Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 77 prej 77
  1. #61
    Tung Xhoni

    Po e shoh se je i ri ne forum dhe gjithashtu dhe une jam megjithse kam disa njohuri rreth informatikes.
    Sa i perket te kesh nje faqe personale testimet mund ti ben nga faqet ku japin hapsir falas si psh me lart nje adres e kw www.piczo.com dhe gjithashtu ke nga google www.blogger.com ku e ke nje faqe dhe vete e menagon kuptohet regjistrohesh njehere dhe nje nder gjjigantet per hapsire te lire eshte www.myspace.com .
    Gjithashtu jep edhe wwwlycos.com dhe shume te tjera.
    Te kesh parasysh qe me lart benseven11 ta ka sqaruar mire se serveret te diktojn ne disa gjera mirpo megjithate ketu praktikon mjaft e ma vone e sheh vete.

    Paq fat
    Ndryshuar për herë të fundit nga gjiganti2007 : 13-09-2007 më 13:41

  2. #62
    Moderator Maska e Pratolini
    Anëtarësuar
    10-01-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    724

    Publikimi i faqes ne internet !

    Dua te publikoj nje faqen time ne internet mirepo nuk di ku te drejtohem per te marr informacion rreth menyres se si funksionon, cmimeve dhe sherbimeve qe ofrohen.
    Do te isha shume i interesuar rreth sugjerimeve tuaja per kompani qe mund te ndodhen ketu ne tirane dhe qe e ofrojne kete sherbim.

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e Aldo89
    Anëtarësuar
    02-11-2006
    Postime
    65
    Nqs kerkon qe ta shohesh ne Google behet ketu
    http://www.google.com/addurl/

    Me kete gje mund te fitosh edhe lek se vendos "ADS by Google"
    por per kete gje do te shkruaj ndoshta nje tutorial per foruminshqiptar,
    ka njerez qe fitojne deri ne 1500€ ne muaj me kete lloj pune.
    Krijojne +- 10 website, i bejne reklam dhe per cdo klikim fitojne lek.
    Login: yes | Password: i dont have one
    password is incorrect
    Login: yes | Password: incorrect

  4. #64
    i regjistruar
    Anëtarësuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709

    Per hapjen e nje faqe interneti

    Hi prsh te gjithve.
    A ka mundesi qe te me ndimoj ndonjeri per te modifikuar nje website, e kam regjistruar por nuk di qe ta zbukuroi edhe shum gjera te tjera po pati mundesi ndonjeri do tja di per nder. Pres ndim FLM

  5. #65
    SHQIPE Maska e BE LK
    Anëtarësuar
    08-10-2007
    Vendndodhja
    KEFRAL BERAMUN
    Postime
    31
    Citim Postuar më parë nga driniluka Lexo Postimin
    Hi prsh te gjithve.
    A ka mundesi qe te me ndimoj ndonjeri per te modifikuar nje website, e kam regjistruar por nuk di qe ta zbukuroi edhe shum gjera te tjera po pati mundesi ndonjeri do tja di per nder. Pres ndim FLM
    Ju lutem na sqaroni me shume se cfar deshiron te besh ne faqe dhe mund te te ndihmojme.
    Me nderime BE LK
    /* SA E EMBEL ESHTE TOKA E SHQIPTARIT */

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e NdriTTy
    Anëtarësuar
    30-09-2007
    Postime
    5
    Gjeje ti Domenin Un ta Japi Hostin Prej kompanis teme Resselerit (A) free e ki ajt qao Ndritty@hotmail.com nese je i interesum
    Jo adresa Interneti ne firmen personale.Stafi i Forumit

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e NdriTTy
    Anëtarësuar
    30-09-2007
    Postime
    5
    Citim Postuar më parë nga driniluka Lexo Postimin
    Hi prsh te gjithve.
    A ka mundesi qe te me ndimoj ndonjeri per te modifikuar nje website, e kam regjistruar por nuk di qe ta zbukuroi edhe shum gjera te tjera po pati mundesi ndonjeri do tja di per nder. Pres ndim FLM
    a din em punu me gjuh programuese nese din e ndreq
    Jo adresa Interneti ne firmen personale.Stafi i Forumit

  8. #68
    i/e regjistruar Maska e NdriTTy
    Anëtarësuar
    30-09-2007
    Postime
    5
    Citim Postuar më parë nga Niti15 Lexo Postimin
    aha po un jam ne ks sa kushton ni web site kshtu me mujore a me vjet shkon a qysh?? sa pare E ....
    nvaret prej Hapsirres sa e merr psh 100 MB host 20 euro ne vit un qishtu i shes edhe krejt ne Kosovë


    ajt niemi met mira NdriTTy
    Jo adresa Interneti ne firmen personale.Stafi i Forumit

  9. #69
    i regjistruar
    Anëtarësuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709
    Citim Postuar më parë nga BE LK Lexo Postimin
    Ju lutem na sqaroni me shume se cfar deshiron te besh ne faqe dhe mund te te ndihmojme.
    Me nderime BE LK
    Shiko si eshte puna: Kam hapur nje website por dua qe te shtoi disa gjera qe nuk po i par vesh si pershembull te shtoi nje per usera per tu regjistruar qe ata qe te ken perparsi te jen te regjistruar. edhe disa te tjera. Do tjuadi per nder te me ndimoni flm.

  10. #70
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar më parë nga driniluka Lexo Postimin
    Shiko si eshte puna: Kam hapur nje website por dua qe te shtoi disa gjera qe nuk po i par vesh si pershembull te shtoi nje per usera per tu regjistruar qe ata qe te ken perparsi te jen te regjistruar. edhe disa te tjera. Do tjuadi per nder te me ndimoni flm.
    Ti as vete nuk e dike fiks ca kerkon megjithate per kerkesa si keto qe ke ti... e je menduar ti drejtohesh ndonjehere platformave si Joomla ?

  11. #71
    i regjistruar
    Anëtarësuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709
    Citim Postuar më parë nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Ti as vete nuk e dike fiks ca kerkon megjithate per kerkesa si keto qe ke ti... e je menduar ti drejtohesh ndonjehere platformave si Joomla ?
    Puna eshte se nuk di anglisht. Edhe dua te shtoi per shkarkim per regjistrim per foto por nuk e di se si te veproi car rregullimesh duhet te bej?

  12. #72

    Kush me ndihmon.

    Jam Enco
    Kam blere nje domain per nje vit.Kam paguar dhe hostin.Dua te instaloj nje program te cfaredollojshem, me teper per te mesuar si mund te ndertoj nje faqe interneti.
    Nuk me shqeteson gjetja e programit por instalimi i tij ne internet.

    Me ndihmon ndokush te me tregoje se cfare rruge duhet te ndjeke une qe me hapjen e programit FIREFTP e deri ne momentin e fundit qe do te arrij te shfaqet programi qe une do te instaloj ne internet.

    Domaini eshte w...lepurushi.com


    Deri tani jam marre me faqen time qe ishte e gatshme dhe nuk kishte nevoje per host, e cila eshte w...edithdurham.page.tl

  13. #73

    Smile Krijimi i Web faqeve?

    Mund te me ndihmoni per krijimin e nje Web faqe ??
    Te me jepni ndonje ide te paken apo diqka qe do me ndihmoje sado pak ne kete projekt qe kam ??

    Faleminderit .

  14. #74
    Citim Postuar më parë nga Enco Lexo Postimin
    Jam Enco
    Kam blere nje domain per nje vit.Kam paguar dhe hostin.Dua instaloj nje program te cfaredollojshem, me teper per te mesuar si mund te ndertoj nje faqe interneti.
    Nuk me shqeteson gjetja e programit por instalimi i tij ne internet.

    Me ndihmon ndokush te me tregoje se cfare rruge duhet te ndjeke qe me hapjen e programit FIREFTP e deri ne momentin e fundit qe do te arrij te shfaqet programi qe une do te instaloj ne internet.

    Domaini eshte w...lepurushi.com


    Deri tani jam marre me faqen time qe ishte e gatshme dhe nuk kishte nevoje per host, e cila eshte w...edithdurham.page.tl
    Kete postim e kam bere gati 3 vjet me pare. Ne kete 3 vjet jam perpjekur te mesoj PHP dhe ti bej gjerat vete pa ndihmen e te tjereve. Kam ndertuar disa website qe per mua jane me vlere. E le ne doren e administratorit qe ti shfaq ose jo website e mia ne forum. Nese jeni kurioze per ta ditur, me shkruani dhe une do i bej te ditura websitet te cilat per mendimin tim jane interesante dhe te bera mire.

  15. #75
    Il padrino Maska e DEN_Bossi
    Anëtarësuar
    31-07-2006
    Vendndodhja
    Shkoder-Tirane
    Postime
    450
    Cila eshte kompania me e mire per Host ? Ne kemi perzgjedhur per ju kompanite boterore te cilat jane lider ne fushen e sherbimit te hosting. I kemi selektuar cilat kompani ofrojne sherbime me parametra te larte, me cmime te arsyeshme, me suport/ndihme te perhershme dhe cilesore ... Klikoni ne www.network.al , zgjidhni njeren nder kompanite me te mire dhe padyshim qe do ngelen te kenaqur!

  16. #76
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2016
    Postime
    5

    Për: Si te krijoj një uebsajt në Internet?

    Per te hapur nje faqe interneti fillimisht niseni duke pare tutoriale ne youtube sepse jane shume te vlefshme.
    Ndoshta ju ndihmon http://www.blueberry.al/sherbimet/fa...i-profesionale
    Ndryshuar për herë të fundit nga gledisa : 25-05-2016 më 06:03

  17. #77
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2016
    Postime
    5

    Për: Publikimi i faqes ne internet !


Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema të Ngjashme

  1. Sigurimi i kompjuterit
    Nga Force-Intruder në forumin Trajnim & leksione
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 06-11-2011, 16:02
  2. Ç'mendim keni për internetin?
    Nga AuGuSt_ në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 11-05-2009, 05:17
  3. Philadelphia, qyteti me wireless Internet per te gjithe
    Nga Albo në forumin Lajme nga informatika
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-09-2004, 11:34
  4. Microsoft, thotë se do të mbyllë dhomat bisedore në internet
    Nga Hek në forumin Lajme nga informatika
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-10-2003, 19:35

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •