Close
Faqja 0 prej 17 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 337

Tema: SS Lazio

 1. #1
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  869

  Thumbs up Tifozat Laziale

  jepni komentet tuja tifoze te lazios dhe jo.c'mendim keni per lazion??
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sherri : 23-07-2004 mė 17:44

 2. #2
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Pershendetje sherro,
  Nuk besoja qe ne forum ka edhe tifoze te Lazios.
  Edhe pse mendimi im per kete ekip nuk eshte aq i madh dhe nuk mendoj qe eshte faktor kryesor ne rrjedhojat futbollistike ne Itali,ate qe beri Lazio vit me pare tregoi se eshte ekip i cili luan me zemer dhe kupton thelbin e futbollit.
  Mendimi tjeter im eshte se cdohere do jeni pas Milanit,Juves,Romes,Interit...Ky fakt sado qe iriton duhet edhe t`i nxis njerezit e pare te Lazios per pune te metutjeshme qe te bejne skuader te enderrave.
  Nejse,shifemi ne kampionat,atehere do marrish mendime me te prera nga une per Lazion.
  Sinqerisht
  Mirsadi
  Milanisti i perbetuar!
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar StormAngel pėr postimin:

  Neteorm (15-01-2021)

 4. #3
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  ahhh SS LAZIO...
  Ekip qe kam patur nje simpati kur eshte ne pyetje futbolli italian, gjithmone doja te fiton titullin, kur e mori me 2000 u gezova teper, por me vone filluan problemet financiare qe shkatruan renjesisht Lazion dhe nuk mendoj se me do kete forze t'ju perballoje ekipeve pretendente per titull si, Milan, Juve apo Inter...
  Edhe sot e kesaj dite kam simpati, por e kote eshte...por ska lidhje edhe nese ne SERIA B, bie SS LAZIO, une do jem me to, prej italiane jane ekipi qe me pelqen me shume...

  However: FORZA LAZIANI...
  My silence doesn't mean I am gone!

 5. #4
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Ish Lazio ime, tani ka mare nje perforcim te MOCEM dmth Paolo Di Canion nga kampionati anglez, besoj se tifozet tani nuk jane te irituar shume sepse ky ka qene nje lojtare shume i dashur kur ka luajtur me Lazion shume vite me pare...

  Tani ne Lazio kete vit eshte edhe nje lojtare nga Maqedonia, Goran Pandev eshte i ri ka reth 21-22 vjet, eshte lojtare i mire e kam pare ca here live kur luante ne MK,...i ngjan shume Adrianos se Interit eshte lojtare qe punon shume...por pa pervoje nje Seria A, ka luajtur vitin e kaluar ne Ancona por pak ndeshje...

  However Forza Lazio...nese kualifokohen per UEFA CUP do jete sukses...
  My silence doesn't mean I am gone!

 6. #5
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  Di Canioooooo

  Di Caniooooooooooooo
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 7. #6
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  SS Lazio

  Ss Lazioooooooo
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 8. #7
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Edhe pse Di Canio eshte lojtar i mire,eshte ne fund te karieres se vet dhe nuk besoj se do bej ndonje mrekulli ne Lazio.
  Sidoqofte kam shpresa se ky kampionat ne Itali do jete njeri nga me te miret deri tashi.
  Ah mos harroj
  Forza Milan
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 9. #8
  nga dyqonet e reja
  Anėtarėsuar
  04-04-2003
  Postime
  327
  Lazio ka dy gjona qe nuk jane edhe aq pozitive...

  Nji, qe ka qene klubi i preferuem personal i Duce dhe dy qe ka qene klub i dominuem nga shkijet...

  Kaq per klubin ''piramide''!!!

 10. #9
  i/e larguar Maska e Vjosa
  Anėtarėsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  36
  Postime
  1,376
  bravio laciali po nje gje di tju them se po ne smoret nja 4,5 argjentinas nuk do jeni me aty ku ishit dmth ne vendin e par

 11. #10
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Tifoze laziale,
  Keni pershendetje (ne fakt tre) nga Shevchenko.
  Ju uronte Lazios martesen qe kishte bo me tre petlla.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 12. #11
  Football Factory Maska e Moltisanti
  Anėtarėsuar
  22-11-2002
  Postime
  1,437
  Edhe Tirona Tkishte Lujt Me Lacion E Kishin Rraf ... O Bilanista Po Harrut Vjet Qe Moret Termet 4 Ballsh Nga Lacio Per Kupe Italie Hahahahahaaa

  Nejse Hajt Shnet E Pare

 13. #12
  i/e larguar Maska e Vjosa
  Anėtarėsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  36
  Postime
  1,376
  Po Ti Interist Pse Flet?? Ti Ke 15 Vjet Te Tera Te Rrahesh Lacion Ne San Siro Prandaj Mos Fol Keta Te Pakten Moren Kupen Kurse Interi Jot I Shikonte Nga Televizori.sa Per Lacion Me Vjen Keq Po Te Gjith Lojtaret I Iken Jane Te Gjitj Te Rinj Edhe Per Para Kishin Skuadren Me Te Mire Ne Bote Skishin Ndonje Skuader Dosido Si Interi

 14. #13
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Citim Postuar mė parė nga StormAngel
  Tifoze laziale,
  Keni pershendetje (ne fakt tre) nga Shevchenko.
  Ju uronte Lazios martesen qe kishte bo me tre petlla.
  FLM per pershendetjet kojshi....
  My silence doesn't mean I am gone!

 15. #14
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Citim Postuar mė parė nga Davius
  FLM per pershendetjet kojshi....
  Edhe une te pershendes gjithashtu,me vjen keq por ishit me te dobet ne teren ate dite,keshtu qe Milani meritoi Super Kupen.
  P.S: Urime per detyren e re qe morre ne forum.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 16. #15
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  869

  Lequi Lojtar I Ss.lazios

  SS.LAZIO SPA KOMUNIKON SE KA MARRE NE GJIRIN E SAJ Emanuel Matias Lequi..

  "JAM SHUME I LUMTUR-deklaron argjentinasi lindur ne ROSARIO me 13 maj 1981 menjehere pasi firmosi- PASI JAM NJI LOJTAR I LAZIOS DHE MUND TE RRI KTU PER NJI KOHE TE GJATE.PAS NJI KOHE TE GJATE ARRITEM ME NE FUND NE NE NJI MARREVESHJE DUKE BERE SFOCO TE DYJA PALET.FALENDEROJ PRESIDENTIN PER DETERMINIMIN ME TE CILIN ME KA KERKUAR DHE ME KANE DASHUR NE SKUADER.MEZI PRES TE PERQAFOJ SHOKET E MIA TE RI DHE TE VIHEM NE DISPOZICION TE TRAJNERIT CASO"

  skeda personale

  Lequi mbushi 23 vjec 13 majin e shkuar.Ka lindur ne Santa Fe,lokalitet afer Rosarios,ka luajtur perpara ne Rosario Central,me pas ka lujatur 4 vjet me River Plate ( nga 1999-2003),ndersa vitin e fundit ka luajtur me bluzen e Atletico Madrid :
  32 pjesmarrje,3 gol,asnje zevendesim ne 2880 minuta loje dhe ka marre 10 kartona.
  me River Plate ka fituar 2 turne,Clausuren ne 2002 dhe 2003.Ka filluar karrieren duke luajtur si mbrojtes i majte pastaj ka kalur si qendror.
  eshte nji lojatr shume i forte fizikisht: i gjate 189 cm ,pesha 89 kb
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 17. #16
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  869

  formacionet e lazio-reggina

  LAZIO: Peruzzi (Sereni dal 41’ p.t.); Oddo, Siviglia (Negro dal 6’ s.t.), Couto, Zauri; A. Filippini, Giannichedda, Liverani, Seric; S. Inzaghi, Di Canio (Rocchi dal 23’ s.t.). In panchina: Dabo, E.Filippini, Lopez, Muzzi. All. Caso.

  REGGINA : Pavarini; Cannarsa, De Rosa, Zamboni; Mesto, Colucci (Paredes dal 45’ s.t.), Tedesco, Mozart, Balestri; Nakamura (Ganci dal 43’ s.t.), Bonazzoli (Borriello dal 23’ s.t.). In panchina: Soviero, Piccolo, Morabito, Dionigi. All. Mazzarri.

  MARCATORI: S. Inzaghi (L) al 32’ p.t. su rigore), Bonazzoli (R) al 35’ p.t..

 18. #17
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  869

  Cool ss.lazio

  Portieri
  Maglia Nome Data di nascita Luogo di nascita
  15 Fabrizio CASAZZA 16/09/70 Genova
  Alessio DE ANGELIS 26/02/1985 Roma
  1 Angelo PERUZZI 16/02/1970 Roma
  33 Matteo SERENI 11/02/1975 Parma
  Difensori
  Maglia Nome Data di nascita Luogo di nascita
  37 Marco ANGELETTI 19/02/1986 Roma
  24 Fernando Silva COUTO 02/08/1969 Espinho (POR)
  4 Oscar LOPEZ 11/05/1980 Cerdanyola del Vallés (BC)
  23 Paolo NEGRO 16/04/1972 Arzignano (VI)
  22 Massimo ODDO 14/06/1976 Pescara
  43 Simone SANNIBALE 10/03/1986 Albano Laziale (RM)
  5 Sebastiano SIVIGLIA 29/03/1973 Palizzi Marina (RC)
  25 Antony SERIC 15/01/1979 Sydney
  3 Josč Leonardo TALAMONTI 12/11/1981 Alvarez, Santa Fe (Argentina)
  42 Fabio ZACCARDI 28/11/1986 Roma
  8 Luciano ZAURI 20/01/1978 Pescina (AQ)
  Centrocampisti
  Maglia Nome Data di nascita Luogo di nascita
  13 Dino BAGGIO 24/07/1971 Camposanpietro (PD)
  26 Esteban GONZALEZ 16/09/1978 Cordoba (Argentina)
  7 Antonio FILIPPINI 03/07/1973 Brescia
  14 Emanuele FILIPPINI 03/07/1973 Brescia
  27 Bryan ROBERT 08/02/1984 La Plata (Argentina)
  30 Miguel Angel MEA 19/02/1981 Caracas (Venezuela)
  10 A. Rodriguez CESAR 24/10/1974 San Paolo (BRA)
  34 Emiliano CORSI 25/07/1984 Roma
  6 Ousmane DABO 08/02/1977 Laval (FRANCIA)
  36 Alessio FERRAZZA 26/01/1986 Roma
  16 Giuliano GIANNICHEDDA 21/09/1974 Pontecorvo (FR)
  17 Christian MANFREDINI 01/05/1975 Port Bouet (Costa d'Avorio)
  31 Fabrizio MELARA 06/05/1986 Roma
  20 Fabio LIVERANI 29/04/1976 Roma
  Attaccanti
  Maglia Nome Data di nascita Luogo di nascita
  41 Alfonso Roberto DELGADO 07/05/1986 San Miguel
  44 Claudio DE SOUSA 10/08/1985 Roma
  18 Tommaso ROCCHI 19/09/1977 Venezia Mestre
  9 Paolo DI CANIO 09/07/1968 Roma
  21 Simone INZAGHI 05/04/1976 Piacenza
  11 Roberto MUZZI 21/09/1971 Roma
  19 Goran PANDEV 27/07/1983 Strumica (MACEDONIA)

 19. #18
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  869

  Cool ss.lazio stafi teknik

  Staff tecnico
  Ruolo Nome Data di nascita Luogo di nascita
  Allenatore

  Domenico CASO 09/05/1954 Eboli (Sa) TRAJNERI

  TRJANER I 2 Cristiano BERGODI 14/10/1964 Bracciano(Rm)
  PERGATITES PORTIERESH Renato COPPARONI 27/10/1952 San Gavino (Ca)
  PERGATITES TEKNIK Roberto FEROLA 24/05/1960 Roma
  PERGATITES TEKNIK Antonio BOVENZI 08/06/1966 Marino (Rm)
  Team Manager Maurizio MANZINI

 20. #19
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  869

  Post Fabrizio Casazza

  Fabrizio Casazza

  Carriera
  STAGIONE SQUADRA TORNEO PRESENZE RETI
  1989/90 Sampdoria Serie A 0 0
  1990/91 Fidelis Andria Serie C1 1 0
  1991/92 Pro Sesto Serie C1 13 0
  1992/93 Pro Sesto Serie C1 31 0
  1993/94 Pro Sesto Serie C1 29 0
  1994/95 Verona H. Serie B 14 0
  1995/96 Verona H. Serie B 33 0
  1996/97 Torino Serie B 36 0
  1997/98 Torino Serie B 7 0
  1998/99 Torino Serie B 7 0
  1999/00 Venezia Serie A 14 0
  2000/01 Sampdoria Serie B 0 0
  2001/02 Sampdoria Serie B 5 0
  2002/03 Sampdoria Serie B 5 0
  2003/04 Lazio Serie A 0 0
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sherri : 21-09-2004 mė 03:04

 21. #20
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  869

  1

  1.Angelo Peruzzi

  Carriera
  STAGIONE SQUADRA TORNEO PRESENZE RETI
  1987/88 Roma Serie A 1 -
  1988/89 Roma Serie A 12 -
  1989/90 Verona Serie A 29 -
  1990/91 Roma Serie A 3 -
  1991/92 Juventus Serie A 6 -
  1992/93 Juventus Serie A 29 -
  1993/94 Juventus Serie A 32 -
  1994/95 Juventus Serie A 26 -
  1995/96 Juventus Serie A 30 -
  1996/97 Juventus Serie A 29 -
  1997/98 Juventus Serie A 31 -
  1998/99 Juventus Serie A 25 -
  1999/00 Inter Serie A 33 -
  2000/01 Lazio Serie A 29 -
  2001/02 Lazio Serie A 27 -
  2002/03 Lazio Serie A 30 -
  2003/04 Lazio Serie A 26 -  Palmares
  STAGIONE SQUADRA TORNEO
  1995 Juventus Campionato Italiano
  1997 Juventus Campionato Italiano
  1998 Juventus Campionato Italiano
  1995 Juventus Coppa Italia
  2004 Lazio Coppa Italia
  1995 Juventus Supercoppa Italiana
  1997 Juventus Supercoppa Italiana
  2000 Lazio Supercoppa Italiana
  1996 Juventus Coppa dei Campioni
  1993 Juventus Coppa Uefa
  1996 Juventus Supercoppa Europea
  1996 Juventus Supercoppa Intercontinentale
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sherri : 21-09-2004 mė 03:30

Faqja 0 prej 17 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •