Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  74
  Postime
  2,799

  Jeta Pa Motiv

  Sa e shėmtuar tė duket jeta
  kur s'ke motiv pėr t'a jetuar
  Kur s'ke motiv, ē'ėshtė e vėrteta
  nuk ke mbiemrin: “I dashuruar...”

  dhe nėse je pa dashuri
  mė kot jeton o i mallkuar!
  Ditėt i shtyn veē nė mėrzi
  si personazh krejt i harruar...

  Unė kam motiv qė mė jep forcė!
  nė ēdo sekond gjej dashuri
  si qeni mbaj nė gojė njė kockė
  qė e lėpij me xhelozi!

  Kjo "kockė" mikluese mė relakson
  Unė e lėpij ēdo ditė. ēdo natė
  dhe kur njė puthje kot mė mungon
  E ndjej shumė keq gojėn e thatė!

  Tė nderuar bashkėforumas!
  Hajt tė marrim pjesė nė kėtė Temė interesante qė mban titulllin "KUS S'KE MOTIV..."
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Agim Doēi : 22-07-2005 mė 03:18

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e natyra
  Anėtarėsuar
  23-06-2005
  Postime
  55
  une jam e sjam
  kam humbur rrugen

  ne udhekryqet e jetes
  dhe e kaluara me ndjek pas


  jam e sjam

  here kthej koken nga e kaluara

  here shikoj ne te ardhmen dhe


  cudi


  eci ne te tashmen pa shikuar ate

  dhe diqka me thot shiko te sotmen

  lexoje kete moment


  shih si e gjete veten

  ja ku.....

  bartesh per qdo vegim e qdo muzg

  neper vargje dhe cdo dite rritesh....  e une jam e sjam

 3. #3
  satyr Maska e Gunnar
  Anėtarėsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  490
  ne kete jete vijme krejt te vegjel
  nga kjo jete te vegjel ikim perseri
  a sme thua mik i mire
  a vijme valle vetem per dashuri ?
  To look life in the face....

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  74
  Postime
  2,799
  Nuk ka asgjė mė Universale sesa dashurija! Nuk flas pėr seksin, qė ėshtė shtrirja e universales nėnjė krevat nudo me dikend!
  Megjithatė bukur Gunnar!
  Pres nga tė gjithė anagazhim pėr temėn.

 5. #5
  satyr Maska e Gunnar
  Anėtarėsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  490
  gjate jetes sone ne vetem endemi
  si qeska plastike qe i merr era (si tek American Beauty )
  fillojme dashurine te kerkojme
  ndoshta sa pa hyre pranvera (kjo ka lidhje me hormonet )

  P.S. karakteri i vargjeve te fundit eshte pak jashte teme nqs me lejoni Respekte
  To look life in the face....

 6. #6
  satyr Maska e Gunnar
  Anėtarėsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  490
  kur nje motiv ne jete nuk kemi
  edhe ngrihemi heret ne mengjes
  eshte sikur dita pa filluar ende te kete mbaruar
  pa agim, pa diell, pa vese

  Po filloka te me pelqeka kjo puna e vargjeve
  To look life in the face....

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Era1
  Anėtarėsuar
  19-12-2004
  Postime
  1,307
  MOTIV

  Zgjohem ,
  kafen e mėngjesit rrufis me shpejtėsi,
  me pas lėngun e frutave
  dhe mė pas .....
  asgjė ....
  Firma ime eshte : SHQIPTARE

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Anėtarėsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Ne se do mundja gjate te jetoja
  do t'ju tregoja une nje sekret
  gjeja me e shtrenjt qe une mesova
  eshte dashuria ne ket jet

  Nuk do pushoja se dashuruari
  burra , gra pleq e femije
  do tu tregoja si zgjatet jeta
  me te uruaren Dashuri

  Rojtaret e shpirtit do ti kryqzoj
  nga Zoti kerkoj vec mencuri
  qe cdo njeri te me besoj
  ushqim i jetes eshte dashuri

  Alba
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  74
  Postime
  2,799
  Nėse do tė duhesh sakrifica e fundit
  Qė dashuria tė bėhej Pronė e Njerėzimit
  Mblidhni gozhdat dhe dėrrasat e globit
  dhe mė dėnoni me Ritin e Kryqėzimit!!!

  Ky do ishte pėr mua Motivi Final
  Kjo do ishte pėr shpirtin amėshimi i im.
  Pastaj nė pllakėn time mbi varr
  mund tė shkruani: Ra dėshmor pėr Dashurin.

  Dhe dita qė unė vdes e ngjallem njėkohėsisht
  Kur rreshtat dhe kuadratet e dashnorėve shtėrngohen
  Eshtė Dita e 14 shkurtit kur puthen marrėzisht
  Ata qė ēmendurisht kanė Forcė tė Dashurohen!!!!!!!!


  Ju falenderoj te gjitheve

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,215
  Nėse kėrkoni motiv pėr jetė
  Mė shikoni mua sikur njė pasqyrė,
  Dhe mos veproni sikur veproj unė
  Kjo ėshtė zgjidhja mė e mirė!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 11. #11
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Teme interesante por e veshtire!!!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  74
  Postime
  2,799
  Shpikja me e madhe e njerzimit asht Dashurija
  Ajo te magjeps me hiret e saj.
  Ne presidiumin e jetes dueti Nena - Femija
  Skeptrin e ndjenjes perpiqet te mbaj.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  74
  Postime
  2,799
  Mė jepni ju lutem njė Karton tė Verdhė
  Se bėra faull nė Dashuri....
  Bile nėse keni njė poet rezervė
  Mė futni nė Skuadėr pėrsėri!...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •