Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 127 prej 127
 1. #121
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
  Flm.Poeti,edhe une te uroj gjithe te mirat dhe kthim sa me te shpejt nga atje ku gjendesh!(Nese ende jeni atje)...
  Per momentin jam ne Kosove mikesha ime...te shohim sa d te qendroj atje ku po punoj per momentin.
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 2. #122
  i/e regjistruar Maska e Ēaushi
  Anėtarėsuar
  03-05-2006
  Vendndodhja
  Nė Atdhe!
  Postime
  3,283
  Faleminderit
  50
  39 falenderime nė 28 postime

  Arrow

  Citim Postuar mė parė nga Foleja_ Lexo Postimin
  ....
  E di qe keshtu ndjehet cdo nene,por ti vogelushe do ta kuptosh me vone thellesine e dashurise sime
  (atehere kur ne preherin tend te kete nje jete nga jeta jote).
  Per ty Liri!

  Te shoh si trupin hedh o trendafil behari,
  Ti prek te bukurat flokė si rreze ngjyre ari.
  Ne ty moj bija ime, vet mrekullinė takova
  Qe diten kur si Nėnė ne gji te shtrengova.

  Me ty edhe vetė u rrita, me ty u bera nėnė,
  Ne syte e tu vogelushe pashe yje dhe hene.
  Thesar je ti per mua, ne ty vehten kam parė,
  Oh lotė nuk po nxjerr dot, gezimi i ka tharė!

  Kjo rruga ime e jetes nuk ishte aq e lehtė,
  Por njėsh me ty u bera...me bere te kem jetė.
  I preva hovin djallit qe dhimbja mos te afrohej,
  te mbrojta ty si engjėll, qe shpirti mos te lendohej.

  Ne mes te nates shpesh jam ngritur:
  "Mos vallė nuk po merr frymė"?!
  Nje ftohje me pershkonte mengjeseve plot brymė.
  E frika mos te humbja,
  Nga shpirti kurrė s“mė eshte ndarė,
  Njė frut i bukur je ne dashurinė e parė!

  Por koha iken shpejt, veshtroj sa shpejt je rritur,
  Sa shume me ty krenohem, akoma je e mitur.
  Keshtu do te qendrosh gjithmonė "e vogla ime",
  Dhe befas lotėt dalin, me fusin ne mendime..!

  Ah koha, prap e ben te veten...!
  Nje dite nga une do te largohesh,
  Por zemra hapur mbetet, do te pres te ledhatohet.
  Si sot kur me pushton dhe thua: "mami te dua",
  Nje dite mezi do pres te rrishė pakez me mua!  Autor: Fatmire...!
  Dhuro shumė...e prit pak!

 3. #123
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime

  Pėr: Vogelushja ime

  5 IV....

  Askund nuk gjej prehje
  Veshtire te pajtoj
  Ne vend qe t'uroj Ditelindjen
  Jame ulur po t'vajtoj....

  Shpirti ime i vogel
  Athua me akuzon...
  Qe ne cdo ditelindje
  Nena me lot te uron..

  Force nuk me ka mbet'
  Te shkruaj me teper
  Lotet nuk me ndalen
  Ngushllim s'me mbeti tjeter..

  Emri: geran-20129030155547.jpg

Shikime: 157

Madhėsia: 51.8 KB
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 4. 3 antarėt mė poshtė falenderuan e panjohura pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  B@Ne (08-04-2015),dielli1 (05-04-2015),Lulke (05-04-2015)

 5. #124
  ..Mos me prek!! Maska e Lulke
  Anėtarėsuar
  18-11-2014
  Postime
  1,662
  Faleminderit
  418
  492 falenderime nė 388 postime

  Pėr: Vogelushja ime

  Epanjohura .. un ty shum ....
  It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Lulke pėr postimin:

  e panjohura (05-04-2015)

 7. #125
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime

  Pėr: Vogelushja ime

  Citim Postuar mė parė nga Lulke Lexo Postimin
  Epanjohura .. un ty shum ....
  Edhe une Ty...
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 8. #126
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime nė 424 postime

  Pėr: Vogelushja ime

  ������ e panjohuraa te perqafooj fooort
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Busy Girl pėr postimin:

  e panjohura (06-04-2015)

 10. #127
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime

  Pėr: Vogelushja ime

  Citim Postuar mė parė nga Busy Girl Lexo Postimin
  ������ e panjohuraa te perqafooj fooort
  Busy...
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema tė Ngjashme

 1. Shkruaj njė fjalė tė bukur pėr fėmijėn e diasporės
  Nga projekti21_dk nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 08-04-2010, 10:17
 2. Meditime tė krishtera
  Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 135
  Postimi i Fundit: 16-06-2007, 19:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •