Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 159

Tema: Aurela Gaēe

  1. #21
    i/e regjistruar Maska e peshkatari
    Anėtarėsuar
    19-05-2002
    Vendndodhja
    Anonim
    Postime
    103
    Arela eshte nje kengetare e mrekullueshme dhe nje interpretuese shume e mire e kengeve qe kendon.Eshte e kompletuar si kengetare dhe si artiste.
    Mbi te gjitha kenget e saj, me pelqen Nata, ne Shqip kur duam ta lavderojme ne shkallen siperore themi (e ka qare) ate kenge.
    instruktori

  2. #22
    MeLoDi e JeTeS Maska e BruNe EmBeL
    Anėtarėsuar
    06-08-2002
    Vendndodhja
    *Ju es ej*
    Postime
    61

    16 mars 2003- aurela ne cleve-ohio :)

    Aurela, dhe ajo qe duket pak, eshte Eli fara
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Te lutem mos qaj.

    Mos qaj sonte,
    lote nuk dua te te shoh mbi sy,
    une jam prane teje,
    dhe pse ti nuk me sheh aty.

    Te qeshur dua te te kujtoj,
    pranoj cdo gabim,cdo faj,
    vec te lutem,
    sonte, ti mos qaj!

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Kush me gjen numirin e telefonit te saj? A i ndodhet ndonjerit numuri i ri i telfonit te saj celular se une kam vetem te vjetrin. Me thoni nese dikush e di.

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e karamelja
    Anėtarėsuar
    06-06-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    211
    Postuar mė parė nga Tironsja
    Pash nje kaset mbreme, te Vitit 2002.Nuk e di a e ka pare ndokush nga ju,por un kur pash Aurelen ngela me goje hapur.Ishte ber me te vertet shume e bukur.Nje ndryshim 100%.
    Nje trup shume te bukur, dhe ne fytyre me duket pak operacion plastik te syt.Me pelqeu jasht mase.E kam preferuar gjithmon per kengetare,por nga pamja s'me ka pelqyer ndonjiher , mbreme ndrova mendje
    Tironse me duket se e kam pare ate kasete.Mos eshte veshur gje me te bardha Aurela? Tek kjo kaseta qe e kam pare une ka qene me te vertete shume e mire.Ishte ne forme dhe aq bukur e kendoj ate kenge qe e ktheva ate pjese dy here. Aq e lirshme ishte ne skene qe edhe po kecente. I shkonte shume ai kostumi i bardhe. Ishte kanatiere me pantallona te bardha dhe nje bluze te tejdukshme larte. Aurela eshte nje nga kengetaret me te mira.

  5. #25
    Perjashtuar Maska e korcaprincess
    Anėtarėsuar
    24-10-2002
    Vendndodhja
    Detroit MI
    Postime
    510
    aurelen e takova para ca kohesh tek nje dasem shqiptare , ishte e ftuar aty bashke me eli faren. aurela eshte yll fare per mendimin tim dhe zeri i saj eshte FANTASTIK. tani jeton ne N.Y, prej nje viti. me pelqen natyra e saj menefregiste, eshte shume e pavarur ,ka mendjen e saj dhe nuk influencohet shume nga cfare mendojne te tjeret per te....ky eshte mendimi im
    GERTA

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-03-2003
    Vendndodhja
    Bruksel
    Postime
    256
    eshte nje nga kengetaret e mija me te preferuara,eshte me e mira sot per sot ne Shqiperi.Kualitetet e zerit te saj nuk i kapin shume kengetare te tjere,dhe per kete arsye gjithmone ka kenduar kenge te veshtira per nga vokali,plus qe edhe interpretimi qe i ben kengeve bashke me paraqitjen e jashtme(veshjen,make-up-in ,kercimin) eshte shume i mire.
    I uroj fat kudo qe te shkoje,dhe jo vetem te kendoje neper ato lokale shqiptaresh,por te mundohet te eci me perpara aty ne USA,sepse ky vend u ofron shume artisteve dhe Aurela i ka keto mundesi.
    "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

  7. #27
    Ndjej – Festivali 2001

    Dua te me duash
    Dua te mos vuash
    Nje refren i humbur
    Qe mes njerezve e kerkoj
    Beso e mos beso
    Me gjysmen e vetvehtes
    Na shkoi jeta

    Dhe therras e heshtur
    Mbaj nje fryme te mekur
    E s’kam nje floke te prekur
    S’kam nje dore qe ta shtrengoj
    Te rosh a te mos rosh
    Te kjo dileme e vjeter
    Nisi jeta

    E sa kam deshire te pres
    Te pres e te me presesh
    Ke nje enderr ke nje shpres’ (2x vargu i fundit)

    E dua te pres dike te vij
    Me deren pa trokitur
    Te mos mbetet asnjeri (2x vargu i fundit)

    Ti eja
    Nje mik te me trokas
    Te trembi heshtjen time
    Veten s’dua ta humbas (2x vargu i fundit)

    E dua nje dore
    Qe ta shtrengoj
    Ta mbaj ne doren time
    Dhe te them se po jetoj

    Kengen mund ta degjoni ketu

  8. #28
    afer detit Maska e Simpatikja
    Anėtarėsuar
    13-09-2003
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    93
    Aurela kendon bukur.Me pelqen ne vecanti kenga"FATI YNE SHPRESE DHE MARREZI"(the best e kengeve)te saja..........!

  9. #29
    MeLoDi e JeTeS Maska e BruNe EmBeL
    Anėtarėsuar
    06-08-2002
    Vendndodhja
    *Ju es ej*
    Postime
    61

    Hej Forumista

    Aurela erdhi ketu per festen e 8 marsit. Une i printova mesazhet tuaja dhe ja tregova Aureles. Iu be shume qejfi
    Te lutem mos qaj.

    Mos qaj sonte,
    lote nuk dua te te shoh mbi sy,
    une jam prane teje,
    dhe pse ti nuk me sheh aty.

    Te qeshur dua te te kujtoj,
    pranoj cdo gabim,cdo faj,
    vec te lutem,
    sonte, ti mos qaj!

  10. #30
    E Lirė! Maska e KaLTerSi
    Anėtarėsuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    dhe mua Fati jone Shprese e Marrezi me pelqen shume.
    eshte shume e lire si njeri dhe per kete e admiroj se i ka abandonuar totalisht opinionet e jashtme, yyyy hallall tjetra.
    Toleranca, eleksiri i lirisė.

  11. #31
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Mendoj se edhe vete Celine Dion,do ta kishte zili.
    Nese ka dicka tek kjo kengetare qe pelqej nuk as zeri as interpretimi i kenges se saj.Thjesht jam adhurues i flokeve te saj ,me ngjyrat e ylberit.
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  12. #32
    *Hootchie*Mama* Maska e *Sweet*chicka*
    Anėtarėsuar
    20-03-2004
    Vendndodhja
    **somewere*on* my*privat*crib*
    Postime
    41
    hmmmmmmmmmm
    aurela eshte e mir
    shume bukur kendon 2 per mendimin tim ajo ka ze t ebukur
    erdhe ato kenget i ka xham fare
    %*He HoLDs ME WHeN I STArT 2 CrY
    MAKeS ME SMILE WITH JusT His EYeS.
    SHAREZ MY HOpeS DREAmS FREARS.
    wiPES AwaY ALL mY TeaRS
    i LOv HiM WItH OUT REgrET.
    I JUsT HaVEn'T FOunD HIM YeT.******%%%

  13. #33
    Lezet me kripe
    Anėtarėsuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Ne cati
    Postime
    51
    Para disa vitesh, ne 1996 ne mos gabohem, une me familjen e benim plazhin ne nje zone te vetmuar qe quhet Zvernec, ata qe jane nga Vlora e dine mire. Rastisi qe per disa dite ne ate plazh gjigand ishte vetem familja ime ne nje cep dhe ne cepin tjeter Aurela me prinderit dhe vellain e vogel me duket. Hajt ta shikoje kur luante futboll me te jatin, me mire se cunat e ma gjuante topin qe sikur te te prekte te linte topic ne vend. Eshte gallate, e kam pasur dhe e kam qejf.

  14. #34
    ohhh ajo eshte me e mira
    si e ka zerin kjooooo, shume te mire
    isha ne nje dasme rastesisht ishte kjo me eli faren edhe ermira babaliu
    po kjo ishte e vecante
    sa here qe kendonte me bente per vete
    Doja te kerceja shume lool
    lyhet icik si shume po s'prish pune me raste looolz

    Shkruani shqip
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 21-04-2004 mė 23:40
    --------------------------

  15. #35
    Aurela eshte nje kengetare me repertor te gjere dhe kenget qe kendon i interpreton shume bukur. Kenga me poshte eshte nje nga interpretimet me te bukura te saj te kenges popullore:

    Kenge labe

    Udhet e larget me kish marr
    Gji e zemer me kish thare
    Nene moj e mira nene
    Det i thelle dhe i pamatur dhembshurie
    Sa me prite ate nate ti e dije
    Era vjen me thote dy fjale
    Ulerinte si e marre
    Nene moj e mira nene
    Det i thelle dhe i pamatur dhembshurie
    Erdha te gjeta te gjalle
    U ula te putha balle
    Nene te putha gjirin e thare
    Por dot nuk ta nxorra malle

    Marr nga albumi Ēile zemrėn
    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  16. #36
    Warranted Maska e Qerim
    Anėtarėsuar
    06-12-2003
    Vendndodhja
    Home
    Postime
    1,641

    Fan-club per Aurela Gace

    Idhulli im eshte Aurela Gace dhe dua te krijoj nje fan-club per nder te kesaj kengetare.Per hollesira ju lutem te me dergoni mesazh privat..

    ps. me falni se kam shkruar fun ne vend te fan, moderatoret ta korrigjojne se une nuk mundem
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 10-11-2005 mė 22:54

  17. #37
    toXic Maska e ridy85
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    ITALY
    Postime
    339
    Vet fakti qe ne kte forum s'ka pasur kritika kunder Aureles tregon se sa shqiptaret e duan kte kengetare me te vertet fantastike. Akoma kur e degjoj "Shprese dhe Marrezi" me behet mishi kokrra kokrra. Per ate kengen "jam tribu" me shpjegon ndonjeri nga ju ç'ndodhi ate vit ne festival ku nuk u morr vesh kush kishte fituar. Aurela apo motrat Libohova me "apokalips". Festivalin ate vit nuk e pash dhe e degjova ne radio por se mora vesh mir...
    firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

  18. #38
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956

    Aurela Gaēe … dhe zhgenjimet nuk kane te sosur

    Linjat elegante, kėrcitja me delikatesė e takave mbi pllakat e Rognerit, veshja klasike, modeli i flokėve po aq klasik nuk tė lėnė shumė shanse pėr tė besuar se pas syzeve tė zeza e tė mėdha fshihet Aurela Gaēe. Pesė vjet pas nga koha kur do tė merrte avionin pėr tė ikur drejt Amerikės, Aurela ka mbėrritur nė Tiranė kryekėput e tjetėrsuar. Tė paktėn kėtė pėrshtypje tė jep nga larg. E ndėrsa tė ulet nė tryezė e porosit kafen e parė tė atij mėngjesi, bindesh se ndryshimet kanė ndodhur jo vetėm nė look. Amerika e ka bėrė tjetėr njeri. Ndoshta sepse atje gjėrat funksionojnė krejt ndryshe.

    Ndėrsa kėtu nė Tiranė, Aurelės nuk do t’i duhej mė shumė se 24 orė kohė pėr tė kuptuar se i duhej tė kthehej sėrish nė identitet, se kėtu metamorfoza qė i ka diktuar toka e largėt nuk i vlen aspak. Vetėm njė ditė do t’i mjaftonte pėr tė ndjerė sėrish atė shpirtin rebel t’i gėlonte brenda saj. Ndėrsa historitė e zhgėnjimet do tė nisin sėrish, pikėrisht aty ku ajo ua kishte shkėputur fillin kėtu e pesė vjet mė parė.

    Kishte menduar e besuar se pėrkimi i ardhjes sė saj me ditėt e pėrgatitjes pėr edicionin e 45-tė tė kėtij festivali do tė ishte i mbarė. Por nuk i doli aspak kėshtu.

    ***

    Sinjalin e parė se gjėrat nuk do tė ishin ashtu siē i kishte menduar, Aurela do ta merrte qė nė kontaktet e para qė do tė bėnte me organizatorėt e festivalit. Premtime e mė pas deklarata tė tjera qė hidhnin poshtė tė parat, e qė ia mohonin tė drejtėn pėr t’u shfaqur si e ftuar nė natėn e fundit tė festivalit.

    Njė sinjal mė shumė e mori nė mbrėmjen gala, organizuar enkas pėr tė risjellė edhe njėherė historinė e kėtij festivali dhe nderuar gjithė protagonistėt e tij. Ku protagonistja Gaēe nuk do tė kujtohej me asnjė prej ēmimeve tė saj tė parė, por me njė prej atyre prezantimeve qė pėr karrierėn e saj nuk do tė thonė asgjė. Ky sinjal i dytė e bėri kėngėtaren tė reflektojė e tė kuptojė mė qartė se i duhet tė nxjerrė sėrish thonjtė pėr tė marrė atė qė i takon. Ashtu siē ka bėrė kėtu e pesė vjet mė parė. E ka tė vėshtirė ta kuptojė pse duhet t’i ndodhė sėrish kėshtu, e pse u dashka qė tė pėrballet sėrish me tė tilla situata tė pakuptimta, vetėm pse dėshiron tė ketė njė minutazh tė caktuar pėr t’u rikthyer nė skenėn e njė festivali. I vjen keq tė dalė nė konkluzionin se festivalet i sjellin mė shumė zhgėnjime sesa kėnaqėsi, se ndoshta do tė kishte qenė mė mirė qė ta kishte shtyrė ardhjen e saj nė Shqipėri. Kėshtu do t’ia kishte kursyer vetes njė zhgėnjim mė shumė, i cili po i risjell sėrish nė kujtesė atė trishtimin qė ndjeu nė fundin e 2001-shit, kur pasi fitoi ēmimin e parė me kėngėn “Jetoj” nė festival, i thanė se nuk ishte e vėrtetė se fituesi do tė shkonte nė Festivalin Evropian.

    Por ja qė nė kėta pesė vjet e kishte harruar se nė Shqipėri gjėrat bėhen gjithmonė pėr sė mbrapshti. Dhe ja ku ėshtė, sėrish nė njė vorbull qė si dihet se ku do ta ēojė. Problemet sapo kanė nisur tė nxjerrin krye. Kushedi dhe sa tė tjera do tė shtohen deri nė ditėn qė ajo do tė marrė sėrish avionin, pėr t’u kthyer andej nga ka ardhur. Sepse Gaēe e ka vendosur: nuk do tė kthehet mė pėr tė jetuar nė Tiranė. Tani qė ka zbuluar Amerikėn, ėshtė e bindur se kėtu do tė jetė e pranishme vetėm me kėngėt dhe albumet e saj tė reja. Jeta e saj do tė vijojė andej.

    ***
    Kur iku, nuk mendonte aspak kėshtu. Madje nuk e dinte se do tė rrinte kaq gjatė pa ardhur nė Tiranė. Sepse nuk e dinte se ēfarė ishte Amerika dhe sa kohė duhet tė presėsh pėr tė siguruar letrat qė duhen pėr njė lėvizje tė lirė. “Kėto letra munda t’i siguroj vetėm tre muaj mė parė”, - pohon vetė ajo, duke shtuar se udhėtimin e rezervoi nė kėtė kohė kur ishte disi mė e lirė e kur mund tė rrinte pak mė gjatė. Por nuk do tė mund tė rrijė mė shumė se dhjetė ditė, gjithsesi. Pėr vitin e ri duhet tė jetė sėrish atje, sepse tashmė ka nėnshkruar njė kontratė pune pėr tre netėt e festės sė madhe. Tashmė jeta e saj ėshtė e lidhur ngushtė me NeW Yorkun. “Atėherė kur ika, nuk mendoja se do tė ndodhte kėshtu. Arsyeja kryesore qė ika ishte ime motėr qė kishte nisur studimet atje. Mendoja se pasi tė sistemoja atė, do tė kthehesha. Por ndėrsa prisja tė mė dilnin letrat, kuptova se ishte mė mirė tė qėndroja pėrfundimisht atje”. Nuk do t’i duhej shumė kohė pėr ta kuptuar kėtė gjė, ndoshta sepse qė nė fillim Amerika i priu pėr mbarė. “Unė shkova me njė vizė pune. Kisha firmosur njė kontratė qė veē rrogės mė siguronte dhe apartamentin ku do tė jetoja. Ēka do tė thoshte se kisha njė bazė tė sigurt pėr t’ia nisur mbarė jetės sė re”. Por a mjaftonte kaq pėr t’u ndjerė mirė? “Sigurisht qė jo. Paratė qė unė fitoja nga puna mė duhej t’i shpenzoja pėr dokumentet dhe avokatėt, pėr motrėn qė vazhdonte studimet.

    E tė gjitha kėto kushtonin jo pak. E nė fillim nuk ishte e lehtė tė siguroje aq sa tė duheshin, pėr tė pėrballuar tė tilla shpenzime, sepse unė gjendesha nė njė vend ku mė njihnin fare pak, pėr tė mos thėnė aspak”. Aurela tregon se nėse nuk do tė kishte pasur ndihmėn e Eli Farės dhe tė Valbona Ēobės, zor se do tė shpėtonte prej atij hutimit qė e kishte mbėrthyer nė ato ditėt e para tė jetės amerikane. “Ishte njė tjetėr botė qė nuk e njihja aspak. Mė duhej tė nisja njė jetė krejt tė re, ndėrsa isha 27 vjeē dhe ndjeja se nė Tiranė kisha krijuar njė karakter qė nuk i shkonte shumė pėrshtat Amerikės”. Por do ta mblidhte mendjen shumė shpejt, pėr tė besuar se do t’ia dilte mbanė edhe kėtė herė. Aurela e kishte provuar ca vite mė parė se ē’do tė thoshte tė nisje njė jetė tė re. Kur do tė vendoste tė shkėputej nga fshati Llakatund, ku kishte lindur e ishte rritur, pėr tė jetuar e pėr t’u bėrė e famshme nė Tiranė, nuk ishte mė shumė se 19 vjeē. Nuk kishte pse tė mos ia dilte mbanė tani qė ishte 27 vjeē.

    “Kėtė herė sigurisht qė ishte edhe mė e vėshtirė. Mes fshatit tim dhe Tiranės atėherė nuk kishte kaq shumė ndryshime saē pashė mes Shqipėrisė dhe Amerikės. Atėherė kur zbrita nga fshati nė kryeqytet isha mė moskokėēarėse dhe gjithsesi e dija se nė ē’dyer duhej tė trokisja pėr tė provuar shansin ndėrsa atje nuk dija nga tė hidhja kėmbėt”. Gjithsesi edhe atje nuk do t’i duhej mė shumė se njė vit pėr t’u integruar ashtu si duhej nė jetėn Amerikane. “Kuptova se duhej tė hyja brenda komunitetit tė shqiptarėve qė nuk mė njihnin fare. Arrita qė pas fare pak kohėsh ata tė mos thoshin mė ka ardhur njė gocė nga Tirana tė kėndojė, por tė mė thėrrisnin nė emėr. E kjo do tė thoshte punė mė shumė e para mė shumė”. Nė Amerikė, me kaq duhej tė kėnaqej. Ajo e dinte qė nė fillim se ku po shkonte, e dinte se atje nuk mund tė bėhej fjalė pėr festivale e pėr koncerte tė mėdha.
    My silence doesn't mean I am gone!

  19. #39
    Ne bregdet Maska e Asriana
    Anėtarėsuar
    15-09-2006
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    186
    Citim Postuar mė parė nga Letersia 76
    teksti i kenges "Lypesi"


    Ēdo njeri nga ne
    Ka pasur larg njė fėmijėri
    Qė me dhimbje e kujton
    Por se ē'ndjen fėmija
    Asnjeri nuk mund ta dijė
    Kur dhe buka i mungon

    Ti qė poshtė njė ure
    Netė dimri po kalon
    Dhe nė shi dhe nė dėborė
    Ti qė kalimtarve
    Pak lėmoshė po u kėrkon
    Roje nė njė semafor

    (kori i fėmijėve)
    Lulen e zgjedhur unė ta dhuroj
    Jo nuk e kam vjedhur
    E di, s'beson

    Merre ti merre
    Ėshtė djersė nga puna jonė
    Jo nuk e kam vjedhur
    Me ne kėndo
    - - - - - - - - - - - - - - - -

    Ti qė ditė pėr ditė
    E ėndėrrove fėmijėrinė
    Fėmijėrinė s'e preke kurrė
    Ti qė fale moshėn
    Pėr tė mbajtur gjithė shtėpinė
    Ti u bėre foshnje- burrė

    (dialog me lypėsin)
    Aurela: - Sa vjeē je ti ?
    Fėmijėt: - 10
    Aurela: - Po shkon nė shkollė?
    Fėmijėt: - Jo.
    Aurela: - Jo ? Po mirė ėshtė mė mirė qė
    tė lypėsh apo tė shkosh nė shkollė?
    Fėmijėt: - Nė shkollė.
    Aurela: - Po mirė, pse nuk shkon nė shkollė atėherė ?
    Fėmijėt: - Nuk kemi lekė.
    Aurela: - S'ke lekė?... Po ti tjetri nga je ti ?
    Fėmijėt: - Nga Berati.
    Aurela: - Nga Berati ? Po ku ke fjetur mbrėmė ?
    Fėmijėt: - Tek stadiumi.
    Aurela: - Po sa fėmijė jeni ju ?
    Fėmijėt: - Gjashtė.
    Aurela: - Gjashtė ? Po me ēfarė hani ju ?
    Fėmijėt: - Ja lypim kėshtu.
    Aurela: - Lypni ?!
    Kjo eshte nje kenge shume e bukur e saja,dhe kjo eshte nje kegetare shume e mire qe e kendon me shume pasion kengen.Ne vecanti nga kenget e Aureles,do te vecoja kengen me te bukur per medimin tim ''FATI YNE SHPRESE DHE MARREZI'' kenge fantastike

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Goc_Labe
    Anėtarėsuar
    13-10-2006
    Postime
    64
    aurelen e njof personalisht dhe eshte kengetare dhe femer e kompletuar.. nuk kan dal akoma kengetare si aurela ne skene

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Aurela Gace me 5 maj ne Toronto
    Nga anabanana nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 11-08-2007, 22:12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •