Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 57
 1. #21
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Nolird
  Anėtarėsuar
  19-04-2007
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  466
  Armend Rexhepagiqi kendon mire ka zerin e bukur por qe nje gje nuk i ben eshte stili se si veshet ka nje stil shume katastrof mund them

 2. #22
  Moderator
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,009
  Dhe nje kenge tjeter nga ky kengetar.


 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  cka eshte kjo qafore qe i kendon armendi?

  na skjaroni e mundesisht nji foto me qafore qe te pertypim me shije ate poezine e kenges.
  ndryshe po qe qafore ushtrie.. pun boshe..

 4. #24
  Moderator
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,009
  Ma merr mendja qe duhet t'i thone vareses.
  Po keta nga Kosova mbase na e sqarojne me mire.

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi

  Nje Interviste shume e bukur e Armendit !


 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi

  Jo vetem nje kantautor I suksesshem , por edhe nje kompozitor unik e I talentuar ! Ēifti artistik A.Rexhepagiq - A.Baraku I pazevendsueshem, garant suksesei !

  Kenget e tyre te mrekullueshme & te pakoha !


 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi

  Nje risjellje e mrekullueshem nga Yllka !


 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi

  Te pakoha ..........


 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi
  Citim Postuar mė parė nga babybell Lexo Postimin
  ARMEND REXHEPAGIQI-QAFORJA

  E bukur je, floktė gėshtenjė
  I shkurtove prej se ne u ndamė
  E bukur je
  s'tė lashė shenjė qė prap u pamė
  E bukur je dhe ende mban nėn kėmishėn
  Tėnde tė bardhė atė qafore
  E unė tė shoh aq rrallė e pėrmallė

  Mirė jam, po jetohet
  Mirė jam, po durohet
  Mirė jam le tė grimcohet
  Krejt ēka kam, por mirė jam
  Kjo qafore duket madhėshtore
  Sikur krenaria mashkullore
  Njėri ta dhuroi tjetri e shijoi
  Do t'ēahej shkėmbi i fortė
  Po tė mė shihte sot
  Mbaje atė qafore sikur pėrmendore
  Pėr njė dashuri tė parė shkollore
  Ja do tė pėrulem, e po tė pėrkulem
  Pas teje t'gjitha panė se kopje tė zbehta janė

  Mirė jam, po jetohet
  Mirė jam, po durohet
  Mirė jam le tė grimcohet
  Krejt ēka kam, se mirė jam
  Kjo qafore duket madhėshtore
  Sikur krenaria mashkullore
  Njėri ta dhuroi tjetri e shijoi
  Do t'ēahej shkėmbi i fortė
  Po tė mė shihte sot
  Mbaje atė qafore sikur pėrmendore
  Pėr njė dashuri tė parė shkollore
  Ja do tė pėrulem, e po tė pėrkulem
  Pas teje t'gjitha panė se kopje tė zbehta janė

  Mbaje atė qafore, mbaje si fitore
  Gjoksin tėnd e pata strehimore
  Ja po tė rrėfehem
  Pas teje t'gjitha panė
  se kopje t'zbehta janė

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi

  Bravo Armend & Aida !
  Nje orkestrim i bukur i Darkos & po aq interpretimi I Lorit !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 02-09-2018 mė 19:17

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi  Qershia mbi tortė e Jurisė sė Tė Rinjve - Kėnga Magjike 2018.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-11-2018 mė 09:54

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e [Elita]
  Anėtarėsuar
  15-02-2013
  Vendndodhja
  Larg!
  Postime
  453

  Pėr: Armend Rexhepagiqi

  Armend Rexhepagiqi, nje nga kengetaret e mij te preferuar! Akoma edhe sot me kap deshira te degjoj ndonje kenge te tij. Ka qene gjithmone i vecante dhe kjo ben qe kenget e tij pelqehen dhe degjohen ende. Kenaqesi qe do e shohim ne jurine e kenges magjike.

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Elita] pėr postimin:

  sirena_adria (24-11-2018)

 14. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi

  Armend Regjepagiqi - Betohem Me Kėngė
  Asgje nuk kam pos ketij kujtimi t'hidhur n'ty
  e me duhesh sikur uji me duhesh si liria.

  A ka dikush qe dashurine edhe si ti e lendoi?
  A ka dikush ne kete qytet qe dashurine si ti shqelmoi?
  E une kur flas per dashuri vetem per ty di te flas,
  xhelozi e thelle kur fati ju buzeqesh ca njerezve tjere.
  Asgje nuk kam, asgje s'ka mbete,
  lagjja jone ende flet per ne, nena ime tenden pershendet,
  por asgje s'ka mbete vetem kjo barre qe e mbaj,
  tere boten mbi shpine thuaj se e kam, i lodhur jam.
  Dhe do te bie une ne mend nje dite kur fati ty te le,
  por do t'jete vone dhe nese vuan pranė me kurr s'do te me kesh.

  Ne emer te kujtimeve, ne emer te dashurise sone
  te dikurshme shko, shko nga dhembja ime pergjithmone.

  Betohem me kenge ne dy syte e mi,
  kur jep dashuri me dashuri s'te kthehet s'ka aty drejtesi,
  asgje n'mes nesh, asgje e shenjte,
  ure me nuk ka, gremine e thelle neve na ndane.
  Betohem me kenge, ne krenari,
  loti nga guri do te rrjedh me pare se do t'rrjedh nga syt e mi,
  hena si diell do te na djege,
  deti pa kripe do te mbete shume me pare se qe do t'kthehem tek ti.

  Ne emer te kujtimeve, ne emer te dashurise sone
  te dikurshme shko, shko nga dhembja ime pergjithmone.

  Betohem me kenge ne dy syte e mi,
  kur jep dashuri me dashuri s'te kthehet s'ka aty drejtesi,
  asgje n'mes nesh, asgje e shenjte,
  ure me nuk ka, gremine e thelle neve na ndane.
  Betohem ne kenge, ne krenari,
  loti nga guri do te rrjedh me pare se do t'rrjedh nga syt e mi,
  hena si diell do te na djege,
  deti pa kripe do te mbete shume me pare se qe do t'kthehem tek ti.

  Asgje nuk kam pos ketij kujtimi t'hidhur n'ty
  e me duhesh sikur uji me duhesh si liria.


  https://www.teksteshqip.com/armend-r...ic-1857845.php

 15. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi

  Kėnga mė e re nga Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku
  Elvana Gjata i ėshtė rikthyer pėrsėri muzikės, ajo ka publikuar sot baladėn me titull “Tavolina e mėrzisė”, shkruan KultPlus.

  Kėtė kėngė kėngėtarja shqiptare ia ka besuar dy emrave tė mėdhenj tė muzikės shqiptare.
  Ata janė Armend Rexhepagiqi i cili ka kompozuar muzikėn e kėsaj kėnge dhe Aida Baraku qė ka shkruar tekstin e saj.

  https://www.kultplus.com/muzika/keng...araku-video-2/

 16. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi

  Njė lajm i bukur pėr botėn e Muzikės Shqipe u publikua nė fillim tė Marsit !


  Armend Rexhepagiqi rikthehet nė muzikė, vjen nė bashkėpunim me Tunėn

  Tuna rikthen Armend Rexhepagiqin nė kėngė pas shumė kohėsh. Tuna po sjell album gjatė kėtij muaji. Kėngėtarja ka vendosur tė punojė nė njė projekt gjigant qė po e sjell nė muajin mars. Tuna ka bėrė gati njė album me kėngė tė reja dhe pėr tė ka bashkėpunuar me artistė, kompozitorė e tekstshkrues mė tė mirė tė vendit.

  Por, mė e veēanta e kėtij albumi ėshtė padyshim rikthimi nė muzikė i artistit Armend Rexhepagiqi. Siē mėsohet, nė album do tė ketė njė bashkėpunim mes Tunės dhe Armendit, kėngė kjo qė padyshim pritet tė jetė ndėr kėngėt mė tė veēanta tė albumit.

  Albumi do tė ketė emrin ‘Fortuna’ dhe do tė pėrmbajė gjithsej shtatė kėngė tė reja.

  Ai do tė publikohet mė 8 mars.


  http://botapress.info/ekskluzive-arm...unim-me-tunen/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 03-06-2019 mė 16:27

 17. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi

  https://www.youtube.com/watch?v=8odZ...GUUDL8&index=5

  Tuna - Tani m'ke zemer

  Kompozimi: Armend Rexhepagiqi - Poezia: Aida Baraku

 18. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi

  https://www.youtube.com/watch?v=VG4E...GUUDL8&index=1

  Tuna ft. Yll Limani - A don hala


  Kompozimi: Armend Rexhepagiqi - Poezia: Aida Baraku

  Produksioni & Orkestrationi - Darko Dimitrov

 19. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi

  Citim Postuar mė parė nga Ermelita Lexo Postimin
  Armendi eshte nje nga kengetaret me karakteristike dhe me origjinale te skenes sone , e pashe klipin e tij dhe me pelqeu , si gjithmone , Armendi me ekstravagancen e tij ne look dhe ne te kenduar !
  Njejtė si Ermelita, mendimi mbetet po i njėjti pėrpos yjeve e talenteve qė vazhdojnė t'i vijnė skenes shqiptare !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 03-06-2019 mė 16:47

 20. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi

  Citim Postuar mė parė nga [Elita] Lexo Postimin
  Armend Rexhepagiqi, nje nga kengetaret e mij te preferuar! Akoma edhe sot me kap deshira te degjoj ndonje kenge te tij. Ka qene gjithmone i vecante dhe kjo ben qe kenget e tij pelqehen dhe degjohen ende. Kenaqesi qe do e shohim ne jurine e kenges magjike.
  Mė I miri I Jurisė sė Edicionit tė 2018-ės ! Uroj ta rishohim sėrisht nė Jurinė e Kėngės Magjike '21 !

 21. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Armend Rexhepagiqi


Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Dinamo "E Madhe"
  Nga Qerim nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 313
  Postimi i Fundit: 20-01-2012, 17:47
 2. Armend Kukleci
  Nga Nertili nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-09-2010, 08:01
 3. Futbolli shqiptar nė Maqedoni
  Nga babadimri nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 1338
  Postimi i Fundit: 06-08-2007, 14:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •