Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 59 prej 59
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri


 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri

  Pėr herė tė parė me njė koncert recital tė titulluar “Reflektim”

  Anxhela Peristeri njihet pėr produksionet e saj tė suksesshme muzikore. Ajo njihet pėr zėrin e saj karakteristik dhe gjithė energjinė qė pėrcjell me kėngėt e saj nė performancat Live.

  Por sė fundmi, ajo vjen me njė surprizė pėr gjithė fansat. Kėngėtarja ka vendosur qė tė mbajė koncertin e saj recital tė titulluar “Reflektim”, pėr herė tė parė tek Qenda Kulturore, Katedralja Ortodokse nė 15 nėntor.

  “Pas njė periudhe tė gjatė reflektimi artistik mė nė fund puna dhe mundi i njė grupi tė madh ėshtė shumė afėr. Mė 15 nėntor tek Qendra Kulturore, Katedralja Ortodokse ju pres tė gjithėve pėr tė ndarė me mua momente emocioni dhe dashurie” , ka shkruar kėngėtarja nė postimin e saj nė Instagram.

  http://www.revistavip.club/anxhela-p...uar-reflektim/

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri

  Rivale nė Kėnga Magjike, Anxhela Peristeri sjell duet me Elhaida Danin

  Pak ditė para koncertit Anxhela ka rrėfyer se do tė kėtė tė ftuar tre kolegė qė do tė performojnė kėngėt e saj. Bėhet fjalė pikėrisht pėr Offchestra-n, Erik Lloshin dhe Elhaida Danin.

  Vitin e kaluar mes Anxhelės dhe Elhaidės ka patur njė debat pėrsa u pėrket pikėve. Fituese u shpall Anxhela dhe Elhaida mori vendin e dytė, gjė e cila duket se shkaktoi hatėrmbetje. Por tashmė duket se nuk ka mė inate, e veē kėsaj Anxhela e ka ftuar nė recitalin e saj.

  Burime pėr Blitz.al kanė rrėfyer se Anxhela dhe Elhaida do tė kėndojnė sė bashku, njė nga kėngėt mė tė dashura pėr publikun: “Prap do ti lutem”.

  https://lapsi.al/2018/11/14/rivale-n...elhaida-danin/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 15-11-2018 mė 10:06

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Anxhela Peristeri & Elhaida Dani - Prape do ti Lutem

 5. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  ĒMIMI I MADH - Vendi I Parė " Kėnga Magjike 2017 " !  BRAVO & Suksesi I ardhshėm nė skenėn e EUROVIZIONIT nė vitet nė vijim !!!

  Njė Urim i 2017 , qė po merr jetė nė 2021 !

  Stafeta qė kaloi nga Elhaida tek Anxhela ! Nje duet si nje ogur i mirė !


  SUKSESE nė ESC 2021 !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 27-01-2021 mė 17:08

 6. #46
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri

  ĒMIMI I MADH - Vendi I Parė " Festivali i Kėngės 2020 - FEST' 59 " !  BRAVO & SUKSESE ANXHELA nė Eurovision Song Contest 2021 ! GOOD LUCK ALBANIA !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 27-01-2021 mė 17:11

 7. #47
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri
  Kėnga e Vitit 2019 : “ Pa Mua ” - Anxhela Peristeri

  Akademia Kult, Janar 2020.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 30-01-2021 mė 12:49

 8. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri  Gjithmonė e vlerėsuar & mirėpritur !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 31-01-2021 mė 18:06

 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri  Anxhela Peristeri - Sfida ime drejt Eurosong

  NIN - Shkurt 2021
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 16-02-2021 mė 20:27

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri

  BRAVO !  Anxhela Peristeri - Karma - Albania - Official Music Video - Eurovision 2021

 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri  Anxhela Peristeri, kolazh me kėngėt e saj kushtuar dashurisė!

  Maj 2018

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri  Interpretimi mė i bukur LIVE me njė band - BRAVO tė gjithėve !

  Emocionet para Eurovizionit - Soirée nė ABC News Albania

 13. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri  Anxhela Peristeri, gati pėr "Eurovision"

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri  Anxhela Peristeri - Acoustic version of Karma - Albania - Eurovision 2021

  Tani versioni akustik dhe nė faqen zyrtare tė Eurovizion nė YouTube .

 15. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri

  ‘Unė jam shqiptare’, pas zhurmės qė shkaktoi me deklaratėn e saj, Anxhela Peristeri kėndon shqip nė emisionin grek

  Duke qenė se pėrfaqėson vendin tonė nė njė kompeticion ndėrkombėtar ajo duhet tė marrė pjesė nė emisione tė shumta pėr tė promovuar kėngėn e saj.

  GREQI– Anxhela Peristeri e cila do tė pėrfaqėsojė Shqipėrinė nė Eurovizion me kėngėn Karma, pak ditė mė parė ‘trazoi’ ujėrat ku nė njė intervistė pėr njė televizion grek deklaroi se ajo ėshtė me origjinė greke ndaj e ka mbiemrin Peristeri.

  Duke qenė se pėrfaqėson vendin tonė nė njė kompeticion ndėrkombėtar ajo duhet tė marrė pjesė nė emisione tė shumta pėr tė promovuar kėngėn e saj.

  E ftuar nė njė nga emisionet mė tė ndjekura nė Greqi, “Eutixite”, kėngėtarja ka folur mbi origjinės e saj, ku ka theksuar se ėshtė shqiptare kur moderatorja i drejtoi asaj pyetjen nėse ėshtė greke.

  “Jo unė jam shqiptare, unė dhe prindėrit e mi kemi lindur ne Shqipėri, me Greqinė mė lidh prejardhja e largėt dhe fakti qė kam punuar”,- ka thėnė ajo.


  (d.a/dosja.al)

  Videoi nė link: https://dosja.al/une-jam-shqiptare-p...misionin-grek/

 16. #56
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri

  Anxhela Peristeri nėn ethet e Eurovizionit , " Karma " qė do te flasė shqip nė Rotterdam

  Intervistė - Gazeta Si

  https://gazetasi.al/anxhela-perister...-ne-rotterdam/

 17. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri

  SUKSESE !  Anxhela Peristeri - Karma ( Live PrePartyES 2021 )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 01-05-2021 mė 20:34

 18. #58
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri

  Korrespondenti shqiptar i Wiwibloggs, Erdi Tejeci nė artikullin e tij pėr ANXHELA PERISTERI - SHQIPĖRIA nė ESC 2021 shkruan :

  Anxhela Peristeri: 10 facts about Albania’s Eurovision 2021 singer

  1. She studied violin and opera
  2. She competed in the first edition of Miss Albania
  3. She first competed at Festivali i Kėngės in 2001
  4. She moved to Greece
  5. She tried out for the X Factor
  6. She won Kėnga Magjike
  7. She won Your Face Sounds Familiar
  8. She was awarded the Kult Award
  9. She’s also a songwriter
  10. She drinks coffee but it has to be decaffeinated

  Shkrimi i plotė nė linkun nė vijim:

  https://wiwibloggs.com/2021/04/23/an...singer/264409/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 15-05-2021 mė 10:16

 19. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,469

  Pėr: Anxhela Peristeri  Anxhela Peristeri – " Shpirti ma di "

  “E Diell” - Maj 2021

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

 1. Aleksandër Gjoka
  Nga Letersia 76 nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 69
  Postimi i Fundit: 27-01-2020, 19:10
 2. Anxhela
  Nga Fiori nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 07-04-2006, 23:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •