Close
Faqja 16 prej 17 FillimFillim ... 614151617 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 301 deri 320 prej 337

Tema: SS Lazio

 1. #301
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,813
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  urime lacios sot per fitoren dhe per marrjen e kreut.
  vari leshte

 2. #302
  i/e larguar Maska e Vjosa
  Anėtarėsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  34
  Postime
  1,379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ky Zarate ishte i mire edhe ne kampionatin Argjentinas por leket e cuan ne Katar.Ne Argjentine e krahasojne me Agueron.

 3. #303
  I vete perjashtuar! Maska e GeNi_25
  Anėtarėsuar
  25-05-2005
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  562
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga oliinter Lexo Postimin
  urime lacios sot per fitoren dhe per marrjen e kreut.
  U be kohe qe isha shkeputur nga kampionati Italian! Tani qe ne krye doli Lacio mendoj se po i rritet interesi ketij kampionati (te pakten per mua)
  Shyqyr qe filo-greket nuk administrojne dhe kete nen-forum te Forumit Shqiptar!

 4. #304
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Sivjet kane nje ekip te kompletuar dhe mund te bejne dic me teper ne kampionatin Italian, e kane ate Zarate apo si quhej, eshte vertet nje talent i ri i futbollit.
  Sui generis

 5. #305
  Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
  Anėtarėsuar
  01-06-2006
  Vendndodhja
  Corleone....
  Postime
  2,710
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Lazio 2-0 Atalanta

  17' D. Ledesma

  84' G. Pandev




  SPECIAL ONE

  RAUL # 7

 6. #306
  Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
  Anėtarėsuar
  01-06-2006
  Vendndodhja
  Corleone....
  Postime
  2,710
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  SPECIAL ONE

  RAUL # 7

 7. #307
  Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
  Anėtarėsuar
  01-06-2006
  Vendndodhja
  Corleone....
  Postime
  2,710
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime


  LAZIO-LECCE 1-1

  GOALS: 25’ Tiribocchi, 89’ S. Inzaghi

  Lazio (4-3-2-1): Carrizo; Lichtsteiner, Siviglia, Rozenhal, Radu (60’ Kolarov); Brocchi (83’ S. Inzaghi), Ledesma, Mauri (50’ Meghni); Foggia, Pandev; Zarate. Coach: Rossi.

  Lecce (4-4-2): Benussi; Polenghi, Stendardo, Fabiano, Esposito; Giacomazzi, Zanchetta, Ariatti, Caserta (71’ Boudianski); Tiribocchi (72’ Cacia), Castillo (83’ Konan). Coach: Beretta.

  REFEREE: Pierpaoli.

  BOOKED: Pandev, Siviglia (La); Giacomazzi, Tiribocchi, Benussi, Boudianski (Le)
  SPECIAL ONE

  RAUL # 7

 8. #308
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,813
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  lazio ben hap mbrapa sot ne ndeshjen kunder lece duke barazuar 1-1 ne shtepine e saj.
  vari leshte

 9. #309
  ThE WoRlD Is MiNe Maska e AjSi
  Anėtarėsuar
  05-04-2009
  Vendndodhja
  AlBaNia
  Postime
  372
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Lazio ekipi mė i mirė romak



  Edhe njė dridhje nė Itali, kėsaj here nė stadiumin Olimpico, ku Lazio ka dalė tė jetė fituesi i derbit romak, pasi mposhti Romėn nė njė ndeshje mjaft emocionuese, qė solli plot gjashtė gola, 4-2, dhe tre kartonė tė kuq.
  Pjesa e parė

  Vetėm nė dhjetė minutat e para tė ndeshjes u shėnuan tre gola. Sulmuesi maqedonas Goran Pandev ishte ai i cili shėnoi i pari pėr Lazion qė nė minutėn e dytė tė ndeshjes duke bėrė tė gjėmojė stadiumin Olimpiko.

  Nuk kaluar as edhe dy minuta lojė dhe argjentinasi Mauro Zarate shkaktoi njė ‘tėrmet’ tjetėr nė stadium duke shėnuar njė gol tė mrekullueshėm pėr tė dyfishuar epėrsinė pėr vendasit.

  Por, shpresat u rikthyen shpejt pėr gialorosėt, qė ngushtuan rezultatin me golin e Philippe Mexes nė minutėn e dhjetė tė ndeshjes. Roma ishte mė dominuese dhe tentoi tė barazoi gjatė pjesės sė parė tė mbetur, por nuk arriti tė ēajė portėn e Fernando Muslera.




  Pjesa e dytė

  Lazio filloi shkėlqyeshėm nė sulm edhe pjesėn e dytė tė ndeshjes, me portierin Doni qė mbrojti njė tentim tė Goran Pandev, por nuk arriti tė mbrojė njė goditje me kokė tė Stephan Lichtsteiner, qė doli tė ishte mė i larti nė mesin e tre lojtarėve tė Romės (58’).

  Po ky lojtar ishte meritor qė Roma mbeti me dhjetė lojtarė nė lojė, pasi faulimi i Panuccit ndaj tij i kushtoi me pėrjashtim kėtij tė fundit (62’).

  Roma pėsoi edhe njė goditje tjetėr kur Mexes po ashtu u pėrjashtua nga loja duke lėnė ekipin me nėntė lojtar, por edhe Lazio nė anėn tjetėr mbeti me dhjetė lojtar pėr shkak tė pėrjashtimit me karton tė kuq edhe tė Francelino Matuzalem (76’).

  Pavarėsisht se me njė lojtar mė pak, gialorosėt shėnuan me anė tė Daniele De Rosit pėr tė ngushtuar rezultatin nė 3-2 nėntė minuta para fundit tė ndeshjes, por shumė shpejt Lazio riktheu epėrsinė e dyfishtė me anė tė mbrojtėsit serb Aleksandar Kolarov (85’).

  Me fitoren e sotme Lazio ruan vendin e nėntė tė tabelės sė Serie A me 44 pikė. Roma mban pozitėn e gjashtė me 49 pikė, gjashtė mė pak se pozita e katėrt, duke pėsuar njė goditje tė fuqishme nė shpresat pėr tė siguruar kėtė vend qė dėrgon nė Ligėn e Kampionėve.
  I DiD NoT AsK 2 B AlBaNiAn , I JuSt GoT LuCkY
  AlBaGiRl

 10. #310
  ThE WoRlD Is MiNe Maska e AjSi
  Anėtarėsuar
  05-04-2009
  Vendndodhja
  AlBaNia
  Postime
  372
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  E shtunė, 11 prill

  Chelsea 4 - 3 Bolton W.
  Middlesbrough 3 - 1 Hull C.
  Portsmouth 2 - 2 West Bromwich A.
  Sunderland 1 - 2 Manchester U.
  Tottenham H. 1 - 0 West Ham U.
  Wigan Athletic 1 - 4 Arsenal
  Liverpool 4 - 0 Blackburn R.

  Serie A
  E shtunė, 11 prill

  Bologna 1 - 4 Siena
  Chievo 0 - 1 AC Milan
  Fiorentina 2 - 1 Cagliari
  Inter Milan 2 - 2 Palermo
  Lazio 4 - 2 AS Roma
  Lecce 1 - 3 Sampdoria
  Napoli 0 - 0 Atalanta
  Torino 2 - 1 Catania
  Genoa ? - ? Juventus (20:30)

  La Liga
  Bundesliga
  E shtunė, 11 prill

  Bayern Munich 4 - 0 Eintracht Frankfurt
  Borussia Dortmund 3 - 1 1. FC Cologne
  Energie Cottbus 2 - 1 Arminia Bielefeld
  Hannover 2 - 0 Hertha BSC
  Hoffenheim 0 - 3 Bochum
  Monchengladbach 1 - 2 Wolfsburg
  Schalke 2 - 0 Karlsruhe

  te gjithe jane ne pritje te ndeshjes JUVENTUS-GENOA qe starton ne 20.30
  p.s. do fitoje juvja
  I DiD NoT AsK 2 B AlBaNiAn , I JuSt GoT LuCkY
  AlBaGiRl

 11. #311
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Lazio merda.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 12. #312
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Me te rraf ene Lazio Appolono eshte si me te rraf Dinamo e Partizoni.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 13. #313
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,813
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
  Lazio merda.
  mire qe ju rrafi lazio po juve ju rrafi tare edhe tullacin trainer hahahahahhaha

  jeni per serin B
  vari leshte

 14. #314
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Anėtarėsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  36
  Postime
  3,274
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
  Lazio merda.
  e paska ofenduar rende spaleti -taren
  o spaleti o tullac mos loz me zjarrin se do digjesh (pastai i kerkoi falje si k...)http://<iframe class="restrain" titl...="0"></iframe>
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga toni007 : 12-04-2009 mė 07:05
  Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

 15. #315
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  Si Flet Igli Taman Si Shqipe Me Ate Pafajsine Qe Na Karakterizon Dhe Kur Jena Me Faj
  Na Perkthe Njeri Ca Thojn Aman
  JO SEKS PARA MARTESE

 16. #316
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Cruz, nga Interi kalon ne Lazio. Pandev pritet te kaloj ne Zenit te Rusise!!!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 17. #317
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  sdi me ke mu ba tifoz ne itali
  me kievon e bogdanit a mu lodh kot
  po bahem me lacion vec per hater te tares
  dhe pse roma me pelqen ma shume
  JO SEKS PARA MARTESE

 18. #318
  18 scudetti Maska e Gjinokastra
  Anėtarėsuar
  29-08-2009
  Mosha
  30
  Postime
  1,164
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gjinokastra : 18-11-2009 mė 19:24

 19. #319
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Anėtarėsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  36
  Postime
  3,274
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Igli Tare ėshtė shkarkuar nga posti i tij si drejtori sportiv i ekipit tė Lazios.
  Shkarkimi i Tares u bė nga presidenti Claudio Lotito. Tare ėshtė shkarkuar pėr rezultatet e dobėta tė ekpit tė Lazios.
  Lajmi bėhet me dije nga "CorrieredelloSport", por nuk ėshtė zyrtarizuar ende.
  Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

 20. #320
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  Citim Postuar mė parė nga toni007 Lexo Postimin
  Igli Tare ėshtė shkarkuar nga posti i tij si drejtori sportiv i ekipit tė Lazios.
  Shkarkimi i Tares u bė nga presidenti Claudio Lotito. Tare ėshtė shkarkuar pėr rezultatet e dobėta tė ekpit tė Lazios.
  Lajmi bėhet me dije nga "CorrieredelloSport", por nuk ėshtė zyrtarizuar ende.
  o toni se ti do dish ma mire italisht pse tek tutomercatoweb thote se drejtori teknik tare ndodhet ne brasil per me pa andre limen???
  apo e kuptoj gabim une
  vazhdon te jete tare drejtor apo jo
  JO SEKS PARA MARTESE

Faqja 16 prej 17 FillimFillim ... 614151617 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •