Close
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 102
 1. #61
  18 scudetti Maska e Gjinokastra
  Antarsuar
  29-08-2009
  Mosha
  30
  Postime
  1,164
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Evropa eshte nje kontinent ne veri te ekuatorit . Eshte kontinenti i dyte me i vogel nga madhesia . Ka nje klime te acarte gjate dimrit edhe klime te fresket gjate veres , te pakten ne pjesen me te madhe te kontinentit . Dikur konsiderohej si pjese e super kontinentit Evro-Azia . Nuk duhet te ngaterrohet me Bashkimin e Evropian , per shkak te ngjashmerive ne emer .
  [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

 2. #62
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime
  Citim Postuar m par nga woodstock Lexo Postimin
  KURVE.....
  dhe themi pastaj pse nuk na i liberalizojne vizat....
  Duaje te afermin tend si veten

 3. #63
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime
  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  dhe themi pastaj pse nuk na i liberalizojne vizat....
  Ilia pershendetje. Ai eshte mendimi personal i nje personi, cka ka te beje me liberalizim te vizave, ketu eshte qeshtja me e nderlikuar qe hyjne ne funksion interesat e perbashketa te vendeve qe bejne keto marreveshje. Evropa eshte kontinent, e BE eshte Union i disa shteteve Evropiane, union ekonomik e politik qe shikon ne rradhe te pare interesat e tyre, ashtu sic Shqiperia i shikon interesat e saj si me te rendesishmet.
  Destroyer of falsehood :)

 4. #64
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime
  Eshte kontinent vertet, por ka pothuajse te njejtat vlera, te cilat jane dhe ne vendet qe ende nuk jane bere pjese e BE-se, kjo eshte aresyeja qe dhe ne pretendojme te hyjme ne te, sepse shumicen e vlerave i kemi te perbashketa.

  nese shumica do te kishin mendimin se eshte...., ne do te ngelnim larg saj, gje qe nuk eshte ne interesin tone besoj.
  Duaje te afermin tend si veten

 5. #65
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Antarsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 7 postime
  Europa qe nje Ide e disave,u be nje deshire per shume,dhe do te jete nje domosdoshmeri per te gjithe.

 6. #66
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Me duket se ketu ngaterrojne konceptin Evrope me BE, ashtu sic bejne rendom te paditurit qe ngaterrojne SHBA me kontinentin amerikan, apo kujtojne se Afrika eshte shtet....

 7. #67
  VETEVENDOSJE! Maska e Endri_UCK
  Antarsuar
  11-12-2009
  Vendndodhja
  Me Shqiponjat.
  Postime
  381
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Europa eshte porta e Shqiperis per shum gjera, mjafton Shqiperia te gej CELCIN ...
  Shqipri, o jetgjat, ty t kemi mm e at dhe pr ty do t luftojm gjersa t t trashgojm.

 8. #68
  i/e larguar Maska e SKRAPARI
  Antarsuar
  13-01-2005
  Postime
  876
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  evropa eshte nje kontinent ku ben pjese edhe shqiperia, ndersa bashkimi evropian eshte nje union anti rus dhe anti mysliman.(te pakten sot per sot)

 9. #69
  ***VIP***
  Antarsuar
  26-08-2008
  Postime
  804
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Black_Mamba Lexo Postimin
  Europa asgje nuk eshte ja nje shembull:Ndal duhanin,lejon Mariuhanen.
  Dua te shkoj ne Europe...
  Moderator, e di vet ti...

 10. #70
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Evropa eshte nje kontinente ku me se shumti shqipetaret per 100 vjetet e fundit ja kane perjetuare demet dhe dhe dobite.

  Evropa eshte kontinente ku dominohet nga "KOPILA TE RRACES SE BARDHE.

 11. #71
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Antarsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 7 postime
  Mundeni me e cilesuar Europen si te doni,por Europa nuk ben si doni ju.Europa ka ligjet e veta.Kush vjen vone ne Europe do ta denoje jeta...............

 12. #72
  Larguar..
  Antarsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime n 14 postime
  Yll me 80 copa

 13. #73
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Antarsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,877
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Baza e qyteterimit boteror
  T gjitha gjrat q ne shohim apo duken, jan vetm nj ndrr brenda nj ndrre

 14. #74
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  Mjafton t shikoni pritjen "haremore" q imperatori karagjoz Berluskoni po i bn Ghedaffit me 200 modele dhe mesazhin e tij se e ardhmja e Europs sht Islami pr t kuptuar se ku po shkon Europa. Akoma nuk e kupton shqiptari pas 500 vjetsh se kush e pushtoi, kush e ndihmoi, dhe kush e la t kalbet shpirtrisht e moralisht, dhe kush po e detyron t shkoj dhe ndrtoj botn por jo shtpin e tij, tokn e tij.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Hyllien : 30-08-2010 m 01:18
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 15. #75
  -
  Antarsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime n 25 postime
  @ Hyllien; si gjithmone nuk kam cfare t'i shtoj apo heq argumentimit tend, sepse Ti i vendos pikat mbi (i)!!

 16. #76
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Europa dicka fantastike
  Kurre te futet shteti tone do e kuptoni se cfare eshte europa

 17. #77
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-09-2010
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Evropa jone  Kjo evrop na ka borqe shum

 18. #78
  i/e regjistruar Maska e user010
  Antarsuar
  21-05-2010
  Mosha
  39
  Postime
  1,222
  Faleminderit
  132
  49 falenderime n 44 postime
  Un i kuptoj qart mjaft pika qe shtrin albo ne postimin e pare, por ka disa gjera qe kam nje opinion tjeter, disa mes te tjerave jane:

  Kushtetuta evropiane dhe debati e pergatitjet rreth saj ishin nje shans i madh historik per Evropen per te artikuluar dhe ndertuar qyteterimin e saj,
  Qyteterimi per mua fillon nga individet, e dyta te besosh se kushtetuta evropiane eshte nje vegel per te shrbyer popullin ahtu sic duhet, eshte me se naive, sidomos ne keto dite qe maskat u rrezuan. Sigurisht ajo ka plot gjera te mira, ama mjafton mos te preken interesat e medha. Doli ne mejdan se ceshtja evrope eshte nje kumar-bixhoz kolosal.

  kushtetuten e tyre mbi te cilen eshte ngritur sistemi i tyre qe e kane lakmi te gjithe
  Te ket dikush lakmi kushtetuten amerikane.. hera e par qe e degjoje kete. Jam i bindur se ka plot gjera te mira ne ate kushetute edhe ne ligjet e tyre.. por nuk haroj se eshte kushtetuta e nje kompanie luftarake, e till eshte per mua qeveria amerikane (dhe jo vetem ajo!). Jan shum pika qe nuk mund te shtrihen ketu, arme te lira, ndjekja e komunisteve (nuk ja komunist), luftrat njerar pas tjetres, shendeti i popullit, ndihma ekonomike qe marin hapur partite nga kompanite... jan shum gjera te tille, qe mua nuk me gjejne dakord. E nenvizoje se ky eshte opinioni im, nuk do te thot se ca them un eshte e sakta!

  evropianet nuk deshirojne te shohin nje Evrope te Bashkuar
  Keto tani me shum duken si perralla per mua! Per mua thelbi eshte zhvillimi i individi, dhe pikerisht kjo eshte ajo qe frikson me shum qeverite (kompanite).

  Imagjino nje shoqeri qe njerzit ven mendjen ne pune, nje shoqeri qe njerezit nuk duartrokasin politikantet, nje shoqeri qe nuk ke mundesi te prallisesh as me reklame, as me lek as me asgje.

  I frikson qeverite nje shoqeri e tille, e gjith lufta e tyre eshte qe mos te ket individitet, qe njerizit te jen si bageti, te flasin, te vishen, te mendohen e te bejne gjithcka me nje menyre te perbashket (amerikane).

  Shoqeria sot per mua, duhet te gjejme menyra si e si te heqi fuqin nga qeverite (kompanite per mua!), nga ajo pakic njerezish.

  ..eshte se amerikanet e dine se cfare i bashkon:

  Nje Zot,
  Nje Flamur,
  Nje deshire per te jetuar te lire.
  kur ka zot edhe amerikani qe vret c'do dite kush e di se sa njerez.. mos ngelte me njeri pa zot! Kur di dhe amerikani ca eshte lirija.. po eshte aq i lirise, perse nuk ndihmoi ruanden qe u be super gjenocide (edhe me doren e francezeve), por vajti ne irak, mbase siduket nuk ka naften e irakut ruanda! Ruanda eshte nje nga turpet me te medha per njerezimin, kudo, gjith televizionet ja varen, ruandes.

  Evropa nuk vuan nga fakti se ka politikane te majte, por Evropa vuan se tradicionalisht ajo ka qene dhe vazhdon te jete nje vater e komunizmit hibrid. Shteti social eshte vetem shpikja e fundit evropiane ne te njejten linje.
  Nuk eshte e keqe te jesh social, e keqe eshte se ato fonde jan ne duar te pakices, pra te shtetit grabites, ne greqi per shembull, u super grabiten institutet sociale per pensione e te tilla gjera!

  Te mblidhemi per shembull 100.000 veta dhe te bejme nje institucion, pa nderhyrje shteterore, te jemi vet zot vet shkop, per ato 5 dite te pleqerise eshte shum e mire per mua. Mjafton mos te ngaterohet ujku-qeveria!

  Nga ana tjeter, edhe ate te amerikes qe vdes ne rruge (qe thot fjala) po mos te kesh assistence ose qe nuk studjon dot po nuk ke leke.. ca ta bej!

  Duhet te besoj se kushtetuta ishte vetem nje fiasko e politikaneve qe e formuluan ate me nje vullnet te tyre politik,
  apo duhet te besoj se vete evropianet i tremb ideja e nje Evrope te Bashkuar, nje Evrope ndryshe?!
  Kjo puna e kushtetutes evropiane eshte pak si ajo me peshkun ne det dhe tigani ne zjarre..."vullneti politik"...kur hap nje restorant nuk do maresh idraulik do maresh guzhinier, keshtu edhe ai qe zotron dyqanin qe quhet bashkimi evropian, do veje ne krye ata qe jan me te aftit, pra njerez pa vullnet politik, dhe me deshire te sherbejne interesat e medha.

  Prap e nenvizoje se ky eshte opinioni im, gjithmon kam qene dhe jam i hapur ne ide te reja=ndryshme!

 19. #79
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga alem_de Lexo Postimin
  Mundeni me e cilesuar Europen si te doni,por Europa nuk ben si doni ju.Europa ka ligjet e veta.Kush vjen vone ne Europe do ta denoje jeta...............

  Kjo evropa ishte dhe mbetet nje organizate terroriste qe terrorizoje popullin shqipetare , me shekuje Kjo evropa ishte ajo qe i ndau tokat tona shqipetare per hesat te sllaveve dhe ne shqipetaret ne ballkane kemi mbetur sikur te jemi teprice dhe apo na lene a'skusndi te jetojme te lire , dhe te lumtur si te tjeret . Kjo evropa ,ne vitin 1912 e beri token te ndaluare per shqipetaret bashke me sllavet .

  Ne shqipetaret kemi nje tradite te shemtuare se hakmerremi me njeri tjetrin per nje gjake edhe 100 vjete ti kete ,pore nuk hakmerremi me evropen , qe e detyroi popullin tone te shkupoje me shekuje . Kjo politike e shfarosjes ndaj shqipetareve ,kjo evrope ende vazhdon per shqipetaret ,pore ne menyre miqesore .(MIQTE TANE )


  Per gjithe keto kjo evrope e don denimin e merrituare ,kure ti vije koha nga shqipetaret.

 20. #80
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga SKRAPARI Lexo Postimin
  evropa eshte nje kontinent ku ben pjese edhe shqiperia, ndersa bashkimi evropian eshte nje union anti rus dhe anti mysliman.(te pakten sot per sot)
  Bashkimi Evropiane nuk eshte anti ruse ,pore eshte vetem antishqipetare .

  Po te ishte evropa antirus nuk do te ja falte tokat tona rusise dhe sllaveve , pore ata jane antirus vetem kure ju djeke prapanica e tyre , se kurre jane ne pyetje shqipetaret jane proruse .

Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Fe 'sht, Komb 'sht.'
  Nga Redi n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 15-12-2017, 09:11
 2. Feja Shqiptaret dhe Europa
  Nga Klevis2000 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-11-2011, 06:46
 3. Feja Shqiptaret dhe Europa
  Nga Klevis2000 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 12-12-2007, 19:13
 4. 'eshte Sistemi Operativ, Hardveri, Softveri?
  Nga Aurora00 n forumin Pyetni ekspertt
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-04-2006, 16:33
 5. C'eshte e Perendise, dhe c'eshte e njeriut.
  Nga deshmuesi n forumin Komuniteti protestant
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-08-2002, 01:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •