Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 87
  1. #21
    Perjashtuar Maska e kurkushi
    Anėtarėsuar
    24-06-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
    Postime
    446
    Citim Postuar mė parė nga Davius
    Pershendetje.

    Puthja!
    Te gjithe e dime se te puthesh ne vend publik eshte ende tabu per ne shqiptaret, kjo eshte me se fakt. Por kohen e fundit gjerat kane ndryshuar shume. Mjafton te vizitosh periferite e Tirones ose qyteteve tjera te medhaja dhe mund te gjeshe shume cifte ne perqafim te njeri tjeterit. Ok dakord ketu, se periferia eshte periferi. Por cka mendoni ju per puthjen ne vendet publike si ne trotuar, ne ashensor, stacion te autobuzave, te trenit, ne shkolle, fakultetet, preferoni ju kete gje apo e leni per tjeter vend te ndani kenaqesine me partnerin tuaj. E preferoni edhe ju kete apo si?

    Dikush mund te thote se puthja ne vendet publike eshte e pamoralshme dhe ngjall kureshti ne rreth prandaj eshte e pahijshme, ndersa ju si mendoni?


    PS:
    Ne Rusi eshte sjell nje ligj qe ndalon puthjen ne vendet publike duke e quajtur ate si akt te shemtuar dhe prishes te moralit.

    Respekte nga Unė.
    Mendonj se shumė lehtė ėshtė tė ndahet puthja si mjet dashurie dhe respekti nga puthja si mjet paraloje seksi!Ata qė puthen dhe shtėrngohen duke lėmuar njėri tjetrin edhe me masazhė trupore,pėr ata dihet se po ēojnė dashuri,pra po bėjnė apo po pregaditen tė bėjnė seks...Puthjet e tilla janė dhe duhet tė jenė tė pa tolerueshme...qė tė dallohemi nga kafshėt!(tjera...!)Unė kėto puthje tė gjata me paralojė seksi nė vende publike i shoh si shprehje e mungesės sė dashurisė sė vėrtetė nė mes tė atyre qė qojnė dashuri nė vende publike...
    Pėr fund po pėrsėris prap : puthja e dashurisė dhe respektit dallon nga ajo e paralojes seksuale! Kjo ėshtė e dėmshme edhe pėr ambientin publik,kur dihet se sa jargė,dhe erėra lirohen nga hormonet seksuale tė atyre qė bėjnė njė gjė tė tillė!

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-04-2005
    Vendndodhja
    te guri i shqipes
    Postime
    92
    Shume lehte eshte te flasish ne forum se puthja ne vend publik eshte nje gje normale,por pyetja eshte se ku.
    Sikur qe e pashe forumista te nderuar,shumica jeni larg vendlindjes(edhe une)dhe atje ku jetoni momentalisht PUTHJA eshte nje gje normale(ne vende publik te kuptohemi)por ne Shqiperi,Kosove dhe Maqedoni ajo eshte nje gje sic thuan pleqet "toka nuk e mbane".

    Fatkeqesisht apo................kush si e kuptone.

    Ju pershendes
    Fjala e urte,eshte fjale e zjarte

  3. #23
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    P1. Keshtu jane te gjithe Forumet, kaq te larmishem ne tema?
    P2. Sa anetare kemi, si Daviusi, qe hap tema qe s'te vete mendja sado "femer" te jete? (Nja dy kokkra jane me duket )
    P3. Kur ka tema me te rendesishme, ia vlen te diskutojme kete?
    Pergjigja-Pyetje e P3.
    Pse duhet qe temat e medha te lene ne hije ato me pak te medha? Njesin matese te peshes e dime, po e rendesise cila eshte?
    ose
    Ku dreqin do dalesh? Nese te duket teme e rendesishme pergjigju, nese jo, ēdo ketu?

    Per te qendruar ne teme, pergjigja ime qe si jep pergjigje pyetjes:

    1.Njerezit po urrehen shahen, zihen e vriten (jo vetem) ne publik, le te kete pak puthje si shlodhes te syve, mendjes e ndjenjave.

    2.Reklamimi i erosit ne semi-nudesine (apo totale) e jetes se perditshme (TV, Internet, Jashte ne rruge, brenda kudo (vend publik, jo-publik, gjysem-publik) ka bere qe Kerkesa (Demand) per te te rritet shume, nderkohe qe ne Oferta (Supply) te mbetet ne nivelet e kohes se Komunizmit madje te bjere nen te.
    Njerez qe deshirojne/dashurojne, njerez qe kane mosbesim/frike/turp nga njeri-tjetri e vetvetja.
    Rezultati: Tregu i Zi - Black Market (Mishi i Bardhe); Inflacion(?), Falimentim (per gruan, per mardheniet ndergjinore, per njerezimin, per njerezine)

    P.S: Falenderoj shkencen e Ekonomise per termat e huazuar qe perdora per te thjeshtesuar efektin e puthjes ne Shoqeri (kryesisht ne prizmin gjinor).
    P.P.S: Me vjen keq per kohen e humbur (timen e tuajen).
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hyllien : 01-07-2005 mė 12:09
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-08-2004
    Postime
    148
    Heeeeee, kjo teme eshte shume interesante.
    Ne (te pakten brezi im) jemi rritur ne nje kohe kur puthjet ishin dicka e turpshme. Se sa absurde eshte kjo, nuk e kam kuptuar sot. Sot kam kuptuar pse ne pergjithesi shqiptaret jane nga natyra te vrazhde dhe aspak te embel ne publik. sepse shume gjera humane si psh shprehje te afeksionit na ishin ndaluar per nje kohe te gjate. Mendoj cfare kuptimi te keq ka ne shqip fjala dashnore. Ne vend qe te ishte nje fjale e bukur " E dashur" ne shqip eshte pothuaj baraz me prostitute, sepse ne Shqiperi smund te kishe te dashur (si sot) por vetem dashnore ( dike qe shkoje per seks).
    Nejse ndoshta u zgjata dhe se di nese e kapni lidhjen. Se fundi une mendoj qe puthjet jane te mrekullueshme kur jane te ndjera dhe jo te shtirura kudo qe jepen dhe merren. Nuk ka gje me te bukur sesa te shohesh shprehje ndjenjash dashurie qofte edhe ne publik. Asgje ekeqe nuk vjen nga dashuria.......................................... .......

  5. #25
    paqe Maska e Isra
    Anėtarėsuar
    19-07-2005
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    24
    Pershendetje Davius!
    Teme interesante dhe bashkekohore!

    Me sa ve re une, shqiptaret te vetmen gje qe kane huazuar mjeshterisht nga tradita e huaj eshte imitimi, kete e shoh te rrymat muzikore, te veshjet (kjo e fundit kalon standartet) te bota e kinematografise etj. Nga njera ane eshte mire te thithesh ato qe mund te vlejne por te jesh qeros edhe fodull ky eshte kulmi...

    Shoh ne rruge cifte qe perqafohen dhe puthen pa druajtje, nga veshja dallohen qe jane te veshur keq, ose me mire pa stil, pa gusto, mos te themi zhul....

    .Ka cifte qe hiqen si te emancipuar, te veshur alla trendy, puthen e perqafohen jo vetem ne rruge, por edhe ne lokale, ne nje dyqan, a ku ta di une tjeter..

    Mua me tingellon banale, per faktin sepse behen objekt shikimi edhe nga te vegjlit, te cilet e kuptojne qe po bejne dicka per tu ngulur syte....

    Eshte per te ardhur keq!
    Me duket se ky fenomen nuk zhduket kollaj, ehste ngulitur ne mentalitetin e te rinjve, sidomos adoleshenteve se vetem nje sjellje e tille i bene te ndihen modern....
    Kujtimi i lumturisė nuk tė sjell mė lumturi, kujtimi i dhimbjes tė sjell pėrsėri dhimbje”

  6. #26
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anėtarėsuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Puthja ka lidhje me ndjenjat dhe emocionet e dashurise.Mirepo njeriu si natyre e turpshme qe eshte, ne prani te te tjereve keto emocione dhe ndjenja i tkurr prandaj dhe puthja ne syte e tjereve behet shume e "thate".Imagjinoni pak dy njerez, qe puthen me drite fikur ne erresire , ose ne driten e yjeve ose ne pasqyrimin e henes,-- me dy njerez qe puthen ne rruge, ne mes te dites.Drita e diellit sikur ia zbeh shkendijat e puthjes, kurse naten dhe ne intimitet ato ndricojne dhomen, ambientin ose hapesiren.

    Megjithate puthja mund te jete shume llojesh.Nder to mund te permendim puthjen apasionante dhe puthjen romantike.Puthjet apasionante jepen rrugeve shpesh per faktin se ato jane te perziera me ndjenja te forta, te papermbajtshme dashurie kurse puthjet romantike kerkojne intimitet (kjo per faktin se puthja pervec bashkimit dhe levizjes se buzeve kerkon dhe "garniture" levizjesh te tjera).Prandaj eshte me e preferueshme puthja intime, jo per gje po puthja ne shikim te tjereve sikur nuk shkon ose sikur ke dicka brenda vetes qe te shqeteson.

    Thojne vajzat.
    Po me shikojne apo jo ! Sa jane duke me shikuar ! Ua kaloi mami me babin!(Babi) Shoqe me pantallona hmmmmmmmm !Sjellje ne kundershtim me "kodin rrugor te puthjes".

    Ah se harrova pleqve sikur ju shkon disi e puthura ne rruge ku shoqerohet me fjalet.

    Plaku thote:-

    U te keqen e plakes time,
    mi ka buzet si viē kooperative.

    (Mos e merrni seriozisht)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ~Geri~ : 24-07-2005 mė 06:09
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

  7. #27
    po shkruaj per puthje shoqerore......

    ndodh shpesh..... per shembull..... shume shoqe e kane shprehi e kur me shohin afrohen me me puth...... une terhiqem dhe ua zgjati doren...... nuk osht mungese e mirsjelljes nga ana e ime..... po e paramendoje edhe sa njerin e ka puthe me ato buze ne ate dite deri sa me ka taku mua..... me vjen gerdi me e puth.....

    sa per puthjet me dashnore..... si nuk doni me i pare tjeret qe ju shohin..... atyre te gjitheve syte nuk mundeni me ua mbyll..... por ju vete mbyllni syte......

    mos kini frike se i mesoni keq femijet..... ka kohe qe femijet nuk po besojne se i ka pru lejleku.....
    "Hyp se t'vrava, zhdryp se t'vrava." Popullore.

  8. #28
    Bittersweet girl Maska e KrejziiDurrsake
    Anėtarėsuar
    25-07-2005
    Vendndodhja
    Ne thellesi te detit
    Postime
    48
    puthjet ne vende te publike, bela jane cik ne fakt, se tjetri ska qejf te te shofi duke u puthur, po puna eshte se kur ke para ate qe do, verbohesh dhe te duket sikur ska njeri rrotull. Une e kam provuar nje here, qe aty ishte miz lisiii, po pasi e putha, hodha iher syte verdalle dhe i thash atij...mossss po keta ca bejne ketu lol :P...puna eshte qe mos ta teprosh, pa ca puthje te lehta ska problem, biles i japin shije vendit publik lol te duket jeta si film!
    "I'm afraid to love afraid to love so fast, because every time I fall in love it never seems to last."

  9. #29
    I be there when u ....... Maska e brazili
    Anėtarėsuar
    21-06-2003
    Vendndodhja
    London
    Postime
    58
    Puthja eshte nje gje normale ska rendesi vendi ,por po ja teprove me puthje te shumta ,eshte jo normale,gjithqka ka vendin e vet aty ku duhet.
    Proud To Be Rreshens

  10. #30
    budgetawningandrails.com Maska e Edmondii
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Lidhjet personale lejohen vetem si faqe hyrje.
    Postime
    125
    hahaha.

    cdo kush ka deshiren e tij. Cdonjeri jeton jeten e vet. Gjithkush ka mendimet e veta, zoti per te gjithe.

    Puthja eshte shprehja e ndjenjave. Edhe cdo ndjenje ka puthjen te vecante.

    just my 2cent worth.
    The faith of the Albanian is Albanianism.
    Feja e Shqiptarit ėshtė Shqiptaria

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-07-2008
    Postime
    273
    Per puthje kshu te shpejta se kam problem, ose per perqafime, por kshu french kiss ndryshon icik puna, se skam ngel me i bo ato gjona ne publik, ka vende plot.
    Ka ca qe shqyhen tu u puth neper fast foode, pasticeri, te tjeret hajn ato tu u pllackit aty.I kam shum bezdi.
    ksoj gjonash ne pergjithsi i bejn adoleshentet ose fshataret(na falni ee), po ksoj tipash kam par ne pergjithsi.

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Puthje te buza dhe nuk eshte problem, ose lehte me gjuhe, kurse ato te rendat qe si tha hyj-Njeriu ben inspeksionim te gojes me rrenje e dhemballe eshte per tu evituar. Jo per gje po shume here ve ne siklet njerezit qe ke aty afer.

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    19
    Me puthjet e lehta ka ardhur koha qe te mesohemi dhe ne shqiptaret , se s'ka ndonje gje te keqe , ama duhen shmangur ato puthjet impulsive dhe ......yhhh e kuptoni vete ju , s'eshte e hijshme ne publik .

    ky eshte mendimi im

  14. #34
    IN YOUR HEART Maska e A.n.n.A
    Anėtarėsuar
    18-08-2008
    Vendndodhja
    NE REALITETIN E JETES
    Postime
    17
    where is the problem????
    kush ka deshire te puthet le ta beje...problemi eshte i atij/asaj qe i bezdis puthja e te tjereve.
    liri puthje!!!!!
    MBANI CMENDURINE POR SILLUNI SI NJEREZ NORMAL

  15. #35
    The World Is Yours Maska e J@mes
    Anėtarėsuar
    27-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,966
    Une si neps dot njerezit qe i bejne lavazh gojor njeri-tjetrit ne publik.
    Per te treguar dashurine e 'madhe' mjafton qofte edhe perkedhelje, puthje e lehte, etj.
    S'eshte nevoja per kacafytje dhe gershetim llapor. Apo jo?!
    »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga A.n.n.A Lexo Postimin
    where is the problem????
    kush ka deshire te puthet le ta beje...problemi eshte i atij/asaj qe i bezdis puthja e te tjereve.
    liri puthje!!!!!
    Nuk kemi asgje kundra puthjeve te lehta ne publik,por jo atyre te ekzagjeruara.Te gjithe kemi dhene ndonje puthje ne publikC'kusur ka femija im te shikoj keto lloj ''puthjesh'' ne publik.Ulem me familjen time te shijoj nje dreke apo darke jashte shtepise ne natyre dhe jo vetem kenaqesi nuk ndjen kur shikon gjera te tilla,por te iken dhe oreksi.Hajde shpjegoi nje femije kopshti ,se cfare po bejne ata te dy te ndezurit ne tavolinen tjeter.

  17. #37
    IN YOUR HEART Maska e A.n.n.A
    Anėtarėsuar
    18-08-2008
    Vendndodhja
    NE REALITETIN E JETES
    Postime
    17
    dhe une ne fakt po flas per puthje te lehta, normale..persa i perket ato te tjerave qe thua shih perjigjjen qe kam dhene me lart.
    gjithcka ka bukurine e saj rendesi ka qe te mos zbresim ne vulgaritet

    eshte per tu habitur...shume vajza po bejne moralistet...por nuk arrij te kuptoj, cunat ke puthin????
    MBANI CMENDURINE POR SILLUNI SI NJEREZ NORMAL

  18. #38
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Turp eshte te vrasesh nje njeri
    Te vjedhesh
    Te mashtrosh
    Te Ofendosh Nene e Babe
    Mos te keshe respekt per te moshuarit etj etj


    Por asnjeher nuk eshte turp te puthesh dike qe do.

    Mos flisni pallavara ktu.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  19. #39
    Elbasanlli 4eve® Maska e AnGeL_DeViL
    Anėtarėsuar
    16-01-2008
    Vendndodhja
    As Ne Toke,As Ne Qiell
    Postime
    507
    Ktu eshte mentaliteti qe vetem maloket qe jane te perveluarit e shekullit puthen ne vende publike
    Trimi Mire Me Shoqe Shume

  20. #40
    No problem per thupjet ne vende publike. Vetem pa egzagjerime se behen te shpifur pastaj.
    ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Tė drejtat e shqiptarėve nė Maqedoni
    Nga Kallmeti nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 15-04-2009, 10:32
  2. Mocioni, Berisha flet pėr gjithēka, por jo pėr Fazlliē
    Nga njemik nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 19-12-2008, 10:44
  3. Kuvendi miraton ligjin e gjobave ndaj biznesit
    Nga AlbaneZ nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 106
    Postimi i Fundit: 20-03-2008, 09:39
  4. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
    Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 451
    Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
  5. Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 16-05-2006, 11:22

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •