Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 141
  1. #41
    Pashe disa nderhyrje ne teme qe jane komplet jashte permbajtjes se saj. Ju lutem mos ngaterroni forumet dhe as temat. Helene pyetjen per flamurin tone mund ta besh diku tjeter. Ne kete forum tek seksioni i historise ke nje vend qe flet per flamurin dhe kuptimin e tij. Mund te shkosh ta kerkosh aty. Ju lutem mos dilni nga tema dhe respektoni punen e bere ne kete shkrim.
    Faleminderit.

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Darius për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  3. #42
    gone Maska e helene
    Anëtarësuar
    26-02-2003
    Vendndodhja
    shume larg
    Postime
    913
    jo pepi, nuk kuptove me duket, une s'hedh poshte punen qe ti ke bere edhe pse s'kam asnje interes.po ama nese une pyes ka apo jo lidhje shqiponja me dy koka ne flamurin tone me kete gje ,s'mund te bej te tema e flamurit tone se ti simbolet i ke dhene ne kete teme.Per me teper ishe ti ai qe e ke thene qe tema eshte e hapur per diskutime, ndaj tani mos thuaj qe s'respektojne punen qe ke bere,nese s'do diskutime,mbyll temen dhe shkruaj vetem ti ath.S'me dukej te isha aspak jashte temes.

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar helene për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  5. #43
    Helene une smund ti jap pergjigje nje njeriu qe sdo te kuptoje. E para nese ske asnje interes atehere kot qe e komenton, e dyta une kam folur per nje simbol qe i perket lashtesise dhe ndodh qe nje pjese e ngjashme e tij ndodhet edhe ne flamurin tone. Them nje pjese e tij sepse ka shume me teper elemente se ajo qe ka ne flamurin tone. Shqiponjen me dy koka e gjen ne shume kultura te botes keshtuqe une skam sesi te jap pergjigje per nje pyetje te atille. Per me shume e konsideroj jashte temes. Ketu flitet per nje tjeter gje, ti me pyet per flamurin.
    Tema eshte e hapur per diskutime brenda temes. Ti me thua, mos ka qene Skenderbeu Illuminati. Qe mos ti pergjigjem humorit tend me humor preferova dhe e fshiva. Pra po ta perseris. Pergjigjen per pyetjen tende, pra per flamurin shko e kerkoje tek forumi i historise. Sa per Skenderbeun qe me pyet ne ka qene Illuminati, sma ha mendja. Ka qene krutan jo vlonjat

  6. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Darius për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  7. #44
    i/e regjistruar Maska e Xhixhua
    Anëtarësuar
    09-03-2005
    Vendndodhja
    bathore... mer cope druni
    Postime
    134
    illuminatis beginings circa 1700's ..skenderbeu eshte nja treqind vjet perpara.Shoqeri te tjera te fshehta si urdhri i vrasesve datojne qysh nga 1050. skenderbeu nuk ka qene illuminati, po ka pak zhurme qe mund te kete qene member i nje shoqerie te fshehte te kohes ne lidhje me kishen.
    Pepi.... i give you props....kto jan gjona interesante. Dhe m'pelqe si i sqaro robt e forumit qe dirket dun me u fut ne argumenta. Thjesht po shkru dicka per kuriozitet jo hapje debati.
    Hajt me te mira

  8. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Xhixhua për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  9. #45
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Urime pepi kushdo qofsh se jane gjera shume interesante
    Ato qe thua jane shume te pranueshme dhe jane me te besueshme se perrallat qe na thuhen sot per demokracine dhe per perparimin e botes.
    Sot dhe 1000 vjet perpara nuk shoh ndryshim te madh pervec teknologjise
    e vetmja gje qe karakterizon shoqerine njerezore eshte Padroni dhe skllavi vetem se sot shfaqen me te rafinuara dhe te fshehta por esenca eshte e njejte.

  10. #46
    Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
    Anëtarësuar
    25-03-2004
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    869
    Pepo nje pytje kisha :

    -Ka ndonje organizate ose shoqeri sekrete qe ka dalur hapur kunder Illuminatit??
    Divide Et Impera
    " Yo soy cubano, latinoamericano
    y pa’ todos mis hermanos yo les quiero cantar"

  11. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Sherri për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  12. #47
    Jo sherro, mesa di une jo. DHe kjo per vete faktin se ne cdo shoqeri sekrete, Illuminati kane elementat e tyre, pra eshte njesoj sikur te ngrihesh mbi veten tende

  13. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Darius për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  14. #48
    Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
    Anëtarësuar
    25-03-2004
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    869
    Citim Postuar më parë nga pepi
    Jo sherro, mesa di une jo. DHe kjo per vete faktin se ne cdo shoqeri sekrete, Illuminati kane elementat e tyre, pra eshte njesoj sikur te ngrihesh mbi veten tende
    Flm per pergjigjen pepo.

    Mendova se mos ndonje apo disa antar ish-Illuminati qe jane ndare nga kjo shoqeri ti kene dale kunder.

    Shume interesante kjo teme.Per Illuminati kisha degjuar te flitej por sdija per shoqerite sekrete qe e perbenin.
    Divide Et Impera
    " Yo soy cubano, latinoamericano
    y pa’ todos mis hermanos yo les quiero cantar"

  15. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Sherri për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  16. #49
    Ka patur disa raste qe individe te ndryshem jane shkeputur po kane qene 33 grada Freemasons dhe nuk jane pajtuar me veprimet e elites. Nje rast ka ndodhur ne shekullin e 19 me nje nga grand masters e Freemasonry ne Amerike qe nxorri disa gjera ne publik dhe qe shkaktoi nje termet te vertete. Me pas ai person u gjet i mbytur ne Liqenin e Ontarios dhe kjo shkaktoi nje vale te fuqishme revoltash ne masa. Per pothuajse 40 vjet levizja masone u trondit keq deri sa gjerat u harruan.
    Edhe ne shekullin e kaluar nga mesi i viteve 70 ka patur ndonje individ tek tuk qe ka devijuar po zeri i tij eshte mbytur kollaj dhe te vetmit qe i jane referuar kane qene konspiracistet. Masat e gjera te popullates jane ende shume ne erresire te fakteve apo se cfare ndodh me te vertete me keto shoqeri sekrete.
    Me pak fjale ideja eshte kjo qe, nese ka raste te shkeputura keto mbulohen shpejt dhe pa problem. Te paket jane ata qe arrijne te ndergjegjesohen nga faktet qe dalin.
    Permenda Freemasonry sepse sic e kam shpjeguar dhe ne kete teme. grada 33 e siper e saj jane te ashtuquajturit Grand Masters qe perbejne dhe nivelet e uleta te Illuminatit...

  17. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Darius për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  18. #50
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    U interesova sot dhe pyeta nje italian ne lidhje me iluminati dhe tha qe dihet gjithandej qe berlusconi eshte nje anetar madje per bushin tha qe ohu ai me siguri qe eshte dhe mbas tij fshihet nje force me e madhe. Masoneria eshte mjaft e njohur ketej.
    Ai pranoi edhe ate qe tha pepi per arsimin amerikan qe eshte nder me te dobetit ne bote. Fakti qe mbas gjithe qeverive,organizatave fshihet dicka me e madhe qe i kontrollon ekziston. Vetem se per sy te te gjitheve eshte e paligjshme.
    20 vjet me pare arrestua Licio Gelli i cili ka qene dhe eshte shefi i masoneve ne itali dhe i mafies. Beni nje kerkim ne google ose shkoni tek siti http://cattiviragazzi.org ku keni gjithcka qe doni per masonerine,mafien edhe bushin.
    http://www.cattiviragazzi.org/artico...o_loggiaP2.htm keni listen e P2(Propaganda 2) ku ben pjese Berlusconi,Maurizio Constanco,etj etj qe kane provuar shume here te bejne grusht shteti. Kane personel ne Sherbimet sekrete etj.

    Ne fakt Masoneria nuk eshte nje teori por nje fakt qe po behet cdo dite e me shume me e qarte.

  19. Anetarët më poshtë kanë falenderuar xfiles për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  20. #51

  21. Anetarët më poshtë kanë falenderuar xfiles për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  22. #52
    P2 eshte nje nga lozhat me te medhaja ne Europe dhe ka zera qe thone se Berlusconi eshte nje nga grand Master te kesaj lozhe. Po se dija dhe sma merrte mendja kurre qe Maurizio Costanzo. Sa per vete P2 eshte e lidhur direkt me Club Of Rome qe eshte dhe nje nga shoqerite sekrete me te fuqishme sot ne bote bashke me Scotish Rite dhe Knights of Malta. Club of Rome eshte zemra e Illuminatit dhe eshte ajo qe kontrollon direkt Bilderbergers. Sipas disa nga informacionet qe kam lexuar Berlusconi nuk eshte ende pjestar i Club Of Rome per arsye sepse se ka arritur akoma gjendjen e "iluminuar" por eshte Knights Of Malta, pra perseri Illuminati.

  23. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Darius për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  24. #53
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anëtarësuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    Citim Postuar më parë nga sherri
    Pepo nje pytje kisha :

    -Ka ndonje organizate ose shoqeri sekrete qe ka dalur hapur kunder Illuminatit??

    Citim Postuar më parë nga pepi
    Jo sherro, mesa di une jo. DHe kjo per vete faktin se ne cdo shoqeri sekrete, Illuminati kane elementat e tyre, pra eshte njesoj sikur te ngrihesh mbi veten tende

    pepi, me fal po une di dicka ndryshe.

    Kategorikisht kunder Illuminati&Masonry ka qene Gjermania e viteve 1933-1945, sepse anetaret e ketyre sekteve i conte neper kampe "pushimi".
    Prektora

  25. Anetarët më poshtë kanë falenderuar darwin për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  26. #54
    Kjo qe thua Darwin eshte e pamundur Bavarian Illuminati jane ata qe sollen Hitlerin ne fuqi dhe financuan makinen e tij ushtarake. Lexoje kete teme me vemendje se ka dale diku aty ky fakt. Kete ta them me bindje te plote

  27. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Darius për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  28. #55
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anëtarësuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    Ajo qe them une pepi eshte e mundur, sepse vete Hitler nuk i perkrahte aspak keto "organizata" pasi erdhi ne pushtet, duke ditur se Illuminati dhe Masonet nuk ishin shoqeri sekrete qe kishin synime te mirefillta nacionaliste. Ne kete teme lexova avazin e vjeter se ai ishte nje pasardhes i Rotschild..

    jo cdo gje qe "vizionare" eshte reale, se ndodh dhe si te kjo faqe ku kam pershtypjen se niveli i konsumit te Lysergidium nga autoret e faqes, eshte ne nivele shume te larta..
    Prektora

  29. Anetarët më poshtë kanë falenderuar darwin për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  30. #56
    i pavdekshem Maska e mystery-guy
    Anëtarësuar
    16-08-2005
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    63
    Une besoj se gli illuminati egzistojne dhe kane organizuar gjithacka qe po ndodh ne bote ,duke perfshire ketu edhe rrezimin e kullave binjake.
    Por nje gje me ben kurjoz.Keta illuminati trashegohen apo zgjidhen nga nje votim?
    Lux Aeterna....!

  31. Anetarët më poshtë kanë falenderuar mystery-guy për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  32. #57
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga darwin
    Ajo qe them une pepi eshte e mundur, sepse vete Hitler nuk i perkrahte aspak keto "organizata" pasi erdhi ne pushtet, duke ditur se Illuminati dhe Masonet nuk ishin shoqeri sekrete qe kishin synime te mirefillta nacionaliste. Ne kete teme lexova avazin e vjeter se ai ishte nje pasardhes i Rotschild..

    jo cdo gje qe "vizionare" eshte reale, se ndodh dhe si te kjo faqe ku kam pershtypjen se niveli i konsumit te Lysergidium nga autoret e faqes, eshte ne nivele shume te larta..
    Mua ajo faqja mu duk ne perputhje me gjera te tjera qe sapo kam filluar te lexoj dhe nuk me duket aspak e tepruar.

    Sa per hitlerin , si ka mundesi qe hitleri nuk i perkrahte kto organizata kur synimet e tij perputheshin me to?
    Edhe ne histori tani me kujtohet nje cike qe e kemi bere ne shkolle dihet qe hitleri u fuqizua nga bavaria aty ku edhe u terhoq kur lufta po mbaronte.
    Nazistet kane qene dhe jane nder illuminatit me te eger dhe te zote nese mund te them keshtu, dhe i jepen me mish e me shpirt çeshtjes se tyre.
    A mund te thuash se Hitleri kishte synime te mirefillta nacionaliste?

  33. Anetarët më poshtë kanë falenderuar xfiles për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  34. #58
    Citim Postuar më parë nga darwin
    Ajo qe them une pepi eshte e mundur, sepse vete Hitler nuk i perkrahte aspak keto "organizata" pasi erdhi ne pushtet, duke ditur se Illuminati dhe Masonet nuk ishin shoqeri sekrete qe kishin synime te mirefillta nacionaliste. Ne kete teme lexova avazin e vjeter se ai ishte nje pasardhes i Rotschild..

    jo cdo gje qe "vizionare" eshte reale, se ndodh dhe si te kjo faqe ku kam pershtypjen se niveli i konsumit te Lysergidium nga autoret e faqes, eshte ne nivele shume te larta..

    Hitleri pasardhes i Rothchild? Kete ska mundesi ta kesh lexuar ne kete teme. Te pakten jo prej meje. Sdo e beja kurre nje gabim te tille. Hitleri eshte financuar edhe prej Rothchild (te cilet megjithese thone qe jane cifut me origjine, vetem cifut nuk jane. Jane po keta Rothchild qe kane perdorur parate e cifuteve te depozituar nga nazistet ne bankat Zvicerane dhe i kane investuar ato per qellime perfitimi. Per kete eshte dhe vete deshmia e Pieter Willem Botha qe ka qene fillimisht kryeminister dhe me pas president i Afrikes se Jugut gjate kohes se aparteidit. Botha ka marre nje oferte nga vete Rothcild qe te investohen ne Afriken e Jugut, parate e cifuteve te Luftes se Dyte qe ndodhen neper bankat zvicerane dhe qe su jane kthyer ende atyre.)
    Po te them dhe nje fakt tjeter. Pervec Bavarian Illuminati ekziston dhe nje tjeter shoqeri sekrete bavareze qe quhet Bavarin Thule qe percon filozofine Heageliane dhe qe eshte per nje rrace te paster dhe superioritetin e rraces ariane mbi rracat e tjera. Vete Nietzsche ka qene Bavarian Thule.
    Pra eshte nje degezim i Illuminatit, ose vete Illuminati. HITLERI KA QENE PJESTAR I BAVARIAN THULE DHE PERPARA SAJ I SHOQERISE VRIL. Ishin dhe jane hegjemoniste te pakrahasueshem dhe mbeshtetes te flakte te njeri tjetrit. Jane ILLUMINATI.

  35. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Darius për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  36. #59
    Meqe ke permendur ate faqen aty me siper. E lexova ate faqe megjithese e dija qe me pare permbajtjen e saj. Ajo eshte dicka qe nuk di ti, por kjo sdo te thote qe nuk ekzsiton ajo mundesi. Megjithate kjo teme nuk eshte per Kennedy apo konspiraci te tjera. Kam hapur nje teme ketu tek shkenca qe quhet Teori Konspirative. Shume shpejt aty do kesh nje material shume te zgjeruar per vrasjen e Kennedy.

  37. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Darius për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

  38. #60
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Kush e ka pare filmin me Nicolas Cage "Misteri i Templareve".
    Aty flitet per masonet dhe me shume mua mu duk se ai filmi ishte kastile per ti treguar botes se sa te mire jane masonet.

    Une ne fakt mora pak material nga nje sit anti mason te cilin e kishte shkruar nje ish Worshipful Master. Ishin ritualet e hyrjen ne masoneri dhe deri ne Master.
    Me sa pashe une tek rituali i hyrjes dukej qe ata i besojne zotit dhe ai qe hyn eshte i detyruar te mbaje sekretin e masoneve , te cilet bazohen tek mbreti Solomon dhe ishin tamam besimtar. Mesonin se njerezit jane te gjithe te barabarte. Ne masoneri mund te hyje cilido qe beson ne Zot pa dallim feje ose rrace. Ata ishin per nje fe universale. Predikonin drejtesi, ndershmeri dhe mbi te gjitha kishin Biblen si udheheqesen kryesore.
    Bibla i ndricon, Kompasi eshte per te kujtuar se duhet ti veme nje kufi veprimeve tona, dmth te jemi te matur.
    Etj etj po si perfundim ishte si gjithe fete e tjera.
    Si ka mundesi qe keta te adhurojne djallin?
    Atij qe sapo hynte i premtohej nga Worshipful Master qe hyrja e tij dhe obligimi ne Masoneri nuk do e pengonte ate te permbushte detyrat e tij ndaj familjes dhe zotit. Nje kusht per te hyre ishte pikerisht besimi ne Zot. Ata ne nje pike te ritualit e pyesin te sapohyrin se tek cili ai ka besim te plote dhe i nenshtrohet? I sapohyri duhet te pergjigjet "Zoti" perndryshe nuk pranohet.

    po tani qe mendoj ne keto momente, ekziston mundesi tjeter.
    Ata nxisin njerezit ne besimin e nje Zoti te vetem.
    Pastaj duke i treguar sekrete,te verteta e te peverteta njerezit afrohen me shume ne kete besim dhe ne fund ata i paraqesin si zot te tyreLuciferin ose Reptilianet.
    a ka mundesi?

  39. Anetarët më poshtë kanë falenderuar xfiles për postimin:

    bsdev (03-03-2017)

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Teori Konspirative
    Nga Darius në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 324
    Postimi i Fundit: 23-10-2022, 16:43
  2. Pyetje mbi librin Lufta Dulces
    Nga Darius në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 179
    Postimi i Fundit: 07-09-2011, 09:03
  3. Illuminati - Masonet e Lire
    Nga J@mes në forumin Agnosticizëm dhe ateizëm
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 23-02-2007, 01:22
  4. Illuminati
    Nga Judges of Ur në forumin Krijime në gjuhë të huaja
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 27-01-2004, 15:04

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •