Close
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 137

Tema: Aurela Gaēe

 1. #21
  i/e regjistruar Maska e peshkatari
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Vendndodhja
  Anonim
  Mosha
  57
  Postime
  103
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Arela eshte nje kengetare e mrekullueshme dhe nje interpretuese shume e mire e kengeve qe kendon.Eshte e kompletuar si kengetare dhe si artiste.
  Mbi te gjitha kenget e saj, me pelqen Nata, ne Shqip kur duam ta lavderojme ne shkallen siperore themi (e ka qare) ate kenge.
  instruktori

 2. #22
  MeLoDi e JeTeS Maska e BruNe EmBeL
  Anėtarėsuar
  06-08-2002
  Vendndodhja
  *Ju es ej*
  Mosha
  34
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  16 mars 2003- aurela ne cleve-ohio :)

  Aurela, dhe ajo qe duket pak, eshte Eli fara
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Te lutem mos qaj.

  Mos qaj sonte,
  lote nuk dua te te shoh mbi sy,
  une jam prane teje,
  dhe pse ti nuk me sheh aty.

  Te qeshur dua te te kujtoj,
  pranoj cdo gabim,cdo faj,
  vec te lutem,
  sonte, ti mos qaj!

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Kush me gjen numirin e telefonit te saj? A i ndodhet ndonjerit numuri i ri i telfonit te saj celular se une kam vetem te vjetrin. Me thoni nese dikush e di.

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e karamelja
  Anėtarėsuar
  06-06-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Postuar mė parė nga Tironsja
  Pash nje kaset mbreme, te Vitit 2002.Nuk e di a e ka pare ndokush nga ju,por un kur pash Aurelen ngela me goje hapur.Ishte ber me te vertet shume e bukur.Nje ndryshim 100%.
  Nje trup shume te bukur, dhe ne fytyre me duket pak operacion plastik te syt.Me pelqeu jasht mase.E kam preferuar gjithmon per kengetare,por nga pamja s'me ka pelqyer ndonjiher , mbreme ndrova mendje
  Tironse me duket se e kam pare ate kasete.Mos eshte veshur gje me te bardha Aurela? Tek kjo kaseta qe e kam pare une ka qene me te vertete shume e mire.Ishte ne forme dhe aq bukur e kendoj ate kenge qe e ktheva ate pjese dy here. Aq e lirshme ishte ne skene qe edhe po kecente. I shkonte shume ai kostumi i bardhe. Ishte kanatiere me pantallona te bardha dhe nje bluze te tejdukshme larte. Aurela eshte nje nga kengetaret me te mira.

 5. #25
  Perjashtuar Maska e korcaprincess
  Anėtarėsuar
  24-10-2002
  Vendndodhja
  Detroit MI
  Mosha
  37
  Postime
  511
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  aurelen e takova para ca kohesh tek nje dasem shqiptare , ishte e ftuar aty bashke me eli faren. aurela eshte yll fare per mendimin tim dhe zeri i saj eshte FANTASTIK. tani jeton ne N.Y, prej nje viti. me pelqen natyra e saj menefregiste, eshte shume e pavarur ,ka mendjen e saj dhe nuk influencohet shume nga cfare mendojne te tjeret per te....ky eshte mendimi im
  GERTA

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  48
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  eshte nje nga kengetaret e mija me te preferuara,eshte me e mira sot per sot ne Shqiperi.Kualitetet e zerit te saj nuk i kapin shume kengetare te tjere,dhe per kete arsye gjithmone ka kenduar kenge te veshtira per nga vokali,plus qe edhe interpretimi qe i ben kengeve bashke me paraqitjen e jashtme(veshjen,make-up-in ,kercimin) eshte shume i mire.
  I uroj fat kudo qe te shkoje,dhe jo vetem te kendoje neper ato lokale shqiptaresh,por te mundohet te eci me perpara aty ne USA,sepse ky vend u ofron shume artisteve dhe Aurela i ka keto mundesi.
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 7. #27
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Ndjej – Festivali 2001

  Dua te me duash
  Dua te mos vuash
  Nje refren i humbur
  Qe mes njerezve e kerkoj
  Beso e mos beso
  Me gjysmen e vetvehtes
  Na shkoi jeta

  Dhe therras e heshtur
  Mbaj nje fryme te mekur
  E s’kam nje floke te prekur
  S’kam nje dore qe ta shtrengoj
  Te rosh a te mos rosh
  Te kjo dileme e vjeter
  Nisi jeta

  E sa kam deshire te pres
  Te pres e te me presesh
  Ke nje enderr ke nje shpres’ (2x vargu i fundit)

  E dua te pres dike te vij
  Me deren pa trokitur
  Te mos mbetet asnjeri (2x vargu i fundit)

  Ti eja
  Nje mik te me trokas
  Te trembi heshtjen time
  Veten s’dua ta humbas (2x vargu i fundit)

  E dua nje dore
  Qe ta shtrengoj
  Ta mbaj ne doren time
  Dhe te them se po jetoj

  Kengen mund ta degjoni ketu

 8. #28
  afer detit Maska e Simpatikja
  Anėtarėsuar
  13-09-2003
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  93
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Aurela kendon bukur.Me pelqen ne vecanti kenga"FATI YNE SHPRESE DHE MARREZI"(the best e kengeve)te saja..........!

 9. #29
  MeLoDi e JeTeS Maska e BruNe EmBeL
  Anėtarėsuar
  06-08-2002
  Vendndodhja
  *Ju es ej*
  Mosha
  34
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Hej Forumista

  Aurela erdhi ketu per festen e 8 marsit. Une i printova mesazhet tuaja dhe ja tregova Aureles. Iu be shume qejfi
  Te lutem mos qaj.

  Mos qaj sonte,
  lote nuk dua te te shoh mbi sy,
  une jam prane teje,
  dhe pse ti nuk me sheh aty.

  Te qeshur dua te te kujtoj,
  pranoj cdo gabim,cdo faj,
  vec te lutem,
  sonte, ti mos qaj!

 10. #30
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  dhe mua Fati jone Shprese e Marrezi me pelqen shume.
  eshte shume e lire si njeri dhe per kete e admiroj se i ka abandonuar totalisht opinionet e jashtme, yyyy hallall tjetra.
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 11. #31
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Mendoj se edhe vete Celine Dion,do ta kishte zili.
  Nese ka dicka tek kjo kengetare qe pelqej nuk as zeri as interpretimi i kenges se saj.Thjesht jam adhurues i flokeve te saj ,me ngjyrat e ylberit.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 12. #32
  *Hootchie*Mama* Maska e *Sweet*chicka*
  Anėtarėsuar
  20-03-2004
  Vendndodhja
  **somewere*on* my*privat*crib*
  Postime
  41
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hmmmmmmmmmm
  aurela eshte e mir
  shume bukur kendon 2 per mendimin tim ajo ka ze t ebukur
  erdhe ato kenget i ka xham fare
  %*He HoLDs ME WHeN I STArT 2 CrY
  MAKeS ME SMILE WITH JusT His EYeS.
  SHAREZ MY HOpeS DREAmS FREARS.
  wiPES AwaY ALL mY TeaRS
  i LOv HiM WItH OUT REgrET.
  I JUsT HaVEn'T FOunD HIM YeT.******%%%

 13. #33
  Lezet me kripe
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Ne cati
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Para disa vitesh, ne 1996 ne mos gabohem, une me familjen e benim plazhin ne nje zone te vetmuar qe quhet Zvernec, ata qe jane nga Vlora e dine mire. Rastisi qe per disa dite ne ate plazh gjigand ishte vetem familja ime ne nje cep dhe ne cepin tjeter Aurela me prinderit dhe vellain e vogel me duket. Hajt ta shikoje kur luante futboll me te jatin, me mire se cunat e ma gjuante topin qe sikur te te prekte te linte topic ne vend. Eshte gallate, e kam pasur dhe e kam qejf.

 14. #34
  pogradecare Maska e BarBie_GirL
  Anėtarėsuar
  21-09-2003
  Postime
  257
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ohhh ajo eshte me e mira
  si e ka zerin kjooooo, shume te mire
  isha ne nje dasme rastesisht ishte kjo me eli faren edhe ermira babaliu
  po kjo ishte e vecante
  sa here qe kendonte me bente per vete
  Doja te kerceja shume lool
  lyhet icik si shume po s'prish pune me raste looolz

  Shkruani shqip
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 21-04-2004 mė 23:40
  --------------------------

 15. #35
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Aurela eshte nje kengetare me repertor te gjere dhe kenget qe kendon i interpreton shume bukur. Kenga me poshte eshte nje nga interpretimet me te bukura te saj te kenges popullore:

  Kenge labe

  Udhet e larget me kish marr
  Gji e zemer me kish thare
  Nene moj e mira nene
  Det i thelle dhe i pamatur dhembshurie
  Sa me prite ate nate ti e dije
  Era vjen me thote dy fjale
  Ulerinte si e marre
  Nene moj e mira nene
  Det i thelle dhe i pamatur dhembshurie
  Erdha te gjeta te gjalle
  U ula te putha balle
  Nene te putha gjirin e thare
  Por dot nuk ta nxorra malle

  Marr nga albumi Ēile zemrėn
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 16. #36
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Fan-club per Aurela Gace

  Idhulli im eshte Aurela Gace dhe dua te krijoj nje fan-club per nder te kesaj kengetare.Per hollesira ju lutem te me dergoni mesazh privat..

  ps. me falni se kam shkruar fun ne vend te fan, moderatoret ta korrigjojne se une nuk mundem
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 10-11-2005 mė 21:54

 17. #37
  toXic Maska e ridy85
  Anėtarėsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  ITALY
  Mosha
  34
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Vet fakti qe ne kte forum s'ka pasur kritika kunder Aureles tregon se sa shqiptaret e duan kte kengetare me te vertet fantastike. Akoma kur e degjoj "Shprese dhe Marrezi" me behet mishi kokrra kokrra. Per ate kengen "jam tribu" me shpjegon ndonjeri nga ju ç'ndodhi ate vit ne festival ku nuk u morr vesh kush kishte fituar. Aurela apo motrat Libohova me "apokalips". Festivalin ate vit nuk e pash dhe e degjova ne radio por se mora vesh mir...
  firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

 18. #38
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime

  Aurela Gaēe … dhe zhgenjimet nuk kane te sosur

  Linjat elegante, kėrcitja me delikatesė e takave mbi pllakat e Rognerit, veshja klasike, modeli i flokėve po aq klasik nuk tė lėnė shumė shanse pėr tė besuar se pas syzeve tė zeza e tė mėdha fshihet Aurela Gaēe. Pesė vjet pas nga koha kur do tė merrte avionin pėr tė ikur drejt Amerikės, Aurela ka mbėrritur nė Tiranė kryekėput e tjetėrsuar. Tė paktėn kėtė pėrshtypje tė jep nga larg. E ndėrsa tė ulet nė tryezė e porosit kafen e parė tė atij mėngjesi, bindesh se ndryshimet kanė ndodhur jo vetėm nė look. Amerika e ka bėrė tjetėr njeri. Ndoshta sepse atje gjėrat funksionojnė krejt ndryshe.

  Ndėrsa kėtu nė Tiranė, Aurelės nuk do t’i duhej mė shumė se 24 orė kohė pėr tė kuptuar se i duhej tė kthehej sėrish nė identitet, se kėtu metamorfoza qė i ka diktuar toka e largėt nuk i vlen aspak. Vetėm njė ditė do t’i mjaftonte pėr tė ndjerė sėrish atė shpirtin rebel t’i gėlonte brenda saj. Ndėrsa historitė e zhgėnjimet do tė nisin sėrish, pikėrisht aty ku ajo ua kishte shkėputur fillin kėtu e pesė vjet mė parė.

  Kishte menduar e besuar se pėrkimi i ardhjes sė saj me ditėt e pėrgatitjes pėr edicionin e 45-tė tė kėtij festivali do tė ishte i mbarė. Por nuk i doli aspak kėshtu.

  ***

  Sinjalin e parė se gjėrat nuk do tė ishin ashtu siē i kishte menduar, Aurela do ta merrte qė nė kontaktet e para qė do tė bėnte me organizatorėt e festivalit. Premtime e mė pas deklarata tė tjera qė hidhnin poshtė tė parat, e qė ia mohonin tė drejtėn pėr t’u shfaqur si e ftuar nė natėn e fundit tė festivalit.

  Njė sinjal mė shumė e mori nė mbrėmjen gala, organizuar enkas pėr tė risjellė edhe njėherė historinė e kėtij festivali dhe nderuar gjithė protagonistėt e tij. Ku protagonistja Gaēe nuk do tė kujtohej me asnjė prej ēmimeve tė saj tė parė, por me njė prej atyre prezantimeve qė pėr karrierėn e saj nuk do tė thonė asgjė. Ky sinjal i dytė e bėri kėngėtaren tė reflektojė e tė kuptojė mė qartė se i duhet tė nxjerrė sėrish thonjtė pėr tė marrė atė qė i takon. Ashtu siē ka bėrė kėtu e pesė vjet mė parė. E ka tė vėshtirė ta kuptojė pse duhet t’i ndodhė sėrish kėshtu, e pse u dashka qė tė pėrballet sėrish me tė tilla situata tė pakuptimta, vetėm pse dėshiron tė ketė njė minutazh tė caktuar pėr t’u rikthyer nė skenėn e njė festivali. I vjen keq tė dalė nė konkluzionin se festivalet i sjellin mė shumė zhgėnjime sesa kėnaqėsi, se ndoshta do tė kishte qenė mė mirė qė ta kishte shtyrė ardhjen e saj nė Shqipėri. Kėshtu do t’ia kishte kursyer vetes njė zhgėnjim mė shumė, i cili po i risjell sėrish nė kujtesė atė trishtimin qė ndjeu nė fundin e 2001-shit, kur pasi fitoi ēmimin e parė me kėngėn “Jetoj” nė festival, i thanė se nuk ishte e vėrtetė se fituesi do tė shkonte nė Festivalin Evropian.

  Por ja qė nė kėta pesė vjet e kishte harruar se nė Shqipėri gjėrat bėhen gjithmonė pėr sė mbrapshti. Dhe ja ku ėshtė, sėrish nė njė vorbull qė si dihet se ku do ta ēojė. Problemet sapo kanė nisur tė nxjerrin krye. Kushedi dhe sa tė tjera do tė shtohen deri nė ditėn qė ajo do tė marrė sėrish avionin, pėr t’u kthyer andej nga ka ardhur. Sepse Gaēe e ka vendosur: nuk do tė kthehet mė pėr tė jetuar nė Tiranė. Tani qė ka zbuluar Amerikėn, ėshtė e bindur se kėtu do tė jetė e pranishme vetėm me kėngėt dhe albumet e saj tė reja. Jeta e saj do tė vijojė andej.

  ***
  Kur iku, nuk mendonte aspak kėshtu. Madje nuk e dinte se do tė rrinte kaq gjatė pa ardhur nė Tiranė. Sepse nuk e dinte se ēfarė ishte Amerika dhe sa kohė duhet tė presėsh pėr tė siguruar letrat qė duhen pėr njė lėvizje tė lirė. “Kėto letra munda t’i siguroj vetėm tre muaj mė parė”, - pohon vetė ajo, duke shtuar se udhėtimin e rezervoi nė kėtė kohė kur ishte disi mė e lirė e kur mund tė rrinte pak mė gjatė. Por nuk do tė mund tė rrijė mė shumė se dhjetė ditė, gjithsesi. Pėr vitin e ri duhet tė jetė sėrish atje, sepse tashmė ka nėnshkruar njė kontratė pune pėr tre netėt e festės sė madhe. Tashmė jeta e saj ėshtė e lidhur ngushtė me NeW Yorkun. “Atėherė kur ika, nuk mendoja se do tė ndodhte kėshtu. Arsyeja kryesore qė ika ishte ime motėr qė kishte nisur studimet atje. Mendoja se pasi tė sistemoja atė, do tė kthehesha. Por ndėrsa prisja tė mė dilnin letrat, kuptova se ishte mė mirė tė qėndroja pėrfundimisht atje”. Nuk do t’i duhej shumė kohė pėr ta kuptuar kėtė gjė, ndoshta sepse qė nė fillim Amerika i priu pėr mbarė. “Unė shkova me njė vizė pune. Kisha firmosur njė kontratė qė veē rrogės mė siguronte dhe apartamentin ku do tė jetoja. Ēka do tė thoshte se kisha njė bazė tė sigurt pėr t’ia nisur mbarė jetės sė re”. Por a mjaftonte kaq pėr t’u ndjerė mirė? “Sigurisht qė jo. Paratė qė unė fitoja nga puna mė duhej t’i shpenzoja pėr dokumentet dhe avokatėt, pėr motrėn qė vazhdonte studimet.

  E tė gjitha kėto kushtonin jo pak. E nė fillim nuk ishte e lehtė tė siguroje aq sa tė duheshin, pėr tė pėrballuar tė tilla shpenzime, sepse unė gjendesha nė njė vend ku mė njihnin fare pak, pėr tė mos thėnė aspak”. Aurela tregon se nėse nuk do tė kishte pasur ndihmėn e Eli Farės dhe tė Valbona Ēobės, zor se do tė shpėtonte prej atij hutimit qė e kishte mbėrthyer nė ato ditėt e para tė jetės amerikane. “Ishte njė tjetėr botė qė nuk e njihja aspak. Mė duhej tė nisja njė jetė krejt tė re, ndėrsa isha 27 vjeē dhe ndjeja se nė Tiranė kisha krijuar njė karakter qė nuk i shkonte shumė pėrshtat Amerikės”. Por do ta mblidhte mendjen shumė shpejt, pėr tė besuar se do t’ia dilte mbanė edhe kėtė herė. Aurela e kishte provuar ca vite mė parė se ē’do tė thoshte tė nisje njė jetė tė re. Kur do tė vendoste tė shkėputej nga fshati Llakatund, ku kishte lindur e ishte rritur, pėr tė jetuar e pėr t’u bėrė e famshme nė Tiranė, nuk ishte mė shumė se 19 vjeē. Nuk kishte pse tė mos ia dilte mbanė tani qė ishte 27 vjeē.

  “Kėtė herė sigurisht qė ishte edhe mė e vėshtirė. Mes fshatit tim dhe Tiranės atėherė nuk kishte kaq shumė ndryshime saē pashė mes Shqipėrisė dhe Amerikės. Atėherė kur zbrita nga fshati nė kryeqytet isha mė moskokėēarėse dhe gjithsesi e dija se nė ē’dyer duhej tė trokisja pėr tė provuar shansin ndėrsa atje nuk dija nga tė hidhja kėmbėt”. Gjithsesi edhe atje nuk do t’i duhej mė shumė se njė vit pėr t’u integruar ashtu si duhej nė jetėn Amerikane. “Kuptova se duhej tė hyja brenda komunitetit tė shqiptarėve qė nuk mė njihnin fare. Arrita qė pas fare pak kohėsh ata tė mos thoshin mė ka ardhur njė gocė nga Tirana tė kėndojė, por tė mė thėrrisnin nė emėr. E kjo do tė thoshte punė mė shumė e para mė shumė”. Nė Amerikė, me kaq duhej tė kėnaqej. Ajo e dinte qė nė fillim se ku po shkonte, e dinte se atje nuk mund tė bėhej fjalė pėr festivale e pėr koncerte tė mėdha.
  My silence doesn't mean I am gone!

 19. #39
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Anėtarėsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Letersia 76
  teksti i kenges "Lypesi"


  Ēdo njeri nga ne
  Ka pasur larg njė fėmijėri
  Qė me dhimbje e kujton
  Por se ē'ndjen fėmija
  Asnjeri nuk mund ta dijė
  Kur dhe buka i mungon

  Ti qė poshtė njė ure
  Netė dimri po kalon
  Dhe nė shi dhe nė dėborė
  Ti qė kalimtarve
  Pak lėmoshė po u kėrkon
  Roje nė njė semafor

  (kori i fėmijėve)
  Lulen e zgjedhur unė ta dhuroj
  Jo nuk e kam vjedhur
  E di, s'beson

  Merre ti merre
  Ėshtė djersė nga puna jonė
  Jo nuk e kam vjedhur
  Me ne kėndo
  - - - - - - - - - - - - - - - -

  Ti qė ditė pėr ditė
  E ėndėrrove fėmijėrinė
  Fėmijėrinė s'e preke kurrė
  Ti qė fale moshėn
  Pėr tė mbajtur gjithė shtėpinė
  Ti u bėre foshnje- burrė

  (dialog me lypėsin)
  Aurela: - Sa vjeē je ti ?
  Fėmijėt: - 10
  Aurela: - Po shkon nė shkollė?
  Fėmijėt: - Jo.
  Aurela: - Jo ? Po mirė ėshtė mė mirė qė
  tė lypėsh apo tė shkosh nė shkollė?
  Fėmijėt: - Nė shkollė.
  Aurela: - Po mirė, pse nuk shkon nė shkollė atėherė ?
  Fėmijėt: - Nuk kemi lekė.
  Aurela: - S'ke lekė?... Po ti tjetri nga je ti ?
  Fėmijėt: - Nga Berati.
  Aurela: - Nga Berati ? Po ku ke fjetur mbrėmė ?
  Fėmijėt: - Tek stadiumi.
  Aurela: - Po sa fėmijė jeni ju ?
  Fėmijėt: - Gjashtė.
  Aurela: - Gjashtė ? Po me ēfarė hani ju ?
  Fėmijėt: - Ja lypim kėshtu.
  Aurela: - Lypni ?!
  Kjo eshte nje kenge shume e bukur e saja,dhe kjo eshte nje kegetare shume e mire qe e kendon me shume pasion kengen.Ne vecanti nga kenget e Aureles,do te vecoja kengen me te bukur per medimin tim ''FATI YNE SHPRESE DHE MARREZI'' kenge fantastike

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Goc_Labe
  Anėtarėsuar
  13-10-2006
  Postime
  64
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  aurelen e njof personalisht dhe eshte kengetare dhe femer e kompletuar.. nuk kan dal akoma kengetare si aurela ne skene

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Aurela Gace me 5 maj ne Toronto
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-08-2007, 22:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •