Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Heartless Maska e White_Angel
  Antarsuar
  11-01-2004
  Vendndodhja
  Kristal......
  Postime
  1,293
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Del se shpejti per publikun D.V.D.-ja e re e Anites me titull:PERHER MES JUSH

  Del se shpejti per publikun D.V.D.-ja e re e Anites me titull:

  PERHER MES JUSH


  E cila permban vidioclipe te reja qe po perpunohet nga regjizoret me te shquar te diaspores. Kjo DVD do te prodhohet nga shtepia botuese AUDIO DINAMIK me qender ne NEW YORK dhe do te jete nje kryeveper ,se shpejti do te jete ne treg

  Doli n treg albumi i fundit i kngtares Anita Bitri do gj sht e mundur
  Albumi "do gje eshte e mundur " ka 14 kenge te lehta
  te muzikes shqiptare. N kete album pasqyrohet jeta
  e Anites,enderrat,pasionet,deshirat e saj.Ketu do te
  gjeni nje Anite te re,jo vetem si kengetare por edhe
  si kantautore e muzikante.Anite te nje rryme te re
  POPI,gershetim i muzikes moderne shqipetare dhe
  asaj amerikane.Ky album do tju hap nje horizonte te
  ri ne njohjen e muzikes se bukur shqipetare,te ciles
  Anita i perkiste.
  Albumi eshte finanzuar teresishte nga vete Anita dhe
  te ardhurat e shitjes do te perdoren per finanzimin e
  albumit te ri amerikan te Anites. Do te magjepseni nga
  madheshtia e ketij albumi dhe sic thote vete Anita para
  se te fluturonte drejte misionit fisnik qe i caktoi Nene Tereza:-
  MIRENJOHJE PER TE GJITHE ATA QE DEGJOJNE
  KENGEN TIME ,
  JU FALENDEROJE TE GJITHEVE.
  ZOTI BEKOFTE TE GJITHE SHQIPTARET
  ANITA  Nse ju merr malli...mos qani

  Radio Tirann paksa dgjon!...

  Dhe nj minut heshtje t mbani

  Un do ju ndjej! Mos m harroni!...


  Kur dimri i bardh do derdh dborn

  Kur nj hartim do t bjn fmijt

  Dhe kur n tren dikush prek dorn

  Do vij t`u sjell gjith dashurit!


  Albumi do gj sht e mundur sht pron eksluzive vetm e familjes Bitri.
  Botuar nga Shqiperia.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  O Zot per vete sdua gj jo...por pr prindrit nje dhndr t bukur!

 2. #2
  Perjashtuar Maska e MICHI
  Antarsuar
  14-09-2004
  Mosha
  38
  Postime
  1,537
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  MA bli nje mua kur te dali.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-07-2005
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  falenderim special Forumit Shqiptar

  Shqiperia duhet te jete krenare per bijte e ketij forumi ,qe jo vetem e quajne dhe e kane per nder te jene shqipetar por i japin nje nocion te ri keteij emri te lavdishem. Vete Zoti do t`iu falenderonte dhe do ju thoshte "faleminderit qe ekzistoni".me pjekurin qe tregoni dhe me civilizimin e lart qe analizoni problemet,tregoni se ceshtja shqiptare do te kete nje te ardhme akoma me te bukur. Une personalishte ju falenderoje nga zemra per qendrimin serioz dhe bujar qe treguat ndaj tragjedise se familjes Bitri. Shume nga theniet me te bukura une po i hedh ne faqen e re qe po pergatitet dhe se shpejti do te jete e plotesuar www.anitabitri.com

  Cermonia e prurimit e D.V.D. s re me video klipe te reja "Prher mes jush" e kngtares s mirnjohur shqiptare

  ANITA BITRI

  do t zhvillohet n datn 2 Shtator,2005; n ora 7:30 P.M N ambjentet e:

  Albanian Music Store, 682 Grandview Ave
  Ridgewod,NY 11385 - (718) 366-4048

  T gjith artdashsit dhe miqt e Anits jan t
  mirpritur,me kt rast do t jepet dhe nj koktej!  NEW YORK - Prjetsimi i Anita Bitrit s fundi n vidioclipe. Shtpia Diskografike Audio Dynamix n New York, ka marr prsipr q t organizoj nj takim mes kngtares s madhe dhe fansave t saj. Nprmjet nj D.V.D-je t re, t gjith njerzit q me t vrtet kan shije pr muzik, mund t plotsojn boshllqet artistike, duke ndjekur pr nj or rresht at `far sht e plot dhe perfekte: Anita Bitrin. Ndrkoh q dikush mund t numrojn muajt q nga koha kur ajo u largua s bashku me nnn dhe vajzn, Sibora, kjo D.V.D sht prova e par q tregon nj fakt t pakundrshtueshm; Anita Bitri gjithmon do t rikthehet dhe mnyra se si, nuk ka rndsi. Pr m tepr, kt e prforcon edhe titulli i ksaj vepre artistike Prher mes jush, ku n rast se admiruesit do t ken shansin q ta ken n duar, do t harrojn se far do t thot fjala tragjedi. Zri hyjnor, shikimi i thell dhe plot mistere, tingujt e gjetur, sfondi trheqs dhe plot element t tjer t paprsritshm, mund t ojn deri aty, sa fansat t japin nj parrull pr gjith publikun: WANTED, Anita Bitri. Sigurisht, duke qen se nuk do t ket shpjegim tjetr pr gjith kto surpriza n D.V.D, gjithkush do t mendoj se kjo sht nj vepr e Zotit. Megjithat, ky mendim nuk sht krejt i pabaz. Anita Bitrit talentin ia fali Perndia, ndrsa akti i par i prjetsimit t saj vjen nprmjet nj rrjeti t gjer bashkpuntorsh dhe njkohsisht adhuruesish t muziks hyjnore. Ksaj kategorie i prkasin dy artistt me fam dhe seriozitet t diaspors, regjisori Xhevat Limani dhe operatori Ilir Kasneci. Prej disa muajsh ata kan dhn maksimumin nga vetja pr ta fiksuar t pavdekshme Anita Bitrin, qllim ky, i cili u arrit me nj sukses t plot. Mnyra se si jan br xhirimet, radha e montimit t tyre dhe koordinimi me tekstin e kngs, nuk tregojn thjesht nj pun profesionale, por nj mjeshtri.. Firma e Fadil Berishs mbi fotografit e Anita Bitrit i kan dhn ok-in triumfit t D.V.D-s s re. UPS! Ktu mungojn ende shum emra... Do t dyshohej pr nj vepr t plot artistike, nse publiku nuk do t merrte vesh bashkpunimin m t madh t kokave t muziks shqiptare. Kompozitort Flamur Shehu, Vladimir Kotani, Jorgo Papingji, Artur Dhamo, poeti Jorgo Papingji, si edhe notat e veanta t Edi Xhanit apo Florent Boshnjakut, kan br q pop-stari Shqiptar t dal ashtu si sht, pra madhshtore n t gjitha kuptimet! Ata q e duan Anita Bitrin dhe muzikn e saj jan t shumt. Kjo sht edhe arsyeja pse stafi i gazets Dita dhe personalisht i drejtori i saj, poetit Ylli Molla nuk u lodh kurr s ndihmuari n mbledhjen e materialeve pr kngtaren unike. sht po e njjta arsye q gazetarja dhe shkrimtarja Elisabeta Ilnica sa m shum flet pr Anita Bitrin, aq m tepr i shtohet dshira pr t zbuluar misteret e saj. Dhe, kur vjen fjala pr mistere, disa prej tyre kan dal n drit fal arkivit t Radio-Televizionit Shqiptar, i cili nuk ngurroi pr asnj moment q t vr gjithka duhej n dispozicion pr kompletimin e figurs artistike t Anits. Ndrsa Tefta Radi nprmjet zrit t saj t veant ka br t mundur q publiku t fiksoj jetn dhe veprimtarin e kngtares nga bregdeti magjik. Sigurisht, mblsira pr n fund. Kjo shprehje vlen pr ndihmn ekskluzive t Adem Belliut dhe fjalt e tjera pr t, do t ishin t teprta.

  far prmban n vetvete kjo D.V.D?
  D.V.D-ja e re Prher mes jush sht nj ndrthurje origjinale e sukseseve t kngve t Anits n vite. Duke i shkrir natyrshm njra pas tjetrs, kohn, motivin dhe gjeografin, kalohet nga triumfet e para skenike e deri n prsosmrin artistike t viteve t fundit. Autort kan dal jasht do skeme dhe shablloni n kt vepr arti, ku e shkuara, e tashmja dhe e ardhmja gjenden vetm nj nj detaj: Anita. Gjithka sht n funksion t saj, sepse ajo e meriton. D.V.D prmban n vetvete 11 kng t muziks s leht shqiptare, ku autort jan prpjekur t mahnisin publikun me disa nga perlat e repertorit t Anits, edhe pse seleksionimi i kngve m t bukura t saj, ka qen me t vrtet shum i vshtir. T zgjedhsh mes t zgjedhurave, sht nj privilegj t cilin autort nuk kan dashur q ta ken, megjithat kufijt artistik pr nj vepr t caktuar i kan imponuar pr nj gj t till. sht pr tu theksuar se t gjitha kngt, t pranishme ose jo n kt videoklip, kan t veantn dhe bukurin e tyre. Tematika e ksaj D.V.D je sht sa e larmishme aq e dhe paradoksale, jeta n t gjith kndvshtrimet dhe aspektet, ashtu si ishte vet arti dhe muzika q Anita krijoi. Vlejn pr t prmendur vidioklipet Na jep bekimin, Era prcjell fjaln t dua, Malli, Mos u nxito, mos u gabo, etj. Por, nj fakt ka mbetur i veant n punn pr krijimin e ksaj D.V.D. Fakt, q t bn t mendosh se, artit shqiptar nuk do ti mungojn kurr artistt e vrtet dhe q bjn art t vrtet. Kjo vlen pr regjisorin Xhevat Limani, i cili e shmang veten nga pazaret, duke theksuar: Gjithka e bra pr artin shqiptar dhe pr bijn e ktij arti, Anitn. Kngn dhe zrin e saj e kam adhuruar q kur e kam dgjuar pr her t par, ndaj le t jet ky nj kontributi im sado i vogl n prjetsimin e veprs s ksaj artisteje t madhe shqiptare.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  Dua te shpreh mirnjohje per Ju qe keni bere perpjekjet per te fiksuar ne dvd artisten tone Anita Bitri.
  Le te jete kjo nje ngushellim per te gjithe ata qe e deshen Aniten.
  E kam dhe tani parasysh pamjen e saje kur e kam pare per her te fundit vite me pare ne plazhin e Durrsit. Ishte me disa shok e shoqe te Estrades se Vlores e shetisnin bregut te detit. E qeshur, sportive e plot gjalleri.. duke vrapuar e luajtur me valet e detit .. kjo eshte ajo cka mbeti ne memorien time per artisten e madhe Anita Bitri..
  E paharruar qofte mes nesh figura e saje..

Tema t Ngjashme

 1. Gjilani
  Nga cod3r n forumin Shqipe nga Kosova
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 10-05-2009, 14:18
 2. Islami: Feja q prhapet m s shpejti n Evrop
  Nga Klevis2000 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 30-01-2009, 21:03
 3. Ndahet nga jeta kngtaria Anita Bitri, vajza dhe nna e saj
  Nga Larsus n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 145
  Postimi i Fundit: 27-08-2005, 03:31
 4. Se shpejti....
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-01-2005, 10:59
 5. Filmat Oscar t vitit 2004 s shpejti n Tirane.
  Nga Shpirt Njeriu n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-03-2004, 20:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •