Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,119

  Manipulim i teksteve nė parodi humoristike

  Dy gezime ne nje dite. Nertila Koka

  Teksti: Gjok Beci (Origjinal)  Sot nje dite e bukur hapi deren time
  Djali qe une dua -Gezuar me tha
  Prushi i trendafilit qe mbante ne duar
  Krejt ne faqen time ra

  Djalo ardhq i bardhe
  Paske shoke shume
  Gjithe harene e bjeshkes
  Solle ti kte qast tek une

  Ti sot ke ditelindjen dha dikush nga shoket
  Ndaj kenges ja morem me ritmin e shpejte
  Qnur i dhane dites bashke dy gezime
  Kjo eshte mrekuallia vete

  Sa drite
  Mori jeta ime
  Ne nje dite
  Solli dy gezime
  Qiell i rralle
  Sot kjo lumtuaria
  Rritem une
  Rritet Shqiperia


  Dy dashnore ne nje dite (Ne parodi)


  Sot nje gudulisje seq me zgjoi nga gjumi
  Vajza qe une dua -Zgjohu me tha
  Te kuqte e manikyrit qe kish vene ne buze
  Krejt mbi gushen time ra

  Zemer qke keshtu?
  Qeshte valle ky zgjim
  Ti e paske harruar
  Se une sot e kam pushim

  Ti sot do gatuash tha e dashura ime
  Te pastrosh shtepine dhe ti besh sherbim vetes
  Une jam vonuar tha ajo dhe iku
  Dhe une nje mesazh i dergova Luljetes

  Sa mrekulli
  Rrugen kur e more
  Pe nje dite
  Do kem dy dashnore
  Kenaqesi
  Sa e bukur jeta
  Iken ti
  Dhe fill pastaj vjen Luljeta...

  ZiM
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 2. #2
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,119
  "Nė sytė e tu" Parashqevi Simaku

  (Origjinal)


  Njė mbrėmje kthehesha tek ty
  Me mall tė ri tė pa treguar
  Unė tė mungoja ty e di
  Ashtu si ti mė ke munguar

  Nė krah pranė meje atė cast
  Kaloi njė ēift i zemėruar
  Pash njė fėmijė i ndiqte pas
  Si zog i trembur i hutuar

  Oh se ē'mė folėn aq shumė
  Sytė e tu vogėlush
  Thellė nė botėn tėnde gjurmė
  Mund tė lėrė dikush

  Jo s'ėshtė e lehtė e dimė
  Ėshtė e vėshtirė
  Qė tė jesh nė jetė njė prind
  I miiirė

  (refreni)
  Jo s'ėshtė vetėm fjalė
  Ndjenja jonė e pastėr
  Rritur me fėmijėt tanė
  Por ti dhe un e dimė
  Ē'ėshtė pėr njė fėmijė
  Dashuri e njerzėve tė mirė  Ne xhepat e tu (Ne parodi)


  Ne mbremje dilnim ne qytet
  Vajzat per te ngacmuar
  Dhe ecnim rrugeve bashkarisht
  Te qeshur e te gezuar

  Ne krah pran nesh ate cast
  Kaloi nje zonje me portofol ne duar
  Pash nje hajdut e ndiqte pas
  Si ujk i uritur,i terbuar

  Oh sa shume u nervozova
  Nga hajduti tinezar
  Thelle ne boten e tij aij eshte
  Veq nje parazitar

  Jo s'eshte e lehte e dime
  Jeten te jetosh
  Te punosh nate e dite
  Dhe te fitooooosh.

  Jo s'esht e drejt aspak
  Qe te gjuash xhepat
  Ne qdo rruge e qdo sokak
  Por sje veq ti e dime
  Ka te tjere ne rruge e ne trana plot
  Qe presin per ndonje viktime


  ZiM
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

Tema tė Ngjashme

 1. Zyrtare: Ahmadinexhad fiton me 65%, Musavi akuzon pėr manipulim
  Nga strange nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 17-06-2009, 10:26
 2. Bibla Kur'ani Dhe Shkenca
  Nga Florim07 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-04-2009, 21:26
 3. Ju ftoj te shkruani parodi
  Nga ben-shkodrani nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 146
  Postimi i Fundit: 21-03-2005, 17:39
 4. Parodi per korrupsjonin e parlamentit Shqiptar!
  Nga ALBA nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 16-06-2003, 08:17

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •