Close
Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 133

Tema: Lufta DULCES

 1. #1

  Post Lufta DULCES

  8 Gusht 2005

  Ky eshte nje raport ne formen e nje liberthi qe po e punoj per websiten time dhe mendova ta hedh dhe ne forum. Mbase titulli do shmangi shume lexues sepse nuk paraqet ndonje gje interesante por sidoqofte per ata qe do fillojne ta lexojne dua te them dy fjale.
  Libri Lufta e Dulces eshte i nje natyre shume te vecante. E para nuk eshte aspak nje liber artistik dhe e dyta eshte nje raport i detajuar i hartuar nga nje person qe vetquhet Branton dhe qe flet per UFO-t, Alienet, Rrembimet, Shoqerite Sekrete, Illuminati, Bazat e Nendheshme etj.
  Perpara se te filloni ta lexoni dua tju kujtoj te keni parasysh qe materialet qe gjenden ne kete liberth jane te nje natyre shume te vecante dhe shume te avancuara per dike qe ska njohuri fare nga ufologjia apo ka disa njohuri minimale. Faktet dhe analizat e bera jane shume shqetesuese dhe personat qe e konsiderojne veten me nje nivel sensibiliteti te larte do te ishte mire ta shmangin leximin e ketij libri.
  Kur them qe materialet e ketij libri jane te avancuara kam parasysh ate qe shume tematika trajtohen ne thelb dhe terminologjia apo emrat e perdorur nuk kane asnje shpjegim. Kjo per arsyen sepse ky liber eshte botuar fillimisht per nje audience qe eshte shume familjare me ufologjine, pra Ufologet dhe me pas u vendos te botohej per publikun e gjere. Duke qene qe shume prej jush do hasin terma, emra dhe paqartesira te shumta ne kete liber, une do hap nje teme qe do e titulloj Pyetje mbi librin Lufta e Dulces dhe aty do mundohem ti pergjigjem cdo pyetje qe do kete lidhje me librin.
  Libri eshte vetem pjeserisht i perkthyer gje qe po vazhdoj ta bej me aq sa kam kohe dhe mundesi.
  Nuk prita ta mbaroja njehere si perkthim dhe me pas ta postoja per te vetmen arsye qe nese e hidhja komplet ne perfundim te perkthimit, mbase do ishte e gjate dhe e lodhshme per ju te lexonit ne kompjuter nje liber. Pra preferova me mire pak nga pak dhe nderkohe mund te flasim bashkarisht tek tema qe do hap per pyetjet ndaj librit.
  Jam shume koshient qe materialet qe do hasni ne kete liber do jene jo vetem shume te pabesueshme per ju por edhe shume larg imagjinates suaj te deritanishme. Por duke e lene ne duart tuaja si vleresim ju kerkoj qe te vini syzet e skeptizicmit dhe cdo gje ta shikoni me sy analitik. Dhe mos harroni shprehjen e famshme te Nikola Teslas: E verteta shpesh eshte me e pabesueshme se fantastikja
  Nese kjo qe lexoni nuk ngjall aspak interesin tuaj dhe nuk ndryshon mendimin apo mosbesimin tuaj per kete fenomen, atehere ju keshilloj ta lexoni thjesht si nje histori te kendeshme dhe thjesht sa per informacion. Ne rast se ky material kopjohet per qellime perfitimi (si botim apo shperndarje me pagese) per kete duhet kerkuar leja e autorit dhe e imja si perkthyesi. Nese perdoret thjesht per informacion dhe kopjohet si i tille atehere duhet vendosur titulli ne origjinal, autori i tij dhe emri i perkthyesit, pra Darius.
  Ju uroj lexim te kendshem.
  Darius

 2. #2
  LUFTA E DULĒES


  Parathenie
  Nga Commander X  Ne fillim te viteve 1970, fillova te degjoj disa fjale shqetesuese qe kishin te benin me sekretin e Ufo-ve dhe te pranise se jashtetokesoreve ne pjese te ndryshme te planetit tone. Ne pozicionin tim si punonjes operativ i Intelligjences Ushtarake kam qene shume shpesh i informuar per sekrete nga me te cuditshmet dhe te pabesueshmet, eksperimente “shkencore” te pakonceptueshme te gjitha ne emer te sigurise kombetare. Por sidoqofte askush nuk erdhi tek une te me thoshte qe: “Ti po punon me teknologji te perftuar nga alienet.” Ka patur momente kur ne menyre jo te hapur te lihej te nenkuptoje qe eksperimentet e “projekteve te zeza” zhvilloheshin pikerisht me objekte me te tilla. Por se ne cfare menyre ishte perftuar kjo teknologji, asnjehere nuk u shpjegua.
  Ne ate kohe nuk para e vrisja mendjen per histori te tilla. Ne fund te fundit me rutinen e punes sime, e verteta nuk para kishte shume rendesi. Informacioni ne menyre te vullnetshme eshte i perzjere me disinformacionin per te ndaluar te gjithe (pervec nje pjese te vogel ne krye) qe te mesonin gjithe historine. Nder te tjera e dija te sigurt qe ushtaraket dhe Agjensite Kombetare te Inteligjences i kishin perdorur ufot dhe alienet qe i pilotojne, thjesht si nje preteks per te mbuluar operacionet e tyre sekrete. Ka patur raste kur ata vete leshonin avione spiune per te pare se sa shpejt mund te perhapej thashethemi nga goja e njerezve. Shume shpejt mesova qe e verteta nuk ekziston…
  Libri qe ju do te lexoni eshte shkruar nga misteriozi Branton, i cili per shkak te informacioneve shume te rrezikshme dhe demtuese qe ka zbuluar, eshte i detyruar te rrije anonim.. Ndonese shume studiues te ufo-ve ne vitet 1980-1990 filluan te raportonin te njejtat histori, informacioni qe Branton jep botohet per here te pare. Disa here me eshte kerkuar nese mund te konfirmoja informacionin e dhene ne kete liber qe lidhet me baza sekrete aliened he nje aleance te pashenjte midis qeverise boterore dhe vizitoreve jashtetokesore. Ndonese ne te kaluaren me ishin thene te njejtat gjera (shume kohe perpara se keto histori te qarkullonin midis ufologeve) nuk mund te konfirmoj asgje dhe po ashtu nuk mund te mohoj asnje nga keto. Nje pjese e imja do te donte te besonte me shpirt qe keto jane thjesht perralla ose ndonje fushate disinformacioni qe behet nga ndonje grup i caktuar me nje qellim te panjohur. Por nga ana tjeter ne mendjen time qendron i ngulitur mendimi qe cdo gje e tille mund te jete e vertete (informacioni qe kam eshte jashtezakonisht i madh per tu injoruar apo konsideruar si pallaver) qe rraca aliene me nje qellim aspak te mire kane stabilizuar baza nentokesore te fshehta ne planetin tone.
  Ju si lexues duhet te gjykoni vete nga ato qe do lexoni dhe te vendosni se cila eshte e vertete dhe cila eshte fantazi.

 3. #3
  HYRJE

  Per shume dekada me rradhe kerkuesit e “fenomeneve paranormale” i jane kushtuar me devotshmeri dhe dedikim fushave te specializuara dhe hetimit te “shkencave ekstreme”. Disa nga keto fusha te cilat kane dale ne drite rastesisht gjate hetimit te fenomenve paranormale perfshijine:
  Fenomenet ajrore dhe ufo-t, hetimet ne fushen e psiqikes dhe ne ate te psikotronikes, gjymtimin e bagetive dhe kafsheve te ndryshme, vampirizmit, Njerezve me te zeza (Man In Black), konspiracive dhe vrasjeve, Shoqerive Sekrete, Anomalive te Nentokes, Mekanika Kuantike, legjendave dhe miteve, Civilizimeve te Lashta, “Mothman” dhe anomalive te tjera, Biogjenetika dhe Klonimi, Kibernetika dhe Inteligjenca Artificiale, Rrembimet, Humbja ne Kohe, Hipnoterapia dhe Kontrolli I Mendjes, Personat e Humbur… dhe shume te tjera qe padyshim nuk i kam permendur ketu.
  Ne vitin 1950 eksperte ne disa nga keto fusha hetimi filluan te degjonin te dhenat e par ate turbullta qe “dicka” po ndodhte ne pjesen jugperendimore te Amerikes, afer “kater qosheve” sic quhet kjo pjese e USA. Te dhenet e para ishin te shkurtra, te turbullta dhe konfuze por megjithate zgjuan nje interes te madh i cili u pasqyrua me hetimin e metejshem ne vitet qe do te vijonin.
  Fillimisht studiuesit e ketyre fenomenve ekstreme qe i perkesinin rajonit ne fjale filluan te ngrinin pyetje te ndryshme, shpesh pa pergjigje por qe me kalimin e kohes ben ate qe lokalizuan me saktesi vendin se nga vinte enigma, nje zone e humbur, nje qytet pothuajse i shkrete i humbur ne nje zone te thelle ne veriperendim te New Mexico.
  Ne fund te viteve 1970 dhe ne fillim te viteve 1980 misteri dhe ne te njejten kohe interesi per te filloi te rritej gjithmone e me shume sidomos mbas disa te dhenava qe dicka shume e temerrshme po ndodhte afer qytetit te vogel te Dulces, New Mexico. Fenomenet e ndryshme (ato te permendura me siper) dukej sikur shkriheshin dhe koaguloheshin te gjitha bashke ne nje skenar te gjere enigmatik dhe shume te cuditshem perreth qytetit te vogel te New Mexicos. Kerkuesit filluan te analizonin dhe kategorizonin cdo gje me imtesi, krahasonin me fenomene te ngjashem ne zona te tjera deri sa arriten ne perfundimin qe shume prej ketyre fenomenve me sa dukej ndodhnin ne pjesen jugperendimore te Amerikes, skema tregonte per nje koncentrim te madh te pamjes se UFO-ve ne pjesen veriperendimore te New Mexico dhe epiqendra e fenomenit te gjymtimit te bagetive perseri ne pjesen veriperendimore te New Mexico. Eksperte te tjere te fushave te ndryshme paranormale filluan te gjejne te dhena te ndryshme qe nderthureshin me njera tjetren. Kerkues ne fushat e Konspiracise, Shoqerive Sekrete, Anomalive te Nentokes, Legjendave dhe Mitologjise, Civilizimeve te Lashta, Burimeve te Energjise, Anomalive Gjeo-Magnetike, Biogjenetikes, Rrembimeve dhe Humbjes se Kohes, Humbjes se Personave, dhe hetues te specialiteteve te tjera filluan te perqendrojne vemendjen e tyre drejt ketij qyteti te vogel te shkrete. Ky perqendrim i pazakonte i fenomenve kishte nje instesitet akoma me te madh ne nje zone te caktuar dhe interesi dhe hetimi per te u be akoma dhe me i madh.
  Qe nga ky moment u duk sikur nje sekret i shenjte filloi te dilte ne drite, sikur nje re e erret e lashte filloi te shperbehej dhe te ndricohej nga drita e mendjes njerezore, sikur shpirterat e humbur dhe te munduar filluan te zgjoheshin.
  Duke ndjere qe dicka e gabuar dhe asapak natyrale po ndodhte aty, dicka e lashte dhe djallezore, disa nga keta shpirtra guximtare te cilet me deshire apo thjesht rastesisht u ndodhen ne vijen e pare te betejes duke u ndeshur me forca antike te cilat ishin mese te vendosura te ruanin veten e tyre nga ekspozimi, filluan kalvarin madheshtor te zbulimit te se vertetes, shpesh te vetmuar kunder kesaj enigme, shpesh duke humbur aftesite mendore madje edhe jetet e tyre. Ndersa keto shpirtra guximtar benin perpjekje madheshtore ne kete lufte te pabarabarte psiqike per te mundur kete “mister te lig” (sipas nje shprehje Biblike), ata derguan thirrje te dobeta per ndihme dhe per perforcime. Disa ju pergjigjen kesaj thirrjeje, ndersa Bisha e Lashte dhe ne dukje e pamposhtur e cila ishte fshehur prej kohesh nen shkretetiren e jugperendimit si nje dragua ne strofken e tij, filloi te vepronte pameshire dhe ne terror ndaj kerkuesve te rinj.
  Persekutimi filloi te ndihej ne te gjithe vendin , ne te cilin bisha kishte shtrire tentakulat e saj, te cilat si ajo vete rrezikonin te zbuloheshin se bashke me zemren e zeze te bishes.
  Muret e forteses antike te cilat ruanin te fshehten e bishes dhe te enigmas filluan te rrezoheshin pak nga pak dhe me kalimin e kohes gjithmone e me shume. Nga terri i thelle, u degjua nje e qare e dobet kolektive sikur te vinte nga nje bote tjeter, zera te nje shumice te cilet ne deshperim kerkonin ndihme prej te vetmit atyre qe mund ti degjonin., ata qe te cilet kishin filluar te shikonin dhe qe nuk ishin shnderruar ende ne skllever te vete enigmes. Shume prej nesh qe vazhduam betejen, kemi sakrifikuar qetesine tone, mireqenien ekonomike dhe ate shoqerore dhe ne disa raste edhe vete jetet tona ne ndeshje ne betejen me Enigmen por e beme kete sepse ne jemi nga ata qe arritem te kuptojme nje therrime te vogel te rrezikut te madh qe na kanoset, te rrezikut qe perben “armiku ne gjirin tone” per lirine tone dhe per pavaresine e ketij kombi te mrekullueshem sic eshte Amerika..
  Cfare do te lexoni ne faqet qe vijojne eshte nje rezultat kolektiv i perpjekjeve dhe dedikimit tone dhe nuk me vjen turp ta them edhe i nderhyrjeve Hyjnore me shume se nje here. Nje pjese e jona ashtu si dhe ndofta shume prej jush qe e lexoni, jane “viktimizuar” ne pjesen me te madhe te jetes nga enigma dhe vendosem qe e vetmja menyre per tu “cliruar” ishte si i thone ne ate shprehjen e vjeter ushtarake “Mbrojtja me e mire eshte sulmi”…
  Pra ja ku e keni. Ashtu si dhe te tjeret perpara nesh, po e shperndajme punen tone si nje mesazh te qarte, nje thirrje “nen arme” per te gjthe ata qe vleresojne te verteten dhe lirine. Per ata qe mund te mos i besojne ato qe do shkruhen ketu, ju ftoj te perfshiheni vete ne kerkime (duke bere kujdes shume te madh ne rast kur deshmite e mija do rezultojne te verteta) dhe te vertetoni theniet e mija fjale per fjale.
  Disa nga informacionet e dhena ketu jane te jashtezakonshme dhe mbase disa do te thone te pabesueshme. Kam vendosur qe mos mbaj asnje reserve ne paraqitjen e materialeve te cilat kane te bejne me enigmen e Dulces dhe skenareve qe rrjedhin prej saj, per te vetmen arsye qe anomalite e nentokes dhe te brendesise se saj kane qene dhe jane gjithmone aty dhe kushdo qe eshte i interesuar, eshte i lire ti vertetoje dhe studioje vete.
  Ne rradhet e ketij libri kam shtuar edhe shume opinione dhe perspektiva te mijat, i bazuar ne rrethanat dhe evidencat (dy ose me shume raportime ose deshmi per te njejten ngjarje nga burimet e ndryshme). Pra komentet e mija mund te pranohen ose rrezohen poshte, kjo ne varesi te lexuesit dhe perceptimit te realitet qe kushdo e ka ne menyre individuale. Sidoqofte i kam krijuar keto opinione i bazuar ne perceptimet e mija personale te te dhenave qe kam patur dhe meqe jane thjesht perceptime te mijat do te thote qe nuk jane absolute dhe te pagabueshme dhe si te tilla jane po ashtu subjekt ndryshimi apo permiresimi nese ka te dhena te reja. Lexuesi apo lexuesja ka te drejte te nxjerri konkluzionet dhe opinionet e veta i bazuar ne te dhenat qe kam akumuluar ne kete liber.

  Branton

 4. #4
  KAPITULLI PARE

  OKTAPODHI, PROJEKTET E ZEZA DHE KOMPLEKSI I DULCES

  Artikulli i meposhtem eshte marre nga TC TECHNICAL CONSULTANT , numri i nentor-dhjetorit:
  “ Vdekja e nje gazetari ne West Virgina dhe burgosja e nje keshilltari kompjuterash te CIA-s ne shtetin e Washingtonit, mund te jene element ate nje skandali te nje permase shume te madhe dhe mund te kete implikacione serioze…
  Ajo qe nisi si nje hetim i thjeshte i nje programi pirat per kompjutera u shnderrua ne nje projekt qe perfshiu me qindra gazetare nga e gjithe bota. Gazetari i vdekur, Joseph Daniel ‘Danny” Casolaro u gjet i vdekur ne 10 gusht ne nje dhome moteli ne West Virginia. Kycet e duarve te tija tek damaret u gjeten te prera disa here dhe nje shenim per vetvrasje ndodhej prane trupit. Doreshkrimi i nje libri qe ai po shkruante MUNGONTE.
  Libri i cili autori kishte menduar ta titullonte “OKTAPODHI” do te ishte nje ekspozim eksploziv i shkeljeve drastike te bera nga Departamenti i Drejtesise i administrates se Reganit. Gjithashtu Time Magazine raportonte qe kerkimet e Casolaros perqendroheshin ne kumarin dhe perpjekjet e trafikut te armeve qe beheshin ne Cabazon, rezervati afer Indios (California).
  Ne te vertete spektri i hetimit te Casolaros ishte kaq i gjere saqe cdo subjekt i perfshire ne te, mund te ishte shkaku i vdekjes se tij. Ndersa autoritetet deklaruan per vdekjen e tij si vetvrasje, familjaret dhe te afermit e tij e kundershtuan fuqishem duke shtuar se gjendja e tij mendore ishte shume e shendoshe, madje ai ndihej i lumtur qe po realizonte perfundimin e librit te tij.
  Casolaro filloi hetimet per librin e tij dy vjet me pare, duke analizuar gjoja falimentimin e nje kompanie te vogel qe merrej me krijimin e programeve te kompjuterave te quajtur Inslaw , me vendim te Departamentit te Drejtesise te US. INSLAW, nje kompani e krijuar nga Bill dhe Nancy Hamilton, nga Washington DC (ska lidhje me kerkuesin Bill Hamilton, shkrimet e te cilit mbi enigmen e Dulces do te shkruhen me mbrapa ne kete liber.-Branton) kishte prodhuar nje pakete te quajtur PROMIS- Prosecutor’s Management Information System (Sistemi Informatik i Menaxhimit per Prokuroret) qe te vepronte si nje system menaxhimi per Departamentin e Drejtesise i cili ishte i ngarkuar me pune tej mase. Presidenti i INSLAW Bill Hamilton kishte deklaruar qe ortaku i Ed Messe, EARL BRIAN i ishte dhene kontrolli i versionit pirat te programit PROMIS nga Messe qe tja shiste me perfitim te madh disa agjensive qeveritare te US. Dy gjykata u binden per pafajesine e Hamilton duke kerkuar per te demshperblimin prej 8 milion dollaresh por nje shkalle gjykimi me e larte (Departamenti I Drejtesise ? –Branton) ajo e apelit rrezoi vendimet e meparshme me pretendimin qe nuk i perkiste juridiksionit te gjykatave te rangut te ulet. Ne 9 tetor ceshtja i kaloi nen competence Gjykates se Larte.

  “EARL BRIAN ZOTERON UNITED PRESS INTERNATIONAL [UPI] dhe FINANCIAL NEWS NETWORK [FNN]

  Duke ju referuar nje personi nga Washingtoni i cili pohon qe ka modifikuar kodin e software per CIA-n dhe agjenci te tjera te inteligjences, programi ishje thjesht nje shperblim per Earl Brian si nje aktor kryesor ne lojen e ashtuquajtur “Surpriza e Tetorit”, konspiracia e supozuar per te mbajtur pengjet amerikane ne Iran deri ne zgjedhjet e vitit 1980 ne te cilat Karteri humbi pushtetin e tij. U desh disa kohe deri sa skandali “Surprisa e Tetorit” te dilte ne drite.
  Gjate nje takimi ne Paris, Presidentit Bush supozohet te jete takuar me Ali Akbar Hashemi Rafsanjani, zedhenesi i Parlamentit Iranian, Mohammed Ali Rajai , presidenti i ardhshem i Iranit dhe me Manucher Ghorbanifar, nje trafikant armesh Iranian me lidhje me Mossadin (sherbimi i fshehte izraelit). Kjo deshmi jepet nga kapiteni i forcave ajrore Gunther Russbacher i cili deklaron se ka pilotuar avionin ne te cilin ndodhej Bushi, William Casey, shefi I Cia-s dhe Donald Greeg nje operativ i Cia-s dhe ky pilot i ka cuar ne vendin e takimit. Russbacher I cili beri kete deklarate ne maj, tani ndhet ne burg ne Terminal Island i denuar per kercenim ndaj nje perfaqesuesi ligjor te US.
  (Shenim: Russbacher desertoi nga CIA sebashku me 12 veta te tjere te cilet i kishte nen komande dhe me shume se nje here ishte bere object i atentateve te CIA-s. Ishte njera nga keto perpjekje per ta vrare qe e nxorri ate nga rruga ne momentin qe ngiste makinen sebashku me gruan e tij por qe sipas deklarates se Russbacher deshtoi sepse ish-shoket e tij qe i kishte patur nen urdhera e ruanin dhe vrane agjentet e CIA-s.-Branton)
  Njeriu i Washingtonin eshte MICHAEL RICONOSCIUTO i cili po pret te gjykohet ne nje burg te Washingtonit i akuzuar per konspiraci ne shitje droge, akuze te cilen Riconosciuto shprehet qe e eshte e fabrikuar. Faktikisht akuza e be ndaj tij nje jave mbasi Riconosciuto firmosi deklaraten per rrolin qe kishte luajtur ne modifikimin e programit pirat.
  (Shenim: Eshte interesante se cfare lidhjesh mund te gjejme ketu. Michael Riconosciuto ka qene nje nje funksionar i Wackenhut-CIA i cili i ka thene kerkuesit Michael Lindemann qe po perpiqej te transportonte me elikopter nje sasi te madhe me dokumenta dhe prova qe i referoheshin disa aktiviteteve biogjenetike ilegale dhe projekte te saknsionuara pa aprovimin e Kongresit qe pershinin “aliene ilegale” ne zonen e provave ne Nevada. Por helikopteri shpertheu ne ajer duke vrare 5 personat qe ndodheshin ne bord.
  Babai i Michael Riconosciutos ka qene marshalli Riconosciuto nje fashist i oreve te para dhe suportues i Adolf Hitlerit. Ai ka qene mik i ngushte me Fred L. Crisman. Crisman ka qene i perfshire ne pamjen aksidentale te disa ufove ne ishujt Maurey afer Tacomas, Washington ne vitin 1947 dhe qe studiuesi Anthony Kimory beson se ishte pjese e projektit eksperimental sekret mbi disqet te CIA-PaperClip-Nazist .
  Ka shume burime te ndryshme qe konfirmojne faktin se ne fillim te viteve 40 nazistet kishin arritur te benin fluturime prove te nje objekti fluturues pa krahe, i cili kishte nje motor jo konvencional dhe qe nuk punonte me parimet e motoreve te njohur deri atehere, me pak fjale motori ishte ne forme koni ne kundershtim me motorin cilindrikal qe njihej, kompresoret qe rretulloheshin ne krah te kundert me dhomen e shperndarjes etj. Mbasi mbarimit te luftes, disa nga shkenctaret naziste qe u kapen dhe qe kishin qene pjese e projekteve sekrete te Hitlerit, u rekrutuan nga CIA si rezultat i nje marreveshje sekrete midis Allen Dulles (drejtori i CIA-s) nje Bavarian Illuminati dhe SS nazist gjeneralit Reinhard Gehlen, nje pjestar i Bavarian Thule Society (dege e Illuminatit). Lidhja e thelle midis Bavarian Illuminati qe sponsorizonte CIA-n dhe Bavarian Thule Society qe sponsorizonte nazistet mundesoi ate qe nivelet me te larta te CIA-s te kontrolloheshin nga nazistet SS me ndihmen e simpatizanteve te fashizmit dhe te agjenteve te dyfishte qe vepronin si nje kollone e peste ne brendesi te inteligjences amerikane. Ndonese disa lidere naziste u sakrifikuan ne gjyqin e Nurembergut, ajo nuk ishte gje tjeter vecse nje menyre e mencur e Illuminatit qe te shuante etjen e aleateve per drejtesi dhe te krijonte pershtypjen ne bote qe ne Europe skishte me naziste.
  Fred L.Crisman aksidentalisht u be deshmitar i ngjarjes ne ishujt Maurey dhe ndihmoi dy agjente te ushtrise G-2 qe te merrnin kampione te materialit qe ra nga disku fluturues. Duke u kthyer ne bazen ushtarake te forcave ajrore (qe nga ky moment bazat ushtarake te forcave ajrore do i quaj AFB, air force base) Wright Patterson qe te dorezonin materialet e mbledhura, avioni i tyre u rrezua dhe te dy agjentet G-2 u vrane. Kur ndodhi ngjarja disa njerez insistuan qe nuk ishte aksidentale por mjeti i tyre ishte sabotuar. Dy nga reporteret qe hetuan ngjarjen humben jetet e tyre, ndersa Keneth Arnold i cili hetoi incidentin mbasi u be publik nga revista Histori te Mahniteshme me editor Ray Palmer, deklaroi se bisedat e tija me nje ushatark te larte te Forcave Ajrore qe lidheshin me kete subjekt, ishin monitoruar ne menyre elektronike. Gjithashtu ne zonen ku ai banonte kishte pare agjente qeveritare me uniforme. Fill mbas hetimit qe beri, Keneth Arnold gjate nje fluturimi me avionin e tij privat ne kerkim nje te avionic te rrezuar ne Malin Ranieri, pa 9 mjete fluturuese qe fluturonin ne formacion dhe me nje forme si gjysem hark. Ato ai i quajti Disqe Fluturuese, term i cili mbas publikimit te lajmit prej tij dhe gazetave u be menjehere popullor. Po ne te njejten kohe, pra ne vitin 1947 pak dite mbas pamjes se disqeve, Arnold perpak sa nuk humbi jeten ne nje incident te cuditshem me avionin e tij qe pushoi se funksionuari. Dhe “rastesia” nuk perfundon ketu.
  Fred L.Crisman ishte nje mik i ngushte me Clay Shaw, te cilin perfaqesuesi ligjor i Louisianas James Garrison (shikoni filmin JFK) e akuzoi si hallken lidhese midis CIA-s dhe Mafias ne vrasjen e John Kenedy. Garrison arrestoi Shaw ne perpjekje per te implikuar ate dhe vete CIA-n ne vrasjen e JFK por vetem disa dite perpara procesit, deshmitari kyc i Garrison, David Ferry u vra dhe Garrison u detyrua te te lironte Shaw per mungese provash.
  Fred Crisman ishte personi i pare qe Shaw lajmeroi kur mori vesh qe Garrison kerkonte ta implikonte me vrasjen. Ai, Garrison gjithashtu besonte qe Shaw ishte i implikuar edhe me Operacionin Paperclip, operacioni sekret i cili u hartua per te sjelle ne Amerike me qindra naziste SS, madje disa thone me mijera dhe per tju dhene atyre imunitet dhe identitete te reja ne institucione te tilla si US Intelligence, kompleksi industrial ushtarak, Agjensia Ajrore dhe ne kartele te ndryshme te naftes te kontrolluara nga Rockfeller si ARCO, STANDART [EXXON], ZAPATA etj, korporata qe ishin te mbeshtetura ne shoqerite sekrete Bavareze, korporata te cilat edhe gjate luftes nepermjet furnizimit me nafte, kishin mbajtur operative makinen ushtarake naziste. Duke ju referuar Garrison, Crisman ka qene hallka lidhese midis ligjevenesve fashiste dhe rangjeve te uleta te kompleksit industrial ushtarak. (Per me shume informacion rreth kesaj historie, pra Operacioni Paperclip dhe baza te nendheshme te UFO-ve te elites se shkenctareve naziste te Hitlerit lexoni Axhenden Djallezore te Qeverise Sekrete, nga Tim Swartz -1999 Global Communication
  – Branton )
  Ne deshmine e dhene, Riconosciuto deklaron qe eshte kontaktuar dhe kercenuar ne telefon edhe nga Peter Videnieks, nje funksionar i Departamentit te Drejtesise dhe zyrtar i doganave per te cilin Riconosciuto supozon se ka lidhje me sherbimet inteligjente. Kercenimi kishte lidhje direkte me vendimin e Riconosciutos per te dale publikisht dhe deshmuar per ato qe dinte.
  Perseri duke ju referuar Riconosciutos, Videnieks ishte nje visitor i rregullt i rezervatit Indian Cabazon, afer Palm Spring dhe kishte lidhje te ngushte me manaxherin e tribuse John P.Nichols. Cfare rastesise… Nichols ishte dhe bosi I Riconosciutos ne shume projekte te marra ne token e rezervatit. PROMISE ishte vetem njeri nga keto projekte. Sipas Riconosciutos, gjate nje interviste me T.C te realizuar ne burg, programi PROMISE ishte modifikuar qe te instalonte nje lloj aksesi te fshehte qe te perdorej nga sherbimet inteligjente amerikane. Me pas ky program ju shit 88 vendeve te ndryshme te botes si nje lloj “Kal Troje” dhe ne kete menyre sherbimet amerikane e kishin te lehte te kontrollonin te gjithe informacionin qe donin. Ky program ju shit edhe Irakut dhe Libise.
  Korrespondenca midis Nichols dhe kompanive te tjera, nese eshte autentik, konfirmon deklaratat e Riconosciutos si ekspert ne elektronike dhe armatim. Marshalli Riconosciuto, babai i Michael ka qene dhe ortak ne biznes me Richard Nixon.
  Sipas Riconosciutos, statusi gjoja i pavarur i rezervatit i krijonte mundesine CIA-s dhe krimit te organizuar qe te kryenin aktivitetin e tyre te pashqetesuar. Sipas tij disa nga projektet qe moren jete gjate kesaj periudhe ishin ata midis Wackenhut, nje kompani security e mbushur me ish agjente te CIA-s dhe NSA dhe Familjen Mbreterore Saudite si dhe shume projekte te tjera te pazakonta.
  Nje shoqeri e perbashket me Southern California Edison shume shpejt do te gjeneroje energji nga burime te konsideruara te vdekura. Projekte per luftra biologjike jane hetuar me laboratoret Stormons per te krijuar nje virus patogjenik dhe arme me mbushje jo konvencionale te cilat arriten te krijoheshin dhe te testoheshin ne bashkepunim me Meridian Arms ne Nevada Testing Range. Forca e ketyre armeve mund te barazohet me ate te atyre nukleare. Kjo lloj arme e perfeksionuar e merr energjine e saj nga polarizimi i molekulave ne nje re gazi dhe modifikimi i nje fushe elektrike, teknologji kjo e zbuluar gjate studimit te punes mahnitese te Thomas Townsend Brown. Ka deshmi qe thone se Riconosciuto eshte pare te punoje ne kete projekt se bashku me gjeneralin Bull i Korporates se Kerkimeve Hapsinore, Bull, i cili tani ka vdekur, me vone u be keshilltari per armet i Sadam Huseinit. Thuhet qe Huseini ka ne zoterim teknologjine FAE, pra fuel-air-explosive qe sapo shpjegova.
  Ne Korrik, Anson Ng nje reporter i Financial Times i Londres u qellua dhe u vra ne Guatemale. Ai ishte perpjekur disa here atje qe te intervistonte nje amerikan te quajtur Jimmy Hughes, nje here e nje kohe drejtor i sigurise per projektet sekrete ne rezervatin Indian Cabazon.
  Ne Prill, nje avokat nga Filadelfia i quajtur Dennis Eisman u gjet i vdekur, i vrare nga nje plumb i vetem ne gjoks. Sipas nje ish zyrtari federal qe punonte me Eisman, avokati u gjet i vdekur ne nje parking ku priste te takonte nje grua e cila do sillte disa evidence derrmuese qe konfirmonin theniet e Riconosciutos. Vdekjet e Ng dhe Eisman nga autoritetet u klasifikuan si vetvrasje.
  Fred Alvarez, nje lider tribuje i Cabazon i cili kundershtonte zhvillimet e fundit ne rezervatin e tij, u gjet i qelluar per vdekje bashke me dy shoket e tij ne vitin 1981. Vdekja e tyre ka mbetur ende e pazgjidhur.
  Kryetari i SHTEPISE, Thomas Foley deklaroi muajin e lakuar qe nje hetim formal do te fillonte per ceshtjen INSLAW. Foley caktoi senatorin Terry Sanford si zedhenes te kongresit per kete ceshtje. Perpara zgjedhjes, senatori Sanford ishte avokati qe mbrojti Earl Brian ne gllaberimin qe i beri United Press International dhe luajti rolin me te rendesishem ne caktimin e tij si doktor ne bordin drejtues te Duke Medical School ne te cilen Sanford ishte vete president.
  Megjithe kerkesat e shumta te gazetareve per te riprodhuar foto te Riconosciutos ne shoqerine e Brian dhe po ashtu te pasaportes me te cilen ai kreu udhetimin ne Iran, ai ende se ka bere kete. Riconosciuto ne nje program televiziv Moneyline ne CNN deshtoi po ashtu qe te pershkruante implikimin e Peter Videnieks duke ja vene fajin nje problemi mjekesor te momentin qe e pengonte te kujtonte gjerat ne menyre te qarte.
  Kjo coi ne ate qe nje dite te bukur nga ambjentet e inteligjences te dilnin llafet sikur e gjithe historia ishte nje spekulim dhe qe publiku po behej deshmitar i nje operacioni inteligjence shume i sofistikuar por me drejtim te panjohur.
  Ish agjenti special i FBI-se Ted Gunderson, flet per besueshmerine e Riconosciutos. Gunderson i cli jeton ne Manhattan Beach, ka punuar me Riconosciuton per disa vjet ne cilesine e nje investigatori privat.
  Sipas Gunderson, at ate dy ishin pergjegjes ne eleminimin e nje aksioni terrorist gjate lojrave olimpike te Los Angeles. Po sipas tij Riconosciuto ishte mese i njohur si gjeni ne pothuajse te gjitha fushat e shkences.
  I ashtuquajturi operacioni i droges qe filloi ne shtetin e Washingtonit ishte nje operacion germimi elektrohidrodinamik, shprehet Gunderson, duke perdorur teknologjine Townsend Brown. Nje videokasete e pare nga ky gazetar, tregonte nje lloj pluhuri metalik dhe disa procesime te nje natyre qe nuk para lidhej me manifakturen e drogave. Ne fakt nje analize e bere nga qeveria e kampioneve te dheut ne ate zone nuk tregoi prani drogash por nje koncentrim te larte te bariumit. Bariumi gjendet shpesh ne zona ku punohet me voltazh shume te larte.
  Nje informacion jo shume i qarte nga nje burim inteligjence shprehet qe gjendja e tanishme eshte EFEKTI I DUKSHEM I NJE LUFTE QE PO ZHVILLOHET AKTUALISHT NE AMBJENTET E KOMUNITETIT TE INTELIGJENCES midis nje grupi ne qender te CIA-s qe quhet AQUARIUS [i koncentruar rreth nje qendre shume te fuqishme e njohur si MJ-12] dhe nje grupi te njohur si COM-12 i perqendruar ne inteligjencen e marines. COM-12 ne menyre te vazhdueshme po perpiqet te mbaje nje pozicion mbrojtes ne perpjekje per te ruajtur qeverine kushtetuese dhe ne menyre te vullnetshme po “rrjedh” informacione duke demtuar grupin tjeter.
  Ne te njejtin publikim dhe ne te njejten teme doli ky artikull i shkruajtur nga Thomas Zed i titulluar LIDHJA E WACKENHUT ME BOTEN E PROJEKTEVE TE ZEZA ku nder te tjera thuhet: “Kompania Wackehunt ka nje lidhje shume te ngushte me boten e projekteve te Buxhetit te Zi. Pervec perfshirjes ne ceshtjen e Cabazon qe eshte shkruar me siper ne kete faqe, eshte po ashtu pergjegjese, duke ju referuar keshilltarit informaticien te burgosur Michael Riconosciuto, per PROJEKTET SEKRETE QE ZHVILLOHEN NE DUCLE, NEW MEXICO ku REZERVATI I INDIAN I JICARILLAS PO PERDORET NE TE NJEJTEN MENYRE.
  Kohet e fundit mbasi cova dy nga kolet e mij aty te cilet me konfirmuan qe ne ate zone ka nje instalim ushtarak top sekret, vendosa te merrja ne telefon zyren e gazetes dhe te beja nje bllof ne menyre te kulturuar.
  U identifikova si nje profesionist i lire nga Los Angeles dhe i thashe gazettes qe po beja kerkime per nje histori mbi rezervatin Cabazon dhe projektet e armeve biologjike qe zhvillohen aty nga ana e CIA-s. I thashe recepsionistes qe kisha degjuar qe nje gje e ngjashme po ndodhte edhe ne Dulce dhe do deshiroja te dija me shume.
  Personi qe po flisja ndryshoi tonin e zerit dhe nga ai e kuptova qe ajo u tremb shume. Ajo mu pergjigj duke me thene “S’mund te flas me ju per kete ceshtje. Do te ishte shume joprofesionale nga ana ime te flas me ju per kete ceshtje. Ju duhet te flisni me presidentin e tribuse” dhe mbas ketyre fjaleve ajo mbylli telefonin. Do me duhet te marr ne telefon perseri dhe te kerkoj te flas me presidentin e tribuse po per kete do raportoj ne shkrimin tjeter.
  Wackenhut eshte gjithashtu pergjegjese per sigurine e shume ndertimeve te nendheshme ne California dhe Nevada duke perfshire dhe shume te njohuren S-4 ose Area 51 ne Nevada ku teknologjia Townsend Brown mbi disqet fluturuese po aplikohet dhe eshte ne zhvillim e siper prej dekadash..
  Renia e nje helikopteri ne ate zone ku dy pilotat dhe 3 roje te sigurise te Wackenhut u vrane, nuk ishte nje rastesi, shprehet Riconosciuto i cili gjithashtu shton se disa nga individet ne bordin e helikopterit kishin me vete dokumenta shume sensitive. Grupe te ndryshme tani po hetojne theniet e Riconosciutos…”

 5. #5
  KAPITULLI I DYTE  GJERA SHUME TE CUDITSHME NE RRAFSHNALTEN E ARCULETAS


  Ne pranveren e vitin 1990 studiuesi Jason Bishop i dergoi disa investigatoreve kopjet e nje raporti qe vijon dhe me pas i lejoi atyre te pulbikonin materialin per nje mase sa me te gjere lexuesish. Eshte objekti i pershkruar ne raport, produkt i nje teknologjie sekrete qe po zhvillohet nga kompleksi ushtarako-industrial si pjese e nje projekti te fshehte hapsinor? Apo perfshin dicka me shume “aliene” sesa thjesht nje projekt te zi top sekret me kerkime dhe zhvillime te disajnit te avioneve si Stealth, Aurora etj te cilet po zhvillohen ne Zonen e Proves ne Nevada? Apo eshte nje kombinim I te dyjave bashke?
  Materiali titullohet : ‘Permbledhje dhe pershtypje nga nje vizite ne Dulce, New Mexico – Tetor 23, 24, 1988.’ dhe eshte i riprodhuar me saktesi si me poshte.
  “Sapo arrita, me prezantuan me Dr John F. Gille, nje francez i cili ka nje doktorature ne matematike dhe fizike nga Universiteti i Parisit. Ai ka punuar ne menyre shume te ngushte me qeverine franceze per fenomenin UFO. (Shenim: Dr Gille po ashtu ka raportuar nje tjeter baze si puna e Dulces, ne afersi te Pine Gap – Alice Springs, Australi. Kjo base eshte massive dhe me shume nivele dhe drejtohet nga Klubi i Romes i cili ashtu si dhe organizata Bildeberger, nuk eshte gje tjeter vecse nje koperture per Bavarian Illuminati. Artikulli fliste per disa kerkime me antigravitetin e disqeve fluturuese dhe planet per te shnderruar Pine Gap ne nje qender madheshtore kontrolli per “Rendin e Ri Boteror”. Pine Gap eshte i pajisur me terminale kompjuterash qe zene hapsira te tera dhe qe jane te lidhura me qendrat kryesore informatike ne boe te cilat permbajne informacione te detajuara per pjesen me te madhe te banoreve ne vendet e industrializuara. Ne artikull gjithashtu shkruhej per infiltrimin qe i ishte bere nga Illuminatit Bavares, disa nga feve me te rendesishme dhe dominuese ne bote, mediave, qeverive nderkombetare, ekonomise, arsimit dhe niveleve te ndryshme te shoqerise, per te pergatitur rendin e ri diktaktorial ne bote. Po ashtu raporti thekson se punonjesit e Pine Gapit jane shume te indoktrinuar dhe te programuar dhe ne kete menyre ata smund te sabotojne apo kercenojne planet e Illuminatit qe zhvillohen ne ate baze. Branton.)
  “Ai me tha- vazhdon Bishop- qe nuk kishte punuar prej 15 vjetesh ne fushen ku eshte i specializuar sepse i ka dedikuar gjithe kohen kerkimeve mbi UFO-t. Dr Gille eshte nje njeri shume pragmatik dhe i dashur. Ai nuk druhet te shprehi mendimin e tiji dhe kendveshtrimin per nje ceshtje te caktuar. Ai beson ne gjera qe i afrohen kufirit te paranormals. Ka ardhur bashke me gruan e tij, Elaine. Deri ne kete moment jam i mendimit se duhet te tregohem i kujdesshem deri sa ta njoh me mire.
  Nga viti 1975 deri ne 1983 ferma Gomez ishte epiqendra e shumices se gjymtimit te bagetive qe ndodhen ne pjesen veriore te Nre Mexico dhe ate jugore te Colorados. Ai me tha qe familja e tiji ishte vendosur ne zonen e Dulces perpara 111 vjetesh dhe si rezultat i gjymtimit te bagetive ata kishin humbur mbi 100 mije $ gjate 8 vjeteve. Nje nga keto gjymtime ndodhi vetem 200 jard mbrapa shtepise se tij. Ai me tregoi zonen ku kishte ndodhur.
  Edmound (Gomez) ishte nje nejri i hapur dhe biseduam sebashku per shume raste te gjymtimit te kafsheve qe kishin ndodhur ne fermen e tij dhe ne ate te te tjereve. Gjate kthimit nga udhetimi ne mal ai me ftoi ne shtepine e tij ku me tregoi disa foto te ndryshme, filmime dhe dokumenta qe kishin lidhje me kete ngjarje. Ai me huazoi disa nga fotot e bera siper Malit Archuleta dhe shpresoj ti ekzaminoj keto foto me teknike intensive.
  Edmound me tregoi gjithashtu per gjithe ato here per trupat ushtarake ne pozicion dhe formacion luftimi qe ishin dukur ne ate zone vazhdimisht. Disa nga keto trupa ishin pare ne zona ne te cilat mund te kaloje vetem me mjete ushtarake 4 x 4 ose ne kembe. [Terreni ne kete zone eshte shume i ashper dhe i thyer]. Trupat ushtarake ishin pare po ashtu dhe ne zonat ku vetem indianet Apache kane te drejte te kalojne. Kur ndodhi incidenti me helikotperin ne vitin 1983, aty u mblodhen me “qindra trupa te armatosur deri ne dhembe. Ne momentin qe ju afroheshe ata largoheshin me vrap dhe zhdukeshin.”
  Pjestaret ne ekspediten e Malit Archuleta ishin: Gabe Valdez, Edmound Gomez, Dr John Gille, Manuel Gomez [vellai i Edmound], Jeff dhe Mat Valdez [femijet e Gabe]. Duke qene se Gabe ishte shefi i stacionit te policise se Dulces dhe Edmound nje pjestar aktiv i komunitetit, arritem te merrnin lejen per te shkuar ne mal i cili ndodhet pikerisht ne rezervatin Apache. Filluam udhetimin ne oren 14.30, diten e diele te dates 23 tetor 1988. Perdoren kamioncinen 4 x 4 te Gabes per tju afruar malit ne nje nga shpatet e tij. Rruga ishte jashtezakonisht e veshtire. Ne nje moment na u desh te germonim anash ne mal ne menyre qe te kalonte makina. Pothuajse ne oren 17.30 arritem ne piken te cilen e kishim caktuar si vendqendrim. Zona ishte e pershtatshme, e sheshte dhe pothuajse 300 jard nga maja e malit Archuleta.
  Gabe dhe Edmound, te dy me thane se ne vitin 1978 ishte arritur nje marrveshje midis indianve Ute [Colorado] dhe qeverise federale. Kjo marrveshje konsistonte ne ate qe nacionaliteti Ute do merrte komplet territorin tashme te zene ne vijen kufitare midis New Mexio dhe Colorado me kusht qe ata te vendosnin nje rregull te forte dhe kufizues NdalimKalimi per kedo qe do kalonte ne territorin e tyre. Sidoqofte nuk eshte e mundur te kalosh neper territorin e rezervatit Ute pa nje leje speciale nga shtabi i pergjithshem i Tribuse. Nese dikush kapet pa kete leje speciale atehere ai person eshte subjekt gjobitjeje, burgosjeje ose perzenie. Tani ka nje rruge qe te con ne zonen e Archuletas nepermjet rezervatit por qe patrullohet nga rojet e Sherbimit Pyjor Idian.
  (Shenim: kufiri me Coloradon eshte relativisht vetem disa milje me tutje dhe ne veri te rrafshnaltes se Archuletas. Branton.)
  Ne oren 19.51 te shtate sic ishim pame nje drite shume te shndritshme qe vinte nga krahu veriperendimor me nje shpejtesi te madhe. Objekti dukej te kishte nje forme bumerangu me nje drite te forte nen pjesen qendrore te tij. (Shenim: disa pretendojne se mjete te tilla fluturuese ne forme bumerangu kane ne nje fare menyre lidhje me nje program super sekret fondi te zi qe quhet Alternativa 3. Branton) Drita ishte shume e shkelqeyshme dhe me nje ngjyre te bardhe, blu dhe te gjelbert. Ndersa afrohej, ngadalesoi shpejtesine [natyrisht nen nje kontroll inteligjent] u duk sikur ndrnyshoi drejtim deri sa ndaloi. Ne momentin qe ndaloi nje shi i vertete rrezesh te shndritshme filluan te dalin nga cdo fund I bumerangut dhe me pas objekti filloi te levizte perseri dhe u zhduk nga pamja me nje shpejtesi te frikshme. E gjitha kjo u zhvillua ne nje hark kohor prej 10-15 sekondash. Ne u perpoqem te benim fotografi po cdo perpjeke deshtoi.
  Rreth ores 22.00 ne ju ngjitem majes se malit dhe veshtruam pamjen qe paraqitej per me shume se 1 ore e gjysem. Drita e henes na mjaftonte qe te shikonim neper kanion. Ne muret e ketij kanioni Paul Bennewitz [nje fizikant shume premtues dhe investigator i njohur i fenomenti UFO] eshte shprehur se ekziston nje ‘baze aliene’ dhe gjate nates anijet e tyre fluturuese jane pare te hyne e te dalin neper te hapurat dhe te carat e kanionit. Gjate kohes qe ndejtem ne majen e malit ne pame 2 drita shume te ndritshme ne muret e kanionit, net e njejtin vend qe Paul pretendonte se ekzistojne. Nuk ka rruge te kalueshme apo automobilistike qe te cojne ne kodes. Dritat u shfaqen papritur ne te njejtin vend qe Paul kishte thene dhe mbas pak kohe zhdukeshin larg. Disa here na u be sikur degjonim zera qe dukeshin si nje radiotransmetuese. Ato ishin te pakuptueshem por sidoqofte ishin aty. Levizja e dritave dhe zerat u pane dhe degjuan edhe nga une dhe Edmound Gomez madje ne degjuam edhe zhurma kamionesh por qe smund ti shihnim sepse erresira ishte e tille qe sna lejonte pamje ne largesi. Kjo vezhdoi deri rreth ores 1 te nates. Ne oren 2 cdo gje pushoi dhe u mbulua nga heshtja e thelle.
  Te henen me date 24 tetor 1988, i gjithe grupi ju ngjit majes se malit edhe njehere. Ne po shikonim per evidence qe aty kishte ndodhur rrezimi i nje aeroplani ‘eksperimental’ i pilotuar nga Forcat e Pergjithshme Ajrore ne vitin 1983. Ky aksident ishte raportuar ne gazeta per disa dite por me pas lajmi u zbeh deri sa humbi. Sipas peshperitjeve, mjeti u that e ishte nje UFO e kapur dhe e pilotuar nga amerikanet. Ne po shpresonim te gjenim ndonje gjurme qe te vertetonte faktin qe nje mjet ishte rrezuar ne ate zone dhe mundesisht edhe ndonje evidence fizike.
  Dr Bennewitz ka raportuar qe mjeti fluturues gjate rrezimit ka shkulur nje peme te madhe, ka goditur nje tjeter m e pas, ka ndryshuar pak drejtimin dhe perpara se te binte ne toke ka goditur nje peme te trete dhe me pas ka ndaluar. Ne i gjetem te treja pemet e raportuara nga Bennewitz. Te treja ishin ne linje te drejte me njera tjetren. Pema e pare ishte rreth 40 inch ne diameter dhe goditjen e kishte marre rreth 30 kembe nga toka. Ne kete peme nuk kishte shenja zjarri ndersa ne dy te tjerat te cilat ishin relativisht me te vogla 10 dhe 12 inch ne diameter kishte gjurme zjarri. Mora kampione te dheut dhe te drurit te djegur per ti analizuar me pas. Ndersa po kerkonim per evidence te tjera, gjetem nje stilolaps me maje te rrumbullaket nga i njejti lloj qe perdoret nga qeveria e US dhe qe mund te blihen edhe nga masa e gjere e njerezve. Po fakti qe ne habiti ishte prania e nje stilolapsi te tille ne nje zone kaq te shkrete dhe te pabanuar. Vendi ku mendohej te ishte rrezuar mjeti fluturues tregonte nje zone gjysem rrethore me bimesi te re. Po ashtu zona mbi gjysem rreth ishte e mbushur me bimesi te re. Si perfundim edhe ketu morem kampione te dheut por rezultati i analizave nuk tregoi asgje konkluzive.
  Pershtypjet e mija per kete hulumtim jane te ndryshme dhe te perzjera. Besoj qe dicka jo e zakonshme po ndodh ne kete zone. Se cfare eshte ate nuk e di. Mbase ka nje baze ushtarake aty. Mbase eshte nje baze e perbashket e drejtuar nga alienet dhe qeveria amerikane sic eshte konfirmuar nga John Lear. Ose eshte thjesht nje baze shume sekrete e qeverise aq sekrete sa askush nuk mund te afrohet dhe te nxjerri ndonje te dhene, apo… Nuk mund ta them me siguri. Ajo qe di eshte qe evidencat qe ne gjetem te cojne ne konkluzionin qe dicka e pazakonte ndodh ne kete zone.”
  Per te konfirmuar te mesipermen, Gabe Valdez tani ish shefi i policies se Dulces, New Mexico i cili ishte pjese e ekspedites sone u kontaktua ne telefon nga studiuesi Alan deWalton ne vitin 1990 i cili kerkonte te dinte me shume per perfshirjen e Valdez ne hetimin e gjymtimit te kafsheve. Ja cfare u mesua gjate bisedes telefonike:
  “Ai dhe te tjeret kishin pare ne zone objekte fluturuese te cuditshme por Valdez nga ana e tij nuk ishte i sigurt nese ato ishin ufo apo ndonje lloj sekret qe testohej nga ndonje fraksion po sekret i qeverise.
  Dicka u rrezua ne malin Archuleta disa vjet me pare por sidoqofte ai nuk mundi te gjente evidenca te qarta nese ishte nje mjet fluturues alien apo njerezor. Po ashtu ai ka hetuar gjymtimin e kafsheve dhe ne me shume se nje rast ne trupat e kafsheve te gjymtuara u gjet prania e nje substance nervore gje qe perforeconte idene se kafshet perdoreshin ne kerkime dhe eksperimente te ADN-se.”

 6. #6
  KAPITULLI I TRETE


  DULCE, NEW MEXICO DHE NJE KONSPIRACI KOZMIKE?  John Lear, nje kapiten kompanise me te madhe ajrore ne USA ka fluturuar me me shume se 160 tipa te ndryshem avionesh ne mbi 50 vende te botes. Ai mban 17 rekorde te shpejtesise ne tipin Lear Jet dhe eshte I vetmi pilot qe ka arritur te marri certifikaten e njeriut te ajrit nga Administrata Federale e Aviacionit. Zoti Lear ka fluturuar ne shume misione sekrete per CIA-n dhe agjenci te tjera qeveritare. Ai ka kryer flutuime clandestine ne zonat e luftes dhe ne zona te tjera te nxehta te globit, shpesh ne rrethana te rrezikshme per jeten.
  Ish kandidat i Senatit Shteteror te Nevades, ai eshte djali i te famshmit William P.Lear, projektuesi I aeroplanit ekzekutiv Lear Jet, sterios me 8 banda dhe themeluesi i korporates Lear Siegler. Joh Lear filloi te perfshihej ne studimin e ufo-ve 13 muaj perpara dates qe vijon me poshte, mbasi foli me nje mikun e tij te forvace ajrore te SHBA-se me emer Greg Wilson, i cili kishte qene deshmitar i pamjes se uljes nje ufo-je ne Betwaters AFB (air force base), afer Londren ne Angli. Po ashtu ai kishte pare tre alien te vegjel te njohur si grit e cilet ishin drejtuar per nga zyrat e shtabit te komandes.
  Qe nga ai moment Lear perdori kontaktet e shumta qe kishte ne ambjentet e inteligjences, duke hetuar hamendjen qe ekzekutivi dhe krahu industrialo-ushtarak i ‘qeverise’ amerikane dinte dhe kishte marrdhenie me alienet. Mbas nje kohe te shkurter hetimi Lear konfirmon faktin qe nje skenar i tille eshte i mundur dhe ne menyre te prere thote qe alienet jane ketu dhe shume prej tyre kane efekte negative ndaj nesh.
  Ja si shprehet Lear:
  “Cdo gje filloi mbas Luftes se Dyte Boterore. Ne [forcat aleate] gjetem disa teknologji aliene tek gjermanet, jo cdo gje ata kishin sepse nje pjese e mire u zhduk. Mesa duket nga fundi i viteve 30, Gjermania rekuperoi nje dick fluturues. Se cfare ndodhi me te ne nuk e dime, por arritem te gjenim nje lloj arme qe qellonte me rreze…”
  Materiali i meposhtem eshte nje Deklarate Publike e bere nga John Lear ne 29 dhjetor te vitit 1987 dhe e riperseritur me disa shtesa ne 25 mars te vitit 1988. Fillimisht ju dergua disa miqve personal te Lear dhe studiuesve bashkepuntore te cilet ne shkembim filluan te ushtronin presion ndaj tij qe ta bente informacionin publik. Materiali i pare eshte hartuar per nje rreth te ngushte studiuesish dhe njerez te specializuar ne hetimin e fenomenit ndersa materiali i dyte i permiresuar permban natytrisht te njejten gje vetem se kete rradhe i drejtohet publikut te gjere:

  SHENIM PER SHTYPIN:

  “Qeveria e Shteteve te Bashkuara vazhdon te mbeshtetet ne ndershmerine dhe profesionalizmin tuaj ne perhapje te te dhenave qe permban ky material. Bashkepunimi juaj gjate 40 vjeteve te fundit ka kaluar cdo parashikim te mundshem dhe per kete ne ju pershendesim.
  Dielli nuk rrotullohet rreth tokes. Qeveria e Shteteve te Bashkuara te Amerikes eshte ne mardhenie me jashtetoksoret e vegjel gri prej me shume se 20 vjetesh.
  E verteta e pare e coi Xhordano Brunon ne turren e druve ne vitin 1600, per deshmine e tij qe ishte e vertete. E VERTETA E DYTE KA VRARE SHUME ME TEPER NJEREZ TE CILET JANE PERPJEKUR TE BEJNE PUBLIK KETE FAKT DHE QE NUK DO MERRET VESH KURRE.” (Shenim: Komentet dhe shenimet gjate ketij seksioni do jete tonat. Branton)
  “Por e verteta duhet thene. Fakti qe toka rrotullohet rreth diellit u pranua me sukses nga kisha mbi 200 vjet me pare. Natyrisht qe shkaktoi nje peshtjellim dhe tronditje tek kisha, qeverite dhe me tutje sidomos ne traditat sociale dhe vlerat shoqerore. Por mos harrojme ishte fundi i viteve 1600.
  Tani, mbas pothuajse 400 vjetesh mbas thenies se te vertetes se pare, ne perseri duhet te perballemi me fakte tronditese. E verteta e temerrshme qe qeveria fsheh prej nesh per me shume se 40 vjet. Fatkeqesisht e verteta e temerrshme eshte shume me teper e temerrshme sesa qeveria mund ta mendonte.
  Ne perpjekje per te ‘mrojtur demokracine’ qeveria jone na ka shitur tek alienet. Dhe ja si ka ndodhur. Po perpara se te filloj dua te them nje fjale ne mbrojte te atyre qe sot do i nxjerr palare, qellimi i tyre nuk ka qene aspak i tille. Ata kane patur qellime vetem per mire.
  Gjermania mund te kete rekuperuar nje disk fluturues ne fillim te vitit 1939. Ne vitin 1952 Gjenerali James H.Doolittle shkoio ne Norvegji te inspektonte nje dick fluturues qe kishte rene ne Spitzbergen.
  E verteta e temerrshme njihej vetem nga disa persona. Ato ishin qenie shume te shemtuara te vogla dhe ne formen e nje insekti, si karkaleci. Nga grupi original qe mesoi te verteten fillimisht, DISA KRYEN VETVRASJE midis te cileve Sekretari I Shtetit per Mbrojtjen dhe Marinen James V.Forrestal i cili u hodh nga kati i16 i spitalit. (Shenim: William Cooper, nje ish pjestar i Inteligjences se Marines, kembengul qe Forrestal ne fakt eshte vrare nga agjentet e CIA-s te cilet e organizuan vrasjen ne menyre te atille qe te dukej si vetvrasje. Bazuar ne disa dokumenta shume sensitive te cilat Cooper deklaron se i ka lexuar, dy agjente te CIA-s hyne ne dhomen e spitalit dhe lidhen njerin cep te carcafit te krevatit ne qafen e Forrestal ndersa pjesen tjeter e lidhen lehte tek nje pjese e kaloriferit dhe me pas e hodhen ate nga dritarja. Natyrisht lidhja e bere nuk e mbante dot peshen e trupit dhe Forrestal ra ne toke dhe vdiq. Ne momentin qe po binte ai bertiti “Ne po na pushtojne”. Branton)
  Rekordet mjekesore te James Forrestal edhe sot e kesaj dite jane te mbyllura.
  Presidenti Truman i vuri nje kapak sekretit dhe e vidhosi kaq forte sa edhe sot e kesaj dite masa e gjere e njerezve mendon se disqet fluturuese jane nje shaka. Se di pse kjo gje nuk me habit.
  Ne vitin 1947 Presidenti Truman krijoi nje grup te perbere nga 12 shkenctaret ushtarake te larte me mendjendritur te kohes. Ata u njohen me emrin Majestic -12 ose MJ-12. Ndonese grupi vazhdon te ekzistoje edhe sot asnje nga pjestaret original te tij nuk eshte me i gjalle. I fundit qe vdiq ishte Gordon Gray, ish sekretari ushtrise , ne vitin 1984.
  Sapo ndonje nga pjestaret nderronte jete, grupi e zevendesonte me nje pjestar te ri. Ka disa spekullime qe thone se MJ-12 u zgjerua dhe me 7 anetare te tjere.
  Ne fund te viteve 40 pati disa raste te rrezimit te disqeve, njeri ne Roswell, New Mexico, njeri ne Aztec, New Mexico dhe tjetri afer Laredos, Texas rreth 30 milje ne brendesi te kufirit meksikan.
  Mundohu te merrni ne konsiderate nqs se doni, pozicionin e qeverise se Shteteve te Bashkuara ne ate kohe. Ata me krenari mendonin se ishin kombi me i fuqishem ne Toke. Sapo kishin prodhuar bomben atomike, nje objektiv kaq ambicioz dhe i shkelqyer te cilin Rusise do i duhej te pakten 4 vjet ta arrinte dhe vetem me ndihmen e tradhetareve te demokracise. Sapo kishin ndertuar nje aeroplan reaktiv i cili kalonte shpejtesine e zerit. Kishin ndertuar aviona bombardues me rreze interkontinentale dhe me fuqi shkaterruese shume te madhe. Pra paslufta dhe e ardhmja dukej kaq e ndritur.
  Tani imagjinoni se cfare ishte per keta lidere te cilet kane qene deshmitar te panikut qe shkaktoi ne public radiodramatizimi i Orson Well “Luftra e Boteve” (War Of The Worlds) ne vitin 1938. Me mijera amerikane kaluan ne panik te plote kur degjuan lajmin ne radio e cila nga ana e saj nuk kishte bere asnje lajmerim apo koment per dramatizimin dhe e trajtoi ate si nje ndodhi reale. Dhe imagjinoni tani tmerrin e publikut amerikan po te shikonte trupat e vdekur te alieneve, krijesa te frikshme me sy jashte mase te medhenj, lekure reptile dhe kthetra ne vend te gishtave.
  Imagjinoni tronditjen e qeverise amerikane ndersa perpiqej te kuptonte menyren sesi disqet fluturuese funksiononin dhe si ishte sistemi i shtytjes, pa arritur te gjente asgje te ngjashme me ate qe ishim mesuar, jo cilindra, jo pistona, jo tuba vakumi apo turbine apo shtytes hidraulik. Vetem nese ju arrini te kuptoni situaten e pashprese ne te cilen qeveria ndodheshe, atehere do te kuptoni dhe justifikoni arsyen pse u mbulua e verteta duke perdorur dhune dhe vdekje.
  Mbulimi i te vertetes ishte kaq i suksesshem saqe ne vitin 1985 nje shkenctar i ri ne Laboratorin e Propulsionit Reaktin ne Pasadena, Califorina, Dr Al Hibbs kur shikonte ne nje videokasete filmimin e nje disku fluturues te permasave gjigande, do te deklaronte: “Nuk kam nder mend te bej asnje koment per kete ufo nese nuk kam me shume informacion”. Me pak fjale Dr Hibbs shikonte mbretin lakuriq dhe shoshte qe “Ai natyrisht qe duket lakuriq po kjo nuk provon qe ai eshte lakuriq.
  Ne korrik te vitit 1952 nje qeveri e tere ne panik shikonte ne menyre te pashprese nje skuadrilje UFO-sh qe fluturonin ne qiellin e Washington DC dhe mbi zonen e ndalim fluturimit mbi Shtepine e Bardhe, Ndertesen Kapitol dhe mbi Pentagon. U desh nje perpjekje e jashtezakonshme duke perdorur mjete nga me te ndryshmet perfshi dhe imagjinaten qe ky incident te hiqej nga kujtesa e publikut.
  Gjate Luftes se Korese pati me mijera vezhgime te UFO-ve dhe disa prej tyre u rekuperuan nga Forcat Ajrore. Disa u ruajten ne bazen ushtarake ajrore ne Wright-Patterson dhe disa te tjera ne bazat ushtarake ajrore ne afersi te vendit ku ndodhte rrezimi.
  Nje disk ishte kaq i madh dhe problemet logjistike per transportin e tij ishin kaq serioze sa u la ne vendin ku u rrezua. U mbulua me dhe, dhe aty gjendet ende sot e kesaj dite. Historite ne transportimin e disqeve te rrezuara jane legjendare, sidomos ato ne distanca te gjata, levizje vetem gjate nates, blerje te fermave te tera nga te cilat mund te kalohej, prerje te pyjeve, bllokime te autostradave kryesore nganjehere duke ngare dy ose tre mjete paral me njeri tjetrin dhe te ngarkuar me diskun fluturues nganjehere te gjate 100 kembe. (Shenim: Mendohet se skuadrat Alfa ose Blu pjestare te Whright-Patterson AFB ishin ato qe mobilizoheshin kryesisht ne rekuperime te disqeve te rrezuara Branton.)
  Ne 30 Prill te vitit 1964 ndodhi komunikimi i pare midis alieneve dhe ‘qeverise amerikane’. (Shenim: Ka te tjere qe thone qe kontakti eshte realizuar me pare ne vitin 1936 nga nazistet gjermane dhe nje tjeter ne vitin 1954 gjate administrates se Eisenhower. Branton. )
  Gjate periudhes 1967-1971, MJ-12 duke perfaqesuar Qeverine Amerikane arriti nje marrveshje me krijesat aliene qe u quajten EBE [Extraterrestrial Biological Entities, te quajtura keshtu nga Detley Bronk, nje pjestar i MJ-12 dhe presidenti i gjashte i Universitetit John Hopkins. (Qenie Biologjike Jashtetokesore) ‘Marrveshja’ nenkuptonte qe ne shkembim te teknologjise qe alienet do te na ofronin, ne do te ‘injoronim’ rrembimet e qenieve njerezore dhe do eleminonim informacionet per gjymtimet e kafsheve. EBE e siguruan MJ-12 qe rrembimet nuk do te zgjasnin me shume se dy ore dhe beheshin nen kuadrin e monitorimit dhe zhvillimit te shoqerise njerezore.
  Por ne te vertete qellimi i rrembimeve rezultoi te ishte komplet ndryshe dhe si me poshte:
  1- Injektimi i nje aparature ne forme sferike me permasa 3 mm ne tru nepermjet kanalit te hundes dhe kjo aparature perdoret per monitorim biologjik, lokalizim dhe kontroll te te rrembyerit.
  2- Aplikimi i manipulimit post hipnotik duke ngarkuar detyra te vecanta qe mund te kryhen ne nje periudhe 2 deri ne 5 vjet nga momenti I rrembimit.
  3- Eleminimi fizik I disa nga te rrembyereve qe te funksionojne si burim I gjalle per materiale biologjike dhe substanca.
  4- ELEMINIMI I INDIVIDEVE TE CILET PARAQESIN RREZIK PER VAZHDIMESINE E AKTIVITETIT TE ALIENVE
  5- Efekte te eksperimenteve te inxhinjerise gjenetike.
  6- Mbarsimi femrave njerezore dhe nderprerja e parakoheshme e shtatezanerise ne menyre qe te sigurohet femija hibrid.
  (Shenim: Ose mbase nje term me korrekt do te ishte nje femije ‘gjenetikisht i alteruar’ duke qene se ska evidence qe funksionon krijimi i suksesshem i nje hibridi midis humanve dhe EBE ose qenieve Gri. Me pak fjale emrioni do te kishte tendence te kalonte ose nga nje ane ose nga ana tejter, nje ‘Reptiloid ose qenie Gri qe nuk poseidon materie te energjise shpirterore, ose nje humanoid i cili e ka kete energji por me disa ndryshime te jashtme fizike si rezultat i ndryshimit gjenetik.-Branton )
  “Qeveria e US ne fillim nuk e kishte idene sesa larg mund te shkonin koseguencat e marrveshjes qe bene. Atyre ju krijua bindja qe rrembimet ishin me qellime positive dhe MEQE ATA E KUPTUAN QE RREMBIMET, ME APO PA APROVIMIN E TYRE DO TE VAZHDONIN SIDOQOFTE, insistuan qe te pakten nje liste frekuente te te rrembyerve ne menyre periodike ti paraqitej MJ-12 dhe Keshillit Kombetar Te Sigurise (National Security Council). A tingellon kjo e pabesueshme? Nje liste aktuale e te rrembyerve qe i jepet Keshillit Kombetar te Sigurise? Lexoni me tej sepse kam disa te reja per ju…
  EBE-te kane nje crregullim gjenetik ne sistemin e tyre te tretjes i cili po atrofizohet dhe po behet jo efektiv. Ne menyre qe te jetojne, ata perdorim nje lloj enzime ose fermenti apo sekrecion hormonal i cili perftohet nga njerezit dhe kafshet. Sekretimet e perftuara me pas perzihen me peroksidin e hidrogjenit {per te eleminuar viruset dhe bakteriet] dhe aplikohet mbi lekure duke e shperndare ate ose duke zhutyr pjese te trupit te tyre ne solucion. Trupi absorbon solucionin dhe po nepermjet lekures nxjerr jashte pjesen jo te nevojshme. (Shenim: Urina nxirret nga trupi net e njejten menyre, pra nepermjet lekures gje qe shpjegon kuterbimin prej amonjaku qe shume te rrembyer apo deshmitare kane raportuar ne kontaktet qe kane patur me alienet e tipit Gri.Branton)
  Gjymtimi i kafsheve qe ishte aq i perhapur gjate periudhes 1973-1983, i bere edhe publik nga shume gazeta, revista, perfshi edhe nje dokumentar televiziv te realizuar nga Linda Howe per KMGH-TV e anetaresuar ne Denver CBS, ishte per te mbledhur lenden indore nga alienet. Gjymtimi perfshinte heqjen e organeve gjenitale, zorren e trashe, syte, gjuhen dhe gurmazin, te gjitha te hequra nga trupat me nje precision shume te madh. Ne disa raste nderhyrja ishte bere duke prere midis qelizave, nje proces te cilin shkenca nuk eshte ne gjendje ta beje. Ne shumicen e gjymtimeve mungonte gjakderdhja neper trupat ndersa enet e gjakut nuk ishin aspak te demtuara. KJO GJE ESHTE VENE RE PO ASHTU DHE NE RASTET E GJYMTIMIT TE NJEREZVE, njeri prej te cileve ka qene rreshteri Jonathan P.Lovette ne Zonen e Proves White Sands Missile ne vitin 1956 i cili u gjet tre dite mbasi nje major i forcave ajrore ishte bere deshmitar i rrembimit te tij nga nje objekt ne forme diskoidale. Organet e tija gjenitale ishin hequr, zorra e trashe ishte hequr komplet me nje precision kirurgjikal te pabesueshem, syte ishin hequr dhe po ashtu edhe gjaku mungonte ne trup megjithese venat e tij skishin asnje lloj shenje trauma apo demtimi. Nga disa evidenca, eshte e qarte qe ky lloj operacioni kryhet gjate kohes qe viktima NJERI APO KAFSHE, ESHTE ENDE E GJALLE.
  (Shenim: Sipas ish-komandantit te Beretave te Gjelbra, Bill English, ky incident ishte i permendur edhe ne raportin me numer 13 ne materialin super sekret GRUDGE / BLUE BOOK, i cili asnjehere nuk u pershi ne raportin e projektit perfundimtar voluminoz Project Blue Book. “Skuadra blu” e cila u dergohej gjithmone te rekuperonte disqet, eshte raportuar se punonte per llogari te krahut sekret qe kontrollonte operacionet e Blue Book dhe ufologjistet besojne se cdo gje perfundonte ne nje ndertese e cila shtrihej ne disa nivene nentoke ne Wright Patterson AFB ne Ohio e cila eshte e mbushur plot me mjete fluturuese aliene, pjese mekanike te renda, madje dhe trupa te alieneve qe mbahen ne akull. Wright Patterson ishte – eshte? – shtabi i pergjithshem i Projektit Blue Book. Branton)
  PJESE TE NDRYSHME TE TRUPIT COHEN NE DISA LABORATORE TE NENDHESHME, NJERI PREJ TE CILEVE ESHTE AFER NJE QYTETI TE VOGEL NE NEW MEXICO, QYTETI I DULCES. KY NDERTIM I PERBASHKET [CIA-ALIEN] NENDHESHEM ESHTE PERSHKRUAR SI I PAMASE, ME MURE SHUME TE MEDHAJA QE SKANE FUND. DESHMITARET KANE RAPORTUAR PER DISA ENE TE PERMASAVE GJIGANDE TE MBUSHURA ME NJE LLOJ LENGU NE NGJYRE TE QELIBARTE DHE ME PJESE TRUPI NJERIU QE NOTOJNE NE TE.
  Mbas marreveshjes fillestare, Groom Lake, nje nga zonat e proves me sekrete te vendit, u mbyll per nje periudhe 1 vjecare diku andej nga viti 1972 dhe 1974 dhe U NDERTUA NJE KOMPLEKS GJIGAND I NENDHESHEM PER DHE ME NDIHMEN E EBE-VE. KUSHTI PER PRANINE E TEKNOLOGJISE SHUME TE LARTE U PLOTESUA POR PERDOREJ VETEM NGA EBE-TE. PRA SKA NEVOJE TE THEM QE KJO TEKNOLOGJI ISHTE E PAVLEFSHME NE RAST SE DO TE DONIM TA PERDORNIM KUNDER EBE-VE.
  Por gjate viteve 1979-1983 per MJ-12 u be e qarte qe gjerat nuk po shkonin ashtu sic ishin planifikuar. U BE E NJOHUR QE SHUME ME TEPER NJEREZ [ME MIJERA] PO RREMBEHESHIN DHE NUK LISTOHESHIN NE LISTEN ZYRTARE TE RREMBIMEVE. SI RRJEDHOJE U BE E MUNDUR TE MESOHEJ SE DISA, JO TE GJITHE, NGA FEMIJET E ZHDUKUR NE TE GJITHE VENDIN ISHIN PERDORUR PER SEKRECIONE APO PJESE TE TJERA TE PREFERUARA NGA ALIENET.
  NE VITIN 1979, U KRIJUA NJE KONFLIKT NE LABORATORIN E DULCES. U CUA NJE FORCE SPECIALE E ARMATOSUR E CILA U MUNDUA TE LIRONTE DISA NGA NJEREZIT TANE TE MBAJTUR ATY DHE QE KISHIN KUPTUAR SE CFARE PO NDODHTE ME TE VERTETE. SIPAS NJE BURIMI, 66 USHTARE NGA TRUPAT SPECIALE U VRANE DHE NJEREZIT TANE NUK U BE E MUNDUR TE LIROHESHIN.
  Ne vitin 1984, MJ-12 duhet te jete pushtuar nga tmerri kur kane kuptuar gabimin e bere me marrveshjen me EBE-te. Ata sapo kishin promovuar filmin Takime nga Afer te Tipit te Trete dhe E.T. ne menyre qe publiku te mesohej me pamjen e cuditshme te alieneve dhe ti paraqiste keta te fundit si qenie dashamirese, nje lloj vellazerie kozmike. MJ-12 i shiti publikut EBE-te, ndersa tani po perballej me nje fakt shkaterruese qe E VERTETA ISHTE KREJT NDRYSHE.
  Paraprakisht, ne vitin 1968, ishte hartuar nje plan i detajuar sesi do i behej i njohur publikut amerikane dhe mbare njerezimi prania e alieneve dhe ky plan do te vazhdonte per 20 vjet rrjeshte duke zbuluar gradualisht gjithmone e me shume dhe qe do kulminonte ne vitet 1985-1987 duke e bere te plote zbulimin e te vertetes. Por konstatimi i ardhjes se Krizes Se Madhe Ekonomike ne keto vite, i mbuloi te gjitha planet, endrrat dhe shpresat e MJ-12 me nje frike dhe panik te plote.
  Mbledhjet e mbajtura ne Country Club, nje si pune vendi turistik i ndertuar enkas per MJ-12 ne nje zone te humbur dhe te shkeputur nga bota net e cilen mund te shkoje vetem nepermjet ajrit, shoqeroheshin vashdimisht me zenie dhe konflikte pa mbarim. NJE PJESE E MJ-12 ISHTE E IDESE QE TE ZBULONIN PERPARA PUBLIKUT TE GJITHE TE VERTETEN DHE MASHTRIMIN, TE KERKONTE FALJEN E TYRE DHE NDIHME NGA ATA.
  Pjesa tjeter [mazhoranca e MJ-12] ishte totalisht kundra kesaj ideje duke u shprehur se ska asnje menyre sesi mund ti behet e njohur publikut amerikan nje gje e tille sidomos ne kushtet qe ishte ekonomia dhe aq me keq, nga situata ne te cilen gjerat kishin precipituar. Ata ngulnin kembe qe plani me i mire ishte ai i vazhdimit te projekteve per krijimin e armeve te afta per te sulmuar EBE-te nen programin e mirenjohur SDI, The Strategic Defense Initiative [Iniciativa per Mbrojtjen Strategjike, Lufta e Yjeve] e cila skishte te bente fare me te ashtuquajturen mbrojte ndaj sulmeve me raketa nga ruset. Ne momentin qe keto fjale po shkruhen, dr. Edward Teller “babai” i bombes me hidrogjen, ndodhet personalisht ne tunelet e proves ne Nevada Test Site duke u perpjekur sebashku me bashkepuntoret e tij per te bere te mundur krijimin e nje arme te tille. Dhe natyrisht qe atij i takon me shume se te tjereve duke qene se eshte nje pjestar I MJ-12 sebashku me dr Henry Kissinger, admiralin Bobby Inman dhe admiralin Poindexter.
  Perpara se te zbulohej Kriza e Madhe Ekonomike, sipas nje plani te mrekullueshem qe ishte hartuar per te zbuluar te verteten perpara publikut, u bene disa dokumentare dhe videokaseta.
  Nje studiues I ufo-ve nga Burbank, California i quajtur William More i cili shkroi librin Incidenti I Roswell i publikuar ne vitin 1980 dhe qe jep detaje per rrezimin, rekuperimin e diskut dhe te trupave te alieneve si dhe mbulimi qe ju be te vertetes. Nje video qe kishte te rregjistruar 2 gazetare duke intervistuar nje officer ushtarak qe kishte lidhje me MJ-12. Ky ushtarak jepte pergjigje pyetjeve qe kishin te benin me historine e MJ-12, mbulimin e te vertetes, rekuperimi i nje sasie disqesh dhe ekzistencen e nje alieni te gjalle, nje nga tre alienet e gjalle te kapur dhe te mbiquajtur EBE-1, EBE-2 dhe EBE-3 te cilet mbaheshin ne nje object te quajtur YY-II ne Los Alamos, New Mexico.
  I vetmi objekt tjeter i ketij tipi, i cili eshte i siguruar me menyre elektromagnetike, ndodhet ne Edwards AFB ne Mojave, California. Oficeri permend disa emra qe sapo thame dhe disa te tjere: Harold Brown, Richard Helms, gjenerali Vernon Walters, doktoret e Laboratorit te Shtyrjes Reaktive ne Californi, Allen dhe Theodore van Karman etj. Keta jane disa nga ish-antaret dhe anetaret aktuale te MJ-12.
  Oficeri thekson qe EBE-te pretendojne se kane krijuar Krishtin. Ata kane nje lloj aparature rregjistruese qe qe ka rregjistruar gjithe historine e Tokes dhe qe e shfaq ne formen e hologramit. Ky hologram mund te filmohet po duke qene se menyra sesi funksionon hologrami eshte e vecante filmimi kur hidhet ne videokasete apo shfaqet net v nuk del i qarte. Kryqezimi i Krishtit ne Malin e Ullinjve {kjo ne fakt ka ndodhur ne Kodren Lavary dhe jo ne malin e Ullinjve- Branon) u pergatit si film qe te shfaqej perpara publikut. EBE-te deklaruan qe ata kane krijuar Krishtin dhe e shoqeruar me efektin e Krizes se Madhe Ekonomike, kjo gje do shkaktonte nje tronditje te madhe ne vlerat tradicionale dhe arsyet jane mese te kuptueshme pse.
  Kjo tjeter videokaste qe mesa duket ekziston eshte ajo e nje interviste me nje EBE. Duke qene se ata komunikojne nepermjet telepatise (impinate transmetuese kristalline fizionike qe lidh Grite sebashku ne nje menyre kolektive te te menduarit. Branton), ku nje kolonel i Forcave Ajrore sherben si perkthyes. Pak perpara renies se tregut te aksioneve ne tetor te vitit 1987, disa gazetare perfshi dhe Bill Moore u ftuan ne Washington D.C. qe te filmonin personalisht EBE ne nje interviste te ngjashme dhe ta shperndanin filmimin ne publik. Mesa duket nga ajo qe ndodhi ne tregun e aksioneve u mendua se nuk kishte ardhur ende koha e duhur per nje gje te tille. Megjithese duket nje metode paska e cuditshme per te informuar publikun per ekzistencen e jashtetokesoreve, do perputhej me panikun e organizuar qe sdihej sesi do reagonte.
  Moore gjithashtu Poseidon disa nga dokumentat e projektit Aquarius, faqe te te cilit “rrodhen” ne public disa vite te shkuara dhe qe flisnin ne menyre te detajuar per nje projet supersekret te NSA (National Security Agency) i cili eshte mohuar nga ata vazhdimisht deri pak kohe me pare. Ne nje leter drejtuar senatorit John Glenn, drejtori politik i NSA Julia B. Wetzel shkruante: “Mesa diket ka ose ka qene nje projekt i Forcave Ajrore i quajtur Aquarius i cili merrej me ufo-t. Per coincidence ka dhe nje tjeter projekt te NSA qe quhet Aquarius i cili shqyrton ne menyre specifike “komunikimin me alienet” [EBE]. Sebashku me projektin Aquarius ishte dhe nje tjeter projekt i quajtur Snowbird, qe merreshe me provat per fluturimin ,e nje disku alien te rekuperuar, ne Groom Lake, Nevada. Ky projekt vazhdon edhe sot e kesaj dite. Sipas fjaleve te nje punonjesi qe punon aty “njerezit tane jane shume me te afte per ti cmontuar gjerat sesa per ti montuar sic kane qene”.
  Moore i cili deklaron se ka qene ne kontakt me MJ-12, ndjen se eshte perdorur nga ata per te shperndare dokumente sekrete dhe premtuar atij informacione per te dale publikisht dhe beret e njohur perpara te gjitheve ekzistencen e jashtetokesoreve deri ne fund te vitit 1987.

 7. #7
  Merrni ne considerate keto pika:
  1- Moore deklaron me force qe nuk eshte nje agjent qeveritar, por kur Lee Graham [nje ufologjist nga Califorina e Jugut] u hetua nga DIS [Defense Investigative Service] Sherbimi investigative I Mbrojtjes per posedim te dokumentave qe konsiderohen te klasifikuara dhe te cilat i kishte marre nga Moore, ky I fundit nuk u hetua.
  2- Moore deklaron prerazi qe gjymtimi i kafsheve ne vitin 1973-1983 ishte nje sajese e Linda Howe [autorja e Perfundim i Cuditshem] per te krijuar publicitet per veten e saj. Ai citon librin Evidenca Memece si bazen e sajeses. Evidenca Memece ishte nje liber i sponsorizuar nga qeveria qe te shpjegonte gjymtimin e kafsheve ne terma konvencionale.
  3- Moore deklaron qe libri i fizikes i U.S.A.F. Academy, Hyrje ne Shkencen Kozmike, volume i II, kapitulli 13, quhet Mjete Fluturuese te Paidentifikuara dhe qe pershkruan kater nga tipat me te zakonshem te alieneve te raportuar, eshte shkruar nga nenkoloneli Edward R.Therkelson dhe majori Donald B. Carpenter, te dy personel te forcave ajrore te cilet nuk e kishin idene se cfare po shkruanin dhe vetem citonin referenca pa vlere.
  Nese qeveria e ndjeu se po detyrohej te pranonte ekzistencen e alieneve ne Toke per shkak te evidencave derrmuese sic ishin vezhgimet massive te ufove ne Tetor dhe Nentor ne Wytheville, Virginia dhe librat e botuara se fundi si psh Rrethimi I Nates nga J. Allen Hynek dhe Phillim Imbrogno dhe po ashtu duke patur parasysh Krizen e Madhe Ekonomike dhe sidomos QELLIMET ARMIQESORE TE EBE-ve, eshte e voltishme per MJ-12 te pranoje ekzistencen e EBE dhe te eleminoje informacionin per gjymtimet dhe rrembimet.
  Nese Moore dhe MJ-12 kishin ndonje lloj marrveshje, atehere nje renditje e tille e fakteve ishte ne avantazh te Moore. Psh MJ-12 mund te thoshte…’ketu jane disa dokumenta autentike… por mos harro, mos fol per gjymtimet dhe rrembimet.” Kjo do ishte ne favor te Moore sepse do furnizonte me informacion teorine e tije qe ET (jashtetokesoret) ekzistojne dhe ne te njejten kohe te mohonte te verteten mbi ET-te. Sidoqofte nese Moore po punonte per MJ-12 ne nje menyre ose tjetren do ndiqte linjen e tyre, pra duke pranuar Et dhe duke fshehur gjymtimet dhe rrembimet. Por nese ai po punonte I vetem atehere nuk do e kishte fare idene e Krizes se Madhe Ekonomike. Kjo gje mbetet ende e paqarta edhe sot e kesaj dite ndersa Moore nuk rresht se shpjeguari qe nuk kishte aspak lidhje me MJ-12 apo me sajesen qe u be me gjoja dokumentat e leshuara prej tyre.
  Koha do e tregoje. Eshte e mundur qe Moore do shkoje me tutje dhe do nxjerri videon qe paraqet intervisten e alienit me ushtaraket, sic ka premtuar ta beje nga fillimi i vitit. Nga kendveshtrimi i MJ-12, publiku do ekspozohet me kete informacion pa qene e domosdoshme qe ta besoje sepse Moore ne thelb nuk eshte nje burim aq i besueshem sa psh te themi Presidenti i USA. Mbas disa muajve kur intervista te jete pertypur dhe diskutuar nga publiku, nje tjeter burim, kete rradhe me i besueshem do te shfaqet dhe do te konfirmoje autenticitetin e videos se intervistes.
  Tani ju mund te pyesni, “pse nuk kam degjuar per asnje nga keto? Po nga kush mendoni ju ti degjonit? Nga Dan Rather, Tom Brokaw, Sam Donaldson? GABIM. Keta njerez vetem lexojne lajmet, nuk i gjejne ato. Ata kane zonjushat qe marrin neper telefona dhe bejne intervistat me deshmitaret dhe verifikojne deklaratat apo historite qe vijne nepermjet linjave te ndryshme te informacionit.
  Nuk do ndodhi qe psh Dan Rother do shkoje ne Wytheville, Virginia dhe te filloje te germoje ne arsyen pse kishte 4000 raporte per vezhgime ne Tetor dhe Nentor te vitit 1987. Pse Tom Brokaw apo ndonje tjeter duhet te rrezikojne reputacionin e tyre dhe te rendin mbas nje historie te tille. Askush, them askush nuk do e beje ate gje, askush sdo rrezikoje koken e tij ne ide te tilla kaq te paimagjinuara dhe te injoroje deklaratat e 4000 njerezve per pamjen e nje objekti 900 kembe te gjate (300 metra) dhe qe nxorri nga rruga gjate kohes qe ju kalonte siper. Ne rastin e Wytheville, prania e dhjetra furgonave te NASA-s nuk terhoqi aspak vemendjen e medias dhe ata qe ju shkoi nder mend te pyesnin moren si pergjigje ate qe NASA po bente nje kontroll te klimes.
  Juve mund te pyesni perseri – “po shkenctaret tane? A e dinin ata kete fakt? Nese Carl Sagan dinte dicka atehere ai ka bere nje mashtrim te madh duke abuzuar me anetaresine e tij ne SHoqerine Planetare ‘Per kerkimin e inteligjencave jashtetokesore’.
  Nje tjeter operacion net e cilin qeveria amerikane shpenzon miliona dollare cdo vit eshte radioteleskopi ne Arecibo, Puerto Rico, e kontrolluar nga Universiteti Cornell. Cornell po kerkon me kembengulje sinjale nga jashte hapesires, nje shenje se mbase dikush eshte atje tej. Eshte shume e veshtire te besosh qe astronomet relativisht shume inteligjent, te jene kaq injorante. Por ne fakt nuk eshte injorance po “frike” per te turbulluar Status Quo-ne.
  (Shenim: Edhe sikur ata te kene gjetur evidence te jetes jashtetokesore, ju mendoni se SETI dhe projekte te ngjashme te sposorizuara nga qeveria, do na tregojne ne? Le te hedhim nje sy ne deklaratat aktuale nga persona qe jane perfshire ne keto projekte. Kjo me poshte eshte marre nga nje artikull i Matt Spetalnick me titull “A ka njeri atje? NASA kerkon per jashtetokesore te vertete: botuar ne Revisten Reuters ne 5 tetor te vitit 1992: “Te pakten 70 here, shkenctaret kane kapur vale radiofonike te cilat permbanin gjurme komunikimi te qenieve inteligjente nga bote te tjera por kjo gje asnjehere nuk eshte verifikuar, shprehet Frank Drake.” Ndersa studiuesi John Spencer duke ju referuar doktorit Otto Strove tregon sesi ky astrofizikant ka asistuar Frank Drake ne hartimin e projektit OZMA dhe rezultateve te tij misterioze…”projekti filloi kerkimet duke u fokusuar ne yllin TAU CETI. Sipas deklaratave te bera ne ate kohe sapo projekti filloi, SINJALE SHUME TE FORTA INTELIGJENTE u kapen duke I lene shkenctaret te shtangur. Por papritur Dr. Strove deklaroi qe projekti u mbyll dhe komentoi qe nuk kishte ndonje arsye specifike per te degjuar mesazhe nga bote te tjera. [UFO Enciklopedia].
  Keshtu pra, keta te “brendeshem” do te pranojne te gjithe dollaret tane te fituar me aq mund dhe qe na i marrin nepermjet taksave per te financuar projektet e tyre te radios apo edhe me keq, bazave te tyre te nendheshme dhe jo vetem kaq po edhe te “mallkojne” keto nga personat qe ka kuriozitetin e justifikuar dhe te drejten e informaciont per te marre vesh se ku shkojne “parate qe ata investojne”
  . – Branton)
  Nese qeveria sdo te na e thote te verteten dhe mediat kryesore po ashtu sdo marrin seriozisht asnje nga keto fakte (Keto fjale jane shkruar shume kohe me pare se te hartoheshin programet e para ne TV te cilat merreshin me fenomenin ufo sic ishte Sightings, Encounters, Unsolved Mysteries, Current Affair, Montel Williams, Strange Univerese dhe programe te tjera televizive apo spektakle te cilat shqyrtonin ufot, rrembimet dhe me tej me ne thellesi. Spo permend ketu X-FILES apo Dark Skies apo programe te tjera. Branton) atehere kush eshte pamja e plote e gjithe kesaj historie? A kane kryer EBE-te me qindra mijera, mbase miliona rrembime ne gjithe boten, ndertuar nje numer ende te paditur BAZASH SEKRETE NENTOKESORE [Groom Lake, Nevada; Sunspot, Datil, Roswell; dhe Pie Town, New Mexico, keto ishin disa sa per shembull] dhe me pas te largohen? Apo, duke konsideruar pergatitjet ne duhet te supozojme se ata po behen gati te kryejne levizjen perfundimtare apo le te themi qe pushtimi eshte kompletuar tashme dhe vetem e bertitura ka mbetur?
  Nje plan mese i detajuar per pushtimin e Tokes per burimet dhe te mirat e saj nuk mund te behet me nje ulje masive te mjeteve te alieneve te pajisura me arme me rreze. Nje pushtim dhe ekzekutimi i tij nga nje civilizim mijera vjecar me i vjeter dhe i avancuar se i yni ka shume mundesi te perfundoje perpara se nje grusht i vogel njerezisht, le te themi 12, do e kuptoje se cfare ka ndodhur. Pa buje, pa rremuje. Keshilla me e mire qe mund tju jap eshte kjo: Heres tjeter nese shikoni nje disk fluturues dhe jeni te mrekulluar nga dritat apo teknologjia e larte, dritat e bukura shumengjyreshe dhe fluturimi pluskues qe ben, IKNI ME VRAP SI TE CMENDUR!”
  3 Qershor 1988 Las Vegas, NV.

 8. #8
  Materiali i meposhtem eshte pjesa shtese qe John Lear perfshiu ne dokumentin e dyte, ate qe nxorri mars per publikun e gjere:
  “Ne vitin 1983 kur u zbulua ardhja e shpejte e Krizes se Madhe Ekonomike, MJ-12 [I cili tani mund te kete nderruar emrin ne PI-40] filloi te punonte me nje arme apo aparature qe do konfrontonte EBE-te te cilet mendohet se kane infiltruar komplet shoqerine tone. Ky program u financua nepermjet SDI i cili per koincidence ka filluar ne te njejten periudhe. Nje perpjekje madheshtore eshte bere nga te gjithe pjesmarresisht per kater vjet por programi perfundoi ne deshtim te plote ne dhjetor te vitit 1987. (Shenim: Ufologu nga Britania, Timothy Good ka deklaruar se mbi 22 shkenctare britanike te cilet punuan per programin amerikan SDI nepermjet komanise British Marconi dhe kompani te tjera hapsinore, kane vdekur ne menyre misterioze apo jane ”vetvrare”ne harkun kohor te 2 vjeteve. A ka te beje kjo me deshtimin e programit? Mesa duket dikush “atje jashte” ka patur qellime te sabotje programin SDI/LUFTA YJEVE. Po ashtu ka raporte qe flasin per disa nga satelitet tane te mbrojtjes qe jane shkaterruar ne menyre misterioze. – Branton.)
  Nje program i ri eshte hartuar po do te duhen 2 vjet deri sa te behet operativ. Nderkohe eshte shume esenciale per MJ-12 [PI-40] qe askush, perfshi Senatin, Kongresin Amerikan apo shtetasit e USA, [dhe kushdo tjeter] te marrin njohuri per kushtet reale qe rrethojne mbulimin e te vertetes mbi UFO-t dhe deshtimit te plote te veprimtarise ne lidhje me to.
  Moore asnjehere nuk i beri publike videokasetat e tij por vazhdon te deklaroje qe eshte duke negociuar me nje network shume te madhe, edhe keshtu edhe ashtu….
  Nje tjeter burim, shton kete informacion deklarates se Lear:
  Area 51… dhe nje tjeter qender afer Dulces, New Mexico mund te mos i perkasin me forcave besnike ndaj Qeverise Amerikane apo mbase edhe komplet njerezimit. Eshte e temerrshme te mendosh qe shkenctaret qe net hemi se punojne per ne [ne bazat e perbashketa] jane ne fakt te kontrolluar nga alienet.”
  Lear vazhdon: “SDI, duke perjashtuar komplet ate qe dini ju per kete program, ne te vertete eshte hartuar te godasi dhe rrezoje disqet qe vijne. Gabimi qendron ne faktin se ne mendonim se ato vinin nga ajri, ndersa ne fakt ato kane qene ketu prej kohesh.Ato jane ne baza te nendheshme, ne cdo vend. Mesa duket alienet kane ndertuar baza te tilla pa dijenine tone dhe ne keto baza ata kryejne te gjitha eksperimentet monstruoze gjenetike me kafshet, njerezit dhe me qeniet e “improvizuara” te rraces se tyre. Keshtu lindi projekti EXCALIBUR. Raportet e medias e pershkruajne EXCALIBUR si nje arme me system te disenjuar per te shkaterruar qendrad e nendheshme te komandes Sovjetike te cilat Regani ne menyre hipokrite i karakterizon si destabilizuese. Edhe ne kemi qendra te till ate ngjashme. Por Lear deklaron se kjo arme u arkitektua dhe drejtuar kunder kercenimit alien. Fatkeqesisht, “visitoret” na kane pushuar ne ne shume menyre.
  Me miliona amerikane jane te impiantuar. Eshte nje pajisje e vogel qe varion nga 50 mikrone ne 3 mm dhe futet ne tru nepermjet kanalit nasal ose hundes. Per sa dihet funksioni eshte te kontrolloje personin e implantuar. Ne vitin 1972 dr. J.Allen. Hynek ka dhene nje shifer me perafersi qe 1 ne 40 amerikane eshte i implantuar, por tani ne besojme se kjo shifer eshte shume me e larte, 1 ne 10. Keto implante do aktivizohen ne nje te ardhme te afert dhe per qellime ende te panjohura. Besohet se shume nga te implantuarit po kontrollohen menderisht me detyra te caktuara qe duhet te kryejne se afermi.
  Kur Lear u shtrengua te dekonspironte disa nga burimet e tija te informacionit, ai deklaroi qe keto burime anonime inteligjence shkojne “deri siper, ne majat me te larta”. Megjithate disa nga emrat qe ai permendi nuk jane dhe aq sensitive dhe njihen nga veteranet e Ufologjise. Ketu perfshihet:
  Paul Bennewitz drejtori i Thunder Scientifik Laboratories [nje objekt studimor ne New Mexico dhe me lidhje te forta me qeverine] i cili deklaron te kete arritur te futet ne sistemin e komunikimit te kompjuterave aliene nepermjet nje radio-video-kompjuter te ndertuar nga ai vete.
  Linda Howe autorja e dokumentareve televiziv Perfundimi i Cuditshem [nje program qe trajtonte gjymtimin e kafsheve] e cila ka marre informacione te shkelqyera te “rrjedhura” nga ambientet e inteligjences dhe pikerisht nga zyrtari special i inteligjences kolopneli Richard Doty, ish funksionar ne te shume njohuren Kirkland AFB, emer shume i pranishem ne hetimet per UFO-t.
  Duhet te merret ne konsiderate qe Doty mund te jete pergjegjese per perhapjen e disinformacionit persa i perket UFo-ve
  Robert Collins [emri i koduar i te cilit sipas Lear eshte Condor] i cili ka siguruar nje numer te kon siderueshem dokumentash zyrtare ne lidhje me ufot.
  Reshteri Clifford Stone, nje nga kryesoret e mbledhjes e materialeve per ufot qe lidhen me Aktin e Lirise se Informacionit [Freedom of Inormation Act ose FOIA].
  Duke qene se e quajta me interes ne vazhdim te materialit te Lear po i referohem disa deklaratave te bera nga individe te ndryshem qe lidhen me fenomenin UFO.

  “ Ne obsesionin tone me antagonizmat e momentin ne shpesh harrojme sa afer jemi si qenie njerezore ne kete planet. Mbase na duhet ndonje rrezik universal nga jashte ten a beje te kuptojme kete gje. Ne disa raste mendoj se sa shpejte dallimet midis njeri tjetrit do zhdukeshin nese do na kanosej ndonje rrezik alien jashte kesaj bote. Dhe perseri ju pyes ju, A NUK KA NJE FORCE ALIENE TE PRANISHME KETU MIDIS NESH?”
  Pjese nga fjalimi i presidentit Ronald Reagan ne 21 shtator 1987 perpara Asamblese se 42 te Pergjithshme te Kombeve te Bashkuara.

  “Nuk te rri pa i thene atij (Gorbachovit) qe mendo per nje cast sa e lehte do jete puna e tij dhe e imja ne keto mbledhje qe bejme nese krejt papritur bota jone do kercenohej nga qenie te ardhura nga hapesira, nga planete jashte universit tone. Natyrisht smund te pres deri sa nje rrace aliene te vije ketu poshte tek ne dhe te na kercenoje por mendoj se midis njeri tjetrit ne mund te arrijme te merremi vesh.”
  Pjese nga fjalimi i mbajtur nga presidenti Ronald Reagan ne tetor te vitit 1985 perpara studenteve te Fallston High School ne Fallston, Midland.

  “Per dijenine tuaj, nje burim shjume i besueshem ka informuar Zyren qe disqet fluturuese besohet se pilotohen nga qenie inteligjente dhe sjane aspak fenomene natyrore. Po ashtu eshte saktesuar qe Bashkimi Sovjetik prej vitesh po perpiqet te perfeksionoje nje lloj disku fluturues.
  Ky eshte nje mesazh qe dergohet nga qendra ne te gjitha pikat e FBI-se ne 25 mars te vitit 1949.

  “…mbi Objektet Fluturuese te Paidentifikuara. Drafti rekomandon qe agjencite kombetare te sigurise dhe organet e tjera te inteligjences te pergatisin mbrojtjen materiale dhe ate morale te popullates ne vend qe te njihet natyra e rrezikut dhe masat qe duhen marre.”
  Rekomandime nga CIA, Robert Panel ne UFOs…Janar 1953.

  Interesimi i publikut ne mesimin e te vertetes eshte pak ne krahasim me natyren sensitive te materialit dhe efektin qe do kete ne sigurine kombetare dhe reagimin qe do shkaktoje…”
  Gjykata amerikane, departamenti i opinioneve ne ceshtjen civili ndaj Qytetaret Kunder Sekretit te UFO-ve. Agjencia Kombetare e Sigurise, 18 maj, 1982.

  “Shumat monetare te vena ne dispozicion te agjencise mund te rriten pa u kufizuar nga ligji dhe rregullat qe lidhen me zgjerimin e Qeverise…”
  Dokument i CIA 1949

  Ne kete vend eshte gjetur nje disk fluturues i pademtuar dhe me 18 qenie te ngjashme me njeriun me nje gjatesi prej 3 kembesh (rreth 90 cm), te gjithe te vdekur po jo te djegur.”
  Mesazh nga zyra e FBI-se ne New Orleans, drejtuar qendres se FBI ne 31 mars te vitit 1950 dhe qe flet per nje disk te gjetur ne shkreterien e Mojaves ne janar te vitit 1950.

  “Kur kater veta ulen sebashku te hartojne nje komplot, tre jane te cmendur, i katerti eshte nje agjent I qeverise.”
  Duncan Lunan

  “Disqet Fluturuese jane te verteta”
  Gjenerali Nathan Twining.

 9. #9
  KAPITULLI I KATERT  DULCE, NEW MEXICO & LIDHJA ME NAZISTET


  Studiuesi Jim Bennett, ne nje leter qe i dergon Jacque Vallee e datuar 15 janar 1992, shkruan per disa zbulime qe ka bere ne lidhje me situaten me alienet dhe ne menyre te vecante gjendjen ne Dulce, New Mexico. Eshte bindja ime qe edhe sikur nje grupazh komplotues Fashist-CIA ne perpjekje per te instaluar nje sistem diktatorial mbare boteror po perdor “kercenimin” e nje pushtimi alien per te justifikuar legalizimin e qeverise boterore, prape rreziku ne vet vete eshte real, pra ekzistues.
  Po ashtu eshte shume e mundur qe Bavarezet jane ne marrdhenie me aliene real qe con ne instalimin e rendit te ri boteror dhe e perdorin kercenimin aliensi nje justifikim per te paraqitur rendin boteror si shpetimtar, ne nje kohe qe kur ky rend do jete nen kontrollon e tyre [Illuminati] ata mund te tradhetojne rracen njerezore duke e kthyer pjesen kryesore te qeverimit global ne duart e alieneve Gri [Bisha?]
  Alienet mund te kene kohe te gjate qe bashkpunojne me Bavarezet si pjese e planit te tyre per te ushtruar kontroll absolut mbi banoret e tokes nepermjet implanteve elektronike.
  Nje burim informacioni, punonjes ne Area 51 dhe pjestar i nje grupi sekret te Inteligjences se Marines qe njihet me emrin COM-12, i quajtur Michael Younger, deklaron se Fisnikeria e Zeze Bavareze [shoqeri sekrete] ka rene dakort qe ti japi Grive ¾ e planetit nese mbajne per vete 25 % te tij dhe ne te njejten kohe te kene akses ne teknologjine e kontrollit te mendjes se alieneve.
  Alinet do asistojne ne rrembimet, programimin dhe implantimin e njerezve net e gjtihe boten duke pergatitur keshtu Rendin E Ri Boteror – i cili ne momentin qe do arrihet, do i aneksohet perandorise aliene.
  Mesa duket disa nga elita e Bavarezeve kane pranuar kete gje ne momentin qe kuptuar qe per te realizuar qellimet e tyre do te kishin nevoje per teknologjine aliene te kontrollit te mendjes. Ne letren e tij shume koncize, Jim Bennett, drejtori i studimeve te organizates ‘PLANET-COM’ shkruan:
  “Viti 1947 solli kalimin e Aktit te Sigurise Kombetare, fillimin e gjermanizimit nazist te CIA-s dhe NSA-se. Ardhja e me shume se 100 shkenctareve, inxhinjereve etj nazist ne Shtetet e Bashkuara dhe Kanada. (Shenim: Disa burime te tjera theksojne qe numri i agjenteve naziste SS te hyre ne Amerike ne kete menyre ishte mbi 3000. Dhe jo ish-naziste, naziste aktive te cilet akoma mbanin filozofine dhe agjenden naciona-socialiste te cilen ata perpiqeshin ta zabatonin dhe konkludonin me planet e tyre. Atyre ju dha strehim ne kompleksin industrialo-ushtarak me ndihem e anetareve te Illuminatit Bavarez, te vendosur ne Amerike, adhurues te Kultit Te Gjarperit sic jane zgjerimi jezuit i Scottish Rite of Freemasonry dhe lozhet e lidhura me te qe kontrollojne kompleksin industrial te naftes dhe atij ushtarak. Lideret e Kompleksit Industrial Ushtarak [Military-Industrial Complex] ose shkurt M.I.C. jo vetem i dhane ketyre fashisteve strehim menjehere mbas luftes por edhe financuan vete makinen ushtarake naziste gjate luftes se dyte boterore. –Branton.)
  Nje inxhinjer nazist aeronautical, nje fare Herr Mieth – i cili kishte projektuar kater tip ate ndryshem mejetesh fluturuese ne forme disku qe ne vitin 1943, duke perdorur energji rakete apo konfigurim konik te motorit reaktiv, ju gjeten gjurmet ne Kanada ne vitin 1947 dhe aty filloi te punonte per komanine A.V.Roe [Avro disk]. Termi qesharak AVRO Aircar u krijua me te vetmin qellim per te disinformuar shtypin dhe mbuluar projektet e verteta qe ishin ne zhvillim e siper ne nentoken Kanadeze.
  Treni i gjate 8 milje qe u nis nga Austria ne vitin 1945 [me 672 vagona] per ne brigjet e Britanise dhe qe permbante teknologji strategjike, mesa duket perfundoi ne nentoken e jugperendimit te Kanadase. Ne te njejten kohe mbi 100 ndertesa te prefabrikuara u postuan nga Anglia per ne British Columbia, Kanada.
  …Nazistet kishin cdo gje perpara cdo vendi tjeter ne bote, ata kishin radarin ne vitin 1933, sensoret me rreze infra te kuqe, ujin e rende etj etj. Gjate gjithe kohes neve na jane thene genjeshtra mbas genjeshtrash se kush i ka shpikur keto gjera. Nese dikush ne bote ka patur akses ne teknologjine ‘aliene’ keta kane qene Arianet [Nazistet]. Metalurgjia dhe industria e tyre u shkaterrua, perndryshe ata do kishin pushtuar gjithe boten. Ashtu sic e dini dhe ju te gjithe shume nga Nazistet e strehuar ne USA ju dha kartabianke , identitet i ri, dhe u perfshine ne fillesen e shume departamenteve te CIA-s ne vitin 1947.. Keto departamente perfshinin kerkimet mbi klonimin dhe gjenetiken [me disa nga doktoret naziste te cilet i krijonin gangrenen te burgosurve ne kampet e perqendrimit per qellime studimi], hartues te drogave dhe kontrollit te mendjes, te njejtet shkenctare qe projektuan Metadonin dhe Metedrinen per qellimet manjake te Hitlerit. Ne vitin 1952, disa perfaqesues nga publiku akuzuan CIA-n dhe i kerkuan qe te flakte jashte rradheve te saj keta elemente. Sipas mendimit tim ata u spostuan neper qendrat e nentokes te cilat kishin filluar te ndertoheshin gjate kesaj kohe.
  … Kam folur disa here me Paul Bennewitz. Nga ana e tij ju thua njerezve vetem se si e cmenden por jo arsyen pse. Pyes veten, pse ju duhet te lini menjeane kete arsyen, pse e futen ne ate vorbull? [ketu Bennet i adresohet Jacque Vallee per librin e tij ZBULIMET-Branton]. Sa per dijenine tuaj qe shkuat dhe moret opinionet nga Linda Howe dhe Tracy ne vend qe te shkonit dhe te pyesnit personalisht Paul, ai eshte nje pilot qe ka fluturuar mbi Dulcen shume here gjate udhetimeve te tij te shpeshta nga Albuquerque dhe Denver. Ai beri shume fotografi te ndertimeve qe po behshin dhe duke ju referuar atij, ai gjithashtu ka bere fotografi te disa mjeteve fluturuese ne forme te rrumbullaket qe ndodheshin ne sheshin perpara ndertimeve. Ky vend sipas tij qe ne vitin 1973 kisha hangare me dyer shume te medhaja, te ngjashem me ata qe jane pershkruar nga Bob Lazar per hangaret dhe dyert e S-4.[cdo material i Area 51 dhe S-4 qe kishte te bente me eleminime te masave inerte, u spostua ne nje zone afer ST.George, Utah].
  Fotot me kompromentuese dhe negativat e tyre u zhduken kur disa te ashtuquajtur ufologe vizituan shtepine e Paul ne vitin 1975. Po ashtu shtepia e tij disa here eshte bere objekt vjedhjesh. Ne vitet e mepasme Moore, Shandera dhe Torme ben nje udhetim te pa kuptimte ne Dulce, gjate kohes qe ishin ne Albuquerque, per te pare nese Paul posedonte ende ndonje evidence me pasoja serioze dhe per tja marre. Kur ata iken nga shtepia e tij, Paul ishte i bindur qe i mungonin disa foto shume te rendesishme. Nese ju do te kishit folur nga afer me Paul, atehere do kishit patur rastin per nje “ZBULIM” te vertete…
  Mbeturinat nga laboratory gjenetik i nendheshem [nuk ka aliene te perfshire, po ketu krijohen qeniet humane jeteshkurtra, me sy dhe koke te madhe, imitimit i alieneve] dalin jashte ne nje kanion lumi rreth 10 milje poshte diges se Navajos…(Shenim: Nje skenar alternative i asaj qe thashe me lart do te ishte ai qe reptoidet aliene gri jane te perfshire se bashku me qenie te ndertuara biogjenetikisht nga Illuminati-Thule-CIA te cilet mbeshtesin shkenctaret qe punojne ne kompleksin e Dulces.-Branton)
  Natyrisht ne ditet e sotme ata perpunojne cdo gje shume me teper se me pare perpara se ta leshojne “ujin e tyre gri” ne ambjentin perreth. Kjo baze dhe te tjerat, natyrisht jane te lidhura me njera tjetren nepermjet tuneleve ne Los Alamos. Instalimi i Archuleta Mesas rivalizon ate te Pine Gap ne Australi. Cdo baze ushtarake e forcave ajrore amerikane ka nje te ashtuquajtur zone nentokesore dhe eshte e lidhur me kete pjese nepermjet tuneleve.
  Nje grup prej 21 personash te drejtuar nga nje individ qe ne po e quajme Rick, shkuan ne Area 51 ne vitin 1989 me nje autobus te vogel per te pare disqet fluturuese. Tek vendi i quajtur Rruga e Kutise Postare, ata u ndaluan nda dy persona te cilet mbanin arme automatike dhe kishin te veshura rroba ushtarake zbulimi. Njeri prej tyre hodhi ne autobus nje bombe me gaz dhe kaq ishte e tera per 3 ore. Kur pasagjeret u permenden, vendosen te nderpresin udhetimin dhe u kthyen ne Los Angeles ku 5 prej tyre ne menyre individuale ju nenshtruan seancave te hipnozes regressive. Hipnotistet nuk e njihnin njeri tjetrin dhe gjate seancave te zhvilluara gjeten qe gjate kohes qe pasagjert kishin humbur, ne memorien e tyre ishin stampuar te njejtat ngjarje. Ata ishin nxjerre nga autobuzi dhe future ne makina ushtarake dhe cuar ne nje godine aty afer ku ishin kercenuar me vdekje nga personeli ushtarak.
  Ne Shtetet e Bashkuara grupi qe drejton “farsen e rrembimit nga alienet” mund te perdori vetem disa nga keto qenie biogjenetike jeteshkurtra. Jeshtshkurtra sepse ato nuk kane organe tretese dhe mund te mbijetojne maksimumi 2 jave nga momenti qe shkeputen nga inkubatori. Me pas ato dobesohen dhe vdesin. Keto qenie skane Shpirt dhe nga Budistet Tibetian nuk konsiderohen si Qenie te Ndjeshme.
  (Shenim: Dikush mund te pyesi? Reptilianet Gri, krahu i klonuar [I referohemi kloneve per poliembrionet dhe vezoret] sipas raportimeve nuk kane organe tretese keshtuqe e vetmja menyre e ushqimit eshte perhapja e substancave ne lekure. Jim Bennett supozon qe meqe keto qenie skane organe tretese atehere skane mundesi te ushqehen dhe si rrjedhoje jane krijime te qeverise dhe qe vdesin mbas 2 javesh nga uria. Per kete pjese ne duhet ti japim te drejte Bennett sepse duke ju referuar LETRAVE TE DULCES, and njerezore dhe ajo e bagetive te trasha ka mundesi te perdoret per te krijuar qenine “pothuajse njerezore” dhe krijesa te tjera te gjalla.-Branton)

 10. #10
  Skuadrat e Kontrollit te Mendjes duhet tu jepet “medalja” per te gjithe ata veterane lufte qe papritur e kujtuar cmenden dhe bejne vrasje masive e me pas vrasin dhe veten e tyre. Ngjarja me e fundit ne Killeen, Texas ishte planifikuar per diten perpara se Kongresi te votonte ligjin per kontrollin mbi armet, me shpresen se do influencohej shumica me nje tjeter vrasje masive. Psikiatret ne cdo qender spitalore per veteranet jane te perfshire ne kete loje te ndyre. Po ashtu dhe prozac[substance kimike] i cili eshte keshilluar per perdorim nga keta psikiater. Personi ne Kanada i cili vrau 12 femra ne nje kolegj, personi tjeter ne Stockton, California qe beri masakren ne oborrin e shkolles etj etj…
  Sirhan Sirhani, personi qe u akuzua per vrasjen e Robert Kennedy kishte nje doktor psikiater te quajtur Dr. Diamond i cili mbante lidhje te fshehta me fashistet-CIA. Po ashtu, avokati I Sirhanit, Grant Cooper, i cili beri perpjekje minimale te mbronte klientin e tij, kishte lidhje me fashistet-CIA duke shtyre shume njerez te mendonin qe Sirhani ishte perdorur si i programuar nepermjet hipnozes ose nje “kandidat Manchurian” nga komplotiste fashiste, te njejten komplotiste qe vrane jo vetem Robert Kennedy por edhe vellane e tij, presidentin John Kennedy. Mbas Luftes se Dyte Boterore mbi 2000 emigrante gjermane ne USA u bene anetare te shoqates se Psikiaterve Amerikane e cila eshte e perfshire ne lobin e Kontrollit te Armeve.
  Duke pare bashkupunimin midis Shoqerise Thule Bavareze dhe Bavarian Illuminati dhe fluksin e agjenteve nazist SS te mbeshtetur nga Thule qe hyne si nje kolone e peste ne inteligjencen e Shteteve te Bashkuara, ndihmen eIlluminatit qe mbeshteten baronet e naftes si gjermanet emigrante, arianet supremaciste Rockefellers dhe korporatat e perandorise se naftes [EXXOn, ARCO,ZAPATA, etj] dhe duke pare qellimet vdekjeprurese te te dyja shoqerive Bavareze ne perpjekje per te instaluar Rendin E Ri Boteror, dikush mund te pyesi qe pse kaq shume Gjermane nacionaliste jane bashkuar ne shoqerira qe merren direkt me studimin e Mendjes se njerezve???
  Kjo nuk do te thote se duhen fajesuar gjithe gjermanet, jane Gjermanet-Bavarez-Fashiste te cilet jane aktoret kryesore te agjendes se Rendit te Ri Boteror dhe sidomos familjet STATANISTE TE FISNIKERISE SE ZEZE GJERMANE te cilet deklarojne qe jane pasardhesit e drejtperdrejte te lidereve te hershem te Perandorise te [pa]Shenjte Romake te Gjermanise e cila u lind nga mbetjet e Perandorise Romake qe mbajti Europen ne nje rreth te hekurt gjate Viteve Te Erreta. Kane qene ’13 familje’ qe kane mbreteruar perandorine ekonomike dhe financiare te Europes per me shume se 1500 vjet. Jane po keto familje qe po perpiqen serishmi te marrin kontrollin e botes sic provuan te benin gjate Luftes se Pare dhe te Dyte Boterore, te provokojne nje lufte globale qe do rezultoje me nje depopullim masiv te te zinjve, aziatikeve, cifuteve, sllaveve dhe shume te tjereve, pervec, natyrisht klases “elitare Ariane”. Ne thelb ata perpiqen te perfundojne ate qe nisi Adolf Hitleri . Pra i bie qe rreziku vjen nga ‘Nazizmi’ apo ‘Nacional Socializmi’, qofte ky Europian, Britanik apo Amerikan apo cfare do force tjeter politike, korporative apo okulte Nacional Socialiste.
  Disa kane raportuar qe renia e papritur e Bashkimit Sovjetik dhe e murit te Berlinit ka qene i planifikuar me detaje kohe me pare si pjese e agjendes per te bashkuar Lindjen dhe Perendimin ne te ashtuquajturen komuniste-socialiste/demokratike-socialiste, Rendin e Ri Boteror.
  Fillimisht Lindja dhe Perendimi i Berlinit eshte pararoja e ribashkimit te Lindjes dhe Perendimit te Europes, me pas ata shpresojne qe ne kete menyre te vazhdoje dhe me pjesen e mbetur te botes. Gjermania nga ana e saj ka udhehequr rrugen per bashkimin e Europes duke stabilizuar nje politike te ‘kufijeve te hapur’ dhe duke inkurajuar shtetet e tjera europiane qe te bejne te njejten gje. Kjo mund te tingelloje si dicka positive nga jashte po duke konsideruar faktet mund te jete thjesht nje loje per te unifikuar Europen nen kontrollin e Gjermanise, gje e cila ishte qellimi kryesor i Hitlerit. Sidoqofte bashkimi qe ndodhi kete rradhe u arrit nepermjet rrugeve financiare dhe ekonomike dhe jo ushtarake.
  Kontrolli vazhdon te jete nga Gjermania vetem se ne menyre me te rafinuar. Rajhu i Trete vendosi kontrollin ushtarak te Gjermanise ndaj Europes. Komuniteti Ekonomik Europian [The Europian Economic Community] ose E.E.C. vendosi kontrollin ekonomik. Ne shume raste sot ne bote, jane forcat ekonomike ato qe kontrollojne qeverite. E trishtueshme, por e vertete. Vini re se si termi “Ekonomike” eshte hequr dhe Rendi i Ri Boteror eshte quajtur Komuniteti Europian.. Shume gje e mencur. Me fjale te tjera bashkimi nuk eshte me ne linjat ekonomike por po shnderrohet perdite e me shume politik dhe kjo duket qarte nga insistimi i shume pjestareve te komunitetit per hartimin e nje kushtetute te K.E. gje qe eshte shume me larte se sa thjesht disa linja ekonomike.
  Franca dhe Anglia jane shtyre ne aleance me njera tjetren si kundervenie dhe meri ndaj dy luftrave shkaterruese boterore me te njejtin vend qe tani ne sekret te plote po orkestron K.E. ose Rendin e Ri Boteror. Mjaft France dhe Angli, zgjohuni nga gjumi!
  Gjermania nuk eshte vetem shteti federal me i madh ne K.E. Ne vitin 1990 ajo ishte fuqia ekonomike me e madhe e botes me nje total shkembimi prej 58 miliard dollaresh. Me pothuajse fare reserve valute te huaj kur doli nga lufta ne vitin 1949, Gjermani arritit te akumuloje afersisht 80 miliard si reserve deri ne vitin 1989, krahasuar me USA me 38 miliard dhe Britanine e Madhe me 41 miliard. Nje ndryshim i pabesueshem per nje vend qe ka shkaktuar 2 luftera boterore me te vetmin qellim pushtimin, luftra qe i kane kushtuar aleateve nje cmim te larte ne jete njerezore dhe burime financiare.
  Natyrisht Gjermania eshte fuqia ekonomike dominuese ne K.E. duke patur ne posedim 35% te fuqise ekonomike te K.E. dhe ketu I referohemi rezultateve te Grolier Encyclopedia. Pra kush e ka fuqine e vertete ne K.E./ NOW? [NOW eshte New World Order ose Rendi i Ri Boteror]. Duke marre ne konsiderate qe Fisnikeria e Zeze Gjermane eshte ajo qe dergoi Leninin nga Gjermania ne Rusi te niste Revolucionin Komunist dhe Illuminatit qe mbeshteten Adofl Hitlerin, atehere nuk eshte e veshtire te kuptohet dhe nuk pernben asnje surprise fakti qe Lindja Komuniste Gjermane u bashkua kaq kollaj me Perendimin Demokratitk Gjerman.
  Nuk duhet te jete aspak surprise edhe fakti tjeter, te mesohet se trupat gjermane ne Shtetet e Bashkuara dhe ne Kanada luan nje rrol kryesor ne planet e pushtimit te Amerikes se Veriut nen ombrellen e planit te emergjences se Kombeve te Bashkuara. Vete Lenini e ka nxjerre ne shesh qellimin perfundimtar te agjendes komuniste, ne sherbim te elites Bavareze te ciles i sherbente. Komunizmi ashtu si dhe Demokracia duhej ti kishte dhene popullit kontrollin e qeverisjes. Por natyrisht Lenini e ndryshoi “paksa” kete plan, [po aq “pak” sac i ndryshoi edhe krahu “jo i zgjedhur’ i Ekzekutivit te qeverise Amerikane] dhe dole me konkluzionin qe njerezit e zakonshem nuk mund te perballojne pergjegjesite per te drejtuar Revolucionin Komunist. Pra nje grup i zgjedhur, te brymosur me filozofine komuniste do te mbanin ne shpatullat e tyre kete pergjegjesi. Dhe natyrisht surpriza eshte qe shume nga keta njerez te cilet u bene lidere te Revolucionit Komunist, ishin zgjedhur me kujdes nga Emigranit Gjerman, Kapitalisti Rockefeller dhe familja e tij. “Oh ne cfare qerthulli u futem tani”. Kultistet Bavarez qe drejtojne komplet skenen dhe jane aktoret kryesore, i bie te jene ata “NE” qe thote Lenini ne nje nga fjalimet e tij:
  “Fillimisht NE do marrim Rusine, me pas NE do marrim vendet e Europes Lindore e me pas NE do marrim pjesen masive te Azise. Dhe ne fund, NE do te RRETHOJME SHBA, bastionin e fundit te lirise qe do bjeri ne duart tone si nje frut i pjekur.”
  Disa kane sugjeruar qe nje skenar i tille do jete pjese e nje kolapsi ekonomik global i orkestruar per te fajesuar Ameriken natyrisht, gje qe do shoqerohet me nje anarki neper qytetet amerikane, e pasuar nga nje sulm nuclear ne bazat strategjike ushtarake ne brigjet perendimore dhe ato lindore, e pasuar nga nje pushtim kinez i brigjeve perendimore, pushtim rus i Alaskes dhe nje pushtim i Kombeve te Bashkuara/Gjermani nepermjet brigjeve Lindore dhe Veri-Lindore te USA.
  Bashkepunimi me agjenden Bavareze dhe mbeshtjetejne tyre ne Kombet e Bashkuara per nje Rend te Ri Boteror, con vetem ne nje VDEKJE te lirise tuaj si komb, VDEKJE te kultures dhe histories tuaj dhe VDEKJE te femijeve tuaj te cilet cohen ne lufte per interes te Qeverise Globale, mjeshtrat e saj Bavarez-Antarktidian dhe aleateve te tyre “Drakonian” te cilet vetem presin me kthetrat e tyre gati per te marre kontrollin e ketij planeti sapo ne te kemi ndjekur lojen e tyre per te vrare njeri tjetrin deri ne ate pike qe ata mund te arrijne kontrollin e plote me minimumin e rezistences humane.
  Per me shume informacion mundohuni te lexoni Agjenda Djallezore e Qeverise Sekrete nga Tim Swartz dhe e publikuar nga Global Communication.

 11. #11
  KAPITULLI I PESTE


  RAPORT NGA NJE GRUP TELEVIZIV JAPONEZ  Noria Hayakawa eshte kreu i Networkut Te Inteligjences Civile [P.O.Box 599, Ca 80248]. Ai ishte nje nga individet e shumte, duke perfshire nje grup nga NIPPON Television network nga Japonia te cilet u bene deshmitare dhe filmuan ne 21 shkurt e merkure 1990 jashte Area 51 “nje fluturim manover te nje objekti te shnderitshem ne ngjyre portokalli net e verdhe i cili kryente nje patern fluturime te papare me perpara dhe qe perfshinte ndryshim te papritshem te shpejtesise dhe po ashtu ngadalsim te menjehershem, ulje dhe zbritje te cilat me siguri ushtronin nje force gravitacionale nen nje kufizim ekstrem kohe dhe hapesire, madje dhe levizje zig zag”. Kunati i tij Itsuro Isokawa gjithashtu fotografoi objektin ndersa fluturonte.
  Me nje eksperience mbi 30 vjet ne hetimin e fenomenit UFO, Norio ishte vendimtar ne hartimin e nje dokumentari televiziv mbi 2 ore, ne te gjithe Japonine ne 24 mars 1990. I gjithe programi trajtonte misterin e Area 51 dhe gjithashtu nje material te pergjithshem mbi mundesine e ekzistences se nje laboratori biogjenetik ne New Mexico, ai eshte kompleksi Dulces. Deklarata kryesore e tij qendronte ne keto fjale: “ …qenie ultradimensionale shume inteligjente dhe ne te njejten kohe shume mashtruese qe I quajme aliene, bashkepunojne me nje qeveri sekrete boterore e cila po pergatit ne menyre te sofistikuar pragun e nje intalimi te nje Rendi Te Ri Boteror.”
  (Shenim:Ky bashkepunim Alien-Bavarez po trillon nje lloj anonimiteti te dyanshem duke shtyre ne nje qeveri globale ne menyre qe bota te bashkohet “per te luftuar alienet”. Ashti si ne Luften e Vietnamit dhe ne ate te Korese ku lideret Socialiste te Organizates se Kombeve te Bashkuara luanin ne te dyja krahet, cdo lufte e kryer nga Rendi I Ri Boteror ndaj Grive pa dyshim do jete nje konflikt pa fitore dhe qellimi i vetem do jete reduktimi i popullates se planetit, gje qe eshte mbi te gjitha pjesa kryesore e agjendes globale Drakoniane-Bavareze.
  Nje tjeter mundesi qe na eshte sugjeruar eshte ajo qe Grite do paraqiten si ‘djemte e mire’ te cilet duan ndihmen tone per tu shkeputur nga opresioni i Reptilianeve te GJate dhe perandorise se tyre e cila i ka pushtuar ne te kaluaren ose e anasjellta. Aktualisht bashkepunimi midis Grive dhe Reptilianve eshte realizuar me konsensusin e te dyja paleve dhe mbrapa skenes kolektivistet reptiliane, insektoidet, Grite dhe lozhat e shoqerive sekrete Bavareze punojne te gjithe sebashku. Shume skenare jane te mundshem… sidoqofte ajo qe eshte e rendesishme te mbahet parasysh eshte fakti qe cdo lufte kunder Reptilianeve Grit te cilet kercenojne Deklaraten e Pavaresise se Amerikes dhe kushtetuten amerikane dhe Ligjin e te Drejtave po luhet nga dora e alieneve, ngado ane qe ta kthesh. Bashkepunimi nderkombetar ne nje mbrojtje ndaj kercenimit alien duhet te konsiderohet ne te njejten menyre nese gjate ketij procesi pavaresia kombetare e kombeve individuale nuk dhunohet gjate procesit. Te gjithe kombet duhet te mesojne te mbeshteten ne forcat e tyre dhe mos tentohen nga nje ekonomi globale apo politike sepse ne momentin qe flasim paraja dhe politika jane te lidhura ngushte, kush kontrollon leket, kontrollon qeverite. Gjithashtu nje ekonomi e pavarur do te pengonte ate qe cdo shtet te kalonte ne kolaps nen efektin domino nese nje krize e pergjithshme ekonomike afrohet.
  Shenjestra e cdo sulmi te ardhshem kunder nje kercenimi nga jashte ndaj sigurise kombetare te nje vendi nuk duhet te jete nje ekskluzivitet vetem i alieneve apo ekskluzivisht kunder konsipratoreve njerezore apo tiraneve, por shenjestra e cdo konflikti te ardhsem ndaj njeres apo tjetres pale gje qe lidhet ngushte me mbrojtjen kombetare apo ate planetare dhe duhet te drejtohet ne menyre specifike ne ato zona ku po ndodh bashkepunimi dhe nderthurja me agjenden e alieneve infiltrues dhe bashkepuntoreve te tyre humane. Keto zona jane bazat e nendheshme te perbashketa ne Neuschwabenland ne Antarktike, Pine Gap ne Australi, zona e malit te Alzases dhe Lorenes ne kufirin franko-gjerman dhe natyrisht dhe mundesisht ajo me e madhja ne bote mega kompleksi poshte Dulces, New Mexico ku sic eshte raportuar operojne format me te shemtuara te jetes ne kete univers dhe ku kryehen krime dhe eksperimente nga me monstruozet ndaj viktimave te tyre njerezore te perhershme apo te te rrembyereve ose ndaj viktimave te implantuar dhe programuar te cilet shpesh rrembehen ne zonat afer bazes te cilet ne nje fare menyre jetojne ne nje lloj kampi perqendrimi psikologjik dhe te imponuar te bashkepunojne
  .-Branton.)
  Duke vazhduar me tej Norio Hayakawakomenton se Kriza e Madhe do shoqerohet menjhere nga nje numer i madh ngjarjesh te pabesueshme si vijim duke filluar me nje perpjekje te Konfederates Arabe te mbeshtetur nga Rusia per te pushtuar Izraelin, termite globale te papritshem, nje rrezim global i tregut te aksioneve dhe nje evakuim i papritur dhe misterioz i nje pjese te populates se planetit gje qe do kulmoje me nje formim te shpejte zyrtar te Rendit te Ri Boteror [I bazuar ne Europe] qe do zgjasi 7 vjet nga momenti i krijimit.
  (Shenim: Eshte interesant te permendet fakti qe ‘vegimi’ i famshem i George Washington ne Luginen Forge ne menyre te hollesishme parashikonte luftrat Revolucionare dhe ato Civile dhe rezultatet e tyre dhe gjithashtu “nje prove te trete” net e cilen Amerika duhet te kaloje…, nje pushtim nga toka, ajri dhe uji i Amerikes nga Rendi Boteror i cili nderkohe do te kete pushtuar gjithe Azine, Afriken dhe Europen. Varet nga interpretimi qe dikush i ben profecise se Apokalipsit, kjo kohe e veshtire do zgjasi per 3 vjet e gjysem ose 7 vjet dhe do perfundoje me nje fitore te Amerikaneve te te ndihmuar nga Nderhyrja Hyjnore.
  Personalisht besoj se Amerika eshte vendi i shkrete per te cilin flitet ne kapitullin e 12 ne librin e Apokalipsit. Duke qene se perandoria boterore nuk do zgjasi me shume se 7 vjet ne referim te librit te Danielit dhe atij te Apokalipsit, pushtimi, rrethimi i Amerikes nuk duhet te kaloje me shume se 7 vjet megjithese besoj se nuk do jete me shume e 3 vjet e gjysem.
  Gjithashtu ‘vegimi’ i Washington i kombinuar me burime te tjera profetike duket sikur parashikon qe ata qe sot jetojne ne pjesen perendimore te lumit Mississippi do jene me mire se ata qe jetojne ne pjesen lindore te tij. Pra nese vegimi i gjeneralit Washington eshte i sakte, vendi i betejes nuk paraqet interes. Pyetja kryesore eshte qe sa amerikane nga veriu, qendra dhe jugu i amerikes do mbijetojne deri ne fitoren perfundimtare?
  - Branton.)
  Norio shpjegon gjithashtu qe Kriza e Madhe Ekonomike dhe zinxhiri i ngjarjeve qe do e pasoje: “do shkaktoje nje shtangie totale ne miliona e miliona njerez ne mbare boten per muaj te tere dhe gjate kesaj kohe nje program shume special, shume efektiv dhe me shume nivele i ‘kontrollit te mendjes’ do aktivizohet qe te qetesoje masat e topitura te popullates.”
  Vete Hayakawa ka dale disa here ne televizionin Japonez, ka mbajtur lektura ne nje numer te konsiderueshem, ka dale ne nje program ne nje radio ne Phoenix, Arizona dhe eshte bere subjekt i nje artikulli ne Arizona Republic, ka botuar artikuj ne U.S. Japanese Business News [Mars 1990], ka qene i ftuar ne nje show televiziv japonez ne mars dhe prill te vitit 1990 dhe o ashtu eshte paraqitur ne programin e Billy Goodman NGJARJE, ne kanalin KNEG ne Las Vegas disa here gjate vitit 1990 dhe ne vitin 1995 beri paraqitjen dramatike ne shume te famshmin transmetim te Art Bell me titull DREAMLAND. Po ashtu ai u intervistua ne shown e Anthony J.Hilder ne Radio Free America qe transmeton nga Anchorage, Alaska gjate te cilit Norio foli ne menyre ekskluzive per besimet e tija interesante ne lidhje me origjinen dhe natyren e UFO-ve. Ne nje leter te shkruajtur ne 28 janar 1991, Norio shton komentet e meposhtme qe kane lidhje me kompleksin e Dulces dhe lidhjen e mundeshme me ‘Misterin e Ligesise’ ne profecine e Bibles: “Kam qene ne Dulce me grupin e xhirimit te televizionit Nippon Television Network dhe kam intervistuar shume njerez. Jam kthyer me besimin e patundur qe rreth 10-15 vjet me pare aty ndodhnin gjera shume te cuditshme qe perfshinin pamje te dritave te cuditshme gjate nates dhe shfaqje te shpeshta te makinave dhe kaminonve ushtarake. Dhe jam i bindur qe ‘Zona e Kater Qosheve’ eshte nje zone shume okulte. I vetmi segment autostrade, i quajtur Autostrada 666 [Highway 666] kalon neper zonen e Kater Qosheve, nga jugl-indja e Arizonas ne veri-perendimin e New Mexicos dhe me siper. Nga jug-perendimi i Colorados ne jug-lindjen e Utah. Kam degjuar gjithashtu qe kjo Highway 666 u ndertua rreth viteve 1947-48, shume afer vitin 1947, kohe qe perkon me peirudhen moderne te shfaqjes se UFO-ve si psh incidenti i Keneth Arnold dhe ne menyre te rastesishme apo jo dhe me krijimin e rastesishem ose jot e Izraelit ne vitin 1948.”
  (Shenim: Norio beson se stabilizimi i shtetit te Izraelit ne vitin 1948 eshte fillesa e numurimit mbrapsht I apokalipsit final. Per me shume lexoni kapitullin e 12 te Librit te Apokalipsit. Branton)
  Vazhdimi eshte nje transkriptim i disa referatave te paraqitura ne zoti Hayakawa ne seksionin e 11 te LOS ANGELES WHOLE LIFE EXPO e mbajtur ne The Los Angeles Airport Hilton Convention Center ne 16 dhe 17 nentor te vitit 1991. Transkriptimi nga i cili ne do shkepusim disa pjese eshte nje version i perpunuar dhe i plotesuar ne lekturen e shkruar ne qershor te vitit 1992 me titull: UFO-t, KRIZA E MADHE EKONOMIKE DHE ARDHJA E RENDIT TE RI BOTEROR:

 12. #12
  “…Area 51 eshte e lokalizuar ne pjesen veri-lindore te nje hapesire te gjere e te shkrete toke e njohur si Zona e Testit te Nevadas [nje pjese e madhe e te ciles perfshin dhe Territorin e Proves Nellis Air Force] por qe praktikisht ska te beje fare me poligonin e nendheshem te proves. Eshte e lokalizuar afersisht 125 milje ne veri-veriperendim te Las Vegasit dhe perbehet nga kompleksi Groom Lake dhe Papoose Lake. Pjesa e shtrire me vone paraqitet ne anen lindore dhe eshte kompleksi tjeter i njohur me vone si vendndodhja S-4.
  E gjithe zona eshte nen kontrollin e rrepte te Hapesires Ajrore R-4808N [me lartesi maksimale te pakufizuar], duke ndaluar cdo lloj trafiku ajroj, civil apo ushtarak, vetem ne rastet kur leja per nje kalim ne kete zone eshte siguruar me pare. Nga toka, zona eshte e patrulluar ne menyre strikte 24 ore ne dite nga forcat e sigurise, ndonese duket e panevojshme sepse baza ‘mbrohet’ nga kodrat Jumbled Hills [te cilat mbulojne pjesen veriore te Papoose Lake] duke e bere virtualisht te pamundur per kedo te shikoje bazen pa u ngjitur me pare ne maje te kodres qe ka shpate te rrepirta dhe shkembore por qe edhe keto u kthyen ne nje zone te ndaluar per publikun ne vitin 1985.
  Perimetri i brendshem i sigurise eshte marre ne dore nga forcat speciale te sigurise Wackenhut Special Securities Division, pjese e operacioenve te Korporates Wackenhut, nje kompani mbare boterore gjysem private e cila e ka qendren ne Coral Gables, Florida dhe qe ka nje kontrate ekskluzive me Departamentin Energjitik te US. Wackehut kujdeset jo vetem per perimetrin e sigurise ne Zonen e Proves ne Nevada por edhe te shume zonave sekrete dhe instalimeve sensitive net e gjithe Shtetet e Bashkuara dhe ne vendet e tjera ku ka instalime amerikane te kesaj natyre dhe duke perfshire nivele te ndryshme perimetri siperfaqesor per disa baza te medhaja te nendheshme ne dhe perreth Edwards Air Force Base ne Californine e Jugut.
  Po ashtu eshte e rendesishme te permendet qe duzina te tera automjetesh automatike te sigurise ne miniature te telekomanduar pa njerez brenda ne menyre konstante patrullojne perimetrat e zones S-4 e lokalizuar perreth [dhe qe po zgjerohet ndjeshem drejt pjeses lindore] Papoose Lake. Keto automjete automatike fuoristrada jane prodhuar nga Sandia Laboratoires e Albuquerque, New Mexico ekskluzivisht per Departamentin e Energjise.
  Perimetrat e jashtem veri-lindor te kesaj zone te lokalizuar ne Luginen Tickaboo jane nen juridiksionin gjeografik te Lincoln County dhe drejtohen nga Zyra e Menaxhimit te Tokave [Buerau of Land Management B.L.M.]. Po perseri nuk keshillohet aspak per sejcilin te hyje ne rrugen e ndyre dhe me pluhur kryesore te kontese e njohur si Groom Road qe fillon zgjatimin e saj drejt Groom Lake ne nje pike qe ndodhet midis gurit kilometrik ne miljen 33 dhe 34 ne Autostraden 375 dhe qe te shpie drejt postobllokut te rojeve i lokalizuar 2 milje e gjysem ne verilindi te kompleksit te Groom Lake.
  Pararoja e forcave te jashteme te sigurise [te veshura me rroba ushtarake kamuflazhi po pa asnje shenje identifikimi] konsiston ne patrullat GP [Groop Proper patrols dhe mejetet e tyre fuoristrada Bronco] te cilet ndonjehere ngasin makinat e tyre naten me drita te fikura neper rruget e kontese duke u perpjekur te trembin makinat civile qe tentojne te hyjne ne akseset e rrugeve [jashte autostrades 375] te lokalizuara ne zone publike.
  Vete patrullat GP [pjese e Wackenhut Special Securities Division] sidoqofte jane te urdheruara ne menyre strikte qe te evitojne cdo kontakt direkt me civilet. Ata jane te instruktuar qe te kontaktojne menjehere me radio zyren e sherifit te Lincoln County ne rast kur dikush haset duke ngare makinen ne ato rruge. Frekuenca me e zakonshme e valeve te radios qe perdoret midis kontrollit te sigurise dhe patrulles se sherifit te Lincln County eshte 138.306 MHZ.
  Zona e vetme qe eshte e lejuar nga sherifi per kuriozet qe duan te afrohen, eshte zona e hapur ne afersi te nje kutie postare te zeze e lokalizuar ne pjesen jugore te Autostrades 375 midis gurit kilometrik (milje) 29 dhe 30. Por edhe ne kete rast patrullat e sherifit shpesh here ndalon gjate mbremjeve per te bere nje kontroll rutine te makinave te parkuara ne zonen e kutise se zeze postare.
  Duke u bazuar ne nje informacion te dhene nga nje burim shume i besueshem, i lidhur me qendren operative U.S. Navy Seal, kemi arritur ne konkluzionin qe zona e kutise se zeze postare eshte e monitoruar ne menyre konstante nga disa teleskope me rreze infa te kuqe, nje veper e vertete arti te cilet jane te vendosur ne nje kompleks te njohur si Security Control ne maje te malit Bald [10 milje ne perendim te zones] qe eshte maja me e larte e Groom Mountain Range.
  Ishte saktesisht ora 4.45 e mengjesit e dites se enjte, 16 prill 1992 kur nje grup xhirimi i kanalit NBC u parkua ne Groom Lake per te raportuar uljen e nje te menduari avion super spiun te njohur si Aurora dhe ne menyre aksidentale filmuan fluturimin e pare [te cilin ne e kemi quajtur Besimtari i Vjeter] te nje objekti misterioz gjate kohes qe qendronin ne zonen e kutise postare dhe shikonin drejt jugut nga krahu i Jubled Hills. Filmimi i kryer me nje kamera teleskopike per filmime naten, u transmetua ne rang kombetar ne edicionin e lajmeve te mbremjes i drejtuar nga Tom Brokaw, ne 20 prill te vitit 1992. NBC News raportoi se kishte rregjistruar ne videokasete fluturimin e proves se nje avioni te ri amerikan qe ne menyre definitive kishte dhunuar ligjet e fizikes dhe faktin qe grupi i lajmeve kishte arritur te dolumentonte nje therrime nga kafshata e madhe e “projekteve te thella te zeza” [pervec projektit Aurora] qe kryheshin ne brendesi te kompleksit top sekret.
  Gjithashtu ne lidhje me programet ne zhvillim e siper, eshte per tu vecuar fakti qe zakonisht nje ose dy dite perpara ndonje testi te rendesishem nje makine elektronike qe llogarit numrin e makinave qe kalojne ne nje zone te caktuar vendoset ne Autostraden 93, perafersisht nje milje e gjysem ne veri te Ash Springs, pikerisht perpara daljes per ne Autostraden 375. Llogaritesi tjeter vendoset gjysem milje me tej ne perendim, sapo hyn ne Autostraden 375. Natyrshem lind pyetja: pse duhet te instalohen numerues trafiku ne nje zone kaq te shkrete dhe te braktisur te Nevadas ku trafiku eshte minimal?
  Besoj se numri i makinave qe rregjistrohet duke u drejtuar ne perendim te Autostrades 375 ne kohe te tilla prove ka te beje me pikat e shumta te sigurise ne AREA 51, perfshi observatorin kryesor te vendosur ne Malin Bald. Megjithate eshte shume e mundur qe ata tashme kane aparatura me te sofistikuara per te rregjistruar numrin e makinave qe kalojne ne zone.
  Ekspedita e 21 shkurtit 1990 ka qene thelbesore ne hartimin e mepasshem te dokumentarit prej 2 oresh te titulluar E shtuna Super Speciale qe u transmetua net e gjiteh Japonine ne 24 mars 1990 dhe qe pati nje numer prej 28 milion shikuesish qe ne transmetimin e pare. I gjithe programi shqyrtoi AREA 51 dhe gjithashtu pretendimin e grupit televiziv per aktivitetin e laboratoreve biogjenetik qe mendohet se jane te lokalizuara pak jashte Dulces, nje qytet i vogel ne pjesen veriperendimore te New Mexico, rreth 95 milje ne veri-perendim te Los Alamos.
  …U.S. Naval Research Laboratory duket se ka nje Sektor Studimor Parapsikologjik qe koordinon aktivitetet studimore me DARPA [the Defense Advanced Researsh Project Agency]. Besoj se disa nga aktivitetet e tyre te kryera nen kontrollin e Office Of Naval Intelligence, behen ne zona te tipit si AREA 51.
  Aparatura qe leshojne ELF [extremely low frequency] vale me frekuenci ekstremisht te ulet, makina te telekomanduara, arme me rreze elektromagnetike dhe projeksione hologramike me cilesi shume larte, jane disa nga shembujt e shume prej armatimit te tipit te ri te kontrollit te mendjes qe qeveria duket se ka zhvilluar gjate 3 dekadave te fundit. Studime te reja ne droga te tipit special me karakter halucinativ dhe bllokim te memories jane pjese e nje arsenali ne rritje qe U.S. Naval Intelligence mburret se i ka krijuar ne Sektorin e Parapsikologjise-Kontrollit te Mendjes.
  Sipas nje tjeter burimi shume te besueshem te dhene nga nje informator ne brendesi te grupit operativ special ne Departamentin e Marines, Department of the Navy [D.O.N.] dy nga pajisjet qe do perdoren gjeresisht do jene R.H.I.C. [Radio Hypnotic Intra-Celebral Control] Radio Kontrolli Hipnotik Intra-Celebral dhe E.D.O.M. [Electronic Dissolution of Memory] Shperberje Elektronike e Memories. E para, Radio Hypnotic Intra-Celebral Control ka si parim iplantimin e nje mikro radiomarresi shume te vogel. Ai vepron si nje Stimulues qe do stimuloje nje muskul apo nje pergjigje elektronike te trurit. Kjo gje ne vetvete mund te aktivizoje nje sinjal hipnotik te programuar tek viktimat apo subjektet qe si reagim do kene nje sjellje te imponuar. E dyta, Electronic Dissolution of Memory eshte nje lloj thirrje e telekomanduar qe prodhohet ne tru nga Acetilkolina qe bllokon impulset e transmetimit te nervave ne tru gje qe con ne nje humbje te perkoheshme te kujteses. Duke ju referuar ketij burimi informacioni, pajisje te tilla jane tashme ne duart e disa skuadrave te komunitetit te inteligjences dhe KANE FILLUAR TE PERDOREN !
  Ne 12 maj te vitit 1992, ne gazeten Los Angeles Times doli nje artikull i mahnitshem i cili bente te ditur se shkenctaret e Caltech kohet e fundit kane zbuluar dhe konfirmuar pranine e disa pjesezave shume te holla magnetike ne trurin e njeriut, te ngjashme me ato qe jane gjetur me pare tek kafshet. [L.A. Times, Seksioni A, faqja 3]. Sipas studiuesve te Caltech tashme eshte nje fakt i pakundershtueshem qe cdo tru njerezor permban pjeseza te imta magnetike natyrale, qe nga momenti i krijimit si embrion.
  A ka ndonje mundesi qe qeveria dhe ne menyre te vecante U.S. Naval Research Laboratory ta kene ditur kete gje kohe me pare? Pergjigja duket sikur ne menyre definitive pohon kete fakt.!
  Eshte po me interest te nenvizojme faktin qe ne momentin qe ky material po shkruhet, shume kulla antenash me ngjyra te ndryshme dhe me konfigurim trekendesh ne maje po ndertohen pergjate zonave kyce ne sistemet e rrugeve ne nje pjese te konsiderueshme te qyteteve amerikane dhe ne menyre te vecante ne Los Angeles dhe Orange County te Californias. Sipas shume deshmive, keto kulla antenash aktualisht po perdoren si kulla transmetuese per sistemin ne rritje te telefonise celulare dhe qe perdoren nga firma si Pacific Bell dhe Telesis.
  Por pjese me interesante e ndertimit te ketyre kullave-antena te cuditshme eshte fakti i shtimit te raporteve qe deshmojne perfshirjen e Departamentin te Mbrojtjes ne kete aktivitet. Sipas disa studiuesve, frekuencia e valeve qe perdoret per komunikimet me celulare, eshte shume afer me frekuencine e valeve ne emetimet ELFdhe eksperimentet me mikrovale qe po kryen U.S. Naval Research Laboratory dhe gjithashtu DARPA , the Defense Advanced Researsh Project Agency.
  A do aktivizohen keto kulla ne te gjithe vendin?
  …Ne te njejten kohe studiuesit e gjenetikes, te sponsorizuar nga qeveria dhe eksperte te bio-teknologjise ne New Mexico’s Los Alamos National Laboratory, thuhet se po kryejne kerkime sekrete jo vetem te efekteve totale qe krijohen tek humanet ne motivimin e sjelljes nepermjet kontrollit te mendjes por edhe aplikimin relativ ne fusha te tilla si inxhinjeria gjenetike dhe eksplorimi i genit njerezor.
  (Shenim: Kjo mund te jete interesante shume pot e konsiderohet lajmi special ne fillim te 1997 ku jashte Edinburgut ne Skoci u arrit klonimi me sukses i nje qingji te rritur te quajtur Ewe. Ka disa qe pretendojne se arritje te tilla teknologjike lejohen te publikohen per masat vetem mbasi jane provuar dhe perdorur per vite te tera nga vellazeria sekrete e shkenctareve te cilet i sherbejne agjendes se elites industrialo-ushtarake. Eshte interesante te theksohet se mbas ketij lajmi nje prift Jezuit doli ne mbrojtje te eksperimentit dhe kesaj shkence “te re” duke shpjeguar te mirat e shumta qe mund te sjelli. Eshte interesante qe Adam Wieshaupt I cili themeloi Bavarian Illuminati ishte Jezuit dhe po ashtu eshte interesante qe Scottish Rite of Masonry e ka origjinen ne kolegjin Jezuit te Clermont ne France.-Branton.)
  Nje laborator gjenetik i madh i nendheshem mendohet se eshte i lokalizuar fare pak jashte Dulces, nje qytet i vogel ne mes te Reservatit Indian te Jicarilla-Apache rreth 95 milje ne veri-perendim te Los Alamos dhe 100 milje ne lindje te tingellueses ogurzeze Autostrada 666, e vetmja zgjatim autostrade net e gjithe U.S. me kete emertim dhe e vetmja autostrade qe lidh kater shtetet, Arizona, New Mexico, Colorado dhe Utah.
  Mbase eshte thjesht nje “rastesi” qe kesaj autostrade i pershtatet emir Autostrada 666 e cila e ka fillesen ne juglinde te Arizonas dhe vazhdon ne veri, prihet ne veriperendim te New Mexico, fare afer zones se Kater Qosheve, nje zone e cila ndodh te kete raportet me te koncentruara te veshgimit te UFO-ve net e gjithe vendin qe nga viti 1947. E gjitha kjo zone e Kater Qosheve sidomos veri-perendimi I New Mexicos dhe jug-perendimi I Colorados ka gjithashtu disa nga raportet me te koncentruara te pashpjegueshme te gjymtimit te kafsheve ne vend nga fundi i viteve 70 dhe fillimi I viteve 80. Dicka e fshehte po ndodhte ne kete zone?
  Megjithese ne nuk mundem te lokalizojme laboratoret e pretenduar gjenetik te nendheshem ne Dulce gjate vizites sime dhe te grupit te xhirimit te Nippon Television ne fund te shkurtit 1990, kam patur disa mundesi te intervistoj rezidente locale te cilet me pohuan faktin qe kane pare drita misterioze gjate neteve [rastesisht te shoqeruara nga helikoptere te zinj pa numer identifikimi] qe silleshin verdalle ne afersi te Archuleta Mesa dhe Maleve Archuleta.
  Disa prej tyre deklaruan se kishin hasur ne shume raste kamiona dhe jeeps ushtarak dhe qeveritare qe kalonin rrugeve te Dulces dhe humbisnin ne luginat perreth. Ne disa raste ata raportuan te kishin pare edhe limuzina te zeza ne te cilat shikoheshin disa njerez si tip agjente te CIA-s dhe qe silleshin verdalle ne rreze te luginave perreth.
  Duhet te kujtojme qe zona e Dulces eshte vetem 95 milje ne veri-perendim te Los Alamos. Los Alamos nation Laboratory eshte nje nga maja e laboratoreve studimore te Amerikes i specializuar ne studimin e geneve njerezore. Gjithashtu eshte nje qender jetesore e programit qeveritar te studimeve dhe kerkimeve SDI.
  Vetem rreth 100 milje ne jug-linde te Los Alamos eshte Albuquerque, qyteti me i madh i New Mexico dhe ne menyre te vecante qyteti ku ndodhet Kirtland Air-Force Base, ngjitur me Manzano Storage Facility, nje kompleks i nendheshem ushtarak super sekret [ku mbahen raketat me mbushje berthamore]. Sandia Corporation, nje nga kontratuesit me top sekret te qeverise, i specializuar ne projeketet me te avancuara industrialo-ushtarake, ndodhet gjithashtu ne Albuquerque.
  Per aq sa ka arritur progres bio-teknologjia, skam asnje dyshim qe nje teknologji mikrocipesh po perfeksionohet. Mikrocipe shume te vegjel mund te implantohen ne sistemin tone te qarkullimit, ne organet jetesore dhe ne lekure per cfare do qellimi qe do duhet ne te ardhmen.
  Konkluzioni im eshte qe nje studim i shkalles se gjere eshte perfunduar nga qeveria [me nje asistence te mundshme “nga jashte”] gjate 20 vjeteve te fundit duke perdorur dhjetera mijera bageti ne Jugperendim per te zhvilluar keto eksperimente te fshehta. Vetem kohet e fundit, shkenca ka provuar qe hemoglobina e lopes mund te zevendesoje [duke perdorur nje sistem special pastrimi] gjakun e njeriut ne situata te nje emergjence nacionale te permasave te papara.”

 13. #13
  KAPITULLI I GJASHTE  TOP SEKRETE KOZMIKE DHE BAZA E DULCES  Numri i revistes UFO UNIVERSE i 10 shtatorit 1990 do te hapej me shkrimin me titull: “William F.Hamilton III—NJERIU MISTERIOZ I UFOLOGJISE NXJERR NE SHESH TOP SEKRETET KOZMIKE”:
  Te pakten deri tani vone, William F. Hamilton ka arritur te ruaje nje profil relativisht te ulet ne menyre qe ai mund te vazhdoje punen e tij privatisht pa u shqetesuar dhe nderprere nga syte e shumte kureshtare. Duhet theksuar qe emri i tij nuk eshte i njohur midis njerezve te thjeshte por eshte nje fakt qe Bill gezon nje respekt absolut ne ambjentet e ufologjise.
  Ajo qe ai ka per te thene eshte e nje rendesie te madhe dhe jetesore, ne te njejtin caliber me pilotin e CIA-s John Lear dhe zyrtarin e Inteligjences se Marines William Cooper i cili ka thyer cdo rekord ne zbulimin e fakteve qe i perkasin konspiracise aliene.
  Ajo qe Hamilton thote eshte konsistente me teorine qe ka nje fshjehje masive te te vertetes nga qeveria mbi vizitat e ufo-ve dhe alieneve, gje qe shkon deri siper tek zyra e presidentit dhe qe ushtaraket e US kane bere nje pakt me nje grup alienesh te njohur si Grite. Ata jane ne toke dhe po gjymtojne bagetite, rrembejne qenie njerezore per qellime eksperimentimi. Supozohet qe Grite kane arritur te marrin nen kontroll disa baza te nendheshme ushtarake top sekrete dhe nje krah i qeverise po punojne krah per krah me keto qenie per te arritur dominimin total te planetit, ndersa nje grup I DYTE jashtetokesoresh ndodhet ketu per te na mbrojtur…
  Deklaratat e nje natyre shume kundershtuese te Hamilton, duken te ekzagjeruara dhe shume radikale edhe per bashkepuntoret e tiji me te afert, pa perfshire hetuesit e tjere te cilet refuzojne te marrin seriozisht dokumentat qe ai ka praqitur per kete ceshtje.
  …Rreth 10 vjet te shkuara, disa shkenctare dhe inxhinjiere te cilet punonin per NASA-n dhe ndanin te njejtin interes per rrembimet nga UFO, u bashkuan dhe krijuan nje grup te quajtur PROJECT VISIT [Vehicle Internal Systems Investigative Team]. Ata studiuan rreth 130 raste te rrembimit nga UFO-t me qellimin e vetem per te ndertuar nje skeme te qarte sesi zhvilloheshin rrembimet, modeli i UFO-ve dhe qenieve qe i pilotonin.
  Ata arriten ne konkluzionin qe: “UFO-t kane nje ndricim te brendeshem te shndritshem. Te rrembyerit i nenshtrohen nje ekzaminimi te tipit mjeksor me mjete super te sofistikuara. Shume prej tyre kane shenja djegieje. Kane humbje kohe nga 20 minuta ne 3 ore, gje qe eshte me e zakonshmja. Nje nga pjestaret e projektit VISIT, Dr Richard Niemtzow e pershkruan ekuipazhin te tille: te gjate rreth 4 kembe, pa qime, ne ngjyre lekure Gri, pa hunde, nje goje te vogel dhe sy te medhenj te harkuar. Humanoided Gri jane qenie pa emocione dhe komunikojne nepermjet telepatise.
  Ja cfare shkruhet ne nje artikull te quajtur DISQE TE PRODHIMIT TOKESOR ne prill te vitit 1984: “NenGjenerali George Bone, zevendes komandanti i Sistemit te Komandave te Forcave Ajrore te USA u vra gjate nje testi te nje mjeti fluturues sekret mbi Groom Lake, nje zone teper sekrete e lokalizuar rreth 100 milje ne veri te Las Vegasit, Nevada. Kjo zone quhet Area 51. Sistemi i Komandave ne menyre te vazhdueshme perdor kete kompleks per te testuar fluturimet e avioneve spiune si ai i tipit SR-71 Blackbird apo pasardhesi i tij Aurora.”
  Duke ju referuar numrit te shkurtit te vitit 1988 te revistes GUNG-HO e cila shkruante nje artikull mbi Area 51, disa nga mjetet qe fluturojne siper hapesires se kompleksit do te shtangnin edhe vete George Lukas !
  Ne fillim te vitit 1980, nje radioteknik qe punonte ne Area 51 ka raportuar se ka pare nje disk ne toke. Ishte rreth 20 apo 30 kembe ne diameter, thote ai
  dhe kur fluturoi levizi ne ajer pa bere fare zhurme. Tekniku arriti te dalloje edhe nje shenje ne nje nga pjeset e diskut qe thoshte PROJECT REDLIGHT. Ky projekt mund te kete qene nje paraardhes i Snowbird. Aktualisht Forcat Ajrore po perpiqen te blene 89 mije akra toke ne kompleksin e Groom Lake dhe te zonave afer Maleve Groom te cilat jane te ndaluara per publikun.
  Perpara dhe mbas dokumentarit televiziv UFO COVER-UP LIVE, eshte bere nje diskutim per nje baze te nendheshme aliene e lokalizuar ne afersi ne zonen e proves ne Groom Lake e njohur ndryshe si Dreamland… Kjo i shton nje dimension komplet te ri idese se nje programi sekret hapsinor dhe jep informacione per programe sekrete fantastike te cilat na cojne nje hap me tutje.
  Nje miku im u detyrua te levizte per ne Riverton, Wyoming qe ti shpetonte terrorit dhe mistereve qe kishte pare ne NEW MEXICO. Kur shkoi aty shume njerez e pyesnin: ‘Je ketu per te punuar ne projektet sekrete hapsinore? Disqe te shumta ishin pare ne afersi te Rivertonit. Nje dite kamioni i nje shokut tim u prish dhe ai po bente autostop qe te kthehej ne qytet. Papritur nje limuzine e zeze ndaloi para kembeve te tij dhe nje njeri i veshur me te zeza e ftoi te hynte brenda. Aparaturat ballore te makines dukeshin si nje kompjuter i vertete. MIB e dinte me saktesi vendin ku ky shoku im do zbriste, perpara postes se qytetit, ndonese ky i fundit nuk i kishte thene se ku do qendronte.
  IMPIANTE ALIENE--- Kur jetoja ne Glendale, Arizona ne vitin 1980, nje miku im, Walter Baumgartner qe publikonte nje reviste me tirazh te kufizuar te quajtur Energji Pakufij, me telefonoi. Ai ishte shume teknik nga natyra. Walter me tha qe kishte filluar te punonte per nje fizikant te quajtur PAUL BENNEWITZ ne Thunder Scientific Labs ne Albuquerque, New Mexico.Ai me pas vazhdoi me historine fantastike sipas te ciles zoti Bennewitz kishte arritur te komunikonte me sukses me alienet ne nje baze te nendheshme afer Malit Archuleta ne qytezen e Dulces qe ishte afer kufirit me Coloradon dhe e lokalizuar ne rezervatin Indian te Jicarilla Apache. (Shenim: Aktualisht Bennewitz ka deklaruar qe ka marre ne pyetje kolektivizmin alien nepermjet nje lidhje kompjuter-radio-video me nje terminal kompjuteri alien, duke arritur te nderhyje ne frekuencat e komunikimit midis anijes aliene dhe bazes dhe nepermjet perdorimit te nje kodi matematikor heksadecimal (10 numra) per te thyer enkriptimin alien. Ai fillimisht zbuloi sinjalet nepermjet aparaturave qe i kishte krijuar vete dhe me pas zbuloi qe keto sinjale perdoreshin gjithashtu per te influencuar te rrembyerit te cilet ishin implantuar me implante elektronike te kontrollit te mendjes.-Branton.)
  Ai me tha se keta aliene te vegjel grip o rrembenin dhe implantonin njerez me nje aparature te vogel te cilen ja fusnin ne fund te kafkes me qellim per te monitoruar dhe KONTROLLUAR humanet. Ai thote se qeveria e di kete gje dhe bashkepunon me alienet dhe aktivitetin e tyre. Gjtihashtu ai shton se alient i tremben armeve tona berthamore dhe rrezatimit berthamor. Ai thote se Paul eshte duke punuar me nje arme qe mund te jete efektive kunder alieneve.
  NDERHYRJE NGA BRANTON PER TE SHPJEGUAR IMPLANTET E KONTROLLIT TE MENDJES: njoh dike qe ka shkuar tek doktoret per te hequr implantet qe kishte ne koke. Implantet u hoqen nepermjet kavitetit nasal, nga nervat qendrore te trurit por disa nga nervat e saj u demtuan gjate procesit. Ky demtin i nervave rezultoi ne nje experience qe quhet Afer Vdekjes e pasuar me zgjimin e saj qe sic shprehet vete personi kur u zgjua ‘u ndje komplet nje njeri tjeter ose identiteti qe ishte me te perpara operacionit ishte larguar dhe ajo ndihej e lirshme dhe e ndergjegjshme. Disa misticiste mund ti referohen inteligjences aliene qe posedson mendjen e humaneve si “ECJE”. Sic referojne shume studiues keto ‘ecje’ shpesh jane implente matrixe inteligjence artificiale te cilat lidhen me nervat e qendres se trurit njerezor. Keto sherbejne si nje lloj nyje lidhese per kolektivizmin alien ne formen e nje mbajtesi parazitesh, duke i lejuar alienet qe te perdorin fizikisht subjektet njerezore mbasi i kane ndryshuar gjendjen e ndergjegjes ndersa vete subjekti individual i koshenices se njeriut eshte pezulluar.
  Ky transformin dhe alterim i ndergjegjes zakonisht ndodh naten. Gjithashtu te dy llojet e alienve, keqdashesit dhe ata relativisht miredashesit apo te tjere qenie jashte kesaj bote shpesh induktojne tek qeniet njerezore me shume se nje personalitet te alteruar te cilet instruktohen te operojne ne sfera te tjera. Nese individi eshte ne jeten reale te ndergjegjshme me krahun e majte te trurit dominues dhe perdor doren e djathte, ne jeten “alternative” ata mund te jene dominant me krahun e djathte te trurit dhe te mengjer, sic eshte rasti me identitetin tim alternativ te pakuptueshem.
  Ne vend qe te themi qe humanet kane nje tru me dy hemisfera, do te ishte ndofta me e vendit te thoshim qe ne kemi dy tru brenda nje kafke. Ne shume raste ku jane te pranishem humanoidet miredashes, individi mund te kete copera kujtimesh ose nje dublim apo nje ekzistence alternuar ku ata bashkeveprojne me jashtetokesore, nentokesore, madje edhe me shoqeri humanoidesh te dimensioneve te tjera, shpesh me aftesi te kufizuara ndersa ne disa raste si pjestar i mjetit fluturues apo vete pilot.
  Ne rastin e alieneve miredashes qe nuk nderhyjne ne punet e brendeshme te tokesoreve, nje alternim i tille eshte nje perpjekje per te komunikuar me tokesoret, pa shkelur ligjet qe ata kane per mosnderhyrje ne jeten e ndergjegjshem te njerezve te tokes. Personalisht kete lloj ‘mos-nderhyrjeje’ e shikoj si nje kufizim maksimal komunikimi. Ndersa ne rastin e keqdashesve, personalitetet te tilla te alteruara jane induktuar nepermjet nje implantimi intesiv te kontrollit te mendjes me qellimin e vetem per te prodhuar mendje te skllaveruara te pandergjegjshme per kolektivizmin alien.
  Sekreti dhe frika e zbulimit te agjendes se tyre intervencioniste ne kete rast eshte motive per mbajtjen e sekretit. Por sidoqofte ajo qe eshte me shume ngaterruese, eshte kur dikush [si ne rastin tim personal] eshte injektuar me nje personalitet alternative apo identitet nga TE DY, kulturat keqdashese apo miredashese jashte kesaj bote.
  Ne rastin tim personal kjo gje perben pjesmarrjen time te pavullnetshme ne nje mendje kolektiviste aliene [Ashtar] nepermjet implanteve te perdorura nga forcat e erreta te ketij kolektivizmi ose elementet intervencionist perbrenda kolektivit Ashtar si inflitruesit e Orionit qe sipas disa te kontaktuareve, duan te perdorin pozicionet e tyre per te vendosur nje kontroll absolute dhe vetem me pas te riprogramohet ky ose nje tjeter personalitet alternativ nga nje fraksion miredashes i aleances. Ky fraksion mund te jete i perfshire ne nje tjeter Federate ose mund te jete pjese e vete kolektivizmit i cili brenda per brenda eshte i perfshire nga nje konflikt i vazhdueshem me ‘anen e erret’, nje fraksion qe kundershton vazhdimisht agjenden intervencioniste dhe kontrolluese te infiltrueseve.
  Eshte e pamundur te kuptosh domethenien e kesaj beteje psiqike qe zhvillohet brenda trurit te nje njeriu te vetem, vetem kur ndodhesh ne mes te konfliktit midis personaliteteve qe kundershtojne njeri tjetrin, njeri prej te cileve eshte ai individual dhe tjetri eshte kolektivisti dhe qe te dy nuk rreshtin se perpjekuri per te dominuar ekzistencen e pandergjegjshme te dikujt.
  Gjeja me e mire qe mund te beje dikush ne nje pozicion te tille eshte te perpiqet te riktheje sa me shume kujtime ne memorien e tij, ska rendesi sesa te mira apo te keqija jane ato kujtime. Jane te mjaftueshme per te eleminuar boshllekun qe krijohet dhe influencen e kontrollit te mendjes. Nuk dua tju genjej, nje proces i tille ne disa raste mund te jete shume i dhimbshem. Ne fund te fundit eshte themeli i cdo gjeje, ndergjegja individuale, e cdo qenieje njerezore ajo qe vendos sesi nje individ do te behet ne te ardhmen, bazuar ne ligjin universal te vetvendosjes.
  Per ata qe lexojne keto rrjeshta dhe qe ndjejne se mund te jene programuar me nje personalitet alternative alien i cili aktivizohet gjate kontakteve me alienet, I them me sigurine me te plote qe sipas nje ligji universal, ky personalitet alternative kolektivist duhet ti bindet kerkesave dhe vullnetit tuaj te ndergjegjshem. Cdo gje tjeter perben nje dhunim te drejtperdrejte te ligjeve te mos nderhyrjes. Edhe pa ndihmen e psiko-teknologjise aliene, disa psikiater jane me shume se ne dijeni sa e lehte eshte te kontrollosh dike nepermjet hipnozes dhe si mund te induktosh nje personalitet tjeter ne nje qenie njerezore nese do kishin akses ne teknikat e kontrollit te mendjes qe jane perdorur nga disa agjenci inteligjence dhe organizata okulte. Per informacion me te gjere mbi kontrollin e mendjes dhe implanteve lexoni Gjahtaret e Mendjes nga Commander X dhe e publikuar nga Global Communication.-Branton.

  BAZAT E NENDHESHME – Ne 1 dhe 2 prill shpenzova 24 ore duke vizituar John Lear ne shtepine e tij ne Las Vegas. Ai nxorri nje tufe me letra dhe me la ti shqyrtoja me nge. Studioja e tij kishte mure te mbushur me foto avionesh dhe certifikata. Nuk kasha asnje dyshim ne mendjen time qe John e adhuronte fluturimin. Ai eshte nje bashkebisedues i kendeshem dhe ne folem shume per Area 51. John kishte disa foto te bera nga larg te Groom Lake. Gjeja qe me terhoqi vemendjen ne njeren nga fotot ishte nje radioteleskop qe shikonte siper, pikerisht ne mes te disa ndertesave. Me siguri qe teleskopi po mundohej te kapte ndonje satelit spiun.
  Ai me tregoi po ashtu referencen e shkurtit 1988 ne njerin nga numrat e revistes GUNG-HO qe insistonte per faktin qe nje tip i caktuar avioni testohej ne kompleks. John kishte degjuar zera sikur Grite kishin nje baze nen Malet Groom. Kjo eshte ajo qe ne besojme se quhet DREAMLAND.
  Nje nga burimet e mija [i brendshem] thote qe DREAM eshte nje akronim qe ka kuptimin Data Repository Establishment And Maintenance [Nderrmarja E Depozitimit dhe Mirembajtjes se Informacionit]. John me tregoi historine e zotit K. djali i te cilit, Robert, ishte ne gracke ne njeren nga bazat e perbashketa human-alien ne Utah. Ky mesa duket njehere nje kohe ka punuar ne Bazen e Dulces. Zoti K. e ndjente qe perpjekjet e tija per te lokalizuar vendodhjen e sakte te te birit po manipuloheshin nga ushtaraket.
  Mu be e ditur qe ishte nje grup teknikesh te cilet punonin ne Sandia Labs ne Albuquerque te cilet ishin te interesuar ne aktivitetin e alieneve. Nje njeri C.R. njihte nje te ashtuquajtur koloneli misterioz Ronald Blackburn i cili kishte deklaruar se ne kompleksin e Groom Lake ne Nevada ishin 600 aliene. C.R kishte hetuar rrezimin e nje UFO-je ne afersi te Gallup, New Mexico ne vitin 1983. Ky rast eshte hetuar gjithashtu dhe nga Tommy Roy Blann. Kam degjuar per Kolonel Edwards ne Albuquerque I cili njihte agjentin e AFOSI, Richard Doty (te dy kane punuar me Paul Bennewitz ne hetimet e kryera per aktivitetin e alieneve ne Bazen e Dulces). Doty kishte folur me disa hetues te fenomenit per nje fshehje te te vertetes nga qeveria. Pse? Nuk e di.
  GJERA TE PAZAKONTA NDODHIN NE DULCE – Ne 19 prill, 1988, une dhe gruaja ime arritem ne Dulce, New Mexico, rreth ores 4.30 pm. Dulce ishte nje qytet malor i mrekullueshem i ndertuar ne nje lartesi mbi 7500 kembe mbi nivelin e detit. Kishte ende debore neper rruget perpara motelit Best Western. Kerkova informacion dhe i telefonova Gabe Valdez. Ai erdhi te me takonte rreth ores 9.30 pm.. Folem per UFO-t dhe gjymtimit te bagetive. Ai me tha qe skishte pare me gjymtime qe nga viti 1981-1982. I tregova nje leter te shkruar nga Richard Doty ne te cilen ai mohonte cdo pjesmarrje apo perzjerje me sekretin e UFO-ve. Valdez me tha qe Doty nuk tregonte te verteten dhe nje gje e tille doli te ishte ashtu sic tha ai sepse pak kohe me pas, Doty filloi te fliste perseri.
  Gabe me tha qe Doty kishte shkruar nje raport ne te cilin deklarohej se Paul Bennewitz po hetohej. Me pas Valdez na ofroi nje udhetim me makine perreth Dulces. Hipem ne makinen e tij te patrullimit dhe shetitem neper disa nga rruget e qytetit. Ai tha qe kishte pare shpesh mjete fluturuese me nje ndricim portokalli te cilet fluturonin krejt pa zhurme ne zonen perreth. Por asnjehere si kishte pare keto mjete gjate dites. Po ashtu kaluam dhe ju afruam fermes se Gomez ne te cilen ndodhen gjymtimet e famshme ne vitin 1978.
  E pyetem Valdez per ate qe besonte Bennewitz, pra ekzistencen e nje base aliene te nendheshme ne ate zone. Ai u pergjigj se besonte 80% ne ate qe Bennewitz thoshte persa i perket aktivitetit te alieneve ne ate zone… padyshim ai besonte qe kishte nje baze por per vendndodhjen e saj ai nuk binte dakort me Paul. Ai mendonte se baza mund te ishte afer fermes se Gomez por aty skishte mundur te gjente asnje hyrje. Si perfundim ai kishte pare gjurme te kamioneve, gjurme te zbritjes se disqeve, gjurme zvarritjesh dhe shenja afer vendit te gjymtimeve. Valdez me ftoi qe te kthehesha perseri ne Dulce dhe ndonje dite te ngjiteshim ne malin Archuleta. Ndonje dite mund te kthehem perseri ne Dulce por se kur, ate se di…
  Ne tetor te vitit 1988 perseri filluan te ndodhnin shume gjera. Fillova te hetoja rastin e nje cifti te cilet ishin ngjitur lugines ne krahun jugor te Maleve Tehachapi. Ne oren dy te mengjesit ata u bene deshmitare te nje ngritjes se ngadalte nga toka te nje sfere ndricuese dhe qe u zhduk ne qiell. Mbas kesaj ata pate nje experience ne humbje kohe prej 2 oresh. Nen hipnoze e kryer nga nje hipnoterapist lokal i cili ishte i interesuar ne te rrembyerit nga UFO-t ne mesuam se burri arriti te rikthente ne kujtese faktin qe e kishin cuar ne nje objekt nentoke. Ai vazhdonte te perseriste “koloneli!’…

 14. #14
  KAPITULLI I SHTATE


  DUKE GERMUAR ME THELLE ENIGMEN E DULCES  Informacioni i meposhtem mbi anomalite e nentokes dhe bazes se Dulces eshte hartuar nga studiuesi dhe eksploratori John Rhodes:
  Legjenda nga pjese te ndryshme te globit flasin per nje bote te nendheshme te banuar nga qenie mistike dhe me forma te ndryshme. Besoj se reptilet [raca] vazhdon te jetoje ne ditet tona nentoke, e fshehur net e carat e errata te tokes dhe ne thellesite e oqeaneve. Evidenca qe mbeshtet kete deklarate eshte ne dispozicion nepermjet raporteve te fundit dhe dokumentave historike.
  Ne fillim te viteve 1960, nje shperthim i nendheshem berthamor, ndodhi rreth 30 milje ne jugperendim te Dulces, New Mecixo, sapo del nga autostrada 64. Ky shperthim berthamor u krye nen drejtimin e projektit Plowshare dhe u quajt Gassbuggy. Kohet e fundit eshte deklaruar qe ky shperthim ne menyre te vecante eshte perdorur per te krijuar nje lloj oxhaku me baze ne nentoke per te zhvilluar nje tunel supersekret te lidhur me projektet e zeza per bazat e nentokes.
  Sipas te pafatit Thomas Castello, ish teknik sigurie ne bazen e Dulces, ky qytet i vecante nentokesor eshte nje baze shume secrete e drejtuar nga njerezit dhe po ashtu nga alienet reptiliane dhe kastes se tyre punetore, ata qe jane pare me shpesh, Grite. Mesa duket ketu behen eksperimentet e shumta dhe projektet me njerezit e rrembyer, burra, gra e femije.
  Ne vitin 1961, Castello ishte nje rreshter qe kryente sherbimin ne Nellis Air Force Base afer Las Vegas. Nevada. Puna e tij ishte ajo e nje fotografi ushatark me nje akses shume te larte sigurie. Me pas ai transferohet ne West Virgina ku trajnohet ne fotografine e inteligjences se avancuar. Thomas punoi brenda nje instalimi te nendheshem te njohur dhe sipas natyres se punes se tij, i ndryshoi dhe niveli i aksesit te sigurise duke ju rritur akoma me shume dhe qe quhej TS-IV.
  Ai ndejti me Forcat Ajrore si fotograf deri ne vitin 1971, kohe net e cilen ju ofrua nje pune me korporaten RAND si teknik sigurie dhe perseri niveli i aksesit te sigurise ju rrit ne te ashtuqujaturen ULTRA-3. Ne ate kohe ai levizi per ne Californi ku RAND kishte kompleksin kryesor. Ne vitin ne vazhdim ai njihet me nje vajze te quajtur Cathy. Ata u martuan dhe linden nje djale, Eric. Ne vitin 1977 Thomas transferohet ne Santa Fe, New Mexico ku rroga e tij u rrit ndjeshem dhe po ashtu niveli i aksesit te sigurise i kaloi shume lart, ULTRA-7. Puna e tij e re ishte ajo e nje specialisti fotografie te sigurise ne instalimin e Dulces dhe ne menyre specifike puna e tij aty ishte ajo e mirembajtjes, linjezimit dhe kalibrimit te monitorimit me videokamera ne te gjithe bazen e nentokes dhe shoqerimi i vizitoreve ne destinacionet perkatese. Sapo arriti aty, Thomas dhe “rekrutet e rinj” ju nenshtruan disa mbledhjeve net e cilat ju parashtruan rregullat e punes dhe sidomos “GENJESHTRA E MADHE” qe: “subjektet qe perdoreshin per ekpserimente gjenetike ishin te semure mendore te pashprese dhe studimet beheshin per qellime mjekesore dhe njerezore.”
  Pertej ketij shpejgimi, cdo pyeteje qe do behej do kishte lidhje vetem me domosdoshmerine e pozicionit te punes. Mbledhja perfundoi me disa kercenime per denime te renda nese dikush do kapej duke folur me te “semuret mendore” apo biseda me pjestare te tjere te stafit te cilet nuk benin pjese me punen specifike te seicilit. Verdallosja neper ambjente ku nuk te lidhte puna me asgje, gjithashtu ishte e ndaluar dhe shkelesit e rregullores do ndeshkoheshin rrepte. Ndersa biseda mbi ekzistencen e bazes qeveri/aliene me njerez jashte ketij ambjenti do te konsistonte ne masa jashtezakonisht te rende deri ne denim me vdekje.
  Thomas e kreu punen e tij ashtu sic ju kerkua nga superioret. Takimet e para te tij me alienet Gri dhe Reptilianet ishin mahnitese por shume shpejt ai kuptoi qe gjerat nuk ishin ashtu sic mund te dukeshin. Ai filloi te ndjente ekzistencen e nje tensioni midis disa pjestareve te stafit dhe vetes se tij. Ndonjehe ai ecte neper korridoret dhe ambjentet e bazes dhe degjonte apo shikonte njerezit qe flisnin midis tyre por sapo ata shikonin Thomas, duke qene se ai ishte nje officer i sigurise, nderprisnin menjehere bisedat e tyre dhe shperndaheshin.
  Nje nga detyrat e tij ishte kontrolli i zonave te vecanta te bazes dhe koordinimi i videokamerave te sigurise kur ishte e nevojshme. Kjo gje i jepte mundesine atij qe te shkonte ne cdo cep te bazes dhe te behej deshmitar i gjerave qe do trondisnin cdo lloj imagjinate. Ai do te tregonte me pas ate qe kishte pare ne keto laboratore, studime mbi psikozen, analizime dhe aplikimi te avancuara te kontrollit te mendjes, transferim, perftim dhe njohje te kujteses ne trurin e njeriut, manipulim te materies, clonim te embrioneve humane dhe ato aliene, replikim te trupit njerez duke perdorur transferimin e shpejte te materies/energjise [komplet me gjithe memorien individuale te dikujt te marre nga bankat kompjuterike te kujteses] dhe kerkime te tjera te avancuara shkencore.
  Shpesh ai do te shikonte disa nga krijimet e temerrshme gjenetike te cilat mbaheshin te ndara nga pjesa tjeter e bazes. Per keto qenie ai e dinte qe skishin te benin fare me semundjet mendore apo kerkimet mjeksore. Thomas nuk kishte me nevoje te shikonte me shume se aq. Cdo here qe ai zbulonte ndonje pjesez me shume te ketij kompleksi te nendheshem, beheshe akoma me e veshtire per ta pranuar si realitet. Mendja e tij kurioze e shtynte te hetonte dhe te gjente te verteten, ndonese ajo qe shikonte I kalonte kufijte e temerrit.
  Nje dite, Thomasit ju afrua nje nga punonjesit dhe ju lut qe ta ndiqte pas ne nje kend te korridorit. Kur vajten aty, me ta u bashkuan dhe dy xhentelmene te tjere te cilet i pershperiten fjalet e temerrshme… burrat, grate DHE FEMIJET per te cilet thuheshe se ishin te semure mendore, ne te vertete ishin viktima fatkeqe te RREMBIMEVE. Ai i paralajmeroi folesit qe nese ai hapte gojen dhe tregonte ate qe ata i thane, ata mund te gjendeshin ne rrezik te madh. Por personi i pare qe e ftoi te bisedonin ne corridor ju drejtua duke i thene qe ata kishin besim qe kjo gje sdo te ndodhte sepse kishin kohe qe e mbanin nen kontroll dhe e kishin vere re qe ai nuk ndiheshe mire me ate qe shikonte neper laboratore. Ata e dinin qe Thomas kishte nje ndergjegje dhe qe do ishte miku i tyre.
  Dhe ata kishin te drejte. Ai nuk i tradhetoi. Ne te kunderten, Thomas mori vendimin e rrezikshem te fliste me njerin nga njerezit e mbyllur ne kafaz ne zonen e mbiquajtur “Holli i Maktheve”
  Duke qene se ata ishin ne gjendje te droguar gjithe kohes ai u detyrua ti therriste me emer dhe me vendbanimet perkatese. Ne menyre te vecante ai hetoi theniet e njerit prej te “semureve mendore”. Gjate fundjaves ne kohen e lire ai zbuloi gjate kerkimeve te tija se nje person qe ishte deklaruar si i humbur mbasi ishte zhdukur krejt papritur dhe familja e tij ishte dorezuar pas kerkimeve te pashpresa per ta gjetur. Shume shpejt ai zbuloi qe shume nga ata mijera burar, grad he femije [nga te gjitha vendet e botes] rezultonin sit e humbur ne rrethana te pashpjegueshme.
  Thomas e dinte qe ishte i pafuqishem bashke me miqte e tij per te bere ndonje gje konkrete. E vetmja gje qe ai mund te bente ishte ajo qe te priste deri sa situate te ndryshonte dhe nderkohe te bente shume kujdes me mendimet e tija. Alienet Gri kane aftesi telepatike qe i mundeson atyre te “lexojne” mendjen e atyre qe kane perreth dhe nese Thomas shfaqte zemerimin dhe revolten e tij per ate qe ndodhte ne baze, kjo do te thoshte fundi per te dhe per miqte e tij.
  Ne vitin 1978 situata ne bazen e Dulces ishte shume e tensionuar. Disa nga tekniket e sigurise dhe te laboratoreve filluan te sabotonin eksperimentet gjenetike. Ngritja e paranojes dhe e tensionit coi ne ate qe njihet si LUFTA E DULCES. Ishte me pak fjale lufta midis humanve dhe Reptilianeve per KONTROLLIN e bazes se Dulces. Ishin Reptilianet ata qe e vazhdonin “Genjeshtren e Madhe” me shume se humanet dhe insistonin te humanet per eksperimentet e tyre. Ata qe nuk i mbijetonin eksperimenteve perdoreshin si nje burim per kazanet me proteina te lengeshme te cilat “ushqenin” fetuset embrionike te Grive si dhe Grite e rritur. Kjo ishte nje temerr i vertete pertej cdo mendje njerezore per tu pranuar. LUFTES e DULCES e pati fillesen e saj ne Nivelin e Trete.
  Askush nuk eshte i sigurt sesi filloi por ne nepermjet historise se Thomas dime qe konflikti perfshiu FORCAT E SIGURISE se bazes te armatosura me arme me rreze te njohura se FLASH GUNS, automatike te Forcave te Ushtrise Amerikane dhe me speciet e alienve Gri. Kur tymi u shpernda, 68 humane ishin vrare, 22 ishin teresisht te karbozinuar ndersa 19 arriten te ikin nepermjet tuneleve. Shtate prej tyre u kapen ndersa 12 te tjeret rrine te fshehur edhe sot e kesaj dite. Thomas u kthye ne vendin e tij te punes duke menduar sesi do realizonte ikjen e tij nga baza. (Shenim: Nuk dihet sesa Gri u vrane ne konflikt por sipas Castellos eshte e ditur me saktesi qe personeli njerezor i sigurise ishte shume inferior ne numer ne krahasim me alienet duke qene se ne nivelet e poshtme te bazes punonin me mijera Gri. Ka te dhena qe konflikti mund te kete filluar mbasi disa nga shkenctaret qe punonin ne nivelet e poshtme kishin mesuar te verteten mbi te rrembyerit, teorise mashturuese te alieneve mbi KRIZEN E MADHE dhe genjeshtrat e tjera, ishin kapur nga Reptilianet dhe ishin cuar ne zona te tjera nentoke ne baza te ngjashme nee Malet UTE ne juglindje te Colorados dhe jugperendim te Utah. Disa te tjere arriten te shpetojne dhe i treguan atyre te nivele me siper se cfare po ndodhte poshte tyre. Grite/Reptilianet nuk mund te lejonin te dilte ne shesh fakti qe ata kishin SHKELUR marrveshjen me MJ-12, gje qe e kishin bere gjithe kohes pa patur fare nder mend ta respektonin. Ata kishin shpresuar qe humanet nuk do e kuptonin pranine ketij operacioni “Kal Troje” deri sa te arrinin kontrollin e plote te planetit. Te pakten 100 forca speciale u cuan nga superioret e tyre ,e cilet ishin injorant te situates, per te cliruar shkenctaret dhe marre kontrollin mbi bazen, por alienet me te shumte ne numer jo vetem i perballuan por edhe vrane 66-68 prej tyre.- Branton)
  Ne vitin 1979 presioni i madh qe ishte krijuar ne moralin dhe punen e Thomas, e bene kete te fundit te thyente heshtjen. Ai foli me shokun e tij me te ngushte dhe i tha, nepemjet nje letre qe ja dha dorazi, qe punonte ne nje instalim gjigand nentoke jashte Dulces, New Mexico.
  Ai i tha mikut qe tij qe punonte krah per krah me alinenet Grit e cilet e konsiderojne veten autoktone ne kete planet dhe qe trekendeshi i zi me koke poshte me nje germe ngjyre floriri T te permbysur ne mes ishte simboli i projektit.
  Thomas e dinte qe duhet te linte punen per te qene ne rregull me ndergjegjen e tij por tani, sidomos mbasi mesoi te verteten e llahtarshme mbi te rrembyerit dhe fatit te tyre ai e dinte qe kurre me sdo arrinte te bente te njejten jete si me pare. Ai e dinte qe do ishte gjithmone nen survejim dhe rrezik te perhershem deri ne momentin qe do vdiste. Ai po ashtu ishte koshient per faktin qe vdekja mund te mos i vinte natyrale ne nje moshe te thyer por shume me pare. Ajo mund te pershpejtohej nga disa individe qe do perpiqeshin ti mbyllnin gojen. Mbas nje fundjave larg punes, ai vendos te kthehet ne baze, por kete here jo nga hyrja kryesore por nga nje hyrje e paruajtur dhe qe ai e njihte mire dhe qe sherbente per ajrosje. Ne momentin qe ai u ndodh brenda u perpoq te shtirej sikur po kryente detyrat normale ditore dhe perpiqej te kontrollonte cdo mendim te tijin sa here kalonte afer ndonje alieni Gri. Gjate kesaj kohe ai mori disa fotografi te bazes perfshi dokumentin e marrveshjes ku dukej qarte firma e governatorit te Californise, Ronald Reagan, disa individeve te tjere dhe Grive. Thomas po ashtu arriti te merrte nje shirit me filmim prej 7 minutash ne vardh e zi nga videokamerat e survejimit me pamje nga laboratoret gjenetike dhe njerezit e mbyllur neper kafaze. Po ashtu filmime te Grive, skema te ndryshme te aparturave aliene dhe disa formula komplekse gjenetike. Ai e ndjeu se keto gjera nuk ishin vetem nje mundesi per te shmangur kercenime ndaj tij por edhe per nje moment kur publikut do i behej e ditur se kush ishte e verteta.
  Thomas beri disa kopje te filmimit, fotove dhe dokumentave te tjera, i ndau ne pako te ndryshme dhe ja u dha disa personave te cilet ai i besonte shume duke i instruktuar qe ti fshihnin sa me mire deri sa te vinte momenti i duhur.
  Me pas dikush e njoftoi qe gruaja e tij Cathy dhe i biri, Eric ishin marre me force nga shtepia dhe ishin cuar ne nje vend te nendheshem te pa specifikuar deri sa Thomas te vendoste te kthente materialet qe kishte marre. Por ne kete pike ai e dinte mire qe edhe nese do ti kthente komandes materialet e marra ne Dulce, perseri gruaja dhe djali tij nuk ishin me kurre te njejtet si me pare [nese do te ktheheshin te gjalle] mbas manipulimit agresiv te mendjes qe do i behej. Po ashtu Thomas ishte i sigurt qe ai bashke me familjen e tij ndonje dite papritur e pakujtuar do humbin jeten ne ndonje “aksident tragjik”. Pra ne nje situate te tille ai skishte asnje rruge zgjidhje pervec se te fshihej. Nga shteti ne shtet, nga kufiri ne kufi, neper motele te ndryshem, gjithmone duke para mbrapa shpines ne nje ikje te marre per te shpetuar jeten e tij.
  Jane me qindra projekte speciale shkencore qe zhvillohen ne Dulcet e cilat perfshije por qe nuk kufizohen ne: Manipulimi atomik, klonimi, studimi i aureoles njerezore, aplikime te avancuara te kontrollit te mendjes, hibridizimi njeri/kafshe, instalimet audio visuale etj, lista eshte e gjate pa fund.
  Ne te vertete Dulce, New Mexico eshte nje vend shume i cuditshem. Eshte nje qytet gjysem i fjetur ne rreze te Lugines Archuleta, pikerisht ne kufirin e jugur te Colorados dhe veriut te New Mexico. Turistet qe kalojne ndonjehere neper ate qytet shohin nje jete te vaget dhe te fjetur si ajo e nje qeni qe tund bishtin, i lodhur nga vapa e veres. Disa prej tyre thone se sapo kane hyre ne qytet, makina te zeza te medhaja dhe me xhapa te erret kane filluar te pershkojne rruget e qytetit kryq e terthor dhe kane shoqeruar turistet deri sa jane larguar jashte qytetit.
  Sa per te shtuar, disa burime te tjera qe deshirojne te mos ju permenden emrat, kane raportuar gjera jo te zakonshme gjate punes se tyre me operacionin Plowshare gjate viteve 1960. Projekti ishte krijuar nen masken e perdorimit te bombave atomike ne kohe paqeje dhe u cua me tutje nen ombrellen e “Natural Gas Exploration.” Ne fakt, shperthime disa kilo-toneshe ishin perdorur si nje menyre e shpejte per te krijuar dhoma te medhaja te nendheshme per kompleksin. Gjithashtu eshte raportuar qe teknologjia per te pastruar ambjentin nga radiacioni jo vetem eshte e gatshme por edhe eshte perdorur ne keto projekte.
  Gjate nje lekture te mbajtur nga ana ime te Premten ne 13 gusht 1993 ne Las Vegas, bera publike per te paren here planimetrine e niveleve nga i pari tek i gjashti i bazes se Ducles. Kjo planimetri ishte nje kopje e dokumentave origjinale te Castellos dhe qe ma kishte dhene nje nga te besuarit e tij. Ky mik, nuk i kishte nxjerre me perpara keto dokumenta sepse ato po perdoreshin per te verifikuar theniet e te rrembyereve qe thoshin se kishin qene aty. Aktualisht dokumentat origjinale jane verifikuar dhe kane mohuar shume histori qe qarkullojne ne ambjentet e ufologjise. Sidoqofte, miku i Thomas Castellos beson se ka ardhur koha per te zbuluar pjeset qe mungojne. Kati fillestar i Dulces ishte ilustruar ne original nga Castello dhe e bera publik per here te pare gjate lektures sime ne Las Vegas, Nevada. Kur e inspekton me vemendje menyren e vendosjes te bie ne sy fakti qe plani eshte hartuar ne menyre shume strategjike. Nga nje pike veshtrimi vertikale duket si nje rrote me nje bucele ne qender dhe me korridore te shumte qe perfundojne ne mesin e buceles. Kjo bucese eshte pika me kyce e te gjithe bazes. Eshte e rrethuar nga nje sistem qendror sigurie dhe zgjatohet ne te gjitha nivelet e bazes. Besoj se kjo eshte “thembra e Akilit” e te gjithe kompleksit. Ka mundesi qe perbehet nga fibra optike dhe linja elektrike. Kjo do te justifikonte faktin qe eshte e ruajtur me se miri nga forcat e sigurise dhe po ashtu do te shpejgonte vazhdimesine e saj vertikale ne te gjithe nivelet. Me te gjitha linjat e komunikimit dhe te energjise elektrike te fokusuara drejt buceles, eshte e mundur qe cdi nivel apo kat mund te mbyllet teresisht ne menyre individuale nga forcat perkatese te sigurise ose nga skuadrat e tjera te niveleve me siper apo me poshte. Kjo siguron nje nivel maksimal kontrolli ne te gjithe bazen.
  Korridoret e shumte qe zgjatohen nga bucela te cojne ne nje numer te pafund laboratoresh ne 5 drejtime te ndryshme. Nga siper kjo baze duket nje kopje e denje e Pentagonit ne Washington D.C., e pajisur me holle, ambjente banimi, kafene dhe me simbole ushtarake neper mure.
  Kur e shikon nga anash duket si nje trung i gjere me nje te hapur perpara dhe me deget qe zgjatohen nga qendra. Nese ky eshte nje kompleks shkencor atehere kushdo e ka te lehte te mendoje qe aparenca e saj eshte e njejte me ate ashtuquajturen “Pema e Diturise”. Kush ka qene qellimi i nje dizenjo te tille, apo eshte thjeshte nje rastesi?
  I gjithe dizajni i kompleksit te kujton ndertimet e nendheshme te indianeve Hopi te quajtur kiva. Megjithese me duket pak pa vend krahasimi i nje ndertimi te tille ky kryhen llahtare te ketij kalbri me nje vendbanim paqesor indian, ngjashmerite nuk duhen harruar.
  Te gjitha kulturat kane tendence qe gjate periudhes se migrimeve te marrin me vete stilet e tyre arkitekturore, mbase te njejten gje kane bere civilizmet e avancuara qe kane ndertuar “fillimisht” bazen e Dulces. Nese influenca e reptilianeve mbi njeriun eshte ajo qe na paraqitet ne dokumentat e medhaja arkaike dhe miteve, atehere duhet te besojme qe ka ndertime te tjera te ngjashme ne vende te tjera.

 15. #15
  KAPITULLI I TETE
  NJE PARAROJE E DULCES NE DEEP SPRINGS?  Eshte mese e vertetuar qe networku i Dulces, New Mexio eshte networku i bazes me te madhe aliene [reptilian/gri] ne Ameriken e Veriut. Sidoqofte duke ju refeuar nje burimi informacioni eshte dhe nje tjeter “cerdhe” afer Deep Springs, California.
  Kjo [e lidhur me Dulcen?] baze per shkak te afersise se saj mundt e paraqesi nje rrezik akoma me te madh per qeniet njerezore rezidente ne networkun e nentokes te cilit kane komplekse qytetesh poshte Californias: Mali Shasta, Vargamalet Panamint, zona 29 Palms etj. Keto koloni jane raportuar te jene hale ne sy nga ‘Drakonianet’ te pozicionuar afer Lakeport-Hopland, Mali Lassen dhe Deep Springs, California.
  Nga ana tjeter disa kultura jo nderhyrese ‘Nordike’ jane raportuar te kene pozicionet e tyre afer Kater Qosheve ose ne Luginen e Colorados ku Reptoidet/Grite kane qendren e tyre me te madhe te aktivitetit. Ka dhe zona te tjera MIDIS dy sektoreve [midis bazave Andro-Pleiadiane te perqendruara nen Death Valley dhe bazat Drako-Orioni te perqendruara nen rrafshnalten e Archuletas] ku bashkepuntoret takohen.
  Momentalisht ka tre network aliene ne toke: Fraksioni Anti-Gri Nordik [Federata], Grite Anti-Nordik [Perandoria] dhe bashkepuntoret Nordik-Gri te cilet perfshijne ato agjenci inteligjence tokesore dhe lozhet okulte te cilat jane te perfshira me kolaboratoret per arsye te ndryshme.
  Edhe midis vete bashkepuntoreve apo kolaboratoreve ka nje perpjekje te vazhdueshme per te dominuar faktin se cila agjende duhet te kete perparesi, ajo e humanve apo e Reptilianeve. Brenda kolaboracionizmit ezksiton lufta brenda species [e njejte me rracizmin] ne nivele te caktuara por ndonese ekziston kjo lloj lufte, bashkepunimi vazhdon si nje lloj “martese me marrveshje”.
  Me fjale te tjera, Grite duan te marrin kotnrollin e planetit dhe te imponojne nje shoqeri sklleverish qe ti sherbeje perandorise se tyre por ata kane nevojen e Illuminatit dhe lidhjeve ekonomike nderkombetare per te arritur nje gje te tille. Ndersa Illuminatit duan te njejten gje por ata kuptuan se per te arritur kete qellim kishin nevojen e teknologjise aliene te rrembimeve dhe kontrollit te mendjes.
  Pra eshte nje lloj mardhenie urrejtje-dashuri. Ata bashkepunojne per te arritur vendosjen e nje qeverie planetare dhe te dyja palet, Humanoidet dhe Reptoidet ne menyre konstante komplotojne per kohen kur do arrihet qeveria boterore ne menyre qe sapo te jete stabilizuar kjo e fundit, atehere ata do bejne levizjen perfundimtare per te marre kontrollin e plote duke eleminuar njeri tjetrin, humanet asgjesojne Grite ose anasjelltas.
  Illuminatit mund te bejne marrveshje me Grite por ne te njejten kohe po zhvillojne programin e armatimit SDI [Strategic Defense Initiative] per ta perdorur fuqishem kunder tyre. Nga ana tjeter Grite mund te vazhdojne marrveshjen me humanet porn e te njejten kohe implantojne aparatura mikro-elektronike te kontrollit te mendjes tek agjentet humane me te cilet ata negociojne ne menyre qe keta te fundit te mbeten nen kontroll sapo planeti ti nenshtrohet Rendit Te Ri Boteror. Pra nje qeveri boterore NUK do sjelli paqen ne planet, por do jete nje lufte per kontroll nga nje super-qeveri ne vend te disa qeverive te vogla.
  Ajo qe shume veta nuk kupojne eshte qe duket se ka nje element te trete mbrapa kesaj agjende, nje ‘race’ qeniesh parafizike te cilet disa mund ti emertojne si ‘Luciferiane” apo poltergeist [manifestime negative, fantazma, shpirtera keqdashes etj] te cilet nga te rrembyerit qe jane takuar me ta shpesh pershkruhen si qenie me nje paraqitje pothuajse fizike eterike ose qenie energjie te cilat shpesh jane pare te japin urdhera dhe te kontrollojne veprimet e bashkepuntoreve humanoid-reptoid.
  Megjithese mund te tingelloje si shume fantastike te pranohet fakti qe nje konflikt kozmik po ndodh midis bazave ‘Nordike’ afer Death Valley (Lugina e Vdekjes ne Kaliforni) dhe bazave te ‘Grive’ afer Rrafshnaltes se Archuletas, e verteta eshte qe ne momentin qe ne shyqrtojme nje sistem nentokesore multi-nivelesh, zonat e kufinjve jane me shume komplekse sesa ne siperfaqen e tokes kun e kemi system horizontal kufinjsh midis shteteve te ndryshme.
  Ne luften e “brendesise se planetit” linjat e betejes jane horizontale, vertikale dhe ne disa raste inter-dimensionale. Beteja mund te jete ajo qe po zhvillohet siper, poshte dhe perbrenda shoqerise sone, ndonese manifestimi i hapur i luftes mund te mos jete i menjehershem, vetem ne rastet kur dikush eshte ne dijeni dhe ne prapaskene te konfliktit te vertete. Ka disa te dhena qe te pakten disa nga fraksionet e agjencive NSA, MJ-12, CIA, AVIARY kane devijuar nga agjenda ne-NAZI –Rendi i Ri Boteror dhe bashkepunimi i tyre me Reptilianet/Grite dhe tani jane ne lufte me ta.
  Kohet e fundit, nje studiues me inicialet K.S. eshte kontaktuar nga familja e nje punonjesi te inteligjences se US [O.S.I.] me emer ‘Tucker’ i cili ishte zhdukur ne menyre te mistershme. Familja ishte e shqetesuar dhe e frikesuar mbasi kishte zbuluar ne nje sirtar personal te tij, DISA letra qe pershkruanin detaje te hollesishme te aktiviteteve qe rrethonin bazat e nendheshme te Dulces, New Mexico dhe Nevada [S-4, etj]. Disa nga keto letra jane te riprodhuara ne kete shkrim. Midis tufes se madhe te dokumentave ishte e fshehur letra e meposhtme e cila mbante vulen SEKRETE. Letra, kopje te te ciles jane tashme ne duar te disa studiuesve eshte si vijon:

  “I dashur John...

  Po te shkruaj kete leter ne rast se nuk kthehem me.

  Ka nje trekendesh qe rrethon Zonen E Proves ne Nevada.

  Ne fakt jane dy prej tyre. Sejcili kufizon tjetrin. Njeri eshte TREKENDESHI ELEKTRO-MAGNETIK i instaluar nga MJ-12. Kjo eshte nje mburoje per te mbrojtur ‘MIREDASHESIT’ [shume humane ne pamje] nga EBE-te [te ashtuquajtur Extraterrestrial Biological Entities’ ose Grite] gjate kohes qe ata na ndihmojne per te zhvilluar sistemet e kundermbrojtjes dhe kundersulmit. Trekendeshi tjeter eshte nje kurth i EBE-ve per te mbajtur Miredashesit brenda ‘forteses’... Ne cdo kend te trekendeshit elektro-magnetik do te gjesh stacione BLM dhe ata jane trasmetuesit e mburojes.
  Perballe sejcilit prej tyre ka nga nje transmetues te EBE-ve, KA SHUME QENDRA TE TILLA NE TE GJITHE BOTEN. Eshte me rendesi qe ju mos te nderhyni per te prishur ndonje prej tyre sepse Grite jane te afte ta dublojne ate diku tjeter. Nese kjo ndodh ne do humbasim njohurine per vendndodhjen dhe skuadra jone e suportit do te te deshtoje. Perhapja e tyre ne toke eshte ne avantazhin tone. Ne jemi si kinezet, smund ti mundim ata ne teknologji por i mundim ne numer. Sidomos per faktin qe ata nuk kane mundesi te shumezohen ketu dhe per te shkuar ne vendin e tyre ju duhet ndiihma jone. Shume prej Trekendeshave EM jane mjete per ti mbajtur ata te shperndare. Grite nuk mund te dalin jashte sistemit tone diellor per shkak te fushes elektromangetike (po ne kete moment? –Branton) e cila eshte ne frekuencen e gabuar me sistemin e tyre shtytes per te funksionuar ne menyre korrekte. Kjo fushe masive energjie rrethon komplet zonen e planeteve rreth dielit. Kjo shpjegon faktin qe pse EBE-te nuk mund te bien me anije te tyret ne sistemin tone diellor.
  Jane bere disa komente ne mjedisin e te kontaktuareve per efektin qe krijon rastesisht kalimi i sistemit tone diellor ne zona me variacione te ndryshme elektromagnetike, ndersa leviz jashte dhe brenda paneleve energjike kozmike te cilat jane gjithmone te pranishme ne univers, si nje lloj sistemi qarkullimi elektromagnetik universal. Disa fusha energjie jane te ndjeshme ndaj nje lloji te caktuar sistemi shtytes ndersa disa te tjera nuk jane dhe ne nje rast te tille, eshte vete sistemi shtytes ose ai i propulsionit qe duhet ti pershtatet.
  Disa te tjere shprehen qe anije te medhaja, te stimuluara si asteroide ose planetoide apo dhe kometa po eprdoren nga Grite dhe Reptilianet per te zgjidhur problemin e sistemit shtytes dhe te sigurojne pranine e tyre ne sistem tone diellor. Keto planete ‘inxhinjerike’ jane te shoqeruara nga mjete futuruese konvencionale qe sherbejne si platfroma per operacione te ndryshme, rrembime, implantime, gjymtime dhe po ashtu kontroll te mendjes dhe aktivitet infiltrues qe ndodhin ne toke dhe nentoken e planetit Toke.
  Kjo do duket llogjike dhe si e tille sdo terheqi ndonje vemendje te madhe dhe si rrjedhoje mungese rezistence nga masat. Disa nga keto ‘planetoide’ te konvertuar jane identifikuar si Gjeografi, Phobos, madje dhe vete kometa Hale-Bopp e cila ishte e shoqeruar me shume anomalira te pa observuara me pare neper kometat.
  Ka nje informacion shume te forte ne lidhje me nje Federate te Boteve, me qender ne konstelacionin e Andromedes dhe Pleiades te cilet po perpiqen te bllokojne aksionet e intervencionisteve te perandorise Drako-Orion ne sistemin Diellor. Sipas te kontaktuareve keto forca te Federates shume shpejt do ju bashkohet nje flote masive qe vjen nga Sirius-B, te cilet mesa duket jane aleate te Federates dhe qe mesa duket jane shkeputur sebashku me nje segmet te madh te kolektivizmit Ashtar, tashme i infiltruar dhe pushtuar ne pjesen me te madhe nga Reptoidet-Grite me baze ne Orion.
  Keta Andro-Pleiadean te mbeshtetur nga Sirius kane patur nje lufte civile ne Sirius-B me Anen e Erret, renegatet kolaboracionist te Ashtarit te cilen e kane fituar. Sipas raporteve ata jane ne rruge drejt sistemin tone diellor per tu ndeshur me forcat Drakoniane-Orion dhe per te bindur bashkepuntoret renegade Sirian qe punojne me ta, qe jane perfshire ne nje agjende nderhyrese dhe agresive. Si fanatiket kultiste, rebelet Siriane qorrasi kane rene pre e propagandes Reptiliane/Gri dhe Engjejve Rebele te cilet kontrollojne dhe infiltruan segmente te kolektivizmit Ashtar dhe jane te maskuar si Mjeshtrat e Medhenj te elites komanduese Ashtare. Te pakten kjo eshte ajo qe kane perceptuar disa nga te kontaktuarit. Po a thone te verteten keta te kontaktuar? Besoj se kete gje do ta tregoje koha.
  Ndersa persa i perket humaneve ne Zonen E Proves ne Nevada, nese do e besonim, ata jne viktima te propagandes dhe druajtjes qe shkaktojne Reptilianet. I njejti person i cili ka shkruar letren mbi EBE-te, mesa duket beson qe te gjiteh Saurianet_grite apo EBE-te vijne nga ambjente jashtetokesore. Sidoqofte sic e kam theksuar me pare ka disa te dhena qe sugjerojne faktinq e reptoidet apo aktiviteti homosaurian ekziston ne thellesite e tokes, ne shpellat e nendheshme dhe nivelet e tyre ne te gjithe planetin, pra nje prani brenda tokesore qe ka ekzsituar prej disa shekujsh, ne mos prej mijera vjetesh.
  Ky eshte njeri prej fakteve qe Reptoidet jane perpjekur ta fshehin nga njerezimi, te dy, ai tokesor dhe jashtetokesor. Gjithashtu ka te dhena qe sugjerojne faktin qe Reptilianet dhe Grite jane ne fakt duke u shumezuar masivisht ne sistemet e nendheshme nepermjet poliembrioneve, klonimit dhe inkubatoreve qe ndodhen ne kompleksin e Dulces dhe ne vende te tjera dhe nuk jane aq te shperndare sic duan qe ne te besojme. Disa llogarisin qe jane 20 milione Gri aktualisht qe operojne nen siperfaqen e planetit neper baza apo sisteme gavore natyrale. Sipas disa te tjereve, 20 milione eshte nje shifer konservative.

 16. #16
  Sidoqofte, nga ana tjeter frika qe humanet kane per te sulmuar pozicionet e armikut mund te jete si rezultat i propagandes dhe kercenimit qe perdoret me qellim per te mbajtur humanet larg mundesise per te sulmuar duke besuar qe ata po i kontrollojne Grite kur ne fakt keta te fundit jane duke sulmuar hapur shoqerine njerezore ne menyre te fshehta nepermjet rrembimeve masive, programimeve subliminale, manipulimeve psiqike, rekrutime te kollonave te pesta si agjente ne rradhet e humaneve dhe infiltrime. Personalisht nuk besoj ne te qendruarin menjeane.
  Ne lufte nuk ka asnjansmeri., dikush sulmon [ne menyra te ndryshme] apo kapitullon ne menyra te tilla qe ai qe eshte ne pozita mbrojtese mbase se kupton fare. Letra qe po citonim me siper vazhdon me keto fjale:
  “Shtabi i pergjithshem i ketij kompleksi te vecante eshte Deep Springs, California. Ne kete vend mund te gjesh nje shkolle te krahut te djathte ekstremist te cilet i jane dorezuar EBE-ve ne shkembim te nje ‘bote te drejtuar nga Arianet’ dhe nje premtim per ti lejuar ata te skllaverojne ate qe ata e kondiserojne si nje race inferiore ne bote. Sperma e tyre fertilizon vezet e marra nga te rrembyerit. Ju nuk mund ti shikoni hibridet qe jane te fshehur ne brendesi te malit, vetem nese keni dylbi te vecanta qe shikojne dhe naten. Aty ka dhe disa mercenare me pamje njerezore. Tradhetaret njerezore nuk e kuptojne qe po perdoren nga alienet per te realizuar agjenden e tyre.
  Po ashtu nese kerkoni do gjeni qe cdo kend i trekendeshit eshte ne rreze te nje mali. Ne cdo vendndodhje do te gjeni disa hyrje qe te cojne ne sistemin e nendheshem. Por mos provoni te futeni nese nuk deshironi te ktheheni ne proteine te lengshme. Mund te provoni ti provokoni EBE-te ne dy kendet e tjera duke vendosur nje magnet te madh. Kjo gje do te nderpresi per pak kohe komunikimet e tyre me Deep Springs dhe ndonje nga bashkepuntoret do dali jashte per te pare se cfare po ndodh.
  Nese vini nje magnet te madh ne kete hyrje [ka nje kompjuter gjigand afer siperfaqes, ju mund ta degjoni] do shkaktoje nje nderprerje te menjehershme. Me pas mund ta heqesh le te themi mbas nje ore. Ata perseri do vijne per te rindezur sistemin. Nese i kamufloni keto magnete si gure dhe i vendosni rreth hyrjeve, EBE-te sdo dalin jashte dhe te tjeret sdo mund ti gjejne.
  Mesa duket EBE-te jane alergjik edhe ndaj nje koncentrimi te sheqerit. Nese shkoni do shikoni qe ne dy nga vendndodhjet kam hedhur sheqer rreth hyrjeve. Me pak fjale vish magnete kur afrohesh aty sepse kjo gje nderpret sensin e drejtimit te EBE-te [fale nje kompasi te brendshem qe ata kane, i ngjashem me ate te zogjve emigrues] gje qe ndodh edhe tek humanet qe humbasin drejtpeshimin si rezultat i demtimit te daulles se veshit.
  Te lutem prit deri sa te kthehem. Nese ke ndodnje avion dua te shkoj aty dhe te marr fotografi nga lart, ne mund ti fotografojme ato sebashku.
  Stema e aleances sone, simboli i fushes magnetike dhe shenjat dhe grafitet tona jane te perfshira ne kete zarf. Mos ja trego ato njeriut sepse mund ti perdorin dhe ne sdo arrijme te kuptojme te vertetin nga fallco.
  TI NUK ME NJEH MUA, UNE NUK TE NJOH TY. KY DOKUMENT NUK ESHTE PER PUBLIKUN. FANATIKET E ZELLSHEM MUND TE PRISHIN BALANCEN E GJERAVE PERPARA DITES SE FITORES PERFUNDIMTARE NDAJ EBE-VE.”
  Nje tjeter studiues me emer [pseudonim] Jason Bishop ka zbuluar faktin qe ‘John’ personit te cilit i adresohej letra, nuk eshte tjeter vecse John Lear i cili ka deklaruar qe ka lidhje te shumta me njerez “qe dine shume” dhe qe shkojne deri ne majat me te larta te institucioneve. Sipas letres te dyja zonat, ajo e proves ne Nevada dhe ajo ne Deep Springs, jane zona konflikti midis Qeverise Amerikane – Aleances Nordike dhe Aleances Socialiste – Reptoid [Gri].
  Gjithashtu Jason Bishop nxorri ne drite disa informata te tjera te marra nga John Lear dhe burimi eshte i njejte, pra personi letren e te cilit sapo e rradhitem me siper. Sipas Lear, autori i letres ishte nje Oficer Sigurie ne Zonen e Proves i cili kishte marre ne telefone disa here gjate emisionit te Billy Goodman [KVEG radio – Las Vegas, NV] perpara se Goodman te shkonte ne Californine e Jugut per te marre drejtimin e nje emisioni tjeter.
  Ky person perdorte emrin e koduar Fruti i Verdhe [YelloFruit] per te cilin ai thoshte se ishte nje divizin sigurie super sekret qe punonte ne Zone dhe ku ai ishte i perfshire. YF i nisi Lear dhe nje kopje me mesime nga alienet Miredashes.
  Miredashesit, raportohet qe punojne sebashke me MJ-12 ne Zonen E Proves dhe jane Bjond-Nordik apo rrace Ariane. Mendoj se Miredashesit jne pjestare te Federates Jashtetokesore Andro – Pleiadiane dhe pjestare te Aleances Nentokesore Telos-Agarta te cilet mbajne lidhje me kolektivin Ashtar, pra ne kete rast me pjesen jo nderhyrese te ketij kolektivi.
  Mesimet e Miredashesve [qe nuk kufizohen vetem me kaq] jane si me poshte:
  TE PAVLEFSHEM– SPORTE TE PAVLEFSHME [aktivitete qe nuk krijojne pergatitje per mbijetese], motokros, gara makinash, ski ne uje, patinat, futbolli amerikan, bejsbolli, hokeji. Gjithashtu perdorimi i pavend i sheqerit, karbohidrateve, fluideve dhe bukes se bardhe.
  TE VLEFSHME – MESIME JOCEREMONIALE TE BESIME KRYESORE FETARE & SPORTET PERGATITESE [aktivitete qe mund te perdoren ne raste rreziku] noti, vrapi, alpinizmi, artet marciale, artet e mbijeteses. Mesojini femijet tuaj!
  TE NDALUARA – Alkoli, drogat ilegale, nikotina, drogat hallucinative, vrasjet e pajustifikuara.
  DUHET – Evituar ligeshtia [djalli gjen terren ne ligeshti]. Ekzekutimi i te burgosurve te pandreqshem ne menyre qe te ndihmohen te burgosurit e tjere (Shenimi i Editorit: Nje tjeter mundesi qe mund te merret ne konsiderate ketu eshte krjimi i burgjeve guva nentoke shume te sigurt dhe vendosja aty e te gjithe te burgosurve per krime shume te renda duke i lene ata te zgjidhin problemet e tyre me njeri tjetrin apo te vrasin njeri tjetrin, kushdo qofte zgjedhja e tyre. –Branton).
  DUHET – Te behet karantina e semundjeve infektive dhe qenieve te infektuara. Trego force. Stop drogat ilegale. Stop shkaterrimin e ambjentit. Stop ndotjen.
  STUDIO - Ligjin e te Drejtave, Biologji, Kompjuter, Gjeografi, Histori, Latinisht, Matematike, Filozofi, Fiziologji, Teknika te Mbijeteses, Deklaraten e Pavaresise te Shteteve Te Bashkuara Te Amerikes, Kushtetuten e Shteteve Te Bashkuara Te Amerikes, Mjeshtrine Oratorike.
  YellowFruit gjiashtu paraqet koordinatat per Trekendeshat Elektro-magnetik qe i referohet ne letren e tij. Keto perfshijne: N 37 22 30 – E 117 58 0; N 38 21 0 – E 115 35 0; N 35 39 0 – E 114 51 0; gjiashtu Liqeni Yucca: N 37 0 30 – E 116 7 0.
  Informacioni i me poshtem nga William F.Hamilton III pershkruan detaje te metejshme te dokumentave te Yellow Fruit, perfshi deklarata qe agjenti i Zones Se Proves ne Nevada ka bere gjate transmetimit direkt te emisionit se Billi Goodman ne radion KVEG.
  Eshte interesante po ashtu qe anetari i COM-12, Michael Younger [i cili ka mbajtur lektura mbi pranine e Nazisteve ne kompanite e Rockefeller dhe shoqerite e naftes te cilat mbeshten makinen e luftes naziste dhe futjen e tyre se bashku me familjet ne Amerike fill mbas mbarimit te Luftes se Dyte Boterore dhe punesimi dhe strehimi me ndihmen e perandorise se Rockefeller, planet e Nazisteve/Bavarezeve qe kishin per te shitur planetin tek alienet ne shkembim te nje te katertes se Rendit Te Ri Boteror, rrembimi masiv dhe ritualet satanike seksuale dhe zinxhiri i vrasjeve nga nazistet ne bashkepunim me ARCO etj.] eshte ose te pakten ishte ne ate kohe i punesuar ne Zonen e Proves ne Nevada. Kjo sugjeron qe COM-12 eshte e perfshire ne nje kundersulm ndaj Grive.
  ...Yellow Fruit nxorri ne shesh faktin qe NJE KONFLIKT PO ZHVILLOHEJ MIDIS MIREDASHESVE DHE KEQDASHESVE dhe ne momentin qe shkruhet ky material Miredashesit kane marre kontrollin e niveleve te siperme te Dreamland ku sipas tij gjendjet nje kontigjent prej 37 Miredashesish dhe tre EBE te kapur rob.
  E cuditshme! Fanta-shkence ? A mund te jete kjo histori e mahnitshme dhe ne te njejten kohe kaq shqetesuese e vertete apo jo? Yellow Fruit dinte shume persa i perket zones se proves. Arrita te shkoja ne vendndodhjen qe ai me dha per instalimin e EBE-ve ne Deep Spring, California dhe me pas vizitova Pat dhe Rachel Bar&Grill per te marre kontakt me Yellow Fruit [emri qe ka niveli i pare i forcave te sigurise ne Area 51 dhe po ashtu meri i nje skuadre te vjeter ushtarake te CIA-s]. Niveli i dyte i sigurise quhet Spruco e Detit, nje nentekst qe tregon faktin se gjera te papelqeyeshme i ndodhin dikujt nese rastesisht takohet me ata.
  Persona qe kane marre ne telefon gjate emisionit te Billy Goodman, kane bere udhetime tek guri kilometrik 29 ne autoistrden 375 ku nje rruge e piset del nga autostrada dhe te con ne Dreamland. Aty ishte nje kuti e rende postare e zeze gje qe e identifikojne te gjithe. Vajta ne Rachel ne nje mengjes ne fillim te tetorit dhe i dhashe kartviziten time Pat dhe Rachel Bar&Grill per tja dhene Yellow Fruit. Ajo e njihte ate si fytyre. Me pas fillova te shqyrtoja rruget e pista ku qendronin njerezit qe donin te shikonin fluturimet e proves.
  Tashme kisha intervistuar kater deshmitare ne telefon te cilet deshmuan qe kishin pare UFO mbi Malet Groom, ne te njejten ore dhe ne te njejtin vend sic eshte deshmuar nga John Lear. Kryeva nje udhetim te dyte ne ate zone nga fundi i tetorit ku nje grup publik vizitoi Rachel dhe atehere pashe misteriozin Yellow Fruit ne kafe. Me pas ai me mori ne telefon. U ndava nga ai mbasi i dhashe nje kopje te librit tim Magjia e Alieneve dhe ai beri disa shenime mbi kerkimet e mija qe kisha kryer ne lidhje me bazat e nendheshme.
  Duke ju referuar Yellow Fruit dhe te tjereve, ka baza dhe tunele te nendheshme te cilat vertetojne aktivitetin e alieneve dhe te projektet e qeverise sekrete...”
  Nje shenim i fundit per komplekset e nendheshme ne Zonen e Proves ne Nevada – Area 51 – Groom Lake – Dreamland: pervec raportit per Doughway, Utah qe sherben si lidhje e nendheshme midis Dreamland dhe Dulce, ka nje tjeter informacion qe thote se nje lidhje tjeter e nendheshme ekziston tutje me ne jug, ne Page, Arizona.
  Kushdo qe mund te kete shkuar ne digen e Glen Canyon [Liqeni Powell] mund te kete pare me lehtesi sesi diga mund te perdoret si nje hyrje e mundeshme e nje baze te tille dhe sesi ndertesa te larta hidroelektrike i japin energji komplet bazes. Lidhja me digen e Glen Canyon nuk eshte permendur ne menyre specifike [nga Thomas Castello i cili emertoi Page, Arizona si nje baze lidhese] por nese ne Page ka nje baze te tille atehere eshte e llogjikshme qe ajo te perdorte ne nje menyre apo tjetren kete sistem hidroenergjitik.

 17. #17
  KAPITULLI I NENTE
  NJE KOLONE E PESTE ALIENE NE TOKE?  “Agjenti i brendshem ne qeveri” misterioz, librat e te cilit jane publikuar nga Abelard Pres of New York e Tim Beckley, “Commander X” shkruan per nje incident i cili ka perfshire mega kompleksin e nendheshem poshte Dulces, New Mexico:
  “...Ne raste te tjera nje ilustrator i vjeter, John D. Ben pune shume te kujdesshme por kur ka qene me detyre ne Dulce ai filloi te sillej ne menyre shume te dyshimte. Ai i shkruante leter Presidentit duke e informuar per nje komplot ne rruge e siper per te minuar qeverine dhe sabotuar bazen. Ai filloi te pikturonte flamura amerikane te realizuar ne menyre perfekte. Po ashtu filloi te dizajnonte aparatura mekanike, filloi te shkonte ne biblioteke dhe te merrte libra per fiziken dhe elektroniken e avancuar. Ne nje kohe qe ai mesa arrinte te shqiptonte fjalet.
  John mund te te shpjegonte me qetesi disa te nje natyre shume teknike ne nje kohe qe ai sduhet te kishte asnje ide per ate qe fliste. Kur e pyesnin per cfare po fliste dhe pse ngaterronte veten duke i shkruar Presidentit, ai do te pergjigjej qe i kishin rritur “ndjeshmerine” ose sensitivizuar.
  Vitin e kaluar kur isha i semure [shpjegon John D.] doktori i bazes me dha sulfanilamide. Ka nje Kollonte Te Peste ne kete vend qe eshte e lidhur me alienet. Seleniumi po futet ne ilacet sulfatike dhe ky selenium vepron ne kocka duke e bere trupin e njeriut shume te ndjeshem ndaj valeve te shkurtra, ate qe jane ne te njejten frekuence me valet e trurit, te ngjashme me valet qe mund te dedektohen nga encefalografi. Rreth 300 mije njerez ne kete vend jane bere objekt i sensitivizimit dhe jane ndertuar te pakten 7 radiostacione sekrete ne te gjithe vendin. Keto radisotacione transmetojne tek keta njerez, duke i instruktuar ata ne menyren me perfekte per te kryer akte sabotazhi ne dem te planetit tone.
  Keto deklarata te dhena nga punonjesi i Dulces, John D tingellojne shume te pabesueshme dhe mund te rrezohen si fjale te thena nga nje i semur mendor, PO TE MOS ISHTE PER FAKTIN qe shume te tjere deklarojne ne thelb te njejten gje, pra qe ka nje aktivitet ne levizje e siper per te vene nen kontroll mendjen e masave nen nje subjekt alien, nepermjet implantimit elektronik dhe kontrollit, programimit te subkoshiences ose nepermjet rrugeve te tjera. Po pse “kontrolluesit” zgjodhen Shtetet e Bashkuara si shenjestren e aktiviteti te tyre? Ne besojme se kjo vjen nga fakti qe Shtet e Bashkuara eshte nje vend qe ne fillimet e tij u konceptua nga “baballaret themelues” si nje vend per refugjatet dhe emigrantet nga te gjitha kombet e botes qe te vijne dhe te punojne ketu, te lire nga cdo paragjykim dhe shtypje tiranike, nje toke ku te gjithe njerezit mund te shprehin krijmtarine e tyre, kulturen dhe individualitetet personale pa nderhyrje nga askush.
  Ky ishte qellimi, ndonese “endra” nuk eshte realizuar plotesisht, kjo per faktin e kolektivizmit dhe kompromentimit nga ana e qeverise e parimit “te gjithe njerezit jane krijuar te barabarte”. Por sidoqofte Shtetet e Bashkuara jane ndryshe nga cdo vend tjeter ne bote. Eshte nje perzjerje kulturale dhe nje vend ku jo vetem shoqerite nderkombetare njerezore ne SIPERFAQE takohen dhe perzihen ne menyre dramatike por mesa duket edhe shoqeri njerezore nen toke dhe ato jashte saj takohen gjithashtu.
  Meqe jemi ne kete teme, duke ju referuar shume raporteve, shume nga shoqerite njerezore jo te siperfaqes te cilat jane te vetdijeshme per planetin, kane perfaqesuesit e tyre ne shoqerine tone [edhe ne kombe te tjera ne te gjithe globin] ndonese disa prej tyre mbajne nje distance per arsye fisnike ose jo. Nje arsye tjeter eshte respekti qe Ligji i Te Drejtave ju jep amerikaneve duke ju lejuar liri personale dhe individualitet deri ne ate pike sa nuk demton apo kercenon lirine personale dhe individualitetin e te tjereve. Individualiteti eshte ARMIKU VDEKJEPRURES i kolektivizmit alien [HIVE].
  Pra mesa duket Usa eshte esenca e nje “Skenari Boteror” mbase edhe universal ne miniature dhe Konspiracistet e shikojne si nje trofe te cmuar. Me pak fjale nuk eshte aspak e ekzagjeruar te themi qe lufta midis humaneve dhe rraces se gjarperinjve nga te tre ‘realitetet’ [jashtetokesor, ultratokesor dhe brendatokesor] zhvillohet perbrenda Shteteve te Bashkuara, per te qene me te sakte perbrenda dhe afer rrafshnaltes se Archuletas ne Dulce, New Mexico [nje baze shume e madhe nentokesore e forcave intervencioniste te perandorise reptiliane], Rajoni i Death Valley, California [nje baze shume e madhe e humanoideve jo intervencioniste te forcave te Federates] dhe po ashtu kemi ‘fushbetejen’ midis forcave te AMERICAN-COM12-CABAL-PHILADELPHIAN-NORDIC dhe BAVARIAN-AQUARIUS-MAJI-PHOENICIAN-REPTOID perbrenda komplekseve ushtarake te sigurise se larte te cilat pershkojne nentoken e California, Nevada, Utah, Idaho, Arizona, Colorado, Oklahoma dhe New Mexico dhe mesa duket e perqendruar ne menyre specifike afer ose ne sistemet industrialo-ushtarake te nendheshme poshte Lancaster, California; Mercury, Nevada; Burley, Idaho; Doughway, Utah; Page, Arizona; sistemi i nendheshem poshte Aeroportit Nderkombetar te Denver ne Colorado dhe po ashtu nen Oklahoma City. Te gjitha keto zona jane pare nga eksponentet e Rendit te Ri Boteror si pika strategjike te cilat ata duhet ti mbajne nen kontroll me cdo kusht, nese mendojne nje dite te detyrojne Ameriken ti nenshtrohet nje qeverie te vetme boterore.
  I pakapshmi Commander-X nepermjet lidhjeve te raportuara me Kominitetin e Inteligjences ka nxjerre informacione te tjere qe i perkasin sekreteve te erreta te Dulces. Commander deklaron se eshte pjestar i “KOMITETIT TE TE 12-VE” “COMMITTEE OF 12” [COM-12] nje grup inteligjence qe po punon per te edukuar publikun persa i perket rrezikut fashist-alien qe i kercenohet Amerikes dhe per te ruajtur Republiken tone Kushtetuese ashtu sic eshte ngritur nga themeluesit e Shteteve te Bashkuara:
  “...Ne Simpoziumin e Rand ne vitin 1959 ishin mbi 650 pjesmarresh. Shumica ishin perfaqesues te Korporatave Industriale si The General Electric Company, AT&T, Hughes Aircraft, Northrop Corporation, Sandia Corporation, Colorado School of Mines etj.
  Bechtel, nje organizate me qender ne San Francisco, eshte nje korporate oktapodh supersekrete nderkombetare e themeluar ne vitin 1898. Disa thone se kjo kompani eshte nje ‘Qeveri ne Hije’ --- nje krah aktiv i CIA-s. Eshte grupi i organizuar me i madh ne fushen e Ndertimit dhe Inxhinjerise ne USA dhe ne bote [disa thone edhe pertej].
  Vendet me te rendesishme ne Qeverine e USA mbahen nga ish funksinare te Bechtel. Ata jane pjese e ‘Rrjetes’, [nje sistem kontrolli i brendshem] i cili lidh planet trilaterale, C.F.R., Urdherin e Illuminatit [Kulti i Syrit Qe Sheh Cdo Gje] dhe gurpe te tjera ndermjetese...”
  “EKSPERIMENTE TE MANIPULIMIT TE MENDJES... Baza e Dulces ka studiuar implante te kontrollit te mendjes, unite biopsie, Aparatura ELF te moderirimit dhe kontrollit te te rrahurave te zemres dhe te gjumit etj.
  “D.A.R.P.A. [Defense Advanced Research Projects Agency] i perdor keto teknologji per te manipuluar njerezit. Ata stabilizuan perparesite e Projekteve dhe koordinuar e drejtuar pjesmarresit ne to. Projekte te Ngjashme studiohen ne Sandia Base nga Grupi Jason [prej 55 shkenctareve]. Ata ne menyre sekrete kane zhfrytezuar Anen e Erret te Teknologjise dhe kane fshehur nga publiku perfitimet qe vijne prej ketij perdorimi.
  “Projekte te tjera zhvillohen ne “Area 51’, Nevada...’Dreamland’ [Data Repository Establishment and Maintenance Land], Elmint [Elektromagnetic Intelligence], Cold Empire, Code Eva, Program HIS [Hybrid Intelligence System], BW/CW, IRIS [Infrared Intruder System] , BI-PASS, REP-TILES etj.
  “Studimet ne Nivelin E Katert ne Dulce perfshijne Kerkimet e Aureoles Njerezore dhe po ashtu te gjitha aspektet e Endrrave, Hinpozes, Telepatise etj. Ata dine si te manipulojne Trupin Bioplasmik. Ata kane aftesine te te ulin rrahjet e zemres me Deep Sleeve ‘Valet Delta’ duke shkaktuar nje shkarkim elektrik dhe me pas riprogramuar nepermjet nje lidhje kompjuterike me trurin. Ne kete menyre ata jane te afte te programojne mendimet dhe reagimet e Mendjes se njeriut.
  “Ne po hyjme ne nje epoke te Teknologjizimit te Fuqise Psiqike... Zhvillimi i teknikave te komunikimit te avancuar makine/njeri, nano teknologji, bio teknologji, mikro makina, lufte PSI, E.D.O.M. [Electronic Dissolution Of Memory] Rrenim Elektronik i Kujteses, dhe forma te ndryshme te kontrollit te veprimeve [nepermjet kimikateve, utrlasound, radiacioneve elektromangentike dhe te formave te tjera]. Fizika e “Ndergjegjes”.
  “TI MBIJETOSH TE ARDHMES... stacionimi i Dulces konsiston ne nje ‘Bosht’ kryesor SEKSIONI I SIGURISE. Sa me thelle shkon aq me e ashper behet siguria. Ky eshte nje kompleks me shume nivele. Ka me shume se 3 mije kamera ne vende te ndryshme me siguri te larte [laboratore dhe dalje].
  Ka me shume se 100 Dalje Sekrete afer dhe perreth Dulces, disa ne afersi te Rrafshnaltes se Archuletas, disa qe rrethojne Liqenin e dulces dhe disa qe shkojne deri ne lindjen e larget ne Lindrich.
  “Seksione ne thellesi te kompleksit TE LIDHIN ME SISTEME NATYRALE SHPELLASH.
  “...BRENDA BAZES SE DULCES... oficeret e sigurise veshin rroba nje trupshe me simbolin e Dulces perpara, siper ne krahun e majte [simobli i Dulces konsiston ne nje trekendesh me koke poshte dhe me nje germe T te permbysur dhe te vendosur mbi trekendesh]. Karta e Identifikimit [qe perdoret ne pikat automatike te kontrollit dhe te hyrjes, dyer dhe ashensore] ka simbolin e Dulces mbi foton e kartes. Agjentet qeveritare perdorin karta me Vulen e Madhe te US. ‘Kulti i Syrit qe Sheh Cdo Gje [Rendi I Ri Boteror], 13, 666, Perandoria e Feniksit, 9, Illuminizem etj etj.
  “BORDI I FANTAZMES : MBI LIGJIN... Shume prej mbledhjeve te Bordit Drejtues te Dulces behen ne Denver dhe Taos [New Mexico]. Nje ish senator i Shteteve te Bashkuara te Amerikes ka dijeni te plote per Dulcen. Ai ka qene ne mesin e atyre pjestareve te qeverise te cilet kane vizituar bazen [ka shume mundesi vetem nivelet e mesiperme]. Ne vitin 1979 nje koference per ‘Gjymtimin e Kafsheve’ u zhvillua ne Albuquerque, New Mexico. Kjo konference u perdor per te lokalizuar studiuesit e ketij fenomeni dhe faktin sesa dinin ata per lidhjen midis gjymtimeve dhe qeverise ‘aliene’.
  “Edhe nje tjeter senator ka dijeni te plote per “Ultra” sekretet e ‘Dreamland’ dhe Dulce. Shume prej burimeve te mija zyrtare e kane konfirmuar kete fakt. Te njejten gje bejne edhe shume te tjere ne qeveri dhe kjo eshte ajo qe jane kunder studiuesit e UFO-ve keshtuqe ki kujdes. Tani ti di me shume sec duan ata qe te dish.
  “Ata po ashtu kane baza nenujore ne brigjet e Floridas dhe Peruse.
  “Informacion me i detajuar do te jepet ne nje te ardhme te afert: foto, vidiokaseta, dokumenta etj. Kontrolloni per “Agjente Speciale” ne mesin tuaj.
  “Ne vitin 1930, DIVIZIONI I PESTE i FBI-se kishte dijeni per ‘Alienet’.
  “Nje grupash fashist perbrenda ketij vendi ka vrare John Kennedy. Shiko lidhjet qe te cojne tek CADRA... ‘RRJETA’ e nje shteti policor fashist totalitar perbrenda Pentagonit, JCS, DIA, FBI [Divizioni i Peste], DISC/DIS dhe DIA. Shenim: Simboli i The Defense Investigative Services [DIS] eshte nje perzjerje e rrezeve te diellit, nje trandafili dhe nje kame qe simbolizon me pak fjale ‘Kerkimin e Informacionit, Besimin e Merituar dhe Kamen’.
  ‘Kjo te lidh me shpellat e perdorura per “Fillimet e Ceremonise” ne te gjithe boten... vende antike, strehime, [baza te nendheshme]...”
  Gjithashtu Commander-X shtoon se: “Kohet e fundit nje grup studiuesish, pjesmarres ne nje hetim per zonen e Rrafshnaltes se Archuletas, u konfrontuan nga dy sfera te vogla qe pluskonin ne ajer. Papritur e pakujtuar ata u semuren ne menyre ekstreme dhe u detyruan te largoheshin menjehere.
  Ne e kemi kaluar piken e moskthimit mbrapa ne marrdhenie me qeniet aliene [reptilianet, grite]. Pra e kemi te garantuar nje krize e cila do vazhdoje te shtohet deri ne konfrontimin ose konfliktin final, APOKALIPSIN.
  Kriza eshte e pranishme, globale dhe reale. Ne duhet te perpiqemi te transformojme natyren e fatkeqesise qe po afron dhe qe do ndodhi sidoqofte. Te kesh dijeni, nekete rast eshte gjysma e betejes. Lexoni librin THE COSMIC CONSPIRACY nga Stan Deyo.”

 18. #18
  KAPITULLI I DHJETE  SEKRETI I ERRET I DULCES  Ne numrin e Shkurt-Marsit 1991 ne revisten UFO UNIVERSE ishte shkruar nje artikull me titull ‘SEKRETI I ERRET I DULCES’, nga Bill Hamilton dhe ‘Tal’ LeVesque. Nese planeti Toke do te behet qendra e fushbetejes apo epiqendra e konfliktit final kozmik midis superfuqive te galaktikes dhe nese US eshte nje nga zonat me te medhaja ne Toke ne te cilen do te vendoset rezultati perfundimtar dhe duke qene se Dulce, New Mexico si zone konsiderohet qendra kryesore ku bashkepunimi apo konflikti human-alien po ndodh, atehere ne duhet te perqendrojme vemendjen tone ne ate cfare ndodh ne nentoken e ketij qyteti te vogel.
  Kjo qyteze, me shume se cdo zone tjeter ne Usa dhe ne mbare boten, eshte bere epiqendra e pothuajse cdo forme te mundshme aktiviteti paranormal qe dikush mund te imagjinoje, perfshi: Pamje te Ufo-ve, Ulje te Ufo-ve, Rrembime, Implantime, Gjymtime te Kafsheve dhe te Njerezve, Studime te Luftes Psiqike, Bashkeveprim Qeveri Sekrete-Alien, Komflikte te Qeverise ‘Kushtetuese’ Amerikane kunder Agjendes Aliene, Pamje te ‘Reptilianeve’ Fenomene Kriptozoologjike apo Bioinxhinierike, [kjo ishte zona e famshme ku u gjet ‘Cabbit’ nje kafshe gjysem mace gjysem lepur], Baza te Nendheshme, Skenare Konspirative, Infiltrim Alien, Fenomene te Shpellave te Thella, Aktivitet Super-Teknologji e Larte dhe Takime me MIB.
  Ne fakt, nje koncentrim i larte i aktiviteteve te tilla ka qene evident ne afersite e Dulces me shume se ne cdo vend tjeter te botes aq sa banoret e qytetit kane hequr dore nga perpjekja per te njohur misterin pa pranuar nga ana tjeter realitetin e aktiviteteve te tilla, i pelqen apo jo.
  Bill Hamilton dhe ‘TAL’ LeVesque na cojne ‘brenda’ ne labirinthin Hadian, ne thellesite e ketij megakompleksi te nendheshem, nepermjet syve te atyre qe kane qene aty:
  “Dulce eshte nje qytet i vogel i fjetur ne veri te New Mexico. Popullata e tij eshte rreth 900 banore dhe ndodhet 7 mije kembe mbi nivelin e detit ne Rezervatin Jicarilla te Indianeve Apache. Aty ka nje motel dhe disa dyqane. Nuk eshte nje qytet turistik dhe ska pothuajse fare aktivitet. Megjithate, duke ju referuar personave te jashtem, Dulce mban te fshehur ne gjirin e saj nje sekret te thelle te erret. Ky sekret thuhet se ndodhet thelle poshte nen shkurrajen e Rrafshnaltes se Archuletas. Ky sekret pershin nje laborator biogjenetik te perbashket qeveri-aliene, i dizenjuar per me kryer eksperimente te cuditshme mbi njerezit dhe kafshet.
  Oficeri i Policise se Shtetit te New Mexico, Gabe Valdez u perfshi ne kete mister te Dulces kur u lajmerua te hetonte rastin e gjymtimit te nje bagetie ne fermen e Manuel Gomez, 13 milje ne lindje te Dulces. Gomez kishte humbur kater bageti qe ishin gjymtuar ne periudhen midis vitit 1976 dhe qershorit te vitit 1978 (dhe disa te tjera ne vitet e mepasme) dhe kjo solli ne Dulce nje grup hetuesish nga Parisi, Texas, perfshi dhe Tom Adams, te cilet ekzaminuan kufomat.
  Duke qene kurioz per faktin sesi gjymtuesit misterioze zgjidhnin bagetite, u be nje eksperiment ne 5 korrik te vitit 1978 nga Gabe Valdez dhe shkenctari ne pension Howard Burgess. Te tre shqyrtuan me vemendje mishin e bagetive te gjymtuara te Valdezit, nen nje rreze ultraviolete dhe zbuluan nje substance te shkelqyeshme ne krahun e djathte te qafes, veshin e djathte dhe kemben e djathte. U moren kampione nga pjeset e infektuara dhe po ashtu pjese te tjera nga kafshet per tu analizuar.
  Disa hetues ja atribojne gjymtimin alieneve te UFO-ve. Vezhgime te dritave te cuditshme dhe fenomeneve te tjera ajrore, jane raportuar nga shume njerez ne zonat ku jane kryer gjymtimet. Po ashtu UFO-t jane pare ne menyre frekuente ne rrethinat e Dulces.
  Arrita ne Dulce ne 19 prill te vitit 1988 per tu takuar me Gabe Valdez dhe te hetoja per vezhgimet, gjymtimet dhe informacionet e shumta per nje baze aliene te nendheshme. Kishte akoma debore ne rrugen perpara motelit Best Western kur vendosa te marr ne telefon Gabe Valdez dhe e lame te takoheshim ne oren 9.30 te darkes. Gabe mu duk nje bujtes shume bujar sepse me ofroi te me shoqeronte dhe te me tregonte rruget e qytetit dhe drejtimet qe te conin ne zonat ku ai kishte hetuar raportet e ndryshme per gjymtimet e bagetive apo kishte pare dritat ajrore te cuditshme. Aty ai beri deklaraten tronditese qe vazhdonte te shikonte mjete fluturuese te cuditshme dhe te panjohura, madje cdo dy nete. I hodhem nje sy fermes se Gomezit, rruges pergjate Lumit Navajo dhe vete Rrafshnaltes se Archuletas. Gabe kishte gjetur gjurme kamionash dhe makinash te vogla ne afersi te zonave ku kishin ndodhur gjymtimet. Po ashti ai ishte i i bindur qe shkenctari Paul Bennewitz i Thunder Scietifiv Labs ne Albuquerque ishte ne gjurme te drejta ne perpjekjet per te identifikuar vendndodhjen e stacionit te nendheshem alien ne afersi te Dulces.
  Per here te pare degjova per Paul Bennewitz ne vitin 1980 kur miku im Walter me telefonoi nga Albuquerque dhe me tha se kishte punuar me Paul ne aparaturat elektronike. Walter me tha se Pual jo vetem kishte fotografuar UFO por edhe kishte arritur te stabilizonte nje lidhje komunikuese me bazen e tyre te nendheshme ne Dulce. Bennewitz u be i njohur gjate gushtit te vitit 1980 me vezhgimet e famshme te UFO-ve mbi Depon e Armatimeve ne Manzano, Kirtland AFB.
  Nje raport i datuar 28 tetor 1980 qe shqyrton incidentin ne Kirtland AFB, permend faktin qe Paul kishte arritur te filmone nje UFO mbi Kirtland. Paul ishte president i Thunder Scientific Labs, ne afresi te Kirtland. Mbas zbulimit ai raportoi me detaje per menyren sesi kishte pare alienet ne nje ekran video (nepermjet lidhjes kompjuter-radio-video qe kishte shpikur vete duke perdorur nje kod me 10 shifra mbasi kishte nderhyre ne sistemin e frekuencave te komunikimit anije-baze. Vete Paul ishte nje shkenctar i shkelqyer dhe kishte shpikur shume pajisje per Anijet Kozmike Shuttle dhe per mbo 500 kompani te ndryshme). Alienet transmetonin nje sinjal nga nje baze nen Rrafshnalten e Archuletas.
  Studiuesi William Moore deklaron se agjentet qeveritare treguan interes ndaj aktivitetit te Bennewitz dhe u perpoqen te demtonin reputacionin e tij duke e furnizuar me informacione te rreme. Nuk eshte e qarte nese deklarata e komunikimit te mundshem me bazen e alienve qe Paul kishte arritur me aparaturat e tij ishte pjese e ketij disinformacioni apo jo. Nese dikush do besonte qe Paul ishte burimi i vetem i informacionit mbi Dulcen atehere mund te jete dhe nje manover taktike per te diskredituar deklaratat e tija per bazen, nese informacione te tilla ishin te dedikuara te mbeteshin sekrete. Atehere manovrat aktuale te dinsinformacionit ne vetvehte do te ishin te tilla per te disinformuar publikun dhe jo nje person te vetem.
  Ne nje raport te quajtur ‘PROJEKTI BETA’ Paul deklaron se kishte shpenzuar 2 vjet ne perpjekje per te gjurmuar mjetet fluturuese aliene dhe qe kishte transmetim te vazhdueshem videoje nga nje anije aliene me nje baze te nendheshme. Ai kishte arritur te stabilizonte nje komunikim konstant direkt me alienet duke perdorur nje kode 10 shifror me grafike dhe simbole dhe deklaronte po ashtu qe kishte foto te shumte qe lokalizonin vendnisjen e anijeve aliene dhe armet me ngarkese rrezesh.
  Ai deklaron se alienet ishin dredharak, mashtrues dhe nuk respektonin marrveshjet. Ai dhe Walter po punonin me nje arme qe do i kunderviheshe alieneve. Ne kete pike, disa do te mendojne qe ne po i kalojme kufijte e te menduarit me kthjelltesi per nje fenomen anormal dhe po kalojme ne fantastiko-shkencore. Por le te kujtojme se fenomene te tilla si UFO-t i kane rrenjet ne nje realitet te cuditshem. Eshte e pritshme qe te duket e cuditshme fillimisht por ndersa ne vazhdojme studimet tona do evolojme drejt te kuptuarit te drejte te fenomenit.
  Pal Bennewitz kishte hetuar rastin e te rrembyeres Myrna Hansen nga New Mexico e cila kishte raportuar qe ishte cuar ne nje stacion te nendheshem ne maj te vitit 1980. Christa Tilton nga Oklahoma kishte raportuar qe kishte patur nje eksperience ne humbje kohe ne qershor te vitit 1987 gjate se ciles ajo ishte rrembyer nga dy aliene te vegjel Gri dhe ishte transportuar me mjetin e tyre ne nje zone kodrinore ku ajo kishte takuar nje person te veshur me rroba ushtarake.
  Ajo ishte cuar ne nje tunnel i cili kihste pika hyrese te kontrolluara me kompjuter dhe kamera sigurie. Ajo raporton se e kishin hipur ne nje mjet transporti dhe me pas kishin levizur ne nje zone tjeter ku ishte gjendur perballe me nje ekran te madh kompjuteri. Mbasi kompjuteri i kishte leshuar asaj nje dokument identifikimi, asaj ju tha nga roja qe e shoqeronte se sapo kihsin hyre ne Nivelin e Pare te ne nje stacioni te nendheshem me 7 kate. Christa vazhdon tregimin e saj duke raportuar qe me pas ishte cuar ne Nivelin e Peste ku ajo aktualisht kishte pare anije aliene dhe vete aliene te vegjel Gri ne disa nga ambjentet qe ajo pershkonte.
  Christa deklaron se e kishin futur ne nje dhome te madhe ku gjendeshin vaska te medha me mjete automatike ne forme krahesh qe dilnin nga tubat e siperm dhe qe vazhdonin brenda neper vaska. Ajo degjonte vazhdimisht nje zhurme mermeritese, nuhaste eren e formalines dhe kishte pershtypjen se nje lloj lengu derdheshe vazhdimisht neper vaska. Christa ka bere skica te ndryshme te asaj cfare ke pare gjate rrembimit te saj.
  Vaskat qe ajo pershkruan u perfshine ne nje tufe dokumentash qe sot njihen me emrin Letrat e Dulces. Keto letra u vodhen nga Dulce sebashku me 30 foto ne bardh e zi dhe nje kasete videoje nga nje oficer misterioz i sigurise qe deklaronte se kishte punuar ne Dulce deri ne vitin 1979, kohe kur ai vendosi te ndahej nga punedhenesit e tij. Pjesa e historise qe vazhdon ka te beje me kete oficer sigurie i cili eshte takuar me njerin prej nesh ne perpjekje per te treguar te verteten mbi alienet, te ashtuquajtures Qeveria e SHBA-se dhe bazes se Dulces. Ai ka deklaruar qellimin e tij per te dale haptazi dhe paraqitur prova derrmuese qe mbeshtesin ate cfare ka thene. Fatkeqesisht ky person eshte zhdukur bashke me provat e pretenduara. Eshte ne doren tuaj te vendosni per faktin qe provat e mbetura tregojne apo jo per nje fshjehje te te vertetes nga qeveria.

 19. #19
  KAPITULLI I NJEMBEDHJETE  NJE OFICER I SIGURISE SE BAZES SE DULCES, VENDOS TE FLASE


  Pjesa e meposhtme eshte nje list me pyetje qe ju bene direkt ish oficerit te sigurise ne Bazen e Dulces, Thomas Edwin Castello, rreth nje vit perpara vdekjes [ose zhdukjes]se tij. Pyetjet jane te shoqeruara nga pergjigjet e tija:

  PYETJE – Kur eshte ndertuar me saktesi [niveli i siperm i drejtuar nga humanet] instalimi i Archuletas?

  PERGJIGJE – Mesa kam degjuar Dulce ka filluar te ndertohet ne vitin 1937-1938 nga inxhinjieret ushtarake dhe eshte zgjeruar me kalimin e viteve. Puna me e fundit eshte kompletuar ne vitet 1965-1966 per te lidhur tunelet me Bazen Page ne Arizone, nje nga zonat me sistemin me te vjeter te nendheshem. Baza e kater qosheve quhet PERICA. Shume nga indianet native amerikane qe jetojne ne ate zone kane dijeni per bazen dhe mund te na tregojne ne per format e gjalla qe here pas here dalin nga nentoka, si Kembemadhi, etj. (Shenim: Referencat me bazen e Dulces ketu me se shumti shqyrtojne katet apo nivelet e siperme dhe jo nivelet shume te uleta ne te cilat perfshihet dhe shpella natyrale dhe sic mendojne disa edhe sisteme tunelesh shume antike. Ketu perfshihen tunelet e ndricuara nga nje lloj pentoksidi fosfori te cilin alienet Gri e evitojne dhe qe ka nje origjine te panjohur si ndricim. Disa burime na kane informuar se nje pjese e stacioneve te nendheshme te NORAD ne Colorado jane ndertuar ne sistemin e shpellave qe ekzistonte me pare aty duke sugjeruar ate qe Ray Palmer dhe Richard Shaver kishin te drejte kur ne fillim te viteve 1940 shkruan per kerkime te bera nga qeveria per sisteme shpellash dhe tunelesh te nendheshme shume antike dhe qe te pershtateshin per perdorim ne ditet e sotme.- Branton)

  PYETJE – Ne cfare mjetesh jane ndertuar keto instalime? A keni njohuri juve me hartimin e projektit nga Rand Corporation per ndertimin e nje makine germuese shume efikase e cila perdor nje kon germues me grafike wolframi, energji nukleare dhe qe germon duke e shkrire gurin?

  PERGJIGJE – Po ti referohem disa punonjesve te mirembajtjes, nje pjese e tunelit ishte krijuar nepermjet shperthimeve te vogla berthamore ne vitet 60-te. Ka pjese, si psh tunelet e transportimit qe jane forumuar nga nje makine cpuese shume e avancuar qe mas germimit i le muret anesore shume te lemuara dhe te forta. Muret e perfunduara ne keto tunele duken si te veshura me nje xham te zi.

  PYETJE – Nga kush eshte ndertuar fillimisht instalimi i Dulces?

  PERGJIGJE – Natyra i filloi shpellat. Drakot [humanoidet reptiliane] i kane perdorur shpellat dhe tunelet prej shekujsh. Me pas, nepermjet planeve te Rand Corporation, sistemi u zgjerua vazhdimisht. Shpellat origjinale perfshijne shpella akulli dhe burime sulfuri te cilat alienet i konsideruan si perfekte per nevojat e tyre. Si madhesi, shpellat e Dulces rivalizojne ato te Carlsbad. (Shenim: Shpellat e Carlsbad dhe sidomos shpellat ne afersi te Lecheguilla jane ‘zyrtarisht’ nga me te medhajat dhe te thelltat ne bote, me shume nivele dhe shtrate gje qe mbetet te eksplorohet ende nga speleologet. –Branton)

  PYETJE – A jane mjetet fluturuese ajrore apo hapsinore elektromagnetike [qe jane pare] te vijne dhe ikin ne Malin Archuleta, te pilotuara nga njeriu, qeniet aliene apo te dyja se bashku?

  PERGJIGJE – Rrafshanlta e Archuletas eshte nje zone e vogel...anijet leshohen [dhe mbahen] ne pese zona te tjera. Njera eshte Deti i Dulces, njera afer Durango Co, njera ne Taos, NM dhe pjesa derrmuese ndodhet ne LOS ALAMOS [poshte]
  (Shenim: Besoj se ketu Thomas Castello i referohet flotes se perbashket operative. Nga shume burime informacioni te kombinuara del qe Dulce eshte e rrethuar ne menyre abosule NGA TE GJITHA ANET me baza aliene dhe maja e Archuletes ndonese duket si lidhja kryesore e te gjithe networkut te nendheshem, nuk eshte gje tjeter vecse pjese e te gjithe kompleksit qe sipas disave ka madhesine e Manhattanit. Nje nga burimet e informacionit ka theksuar se disa qindra kembe poshte qytetit te Dulces jane disa dhoma te medha qe bejne pjese ne nivelin e pare stacionit. Kjo afersi shpjegon faktin pse kjo baze eshte quajtur Baza e Dulces. Mesa duket, ndonese me nje akses sigurie shume te larte, Thomas Castello kishte dijeni vetem per nje pjese te te gjithe megakompleksit qe shtrihet ne te gjithe zonen. Cfaredo qofte sasia e aktivitetit qe ndodh aty, burime te ndryshme duket qe deshmojne per faktin qe qyteti i Dulces shtrihet mbi nje kryqezim madheshtor, aktivitet apo udhekryq i nje aktiviteti alien, ndonese berthama e aktivitetit alien eshte spostuar ne Los Alamos.
  Los Alamos dhe zona malore ne lindje dhe juglindje te tij si dhe zona perreth Pyllit Kombetar te Santa Fe mesa duket eshte foleja me e madhe e forcave Reptoide/Gri ne Ameriken e Veriut ndonese nje numer i madh i tyre eshte i shperndare ne networke te nendheshme midis Dulces dhe Area 51. Dulce duket te jete nje qender e rendesishme per aktivitetin eksterritorial dhe te nendheshem te reptilianeve, nje zone qendrore e infiltrimeve te operacioneve ne siperfaqe, nje baze operative e axhendave per rrembimet-implantimet-gjymtimet si dhe nje konvergjence e madhe per terminalet e nendheshme te transportit, pore per UFO-t, e keshtu me rradhe...
  –Branton)

  PYETJE – Disa kane sugjeruar qe qeniet poshte Dulces nuk jane me ORIGJINE jashtetokesore dhe realisht ato jane pasardhes te qenieve sauroide apo reptiliane si Velociraptori apo Stenonychosaurus Equallus, nje race gjarperinjsh apo e ngjashme me keta te fundit dhe qe na jepet si informacion edhe ne kapitullin e trete ne Librin E Gjenezes?

  PERGJIGJE – Po, disa nga Reptoidet jane autoktone ne kete planet. Klasa sunduese e alieneve jane Reptilianet. Qeniet me ngjyre bezhe apo te bardhe quhen Drako. Qenie te tjera reptiliane jane me ngjyre te blerte dhe disa ne ngjyre kafe. Ata jen nje rrace e lashte qeniesh ne Toke qe kane jetuar nentoke. Mbase ka qene nje Drako qenia qe shtyu Even ne ngasje ne Kopeshtin e Edenit. Me te drejte Reptoidet e quajne veten autoktone ne Toke. Mbase ata jne ata qe ne i quajme ENGJEJT E RENE. Mbase jo por sidoqofte prej tyre ne konsiderohemi si pushtues.

  PYETJE – Disa kane sugjeruar qe te ashtuquajturat bazat dhe tunelet e nendheshme te E.T. ne pjesen me te madhe te tyre mund te jene disa mijera vjecare te vjetra, ndertime te nje rrace perpara permbytjes se madhe te botes e cila arriti nje nivel te larte shkencor dhe qe u shkaterruan nga nje kataklizem qe ndodhi mbase kur ata u perpoqen te nderthurnin shkencen e tyre me forca okultike/mbinatyrshme. Pjese e ketij sugjerimi eshte dhe fenomeni qe ndodh ne Trekendeshin e Bermudes i cili mund te jete rezultat i nje eksperimenti te dale jashte kontrollit nga Atlandidasit, eksperiment i cili coi ne nje katastrofe kohe-hapesire qe prodhoi nje mbetje elektromagnetike ne zonen e Trekendeshit dhe ne zona te tjera mbasi humben forca shume te medhaja dhe energji ne nje bote per te cilen ata dinin shume pak. A mund ta konfirmojne apo jo kete fakt, vrojtimet e tua?

  PERGJIGJE – Nuk jam i sigurt per pjesen Hyjnore, por leta ‘aliene’ e konsiderojne veten e tyre AUTOKTONE TE TOKES.

  PYETJE – Cfare pjese kane ne kete skenar alienet e vegjel Gri?

  PERGJIGJE – Ata punojne dhe kontrollohen nga Drako. Ka edhe qenie te tjera me lekure gri qe nuk jane ne lige me Drakot.

  PYETJE – A keni folur me ndonje nga alienet ne baze?

  PERGJIGJE – Duke qene se isha pergjegjes i Teknikes se Sigurise ne baze duhej te komunikoja me ta rregullisht. Nese kishte ndonje problem me sigurine apo me video kamerat, une isha ai qe thirresha. Ishte klasa reptiliane e punes ajo qe zakonisht kryente punet e rendomta ne nivelet e uleta te Dulces. Vendimet qe lidheshin me kete klase merreshin zakonisht nga Drakot e Bardhe. Kur punetoret njerezore krijonin probleme, Reptoidet shkonin tek Drakot e Bardhe dhe ata me pas isha une ai qe njoftohesha. Ne ate kohe dukej sikur problemet nuk rreshtnin kurre. Disa nga punetoret humane nuk duronin dot urdherat e pakuptimta te natyres, shko ne pune, kthehu tek vendi i punes etj, rregulla te cilat jane pjese e klases punetore. Kur eshte e nevojshme, nderhyrja kthehet ne nje mjet jetik. Problemi me i madh ishte me punetoret njerezore te cilet cmendurisht silleshin verdalle zonave rreptesisht te ndaluara te Seksionit Alien. Mbase eshte ne natyren njerezore qe te jete kureshtare dhe qe te perpiqet qe te kaloje barrierat. Zakonisht ata ndaloheshin nga kamerat qe ndodheshin neper hyrjet e ndryshme, perpara se ata ta fusnin veten e tyre ne nje telash te madh. Disa here ne menyre formale me duhej te urdheroja ndonje nga punetoret humane qe te kthehej mbrapsht.

  PYETJE – A ka zona te tjera te lidhura me networkun e transportit, pervec atyre qe ti permende me siper dhe nese ka, ku jane hyrjet e tyre?

  PERGJIGJE – KU? GJITHANDEJ ! ATO PERSHKOJNE GJITHE BOTEN SI NJE AUTOSTRADE E PAFUDME E NENDHESHME. SI NJE AUTOSTRADE PA PAGESE VETEM SE KJO ESHTE E NENDHESHME... Edhe ne Amerike autostrada e nentokes eshte si autostrade pa pagese vetem se e nendheshme. Kjo autostrade varet nga motoret elektrike [per kamionat, autobuzet dhe makinat], per shtrimin e rrugeve dhe eshte per nje trafik te kufizuar. Ka dhe nje tjeter lloj transporti per ngarkesa mallrash dhe pasagjeresh dhe qe eshte per udhetim shume te shpejte. Ky nentwork boteror quhet Sub-Global System. Ka pika kontrolli ne hyrje te cdo vendi. Ka tuba transporti ne te cilat trenat udhetojne me nje shpejtesi te pabesueshme duke perdorur nivel magnetik dhe metode vakumi. . Ato udhetojne me nje shpejtesi qe e kalon ate te zerit. Nje pjese e pyetjes tuaj lidhet me vendndodhjen e hyrjeve te kesaj baze. Menyra me e thjeshte per tu pergjigjur eshte ajo qe te thuash qe cdo shtet ne U.S.A. i ka ato. Ne menyre te perhershme hyrjet jane te kamufluara si nxjerrje rere apo germime mineralesh. Hyrje te tjera komplekse gjenden ne bazat ushtarake. New Mexico dhe Arizona ka numrin me te madh te ketyre hyrjeve, e ndjekur nga California, Montana, Idaho, Colorado, Pennsylvania, Kansas, Arkansas dhe Missouri. Nga te gjitha shtetet, Florida dhe North Dakota ka numrin me te vogel te hyrjeve. Wyoming ka nje rruge e cila hapet direkt ne autostraden e nendheshme. Kjo rruge nuk perdoret me por qe mund te riaktivizohet menjehere nese do jete e nevojshme dhe me shpenzime fare te vogla. Eshte e lokalizuar ne afersi te Liqenit Brooks.

 20. #20
  PYETJE – A ka ndonje baze ne shtetin e Utah? (Shenim: Thomas permendi disa zona qe rrethojne Utah-Colorado, New Mexico, Arizona, Nevada dhe Idaho ku ka lidhje me njera tjetren por ne Utah sipas disa burimeve te ndryshme baza shtrihet direkt ne nje nga sistemet e shpellave natyrale me te medhaja ne Ameriken e Veriut, ajo qe thuhet se shkon ne thellesi te medhaja ne Western Rockies dhe po ashtu nen basenin e Bonneville. –Branton) A ke degjuar ndonje gje per nje instalim te pretenduar ne Malet Wasatch?

  PERGJIGJE – Salt Lake, Zona e Lake Powell, Dark Canyon, Dougway Grounds, Modena, Vernal. Te gjitha ekzistojne aty. Ka dhe te tjera.

  (Shenim: Ka patur shume zera per nje sistem tunelesh antike te cilat jane zbuluar gjate germimeve per ndertimin e themeleve te shume ndertesave industriale dhe qendrave tregetare ne Salt Lake City. Histori te shumta qarkullojne per keto tunele dhe qe perfshijne: eksploratore qe jane futur neper tunele dhe qe sjane kthyer me kurre; raportime per qenie reptiliane neper thellesite e labirintheve; raportime per aliene Gri qe punonin me personel njerezor ne aparatura masive elektronike dhe projekte gjigande ndertimi qe shkonin drejt nentokes se maleve ne lindje; raportime te humanve te cilet jane pjese e nje mbreterie me qender ne Azi qe quhet Agarta e cila mban kolonite e saj ne tunelet dhe shpellat e poshtme dhe qe jane ne konflikt me Reptoidet, Grite dhe nje grup bashkepuntoresh humane fashiste qe e kane qendren e tyre ne nje instalim madheshtor te nendheshem poshte Neushwabenland ne Antarktike; raportime te njerezve te veshur me kostume dhe qe jane pare te levizin larte e poshte neper dhomat e medhaja te nendheshme duke transportuar dhe paketuar materiale te armatosur me automatike te tipit UZI; raportime te puseve shume te medhaja qe nuk ju gjehet fundi; raportime te tuneleve te ndricuara dhe aq te medhej sa mund te ngasesh fare kollaj kamiona te medhenj ne to, seksione tunelesh muret e te cileve dukeshin solide por qe po ti vije doren, ajo e pershonte si te ishte siperfaqe uji; dhoma te cilat leshojne nje ndricim nje ndricim te cuditshem te blerte fosforeshente; te rrembyer qe jane cuar poshte dhe kane kontaktuar aliene te te gjitha llojeve; disqe fluturuese te cilet jane pare te dalin nga malet ne lindje dhe kane sulmuar disqe te tjera qe vinin nga lugina; fanatike te historive me dragonj dhe kucedra qe kane qene poshte neper tunele tregojne historira te pabesueshme per kalime qe zgjatohen me qindra milje; raportime per lidhje te nje sistemi tunelesh nepermjet nje networku germimesh perfekte sidomos ne zonen ku kryqezohen rruget ne qendren e qytetit; raportime te aktiviteteve aliene, te ngjashme me ato qe jane raportuar ne lidhje me Dulcen, New Mexico; dhe raportime per nje network gjigant shpellash qe shkon deri ne kufijte e shtetit ne te gjitha drejtimet, nje network gjigand qe lidh sistemet e nendheshme te Nevadas me ato te New Mexico. Ezksiton nje histori e famshme per kete sistem per te cilen nuk flitet ne menyre te hapur. Ka dy versione te saj te cilat mund te jene te dyja te verteta.
  Ne njerin nga versionet nje punonjes i nje Tempulli Mormonesh hyri ne nje tunel te nendheshem poshte qendres se Salt Lake City dhe udehtoi per nje distance te konsiderueshme neper nje numer te caktuar katakombesh te nendheshem deri sa u ndesh me nje qenie te ngjashme me nje hardhuce. Qenia u perpoq ta sulmonte por punetori arriti ti shmangej dhe u largua me vrap duke u kthyer ne siperfaqe. Ai filloi ti tregonte te tjereve per eksperiencen e tij dhe fill mbas kesaj agjentet qeveritare mberriten ne zone dhe mbyllen shhume nga hyrjet e tuneleve qe te conin ne bodrumet e Tempullit. Disa debatues filluan te supozojne per faktin se sa shume nga ky sistem i nendheshem ishte nenkontrollin e qeverise.
  Nje gje e tille ndodhi edhe ne pjesen jugperendimore ku kisha LDS mbante nje stacion rezervash nen Malin Granite ne kanionin Little Cottonwood, ne pjesen e siperme te nje sistemi shpellash. Elemente fashiste te CIA-s dhe Grite moren kontrollin e shpellave te thella ne brendesi te malit dhe urdheruan punonjesit e depos se rezervave qe te rrinin larg nga zona e ndaluar duke shtuar qe Qeveria Amerikane po i perdorte ato per arsye te Sigurise Kombetare dhe ishte detyra e tyre patriotike qe te ruanin sekretin.
  Versioni tjeter i ngjarjes tregon per nje roje i cili hyri ne nje tunel ne afersi te kimenase, poshte Qendres Tregetare Crossroads dhe qe i binte pjesa jugore e Tempullit. Ai hyri gjate kohes kur kryheshin germime ne ate pjese te Qendres Tregetare. Punetori hyri ne tunel dhe mbasi pershkoi nje distance te konsiderueshme u ndesh me nje njeri te ngjashem me nje gjarper, beri nje zbythje te menjehereshme dhe u largua me vrap duke u kthyer ne siperfaqe dhe treguar shokeve te punes per ate qe kishte pare. Me pas FBI dhe policia lokale erdhi ne vendngjarje dhe mbylli tunelin.
  Nje tjeter histori perfshin nje djale te ri i cili sebashku me nje shokun e tij perdoren nje zinxhir te lidhur me kaminon e tyre per te terhequr nje masiv dheu ne vendin ku po punonin. Spostimi i masivit hapi gryken e nje tuneli te panjohur. Ata u futen dhe mbasi pershkuan nje distance te gjate duke ecur ne nje labirinth kalimesh e gjeten veten ne nje vend me 5 dhoma te vogla njera poshte tjetres dhe ne dhomen e fundit ndodhej nje tunel qe te conte ne nje dhome tjeter te madhe ku ata pane nje pus te madh qe si gjehej fundi i cili zgjatohej ne nje si tunel i ndricuar me bollek dhe aq i madh saqe mund te ngisje kollaj nje kamion. Aty ata gjeten disa gjurme te cuditshme te nje krijese me dy kembe dhe me tre gishta.
  Burime te tjera mbeshtesin faktin qe kur keto tunele u eksploruan nga pionieret e pare, ata rane ne kontakt, maje ne disa raste edhe u bashkuan me disa nga kolonite Telosiane-Agartiane-Melchizedekiane-Maja qe ndodheshin nen Salt Lake Flats, Salt Lake Valley dhe Western Rockies. Keta banore te nentokes fillimisht kishin rene ne marrveshje territoriale me Reptoidet dhe Grite perpara se keta te fundit te shkelnin marrveshjen dhe te merrnin kontrollin e zoterimeve te tyre te nendheshme poshte brendesise te malit ne pjesen perendimore ne fillim te viteve 1900.
  Marrveshja ishte pjese e nje perpjekje per te shmangur nje konflikt te mundshem midis specieve te nentokes, sic kishte plasur konflikti midis Humanoideve [Teros] dhe Reptoideve {Deros] ne sistemin e shpellave te Amerikes Se Veriut dhe qe ishte rritur gjithnje e me shume qe nga viti 1920, 1930, 1940. Per shkak te menyres se menduarit jo kolektive te cilet keta humane komunikojne, ishte vendosur qe nje nga menyrat e mundeshme per te konvertuar reptoidet ne qenie emocionale dhe kompasive ishte ajo qe ti lejohej perfshirja ne nje komunitet me ndergjegje.
  Por Reptoidet sapo moren akese, menjehere filluan te perfitonin nga kolektivi dhe filluan te KONTROLLONIN humanet ne nivelin e subkoshiences. Lehtesia me te cilen u arrit kjo gje lidhet me faktin qe Reptoidet dhe Grite, prej kohesh vepronin si nje kolektiv apo grup me nje mendje, gje qe ishte shume me teper komplekse sesa kolektivi Ashtar apo Astarte, nga i cili varen shume nga Agartianet.
  Kjo sugjeron faktin qe kolektivi reptilian apo HIVE nuk permban asnje lloj meshire, dashamiresie apo simpatie per qeniet njerezore. Disa individe Reptoide qe veprojne ndryshe nga kolektivi Drakonian mund te thithen nga humanoid te cilet jane te lire nga kolektivizmi sic ka ndodhur ne disa raste, nga raporte te ndryshme, qe ata jane terhequr nga botet Andro-Pleiadeane.
  Nese jo humanet shkeputen nga kolektivi ata mund te cprogramohen dhe riprogramohen duke bere te mundur qe te perftojne ne nje fare menyre nje lloj tipari apo shkalle emocionale. Ne nje rast te tille nuk do ishte e keshillueshme qe ketyre krijesave ti jepej i njejti status midis njerezoreve dhe me cdo kusht duhet te mbahen nen kontroll.
  Kur ben marrveshje me forcat reptiliane, fillimisht i duhuet ofruar nje dorezim pa kusht dhe nese kjo gje nuk pranohet atehere nje aksion direkt ushtarak duhet te nderrmeret gje e cila justifikohet po te kihen parasysh te rrembyerit e perhershem qe mbahen rob nga Reptoidet dhe Grite [ata qe jane gjalle] ne sistemet e tyre nentoke. Shume nga marrveshjet qe humanet kane bere me Reptoidet ‘poshte e larte’ jane shkellur nga keta te fundit... sidomos ne ngjarjet qe pasuan Luften e Groom ne vitin 1975 dhe Luften e Dulces ne vitin 1979, kohe gjate se ciles shume nga bazat ne networkun e nendheshem te USA [te cilat ishin ndertuar nga parate e taksapaguesve amerikane] rane ne doren e Grive.
  Disa burime kane theksuar faktin qe alienet perfituan nga chaosi qe u shkaktua, sidomos mbas Luftes Se Dulces dhe u perpoqen qe te merrnin kontrollin e disa kolonive shume te vjetra nentokesore. Kjo mesa duket shkaktori nje percarje te madhe ne kolektivini Ashtar dhe shume nga humanoidet dhe hibridet u shkeputen dhe u bashkuan me Federaten jo Nderhyrese Andro-Pleiadeane dhe nga ana tjeter shume nga Reptoidet dhe humanoidet e pashpirte agjente u shkeputen dhe u bashkuan me Nderhyresit e Perandorise Drako-Orion.
  Sistemi Sirius-B qe eshte ne krah te Arcturus dhe Diellit, ka qene prej kohesh qendra kryesore e aktivitetit Ashtar dhe qe nga kjo ndarje midis dy fraksioneve kundershtuese ashtariane, sipas te kontaktuareve, aty ka plasu nje konflikt i ashper qe ka perfshire gjithe sistemin Sirius prej disa vjetesh. Jehona e kesaj ndarjeje dhe konflikti eshte percjelle edhe ne networkun e nendheshem te Amerikes Se Veriut midis forcave Pleiadeane qe mbeshtesin humanoidet e Siriusit dhe forcat e Orionit qe mbeshteten nga Reptoidet e Siriusit. Te dyja forcat se bashku kane patur operacionet e tyre ne nivelet e nendheshme perpara se te shperthente Lufta e Dulces.
  Lufta e Dulces ishte vetem maja e ajzbergut kur konsideron gjithe ato qe kane ndodhur ne Dulce ishin vetem nje efekt reaksioni zinxhir i asaj qe po ndodh ne ate sektor ne mos te themi ne te gjithe galaksine.
  Perpara se te ndodhte ndarja, Reptoidet u ftuan te merrnin pjese ne biseda paqesore ne Teolos apo dhe ne vende te tjera si shenje besimi por kolektivi Reptoid-Gri ishin me shume te interesuar ne zgjerimin e perandorise se tyre dhe shuarjen e urise se pafundme per pushtime, se sa te firmoste paqen. Megjithate ata pranuan marrveshjen e paqes vetem per ta perdorur si Kale troje per qellimet e tyre manipulative.
  Ka akoma nje grup te mbetur qe bashkepunon ne stacionet e nendheshme afer Paradox Nevada ku kolektivistet Humanid dhe Reptoid nga Siruis dhe Dillei vazhdojne te mbajne marrdhenie bashkepunimi te detyruara ne menyre qe te realizojne nje kontroll global te sistemit. Sidoqofte nje numer i madh humanoidesh qe ndodhen ne sistemin e nendheshem, jane ne lufte me kolektivistet-nderhyres infiltrues Reptiliane qe duan ti asimilojne keta humaoide ne kolektivizmin e tyre neprmjet krizave, spiunazhit dhe kontrollit te mendjes. Disa nga te kontaktuarit e ndryshem si Alez Collier, Ray Keller, Stan Johnson dhe te tjere deklarojne se konflikti ne Sirius midis Andro-Pleiadeaneve qe mbeshtesin forcat e Ashtarit dhe Drako-Orion qe mbeshtesin forcat e Ashtarit, te cilet jane infiltruar dhe komandohen nga agjentet e Drako-Orion, eshte perhapur ne sistemin tone diellor duke qene se te dyja superfuqite yjore jane fokusuar ne kete sistem shume strategjik me qellim qe te mbrojne interesat e tyre respektive.
  –Branton)

Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pyetje mbi librin Lufta Dulces
  Nga Darius nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 179
  Postimi i Fundit: 07-09-2011, 09:03

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •