Close
Faqja 7 prej 17 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 337

Tema: SS Lazio

 1. #121
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,771
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mire shume u be qe Behrami dhe Tare kaluan tek Lazio besojme se do te kene minutazhe te mire tek Lazio.

  Suksese

 2. #122
  ...
  Anėtarėsuar
  26-11-2003
  Vendndodhja
  PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
  Postime
  1,430
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga viganv
  Mire shume u be qe Behrami dhe Tare kaluan tek Lazio besojme se do te kene minutazhe te mire tek Lazio.

  Suksese

  Sidomos Tarja iher. Po sthyn komet ato 4 a 5 sulmuesit e tjere para Tares nuk shef pankine me sy Tarja, vec Tribunes.
  Per mendimin tim eshte turp qe ne prezantohemi me Taren ne futbollin boteror.
  Karakteristika e futbollit tone eshte futboll i shpejt me pasime te shkurtra ndersa Tare si hu gardhi i gjate sprezanton asgje nga futbolli yne vec nje shtylle betoni qe duhet vetem per sponde me koke.

  Edhe dikush na kishte permend paret ketu. Babe ne sna bi ne menie sa pare bo Tarja me shume se ne. Paret i bo per vete ai. Ne flasim si futbolldashes. Tare so futbollist i mire, madje as mesatar nuk eshte. Raketik po.
  HOLLAND...

 3. #123
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  BEHRAMI KA ZGJEDHUR SHQIPERINE .

  Pas refuzimit tė parė tė Behramit pėr tė qenė pjesė e kombėtares shqiptare, pėr tė pranuar mė vonė ftesėn e Zvicrės (ka luajtur vetėm pėr U?19-n helvete), kosovari me pasaportė zvicerane, ka bėrė tė ditur dje nė njė deklaratė ekskluzive se pėrfundimisht dėshiron tė jetė pjesė e kuqezinjve tė Shqipėrisė dhe nuk ka asnjė interes dhe dėshirė pėr t'i mbrojtur ngjyrat e helvetikėve.
  "Unė e kam menduar gjatė kėtė ēėshtje, qė pėr mua ka shumė rėndėsi. Pėrfundimisht dua tė luaj dhe tė mbroj ngjyrat e Shqipėrisė. Kėsaj radhe e kam dėgjuar zemrėn time, e cila qė nga fillimi ka rrahur vetėm pėr fanellėn kuqezi tė Shqipėrisė,"- shpjegon Behrami i emocionuar, por edhe shumė i vendosur pėr vendimin e tij mė tė fundit, duke shtuar se ėshtė i vetėdijshėm se i ka dėshpėruar shumė bashkatdhetarėt e tij, kur nuk e kishte pranuar ftesėn e Shqipėrisė.
  I gjithė ky ndryshim kishte ndodhur pas bisedave tė para qė kishte
  bėrė Behrami me kapitenin e kombėtares, Igli Taren, po ashtu i ardhur te Lacio ditė mė parė. "Sapo bisedova me Iglin dhe ai mė premtoi se pajisja me pasaportė shqiptare nuk do tė jetė e vėshtirė,"- shtoi plotė gėzim kosovari.

  Marre nga ''SHEKULLI''.
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 4. #124
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Del Monako ...
  Lere Tajaren ne hall te tij ...Kur e shan fillon e ben gola miku...

  Sot u be nje turne miqesor me 3 ekipe ne Vall D'Aosta...Lazio me 2 ekipe te dobeta.... Tare kishte shenuar 6 gola ne ndeshjen e pare ...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 5. #125
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Tare do luaj me mir me Lazion sepse Lazio ka ekip me te fort sesa ate qe ka pat Bologna dhe kjo ndikon shum ne lojen e tij, se dhe sistemi esht ndryshme me ate qe ka pat Macone kshu qe Tare tashti esht ne nje ekip komplet te ndryshem dhe shpresoj qe tek lazio te ket sezonin me te mir te karrieres se tij.

 6. #126
  MiLaNisT Maska e sLimShady
  Anėtarėsuar
  22-04-2004
  Vendndodhja
  Shif ka mrapa m'ke
  Mosha
  35
  Postime
  1,117
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Ragip Behramit: Im bir nuk luan pėr Zvicrėn!

  I gėzuar se djali i tij ka arritur tė luajė nė njė klub tė njohur futbolli si Lacio, Ragip Behrami, ish futbollist i disa klubeve kosovare, pranon tė flasė pas njė lloj heshtjeje rreth ēėshtjes sė pėrfshirjes sė Valonit nė kombėtaren shqiptare kuqezi. "Valoni mė kishte thėnė edhe mė parė se nuk ndiehet mirė sa herė qė shkonte nė grumbullime tė grupmoshave tė pėrfaqėsueses zvicerane. Bile herėn e fundit mė tha: "Babi, jo mė pėr Zvicrėn"! Atij atje i mungonte shoqėria dhe nuk ndiehet i afėrt nė njė mes tė tillė", - fillon rrėfimin e tij Ragipi. Ai thotė se ndiehet ndėrmjet dy zjarreve pėr rastin e djalit, ndonėse ėshtė shumė i vėmendshėm pėr kėrkesėn e tė birit qė tė vishet kuqezi. "Dėshira e tij ekziston pėr t'u veshur kuqezi dhe kėtė ma ka thėnė shumė herė. Problemi ėshtė se po i frikėsohemi ēėshtjeve administrative, pasi herėn e fundit, avokati i angazhuar nga Federata Shqiptare e Futbollit mė tha se ēėshtja do tė zgjaste sė paku dy vite.
  Por, shpresoj se me angazhimin e tė gjithėve, tani edhe kjo barrierė do tė kalohet",- pohon babai i mesfushorit tė Lacios. Ragipi, i jati i Valonit, pranon se ka patur njė thirrje telefonike nga Shqipėria tė dielėn, por nuk ka arritur tė bisedojė pėr shkak tė problemeve tė linjės sė dobėt, pasi ishte nė Val D'Aosta.
  Tani, Valoni Behrami, gjithnjė sipas tė jatit, ėshtė duke kaluar ditėt mė tė rėnda fizike te "biancocelestėt", pasi qė ėshtė duke bėrė hapin e madh pėr tė arritur pjesėn tjetėr tė skuadrės nė aspektin fizik. Ai ėshtė duke ushtruar individualisht, sė bashku me Simone Inzaghi, i cili edhe ai ėshtė i lėnduar.
  Bindjet pėr t'i rikthyer sytė fanellės kuqezi, ia kishte forcuar tė birit, kapiteni i kombėtares shqiptare dhe bashkėlojtari i tij te Lazio, Igli Tare, tregon nėpėrmjet telefonit i jati i mesfushorit kosovar tė Lacios, Valon Behramit

  Rama: Valon mos bėj gabimin tim
  Milaim Rama ėshtė shprehur i kėnaqur qė bashkėkombasi i tij kosovar ka vendosur tė vishet kuqezi. "Mė vjen mirė shumė pėr Behramin. Shpresoj se ai nuk do ta bėjė gabimin tim dhe do tė luajė pėr Shqipėrinė. Kur unė u dėmtova as kush nga zviceranėt nuk u interesuan pėr mua, kėtė ua kam thėnė edhe publikisht. Me moshėn e tij, kontratėn me Lacion dhe aftėsitė si lojtar, unė nuk do tė mendohesha dy herė pėr Shqipėrinė",- thotė Melaim Rama, tani lojtar i Schaffhausen nė kampionatin zviceran.

  Prokuratori i Behramit, i revoltuar
  Menaxheri i Valon Behramit, Alesando Beltrami, sipas burimeve tė pėrafėrta me tė, ėshtė shprehu i nevrikosur me ftohėsinė qė kanė treguar zviceranėt ndaj kalimit tė klientit tė tij te Lacio. Ai ėshtė shprehur, se megjithatė, kjo ėshtė njė arsye mė tepėr qė futbollisti i tij tė zgjedhė Shqipėrinė para Zvicrės.  Ēela: Fanela kuqezi nė dorė tė Behramit
  Ēėshtja "Behrami", prej tri ditėsh ėshtė rikthyer nė ambientet sportive shqiptare, duke bėrė qė tė gjithė tė besojnė sėrish tek njė afrim i kosovarit tek ekipi kombėtar. Ky fakt nuk ka sesi tė mos prekte edhe Federatėn Shqiptare tė Futbollit.
  Vetė shefi i sektorit tė ekipeve kombėtare, Besnik Ēela, ka folur nė lidhje me tė ashtuquajturėn ēėshtje "Behrami". Sipas tij, pas shumė kohėsh heshtje, Behramit duket se i ėshtė kthyer mendja dhe ka dėshirė qė tė luajė me Shqipėrinė. "Po, janė tė vėrteta tė gjitha ato qė janė shkruar nėpėr gazeta. Sipas informacioneve qė kemi si federatė, Valon Behrami duket se ėshtė i interesuar pėr tė luajtur me kombėtaren shqiptare. Kam komunikuar me Iglin dhe familjarė tė Behramit, tė cilėt ma konfirmojnė njė gjė tė tillė," ėshtė shprehur dje shefi i sektorit tė ekipeve kombėtare.
  Ēela pohoi se ka komunikuar dhe vazhdon tė komunikojė edhe me babanė e Valonit. "Babai i tij mė ka konfirmuar se ėshtė i interesuar qė ai tė jetė pjesė e kombėtares shqiptare. Ne si federatė jemi gati dhe kemi tė gjithė dokumentacionin pėr kėtė problem. Nė ēdo moment qė Behrami tė kėrkojė tė bėjė hapin e parė, ne jemi gati," ka vazhduar mė tej Ēela.
  Shefi i sektorit tė ekipeve kombėtare ka shtuar se, sipas rregullave, Behrami duhet tė plotėsojė njė sėrė dokumentesh pėr tė marrė pasaportėn shqiptare dhe pėr tė veshur fanellėn e ekipit kombėtar. "Nga tė gjitha dokumentet qė duhen, mė kryesore janė vetėm dy. Nė radhė tė parė, Valoni duhet tė bėjė kėrkesėn qė dėshiron tė bėhet shqiptar dhe qė do tė luajė mė Shqipėrinė. Menjėherė sa tė sjellė nė FSHF kėtė kėrkesė, ne do tė fillojmė procedurat pėr ta bėrė shqiptar Behramin. Nė radhė tė dytė, Valoni duhet tė dėrgojė nė federatėn zvicerane njė kėrkesė qė nuk dėshiron tė luajė me Zvicrėn. Me sa di unė, dy federatat kanė marrėdhėnie tė shkėlqyera dhe pala zvicerane mund tė jetė dakord me kėtė kėrkesė dhe kėshtu federata jonė, me tė gjitha gjasat, nuk do tė ketė probleme," ėshtė shprehur dje shefi i ekipeve kombėtare Besnik Ēela.
  M&M

 7. #127
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  U be telenovele kjo histori ... Me Zvicren apo me Shqiperine ?

  Nje here del e thote qe do vesh fanelen kuq e zi , pastaj del e thote qe ka pranuar te loze me Zvicren ...

  Nejse...

  Meqense Behrami eshte lojtar me nivel te larte , ja vlen te ngulmohet ne marrjen e tij me kombetaren e Shqiperise...ł
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 8. #128
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  TARE protagonist !

  Igli TARE e ka nisur me kembe te mbare aventuren me skuadren e re Lazio.

  Sot u zhvillua turneu i Fiuggit.

  Lazio - Cassino 1 - 0 Shenon TARE.

  Lazio - Alatri 5 - 0 TARE (2), Rochi (2), Peruggini.


  Edhe pse jane vetem miqesore duket qe TARE ka filluar ta shofe me shpesh golin.
  Nderkohe ishte ndeshja e pare per BEHRAMIN .
  Sipas nje siti italian ai po pret ndeshjen me shpresat e Zvicres !!??..Nuk po merret vesh me ky muhabet...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga inter_forever : 09-08-2005 mė 17:15
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 9. #129
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  37
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Zvicra me siguri nuk do e lej Behramin te luaj per Shqiperine.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 10. #130
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  DEMTOHET TARE.

  Sot Lazio zhvilloi nje miqesore me LATINEN. Ndeshja u mbyll 0-0 .
  TARE u demtua dhe doli para kohe nga loja . Pritet neser te shifet se sa i rende eshte demtimi.
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 11. #131
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Lazio-Messina: 1-0 28/08/2005 18.47.00

  LAZIO: Peruzzi; Oddo, Cribari, Stendardo, Zauri; Behrami (10’ st Manfredini), Firmani, Dabo, Cesar; Pandev (22’ st Di Canio), Rocchi (43’ st Muzzi). A disp. Sereni, Belleri, Piccolo, Baronio.

  MESSINA: Caglioni; Zoro, Rezaei, Zanchi, Aronica; Mamede (8’ st Di Napoli), Donati; Giampą, D’Agostino (33’ st Muslimovic), Sculli (28’ st Iliev); Zampagna. A disp. Storari, Fusco, Cristante, Yanagisawa.

  .........

  Suksese Valonit dhe Tares qe te prezentojne futbollin shqiptar sa me denjesisht!
  My silence doesn't mean I am gone!

 12. #132
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,771
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne ndeshjen e pare te Lazios kunder Messines qe perfundoi me rezultat 1:0 per Lazion,Behrami u paraqit 55 minuta ndersa Tare nuk u paraqit fare ne tekim pasi ishte i lenduar.

 13. #133
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 7 postime
  Berhami beri nje loje te kenaqshme ndeshjen e djeshme ! Bravo !

 14. #134
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Nuk pashe ndeshjen...

  Pashe vetem Highlight ...ne fakt Lazio me shume fat...Peruzi me i miri ne fushe , sepse shpetoi rezultatin disa here .

  Si gjithmone imazhi i tifozerise laziale skandaloz...degjoheshin ''buuu'' raciste ndaj futbollistit me ngjyre te Mesines...

  Presidenti i Lazios pas dneshjes shkoi dhe i kerkoi falje personalisht lojtarit te Mesines...

  Ndoshta e beri se mos marre ndonje denim te rende , se ky muhabet po perseritet shpesh...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 15. #135
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime

  Formacionet e mundshme

  Cagliari: Carini; Lopez, Bega, Canini, Agostini; Abeijon, Conticchio, Conti, Gobbi; Suazo, Esposito

  Lazio: Peruzzi; Oddo, Stendardo, Cribari, Zauri; Behrami, Firmani, Dabo, Cesar; Pandev, Rocchi

  ....

  Dmth Behrami luan ndersa Tare ende me lendime, poashtu edhe ky komshiu im qenka ne formacion pfyyyy pfyyyy
  My silence doesn't mean I am gone!

 16. #136
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Sot me Lazion nuk lozi BEHRAMI e as TARE....

  Ndoshta TARE eshte akoma i demtuar ...

  Megjithate sic po duket situata do ngelen shpesh ne stol...

  Nje shenje jo e mire kjo ...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 17. #137
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Lazio - Palermo 4:2 (0:2)

  Lazio kete jave sjell cudine e radhes ne Calcio duke u kthyer nga disavantazhi 0:2 dhe duke arritur te triumfon mbi ekipin modeste te Palermos me rezultat te thelle 4:2.

  Golat i shenuan Rochi dy here, Pandev dhe Manfredini.

  Valon Behrami luajti deri kah minutat 80-ta dhe mandej u zavendsua, ka luajtur mire, nje ndeshje qe sipas meje ja siguron nje vend ne 11 e pare edhe ne takimin e radhes...

  Sukssese Lazios dhe Behramit ne ndeshjet e radhes...
  My silence doesn't mean I am gone!

 18. #138
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Shtypi e vlereson ndeshjen e Behramit , pozitive .
  Megjithese akoma ka probleme , sepse eshte skuader e re dhe nuk e njeh mire.
  Me i miri ne fushe ishte padyshim Rocchi qe shenoi edhe 2 gola.
  Ndersa Tare vazhdon te jete i demtuar.
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 19. #139
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Lazio sonte degjenerohet nga Udinese me rezultat te thelle 3:0, ku golat per Udinesen i shenuan Iaquinta nga penalltia ne min e 52, Di Natele 85 min dhe Candella ne min e 90.

  Vlen te ceket se dy golat e fundit futen ne kohen qe sapo Valon Behrami zavensohet me Paolo Di Canion, dmth ne keto momente Lazio lozte me 3 sulmues si Rochi, Pandev dhe Di Canio dhe ne fund rezultati ne semafor tregonte 3:0 ne te mire te Udinesez.
  My silence doesn't mean I am gone!

 20. #140
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Valon Behrami ne duel me Seedorf ne ndeshjen me Milanin jave me pare
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

Faqja 7 prej 17 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •