuar ne mbijetese kur ‘feja’ e tyre eshte shkenca ndersa struktura sociale vertitet rreth bindjes totale dhe detyres. Konceptet e tyre ushtarake jane te perqendruara ne pushtime, kolonizime dhe dominime nepermjet programeve te fshehta te kontrollit te mendjes... ‘Loja’ e tyre kryesore duket te jete ajo e arritjes se kontrollit te lidereve te civilizimeve te vena ne shenje per sulm. Funksioni i ‘elites’ humane per Grite vlen vetem per te arritur uljen e ndjeshme te popullates dhe ne kete menyre ata qe mbeten mund te kontrollohen me lehtesisht. Hitleri eshte nje shembull perfekt...


  STRUKTURAT E DUKSHME SHOQERORE:

  Nje nga tiparet e shoqerise se tyre eshte ngadalsia ne marrjen e vendimeve pasi asnje nga grite nuk ka aftesine e dukshme per te menduar ne menyre te pavarur nga klonet e tjera. Struktura e tyre shoqerore nuk ka hapesire per ‘surpriza’ te kesaj natyre dhe nese kjo gje ndodh, i gjithe plani i hartuar nga lideret e tyre mund te shkaterrohet ne harkun e disa oreve. Grite e gjate duken me pak te prirur ndaj dobesive te sistemit sesa Grite e shkurter...

  STRATEGJITE DHE OPERACIONET E GRIVE

  Toka ne nje fare menyre eshte e vecante per faktin se ka nje spketer te gjere qeniesh ne nivele te ndryshme densiteti dhe rracash. Eshte banuar nga jashte, brenda dhe ne atmosfere ne mijerat e projeksioneve te ‘xhepave’ te vegjel te fshehte dhe te kohe-rrjedhjes.

  Procesi i pushtimit te nje planeti perfshin vendndodhjen e qenieve qe vibrojne ne te njejten rezonance me frekuencen vibruese te tyren. Keto qenie te lokalizuara ju thuhet se ata jane Elite ose te Perzgjedhurit te cilet do pushtojne dhe drejtojne rracen njerezore dhe drejtojne gjithe boten per llogari te Grive. Shpesh qeniet e lokalizuara cohen fizikisht neper anijet dhe i nenshtrohen nje ekzaminimi fizik, ju instalohen implante dhe ne menyre te pershpejtuar ju instalohen ne tru informacione te shumta nepermjet medotave perllogaritese qe do i ndihmoje ti sherbejne me mire Grive.

  Funksioni i nje Elite eshte te asgjesoje popullaten e rraces se vete elites ne nje perpjekje per te reduktuar numrin e tyre ne kufinj te menaxhueshm, pra te lehte per tu kontrolluar. Skenari Nazi-cifut eshte nje shembull i perkryer i modus operandi [menyres se veprimit] te Grive. Ata po ashtu kane kontrolluar perandorine Imperialiste Japoneze dhe ne pergjithesi jane pergjegjes per shumicen e agresioneve te kryera midis grupeve te njerezve ne planetin tone. (Shenim: Grite perdorin taktiken e njohur Perca e Sundo... ndonese duhet permendur se qe nga Lufta e Dyte Boterore dhe nderprerjes se aleances me Bavarine, japonezet kane patur marrdhenie te shumta me Koldasianet, nje rrace humanoide relativisht pozitive qe eshte raportuar se banon universin alternativ te antimateries dhe qe mesa duket mban lidhje te ngushta me Federaten Andro-Pleiadiane. –Branton).

  Humanet ne pergjithesi jane mashtruar duke luajtur nje loje ku jane kthyer ne viktima te negatives, vet kufizimit, vete denigrimit dhe shkaterrimit. Lojrat qe Grite perpiqen te imponojne jane ‘lojra’ transformimit dhe te sekreteve si dhe te standarteve te fshehta.
  Te gjitha aktivitetet kryhen ne nje ‘fushe loje’ e cila eshte e kufizuar nga spektri i vemendjes dhe sasia e njohurise qe kane Lojtaret.

 12. #92
  OPERACIONET USHTARAKE TE GRIVE:

  [Perfshijne] kolonizimin e civilizimeve te pambrojtura te cilat jane te pa lidhura me asnje grup ne hapesire. Ata perdorin planete si pika furnizimi, burime sklleverish dhe materiale biologjike. Ushtrimi i dominimit dhe skllaverimit te popullsise planetare eshte i shprehur si Sherbim per Vetvehten [si opozite i Sherbimit per te Tjeret]. Kjo gje krijon fuqi per grupin e tyre por ajo qe eshte me kryesorja ne kete proces eshte shthurja e fuqise ne ate civilizim si shkak i kufizimit qe imponohet me menyra te ndryshme ndaj popullsise.
  Sipas zbulimeve qe kane bere studiuesit ka disa menyra dhe plane qe nenvizojne pushtimin e drejtperdrejte te Tokes nga specie te ndryshme me baze ne Orion. Skenare tipike mund te jene:

  * Planeti ne shenjester eshte gati per invazion
  * Stacioni baze levizet brenda rrezes (percaktohet si asteroide, planetoide ose kometa por te njohura si anije aliene nga ndryshimet e vogla te kursit qe mund te dallohen si psh ne rastin e asteroidit Geographos, Phobos, Hale-Bop, etj.Branton)

  * Lideret kontaktohen dhe ju ofrohet programet e kontrollit per popullaten ose zgjidhje per problemet e mbijeteses. Lideret jane te bindur se ata perfaqesojne nje grup ‘elitar’ te zgjedhur “nga Zoti” per te sunduar popullaten per te miren e perandorise se Zotit (ne shume raste Elita nuk beson fare ne asnje Zot tjeter pervec vetes se tyre. Branton). Shikoni cdo shtet teokratik ose fetar ne Toke dhe mund ta verifikoni shume kollaj kete gje...

  ARSYE TE DUKSHME PER OPERACIONET E BAZUARA TEK ORIONI:

  Ne perputhje me filozofine e “sherbimit per vetvehten”, synimet jane te qarta qe do arrijne me shume fuqi per ‘eliten’ ose klasen sunduese; eshte e rendesishme qe sa me shume skllever te behen, aq me shume energji psiqike mund te terhiqet per te ushqyer cmendurine e ‘elites ne fuqi’. Dominimi dhe asgjesimi eshte baza e lojes per pushtet dhe kontroll. Eshte nje karakteristike stabel e grupeve negative me baze ne Orion qe perandorite mund te ndertohen dhe mbahen vetem duke i percare dhe shkaktuar gjak, lot dhe vuajtje te “atyre qenieve te pavlera qe sjane te zonjat per asgje”...

  KARAKTERISTIKAT PRIMARE FIZIKE TE GRIVE
  :

  Grite e medhenj mesa duket kane disa aftesi riprodhuese rudimentare dhe disa nga qeniet hibride qe jane kryqezuar me speciet reptiliane [te gjatet] kane argane riprodhuese te plota. Kapaciteti i trurit te tyre llogaritet te jete midis 2500 dhe 3500 cc, ne krahasim mem 1300 cc qe eshte truri mesatar i njeriut. Per shkak te procesit te klonimit materia neurale rritet ne menyre artificiale duke zmadhuar materien trunore dhe Grite kane teknologji te njohur per te realizuar kete gje dhe ju krijon aftesine qe te induktojne strukture te kujteses dhe te ndergjegjes ne klonet, ne cdo forme apo menyre deshirojne ata.

  Grite konsumojne ushqimin nepermjet nje procesi te absorbimit nga lekura e tyre. Procesi, sipas te rrembyereve qe kane qene deshmitare, perfshin perhapjen e nje surrugatoje biologjike, nje perzjerje qe eshte bere me hidrogjen peroksidi [qe shton oksigjenin ne perzjerje dhe eleminon bakteriet] dhe e perhapin ate ne lekuren e tyre. Produkte te shumta sekretohen me pas po nepermjet lekures. Shume te rrembyer kane vene re se Grite vijne erera te ndryshme...

  Grite e Medhenj kane nje hunde me te spikatur... Sipas disa burimeve qeveritare, keto qenie biologjike jashtetokesore e quajne veten e tyre EBAN. Me keta aliene eshte bere marrveshja nga disa elementa te qeverise dhe jane arritur disa marrveshje diplomatike ne vitet 50’, 60’ dhe 70’. (Shenim: Disa burime te tjera thone se marrveshja e bere midis fraksionit qeveritar, pjese e Scottish Rite of Freemasonry ne fakt daton shume me heret se vitet 50’, te pakten ne vitin 1933-1934 dhe mbase edhe me heret, po ti referohemi qenieve te nendheshme reptiliane. Grite e Medhenj mesa duket jane nje kryqezim midis Saurianeve me dy kembe te gjate dhe grive te vegjel me dy kembe. Ndonese marrveshja u fillua me ‘grite e medhenj’ fakti qe ekziston nje hierarki reptiliane – grite e vegjel qe punojne per reptiloidet e gjate- shpjegon pse grite e shkurter jane pare po ashtu te punojne me zyrtare te ‘qeverise’. –Branton)

  PROCESI I RIPRODHIMIT TE GRIVE
  :

  Nje numer i madh deshmitaresh kane konfirmuar pranine e bazave te nendheshme qe perdoren nga grite per shumezim. Keto stacione nga te cilat ajo e Dulces eshte me i famshmi, jane furnizueset kryesore per veprimtarine gjenetike te cfaredo lloji. Humanet sillen neper keto stacione ne menyre te vazhdueshme qe te sigurojne nje rrjedhje te perhershme te burimeve gjenetike nga ku merret perzjerja e DNA dhe RNA qe kontribon ne forcimin e struktures gjenetike te Grive.

  MATERIALET BIOLOGJIKE DHE GJYMTIMI I KAFSHEVE
  :

  Ne disa raste humanet vriten dhe hidhen ne vaska [perzerja surrugato qe u permend me siper]. Ne dy raste njerez te vdekur jane pare te pluskojne ne vaska ngjitur me pjese trupi te bagetive. Nga sa duket, gjymtimi i njerezve eshte me pak i dukshem se ai i kafsheve por sidoqofte te dyja vazhdojne edhe sot e kesaj dite. [Sipas Don Ecker, Departamenti i Drejtesise po ben perpjekje te medha qe te mbaje gjymtimin e njerezve larg vemendjes se mediave].

  STUDIUES TE KEQTRAJTUAR NGA MIB/CIA – MAJ 1990
  :

  Studiuesi Jefferson Souza [i kontaktuar nga Veganet dhe Ummo] arriti ne nje Konference per UFO-t ne Maj te vitit 1990 dhe solli informacione qe perfshinin te dhena se kush nga korporatat po prodhonte helikoptere me pjese gravitacionale si dhe informacione per menyren sesi perdoreshin bagetite e gjymtuara. Kater persona qe dukeshin si MIB klasike, i moren dokumentat dhe e hipen me zorr ne nje aeroplan per New York. Ka mundesi qe perfshirja ne gjymtime e CIA/Delta/NRO mund te jete shume me teper sec mendohet.

  (Shenim: Ne nje raport deklarohet se ne pyllin SE te Los Alamos, New Mexico, deshmitaret kane pare gjate nates karvane me kamione te mbushur me bageti dhe qe hynin ne nje pjese te vecante te zones malore te njohur per pikturat ne gur te alieneve te bera nga indianet e Amerikes. Keto karvane jane paraprire dhe ndjekur nga prani e shumte ufosh. Kur karvanet u larguan nga zona, kamionet ishin bosh... Qeveria eshte duke u perpjekur te ‘ushqeje’ ‘cerdhen’ gjigande te Grive qe sipas raporteve operojne poshte zones se Los Alamos? Kjo tingellon shume familjare kur kujton legjenden e St. George i cili shpetoi banoret e Silene, Libi nga nje dragua mizor qe terrorizonte qytetin. Mbreti i Silenes urdheroi qytetaret e tij qe te ofronin bagetite e tyre ne menyre qe te shuanin urine e bishes. Kur e gjithe bagetia u mbarua mbreti urdheroi qytetaret qe te hidhnin nje short qe do percaktonte viktimen e dites si sakrifice njerezore per te ushqyer bishen. Nje dite, vazja e Mbretit hodhi shortin dhe i ra asaj te ishte sakrifica. Ushtaret, me gjithe dhimbjen e madhe te mbretit, e shoqeruan vajzen ne nje zone jashte qytetit. Kur dragoi u afrua per te marre prene e tij, nje kalors me shpate ne dore i veshur me argjend dhe mbi nje kale te bardhe u shfaq perpara. Ai nxorri shpaten dhe heshten si dhe mburojen ku ishte i vizatuar nje kryq i kuq. Kaloresi Kristian u perball me trimeri me perbindeshin duke e vrare ate dhe duke liruar qytetin nga ajo nemate. Ska rendesi nese historia eshte fantazi apo e vertete. Mesazhi eshte i qarte! Vjen nje moment qe duhet pushuar ne perpjkjet per te ushqyer armikun dhe me ndihmen e Zotit duhet perballur dhe shkaterruar.Branton)

  Tani pyetja qe mbetet eshte qe pse qeveria merr pjese ne nje program gjymtimi te nje shkalle kaq te gjere? Interesave te kujt po i sherben?

  STACIONET E MBARESHTIMIT POSHTE DULCES
  :

  Fotot nga laboratoret e Dulces qe paraqesin organe si mitra me fetuse te vegjel brenda dhe tuba te qarte me aliene te vegjel ne to, mendohet se permbajne klone te klases punetore te cilat paraqiten ne kopertinen e ‘Bashkesise’ [titulli origjinal eshte Communion dhe eshte liberi i shkruar nga Witley Striber, nje i rrembyer i rregullt nga alienet Gri -Darius]

  Grite e Gjate jane specia dominuese. Klonet jane te prodhuara ne menyre sintetike me materiale biologjike [shumica e te cilave ja dedikon burimin e tyre formave te gjallesave te Tokes]...

  Truri [i Grive] eshte pershkruar si me disa lobe, me shume se truri i njeriut. Jane bere disa referenca te meparshme per pranine e nje rrjeti kristalor qe eshte gjetur ne trurin e disa alieneve gjate autopsive. Besohet se ky rrjet ka nje lidhje funksionale me komunikimin telepatik dhe sherben si nje funksion qe eshte esencialisht mendja HIVE.
  Cdo Gri eshte nje individ, por shume me pak i theksuar se nje human ku tendencat drejt nje zgjerimi informimi dhe bashkeveprim ndergjegjeje jane te minimizuara nepermjet kushteve kulturale, programimit dhe diferencave themelore te struktures kafkore.

 13. #93
  KARAKTERISTIKA FIZIOLOGJIKE TE DISA SPECIEVE REPTILIANE/GRI --- AUTOPSI E BERE NGA QEVERIA E SHBA-SE:

  [Format e Jetes Aliene]: Term i perdorur nga Qeveria per te pershkruar Grite si nje qenie keqdashese. Problemi me Grite eshte qe fusha rreth trupit te tyre eshte ndryshe nga ajo e trupit tone dhe bashkimi i ketyre dy fushave krijon nje simptome fizike [terrori fizik qe eshte pershkruar nga njerez si Whitley Strieber]. Fusha rreth tyre eshte ne kah te kundert me tonen. Eshte nje fushe anti-jete sikur keto qenie te ishin ne nje spirale degradimi. Ata jane e kunderta e ‘ushtareve te fatit’ dhe ofrojne sherbimet e tyre ne shkembim te dickaje tjeter. Ata jane eksperte te manipulimit te te dyja [nepermjet manipulimit te fushave] te trupit dhe mendjes se njeriut. Per te mbijetuar ata kane nevoje per gjak dhe lengje te tjera biologjike. Grite rrembejne njerez dhe kafshe ne menyre qe te perftojne keto lengje. Ata implantojne aparatura te vogla afer trurit gje qe i jep nje kontroll te fuqishem dhe aftesi monitoruese. Keto aparatura jane shume te veshtira per tu dedektuar. Analizat e bera ndaj tyre nga ekipe teknikesh kane prodhuar nje pershkrim qe perfshin perdorimin e teknologjise se kristaleve te kombinuar me lidhje molekulare qe veprojne ne rezonance me fushat e trurit dhe fusha te ndryshe te njeriut. Informacioni tranmetohet direkt ne valet e trurit. Mesa duket perpjekjet e bera per te hequr keto implante [1972] kane rezultuar me vdekjen e pacientit... (Shenim: Kjo ndodh per faktin kryesor se implantet jane te lidhura me nervat kryesore. Kur lidhen aty, materiali nervor vazhdon te rritet midis dhe ne implant duke e kthyer kete te fundit ne pjese te vete sistemit nervor. Kur procedura mjeksore te pasofistikuara aplikohen ne perpjekje per te hequr implante te tilla, nervat kryesore demtohen duke shkaktuar si rezultat deme serioze deri dhe vdekje te individit. –Branton)

  Pershkrime te tjera mbi Format e Jetes Aliene japin kete informacion: Midis 3-3 ½ kembe ne gjatesi, trup te erektuar mbi dy kembe, fizik i imet, koka me e madhe se e njeriut, mungese e vesheve [te jashtem], mungese te qimeve te trupit, sy te medhenj ne forme vezake [qe shkojne per siper ne nje kend prej 35 gradesh] dhe qe jane te padepertueshem ne ngjyre te zeze me bebe vertikale, krahe te ngjashme me nje insekt [karkalec] qe arrijne deri tek gjunjte, duar te gjata me pellembe te vogla, gishta si kthetra [numra te ndryshem gishterinjsh, shpesh dy te vegjel dhe dy te medhenj po ka dhe te tjere prej tyre qe jane raportuar me tre gishta ose kater] lekure e ashper ne ngjyre gri qe eshte reptiliane ne strukture, kembe te vogla me kater gishta te vegjel si kthetra, organet jane te ngjashme me ato te njeriut por qe natyrisht jane zhvilluar si rezultat i nje procesi mutacioni; nje sistem tretes jo funksional, dy tru te ndare nga njeri tjetri, levizje fizike te matura, te ngadalta dhe te sakta; ekzistenca e alieneve kerkon qe ata duhet te kene patjeter gjak njeriu dhe substanca te tjera biologjike ne menyre qe te mbijetojne (burime te tjera shprehen se fillimisht ata nuk ‘kishin nevoje ‘ per gjakun e njeriut por kur e provuan gjakun njerezo per kete qellim, ata sikur jane ‘droguar’ nga kjo substance jetesore. Kjo shkon shume me teper se uria fizike sepse Grite/Reptiloidet perpiqen qe te ushqehen me energjine e jetes qe eshte e pranishme ne gjakun plazmor ne trupin e njeriut, pra mund te konsiderohet si nje lloj urie vampireske per lengje jetesore humane. –Branton)
  Ne raste ekstreme ata mund ta zevendesojne kete me lengje dhe gjak te bagetive. Ushqimi transformohet ne energji nga klorofili nepermjet nje procesi fotosinteze [kjo perforecon informacionin mbi autopsine e kryer ne nje baze te nendheshme ne Palm 29 ku u pa se gjaku ishte ne nje ngjyre te blerte ndersa indet ne ngjyre te zeze]. Sasi te medhaja produktesh sekretohen nepermjet lekures. Dy truret jane te ndare nga njeri tjetri nepermjet nje kocke kafkore [truri i perparme dhe ai i mbrapmi.] Nuk ka lidhje te dukshme midis atyre. Disa autopsi kane zbuluar pranine e nje rrjeti kristalor qe mendohet se kryen funksionin e telepatise [si dhe funksione te tjera] qe ndihmon ne mirembajtjen e ndergjegjes ne grup midis pjestareve te te njejtes specie. Fuknsionet e ndergjegjes ne grup ne keto specie kane nje disavantash kur vjen puna per te marre vendime personale te cilat arrijne shume ngadale, kjo per shkak te ‘duarve’ te shumta qe kalon dhe koha qe duhet per tu perceptuar nga grupi drejtues.

  GRITE DHE REPTILIANET [NGA NJE I RREMBYER ANONIM]:

  Raporti fillestar lidhet me dy grupe aliene, Grite dhe Reptilianet. Ka disa lloje Grish dhe Reptilianesh per tani per tani po i referohem atyre si nje grup i vetem. Te dyja grupet jetojne ne kete planet ose poshte siperfaqes se tij dhe ne hapesire. Ata jane ketu prej shume kohesh.

  Grite po ashtu punojne per Reptilianet duke kryer rrembimet per individet dhe konfrontimin me gjithe njerezimin. Ata jane trajtuar nga Reptilianet si nje klase e mesme duke punuar per ta dhe ekspozuar veten e tyre para njerezve te planetit tone per llogari te Reptilianeve dhe ne vend te tyre. [Ndonese me karakteristika reptiliane ‘saurianet’ Gri jane me pak te dallueshem dhe kjo eshte arsyeja pse ata jane zgjedhur te perballen me te rrembyerit.] Grite shpesh konsiderohen si nje force mercenearesh.
  Disa Reptiliane hane [njeriun] ashtu sic hame ne pulat. Ne SHBA ka zera qe flasin per dhoma si depo gjigande te nendheshme te mbushura me trupa njerezish te ruajtura ne gjendje te mire. Ndonjehere zera te tille shkojne deri aty sa shprehen se trupat qe mbahen aty i perkasin femijeve. I pyeta Grise se pse, a eshte kjo e vertete qe ata ishin femije? Mu pergjigjen se Reptilianet nuk hane vetem femijet por edhe te rritur. Femijet preferohen per shkak se ata ne pergjithesi nuk jane te helmuar nga substanca si kafe, nikotirne, alkoholi dhe gjera te tjera me te cilat, te rriturit si grup jane te mbushur me bollek...

  Duket sikur Reptilianet kane shume pak ose fare respekt per ne si qenie njerezore. [Ata mendojne se jemi po aq te shemtuar sac na duken ne ata vete dhe ne si rrace njerezore skemi vlere me shume se ‘barishtet’.] Sidoqofote ata tregojne vemendje ndaj disa vlerave tona. Te krijojne pershtypjen sikur duan te perdorin ato vlera qe kemi ne dhe nese ato behen te rrezikshme per ta, atehere mund te na fshijne ne nga faqja e dheut. Ata nuk kane frike nga ne sepse e konsiderojne veten shume me teper superiore ne cdo drejtim. Reptilianet mesa duket e konsiderojne siperfaqen e planetit tone si nje vend te helmuar dhe aspak mikeprites dhe per kete arsye na lejojne ne te jetojme aty ndersa vete jetojne nen toke ose ne hapesire. Ne dhe ambjenti yne i siperfaqes sherben si nje mbrojtje fizike ose mburoje e gjalle perreth shtepise se tyre nentoke. (Shenim: Disa burime deklarojne se shume nga Grite dhe Reptiloidet poo zhvendosen masivisht ne qendra te nendheshme poshte qyteteve me te medhaja te botes me qellimin e vetem per te patur nje ‘mburoje njerezore’ ne menyre qe te mbrojne veten e tyre nga armet toke penetruese qe mund te perdoren nga armiqte e tyre Andromedan, Pleiadian ose te tjere qe duan ti shkaterrojne. Nga ana tjeter qe zhvendosje e tille do i siguronte atyre nje burim te gatshem materiali biologjik njerezo per qellime qe mund ti dine vetem ata.Branton).

  Grite dhe Humanet ne pikepamje sociale dhe kulturore jane shume te ndryshem. [Ata] kane frike nga ne sepse e dine qe ne jemi qenie shume te fuqishme. Por sidoqofte ata insistojne qe ne jemi ‘prona’ e tyre. Grite thone se na kane krijuar dhe duke qene keshtu ata kane te drejta te plota te bejne cte duan me ne. Pervec kesaj te drejte fillestare, ata pretendojne se e kane fituar edhe nepermjet kontrollit. Meqe ata na kontrollojne ne ne nivel individual dhe kultural si fizikisht ashtu dhe menderisht, kjo sipas tyre i jep te drejta te plota mbi ne.

  Qendrime te tilla jene thjeshte PROPAGANDE. Kontrolli i tyre ndaj nesh eshte shume i brishte per shkak te vete natyres se tij. [varet kur nuk dihet qe ne jemi nen kontroll]. Kontrolli i tyre eshte i bazuar nen kanosjen dhe teknologjine e avancuar. Nderkohe qe ne ndergjegjesohemi me shume, kjo veshtireson mundesine per ta qe te na genjejne, kontrollojne apo konfuzojne mendjen. Teknologjia jone natyrisht qe mund te konkuronte te tyren nese ne do te mund te kishim akses ne te. Pjesa me e madhe e kesaj teknologjie, te afte per te perballur denjesisht ate te Grive, ekziston por ajo kontrollohet nga kompleksi industrialo-ushtarak qe eshte nen kontrollin e mendjes nga alienet. Nuk eshte vene ne dispozicion te publikut per ‘arsye ekonomike’ dhe ato te ‘sigurise kombetare’.

  Keto vleresime kane dale nga bisedat me vete Grite si dhe nje vezhgim i gjate i tyre. Pershtypjet mbi reptilianet jane me te pergjithshme. Nuk kam marre pjese ne asnje bisede me ndonje Reptilian te Gjate ndonese ata disa here me kane folur. Shumica e eksperiences sime me ta, nuk perfshin komunikim direkt. Pothuajse te gjitha konkluzionet e mija dalin nga memoria per Reptilianet po ashtu dhe Grite te cilet zakonisht kryejne komunikimin midis nesh. Shpesh Reptilianet duket se jane te pranishem gjate rrembimeve, por si vezhgues duke qendruar menjeane dhe duke pare ate qe ndodh.

 14. #94
  GRITE DHE SHOQERIA BAVAREZE [NAZI] THULE:

  Grite kane qene padyshim mbrapa Grupit THULE [Gnostiket Bavarez] ne Gjermani gjate luftes dhe padyshim kane qene dora e tyre ne politiken gjermane te internimeve dhe zhdukjes se cifuteve gjate luftes. Mendoni pak per emocionet qe jane gjeneruar neper kampet e perqendrimit! (Shenim: Reptiloidet dhe Grite ‘ushqehen’ me emocionet negative si frika etj nepermjet nje forme te osmozes. Bazat e nendheshme te perbashketa te kontrolluara nga Reptilodiet/Grite jane raportuar se ekzistojne edhe ne nentoken e Gjermanise ashtu sic jane dhe ne USA...Branton)

  NGA: MASHTRIMI DHE PERDORIMI I NJEREZVE TE SIPERFAQES SE TOKES [NGA JASON BISHOP III] :

  Shume ‘amatore UFO-sh’ mendojne se perpjekjet e tyre do terheqin vemendjen e “autoriteteve” mbi problemin e madh qe paraqesin UFO-t... problemi qe jane apo jo Pushtues? , cfare duan ata ketu ne Toke? Si dhe shume pyetje te tjera qaramane dhe te bezdisshme. Ata vijne ne Toke per gjera qe njerezit e siperfaqes as qe ja kane idene ende.

  Toka ndodhet ne nje vend qe ka qene nje rruge antike shkembimesh kozmike. Ata vijne neper baza [Komplekse qytetesh neper shpella] dhe kryejne germime, manifakture si dhe manipulime gjenetike per te formuar qenie te ndryshme hibride si sherbyes te tyre.

  REPTILIANET: Ne pjesen me te madhe te rasteve ne hasim nje specie tjeter qe eshte humanoide ne forme por reptiliane ne trashegimi. Elita e lidereve te tyre jane ‘Drakot’. Keta madje kane dhe ‘krahe’ te posacem qe perbehen nga membrane ose lekure e mbeshtetur nga brinje te gjata. Keto krahe mund te palosen nga mbrapa kurrizit dhe te ngjeshen mbas trupit. Ata njihen ndryshe dhe si ‘Rraca e Drakove’ dhe simbologjia e tyre zakonisht perfshin dhe Gjarperin me Krahe. Ka elemente ne rracen e tyre qe nuk kane krahe dhe ata jane ‘klasa e ushtareve’ dhe e ‘shkenctareve’.
  Te gjitha keto qenie jane me gjak te ftohte dhe ne menyre qe te mbajne nje temperature te rregullt ne trup, kane nevoje per nje ambjent te balancuar. ‘Klasa ushtarake’ e ketyre specieve mund te fshihet ne toke dhe te presi aty per nje kohe te gjate duke i zene prite armikut. Nese eshte e nevojshme, ata mund te mbijetojne vetem me nje vakt te ngrene per disa jave madje edhe nje here ne vit [sidomos kur jane ne gjendje gjumi letargjik].
  Si qenie jane perfekte per udhetime ne hapesire fale aftesise per te rene ne letargji. Keta reptoide kane luspa qe i mbron nga humbja e lageshtires. Ata nuk jane gjendra djerse.

  Luspat jane me te medhaja ne kurriz qe e bejne lekuren te papershkueshme nga uji. Ndersa ne pjese te tjera te trupit, luspat jane me fleksibel. Reptoidet kane tre gishta dhe nje gisht te madh perballe tyre. Syte i kane si te maces por me te medhenj. Ndersa perpara fytyres dallohen dy vrimat e hundes qe vijojne me nje zgjatim te shkurter qe eshte hunda. Reptiloidet jane me shume mishngrenes.
  Goja e tyre paraqitet si nje e care e holle dhe pa buze por ata kane dhembe qe ndahen ne preres, dhembet e qeniet dhe ato blues. Gjatesia e Reptoideve varion nga 6 kembe ne 7 kembe.

  Humanoidet Reptiliane [amfibe] kane bashkevepruar me Token prej shume kohesh. Shume te kontaktuar dhe te rrembyer ne menyre te perseritur pershkruajne nje steme qe tregon nje Gjarper Fluturues dhe kjo steme eshte pare neper krahe, helmeta, medalione. Rraca e Gjarperinjve jeton nentoke.

  GRITE: Speciet Reptiliane drejtojne veprimet e klases punetore te cilet paraqiten 4 kembe te gjate. Keta jane ata qe shpesh ju referohet si Grite ose EBE dhe eshte kategoria me e madhe qe eshte pare nga njerezit e siperfaqes...

  Keto qenie [grite] jane shume efikase ne erresire. Syte e tyre jane me shume te ndjeshem ndaj rrezeve ultraviolete. Ata kane aftesine te kontrollojne rrahjet e zemres mesatarja e te cilave eshte me e larte se tek njeriu. Lekura e Grive duket sikur ka nje permbajtje metalike dhe nje pigment te pazakonte kobalti. Shumica nuk kane organe seksuale te jashteme. Disa jane kryqezuar me specie te tjera per ti patur ato. (Shenim: Shumica e reptilodive jane raportuar pa organe seksuale te dukshme por disa prej tyre jane pershkruar me organe te tilla te dukshme. Pothuajse ne cdo rast te tille qe kam degjuar, i rrembyeri ka qene femer dhe eshte ‘perdhunuar’ me force nga reptilianet ne bazat e nendheshme ose edhe ne shtepite e vete te rrembyereve.Branton)

 15. #95
  Ne legjendat e Babilonise, Indise, Egjyptit, Amerikes se Jugut, Amerikes qendrore dhe vende te tjera, flitet per influence te ketyre qenieve ne vete qenien tone.

  Nje nga varietetet e Reptilianeve, nje kryqezim i tyre, eshte ne menyre te vecante shume negativ dhe i rrezikshem. Ky varietet i cili punon me Drakot... nuk ‘ha’ ne te njejten menyre si hane humanet. Keto qenie [me shume hive] perdorin substanca te prodhuara ne menyre sintetike, te perzjere me gjak. Kjo surrugato ndonjehere eshte e perzjere me Hidrogjen Peroksidi qe eleminon bakteriet dhe viruset e huaja. Ata po ashtu mund te ushqehen me ‘energjine e esences se jetes’ te substancave. Po ashtu ata duket se ushqehen edhe nga energjia berthamore dhe kane manipuluar njeriun qe te ndertoje burime te energjise berthamore qe leshojne radioaktivitet. Menyra berthamore perfshin perdorimin e neutroneve per te krijuar radiacion. Metodat qe perdorin pozitronet nuk leshojne radiacion.

  ‘Grite’ [shkurtabiqet me “Koke te Madhe”] jane mercenare. Ata bashkeveprojne me njeriun ne “Shoqerite Sekrete” dhe me Kompleksin Industrialo-Ushtarak. Nje rrjete e nderthurur ne perfeksion, manipulon gjithe kulturat e siperfaqes se Tokes.

  HIERARKIA KOMANDUESE: DRAKOT [Reptilianet me Krahe]  DRAKOT [Jo me Krahe – te bardhe, kafe, te blerte etj.]  Grite Humanet [bashkepuntoret].

  BAZAT E NENDHESHME DHE STACIONET NE DISTANCE :

  Shpellat poshte Calvert, Texas, po perdoren per disa operacione te ndryshme. Fermeret dhe blegtoret ne zone kane raportuar se kane degjuar zhurma te cuditshme qe vijne nga thellesia e tokes poshte kembeve te tyre.
  Individe qe jetojne 5 ose 6 milje jashte Calvert shpesh kane dale jashte shtepive te tyre te trembur nga zhurma e fuqishme e gjeneratoreve.

  Ne Prill 1973 nje grup studentesh qe kishin ngritur kampin ne Malin San Gabriel, ne shpatin perendimor te shkretetires se Mojave u ‘ndjene te turbulluar’ dhe me pas pane nje krijese te ngjashme me njeriun po me permasa vigane. Studiues nga UFO Research Institute u lajmeruan menjehere. Ata zbuluan se tingulli prodhohej nga ingranazhe te fuqishme qe mund te krahasohet me ate qe del nga impiantet hidroelektrike qe vjen nga ‘thellesia e shtratit te pyllit’. Tinguj te makinave qe punonin jane deshmuar se vijne edhe nga minierat e braktisura qe ndodhen ne ate zone, mbas mesnates.

  REZERVATI INDIAN I YAKIMA-s: Ne juglindje te Tacoma, Washington ndodhet Reservati Indian i Yakima-s. Nje seksion i vecante, ne kufi te Vargmalit Cascade, 40 milje i gjere dhe 70 milje i gjate paraqet nje interes specifik. Eshte nje zone e mbushur me kanione dhe pyje te dendura. Lugina eshte e mbyllur per publikun dhe qe te hysh aty duhet nje leje speciale. Rojet pyjore prej vitesh kane degjuar [Dorthea Sturm] tinguj te pazakonte qe vijne nga nentoka. Njera nga zonat me intensive njihet si Toppenish Ridge. Ne kanionet e thella dhe te errta aty jane pare rrathe te shndritshem qe qarkullojne vazhdimisht. Ne kete zone nuk mund te shkohet as me makine dhe as me kembe. Jane pare po ashtu mjete fluturuese ne formen e puros qe fluturojne ulet dhe zhduken ne brendesi te kanionit qe njihet si Middle Fork i Toppenish Creek.

  INFORMACIONE TE METEJSHME MBI QENIET GRI DHE REPTILIANE DHE AKTIVITETI I PERGJITHSHEM I TYRE ME QENIET NJEREZORE NE TOKE :

  Ne pergjithesi ka tre tipa Grish: Retikulianet te cilet jane 4.5 kembe te gjate; ata nga Bellatrix [ne sistemin e Orionit] qe jane rreth 3.5 kembe te gjate; dhe specie te tjera Gri te Orionit (Rigelian?) qe variojne nga 6 deri ne 9 kembe te gjate...

  Planetoidi qe po hyn ne sistemin tone diellor ne kete kohe [do jete ketu se shpejti ne vitet qe vijne] eshte permendur shpesh ne disa nga gazetat me te medhaja dhe eshte specifikuar qe drejtohet ne menyre inteligjente duke leshuar nje sasi te madhe frekuencash perbrenda spektrit elektromagnetik [gje qe tregon se eshte i banuar dhe se ka nje kulture teknologjike]...

  Nepermjet analizave te rasteve te ndryshme duket sikur Grite e gjate kane nje baze afer Ishujve Aleutine. Grite e gjate duket se kane nje influence te plote mbi Reptilianet dhe po ashtu mbi Bellatrix qe eshte ne Orion ku sipas burimeve te ndryshme jetojne mercenaret hibride me gene reptiliane-insketoide. Influenca e tyre mbi njerezit duket se perqendrohet ne implantimin e figurave politike dhe atyre qe jane ne kontroll te grupeve politike planetare...

 16. #96
  Mund tju vije nder mend se ‘gjymtimet’ ne pergjithesi rezultojne ne ‘thithjen’ e gjithe gjakut nga trupi. Ky eshte nje tipar i perbashket kushdo qofte subjekti, bageti apo njeri. Gjaku dhe lengjet e tjera transferohen me pas ne ene mbajtese ose vaska se bashke me pjeset e tjera te trupit. Ka shume e shume raporte qe flasin per humane ne gjendje te ndryshme dhe skenare te ndryshem qe jane takuar me aliene ose jane cuar ne shpella ku jetonin aliene dhe kane pare ene mbajtese ose vaska ku mbaheshin pjese trupi bagetish apo njerzish te cilat pluskonin ne nje si leng te trashe ne ngjyre te kuqe te purpurt qe mendohet se eshte nje substance e cila mbron te gjitha materialet organike.

  Ka qene nje rast ku nje grua dhe dy femijet e saj u rrembyen nga qenie prej Bellatrix - - qeniet qe ju referohet si ‘SM’s’ ne librin RASTI PER UFO-t nga Morris k.Jessup dhe eshte pasuruar me shenime nga Carlos Allende dhe ‘miqte’, ku gruaja nuk pranoi te bashkepunonte me qeniet qe e moren ne disk. Ata ju pergjigjen refuzimit te saj ne menyre direkte duke i vrare te dy femijet. Ajo arriti te ikte dhe duke zbritur neper korridore te shumte e gjeti veten ne nje dhome ku ishte nje vaske e madhe mbushur me nje leng te kuq dhe pjese trupi te kafsheve dhe njerezve. Po aty ajo pa nje tjeter vaske te te njejtit lloj ne te cilen lengu perzihej dhe ndersa shikonte ne ate drejtim, Grite te vegjel zhyteshin dhe dilnin ne siperfaqe te lengut sikur te notonin duke absorbuar materialet ushqyese nepermjet lekures se tyre. Eshte po ashtu perdorimi i H2O2 [molekula te ujit me nje atom oksigjeni ekstra] ne vaske ne menyre qe te mbrohet fluidi nga degjenerimi i shpejte. Keto qenie kane rrembyer njerez prej shekujsh dhe e shohin Token si nje ferme te madhe ku mesa duket ata kane rritur dhe mbareshtuar qenie njerezore dhe me pas rrembyer ata per ti cuar neper planetet e tyre per ta perdorur si nje lende te pare...

  (Shenim: Mendimi im person eshte qe ne rast lufte midis humanoideve dhe forcave reptiliane, forcat njerezore duhet ti ofrojne fillimisht armikut mundesine per tu dorezuar pa kushte duke i dhene nje afat te arsyeshem. Nese ata refuzojne dhe afati kohor i caktuar skadon, atehere nje sulm i pergjithshem kunder formave jetesore reptiliane do te jete me shume se i justifikuar nese ata paraqesin nje rrezik te vazhdueshem per jeten njerezor. Mund te behen perjashtime nese jetet e njerezve jane ne rrezik, e kam fjalen per jetet e atyre fatkeqeve njerez dhe sklleverit hibride qe ndodhen te mbyllur neper kafaze dhe ne roberi ne bazat e shumta te nendheshme. Ne nje rast te tille sulmi duhet te jete i kujdesshem qe mos demtohen njerezit. Jeta e njeriut duhet te jete e para dhe pastaj vjen ajo e reptilianeve. Nuk jam per shfarosjen e plote te rraces reptiliane por jam shume pro idese qe ata duhet te dorezohen pasi nuk ka rruge tjeter dhe sic ka treguar koha dhe eskperiencat e meparshme, atyre nuk mund tju besohet dhe te lihen te lire te ‘bredhin’ neper univers duke nderhyre ne punet e brendeshme te boteve te ndryshme. Hakmarrja kunder reptilianeve mund te shuaje etjen e shume kulturave humane ne gjithe galaksine por hakmarrja nuk mund te ktheje ate qe reptilianet kane rrembyer. Shfarosja e plote e gjithe rraces reptiliane mund te zevendesohet shume mire me shnderrimin e tyre ne nje klase ‘sherbyse’ te atyre kulturave njerezore qe ata bashke me grite i kane shkaktuar kaq vuajtje dhe deme. Pra le ti kthejme Grite dhe Reptilianet qe do i mbijetojne konfliktit ne sherbyes te atyre rracave njerezore neper gjithe galaksine ose galaksite qe jane shkaterruar neper shekuj. Pra ata duhet te PAGUAJNE ate qe kane shkaterruar. Ajo qe ata na kane shkaktuar ne, le ta pesojne tani ne kurrizin e tyre, madje 10 fish me shume. Persa i perket nje sulm te koordinuar te forcave te perbashketa Toke-Federate kunder reptilianeve kolektiviste dhe llogoreve te tyre, kur kjo kohe te vije, shenjestra kryesore e sulmit duhet te jene sistemet e nendheshme te Tokes. Kur keto te jene ‘pastruar’ sebashku me bazat ne HENE dhe MARS dhe me pas RIGEL dhe BELLATRIX ORION, ndjekur nga ALPHA DRACONIS dhe EPSILON BOOTES si dhe ZETA RETICULI dhe CAPPELLA plus cdo planet tjeter qe do zbulohet gjate sulmit.Branton)

  Ka te dhena se rituali i Eukaristit eshte nje reflektim i ritualeve te hershme ku alienet hanin trupa njerezish ose ushqeheshin me energjine e tyre. Fraza ‘ushqimi i perendive’ merr nje kuptim te ri nen driten e ketyre fakteve te reja. Kuptimi i vertete i te ashtuquajtures ‘Nektari i Perendive’ me te cilen alienet jane te perfshire duket se nuk eshte gje tjeter vecse substanca qe merret nga trupat e sapo vrare te njerezve. Kjo substance gjenerohet ne momentin e vdekjes nga nje burim i forte adrenaline. Kjo rrjedhje adrenaline qe trupi e akumulon ne tru eshte si nje lloj droge per kete qenie aliene. Kjo substance eshte fuqimisht e pranishme ne FEMIJET HUMANE...

  Ne sistemin Drako ka dy lloj qeniesh te cilet kane vizituar Token ne te kaluaren. Keto qenie jane pershkruar nga John Keel ne librin e tij PROFECIA E MOTHMAN te botuar ne vitin 1970. Drakon jane pothhuajse 8 kembe te gjate dhe kane zgjatime krahesh qe dalin nga shpatullat e tyre, lekure te zeze me luspa dhe sy te kuq te perflakur. Ata kane aftesine te fluturojne dhe zakonisht veprojne naten. Keto qenie si dhe elita e qenieve Reptiliane [te cilat po ashtu kane krahe fluturues] kane qene burimi i disa legjendave te se kaluares qe lidhen me Gargyolet dhe Valkiret. Eshte po ashtu e qarte qe disa nga cilesite qe ju atribohen vampireve, jane marre nga keto krijesa.

  Paranteze: Kjo ‘elite’ reptiliane eshte mbiquajtur me shume emra: Gargyolet, Mothmen, Birdman [njeriu-zog], Drakot me Krahe, Gjarperinjte me Krahe, Ciakaret, etj. Nje krijese e tille qe u permend nga nje e rrembyer e cila ishte cuar poshte ne Camp Hero, Montauk Point, Long Island - - pershkruhet si me poshte. Po ju paraqes vetem pershkrimin e saj per kete krijese, nje alien qe ajo e takoi brenda nje baze qe thuhet se mbahet nga Nazistet Europiane dhe Amerikane te cilet punojne per Shoqerine Bavarian Thule. Sidoqofte skam nder mend te jap asnje detaj personal ne lidhje me kete grua duke respektuar keshtu deshiren e saj qe te mbahen konfidenciale disa detaje te rrembimit:

  “... Ajo qe shikoj, eshte nje krijese rreth 6-7 kembe e gjate... veshet e saj jane te medhenj dhe me maje siper. Syte i ka te verdhe si ne ngjyre ari dhe duket sikur i shkrepetijne. Ai ka dhembe te mprehte dhe nje rrudhe te madhe ne balle. Ai ka dhe nje...BISHT. Po vjen drejt meje... nuk kam qene ndonjehere me e frikesuar ne jeten time. Ai afrohet tek fillimi i tavolines, me heq pantallonat dhe pjesen e poshteme te rrobave te banjes, me hap kembet dhe me terheq drejt vehtes. Fytyra e tij eshte kaq afer times...dua te bertas por kjo ide eshte vetem ne koken time. Degjoj nje tingull gervishtes qe vjen prej tij. Ai fut dicka brenda meje dhe une ndjej sikur po me coptojne. Atij i pelqen te shikoje sesa e frikesuar jam... kjo i gje i jep atij nje kenaqesi te madhe. Dhemb kaq shume... Dua te iki, te largohem diku ku mund te jem e sigurt ... Largohem.”

  ME SHUME DETAJE NE LIDHJE ME ALIENET
  :

  “Konstrukti: shume te gjate, afersisht 7 kembe , i rregullt pervec shpatullave qe jane shume te gjera ne krahasim me belin...gjoks shume muskuloz, po ashtu dhe kembet. Shikoj disa zgjatime ne kurriz qe me kujtojne krahet ndersa nga mbrapa shikoj nje tjeter zgjatim qe nuk eshte gje tjeter vecse nje bisht me nje diameter prej 3-5 kembe...Nuk i shikoj dot fytyren dhe sme kujtohet te kem pare penisin e tij. Kam pershtypjen se mendja ime nuk me lejon te shikoj keto gjera per shkak te traumes qe kam pesuar.

  Lekura: ne ngjyre gri-e blerte... e erret... paksa e lyrshme por qe te jep pershtypjen e luspave... era qe vjen prej tij eshte perzjerese... ai ska te veshur asnje rrobe por ka dicka ne gjoks qe te kujton nje parzmore dhe qe duket si nje mbrojtes natyral pa ndonje material shtese.

  Koha dhe fytyra: madhesia e kokes eshte ne proporcion te drejte me ate te trupit... nuk ka floke... ka nje si zgjatim lekure ne pjesen e ballit fill mbi syte qe shtrihet edhe tek vetullat... syte jane te verdhe ne ngjyre ari dhe vezullues... pothuajse ne formen e bajames ndersa bebet e syrit jane te ngushta dhe vertikale... hunda dhe goja jane te holla... dhembet te mprehte... veshet jane te medhenj ne proporcion me koken dhe maja e tyre zgjatohet mbi koken...”
  Branton)

  QENIET ALIENE – NE SHERBIM TE VETVEHTES
  :

  Ka 22 nen-specie te Grive... Ne shumicen e rasteve sistemi tretes i tyre nuk funksionon. Ushyerja kryeht nepermjet perhapjes se nje perzjerje biologjike [si supe] ne lekure. Burimet ushqimore perfshijne pjese te bagetive te trasha [dhe njerezit] te cilat hiqen nga trupat ne menyre kirurgjikale me teknologji lazeri dhe distilohen ne lengje me proteina te larta. Keta lloj Grish quhen si Kryqezoret e Orionit ose “Markabians”. Vijne nga Rigel, Arusha e Madhe, Draconis, Reticulum. Drakonianet jane reptiliane ne natyre ndersa elita e tyre ka zgjatime krahesh ne kurriz...

  Ndergjegja masive e agjensive qeveritare qe bashkepunon me Rigelianet, ka deshtuar ne te kuptuarin e faktit qe nuk eshte ne interesin e alieneve te japin teknologji te avancuar ne armatim Sovjetikeve ose Amerikaneve ne garen e tyre te cmendur te armatimit. Keta aliene na kane dhene teknologji qe per ta eshte shume e vjeter. Shumica e kesaj teknologjie mund te perdoret vetem nga Grite.

 17. #97
  Ata kontrollojne qeverite duke piketuar subjekte te vecante dhe duke i implantuar ata, manipuluar karrierat e tyre duke i ngritur ne pozicione te larta sociale dhe politke. Kur kandidati human behet i kontrollueshem fale nje terapie te arsyes atehere ai “eleminohet” dhe ata vecojne ndergjegjen e tij individuale [ose matriksin cakra/shpirt] dhe e injektojne ate ne nje krijese tjeter inteligjente artificiale [nepermjet implanteve elektronike te inteligjences] e cila do vazhdoje te coje me tej misionin e caktuar.

  Humanet e implantuar dhe te kontrolluar shtyhen te besojne se ata jane superiore ne krahasim ne humanet e tjere [gje qe con ne nje reagim te dhunshem dhe ne luftra si ne rastin e mizorive te nazisteve gjate kuftes se 2-te]. Ne kete moment alienet i japin ketyre humaneve teknologjine e tyre ose i ndihmojne ata qe ta perftojne arme qe ti perdorin kunder njeri tjetrit (strategjia e vjeter, perca e sundo). I gjithe personeli kyc ne agjensi [si NSA] jane te implantuar dhe te kontrolluar nga qeniet aliene.

  Nese elita eshte e sukseshme ata perdoren si ‘prifterinj dhe kujdestare’ per planetin SKLLAV. Nese ata deshtojne [Hitleri] ata tradhetohen dhe ju hidhen ‘bishave’...

  Stadi i tyre i pare ne planin e nje Rendi Boteror eshte perdorimi i luftes biologjike [Epidemi te krijuara etj] per te hequr qafe personat e padeshiruar. (Shenim: Eshte interesante te kujtosh sesi epidemite e ndryshme jane shoqeruar me shfaqje te papritura kometash sic do e shohim me tej ne kete seksion te shkrimit.Branton). Lufta biologjike eshte totalisht jashte kontrollit. Ulja e ndjeshme e numrit te popullsise e ben me te lehte kontrollon e pjeses se mbijetuar...

  Markabset perdorin seksin, drogat dhe friken si elemente deciziv me ate te te cileve ata turbullojne natyren njerezore...Kur kuptojme natyren e tyre armiqesore, aftesia e ketyre qenieve per te veshur ‘maska’ te ndryshme minimizohet dhe ata e humbasin kete aftesi...

  QENIET ALIENE – NE SHERBIM TE TE TJEREVE
  :

  Prokonianet [Pryconians] kane aftesine te udhetojne perbrenda kuadrit te kohes dhe niveleve te densitetit po ashtu midis tyre. Ndersas krijesat nga Rigeli nuk e kane kete aftesi. Ata varen nga anijet e tyre me rreze per udhetime nderyjore. Prokonianet udhetojne nga nje vend ne tjetrin [nga nje perceptim ne tjetrin] si nje funksion natyral... Njerezimi si nje ndergjegje masive mund te krijoje cdo lloj densitetit qe deshiron te zgjedhe per veten e tij...

  SKENARI I SHERBIMIT TE VETVEHTES
  :

  Individet ne menyre te vecante merren dhe behen subjekt testimesh, ekzaminimesh dhe manipulimi. Monitorimi biologjik dhe implantet e kontrollit injektohen ne trup dhe me pas individi lihet i lire. Ka patur po ashtu raste kur humanet jane gjymtuar [ne te njejten menyre si bagetite] ndersa kane qene ende te gjalle, pjeset e trupit ju jane prere ne menyre qe te sigurohet materiali biologjik qe sherben per ushqim dhe projektet gjenetike te Grive.

  RREMBIME TE SHUMFISHTA – DESHMITARE TE SHUMFISHTE


  Rrembimi eshte nje eksperience ku jo domosdoshmerit dikush duhet te jete i vetem. Ne fakt nje studim i bere tregon se ne 24 % te rasteve te rishikuara ka patur deshmitare te shumfishte te rrembimeve. Ne nje rast ne Connecticut disa njerez ne tre makina te ndryshme u perfshine ne nje rast rrembimi.

  Nje tjeter rast perfshin 221 trupa ushtarake te Ushtrise te Shteteve te Bashkuara ne Fort Ord 1961. Ne kete rast, ushtaret ishin ne nje stervitje kur nje ose disa disqe u ulen dhe i rrembyen, i implantuan dhe i lane perseri ne toke si te shushatur. Disas nga ushtaret pane disqet duke u larguar siper kokave te tyre dhe filluan te villnin, gje qe indikon pergjigjen e duhur ndaj programimit te bere nga alienet. (Shenim: Ky nuk eshte rasti i vetem i nje rrembimi dhe implantimi te shumefishte te personelit ushtarak. Shpesh keto rrembime ne mase ndodhin afer zonave ushtarake . Ne disa raste personeli ka pershkruar paralizimin e papritur te ushtarakeve burra e gra dhe kujtesen e turbullt mbi pranine e Grive te cilet ‘ngrinin’ trupat e ushtareve nepermjet tavanit nepermjet nje ndryshim faze dimensionale ekuivalente me teknologjine e Eksperimentit te Filadelfias dhe procedura standarte e rrembimeve me nje ndryshim qe ne kete rast numri ishte shume here me i madh. Pa dyshim kjo eshte menyra qe alienet perdorin per te kontrolluar masivisht nivele te ndjeshme te ushtarakeve ne menyre qe te mbajne personelin ushtarako-industrial nen ‘magjine’ e tyre sidomos nese prej tyre vjen ndonje kercenim real apo teknologjik dhe sidomos faktin qe ata mund te dalin publikisht mbi pranine e alieneve. –Branton).

  Ndersa trupat po permendeshin nga tronditja, rreth 600 trupa te fresket nga Fort Ord i sekuestruan ata dhe familjet e tyre per nje periudhe te caktuar kohe. Ky operacion patjeter qe ka patur dijenine e Ushtrise Amerikane te cilet kane patur prej kohesh nje plan per te perdorur ushtarake qe te sekuestrojne ushtarake te tjere ne ndonje rast rrembimi te shumefishte. Te arrihet ne nje pike ku 600 ushtare mbijne nga toka menjehere sapo ndodh nje rrembim masiv, kjo do te thote qe gjerat kane qene mese miri te organizuara dhe mos harrojme behet fjale per vitin 1961...

  Po ashtu kemi raste te rrembimeve te te rrembyereve te shumefishte nga Grite qe mbas eksperiencave te tyre jane kontaktuar nga Bjondet. Ne nje fare menyre ata jane asistuar nga bjondet qe i kane ndihmuar duke eleminuar efektet e implantimit...

  KUSH JANE EFEKTET KRYESORE TE RREMBIMMIT
  :

  Ne tetor te vitit 1989 degjuam nje raport qe alienet po trajnonin te rrembyerit ne perdorim armesh dhe mjetesh fluturuese ne menyre qe keta te rrembyer te ishin ne gjendje te luftonin me nje armik (natyrisht qe kjo behej kur te rrembyerit ishin ne nje gjendje te alteruar ata programoheshin direkt ne ndergjegje nepermjet nje iduktimi te nje personaliteti te alteruar i cili eshte i lidhur me kolektivin hive alien nepermjet implanteve fizionike.Branton) qe ka mundesi te jene bjondet, ne nje te ardhme te afert. Ne kemi deshmi te te rrembyereve qe tregojne per nje trajnim te tille po jo per arsyet qe permenda me lart. Shumica e burimeve tona te informacionit thone se te rrembyerit do merren perpara se te filloje lufta sepse ata jane shume te cmuar qe te cohen dem. Sdo kete njeri qe te mendoje se ata do kene nevojen tone per te luftuar per ta...

  (Shenim: Eshte raportuar se ne shumicen e planeteve qe ata kane pushtuar, Reptilodiet/Grite jane varur nga bashkepunimi me individe te fuqishem dhe ne sherbim te vetvehtes dhe qe punonin ne komplekset e inteligjences se qeverise ne ato kultura, ne menyre qe te arrinin te kishin akses ne sistemin eko-politik dhe ne nje rast te tille realizimi i agjendes se kontrollit te mendjes do realizohej me lehtesisht. Duket sikur nje sulm i ngjashem me sulmin antikte bere nga Drakonianet ndaj Boteve te Lyras mund te kryehet vetem si mundesia e fundit. Natyrisht qe Grite/Reptiloidet kane bere te gjitha perpjekjet qe sulmi i tyre te jete i fshehte per te shmangur humbjet nga ana e tyre dhe po ashtu per te minimizuar shkaterrimin ose potencialin e sklleverve te mendjes dhe burimeve te tjera ne boten qe i kane vene syrin. Nje qytet ose nje planet i “mbytur” nga radioaktiviteti nuk eshte i vlefshem per te permbushur ‘nevojat’ e Perandorise se Orionit ndonese ata ne te kaluaren e kane aplikuar nje metode te tille kur kane deshtuar te gjitha perpjekjet e tjera. Ajo qe ata perpiqen te realizojne jane Planete Skllever te cilet mund te ushqejne oreksin gjithmone ne rritje te ‘kolektivit’ Drakonian-Orionit. Thuhet se shume nga botet humane ne kete sektor te galaksise, 21 ose sisteme diellore, kane rene pre e Orionit nepermjet te njejtit proces infiltrimi dhe pushtimi. Asimilimi i planetit Toke per ta eshte esencial pasi ne kete menyre ata vihen ne kontroll te instiktit luftarak dhe Metagenit Tokesore i cili mund te paraqesi nje rrezik te fuqishem per planet e tyre ekspansioniste ne te gjithe sistemet. Ata kane vene ne shenjester dhe infiltruar Shtetet e Bashkuara te Amerikes sepse ne kete vend levizja individuale ka bazen me te forte ne kete sektor te galaktikes [sic specifikohet nga Ligji i te Drejtave, etj]. Revolucioni individualist ose ai i pavaresise eshte forca me vdekjeprurese kunder KOLEKTIVIZMIT ne kete planet e me tutje.Branton)

 18. #98
  “FAKTORI QEVERI” nga e rrembyera Cynthia Crowell :

  Te rrembyerit jane nen suervejimin e [NRO/NSA/CIA,etj] te qeverise per shkak te kontaktit me alienet. Kjo qeveri vendos krejt papritur qe ne si qytetare nuk kemi me te drejta apo vlera pertej asaj qe cfare jane duke kbere grupe te ndryshme alienesh.

  Situata duket se eshte nje nga ato ku nje pjese e popullates se Shteteve te Bashkuara shikohen nga fraksione te caktuara te qeverise si nje rrezik ndaj “sigurise kombetare”. Kjo shkon pertej nje trajtimi keqdashes me te cilen perballen njerezit, sidomos nga fraksione ushtarake qe qeverise. Le te mendojme nje cast se qeveria qe ka bere nje marrveshje me alienet ne administratat e kaluara eshte penduar por ata tani perballen me milionat e njerezve qe jane bere pre e rrembimeve dhe kontakteve me qenie jashte kesaj toke. Programi i agjentures u krijua per te gjurmuar dhe monitoruar perqindjen e popullsise qe kane patur kontakte me alienet me shpresen se do ishin ne gjendje te zbulonin perdorimin e mundshem te humaneve kunder fraksioneve te fshehta ne qeveri dhe per te mbrojtur konceptin e “sigurise kombetare”.

  (Shenim: Sic eshte shpesh rasti me natyren njerezore, shume agjensi inteligjence te cilat kane patur ‘marrveshje’ me kolektivistet Reptiloid/Gri ne te kaluaren, tani qe kane prishur keto lidhje mundohen te drejtojne gishtin ndaj te rrembyereve ne vend qe te vene gishtin mbi ata elemente perbrenda vete ketyre agjensive qe jane nen efektin e kontrollit te mendjes, asimiluar dhe implantuar si rezulat i marrveshjeve te tyre ne te kaluaren me alienet kolektiviste. Ndersa te rrembyerisht shpesh kane prirjen te drejtojne gishtin nga ‘qeveria’ dhe deshtojne te shikojne armikun e vertete, ose programimin e subkoshiences madje edhe vete identitetet e alteruara qe jane induktuar psiqikisht brenda tyre gjate eksperiencave te rrembimeve. Eshte e qarte se kolektivizmi alien si nje pjese e strategjise se agjendes perca e sundo po manipulojne emocionet e agjenteve te inteligjences dhe te te rrembyereve ne menyre qe ti ndersejne ata kunder njeri tjetrit, ndersa alienet rrine larg dhe qeshin me ne [nese e kane kete aftesi] dhe vazhdojne ta cojne me tej asimilimin e ‘kulturave’ tona. Sidoqofte eshte jo produktive te perpiqesh te luftosh kolektivizimin alien duke imponuar kontroll kolektiv mbi te rrembyerit. Ashti sic thote dhe nje fjale e urte e vjeter kineze: “Kujdes kur lufton me dragoin, mos u bej dhe ti i tille.!”Branton)

  Nuk do me habiste aspak po te mesoja se qeveria eshte ne dijeni per aspektit grup-mendje te eksperiencave te rrembimeve. Nese eshte keshtu atehere sa me shume te rrembyer te numerojne dhe mbajne nenkontroll, aq me shume influence ushtrojne mbi njerezit qe kane patur kontakte me qenie te tjera. Nese ata nuk kane dijeni te plote dhe veprojne ne kete menyre kjo do te thote me plote gojen se ne e kemi humbur tashme konfliktin me ‘qeverine sekrete’...

  E kuptoj konceptin e qeverise qe has ne nje teknologji aliene dhe ben nje marrveshje per te fituar kohe ne menyre qe te gjeje nje zgjidhje per rrezikun por nuk pranoj dot faktin se pse per hir te kesaj ata duhet te shnderroheshin ne ‘monstra’ te cilet trafikojne droge dhe arme per te financuar aksionet e tyre, te abuzojne femijet dhe te ndrydhin zhvillimin teknologjik qe mund te ndihmonte mbare njerzimin?

  Ne ‘te rrembyerit’ jemi sakrifica njerezore te koheve moderne. Kjo mbase do ishte e pranueshme per shumicen tone nese do te besonim se ishte per qellime te mira ose te miren e pergjithshme... Gjaku yne nuk ka ‘blere’ asgje [si ilace mjekesore, teknologji apo zhvillim shkencor] dhe nuk ju ka shpetuar ju ose femijet tuaj nga alienet. Ka sherbyer vetem per te mbushur xhepat e disave qe jane ne grupet e centralizuara te pushtetit, qofshin ata te qeverise, financave, fetare apo lidere aliene...

  Me kane thene se ne te gjithe okupojme disa ‘trupa’ te ndryshem ne grup si kuti te vena ne rradhe – trupi fizik qe rrethohet nga ‘trupi’ eterik dhe vete ky trup rrethohet nga ‘trupi’ astral dhe ne fund eshte ‘trupi’ mendor, etj.

  Ne po ashtu kemi nje ‘trup’ ekstra, ‘trupi’ emocional te cilin alienet nuk e kane. Kjo pjese e jona nxjerr vazhdimisht ne menyre konstante nje energji qe ata nuke gjenerojne ose simulojne dot. Kjo energji emocionale [te cilen ne e njohim si dashuri, urrejtje, pasion, etj] eshte me te vertete shume e larmishme ne te gjitha drejtimet dhe intensitetet. Alienet jane ne gjendje ta marrin ate nga trupat tane dhe ta fusin ne ‘shishe’ per ta perdorur me pas ne menyre shkencore dhe shkembyer me gjera te tjera sikur te kishte vlere monetare. Ne e gjenerojme kete energji ne menyre konstante dhe duke e ruajtur ate perbrenda ‘trupave’ tone te shumte dhe duke patur gjithmone nje ‘rezerve’ me vete. Me kane thene se kjo ruhet ne trupin tone eterik si nje substance midis vragave te vogla te fushes eterike. Kjo energji ndodhet po ashtu ne eksperiencat tona ose ne kujtesen e ketyre eksperiencave...

  Gjate procesit te ‘prerjes se shpirtit’, ndihet sikur dicka po te hiqet nga brenda trupit. E di mire kete sepse na kane lene te vetedijshem gjate ketij procesi dhe ndergjegja intensifikon produktin. Po ashtu gjate kesaj ‘korrje’ Grite te shikojne direkt ne sy sikur te jene duke pire dicka ose duke u ngrohur ne diell. Ndofta prej kesaj syte e tyre na duket kaq te shemtuar dhe te frikshem. Ne fakt nuk jane aspak te shemtuar vetem jane te medhenj po kur i shikojme ata, ne menyre te nenndergjegjshme ose subkoshience e asociojme me ndjenjen e frikshme te ‘korrjes’. Te rrembyerit shprehen keshtu per syte e Grive, “Ata duket sikur shikojne ne shpirtin tim. “ Personalisht e kam konsideruar kete pershkrim ne te kunderten. Pamja ose kujtesa e pamjes se syve te Grive me ben te rijetoj ndjesine sikur ata po ‘thithin’ shpirtin nga trupi im dhe absorbuar ate ne trupat e tyre. Ndihet se kur po zhdukesh nga ekzistenca...

  Me procesin e ‘prerjes se shpirtit’ ose ndonje te ngjashem me te, ata mund te marrin nje person [psh Bill] ta nxjerrin nga trupi i tij dhe ta vendosin ate ne trupin e nje personi tjeter [le te themi, Bob]. Esenca e ndergjegjes se Bill, njohurite dhe identiteti, motivimi dhe vlerat, etj mund te futen ne trupin e Bob. Esenca e Bob mund te ruhet ne ene mbrojtese gjate kohes qe Bill ka okupuar trupin e tij. Ata mund te vazhdojne te bejne ndarje te metejshme. Esenca e Bill mund te nderthuret me trupin e Bob dhe ndergjegjen, programin e memorien e tij. Me fjale te tjera Bill mund te hiqet nga trupi i tij fizik dhe te futet ne trupin fizik te Bob dhe te mos e kuptoje kurre ndryshimin pervec faktit te ekzistences se herepashereshme te endrrave te cuditshme dhe ndjenjave qe nuk koordinojne me kujtesen apo programimin e Bob. Jam kercenuar per tu bere pre e dickaje te tille dhe nuk do habitesha nese ka ndodhur. Dyshoj se kjo gje behet rregullisht. Ata e bejne kete gje qe te na mbajne pjeserisht te konfuzuar. Shkakton nje super bllokim ose dopjo bllokim te kujteses. Pertej zhvendosjes se eksperience/memorie eshte nje zevendesim masiv i eskperience/memorie...

  FRAGMENTE TE NJE LETRE DREJTUAR LEADING EDGE RESEARCH NGA KRISTIE BJORK NGA DALLAS, TEKSAS – 7 TETOR 1989 :

  Kujtdo qe i drejtohet;

  Jam nje i rrembyer. Jam nje i kontaktuar. Jam nje studiues UFO-sh. Dhe me shume se kaq. Kam patur mungese kohe ne disa raste...

  Kam kujtime te ndergjegjshme kontaktesh te realizuara ne moshen 4-5 vjec. Njeri ka qene ne nje baze te nendheshme ku kam pare shume vaska.
  Vaskat kishin pjese trupi bagetish brenda. ‘Njerezit’ qe kryejne rrembimet jane dy llojesh. Njeri nga llojet jane bjond me floke te gjata. Tjetri jane te vegjel, Gri dhe delikate. Qeniet e vizatuara ne rastin e Travis Walton jane identike. Keta ‘njerez’ kane bere shume gjera te cuditshme.
  Nje here, kur isha ne kolegj mora nje leter te cuditshme ne lidhje me mua qe me pershkruante si nje qenie ‘e prodhuar’ dhe letra permbante vizatimin e nje GJARPERI. Alienet kane nje simbol te gjarperit. Nuk kisha dijeni per Travis Walton kur ndodhi eksperienca ime ne vitin 1970.
  Kam patur shume here vezhgime te disqeve. Besoj se ne vogeline time kam jetuar afer ndonje baze. Vezhgimet perfshinin topthat e zakonshem te dritave, disqet tek dhe ne grup...

  Kam nje shoqe qe studion UFO-t. Ajo u pranua ne rradhet e Ushtrise Amerikane ne vitin 1980 ndersa une u pranova ne Marine nga ku dola ne lirim per shkak te azmes. Ajo me merr ne telefon nje dite dhe me dha disa informacione te cilat na bene objekt hetimi nga FBI. Ata u treguan shume te ashper me shoqen time. Ajo per pak sa nuk vrau veten. Edhe mua me kercenuan me ligjet e spiunazhit. FBI ushtroi presion te mesonte gjithshka dija per UFO-t...

  TRAJNIM I TE RREMBYEREVE :

  Gjate dhjete vjeteve te fundit, studimi i rrembimit te qenieve njerezore nga alienet ka prodhuar evidenca te shumta qe te rrembyerit po trajnohen me aparaturat dhe tekniken aliene. Lloji i trajnimit perfshin: Instruksione mbi fluturimin, trajnim me armet, kompjuter dhe vendndodhja e te rrembyereve te tjere.
  Ka disa skenare ose qellime te caktuara per kete lloj trajnimi [qe bllokohet nga kujtesa e ndergjegjes]. Ne menyre hipotetike keta skenare mund te jene:
  1- Aftesimi per te perdorur aparatura aliene PER forcat sunduese te planetit ne mbrojtje te planetit ndaj pushtuesve aliene.
  2- Aftesimi per te perdorur aparatura aliene PER vete alienet ne mbrojte kujder forcave sunduese te planetit.
  (Shenim: Ka dhe nje teori tjeter alternative qe duhet permendur: 3- Aftesimi per te perdorur aparatura aliene PER nje force bashkepunuese aliene dhe te forces sunduese te planetit, ne mbrojte kunder armiqve te tyre kushdo dhe kudo qofshin.Branton)

 19. #99
  TE RREMBYERIT JANE TE NDARE NE KATEGORI :

  Eshte observuar se humanet femra te cilat rrembehen dhe perdoren si mbareshtuese te hibrideve duket se ndahen ne dy kategori mbareshtimi:

  (1) Ato femra qe jane mjaft te reja dhe mund te prodhojne nje numer te larte vezesh. Alienet tashme kane dijeni se vezet qe rriten tek humanet femra jane ‘te lira’ dhe nje zone e pakufizuar e nje kualiteti te larte. Keto femra rrembehen dhe kthehen ne vendin ku u morren mbas cdo rrembimi.

  (2a) Femrat qe po kalojne moshen [per shkaqe natyrale ose si rezultat i abuzimit fizik qe ju eshte shkaktuar nga agjenda aliene]. Eshte observuar se humanet femra qe mbahen te kapura prodhojne nje numer me te larte vezesh por qualiteti i tyre eshte me i ulet. Keto femra eventualisht jane duke u mbajtur ne stacione mbareshtimi te nendheshme deri ne vdekjen e tyre. Shuem te rrembyer kane observuar dhoma te nendheshme me QINDRA me humane femra ‘te sinkronizuara me tela’. Shprehja e fytyres se tyre varion nga nje temerr i heshtur ne nje bardhesi te akullt. Disa prej tyre dukeshin te ishin shtatezane pertej kohes tre mujore qe eshte per mbareshtimin in vitro. Nje zone e tille dihet qe ekziston ne Nevada dhe qe permban norma te tilla sigurie saqe mund te dedektojne kedo jo vetem fizikisht por edhe ne densitet astral per cdo minute te variacionit magnetik.

  (Shenim: Burime te tjera deklarojne se bazat e nendheshme te Dulce dhe Pine Gapjane po ashtu te pajisura me keta sensore magnetike te cilet mund te dedektojne nje projeksion astral ose trup ‘magnetik’ te nje qenie njerezore dhe ne fakt keto baza jane ne menyre simultane operative ne densitetet ose dimensionet e trete, katert dhe peste. Mund te jete qe personeli i dimensionit te katert dhe peste kontrollon aktivitetin ne dimensionin e trete. Perbri sistemit te sigurise astrale qe mund te dedektoje te futur astral ose trupa magnetike te shikuesve ne distance (remote viewers) ka dhe dhoma te ndertuara ne menyre speciale oer te kapur dhe mbajtur forma jetesore te nenhapesires (subspace). Nje remote viewer nga Australia i quajtur Robert, u ndesh me tre remote viewer te tjere te cilet vepronin si spiune astrale duke vezhguar bazat e nendheshme ne te cilet ai vete po vezhgonte (Pine Gap, Australi). Dy prej tyre po sorrollateshin si ai vete ndersa i treti mesa duket ishte kapur nga fusha atyre dhomave speciale. Ai spekulloi per efektin qe kjo gje mund te shkaktoje ne trupin fizik te personit te kapur, perfshi ketu mundesine e renies ne nje gjendje kome ose edhe me keq se aq. Disa Amerindiane flasin per magjistare te cilet mund te “thithin shpiritin” nga trupi i njeriut dhe ta vendosini ate ne nje ene ruajtese. Nese ky shpirt mungon nga trupi per nje fare kohe, atehere trupi fizik vdes. Ne rastin e manipulimit teknologik okult alien ka mundesi qe kjo gje te jete e pranishme vetem neqoftese ata e rikthejne ose zevendesojne me nje qenie ‘tjeter’.Branton)

  (2b) Po ashtu eshte zbuluar se te rrembyerit qe jane pjese e programit te mbareshtimit per hibride kur krijojne rezistence te mjaftueshme mendore, atehere ata rrembehen pergjithmone dhe e ngrysin jeten e tyre ne nje ‘tub testimi’ dhe pa levizur. (Shenim: Nga ana tjeter, te rrembyer te tjere te cilet nuk jane rrembyer pergjithmone, bejne nje jete fizike dhe mendore qe sic shprehen ata eshte nje ferr i vertete dhe konstant ose nje ‘kamp perqendrimi’ i imponuar psiqik qe rezulton nga sulmet e pafundme fizionike te alieneve ose forcave te dimensioneve te tjera te cilat nuk duan te lejojne qe njerez te tille te dalini jashte kontrollit dhe te shnderrohen ne nje rrezik per ta. Nese keta te rrembyer nuk pranojne te behen pjese e lojes atehere ne vend qe ti rrembejne ata pergjithmone dhe ne kete menyre mund te terheqin vemendje per mungesen e tyre, thjesht i programojne ne ate menyre qe te veteshkaterrohen. Me miliona njerez u jane ‘sabotuar’ jetet ne nivele te ndryshme per shkak te nderhyrjes se alieneve dhe ne disa raste te deshperuara, ata jane shtyre deri ne vetvrasje. Zemra ime ne menyre te vecante rreh fort dhe dhemb per ata njerez jetet e te cileve jane sabotuar manipuluar dhe viktimizuar nga alienet dhe qe nuk jane ne dijeni ose te ndergjegjshem per rrembimet qe ju behen. KETA njerez jane mbase grupi me i deshperuar ne rradhet e viktimave dhe manipulimeve te alieneve.Branton).


  RREMBIMI I FEMIJEVE
  :

  Duket sikur Grite shpenzojne me shume kohe per te perballur friken qe kane nga njerezit sesa mospelqimin ndaj tyre. Ata preferojne te ndrydhin humanet dhe te marrin prej tyre ate qe duan ne formen e produkteve biologjike ose frekuenca te energjise. (Shenim: Ata jane vampire te energjise dhe nuk pushojne kurre se thithuri energjine jetesore nga viktimat e tyre ne menyre qe ti japin energji ekzistences se tyre.Branton).

  ...Grite kane aftesine qe te ekstraktojne njohurine dhe informacionet delikate nga truri i njeriut dhe ta perdorin ate informacion kur kontrollojne menderisht ndergjegjen e njeriut. Ky informacion mund te na coje ne nje skenar qe po idejohet drejt modifikimit te sjelljes se njeriut... Llogaritet me perafersi se nje e dhjeta e popullates rrembehet ne menyre sistematike nga Grite dhe specie te tjera. Ky numer ka vazhduar te ngrihet ne menyre konstante sa me shume kalon koha.

  ... Femijet nganjehere kur rrembehen nuk kthehen me kurre. Ka mundesi qe Grite rrembejne nje femije human dhe e rrisin ate ne ambjentin e tyre duke i shnderruar keshtu ne nje qenie te manipuluar per qellime qe vetem ata i dine. Alienet reptiliane njihen si mishngrenes. Dihet po ashtu [per aq sa kemi ne njohuri] qe ata preferojne me shume femije sesa te rritur. Trupat e femijeve humane jane relativisht te pa kontaminuar nga duhani, alkoli apo substanca te tjera qe jane te papelqyeshme nga keto specie. Studimet tregojne se femijet humane po grumbullohen dhe depozitohen per kete qellim nga disa specie.

  ...Probabiliteti qe nje femije te kthehet ne gjendje te mire nga nje rrembim i qenieve me baze Reptiliane eshte shume here me i vogel se ai i kthimmit nga rrembimi i Grive [Ndonese Grite jane po ashtu me baze reptiliane por me pak te dukshme.] ... Grite ndjejne se skane asnje arsye te kene frike fizikisht nga nje femije. Ata jane ne pergjithesi paranojak ndaj te rriturve dhe nuk hezitojne ti paralizojne ata ndonese individi mund te mos paraqesi asnje rrezik. Femijet, nga Grite shikohen si nje shenjester per manipulimet e ardhshme biofizike per aq sa mund ta lejoje vete natyra e tyre njerezore.


  AKSIONET E HUMANEVE QE KANE STOPUAR AKTIVITETIN E GRIVE
  :

  Studiuesi Clifford Stone ne nje rast mori lajmin per tentative rrembimi dhe nxitoi per ne vendngjarje qe te nderhynte. Ndersa i afrohej vendit, ai pa Grite qe terhiqnin zvarre nje femije te vogel nga nje makine per ne disk. Stone, me nje perqendrim te forte mendor ju afrua diskut dhe nxorri nje spray flokesh dhe nje cakmak dhe i vuri flaken duke djegur Grine qe mbante femijen. Mbasi mori femijen u largua me vrap ndersa disku u ngrit menjehere dhe u zhduk...

  Ne nje rast tjeter, ndodhi nje rrembim ne nje ferme ne pjesen jugore te Shteteve te Bashkuara te Amerikes. Fermeri i cili kishte nje strukture te forte dhe te konsoliduar besimi fetar, pa disa Gri qe po i afroheshin te birit. Ai ju bertiti me ze te larte; “Ndal ! Nese nuk ndalni, Zoti im do shkaterroje diskun tuaj!” Grite ndaluan, i ngulen syte per nje cast, leshuan djalin dhe mbasi hipen ne anije u larguan vetetimthi. Ceshtja eshte qe humanet mund te besojne shume ne disa gjera qe per Grite mund te kthehen ne fakt. Grite duke qene se kane nje strukture mendore ne grup nuk mund te perceptojne apo te reagojne menjehere ne momente qe duhet nje vendim i shpejte dhe kane nevoje te konsultohen me dike me lart ne hierarkine e tyre. Rezultati eshte i tille qe shpesh ata kalojne ne konfuzion te plote kur ndeshen para fakteve te papritura. Shpesh ata nderpresin veprimet e tyre deri sa te merret nje vendim. Kjo duket se eshte nje pike e dobet shume ne disfavor per ta.
  (Shenim: Duhet thene edhe dicka tjeter, Alienet kane frike nga nderhyrja Hyjnore. Nese me te vertete Grite dhe Reptiloidet jane qenie fizike te misheruara nga qenie te subspace ekuivalente me engjejt rrebele sic sugjerojne disa te dhena, atehere permendja e papritur e fuqise se Plotfuqishmit si armiku i tyre i vjeter - - qenia Supreme dhe engjet e tij - - mund te jete e mjaftueshme per ti ndaluar.Branton)


  BAZA TE NENDHESHME UFOSH DHE STACIONE DREJTUESE :

  UFO-t po perdorin zonen afer Calvert, Texas si nje baze ose stacion drejtues. Ne rrethinat e qytezes ekzistojne shpella te shumta. “Ekziston nje rrjet kompleks Shpellash dhe Tunelesh qe lidhen diku nentoke. Nje kontroll i hartes gjeografike tregon se Calvert eshte ndertuar mbi nje mori linjash te shkara gjeologjike qe nderthyren ne menyre zigzage per milje te tera dhe ne drejtime te ndryshme. “

  Fermeret dhe blegtoret e zones kane raportuar vazhdimisht per zhurma te mbytura qe vijne nga thellesia e tokes, poshte kembeve te tyre. “Individe qe jetojne pese ose gjashte milje jashte Calvert shpesh kane dale jashte shtepive te tyre te trembur nga zhurmat e gjeneratoreve. Atyre ju duket sikur zhurma vjen nga te gjitha anet por eshte shume me e forte nese ve veshin ne toke.”

  Kjo pjesez informacioni me shtyn te konkludoj se UFO-t qe operojne ne kete zone kane themeluar baza per veten e tyre, shume thelle nen koren e Tokes...

 20. #100
  HARTA E ANOMALIVE GRAVITACIONALE NE SHTETET E BASHKUARA :

  Zona mbase nga me shume te referuarat eshte nje baze 2.5 milje ne veriperendim te qytetit te Dulces, New Mexico. Zones nga studiuesit dhe te rrembyerit i referohet zakonisht si DULCE... Gjate 10 viteve te kaluara kane dale shume te dhena per kete baze.

  Shume nga bazat e nendheshme jane perbri zgavrave te medhaja te nendheshme te cilat njihen mire si nga publiku ashtu dhe nga forcat ushtarake. Te gjitha zgavrat e medhaja te nendheshme ndikojne ne ne forcen e fushes gravitacionale te nje zone te caktuar dhe ato mund te lokalizohen dhe ekzaminohen nepermjet nje harte te Anomalise se Fushes se Gravitetit qe eshte nen posedim te Studimeve Gjeologjike te SHBA-se. Forca mesatare e fushes gravitacionale eshte -100 deri ne -150. Ndersa mbi keto zgavra te medhaja ajo duket se varion nga -250 deri ne -400. Mund ta kontrolloni vete dhe beni nje lidhje midis ketyre zonave dhe atyre te vezhgimeve. BINGO!


  NJE I RREMBYER RAPORTON BAZA TE NENDHESHME :


  Sapo na u raportua per disa zona sensitive ne Kanzas. Wichita ku jane pare UFO dhe helikoptere te zi ushtarake. Po ashtu nje raport nga nje ushtarak nga Ft. Riley. Ai pa pare UFO dhe nuk eshte lejuar te hyje ne zona te caktuara te bazes. Ka po ashtu fjale per rrembim te nje ushtaraku dhe familjes se tij nga UFO-t. Nuk mund ta konfirmoj dot kete tani per tani pasi ushtaraku dhe familja e tij jane zhdukur krejt papritur. Miku im me i ngushte prej 15 vjetesh, nuk me ka kontaktuar me qe nga momenti qe mu raportua per ngjarjen. Pra personalisht per mua Kanzas eshte nje zone qe me shqeteson.


  BAZA E DULCES :

  Shume nga bazat e nendheshme qe i perkisnin Komisionit te Energjise Atomike ne vitet 1950 u shnderruan ne projekte qe lidheshin me teknologjine aliene. Dhe sidomos u vune nen kontroll nga forcat qe i pushtuan ato...

  Rezidente e zones se Dulces raportojne se nje seksion i rruges qe te con tek Liqeni i Dulces ka qene nje zone e aksidenteve te shumta. Nga shoferet raportohet prania e nje rruge shume te ngushte qe krejt papritur kthehet. Te rinjte e tribuse se Jicarilla Apache raportojne se kur ndodhen ne ate zone kane te njejten problem vizual. Madje disa prej tyre per shkak te ketij problemi kane rene dhe ne liqen. Te njejtet te rinj diskutojne dhe per gjymtimet e shumta te bagetive ne zone. Ka nje fakt interesant midis ketyre indianeve Apache te cilet tregojne legjenda per te paret e tyre ku thuhet se ata dolen nga nentoka...

  (Shenime: A mund te jete kjo nje zone qe permban nje shtrembrim te kontiniumit hapesire-kohe? Nje zone e ngjashme eshte raportuar se ekziston ne jug te pikes bashkuese midis Lakeport dhe Hopeland, California. Shtrembrime te medhaja te hapesire-kohe jane diktuar ketu midis ketyre dy zonave. Shume banore te zones kane vdekur ne rrethana misterioze dhe po ashtu nga te tjeret jane raportuar zgavra te lashta dhe tunele me ‘shkalle’ qe te cojne poshte nentoke, makina te ndryshme perfshi ato qeveritare te cilat jane pare te kalojne aty dhe te zhduken, fotografi te qenieve pothuajse fizike, zera te cuditshem qe vijne nga asgjeja, automobila te medhenje te zinj te cilet zhduken ne kodrat aty afer si dhe qenie te cuditshme qe barisin naten. Shtrembrimi hapesire-kohe perfshin disa zona ku per shembull nje objekt qe duket se ndodhet 100 kembe larg mund te jete ne fakt 1 milje larg ose e anasjellta. Zona te tjera ku ka shtrembrim te hapesire-kohe jane raportuar ne Sedona, Arizona; pjesa lidhese midis Arkansas dhe Missouri; nje zone ose perreth Liqenit Ontario, Mali Shasta dhe shkretetira Mojave ne California; Montauk, Long Island dhe natyrisht rajoni i Trekendeshit te Bermudes. Branton).

  Nje hetim i koheve te fundit per nje zone perbri Archuleta Mesa rezultoi me i veshtire sec mendohej. Studiuesit u perballen me disa sfera te vogla qe qendronin pezull qe dhe leshonin nje lloj ngarkese elektrike e cila i beri ata te ndiheshin shume keq dhe te semure.

  Aktiviteti ne zonen e Dulces, New Mexico filloi pothuajse ne te njejten kohe me rrezimin ne Roswell ne vitin1947. Studime te zones kane konfirmuar se levizje te trupave ushtarake verore kane ndodhur cdo vit per nje fare kohe mbas ngjarjes se 1947-es. U mbarua ndertimi i nje rruge ne zone dhe kamiona te shumte kane hyre dhe dale nga qyteti. Me pas ne menyre misterioze rruga u mbyll nga ushtaraket dhe u shkaterrua...

  Duke qene se aktiviteti fillestar ne zone filloi ne te njejtin vit me renien e disqeve, dikush mund te mendoje qe pse ushtaraket filluan nje projekt ndertimi kaq madheshtor dhe te nje natyre te tille dhe sidomos 12 vjet perpara te famshmit simpozium mbi Ndertimet e Thella Nentoke te mbajtur nga RAND CORPORATION ne vitin 1959.

  Ata mund te kene zbuluar informacione mbi bazen nga analizat e diskut te rrezuar ose qeniet me baze reptiliane qe gjeten ne bordin e diskut. Ka mundesi qe kjo baze ka qene funksionale me perpara se viti 1947. Ne e dime me siguri qe baza eshte ndertuar me faza te ndryshme duke perdorur teknologjine ALIENE. Pothuajse cdo gje ne baze kontrollohet nepermjet magnetizmit. Madje edhe ndricimi eshte i induktuar magnetikisht.

  Ajo qe dime me siguri eshte dhe fakti qe nivelet e siperme jane ndertuar mbasi u ndertuan ato te poshtmet. Me pak fjale baza e USA eshte ndertuar mbi bazen aliene qe ekzistonte me pare. Ky nuk eshte inistalimi i vetem ku ka ndodhur ky fenomen. Ka tregues qe i njejti skenar ka ndodhur ne Nevada Test Site dhe ne vende te tjera. Seksione te thella te ketyre ndertimeve jane te lidhura me sisteme zgavrash te medhaja natyrale...

  Dime po ashtu se kjo baze konsiston ne disa nivele te ndertuara ne menyre cilindrike me tunele te shumta qe dalin ne 5 drejtime. Ka te pakten 7 nivele. Kemi dijeni [nepermjet personelit qe ka punuar aty] se dy ose tre nivelet e para jane ato te personelit te US. Po ashtu dime se astronaute dhe senatore jane sjelle ne kete baze dhe ju kane treguar nivelet e para. Baza duket te jete nje veper arti kriogjenetike...

  Niveli i 7 eshte ai ku ndodhen te ruajtur humane femije dhe te rritur qe perdoren si burim materialesh biologjike. A ju kujtohen anijet e gjata ne filmin serial “V” ku ndodheshin humanet e grupuar? Eshte e ngjashme me ate por nje situate laboratori. Humanet futen neper ene mbajtese te tejdukshme te gjata mbi 6 kembe dhe jane ne gjendje pezullimi ne nje leng me ngjyre te verdhe ose portokalli. Jane te gjalle dhe te ndergjegjshem por te paafte te bertasin apo te flasin. Ky ka qene nje observim i pergjithshem ne kete baze si dhe ne disa baza te tjera [26] ne mes dhe ne perendim te USA.

  Kerkimet biogjenetike filluan ne Los Alamos, New Mexico ne velon e nje sekreti te plote. U kombinua me teknologjine aliene mbi shkencat gjenetike per te prodhuar qenie biologjike per qellime te caktuara te vete krijueseve. Klonimi i humanoideve eshte pjese e nje progresi natyral shkencor i zhvilluar perkrah me “sherbimin ndaj vetvehtes”, per kete ska asnje dyshim. Po ashtu ska asnje dyshim se figura politike ne qeveri jane klonuar dhe riprodhuar.

  (Shenim: Keto replikante permbajne te njejten ‘siperfaqe’ kujtimesh dhe identiteti te personit ‘origjinal’ nga i cili jane transferuar ne menyre elektronike ne mendjen e kloneve me ndihmen e kontrollit te mendjes. Keto klone mund te kene ose jo matriks shpirt-energji. Sidoqofte ne shumicen e rasteve dublikati eshte i implantuar ne menyure qe ai ose ajo te jete i lidhur me kolektivin alien ne nje nivel te subkoshiences ose edhe ne nivel koshience nese vete niveli i trupit eshte nen kontrollin e plote te identitetit alien sic eshte psh rasti i fenomenit te mirenjohur te shkeputjes se shpirit nga trupi fizik.Branton)

  Duket si nje komplot i ndonje filmi fantastiko shkencor apo jo? Ajo qe per humanet eshte kollaj te trajtohet si nje fantazi, faktikisht eshte reale dhe e bazuar ne fakte. Arsyeja kryesore qe ky problem ekziston eshte se zhvillohet ne fshehtesi te plote dhe nentoke.

  Vete baza ka 100 pika daljeje te ndryshme, perfshi ketu dhe nje pike ajrimi afer Lindrith. Keto dalje si dhe zona te tjera brenda bazes jane te survejuara me kamera. Cdo gje dhe kushdo shikohet dhe monitorohet.

  Ne vitin 1978 nje grup i vogel punonjesish ne Dulce zbuluan natyren e vertete te bazes dhe formuan nje skuader rezistence, nje skuader rezistente qe tingellon pak si patetike po te mendohet qe ne vitin 1978 llogariteshin mbi 18 mije aliene ne ate baze. Ne fund te vitit 1979 situata degradoi ne nje konflikt ku u perdoren armet me rreze te cilat mbaheshin nga forcat e sigurise aliene/humane ndaj te cilave automatiket dhe mitralozet e forcave ushtarake te USA nuk mund te krahasoheshin. Shume humane u vrane. Pjestare te grupit NRO Delta Security ishin ne rradhet e viktimave...

Faqja 5 prej 7 FillimFillim ... 34567 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pyetje mbi librin Lufta Dulces
  Nga Darius nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 179
  Postimi i Fundit: 07-09-2011, 09:03

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •