Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 137

Tema: Aurela Gaēe

 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Goc_Labe
  Anėtarėsuar
  13-10-2006
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga shigjeta
  Aurela eshte nje kengetare me repertor te gjere dhe kenget qe kendon i interpreton shume bukur. Kenga me poshte eshte nje nga interpretimet me te bukura te saj te kenges popullore:

  Kenge labe

  Udhet e larget me kish marr
  Gji e zemer me kish thare
  Nene moj e mira nene
  Det i thelle dhe i pamatur dhembshurie
  Sa me prite ate nate ti e dije
  Era vjen me thote dy fjale
  Ulerinte si e marre
  Nene moj e mira nene
  Det i thelle dhe i pamatur dhembshurie
  Erdha te gjeta te gjalle
  U ula te putha balle
  Nene te putha gjirin e thare
  Por dot nuk ta nxorra malle

  Marr nga albumi Ēile zemrėn
  sa here qe e kendon kte neper festa ktu me behet mishi kokrra kokrra..kenga eshte rrenqethse po aurela e ben me shume me interpretimin e saj

 2. #42
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  se ku lexova qi kjo qeka prej llakatunit t'vlores pranaj kur ka dal nfillim ka qen pak si katunare

  e ka bo hapin km dersa ka arrit mtiron hahahaha

  un e kom rastis i here dc ene kishte ndryshu shum
  no glove no love

 3. #43
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime nė 51 postime
  Eshte vertete nje kengetare sh e mire.

  Kenget qe preferoj me shume nga repertori i saje jane: Fati jone shprese e marrezi dhe Nata

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Goc_Labe
  Anėtarėsuar
  13-10-2006
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga TikTak
  se ku lexova qi kjo qeka prej llakatunit t'vlores pranaj kur ka dal nfillim ka qen pak si katunare

  e ka bo hapin km dersa ka arrit mtiron hahahaha

  un e kom rastis i here dc ene kishte ndryshu shum
  te paskan ajo paska ndryshu po ti paske ngel akoma katunar me kto mendime qe shkruan sidomos tani qe kush po pjerdh se nga je se gjith albanezet kan marr ruget e botes

 5. #45
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  po ty pse t'dogji apo ene ti qeke prej llakatuni hahahaha
  no glove no love

 6. #46
  .... ...
  Anėtarėsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga TikTak
  se ku lexova qi kjo qeka prej llakatunit t'vlores pranaj kur ka dal nfillim ka qen pak si katunare

  e ka bo hapin km dersa ka arrit mtiron hahahaha

  un e kom rastis i here dc ene kishte ndryshu shum
  Edhe? Nga fshati eshte me origjine. Pastaj?
  (Pastaj, personalisht, 100 here me mire te jesh nga Llakatundi i Vlores se nga ndonje rrez i Tiranes .)

  nuk kan dal akoma kengetare si aurela ne skene
  Te lumte goja, patriote.

 7. #47
  Ultras Maska e KUSi
  Anėtarėsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  3,050
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  per mua Aurela Gaēe eshte nje kengetare me shume vlera artistike , ajo i kendon te gjitha zhanret e muzikes , une per vete jam fans e saja , kenga me shume qe me pelqene e saj eshte "NDJEJ"
  ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

 8. #48
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga Lioness
  Edhe? Nga fshati eshte me origjine. Pastaj?
  (Pastaj, personalisht, 100 here me mire te jesh nga Llakatundi i Vlores se nga ndonje rrez i Tiranes .)


  ju vlonjatet e keni kai drras mangut hahahahaha

  ene un jom ka qendra e tirones mi dreq
  no glove no love

 9. #49
  .... ...
  Anėtarėsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga TikTak
  ju vlonjatet e keni kai drras mangut hahahahaha

  ene un jom ka qendra e tirones mi dreq
  Sipas perkufizimit te te tjereve. Sipas tonit, i kemi te gjitha "derrasat" ne vend, bile ca me teper .

  Nga qendra, nga cepi, rrez i Tiranes, as do t'i krahasoja me Colen e Vlores , e jo me te tjera. Pike.

  (Hajd tani, shko nga tema e Brarit, edhe shkruaj ndonje barcalete per Vloren, se u shtohet jeta, lol, e ne na shtohet humori.)

  Per temen, si Aurela Gace s'ka, lool.

 10. #50
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  motra hahahaha

  barcaleta ma e fort eshte ajo ku i shprehni dashnin njoni tjetrit

  te dua moj qene
  edhe u zagar i *utit


  po ajo tjetra
  sa e mir je moj qene
  ik se ta hapa kaptinen me gur

  rrofsh se mbone me qesh
  no glove no love

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Goc_Labe
  Anėtarėsuar
  13-10-2006
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  tik tak postimet e tua len shum per te deshiruar kshu qe terhiqem.. sa per llakatun se di ku bie po rendesi ka qe eshte ne shqiperi dhe ky eshte fakt qe me intereson me shume

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  43
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  Eshte momentalisht kengetarja me e preferuar ne New York. Dhe me kryesorja eshte kengtare mbar shqiptare. Ska rendesi ku ka lindur por rendesi ka qe kendon sikur te ishte nga cdo skaj i shqiptarise.

  Me ka rastisur shume her ta shof dhe me pelqe shume kur ulet kemb kryq ene ndez noi cigare me malsoret ene u kno keng malsie...va lu petllen fare. :P

 13. #53
  Perjashtuar Maska e MICHI
  Anėtarėsuar
  14-09-2004
  Mosha
  38
  Postime
  1,537
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Njesh eshte kjo njeresh. Po e tund ketu ne amerike me talentin e saj.

 14. #54
  .... ...
  Anėtarėsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime

  Thjesht Aurela

  (Marre nga Shekulli)

  Harresė ėshtė kur as edhe polici nė aeroport, as njerėzit rrugės, madje as tė afėrmit, nuk tė njohin menjėherė. Kėshtu i ngjau kur po kthehej nė Shqipėri pas pesė vitesh. Thotė se iu dhimbs shumė kjo harresė, sado e jashtme. Sigurisht, po sė jashtmi, ka ndryshuar shumė. Dikur flokėverdhė, ndėrsa sot tė zeza pis, tė prera me baluke e njė tualet tė rėndė ku spikasin sytė. Por mjafton njė buzėqeshje e madhe pėr ta njohur menjėherė, Aurela Gaēen. Prej disa ditėsh ėshtė nė Tiranė dhe ndien se koha nuk do t’i mjaftojė pėr t’i takuar tė gjithė, pėr tė folur me miqtė, me tė afėrmit. Tani ėshtė e bindur qė frika e harresės qė ndieu sapo shkeli nė aeroport ishte e kotė. Sigurisht qė nuk e kanė harruar dhe kjo e bėn tė ndihet edhe mė e ēliruar pėr tė qenė thjesht ajo. Pa delir madhėshtie… Punon nė Amerikė, shumė madje. Askush nuk tė fal asgjė. U bėnė pesė vjet qė nga udhėtimi qė Aurela e nisi pėr shkurt, por ja qė jeta sjell tė papritura. Ėshtė ndier vazhdimisht e dyzuar mes Shqipėrisė dhe Amerikės dhe fakti qė nuk ka ardhur mė parė lidhet vetėm me ēėshtje teknike, asgjė mė shumė. E kishte pritur kthimin, sidomos familja e saj.

  Tirana ėshtė pak e ftohtė nė fillim. Edhe ardhja e saj u shndėrrua gati nė mister. Do vijė, nuk do vijė… Pėrse nuk ishte e pranishme nė natėn “Gala” pėr 45-vjetorin e Festivalit tė Kėngės nė Radio Televizionin Shqiptar? Nuk u ngjit nė skenė, por ishte aty, nė radhėn e parė madje. Mė tej nuk do tė flasė. Sikur nuk ėshtė e kėndshme qė tė flasėsh pėr zhgėnjime pas kaq vitesh. Dhe e kalon me tė qeshur dhe me ndonjė lėvizje tė vrullshme duarsh. Do tė jetė nė natėn e fundit tė festivalit ku do tė sjellė pėr publikun njė nga kėngėt e saj mė tė suksesshme. Ndoshta do t’i kishte pėlqyer njė kėngė e re, por publiku ka nevojė ta kujtojė edhe njė herė si ishte. Shpėrthyese, me njė zė qė nuk e ka zėvendėsuar kush dhe shumė ekzibicioniste madje. Duket qė nuk ka ndryshuar shumė, pėrveē pamjes. Kujdesi i tepėrt lexohet qartė. Ėshtė e pėrgatitur pėr ēdo takim tė mundshėm me gazetarėt ndaj edhe ėshtė veshur bukur. Sundon ngjyra e zezė. Nė ēantė nuk i mungon krėhėri pėr tė ndrequr baluket… “Jam e njėjta. Ndoshta jam forcuar pak mė shumė, ose jam menēuruar pak mė shumė, se vetvetiu tė bėn jeta. Jam rritur. Kam ikur 27 sot jam 32”. Ngjitet e zbret shkallėt e Pallatit tė Kongreseve plot energji, duke pėrshėndetur kė tė mundet, pastaj ngjitet nė skenė dhe kujton tė parėn herė kur kėndoi aty…. I paska munguar vėrtet skena, Tirana me shi, pa drita, pse jo edhe me prapaskena. Nė “Amerikėn e saj” ka mė pak stres se kėtu. Nuk ka thashetheme. Ka njė publik qė e do dhe qė e ka pranuar qysh nė fillim. Arriti tė kuptonte shpirtin e saj. Tashmė ajo ėshtė pjesė e njė komuniteti shqiptar nė Nju Jork pėr tė cilin edhe kėndon. Aty i mban koncertet, edhe shumė gėzimet familjare ku Aurela merr pjesė me kėnaqėsi, kėrcen me dėshirė tė madhe, janė njė treg muzikor mė vete. Atje nuk ka festivale e ēmime, por ka konkurrencė mes kėngėtarėsh, ku mbetesh jashtė nėse nuk punon shumė. Megjithatė Aurela e ka fjalėn pėr njė treg tė mbyllur shqiptarėsh Amerike, qė nuk e ka hedhur nė skena tė mėdha, treg qė nuk i ka futur kėngė tė reja nė repertor, as atė lloj muzike me tė cilat ndėrtoi njė lloj karriere nė Shqipėri.

  Ėshtė kaq e madhe Amerika, por kjo Tirana e vogėl gri, sigurisht qė i mungon. Ajo do ta rikthejė sėrish sė shpejti pėr tė realizuar njė album “vetėm shqip”. Sa i pėrket festivalit, ende nuk e sheh veten aty. Ndoshta mė vonė ku i dihet, por tashmė ka tė tjera plane. Duket se nuk e josh mė as Festivali Evropian. U zhgėnjye nė vitin 2001, kur fitoi ēmimin e parė, kur iu premtua tė shkonte nė aktivitetin e madh dhe nuk u bė asgjė. “Tani mė duket shumė e thjeshtė pėr tė shkuar. Atėherė ishte e pamundur, ndaj dhe mė dukej diēka e bukur”. Gjithsesi kėnga do ta sjellė sėrish kėtu. Nėse do tė vijė pėr tė jetuar? “Nė kėngėn S’jam tribu thuhet: … dhe do vdes kėtu!”

  Albumi

  Projektin pėr njė album tė ri do ta realizojė me mė tė mirėt e muzikės. Ky ėshtė pretendimi i saj. Kėshtu qė vizita e ardhshme do tė jetė mirėfilli pėr arsye pune. Mendon seriozisht qė tė realizojė njė album me kėngė tė reja. Nė shqip sigurisht. Edhe bashkėpunėtorėt do tė jenė shqiptarė. Jo se nuk ka komunikime me autorė tė huaj, por ata nuk e njohin Aurelėn dhe ajo do qė tė ndihet mirė, tė jetė brenda karakterit tė saj. Nė album mendon tė pėrfshijė edhe ndonjė kėngė tė Vaēe Zelės, pėr tė nderuar kėngėtaren e madhe. Ndėr bashkėpunėtorėt i sigurt ėshtė poeti Jorgo Papingji, pėr tė tjerėt do tė flasė puna. Dikur ka bashkėpunuar ngushtė me kompozitorin Adrian Hila i cili tashmė krijon mė shumė pėr tė rinj dhe bėn muzikė qė ėshtė nė modė. Aurela nuk ėshtė kundėr eksperimenteve, as e injoron publikun. Ėshtė ai qė duhet tė dėgjojė e tė zgjedhė.

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  po a eshte fejuar a martuar gje.. Aurela?

  shejtanke eshte..

  e qan Margjelon..

  ka bere mire qe i ka bere munė amerikes..
  le te vej ne vlore e te jap koncerte cdo te shtune ne pallat sporti.. duke kombinuar me artiste tjere vlonjate e tj.. si dhe me humoristet.. e darkave nje kafe ne uj te ftohte me miq e shoke..

  eshte artiste e vertete..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 21-12-2006 mė 18:41

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e elen
  Anėtarėsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Jam dakort me gjithe parafolsit.
  Para vitesh , u vija refugjateve te fisit tim kete kengen e mergimit qe thote Aurela dhe u ikte loti pika-pika .
  "Tous efevgje oli i magja" qe thone dhe greket.
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 17. #57
  echo Maska e Dara
  Anėtarėsuar
  30-11-2005
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga TikTak
  ene un jom ka qendra e tirones mi dreq
  ........Me origjine nga ndonje fshati i Dropullit
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dara : 21-12-2006 mė 19:11
  My whores left me no time to get married.

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e Goc_Labe
  Anėtarėsuar
  13-10-2006
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  aurela nuk i ka ber tumin amerikes perkundrazi eshte kthyer mrapa dhe ne 31 dhe 1 do kendoj per albot e newyork per vit te ri ( si cdo vit). S besoj se ka per tja ber naiher tumin usa kjo me kto fare lekesh qe eshte duke ber. Kengetaret e tjera ne Tr Nuk i bejn ne vit sa ben kjo per 3 her qe kendon. tung

 19. #59
  echo Maska e Dara
  Anėtarėsuar
  30-11-2005
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Goc_Labe
  aurela nuk i ka ber tumin amerikes perkundrazi eshte kthyer mrapa dhe ne 31 dhe 1 do kendoj per albot e newyork per vit te ri ( si cdo vit). S besoj se ka per tja ber naiher tumin usa kjo me kto fare lekesh qe eshte duke ber. Kengetaret e tjera ne Tr Nuk i bejn ne vit sa ben kjo per 3 her qe kendon. tung
  Po ti brarin digjon.

  Aurelen e paguajne kushedi sa leke ketej per te bere dasma, e do shkoka ne Shqiperi, ku njerzit skane buke te hane jo me te shohin Aurelen.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dara : 21-12-2006 mė 19:25
  My whores left me no time to get married.

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Anėtarėsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime


  Se shpejti albumi i kengetares Aurela Gace, gjithashtu edhe paraqitja e saj ne festivalin Kenga Magjike

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Aurela Gace me 5 maj ne Toronto
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-08-2007, 22:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •