Prishtin, 3O qershor

Mali i Zi s shpejti do t hap zyrn e saj ndrlidhse n Prishtin q ka pr qllim vazhdimin e bashkpunimit ndrmjet dy vendeve, bri t ditur dje n Prishtin ministri pr Mbrojtjen e t Drejtave t Nacionaliteteve dhe t Grupeve Etnike n Qeverin e Malit t Zi Gzim Hajdinaga

"Kemi premtuar se do t kemi nj zyr t komunikimit pr Malin e Zi ktu n Prishtin. Punohet n at drejtim dhe un besoj q me prkrahjen q e kemi, shpejt do ta hapim at zyr q do t jet edhe nj vend pr bashkpunim m t mir dhe pr informimin q mund ta ken t dyja palt", tha Gzim Hajdinaga.


Kosova.com