Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-01-2003
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  355

  Qeveria shkarkon nga detyra rektorin e Universitetit t Prishtins

  Qeveria shkarkoi rektorin Bajrami

  Qeveria e Kosovs, t martn, shkarkoi nga posti i rektorit t Universitetit t Prishtins, Arsim Bajramin, shprndau Senatin e UP-s dhe shkarkoi nga detyra t gjith dekant e fakulteteve dhe shkollave t larta t emruar n zgjedhjet e fundit universitare.

  Bajrami: Nuk do ta lshoj postin e rektorit

  Rektori i UP-s, Arsim Bajrami, tha pr KosovaLive se vendimi Qeveris s Kosovs pr shkarkimin e tij nga posti i rektorit t Universitetit t Prishtins sht i dhunshm, politik dhe kthim n praktikat e regjimit serb. Ai tha se nuk do ta lshoj postin e tij, pasi at nuk e ka zgjedhur ministri Agim Veliu, por Senati i UP-s./Kosovalive/

 2. #2

 3. #3
  Perjashtuar Maska e kurkushi
  Antarsuar
  24-06-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
  Postime
  446
  Prshndes pr her t par qeverin e kosovs(totalisht t paaft dhe t korruptuar) q arrijti m n fund t shkarkoj dike nga detyra.M plqen ky shkarkim edhe pse aspak nuk e konsideronj fajtor dhe t paprshtatshm Profesor bajramin,por vetm pr faktin se u thye hipoteza e gjertanishme se qeveria e Kosovs sht nj qeveri n saksi t Anmikut(UNMIK)...e nuk guxon t emroj as t shkarkoj askend!Pra ,edhe pse ne s`fituam asgj nga ky shkarkim,ne fituam shpresn se ndoshta qeveria jon nuk do t jet n t arthmen gjithnj vetm aprovuese e urdhrave t huaja!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Kurkush!
  Mos thuej "ne s`fituam!",
  thuej une s`fitova!

Tema t Ngjashme

 1. Autostrada Durrs-Kuks mbaron ne qershor 2009
  Nga ganoid n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 739
  Postimi i Fundit: 02-08-2010, 18:05
 2. Misioni Amerikan N Shqipri (1946)
  Nga DriniM n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
 3. Me ne fund u pranua publikisht se kosova ska ushtri
  Nga beni33 n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 126
  Postimi i Fundit: 11-03-2009, 18:14
 4. shtja ame
  Nga Eni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 154
  Postimi i Fundit: 25-03-2005, 19:56

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •