Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 50 prej 50
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e burim980
    Anėtarėsuar
    13-03-2005
    Postime
    85
    Citim Postuar mė parė nga Zana e malit

    Partite politike s'duhet te jene si kepurdha pas shiut. Une jam per NJE parti e cila do te mundohet me c'do kusht per te mbrojtur interesat e popullit dhe JO interesat partiake, e te tille deri me tani NUK kemi pasur, e s'besoj se edhe e ardhmja do te sjell nje te tille ndonjehere!

    ZeM
    oj zana e malit e di ti se shqipetaret 70 vitet e kaluara kan pas nje parti dhe ja ajo se ku na la .....edhe apsur te mendohet ne ket drejtim se njerzit nuk jan gjith te klonuar prej njerit e te mendojn krejt njesoj por vet perendija na ka krijuar te ndrishem dhe secili prej nesh sendet i vlerson ne menyren e vet ....nuk e di a jam i qart....
    nuk jam analitik po shpresoj se ne te ardhmen gjenerata e reje qe vin do ta pasurojne edhe me shum skenen politik por jo vetem me fjal po ashtu si tha babadimer me pune te elaboruara miiire..........

    ata qe mbronin me xhdo kusht interesat e popullit ishin luftetaret qe muren armet dhe shkuan ne front por edha ato nuk i permbajshin tegjith.
    ashtu qe sa ma shum buke pjekes te kete meshum buke te mira do te hame

    me respekt

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e burim980
    Anėtarėsuar
    13-03-2005
    Postime
    85
    Citim Postuar mė parė nga babadimri
    Nuk i dihet kesaj puen asnjehere miku im i dashur. vetem se partite aktuale shqiptare ne Maqedoni besoj se e kupton e se kam fjalen per BDI-ne dhe PDSH-ne skane potencial per ta fituar voten shqiptare. Prandaj edhe jane shqiptaret ne kerkim te nje force te re politike qe do ti nxirrte nga kjo situate letargjike qe jemi . jetojme pa perspektive, vetem libreze partie duhet te kesh per tu bere dicka kjo eshte me shume se turp, me shume se humbje, me shume se katastrofe.

    apsolutikish jam me ty zotri dhe te pergezoj per nje iniciativ te tyll ne qofte se dote marish , dhe tu themi mjaqfte qysmakeve tano por kjo nuk behet mrenda nates zotri i dashur kjo duhet koh neve na duhet pik se pari kinemajat e teatret qe i kemi be vetesherbime ti kthejme ne objekte qe u takon .Qe do te thote se pikesepari duhet ta ndrishojme veteveten familjen tone e masandej rethin .......
    per te arit keto sende duhet morali dhe etika jon familjare te permisohet.......
    ndoshta kesh shum kritik por me vjen keq se jemi duke kopjuar pa fije kritike boten e huaj ose ma mire te themi boten perendimore e cila na zhduk si vler duke mos respektuar vlerat tona ..........

    e partit qe permende me larte jan rezultati i kesaje qe une thash.....pak shkurt po besoj se me kuptoni qellimin tim te bisedes!!!

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e babadimri
    Anėtarėsuar
    07-07-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    704
    Gjithsesi se po. Prandaj miku im po tentojne te dalin parti teb reja sepse gjendja jone nuk eshte e mire ne aspektin si moral, si etik ashtu edhe material. Gjkithnje po krijohen nomenklatura politike qe me shume u sherbejne grupeve sesa interesave te pergjithshme

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e babadimri
    Anėtarėsuar
    07-07-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    704
    Sipas asaj qe po shihet ne maqedoni Alajdin demiri shume lehte mund te behet parti e faktorizuar dhe te fitoje nje numer te konsiderueshem te votave te elektoratit shqiptar.

  5. #45
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    e po dalshim faqe bardhe

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e babadimri
    Anėtarėsuar
    07-07-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    704
    pershendetje per te gjithe adhuruesit e Partise per Ardhmeri demokratike. Ne numrin e se shtunes Laj ne prishtine eshte botuar nje interviste me rkyetarin tuaj desha tju infrmoj

    shendet

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e babadimri
    Anėtarėsuar
    07-07-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    704
    me gjase Alajdin demiri do ti fitoje ne keto zgjedhje nja tre deri ne pese deputete sepse te deshperuarit nuk do tja japin voten as pdsh e as bdi jkeshtuqe ka gjasa te mira qe te behet partia ure ne mes dy subjekteve te konfrontuara qe diten e pare te zgjedhjeve

  8. #48
    marathonomaku Maska e Hekurani1
    Anėtarėsuar
    17-03-2003
    Vendndodhja
    Afer Diellit
    Postime
    287
    Suksese Alajdinit.
    Deri te Molla e Kuqe!

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e babadimri
    Anėtarėsuar
    07-07-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    704
    Te gjitha ngjarjet e fundit ne mes bllokut politik shqiptar me con ne nje vlersim te situates keshtu me se miri eshte qe voten kesaj rradhe tia japim Partise per Ardhmeri demokratike sepse z.demiri eshte treguar ne duelet televizive shume i balasuar dhe ka dhene garanca ne te kaluaren se nuk kooruptohet me se miri per kete flet fakti se cfare pasurie ka bere per dallim nga politikanet tane te cilet shtyjen se cfare veturash kane te tipeve me te reja e te mos flasim per pasurite e pautndshme qe jane marramendese.

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e babadimri
    Anėtarėsuar
    07-07-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    704
    Z. demiri tha doreheqje pas humbjes ne zgjedhjet e fundit parlamentare. Nje gjest qe duhet cmuar shume qe tregon pergjegjesine e nje njeriu qe merrfet me politike. Tash dyert jane te hapura per shume njerez qer te japin doreheqjet si akt moral ndaj elektoratit

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

  1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
    Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
  2. Drafti pėr Unitet
    Nga Modesti nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 39
    Postimi i Fundit: 04-08-2010, 16:10
  3. Kush ka pergjegjesi per tragjedine e Gostivarit?
    Nga pacifist nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 60
    Postimi i Fundit: 13-01-2009, 12:18
  4. Realiteti dhe alternativa politike shqiptare
    Nga Ibro-Arpeba nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 11-08-2006, 10:59

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •